Veerman laat zich vaag uit over samenwerking tussen confessionelen I/U....! Dertien nieuwe stakingen voor onbepaalde tijd Felle hooggeleerde aanval op landbouw Uhoeft nietperse te studeren omteweten wat er leeft Uj de bón trenge eisen auto's egen luchtvervuiling Afrikaans olifantje moet Artis verlaten Onderzoek naar nieuw soort kankerbestrijding Wegens doodslag vijf jaar geëist Ontmoet Europa's nieuwe partners in de trein via Hoek van Holland Harwich Vraag uw Engeland-brochure aan: 'Bewuste politieke keus om een witte vlek te blijven' Ifteden met historische ernen krijgen meer geld Het weer TROUW/KWARTET ZATERDAG 10 MAART 1973 BINNENLAND T3/K5 irt lij zond; iade ater. latte i :cn nte, r. V >n 1] rangn vere it d deri in di Iuzie* Chr :dei AMSTERDAM Het vijf jaar oude en enige Afrikaanse olifantje van Artis, Manyara, dat zich vorig jaar verschillende malen bijna tussen de spijlen van het hek van haar verblijf door wist te werkenmoet Artis verlaten. Het leven wordt haar op dit moment door de drie grote Indische olifanten zo zuur gemaakt dat men in Artis het trieste besluit heeft moeten nemen haar naar een andere tuin te laten verhuizen. Zeer binnenkort zal Manyara naar de dierentuin van Parijs worden overgebracht. Hei is vooral de grote olifant-man Murugan, die het kennelijk niet op Manyara begrepen heeft. Voortdurend probeert hij haar, daarbij ijverig geholpen door de icijfjes Barbara en Suseela, met zijn slagtanden af te tuigen. Als dan bovendien het kleine Indische olifantje Jumbo, dat ook in de groep thuis hoort, gaat gillen omdat ze de fles wil hebben ze zuigt dagelijks nog altijd zo'n acht liter melk naar binnen wordt het Murugan helemaal te dol. Hij maakt de indruk alsof hij, boos geworden omdat Jumbo 'kwaad' wordt gedaan, zijn woede wil afreageren op de Afrikaanse Manyara. ADVERTENTIE UTRECHT De voorzitter van de ARP dr. A. Veerman heeft zich gistermiddag op een partijconfe rentie die in Utrecht werd gehouden vaag uitgelaten over de vorm van de toekomstige samenwerking tussen KVP, ARP en CHU. Hij beloofde de KVP dat de Partijraad zich 19 mei zo zal uitspreken dat op overtuigende wijze zal blijken dat ook de ARP naar eenheid wil streven. 'Dan is de vorm niet meer zo belangrijk, die vinden we dan wel.' zei dr. Veerman. 'ertt*Hij voegde hieraan toe dat in de christen-democratische samenwerking twee doelen moeten worden bereikt: een gezamenlijke politiek maar ook ruimte voor de eigen belevingswereld neS?fvan elke aan de samenwerking r k werkende groep. 'enw*Dr. Veerman plaatste zijn V opmerkingen aan het einde van de il studieconferentie waarop was laa gebleken dat bij veel deelnemende nw anti-revolutionairen nogal wat reserves bestaan tegen een snelle D) vorming van een onverdeelde partij, itspocdie vooral door KVP en CHU wordt ent égewenst. Veel conferentiegangers i bepleitten daarom een federatie als 'opgangsvorm' naar een fusie die het later zou moeten plaats vinden, jn f Gevreesd werd dat de aanhang van de 3 ap ARP door te snelle organisatorische beslissingen zou worden vervreemd. Prof. dr. P. Steenkamp die als voorzitter van de contactraad aan de discussie deelnam, reageerde hier aanvankelijk op met een vurig .„ipleidooi voor de fusie. Hij zei 'allergrootste moeite' te hebben met ïtral een federatie omdat, naar hij voorspelde, daarin de kracht die KVP, ARP en CHU gezamenlijk kunnen ontplooien, toch weer wordt verdeeld. Steenkamp verwachtte dat in zo een Dsse overgangsvorm de ene partij de jeiging zou krijgen naar de PvdA over te hellen en de andere mogelijk naar de VVD. Bovendien kunnen concurrentietendensen in de federatie toch weer tot hun recht komen. Hij meende voorts dat ook binnen een gefusioneerde partij heel goed ruimte ba» kan worden geschapen voor de eigen daw belevingswereld van de deelnemende <on$ groepen. tijdens de conferentie was Wgebleken dat Steenkamp lang niet 1/5 liedereen had overtuigd, voerde hij in tweede termijn aan dat veel KVP-ers leverde ARP ervan verdenken dat zij de let jjbsie eindeloos wil uitstellen en "aarom wil vluchten in een lichte rderatie. Veerman kwam daarna met Voor zegge en schrijve twaalf-vijftig per jaar bent u abonné op VU Magazine, 'n Maand blad dat geen blad voor de mond neemt en geen onderwerp schuwt. VU Magazine wil u creatief betrekken bij de problemen en ontwikkelingen in de wereld in het perspectief van wat er over gedacht en gezegd wordt aan de Vrije Universiteit. Actueel in het maart-nummer o.a.: De auto: onze beste vijand „Referendum op Formosa" Dokteren aan de wereld Bij de beesten af In open enveloppe, zonder postzegel, zenden aan: Vrije Universiteit, Antwoordnr 1771, Amsterdam. Ik geef mij op als abonné op het VU Magazine. Voor betaling wacht ik uw acceptgirokaart af. I I I I T12 -- J Ook de voorzitter van de KVP, dr. De Zeeuw (links), woonde de con ferentie van de ARP in Utrecht bij. Naast hem zijn AR-collega dr. Veerman. zijn verzekering dat hij zijn best zal doen, 19 mei de samenwerkingswil zo goed mogelijk te zullen overbrengen. CNV-voorzitter J. Lanser had overigens opgemerkt dat de keus tussen een fusie of een federatie niet rieel is omdat het begrip federatie op zichzelf leeg is: het is een samenwerkingsvorm die licht en zwaar kan zijn. De discussie op deze conferentie heeft zich overigens weer bewogen rondom de kwestie van het karakter en de grondslag van de christen democratische partij. Prof. dr. B. Goudzwaard had in een inleidend betoog gezegd dat de nota van de contactraad geen ontrouw kan worden )EN HAAG De ministerraad is gisteren akkoord gegaan met een foorstel nieuwe auto's te onderwerpen aan strikte eisen ten aanzien bes- fan de luchtv erontreiniging. tot i Dekt ,e neuwe typen auto's die in de je landel komen mogen, vergeleken met situatie van voor 1970, gemiddeld v procent minder koolmonoxyde en fei °°lwaterstoffen in de uitlaatgassen rfstoten. Vrijwel alle soorten auto's oldoen overigens al aan deze eis inds de nieuwe maatstaven voor ichtverontreiniging voor auto's in de EG werden goedgekeurd. g Vee) belangrijker is de te verwachten erwachten regeling voor de dap erplichting keuring van oudere de luto's, waarbij ook de tine luchtverontreiniging wordt bekeken, )udere auto's verontreinigen namelijk nbertaeer. Het ministerie van verkeer en 30ö(Waterstaat voert met o.a. de ANWB in de BOVAG besprekingen om deze id. £erPlichte keuring te regelen. Daartoe :VB Jouden erkende garages moeten (orden ingeschakeld. De organisatie ,y;t lervan geeft echter zoveel problemen „a-F. at de verplichte keuring pas volgend aar te verwachten is. Begonnen zal worden met de auto's van tien en ouder. de verplichte algemene ig nog zo lang op zich laat uiten, onderzoekt het ministerie de "lelijkheid van keuring uitsluitend de luchtverontreiniging en dan n) t 'et name voor auto's in het 'p Rijnmondgebied. iin woordvoerder van het ministerie rde" eeIde gisteren echter mee dat de Reling van deze keuring ook nog estr KCVen op zich zal laten wachten in -eve met organisatorische 1 'oeilijkheden. Problemen geven met bet grote aantal oude auto's; voc; 00.000 tot 300.000 zijn ouder dan tien ,poo ar en de vraag hoe je die auto's er in t recies uitpikt. De kentekenbewijzen tnef even wat dit betreft te weinig Is v Duvast, omdat overschrijving niet oerwerplicht is bij verkoop van de auto. verweten aan de AR-richting, maar wel heeft zij een andere benadering dan vroeger van de relatie tussen evangelie en politiek. Vroeger werd, aldus Goudzwaard, dikwijls met groot gemak onze politiek gelijk gesteld met de door God gevergde politiek: de norm werd gehanteerd als een feit dat vooral in de verkiezingscampagnes in ons voordeel werd uitgelegd. De nota van de contactraad plaatst de partijen echter in een antwoordhouding: zij geven een politiek feilbaar antwoord op wat het evangelie vraagt. De centrale vraag aan de contactraad moet volgens Goudzwaard als volgt worden gesteld: is hij erin geslaagd, het allesbeheersende uitgangspunt te laten doorwerken in de politieke lijn, omdat daaruit kan blijken of de politiek werkelijk onder de klem van het evangelie staat. Goudzwaard zelf oordeelde dat de politieke strategie van de nota inderdaad haaks staat op de geestelijke krachten van deze t het nihilisme, materialisme en pragmatisme. De conferentiegangers bleken in de geestelijke krachten van deze tijd: overgrote meerderheid de vijf hoofdstukken waarin de politieke lijn van de nieuwe formatie is vastgelegd te kunnen onderschrijven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De ministerraad heeft gisteren besloten een onder zoek te steunen van de ontwikke ling en medische toepassing van een generator, die snelle neutro nen produceert voor de behande ling van kankergezwellen. In de Verenigde Staten en Engeland bestaan ook plannen voor een onderzoek in deze richting. In Londen heeft men reeds bestralingen van gezwellen bij een aantal patiënten uitgevoerd met snelle neutronen. De eerste indrukken hier van de mogelijkheden waren niet ongunstig. Voor betrouwbare conclusies is een vergelijkend onderzoek nodig van patiënten met dezelfde soort gezwellen. Het Nederlandse onderzoek zou vijf jaar duren. De regering stelt in het totaal 4.250.000 beschikbaar, In het nieuw gebouwde Antonie van Leeuwenhoek ziekenhuis in Amsterdam beschikt men over beschermde ruimte voor de apparatuur. ZUTPHEN (ANP) Voor de Zutphense rechtbank is gisteren tegen de 19-jarige Zutphenaar R. S. vijf jaar gevangenisstraf geëist wegens doodslag. Met 22 messteken had hij op 3 juni 1972 een eind gemaakt aan het leven van zijn 39-jarige stadgenoot J. D. De raadsman van de verdachte bepleitte ontslag van rechtsvervolging of anders een voorwaardelijke t.b.r. met reclasseringsbegeleiding. Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN De drie industriebonden liebben gisteren bij dertien bedrijven stakingen voor 'onbepaalde duur' afgekondigd. Bij vijf andere bedrijven is gevraagd de al eerder begonnen staking voort te zetten. (ADVERTENTIE) Reizend naar en van uw vakantie-bestemming. Overal in Groot-Brittannië. Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Antwoordnummer 3, Hoek'van Holland (geen postzegel). Volgens de opgave van de vakbonden zouden bij de bedrijven, waar stakingen aan de gang zijn ruim 18.000 man werken. Het grootste stakingsobject sinds gisteren is DAF in Eindhoven, waar 6000 man werken. Gistermorgen hadden er ruim 3000 man aan het werk moeten zijn in de produktie- afdelingen. Volgens de vakbonden waren er niet meer dan 300 a 400. De directie kwam met heel andere cijfers. Aanvankelijk telde men 600 werkwilligen, later meer dan 1000. Met dit aantal konden de belangrijkste afdelingen in bedrijf worden gehouden. De meer dan 2500 beambten, die bij DAF in Eindhoven werken, namen gisteren niet deel aan de staking. De ondernemingsraad van DAF, die geprobeerd heeft de actie te voorkomen, kreeg gisteren een telegram van de FME, de organisatie van de werkgevers in de metaal en de electrotechnische industrie. Daarin laat de FME weten 'de cao onderhandelingen te willen voortzetten vanuit de situatie, die was bereikt toen het gesprek begin februari werd afgebroken. De FME spreekt waardering uit voor de ondernemingsraad. In het landelijk actiecentrum van de drie industriebonden in Driebergen toonde men zich gisteravond tevreden over de gang van zaken bij de totnutoe gevoerde acties in de metaal. De hoofdbestuurders van de NW- bond kwamen gisteren bijeen om de Jmdat «uring Van onze redacteur wetenschappen WAGENINGEN De traditionele rede bij de verjaardag van de landbouwhoge school in Wageningen verwijderde zich gisteren duidelijk van de academische tradi tie. Het gezamenlijke verhaal van landbou wtechnicus prof. C. T. de Wit en socio loog dr. A. Th. J. Nooij 'Over eten en over leven' eindigde met een vrij scherpe aan val op de landbouw als politieke belangengroep. rinal Mor FrÉL HAAG Steden met een k °nsche kern krijgen meer geld 't het rijk -persvoorzieningen en weg tere 'aterbouwkundig onderhoud. Dit in «Jand met de extra-kosten die dat >ort voorzieningen in historische j'*f<jnen met z'°h mee brengen, Deze j ,i?naamde verfijning van de 'atel lMerin"sreSeHng historische SU» ^SKernen geeft een 3,5 maal zo i blJdrage als in de nu vervangen Dt roorlopige regeling. Prof. De Wit begon met vast te stellen dat de landbouw een bezigheid is waarbij stra lingsenergie van de zon wordt omgezet in eetbare cheSnische energie (voedsel), met behulp van planten en dieren. Een overzichtelijk rekensommetje over hoe wij dat doen leidde hem tot de 'voor velen wel licht onverwachte conclusie' dat Nederland op het gebied van voedselvoorziening ruimschoots zichzelf kan be druipen. Maar het belangrijk ste deel van zijn bijdrage richtte zich op de vraag of we dat in de afzienbare toekomst ook kunnen volhouden. Want de hoeveelheid energie die de Nederlandse boer in de vorm van voedsel produceert, hangt lang niet alleen af van de direct ingestraalde zonne- energie. 'Een landbouwbedrijf is immers in de eerste plaats een sleep- en transportbedrijf waar ploegen, eggen, zaai- en oogstmachines over het land gesleept .worden, produktie- middelen verspreid en oogst produkten verzameld en ver der vervoerd worden'. Dat gebeurt met 'indirecte' zonne-energie in de vorm van benzine, diesel- en smeerolie, plus de energie die besteed is aan het maken van machines, bedrijfsgebouwen, kunstmest. Die hoeveelheid is niet eens best te schatten, want voor dat soort sommetjes hebben we nog maar net belangstel- ing gekregen. Maar een ruwe benadering leert dat er meer aan dit soort fossiele energie de landbouw in gaat dan er aan voedsel-energie uit komt. Toekomst Sinds er sprake is van drei gende tekorten in de energie voorziening, geeft dat te den ken over de toekomst van de voedselvoorziening. Honderd vijftig jaar landbouwkundig onderzoek, aldus prof. De Wit, heeft geen revolutionaire re sultaten opgeleverd in die zin 'dat we met onze huidige ken nis maar zonder goede ener gievoorziening nauwelijks meer landbouwprodukten kun nen voortbrengen dan hon derd jaar geleden'. Maar hij ziet de toestand niet somber in, want 'de bezwaren tegen een vergaand gebruik van kernenergie lijken mij maar een vinger diep'. Wat hem meer zorgen baart is de bevolkingsgroei. Theore tisch kan Nederland zonder revolutionaire landbouwtech- nische ontwikkelingen twee maal zoveel eten produceren, en dus tweemaal zoveel men sen voeden, 'een vooruitzicht dat des te minder aantrekke lijk is omdat het allemaal Ne derlanders zijn'. Maar dan moet wel de Veluwe omge ploegd worden, de Betuwe ge ruïneerd en het coulissenland- schap van de Achterhoek ver kaveld, tot iets 'met fatsoen lijk ingerichte landbouwbe drijven'. Weinig aantrekkelijk dus. Maar met veel aandacht voor geboortenbeperking ('des te makkelijker te zeggen omdat wij allemaal al geboren zijn') moet dat nog wel te voorko men zijn. Het jaar 2000 moe ten we kunnen halen met een 'ruimtelijke tweedeling, waar bij het niet nodig is dat land bouwgebieden persé lelijk en landschapsgebieden persé on- produktief zijn'. Prof. De Wit had zijn opvat tingen graag afgewogen tegen beter uitgewerkte, 'maar dit kan nauwelijks omdat noch door politieke partijen, noch op het ministerie van land bouw, noch aan de landbouw hogeschool gewerkt wordt aan het ontwikkelen van een land- bouwplan voor Nederland. In de derde Nota voor de ruimte lijke ordening blijft de land bouw dan ook een blinde vlek. Ik heb zo mijn vermoedens waarom politieke partijen en ministers van landbouw hier niet thuis geven, maar de vol gende spreker zal het wel pre cies weten. Wat ik echter niet begrijp is dat aan de land bouwhogeschool ook de koe niet goed bij de horens wordt gevat'. Prijs En dr. Nooij wilde in het slot van zijn sociologische bijdrage inderdaad wel even uitleggen hoe het allemaal zat: De kern vraag is of de samenleving de prijs voor het behoud van het landschap wil betalen. 'In het politieke proces dat voorafgaat aan belangrijke beleidsbeslis singen, is er sprake van een samenspel van groepen met uiteenlopende belangen. In dit samenspel van belangengroe pen blijkt de landbouw een lastige partner'. In de machtsstrijd 'hanteert de landbouw drie belangrijke wapens. Het eerste wordt ge vormd door het institutionele apparaat dat de ruimtelijke ordening realiseert; hiervan tracht de landbouw zoveel mo gelijk binnen het eigen minis terie te verzamelen. De dei ning. Het derde wapen ten- parlement tenweegbracht, was niet gering. Het tweede wapen is de vertegenwoordiging, on der andere via het landbouw schap, in velerlei commissies die werkzaam zijn op het ter rein van de ruimtelijke orde ning. Het derde wapen tens- slotte is de onzekerheid waarin anderen gelaten worden'. 'Zoals de andere belangengroe pen gebaat zijn bij een duide lijke formulering van hun ver langens, omdat dit hun poli tieke positie bevestigt, zo is de landbouw gebaat bij een onduidelijke formulering van de concessies die gedaan moe ten worden. Dat de landbouw verkiest, een witte vlek te blijven in het planologisch or deningsmodel, is dan ook een bewuste politieke keuze en heeft niets te maken met we tenschappelijke onmacht, ook al wordt het vaak zo voorge steld'. 'De onderzoeker die zich op uitnodiging van De Wit niet temin waagt .aan het opstellen van een structuurplan voor de landbouw, moet niet de illusie hebben dat politieke belangen groeperingen veel eerbied heb ben voor de wetenschappelijke merites van het onderzoek'. De diesrede 'Over eten en over leven', van prof. dr. ir. C. T. de Wit en dr. A. Th. J. Nooij, werd in eigen beheer uitgegeven door de Landbouw hogeschool te Wageningen. gevolgde strategie te bespreken en eventueel te verbeteren. Maandag zal er overleg zijn met de regionale actieleiders. Ook de twee andere bonden (CNV en NKV) zullen bij dat overleg worden ingeschakeld. Zoals gemeld is er volgende week een golf van stakingen te verwachten in Amsterdam en omgeving. De 'bemanning' van het actiecentrum in Driebergen houdt rekening met een zeer langdurige actie. Het rooster is bijgewerkt tot eind maart. De nieuwe stakingsobjecten van de bonden zijn: de werf Welgelegen in Harlingen (180 man), machinefabriek Boddaert in Middelburg en Koudekerke (150 man), fietsenfabriek Gazelle in Dieren (600), electrotechnisch bedrijf Croon en Co Rotterdam (1200), machinefabriek De Jong, Rotterdam (250), Apparaten en ketelfabriek in Goes (320), Verenigde Buizenfabriek in Oosterhout (700), constructiebedrijf Esscher Den Haag (190), radiatorenfabriek Duintjes Wildervank (450), DAF Eindhoven, Ericsons Rijen (400), Graenger Zutphen (280) en machinefabriek Smit Nijmegen (1300). De stakingen bij DRU in Ulft en Werkspoor in Utrecht zijn gisteren opgeheven. DRU heeft aangekondigd de bonden aansprakelijk te zullen stellen voor de schade. Gazelle berekende dat de actie haar 200.000 gulden per dag kost Voor maandag staat een staking bij scheepswerf Verolme op Rozenburg (4000 man) op het programma. Droog en zonnig Van onze weerkundige medewerker De weerkaarten doen voorjaarsweer verwachten voor dit weekeinde en volgende week. Een hogedrukgebied boven de Britse eilanden, de Noordzee, onze omgeving en Frankrijk heeft het weer gestabiliseerd. Wc mogen nu rekenen op droog weer met flink wat zonneschijn. De opklaringen deden zich gisteren het eerst voor in het noorden van het land: om half acht 's morgens belde Ameland al onbewolkt weer, in de loop van de middag kwam ook het midden van Nederland aan de beurt. Een depressie in de Noordelijke IJszee diept verder uit maar voor het weer in ons land heeft zij geen betekenis. Wel krijgt de zachtere oceaanlucht, die ook over Scandinavië uitstroomt, een extra duw mee. De temperatuur zal vooreerst in ons land nog niet briljant zijn, maar wij zien dat liever dan een te abrupte verwarming. Deze leidt vaak tot regen- en onweerscomplicaties. Nu kan er volgende week ook wel een enkele bui vallen, maar over het algemeen overheerst toch het droge weer. Dit weekeind zijn er maxima van 10- tot 13 graden en pas in de eerste helft van de volgende week komt er vermoedelijk een wat verdere verhoging overdag, wanneer het zwaartepunt van hogedruk boven midden Europa zal liggen. Een oceaandepressie ten oosten van de Azoren het regende daar gistermiddag die een oostelijke koers volgt, zal de oostelijke wind in onze omgeving wel eens wat kunnen aantrekken en terwijl daarvoor ook van belang zijn luchtdrukdalingen in zuid Frankrijk, op Corsica en in noord Italië. En ivanneer eenmaal in de hogere niveau's warme lucht toestroomt, gaat de stijging van de temperatuur aan de grond door de zon meestal sneller dan aanvankelijk verwacht werd. Een vortex (wervel in de hogere niveau's) boven noord-oost Italië veroorzaakt daar plaatselijk sterke buien. Het station Ancona tapte eergisteren al 26 millimeter neerslag. Op 5000 meter hoogte iqerd gistermiddag boven Udine minus 38 graden celsius gemeten, boven Miinchen minus 36 graden, tegenover Essen minus 27 en Ernden minus 26 graden. Weerrapporten van gisteravond 7 uur: max. temperaturen van gisteren en neerslag tus sen 's morgens en "s avonds 7 uur: Amster dam onbew. 9 graden 0 millimeter, De Bilt licht bew. 8 o. Dcclen onbew. 9 0, Eelde on bew. 8 0, Eindhoven onbew. 8 0. Den Helder licht bew. 7 0, Luchth. Rotterdam onbew. 8 0, Twente onbew. 8 0.2. Vlisstngen licht bew. 7 0. Zd.-Limburg onbew. 8 0, Aberdeen on bew. 14 0. Athene regen 16 2. Barcelona on bew. 14 0, Berlijn onbew. 6 0, Bordeaux on bew. 14 0, Brussel licht bew. 6 0, Frankfort onbew. 8 0.4, Genève niet ontv., Helsinki onbew. 0 0, Innsbrück half bew. 1 8, Kopen hagen licht bew. 7 0. Lissabon onbew. 21 0. Locarno niet ontv., Londen licht bew. li 0. Luxemburg onbew.Madrid licht bew. 13 0. Malaga geheel bew. 16 0, Mallorca onbew. 15 0, Miinchen licht bew. 2 0.3, Nice lichtbew. 14 0, Oslo zwaar bew. 6 0, aPrljs zwaar bew. 6 0. Rome half bew. 13 0. Split zwaar bew. 12 0, Stockholm regen 5 0.1, We nen sneeuwbui 4 3. Zürich nlel ontv., Casa Blanca onbew. 23 0. Istanboel licht bew. 14 0. Las Palmai zwaar bew. 22 0. New York zwaar bew.Tel-Aviv niet ontv., Tunu half bew. 13 0. HOOG WATER 11 5.53-18.31; llaringvlle Rotterdam: 8.44.21.20; Scheveningen: 7.07- 19.34; IJmulden: 7.54-20.21; Den Helder: 11.35-23.49; Harlingen: 1.45-14.15; Delfzijl: 3.53-16.18; 12 maart Vlissingen: 7.00- 19.45; Haringvlietslulzen: 8.37-21.18: Rotterdam: 9.43-22.26; Scheveningen: 8.03. 20.43: IJmulden: 8.52-21.32; Den Helder: 12.17-Harlingen: 2.27-14.58; Delfzijl: 4.42- 17.06.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5