Monetaire wereldtop vrijdag a.s. weer bijeen Werkloosheid handhaaft zich komende jaren Sterk verzet tegen preferente aandelen bij Emba Rotterdam Bungalows, appartementen, hotels W ereldhandelscentr um toch in Rotterdam zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf pa Loomakkoord bij Bijenkorf Centrale van hoger personeel gaat door Kamer vraagt naar gevolgen van invoer uit Japan Van den Broek neemt restaurant Lint over Ned. fondsen in New Vork DOW JOIMES INDEX Wall Street gemakkelijk Wedden om'n fles whisky, datu VAT 69 lekkerder vindt? ^BÖUW/KVARTKT ZATERDAG 10 M AART 1973 FIN' ANCIëN EN ECONOMIE T27/K25 ►ARIJS (AP, Reuter) De mo- letaire wereldtop (de EEG, de IS, Canada, Japan, Zweden jwitserland) hebben vrijdag in 'arijs geen overeenstemming be- eikt over de geldcrisis. Vrijdag .s. zullen de ministers van finan- iën van de deelnemende landen reer bijeenkomen om het ge- !3.prek voort te zetten. Ifficieel is de zitting van volgende reek aangekondigd als overleg over e volledige heropening van de valuta- 12 larkten op maandag 19 maart. Deze larkten blijven volgende week nog icht. hun slotcommuniqué wijten de mi- ïsters van financiën de crisis aan leculatie. Zij verklaarden voorts, dat i huidige waardeverhoudingen tussen e munteenheden met de werkelijk heid overeenkomen. ntussen wordt algemeen verwacht, dat e EEG het plan om de munten ezamenlijk te doen zweven, zal laten illèn. De Belgische minister van nanciën, Willy de Clercq, heeft als oordvoerder van de EEG verklaard, at alle veertien vertegenwoordigende mden hun valuta's zelf moeten irdedigen, ook de Verenigde Staten, jndag komen de ministers van nanciën en de centrale liiankpresidenten van de Gemeenschap a Brussel bijeen. Dan zou besproken lorden hoe het zweven van de dollars worden georganiseerd. Het is igelijk, dat een aantal landen zal «luiten hun munteenheden aan kaar te koppelen of om gezamenlijk issenbeide te komen op de ilutamarkt. EEN OPLOSSING et staat vrijwel vast, dat de EEG ndag geen definitieve oplossing zal nden voor de valutacrisis. Volgens weer minister Schmidt is dat waarschijnlijk. De kansen volgende eek, wanneer de 14 weer jeenkomen, zijn door de Duitse inister echter uitstekend genoemd, aar een vervolg op de conferentie is odig, zei hij. Over de conferentie jf zei Schmidt, dat deze gisteren in teken had gestaan van menwerking, niet van gjöisteljingen. (De verklaring van De Clerq om niet (samen te gaan zweven kwam op de 'conferentie als een verrassing, omdat de ministers van financiën der negen EEG-landen oorspronkelijk het gemeenschappelijke zweven als een goede uitweg uit de monetaire loeilijkheden zagen. Deelnemers aan conferentie zeiden dat verdediging »n de verschillende geldeenheden Dor de eigen landen echter zwevende Bluta's niet uitsluit, zodat de lorstellen van EEG-kant ook kunnen irden gezien als taktische tangspositie. die een jneenschappelijke uitkomst van de 'erentie van ministers van ïanciën der EEG-landen morgen !t onmogelijk maakt. LARTEN OP TAFEL Franse minister van financiën, 5card d'Estaing, die in Parijs de orzittershamer hanteerde zei, dat de 2G pas zondag haar standpunt zou palen welke oplossing de voorkeur rdient. Eerst moet het Amerikaanse «rstel om uit de problemen te ken bekend zijn, aldus de Franse inister. Kennelijk wachten de iropese landen en de VS wie het Rt zijn kaarten op tafel legt. g AMSTERDAM De deelnemers aan de vergadering van de Groep van Tien in Parijs werden bijzonder goed bewaakt. Dranghekken stonden langs de Avenue d'Iena, de laan waaraan het hoofdgebouw van het IMF is ge vestigd, om rnalisten en fotografen op een afstand te houden. Foto.rafen en cameralieden mochten alleen even het gebouw binnen om de allereerste minuten van de zitting voor het nageslacht vast te leggen. Om de vijf meter stond in de Avenue d'Iena een politieman, gehuld in een zwarte cape, om waar nodig onmiddellijk in te kunnen grijpen. Alles verliep naar wens, zij het, dat auto-ingang \an de receptie-hal van het Franse minis terie van financiën te klein bleek om toegang te ver lenen aan de limousine van George Shultz, de Ameri kaanse minister van financiën Hij moest aan de straat kant naar binnen wandelen. De conferentiegangers wa ren door Giscard d'Estaing uitgenodigd om in het ge bouw van het ministerie van financiën de lunch te ge bruiken. Planbureau zet domper op optimisme: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De werkloosheid zal zich in de komende jaren op het huidige hoge niveau van een kleine drie procent van de beroeps bevolking of ruim honderdduizend werklozen blijven handhaven. Het Centraal Plan Bureau doet deze voorspelling in het gisteren ge publiceerde eerste hoofdstuk van het centraal economisch plan. int. Het CPB zet met deze visie een forse domper op het optimisme dat velen ontleenden aan de terugval van de werkloosheid, zoals die zich de afgelopen maanden manifesteerde. Volgens het CPB is dit allerminst een scherpe bewering. Weliswaar zal de geregistreerde arbeidsreserve dalen van gemiddeld 115.000 in 1972 tot 110.000 in 1973 en is ook daarna nog enige verbetering mogelijk, maar het ziet er naar uit dat de werkloosheid zich na 1974 zal stabiliseren op een niveau dat ongeveer 100.000 bedraagt. 'Dat vind ik nogal aan de hoge kant', aldus dr. C. A. van den Beid, directeur van het CPB. met de devaluatie van de dollar. De gevolgen daarvan zijn, zoals alle verwachtingen, zo goed mogelijk berekend. Tekort Stijging' Ook beide Het CPB baseert zijn voorspelling onder meer op de opvallende stijging van de arbeidsproduktiviteit in 1972 die met een stijging van 5,5 procent hel accres van de produktie nog aanzienlijk overtrof. In de nijverheid werd de arbeidsproduktiviteit zelfs 9,5 procent hoger, in de industrie, afgezien van de mijnbouw en openbare nutsbedrijven, ruim 8 procent. Bovendien ging de in 1972 gedaalde rendementen gepaard met een des te grotere besparing op arbeid, vooral in dc industrie, maar ook daarbuiten. Daarmee was de stijging van de werkloosheid, hoewel voor een belangrijk deel conjunctureel getint (in de bouw), voor een ander belangrijk deel van meer structurele aard. Alle beschikbare gegevens doen een omvangrijker harde kern in de geregistreerde arbeidsreserve vermoeden. In tegenstelling tot voorgaande perioden is de werkloosheid thans gelijkmatiger over het land verspreid. Het tekort op de lopende rekening van de betalingsbalans gaf een spectaculaire omslag te zien, n.l. van een tekort van 0,7 miljard in 1971 tot een overschot van 3 a 3,5 miljard in 1972. Dit kon gebeuren omdat de produktie in de bedrijven met 4 procent toenam. De vergroting van de invoer die daarmee gepaard ging, bleef, niet tegenstaande een toenemende voorraadvorming, tot 5 a 6 procent beperkt en was dus duidelijk geringer dan de uitbreiding van de uitvoer, op langere termijn lijkt dit overschot echter niet te kunnen worden gehandhaafd. Eén van de oorzaken hiervan is dat de toeneming van het uitvoervolume vrij belangrijk achterblijft bij de uitbreiding van de wereldhandel. De geringere winstgevendheid bij voortdurend sterk stijgende kosten en voortgaande arbeidsuurverkorting vormt hier de doorslaggevende factor. De sterke stijging van de arbeidsproduktiviteit met daarnaast sterk oplopende prijzen resulteerden in een daling van de arbeidsinkomensquote van 79 procent in 1971 tot 77,5 procent in 1972. Het rendement van het in het bedrijfsleven geïnvesteerde vermogen kon zich daardoor enigszins herstellen, hoewel dit zich niet in alle factoren van het bedrijfsleven voordeed. Het CPB is ervan uitgegaan dat de lonen met niet meer zullen stijgen dan de in het kader van het centraal akkoord overeengekomen 13,5 procent. De prijsstijging zal onder meer als gevolg van de devaluatie van de dollar en het effect van dc prijsmaatregel geringer zijn dan werd verwacht, n.l. 7,5 procent in plaats van meer dan 8 procent. De wat langere termijn-visie waaraan het CPB zich in dit plan heeft gewaagd is ook in ander opzicht nogal somber getint. De sociale lasten neigen er toe meer te stijgen dan de drie procent van het nationaal inkomen die in het kader van de meerjarenprogrammering voor de sociale lasten als richtlijn is gesteld. Zelfs met maatregelen als de bevriezing van dc kinderbijslag van het tweede kind zou de ontwikkeling niet voldoende om te buigen zijn. Overschrijding dreigt ook bij de overheidsuitgaven. In dit verband liet het CPB zich nogal somber uit over de nivëlleringseisen die de vakbonden hebben gesteld. Het CPB schatte dat de rijksoverheid bij een effectuering van deze eisen circa 400 tot 500 miljoen gulden belasting minder zal ontvangen. Het planbureau voorspelde ook dat zich knelpunten zullen, voordoen wanneer de belastingdruk overeenkomstig de huidige trend van 6,6 procent per jaar blijft toenemen, n.l. een te hoge marginale druk in de directe sfeer en een wisselwerking tussen lonen en prijzen bij verhoging van de indirecte belastingen. ADVERTENTIE «r* blijkt o.m. daaruit, dat de merikaanse minister Shultz heeft Of zegel bereid te zijn samen met de esteuropese landen de dollar te rdedigen, maar dat de Europeanen n wel moeten zeggen, wat er moet irden gedaan. Momenteel zou 'ultz. wat de Europese bedoelingen «eft, nog in het duister tasten. Rk zou met name willen weten of EEG van de VS steun voor de •Har verlangd of dat de. 'Negen' een •zamenlijk zweven overwegen !n combinatie van Dei 'gelijkheden zag hij als een kans. e LEG mag dan, aldus Giscard wtaing pas zondag verklaren, welk »orst?l zij doet ter oplossing van de «is, wat de Gemeenschap van de •renigde Staten verlangt, is vrijdag 11 tot uiting gekomen. De Belgische ruste De Clerq somde in een rede g eens de door de VS te nemen aatregelen op. Dat zijn: De VS moeten de dollar op de «ropese wisselmarkten steunen; A®11 meer stringentere i—i— rnwikaanse geld- en kredietpolitiek; aatregelen om de opeenhoping van - "0-dollars tegen te gaan. 'ECULATIES De prognoses, opgesteld door het centraal planbureau, zijn zeer relatief en onzeker, aldus de directeur van het CPB in een toelichting op die samenvatting. De internationale situatie ten aanzien van de wisselkoersen is onzeker, het verloop van de wereldhandel evenzeer. Op het allerlaatste ogenblik moest in het plan nog rekening worden gehouden Ook voor hoogseizoen nog beschikbaar in Duitsland, Italië, Vorarlberg, Frankrijk en Spanje. Vraag snel de reisgids van SHELL AUTOVAKANTIE- REIZEN bij uw Shell Station of bij': I.T.C. b.v Postbus 7643, Schiphol-Oost; tel.:020-45 40 51. "d de conferentie gonst het lussen van de speculaties, wat de "Oen nu eigenlijk willen. Volgens Duitse commentator zouden de [eigenlijk helemaal niet meer teresseerd zijn in de valutacrisis, ugens deze bron zouden de VS veel er gesteld zijn op verlaging van de oerrechten in de EEG en op een .[re export van '«bouwproducten in de «leenschap. Zou Europa in de utazaken niet toegeven, dan zouden naar het wapen van de Meisoorlog grijpen. Europese Commissie in Brussel Juist gisteren een plan vallen ae invoertarieven op consumptie- -ueren uit de VS en andere niet- Aj-ianden met 20 te verlagen. v®rlaging was bedoeld om de in- e te bestrijden, maar door de ,«tuatie van de dollar is die nu van Daan. De devaluatie maakt Ame- •anse goederen 10% goedkoper, nf o or tariefsverlaging de goederen 1 goedkoper zou maken. Gunstig '73 voor Shell Oil NEW YORK Shell Oil, de Amerikaanse maatschappij van de Kon. Shell Groep verwacht, dat 1973 een gunstig jaar wordt, ondanks de vele onzekerheden, waarvoor de olieindustrie zich ziet geplaatst. President Bridges voegde daar echter aan toe, dat dc rentabiliteit in de Amerikaanse oliebedrijven moet verbeteren wil men ook in de toekomst in de energiebehoeften kunnen voorzien. Ondanks deze wens is Bridges niet bang voo- de gevolgen van de prijspolitiek van de regering Olieprodukten mogen dit jaar maar 1% duurder worden, maar volgens Bridges is de invloed van dat besluit dan die van de daarvoor geldende bepalingen. Volgen de Shell-Oilpresident zal er op de wereldmarkt in de komende jaren geen tekort ontstaan, hoewel de vraag het aanbod zal overtreffen. Het aanbod van ruwe olie is naar zijn mening meer dan voldoende om gedurende een aantal jaren in de vraag te voorzien. Daarbij zullen de prijzen stijo-n. Nieuwe vormen van energie, die uit milieustandpunt aanvaardbaar zijn, verwacht Bridges in de komende tien jaar niet in grote hoeveelheden. Hilarius 26 man weg Hilarius Bij HAARLEM Draadindustrie Handelmaatschappij in Haarlem zal 26 personeelsleden ontslaan. Deze mensen zijn werkzaam bij de produktie van laselektroden die elders worden ondergebracht. Reden hiervoor is de capaciteitsuitbreiding voor de produktie van lasdraad. Daardoor was voor de vervaardiging van laselektroden geen plaats meer, zo blijkt uit een communiqué van de directie Metalieht naar ITT ENSCHEDE Metalieht in Enschedé, fabrikant van verlichtingsarmaturen, is voor de helft in bezit gekomen van het Amerikaanse concern International Telephone and Telegraph (ITT). ITT Van onze soc.-economische redactie AMSTERDAM De Bijenkorf. Hema. Galeries Modernes en Perry van der Kar met in totaal 10.000 werknemers en de vakbonden hebben overeenstemming bereikt over een verhoging van de salarisschalen met 6.4 procent niet terugwerkende kracht tot 1 februari. Deze verhoging is inclusief 3 4 procent prijscompensatie over 1972. Verder werd nvceenstemming bereikt over een verhoging van de vakantietoeslag tot 7.5 procent met een minimum van 950 gulden voor 23- jarigen en oudeun en voor jongere kostwinners. De bestaande regeling voor de prijscompensatie zal worden gehandhaafd, echter zonder maximum en met een drempel van 0.75 procent per 1 augustus aanslaande. Naast deze maatregelen is een herstructurering van een aantal salarisschalen gerealiseerd. Eerder was reeds overeenstemming bereikt over de invoering van de 40-urige werkweek per 1 februari jl. De vakbonden zijn tevreden over het akkoord met de Koninklijke Bijenkorf Beheer KBB. Woordvoerders wezen erop dat door dit akkoord iets gedaan kan worden voor de laagstbetaalden. 'Dat is vooral voor het grootwinkelbedrijf van belang omdat daar veel jong verkooppersoneel werkt dat qua salariëring in de onderste regionen zit', aldus een woordvoerder. Van een verslaggever UTRECHT Het ledental van de Nederlandse centrale van hoger personeel, dat half februari voor het uitbreken van de stakingsacties nog ongeveer 16.000 bedroeg, is de 19.000 gepasseerd. Volgens de NCP heeft zij daarmee relatief dezelfde organisatiegraad bereikt als de drie vakcentrales. Die organisatiegraad is zelfs overschreden, indien er rekening mee wordt gehouden dat binnen NVV, NKV en CNV wel overheidspersoneel is georganiseerd en bij de NCHP niet. 'In talrijke grote ondernemingen en bedrijfstakken is het hoger personeel bezig, zich te organiseren', aldus de NCHP. Verenigingen van hoger personeel zijn dezer dagen onder meer opgericht bij Gist-Brocades, Fokker. ICI-Holland en in de optische industrie. DEN HAAG De kamerleden Hermscn, Peijnenburg beide KVP), Schouten iARP) en Van der Mei (CHU1 maken zich zorgen naar aanleiding van berichten over een grote invoer uit Japan en het mogelijkj effect daarvan op de Nederlandse wcikgelegenheid. Zij hebben de ministers van economische zaken en vail s -ciale zaken gevraagd in hoeverre hel waar is. dat bij het Ph!i:y.s-concern ontslag dreigt voor 5.0:0 personen als de overstelpend genoemde invoer van radio's, tv- toestel'en en andere eleetronische apoaratuur in ons land niet wordt afgeremd. Tevens willen de kamerleden weten of het waar is, dat Japan heeft gedreigd Rotterdam te laten vallen als distributiecentrum voor Euiopa en wat daarvan de gevolgen zul'er zijn voor de werkgelegenheid In hun schriftelijke vraten hebben de kamerleden er bij de bewindslieden op aangedrongen de kame. zo spoedig mogelijk in te lichten over de recente stand van zaken in de onderhandelingen met Japan over verdere beperking van de invoer uit dat land AMSTERDAM Dirk van den Broek horecabedrijven bv heeft het aandelenpakket van Van Lints restaurant bv overgenomen. Lint is gevestigd aan dd Amstelveenseweg 764 en heeft 15 personen in dienst. Men blijft streven naar een omzetverhoging van 50 pet binnen een jaar. Er zullen zich daarom geen personeelsproblemen voordoen, ontslagen zullen er niet vallen, zo deelt Dirk van den Broek mee. Lint's restaurant dat zal gaan heten 'Dirck Dirckz Zuid' sluit geografisch zeer goed aan bij de rdeds bestaande Dirck Dirckz restaurants in Amsterdam- West. Amsterdam-Noord en Osdorp. Verder is Van den Broek eigenaar van het hoge Duin in Wijk aan Zee en het Rechthuis in Uithoorn a. d. Amstel. In totaal zijn er circa 250 mensen (part-timers inbegrepen) in dienst. De restaurants bieden samen plaats aan 2000 gasten. ROTTERDAM Emba. maat-chappij voor beheer en ontwikke ling van industrie* en handelsondernemingen m Rotterdam, die zich via een statutenwijziging uil beschermen tegen een eventuele, ongewenste overval, heeft vrijdag tijdens de vergadering waarop hierover zou worden besli»i verzet van aandeelhouders ontmoet. Deze zagen hierin een beknotting van hun rechten. Het bestuur stelt voor om naast de bestaande 150.000 gewone aandelen van 150 nog eens 90.000 preferente aandelen van dezelfde coupure te scheppen. Deze zouden slechts voor 1 pet volgestort behoeven te worden. Hiermee beschikt het bedrijf over een middel om een onaangename overval 'in het belang van de onderneming' af te weren. Eén van de aandeelhouders zag in de uitgifte van deze, zoals hij het noemde, 'pseudo-aandelen' een machtsmiddel in handen van het bestuur om aandeelhouders onmondig te maken. Hij noemde het 'een technische ingreep om het democratisch evenwicht in een eigenaarsvergadering te verstoren' en waarschuwde de leiding van de onderneming dat, als men niet bereid was de statutenwijziging in te trekken, hij aandeelhouders zou mobi liseren om te gen te stemmen 'Als het voorstel wordt aangenomen, zou dit de eerste fase zijn binnen onze onderneming van het ontrechtingsproces van mede eigenaren', aldus de heer D. Slootweg uit Haelen. die een toenemende weerstand onder de aandeelhouders constateerde. Enkele andere aanwezigen steunden hem in zijn verzet. Ook hel bestuur kon in principe begrip opbrengen voor de geuite bezwaren. Niettemin verzekerde president T. Koopman de vergadering dat de beschermingsmaatregel alleen in het uiterste geval gebruikt zal worden. 'Het is allerminst de bedoeling van het bestuur de maatregel te hanteren tegen het belang in van de aandeelhouders, integendeel' aldus de heer Koopman. Het vereiste quorum was niet aanwezig. Op 26 maart wordt een tweede vergadering gehouden. Emba verwacht, dat de resultaten over het boekjaar 1972-73 ondanks sterk gestegen kosten niet zullen achterblijven bij die in 1971-72. De teleurstellende ontwikkeling in het vierde kwartaal van het vorige boekjaar, waarvan in het laatste jaarverslag van Emba sprake was, kon mede door het tot effect komen van sanerende maatregelen omgebogen worden. Voor wat betreft de naaste toekomst lijkt dc marktontwikkeling mogelijkheden tot verdere groei te bieden, aldus het bedrijf. Akkoord over financiering ROTTERDAM Rotterdam krijgt vrijwel zeker een Wereldhan delscentrum. Dc pensioenfondsen van Philips en Shell hebben met de gemeente Rotterdam in pricipe overeenstemming bereikt over de financiering van het complex, dat volgens dc plannen van Rot terdam aan de Leuvehaven inocl worden gebouwd.' De pensioenfondsen hebben deze week tijdens de besprekingen met de gemeente Rotterdam het voorbehoud gemaakt dat hun financieringsactiviteiten alleen kunnen doorgaan als de investeringsheffing, die de regering op nieuwe bedrijven in de Randstad wil leggen, geen betrekking op het Rotterdamse project heeft. Volgens een woordvoerder van de gemeente Rotterdam staan nog nog niet vast hoe het centrum er uit zal gaan zien en hoe groot het wordt. De twee plannen die de afgelopen jaren voor een Wereldhandelscentrum werden gemaakt zijn vrijwel definitief van de tafel geschoven. In gemeentekringen houdt men rekening met een project dat rond de 200 miljoen zal gaan kosten. Wel staat vast dat het centrum aan de Leuvehaven zal worden gebouwd. De gemeenteraad van Rotterdam heeft al in principe besloten de grond aan de Leuvehaven aan de twee pensioenfondsen te verkopen voor de bouw van het Wereldhandelscentrum. AMSTERDAM in het telefonisch avondveerkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes staat de officiële slotkoers van dezelfde dag). AKZO (80.50) Hoogovens (85.20) Kon. Olie 121.50-121.80 (121.20) Philips 57.40-57.50 gl (57.30) Unilever 154.20 (154.80) KLM (105.50) Kon Olie noteerde gisteren J 424-43 142*,- 4.1). Philips S.'O1»-*; t.'O'.-S). Unilever 8 544-5574 55U-44) en KLM S 37»-, (36-.). Opgave duPont, Glore en Forgan. Met deze beslissing week de raad voor de eerste keer af van een eerder genomen principebesluit om in het vervolg geen gemeentegronden meer te verkopen, maar ze alleen in erfpacht uit te geven. Vorig jaar nog deelden de pensioenfondsen van Shell en Philips het gemeentebestuur mee dat hun lust om het project te financieren danig was gedaald, vanwege het toenmalige conjuncturele beeld en vanwege een meningsverschil over de verkoopprijs van de grond aan de Leuvehaven. Uit het feit dat de pensioenfondsen nu toch een principe overeenkomst met de gemeente hebben afgesloten mag worden afgeleid dat het meningsverschil over de verkoopprijs van de grond uit de wereld is. Commentaar hierop was vrijdagmorgen niet te krijgen. Koersen in Montreal Dom Har Client Husky Nai Gas Mass Fergusnn Nal Resources Shell Canada lndt.,1. uill. <IDI. M-d* 7 mrt. 979.98 198.35 111.36 74.60 522.8 8 mrt. 976.44 197.04 110.53 74.53 519.3 9 mrt 972.23 195.61 110.88 74.62 519.2 A,dd. ubl lat. H i_ 7 mrt. 19.310 17.790 1.754 817 574 8 mrt. 15.100 17.040 1.769 658 769 9 mrt 14.070 18.300 1.756 559 837 (ADVERTENTIE) verkreeg dit belang door de overneming van het Duitse bedrijf Reiss International, dat 50 pet van het kapitaal van Metalieht in handen ha. De overige 50 pet van de aandelen is eigendom van de drie directeuren van het Enschedese bedrijf (70 personeelsleden). 'ITT doet wel pogingen om de resterende 50 pet te verwerven, maar wij wensen ons belang graag te behouden', aldus één der directeuren, de heer J. Weezenbeek. Het ligt in de bedoeling het bedrijf voórlopig op dezelfde voet te laten doorwerken en geen veranderingen in héi personeelsbestand aan te brengen. Kluwer DEVENTER Uitgeversmaatschappij Kluwer heeft Boekhandel Dekker en Van de Vegt te Nijmegen en Utrecht overgenomen. Dc toetreding van Dekker en Van de Vegt tot de Kluwer-groep wordt gezien als een versterking van dit bpdrijf. zelf. alsmede van de boekhandels in diverse steden, die reeds deel uitmaken van de Kluwer-groep. NEW VOKK 8 3 9/3 ACF Industries 434 43 Airco 13*4 134 Allied Chemical 32V, 33'; Alum Co of Aru 524 53 American Brands 4274 42 U American Can 304 304 Am Cyanamld 29*4 29 Am Electr Power 264 27 Am Metal Climax 34*4 344 Am Motors 74 Am Smelt C Ref 227* 224 Am Tel Tel 504 54 504 Am pex 54 Anaconda 234 24 Armco Steel 214 214 Allan! Richfield 6914 684 Bendlx <374 4274 Bethl Steel 29 284 Boeing 224 22'; Burlington Ind 314 32'4 Can Pacafic Ky 174 18 Celanese 304 30'., Chase Manhattan 524 524 Chesap Ohio R 47'. Chrysler 35*4 '33 Cities Service 49 4 497; Colgate Palmolive 9275, 95 Coll Industries 1874 184 Commonw Edison 34 4 344 Cons Edison 24»', 244 Com Can 254 254 Corn Oil 404 404 Curtis» Wright 31 204 Curtiss WriEht A 404 39 i Dart Ind 374 364 Deere and Co 474 47', Dow Chemical 105 104', Du Pont I Elt 171 1714 Eastman Kodak 1444 144 First Nal City 794 78 74 Admiral Corp 134 134 Allengheliv Pow 1 21 214 Akrons 304 30 Am Mandard 114 117ft Amsted Ind 3b 7» 384 Ball Olim 494 484 Uavuli Cigars 124 Can Bitweiiea 54 54 Cello 164 lb',. LlidUiioul li liulli 2 Lliase Select Id 10.96 11.UJ SO'» 314 324 327, Cunt telephone 22! 4ex Fluor u'orp 31 304 Gen Electric Gen Fouds Gen Moturs Gen Publ Ulll Gen Tel Tel Getty Oil Gilette Gimbe) Brothers Goodyear l and F Guir oil Illinois Centr Insilco Int Busin Mach Intern Harvester Int Nick of Can t Tel ti Tel Ling-Lemco Vougl Litton Ilid Lockheed Aircrafi Martin Marietta May Oep Store* McDonnell Uougla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nal Distiller* Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind Int Bnk lor Kec Int Flav hén lilt Paper 11 4 i 31 304 684 •84 274 277* 734 747; 214 214 284 284 1134 114'; 58 564 23' 23 27 Ti 284 254 254 244 2474 11 114 440 Ta 4394 344 34'i 36 344 384 37 514 504 254 244 20', 20 29', 284 9 4 94 8'» 94 8 234 237, 174 174 394 394 36 37»; 624 61'. 544 544 281» 28', 154 154 14', 3 254 244 36 4 37 Va 214 214 Madisun Fund Pac Cas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morrts Phillips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Hallway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indian: Exxon Corp Studebaker-Wurth Sun Oil lesax Gulf Texas lust Tran.samerica Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel Nat Can NY Centr A North West 8 N Am Phillip» Co Occidental Petr Union Electr United Corp* United Gas Western Banco*' 154 15'a 27 27 24 2-, 88'a 864 464 46'i 135 138', 444 44', 112'; 110*, 304 304 28*; 28 494 484 424 43 264 264 113V* 1124 494 48 1974 19', 394 394 434 434 804 80 a 834 84 904 894 1 45 44', so 50', 367; 36 182'* 182' 144 144 55*, 55 444 447a 137» 13 394 38*; 8», 84 314 31-4 204 304 37», 37'a 24*. 24'., 13*. 13*. 71; 684 687; I04ex 30», 1174 10*, 234 237ft 20 194 sot; 51 834 33** 1774 174 914 94 18 174 324 33

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 25