(Veteranen uit Vietnam worden ongelijk beloond °eronisten gereed om macht over te nemen Terugkeer van krijgsgevangenen werd show van patriottisme JjOÜ'W/KWARTET ZATERDAG 10 MA ART 1973 BUITENLAND T17/K15 loor Jelte Rep zou worden opgeheven. Deze tegen stelling dateert nog uit het eind van de jaren veertig en het begin van de vijftiger jaren, toen dictator Perón met hulp van de tijdens de oorlog opgebouwde deviezenreserves de posi tie van de massa der bevolking aan zienlijk verbeterde en hen vooral via het machtige peronistische vakver bond CGT in het nationale leven integreerde. Hij deed dit alles aanvan kelijk zonder de positie van de rijke ren aan te tasten. Deze politiek en alle begeleidende pseudo-religieuze fanfare maakten Perón tot een aanbeden idool van de 'massa zonder hemden'. Maar het geld raakte in de jaren vijftig op, de problemen namen op tal van terrei nen toe en de strijdkrachten, de kerk en de middenklasse keerden Péron in toenemende mate de rug toe. De vrees, dat de lagere klassen en de vakbeweging hem tot een steeds radi calere politiek zouden dwingen, nam toe en in 1955 joegen de militairen El Lider Perón het land uit. Onbestuurbaar Van 1955 tot 1966 is gepoogd het land langs democratische weg zonder pero nisten te regeren. Het bleek onmoge lijk. Vanuit zijn ballingsoord nabij Madrid bleef Péron z'n beweging met flair leiden en z'n mythe groeide nog naarmate hij langer wegbleef. Toen de in 1966 ingestelde militaire dicta tuur evenmin met succes werd be loond, lanceerde de militaire presi dent Lanusse in 1971 zijn plan tot 'nationale verzoening', dat morgen moet uitmonden in algemene verkie zingen waaraan ook de peronisten weer mogen deelnemen, en dat de rentree van de burgers in de politiek betekent. Vorig jaar november mocht Peron zelfs weer enkele weken naar Argentinië terugkeren. Ongetwijfeld een poging van Lanusse om het vergrijsde idool en zijn zorgvuldig gecultiveerde ima go aan de directe waarneming van zijn volgelingen bloot te stellen met alle eventuele ontluisterende en ontmythologiserende gevolgen van dien. Het ziet er echter niet naar uit, dat Lanusse in dit opzicht is geslaagd, maar dat zal morgen moeten blijken. Maar ook met peronisten in een de mocratisch gekozen landsbestuur zal Argentinië nog heel wat barrières moeten overwinnen om de opgaande lijn te heroveren. Zo is er de ernstige stagnatie op sociaal-economisch ter rein, die zich manifesteert in een teleurstellende produktie, ernstige handelstekorten, een voortsnellende inflatie (vorig jaar 64,3 procent), een werkloosheidscijfer van meer dan tien procent, overmatige kapitaalvlucht en schandalige armoede. Wat eigenlijk een onverteerbare zaak is in een land, dat vijf keer zo groot is als Frankrijk en slechts 24 miljoen inwoners telt, dat een overvloed aan vruchtbare grond en mineralen bezit, dat een gezond klimaat en een homogene be volkingsstructuur heeft, en dat daar om een potentiële wereldmacht mag heten. Dat Argentinië z'n grote mogelijkhe den niet weet waar te maken, kan behalve aan de economische crises zeker ook worden toegeschreven aan de chronische malaise op moreel en interllectueel terrein. Het ontbreekt de Argentijnen duidelijk aan nationa le doelgerichtheid, geloof in de toe komst en vertrouwen in zichzelf. De doorsnee-Argentijn leeft van dag tot dag en is vaak een opportunist, die probeert op het juiste moment met minimale inspanning zijn slag te slaan en dan te verdwijnen naar bete re oorden. Moreel Alleen al in de jaren zestig verlieten niet minder dan 4,8 miljoen mensen bijna allemaal goed opgeleid en/of welgesteld het land. In dezelfde periode kwamen ongeveer vijf miljoen mensen, meest arme ongeletterde Bo- livianen en Paraguayanen, het land binnen. Momenteel houden nog één miljoen Argentijnen er een Italiaans paspoort op na, terwijl meer dan honderdduizend mensen Brits staats burger wensen te blijven. Wat niet duidt op overmatig vertrouwen in de toekomst en op de noeste wens in Argentinië wortel te schieten, zoals Europese kolonisten, dat eens in Noord-Amerika deden. 'De Argentij nen hebben alles, maar missen zichzelf, merkte een scherpzinnige waarnemer niet lang geleden op. Het gebrek aan nationale identiteit en eenheid komt ook tot uiting in de verbitterde verhouding tussen Buenos Aires en de provincies. De hoofdstad ligt aan de Atlantische kust en kijkt voor economische en culturele en an dere zaken bij voorkeur naar Europa, terwijl het zijn achterland hooghartig de rug toekeert. De Portenjos inwo ners van Buenos Aires kijken neer op de 'cabecitas negras' (zwarthoof- aen) uit de provincie, daarbij doelend op de bruingebrande gezichten van de boerenbevolking. Een telefoontje van Buenos Aires naar een provinciestad levert weinig problemen op, maar het kan soms dagen duren voor een ver binding tot stand wordt gebracht tus sen twee provinciale hoofdsteden. Bu enos Aires wordt met moderne straal vliegtuigen zeer frequent verbonden met de regionale centra, maar tussen de twee industriesteden Cordoba en Rosario vliegt slechts een keer per week een ouderwets propellorvlieg- tuig. Kortom het hele land lijkt te bestaan ten gerieve van Buenos Aires. Doorbreken De bruisende Perón wist in de na oorlogse jaren het gebrek aan natio nale doelgerichtheid en de overmaat aan onheilsstemming tijdelijk te door breken, al was het vaak met minder smakelijke demagogische middelen. Het is niet erg waarschijnlijk, dat dit de peronistas en hun zetbaas Campora na de verkiezingen althans op korte termijn ook zal lukken. Ook al vergelijkt Campora Argentinië van daag de dag met 'een fles champagne, die sinds Peróns verdrijving in 1955 in de kelder heeft gestaan. Als wij peronisten nu Je kurk verwijderen, zal er een natuurlijke explosie vol- )e rode loper was uitgerold, ^erikaanse vlaggen wapperden q kinderhandjes. Een militaire rehaag stond stram in de hou- ing. 'Welkom thuis, pracht ke els', zei het ene spandoek. Een nder deelde mee: 'Wij houden jullie' en in kleinere letters >egde het eraan toe: 'Jezus judt van jullie'. L toen de eerste lichting vrijgelaten merikaanse krijgsgevangenen de iegtuigtrap afdaalde, begon het pu- iek 'Voorwaarts christen-strijders' te igen. Alleen de familieleden stoor- n zich niet aan alle militaire hoem- i en stortten zich in de armen van in mannen. 'Stoor me niet, ik moet fc vlag groeten', waren de eerste woor- n, waarmee één van de vrijgelatenen priteerd zijn vrouw begroette. >el Amerika kon meegenieten van peratie Thuiskomst', de codenaam or de terugkeer van de Amerikaanse jgsgevangenen. Miljoenen tv-kijkers ikten ontroerd bij de herenigings- erelen, die zich op Amerikaanse egvelden afspeelden. Zelfs de jour- listen en politici huilden van ont ering. Dit was immers de bekroning de lange Vietnamese oorlog: de ijgsgevangenen komen vrij. Dit was 'eervolle vrede'. In de krijgsge- ngenen had Amerika eindelijk sol ten gevonden, die het als helden kon ijuichen. En dat gebeurde dan ook. Igens president Nixon hadden de lerikaanse krijgsgevangenen 'de est barbaarse behandeling' onder- an. Het zouden menselijke wrakken n. geestelijk geknakt en lichamelijk broken door een honger-dieet en we behandeling. Maar het waren rngezonde kerels die door Hanoi arden vrijgelaten. Het leger artsen and voor joker. Toen één van de be- jde Amerikanen onderzocht moest irden, ging hij op de grond liggen, ukte zich 50 keer op en liep daarna zijn handen de onderzoekingska- er rond. De man had zes-en-een-half ir in krijgsgevangenschap gezeten, lestelijk waren de oud-krijgsgevan- nen op het eerste gezicht ook ge- eel in orde. En hun vaderlandsliefde :ek op vijandige bodem welig te zijn roeid. Toen zij weer voet op Ameri kaanse bodem zetten, ontvouwde één plicht van de krijgsgevangenen. De van hen een zelf gemaakt spandoekje, dat te lezen gaf: 'God zegene Amerika en Nixon'. De eerst aangekomen krijgs gevangene sprak in de gereedstaande microfoon: 'Wij zijn dankbaar dat wij de kans hadden ons vaderland onder moeilijke omstandigheden te dienen. Wij zijn onze opperbevelhebber (Nix on) en ons land oprecht dankbaar voor deze dag'. De emotie verstikte zijn stem, toen hij uitbracht: 'God ze gene Amerika'. Al zijn metgezellen hadden gelijksoortige dankwoorden voor de opperbevelhebber, het vader land en God. Het leek afgesproken werk en dat was het dan ook. •Operatie Thuiskomst' blijkt één van de meest nauwkeurig geplande opera ties uit de Vietnamese oorlog te zijn maar gelukkig ook de laatste. Tachtig man waren zorgvuldig opgeleid in de kunsten van de public-relations. Ieder van hen kreeg twee krijgsgevangenen toegewezen, die hij moest verwelko men, moest voorbereiden op de terug keer in de Amerikaanse maatschappij, moest duidelijk maken wat (niet) te zeggen en moest beschermen tegen pers en publiek. De begeleiders wer den persoonlijk verantwoordelijk ge steld voor inbreuken op de zwijg- oud-gevangenen schikten zich. Alsof zij zich in handen van de vijand be vonden, bleken zij aanvankelijk niet veel meer te willen onthullen dan hun naam, rang en legernummer. Rode mieren Wat de krijgsgevangenen later 'ont hulden', versterkte slechts de hen op gelegde heldenrol. Het krijgsgevangen schap was een harde strijd om het be staan geweest. Het voedsel was karig en eentonig. Hun cellen waren dikwijls kleine houten kooien. Er waren veel ziekten en weinig geneesmiddelen. Hun behandeling was wreed. Zo moest een Amerikaan in een kuil vol rode mieren staan, omdat hij ongehoorzaam was geweest. Een ander zat tien maan den in een kooi met een drie meter lange ketting aan zijn enkel. Momen ten van vreugde in hun kommervol be staan waren de verkiezingsoverwinning van Nixon en de kerstbombardemen ten op Hanoi. Hoe hadden ze het vol kunnen houden? 'Ik denk dat bij 99 procent van ons het kwam door het geloof in God, de door de hardheid van het bestaan verdiepte communica tie met God', luidde het antwoord. 'Operatie Thuiskomst' in volle actie Maar al spoedig bleek dat dit beeld al te Hollywood-achtig was. De man die in de mierenkuil zou hebben gezeten, ontkende. Sinds oktober 1969 was de behandeling goed. Er kwam toen beter en meer eten. De gevangenen mochten in groepen bij elkaar wonen en kregen veel gelegenheid tot lichaamsoefenin gen en recreatie. De eensgezindheid was niet zo groot en het moreel was niet zo sterk. Twee gevangenen werden doodgezwegen omdat zij ondanks na drukkelijk bevel van hun meerderen een anti-oorlogsverklaring hadden af gelegd voor radio-Hanoi. Er waren per soonlijke en politieke geschillen, die soms tot vechtpartijen leidden. Een keer werd er een mes getrokken. Het grootste geschilpunt was natuurlijk de oorlog zelf. 'Wie heeft de oorlog gewonnen?', was één van de eerste vragen die de oud krijgsgevangenen hun begeleiders stel den. 'Operatie Thuiskomst' had die vraag natuurlijk voorzien en er ook een antwoord op gevonden: 'Zuid-Viet- nam heeft niet verloren en Noord- Vietnam heeft niet gewonnen' (met andere woorden: de oorlog heeft niets uitgehaald). Desondanks bleven de oud-gevangenen hun stoere taal spre ken. 'Ik mag u eraan herinneren dat wij Hanoi als overwinnaars hebben verlaten. Wij keren niet terug als ver slagenen. Wij komen terug met ere', sprak één van hen plechtig. Goed beloond De krijgsgevangenen worden goed be loond voor hun optreden. Hun achter stallig salaris en de bonus van 5 dollar per dag gevangenschap groeiden uit tot een aardige som. Voor een piloot, die zes jaar gevangen heeft gezeten, lag zo'n 154.000 dollar te wachten. Bo vendien werden hun gezinnen over spoeld met aanbiedingen voor gratis vakanties, gratis dit en gratis dat. De oud-gevangenen krijgen een jaar lang gratis een Ford tot hun beschikking. En het bedrijfsleven heeft laten weten dat het plaatsen wil vrijmaken voor oud-krijgsgevangenen, die de militaire dienst willen verlaten. Het is hen van harte gegund. Tenslotte zit niemand voor z'n plezier jaren in krijgsgevan genschap en zal zijn kennismaking met het veranderde Amerika genoeg pro blemen geven. Want de krijgsgevange Een van de vrijgelaten Amerikanen zwaait met ee n spandoekje, dat te lezen geeft: 'God zegene Ameri ka Nixon' ne keert terug in een wereld, waarin Jezus Christus een Superstar is ge worden, mannen lang haar dragen en vrouwen broeken. Maar is de voormalige krijgsgevangene een grotere held dan de bijna 50.000 Amerikanen, die in een kist terug keerden naar Amerika en zonder na tionale fanfares werden begraven? Is hij een grotere held dan de andere 2,3 miljoen Vietnam-veteranen? Tenslotte had het overgrote deel van hen een veel gevaarlijker karwei dan op veilige hoogte en zonder zijn slachtoffers te zien bommen af te gooien. De meesten van hen waren geen militair van be roep en moesten na afloop weer pro beren mee te lopen in de burger maatschappij. Maar bij velen van hen zijn de wonden dieper en moeilijker te genezen dan die van de oud-krijgs gevangenen. Zelf-medelijden 'Toen de krijgsgevangenen terug kwa men, huilde ik', vertelde een in een rolstoel gezeten Vietnam-veteraan aan het weekblad Newsweek. 'Ik huilde uit zelf-medelijden. Ik herinner me nog hoe ik uit het vliegtuig kwam en dat niemand me opwachtte. Ik ben jaloers op de krijgsgevangenen, omdat zij kun nen lopen. Zij waren vijf tot acht jaar krijgsgevangene, piaar ik ben mijn ei gen gevangene, omdat ik hierin ge vangen zit'. De Vietnam-veteranen hebben het veel moeilijker dan de oud-strijders uit andere oorlogen, zeggen psychiaters. Maar voor hen werd de rode loper niet uitgelegd. Dikwijls keerden ze te rug in een vijandige omgeving. Voor hen waren er geen gratis aanbiedingen en zelfs geen voorkeursbehandelingen bij sollicitaties. Ongeveer 225.000 vete ranen hebben na hun terugkeer uit Vietnam geen werk kunnen vinden. Anderen hebben genoegen moeten ne men met werk dat beneden hun kun nen en hun opleiding ligt. Eén van de eerste zwarte officieren, die in Viet nam een groep mariniers aanvoerde, werkt nu als chef-ober in een hotel. Velen hebben nog minder geluk gehad. 'Als ik tegenwoordig solliciteer, vertel ik niet eens meer dat ik een veteraan ben', zegt een werkloze oud-strijder. 'Men denkt dan meteen dat je een tijd bom of een verslaafde bent'. Naar schatting 50.000 tot 100.000 veteranen zijn als verslaafden teruggekeerd uit Vietnam. Slechts een vijfde van hen wordt daarvoor behandeld. Maar nie mand wordt gereclasseerd. Eén op de acht Vietnam-veteranen is op de een of andere manier gehandicapt. Ruim de heft is geestelijk gehandicapt. De regering beschouwt hen echter niet als helden. Voor hen geen rode loper, geen eerbetoon, maar integendeel be snoeiingen in de voor veteranen be stemde budgetten. Minder geld voor de militaire hospitalen, besnoeiingen bij de militaire gezondheidszorg, een ster ke bezuiniging bij het vakopleidings programma voor veteranen en een mil jard minder voor een werkgelegen heidsprogramma, waarvan 61.000 vete ranen profiteerden. De besnoeiingen zijn niet drastisch, maar ruim voldoen de om een veteraan het gevoel te ge ven dat hij ongewenst is. Een gehandicapte oud-strijder zag op zijn tv-scherm 'Operatie Thuiskomst' in volle actie. 'Iedereen die terugkeert van die impopulaire oorlog, verdient een dergelijke ontvangst, hoewel bij de mijne er geen hoge piet op me stond te wachten om me te kussen', merkte hij cynisch op. 'Als verlamde raak je eraan gewend door achter deuren en door keukens te gaan. Dat is nou niet bepaald leuk of goed voor je ego. Je krijgt het gevoel dat er tegen je gediscrimineerd wordt. En dat is het ook precies: discriminatie'. oor Ferry Versteeg rgentinië is ©en onstuimig land, dat ondanks z'n ruime mogelijkheden en z'n overvloedige hulpbron- ai nu al zo'n twintig jaar kampt met uitzichtloze economische, sociale en politieke problemen. Een ad, dat vooral de afgelopen jaren in een heilloze cirkelgang raakte van politieke moorden, ontvoe- ïgen, brandstichtingen en bomaanslagen enerzijds en uitzonderingswetten, willekeurige arrestaties martelingen anderzijds. Een land, dat in 1946 zijn laatste echte vrije verkiezingen beleefde, de [elopen zeven jaar zat opgescheept met een mi slukt militair regime en daarom de regels van een mocratische samenleving lijkt te zijn verleerd. ar uitgerekend in dit Argentinië den morgen weer algemene verkie zen plaats, die eindelijk weer de irgang beloven naar een gezonder "gerlijk-democratisch regime. Dat hier geen harmonieuze ontwikke- ig, maar eerder een noodsprong uit 1 slepende impasse betreft, mag al fken uit het feit, dat de twee grote iphanen uit de Argentijnse poli- elkaar hebben beloofd zich niet idaat te stellen voor het prese- chap. I zijn de 78-jarige ex-dictator Juan t6n .geestelijk leider van de mach ete politieke beweging van het £d, de Justicialistische Partij, en de "dige president, generaal Alejandro tusse, de 53-jarige representant van (strijdkrachten. Hun terugtrekking t worden gezien als een serieuze g de diepe kloof tussen de pero- ten en de militairen te overbrug- i die het land nu al bijna een 'art eeuw nauwelijks bestuurbaar akt. ekte^mpora legendarische Peron, die eind vo- I jaar voor het eerst sinds zijn __jafting in 1955 Argentinië enkele *en bezocht en thans weer in ge- ^jtogen ballingschap in Europa ver- 1 laat de tamelijk obscure 64- pge ex-tandarts Hector Campora als monistische kopman in het krijt tre il. Campora koestert zich met gepas- leerbied in de onsterfelijke mythe Pde 'geniale Leider', omschrijft zich pet openbaar als 'Pérons toegewijde 4 aar" en ^anteert tot ongenoegen I de militairen de verkiezingsleuze inipfcipora aan regering, Péron aan I macht'. Campora wordt behalve |m peronisten ook gesteund door IMID-partij van ex-president Fron- I en door een reeks splinterpartijt- eraal Lanusse stuurde verrassend ^naaste medewerker Ezequiel Mar- een begaafde luchtmacht-briga- »n de ring als leider van de rnaast opgetrokken Republikeinse Mhe, die met een onbeperkte buidel vanuit een luxe hotel in bos Aires vooral de provinciale iervatieven aan zich tracht te ver- Men. «[dier Martinez wordt wel de rol ■macht van 'het paard van de nissaris', in dit land van de gau- p een gevleugeld begrip, dat wor- L'u een plattelandstraditie, volgens fi voornoemd beest plaatselijke denrennen pleegt te winnen. Niet teldCpi omdat 't doorgaans het best ï«7 hf-, \maar ook omdat zoiets de -O/, ivan de lokale politiechef weerspie- 'Het paard van de commissaris' is bij de verkiezingen van morgen overigens volstrekt kansloos tegen de peronisti sche kandidaat Campora, die volgens door de regering gelaste opiniepeilin gen 35 tot 40 procent van de stemmen zal krijgen. Nieuwe, onlangs afgekon digde kieswetten eisen echter, dat morgen voor een definitieve verkie zingsoverwinning een meerderheid van de stemmen nodig is. Nieuwe ronde Als geen partij aan dat criterium voldoet, volgt op 8 april een nieuwe verkiezingsronde tussen de twee hoogst geklasseerde kandidaten. Als Hector Campora in de eerste ronde inderdaad niet minstens de helft van de stemmen krijgt, zal hij het volgen de maand waarschijnlijk moeten opne men tegen de aanvoerder van de Ra dicale Burger Unie, de veteraan-politi cus Ricardo Balbin, die nu al zijn derde sprong naar het presidentschap waagt. Balbin krijgt van de opiniepei lers in de eerste ronde twintig tot dertig procent van de stemmen en zal het in een eventuele tweede ronde zo goed als zeker niet bolwerken tegen Hector Campora. Zowel de peronistas als Balbins radi calen hebben programma's gepubli ceerd, waarin de economische proble men van Argentinië worden toege schreven aan buitenlandse imperialis ten en binnenlandse oligarchen. Beide partijen pleiten daarom voor een nog omvangrijker staatsinmenging in de economie en een selecter houding je gens buitenlandse investeerders. Toch is vooral het peronistische totaal-pro gramma uiterst algemeen en onver- plichtend gehouden. Wat niet verwon derlijk is bij een partij, die zich niet zozeer richt op een welomlijnd politiek programma, als wel op de grote cha rismatische leider Juan Perón en die vrijwel alle groepen in de maatschap pij van alles belooft De peronistische ideologie, het zoge heten 'justicialismo', houdt met deze omstandigheid terdege rekening en stelt, dat de vier 'dialectische krach ten' in de geschiedenis idealisme en materialisme, individualisme en collectivisme elkaar in een fraaie balans dienen te houden. Afhankelijk van de 'specifieke situatie' kan deze balans worden bereikt in het cen trum, links of rechts. Onder de vlag van het peronisme vindt men dan ook uiteenlopende groepen, zoals fascistoïde middenstan ders met een anti-semitische voorkeur en ultra-linkse stedelijke guerrilleros van de FAR, de FAP en de Montone- ros. Voor de een is het peronisme een garantie tegen het communisme, voor de ander een revolutionair instrument ter bevrijding van het uitgebuite volk. Hector Campora heeft al zijn kamele- on-achtige kwaliteiten in de strijd moeten werpen om dit alles bij te houden. Tijdens laaiende bijeenkom sten van de militante en sterk opko mende peronistische jeugdbeweging neemt hij, tot ongenoegen van de militairen, radicale standpunten in en wijdt uit over de 'grote waarde' van de stadsguerrilla. Maar ondanks het feit, dat het Argen tijnse politieke leven de afgelopen weken onmiskenbaar is geradicaliseerd, voelt de meerderheid van de peronis tas nog steeds niets voor een geweld dadige revolutie. En in meer behou dende kring garandeert Campora daar om met nadruk het particuliere ei gendom en het particuliere initiatief 'in het kader van hun sociale functie'. Deze toch wel fundamentele oneven wichtigheid in zijn opstelling tracht de peronistische presidentskandidaat te maskeren door met regelmaat het voornemen uit te spreken 'een prag matische politiek te voeren, wanneer wij aan de macht komen'. Jeugd Een onbekende factor van belang, die achter de schermen geprefabriceerde schema's nog zou kunnen verstoren, vormen de bijna vier miljoen jeugdi ge Argentijnen eenvijfde van het kiezersvolk die voor het eerst naar de stembus gaan. Toch schijnt het peronisme ook in deze groep die Peróns dictatuur (1946-1955) niet of nauwelijks bewust heeft meegemaakt te domineren. Ondanks de grote kans op een verkie zingsoverwinning voor de peronisti sche erfvijand en ondanks het arro gante zelfbewustzijn van de peronisti sche guerrilleros, is de meerderheid van de strijdkrachten tegen afgelas ting van de verkiezingen. Een grote 'legalistische groep' in het leger wil het landsbestuur hoe dan ook over dragen aan de burgers en zich na een zeven-jarig militair regime, waarbij het op vrijwel alle terreinen bergaf waarts ging, terugtrekken in de kazer nes. Wel willen de militairen invloed behouden in de toekomstige 'over gangsregering' in de vorm van enkele militaire ministers. Tegen deze wens hebben de politici geen overwegende bezwaren geopperd. Zal de terugkeer van de burgers op het politieke toneel Argentinië inder daad uit de chronische misère hel pen? Er zou al veel gewonnen zijn, als de verlammende vete tussen de twee voornaamste machtscentra in het land de peronistas en de militairen De hoogbejaarde ex-dictator Juan Perón speelt nog altijd de hoofdrol in de Argentijnse politiek. De peronist Hector Campora De radicaal Ricardo Balbin

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15