Alleen Cruijff Onderhoud loopt niet sterk terug maarop 5de film autobiografie- F'LMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Kluchtige film naar een meesterlijk boek Autokeus "Koninklijk gezin IS akantie in Lech Expositie in Israël ook over Nederlandse joden Meisje al vijf maanden zoek Alternatieve filmhuizen Keuring biedt doe-het-zelver zekerheid Citroën GS 1220 Club IfROrW/KWABTET VRIJDAG 9 MAART 1973 AUTO/FILM TPOS13/RHL15 f it i- lOOf w ïaSfcummer 14 van Ajax, Johan ileijCruijff, voetbalt, zoals een ieder Pee(weet. Daarover gaat deze film. Nu zijn er wel meer, en zelfs heel ;oede, films gemaakt over sport- 'iguren, over boksers vooral. En ik° moest denken aan De Een zaamheid van de Lange-afstands- loper (van Tony Richardson) in .verband met de eenzaamheid die rvjter sprake komt. [aar dat waren heel andere films, leze is alleen maar een montage ,Ö0)"|(Bert Roozemond) van vele 'lerijreportages, die aanvankelijk voer tv, )arü op 16 mm werden opgenomen. Cruyff /elf. en zijn zakelijke raadgever Cor jcoster. en sportjournalist Maarten de ■ta 'Vos. die de regie had, zagen in al die l^fKpnamen van dat ene glorierijke 7 'seizoen (vier bekers voor Ajax) een ^pjbioscnopfilm zitten, en daartoe werd het materiaal 'opgeblazen' zoals dat i "technisch heet. Ze hadden geen ongelijk. Je hoeft •een Mielbalfanaticus te zijn om, zelfs ils filmcriticus, zonder verveling zo'n inderhal! uur naar Cruyff te kijken. )aar zijn, uit de beroemde /edstrijden. de opwindende •ebeurtenissen de goals, van Cruyff of i.00),(d:c hij mogelijk maakte. Vertraagde aren en zelfs zeer vertraagde, weergaven 'jo—[tonen wat ze op de tribune zo gauw Iwljnniet eens zien: de stoppertjes, :.30|Jmhaaltjcs. schijnbewegingen en alle r.30) ihandiglieden waarmee Cruyff ie met He— de voeten twee. drie tegenstanders ;rs-iegoóchelt, het bliksemsnel berekende lillf.tlaatsen of ter plaatse zijn, de jdanmlammende uitwerking van een lineipollcdige mandekking, de trucjes [waarmee voetballers elkaar onderuit halen en belemmeren, met Cruyff als ,,"f slachtoffer, al krijgt hij eenmaal Johan Cruijff bij de opnamen in Amsterdam-Betondorp. eerlijkheidshalve ook een gele kaart fvoor zijn neus. En voor wie voetballen maar een ruwe sport vindt Hl? worden de vertraagde projecties soms '•tl, I een boeiend ballet. >st- Kr worden indrukken gegeven van de ïhfilzware training, waarbij Johan hijgend .OOlfae sterkste niet is. En dan zijn er kkeWotte, ongedwongen reportages, die en-aten zien dat Johan Cruyff ondanks indaijn roem hij vergelijkt die zelf eninVoor een interview met de maker van lir~jeze film, Maarten de Vos, zie sport- )uinpagina. ineiL I I'S even met die van het vorstenhuis een gewone jongen is gebleven. Een huisvader met twee lieve kinderen. Een oude buurjongen nog in Betondorp, waar hij als jochie al voetbalde, wat één buurman nog dwars zit En waar hij op school in ieder geval rekenen leerde, wat hem nu goed te pas komt, zoals hij zelf zei. Hij praat doordacht over zijn vak en zijn spanningen. Als Ajax weer eens gehuldigd is amsterdam wereldcupwaanzin zit er ook even in voelt Johan Cruyff zich daarna zo eenzaam. Dan is hij opeens alleen. En dat is hij, ofschoon hij geen lange- afstandloper, maar voetballer is, in zijn film ook. Ajax' andere tien komen er niet aan te pas. Ze lopen ook wel op het veld dat was niet te vermijden, maar als het er op aankomt in de film doet Cruyff alles. Dat moet hij weten, het is zijn film. Maar Maarten de Vos, die de regie had, had er toch even op moeten wijzen dat wereldcups en zo verdiend worden door een elftal. Ben Huising (Amsterdam-City, Rotterdam-Lumière, Den Ilaag-Odeon, Utrecht- Vreeburg, Tilburg - Midi, al.). Troubleman mr. T. Portnoy's complaint: Philip Roth's roman 'Portnoy's Complaint' is een best seller op hoog literair niveau. Hij is opgezet als één lange biecht op de bank van psychiater Spielvogel, waar Alexander Portnoy met veel eerlijkheid en ironie klaagt over zijn klacht: hij is over-sexed en hij kan het al leen met niet-joodse vrouwen. ioesti lertrc )EN HAAG De Koningin en prins lernhard zijn gisteren van ïsterberg naar Lech (Oostenrijk) ..•trokken voor een wintervakantie an ruim twee weken. )e Koningin zal in verband met de labinetsformatie dinsdag (en zonodig ok later) naar Nederland terugkeren, laarnaast laat de Koningin zich agelijks op de hoogte houden, binses Irene en haar echtgenoot en •rinses Margriet en hun kinderen zijn •er trein naar Oostenrijk vertrokken. Ir. P. van Vollenhoven gaat vandaag •er auto. Prinses Beatrix en prins ïlaus vertrekken volgende week. 'an een medewerker ERUZALEM In de kibboets ■ochamei Hagettaot zal in september en expositie worden ingericht die oor een belangrijk deel de 'ederlandse joden tot onderwerp zal ebben De tentoonstelling wordt ehouden omdat dertig jaar geleden e joden in het vernietigingskamp •obibor in opstand kwamen tegen lun moordenaars. )e kibboets Lochamei Hagettaot is 'pgericht door overlevende «rzetsstrijders uit Oost-Europa, "ijzondere aandacht aan de joden van iederland zal worden gewijd omdat an de 100.000 Nederlandse joden die rerden vermoord dertigduizend in •obibor om het leven werden Bbracht. AMSTERDAM De Amsterdamse politie verzoekt de opsporing van het 15-jarig Amsterdamse meisje Bonny Ijijnders dat op 11 oktober vorig jaar weggelopèn uit de Rekkense richtingen (Gld.) tijdens de 'erkweek van haar school in Roden, pt meisje is al vaker weggelopen paar men vindt dat haar terugkeer |?u wat lang op zich laat wachten. b'?nalement: lang 1.60 meter, blauwe j>6en cn donkerblond haar. Wie pformatie kan geven wordt verzocht Contact op te nemen met de Pnderpolitie te Amsterdam, telefoon '20-759111 orsoiialia torgemeester Tot burgemeester an het Limburgse Bemelen is per 16 naart benoemd de heer F. J. A. van e oo, sinds 1969 burgemeester van f„err (en Terbhjt. Hij is 52 jaar. r.k. en 1'cJ van de KVP. Robert Hooks als mr. T. Mr. T, voor trouble of trammelant, riant wonend, telkens weer goed in het pak in een slee, regelt welbetaald allerlei moeilijkheden. Zonder enige last van de Amerikaanse rassen- discrimiantie, want Mr. T. overheerst ook blanken, zelfs politie-inspecteurs en gangsters. Mr. T. is 'cool', sterk, hard, kwiek, link. rechtvaardig genadeloos, geliefd, gevreesd, nou ja: super. Dan zijn er goktenthouders die Mr. T. een nioora in de schoenen willen schuiven in de hoop dat hun concurrent Big met zijn bende achter Mr. T. zal aangaan en dat die dan de Big-troep zal opruimen. Na een paar moorden heeft Mr. T. dat goed door. Buiten de politie om, die toch nooit vat op Mr. T. heeft, rekent hij af. Hij schiet nooit eerst maar wel raak. En vaak. De politie denkt dat Big en zijn bende het deden. Dit is dus zo'n harde, in haar soort goed gemaakte, moordfilm van negers, die ook groot willen zijn, of lijken, in Amerika's onderwereld. Ivan Dixon werkte het. goed sluitende scenario van John D. F. Black, vol actie en spanning uit, zoals dat hoort in zo'n film. Hij koos de werkelijke plaatsen waarin zoiets zou kunnen gebeuren: een biljardzaal (poolroom) een goktent, ern flatgebouw in een dure blankenwijk. Marvin Gaye schreef er opwindende jazz bij. Robert Hooks, niet knap. wel zelfbewust, is Mr. T. Andere opvallende rollen zijn van Paul Winfield, .Julius W. Harris (Big), Ralph Waite als een blanke gangster en William Smithers als een onaangename machteloze blanke politieman. Amstcrdam-Rcmbrandlpleinlhca- Kr, J8 j) Aan de orde komen zijn onanie- orgiën, zijn oppositie tegen zijn Joodse milieu met als middelpunt een overweldigende moeder en zijn koortsachtige jacht op de sexueel ideale vrouw. Hij vindt het ideaal in 'De Aap', een fotomodel dat al zijn fantasieën in werkelijkheid omzet, maar ja.Ze kan het eenvoudigste zinnetje niet zonder ontzettende spelfouten schrijven en ze is een beetje gek en ze gaat zaniken over een huwelijk en kinderen. Daarom laat hij haar achter in Athene, dreigend met zelfmoord, en vlucht naar Israël. Helaas, hij krijgt reden om vertwijfeld te roepen 'Impotent in Israël!' en rent spoorslags naar Spielvogel's couch. Het einde van het boek is ook het begin. Wat Philip Roth schrijft is geen pornografie, maar sexueel realisme van de eerlijkste en amusantste soort (overigens niet alleen amusant, maar ook navrant, vooral als het gaat om zijn relatie met De Aap waarin veel tederheid verscholen zit). Het is niet moeilijk te raden, waarom Roth's boek verfilmd moest worden: het is een best-seller, zit boordevol sex en houdt zich bezig met de Joodse problematiek, een onderwerp dat vooral in Amerika met zijn grote Joodse minderheid aanslaat. Maar voor ieder die de roman gelezen had bleef het de vraag of het resultaat de moeite waard zou blijken, of een boek, waarin het verhaal er zo weinig toe doet en de manier waarop het verteld wordt zoveel, wel adequaat te verfilmen zou zijn-. Welnu, Ernest Lehman heeft er de tanden ingezet. Hij maakte er zelfs zijn debuut mee als regisseur. Ernest Lehman is een beroemd scenarioschrijver (North by Northwest, West Sicle Story, The Sound of Music, Who's Afraid of Virginia Woolf?) en dat is aan zijn regie best te merken. Hij houdt het bij het verbale, 'Portnoy's Complaint' is een praatfilm, vooral wat de sex betreft wordt alles gezegd en praktisch niets verbeeld. Op dat Vele films, die toch wel belangwekkend zijn worden ten onrechte aan het publiek onthouden, doordat zij voor het gewone bioscoopbedrijf zakelijk niet interessant zijn. Maar op einemanifestaties, eerst die in Utrecht, verleden jaar en van 't jaar, onder de naam Film International in Rotterdam, konden zij gelukkig toch vertoond worden. De publieke belangstelling was groot, het nut van zulke festivals is. ook in Rotterdam, bewezen. Daarom hebben B W van Rotterdam, op aanraden van de Roterdamse Kunststichting, de gemeenteraad voorgesteld een bedrag van 180.000 uit te trekken voor de oprichting van een Filmhuis, speciaal voor zulke films en dat publiek, en voor een daarmee verbonden circuit van andere filmhuizen waaraan in meerdere gemeenten wordt gedacht. Film International zal dhn het, in Rotterdam gevestigde, bureau worden, dat de films importeert, ondertitelt, en distribueert, en tevens een jaarlijkse manifestatie zal oeganiseren. De Bioscoopbond ziet, of zag, er niet veel in blijkens de woorden van de toenmalige bondsvoorzitter J. G. J. Bosman, die op 7 november 1972 nog zei: 'Wij kopen niets voor instellingen er zijn er al veel te veel die wel door veel mensen betaald worden maar welker producties door weinigen worclen gezien of genoten. De happy few bestaan al lang niet meer uit de haute chique maar uit beperkte alternatieve groepjes, die niet kijken op de kosten omdat de gemeenschapsgelden er goed voor zijn.' Het gaat er de alternatieve theaters echter juist niet om, dat zij er iets voor 'kopen' ten bate van een chique happy few. Het gaat om films die vertoond moeten worden en in de gewone bioscopen geen kans krijgen. Film International is niet de enige, die daarvoor werkt Wij hebben al meermalerf' geschreven over de activiteiten van Cineclub. Wij vermelden ook menigmaal de programma's van Zienema Oktopus, die er het laatste half jaar ook toe overging films te importeren, en nu in Amsterdam, Keizersgracht 138, zelfs een weekend-theater begint, met premières voor Nederland, te beginnen met Les Dupes van Tewfik Saleh, op 16 maart. Aansluiting met Film International is Oktopus, vreemd genoeg, nog niet gelukt. Samenwerking met Skurra, Paradiso, de Kosmos, Buitenvelderds Ontspanningscentrum lukt wel. En dan is er ook nog de Fugitive Cinema Holland, die belangrijke films naar Nederland haalde en, in The Movies vooral, met succes films en programma's bracht, die door andere bioscopen werden verwaarloosd en over het hoofd gezien. De hier genoemde instellingen er zijn er nog meer in het land werken zonder winstbedoelingen, voor de films dus, die toch ergens te zien moeten zijn, en niet voor zichzelf. Wel nog te veel en te vaak op zichzelf. Sanenwerking van al die verschillende instellingen zou beter zijn. door Sicco de Jong gebied is zijn film kinderspel vergeleken met onze vaderlandse producties. Hij heeft zijn hoofdpersonen (Richard Benjamin als Alexander Portnoy en Karen Black als De Aap) voortreffelijk gekozen. Vooral Karen Black is precies wat ze zijn moet, vulgair, vertederend en uitermate aantrekkelijk. Alleen de moederfiguur, de bron waaruit Portnoy zijn lijden schept, is stiefmoederlijk bedeeld: ze is lang niet zo schrikwekkend als ze behoort te zijn en daardoor wordt de boel scheefgetrokken, teveel naar het kluchtige toe. Hetgeen overigens ook wel te verwachten viel. Ach, al met al is het best een aardige film al vallen er nuances weg, die eigenlijk niet gemist kunnen worden. Daarom moet u beslist ook het boek lezen. Het is in een uitstekende vertaling in Nederland verschenen. W. Wielek-Berg Rotterdam-Cineac AD, 18 jr. Het liefdesspel van Greta Manzieke Duitse Greta raakt zoek in Londen en een journalist gaat haar zoeken. In strip- en goktenten en een sauna. Hij vindt haar op een boot. Daar wordt zij vastgebonden door een oude gokschurk. Verhaal, regie' en spel, om het zo toch maar te noemen, zijn belachelijk slecht. De humor knarst en wat sexy bedoeld werd werkt averechts. Maar aan de kassa wordt een rood-groen brilletje bijgeleverd. Dat moet voor de ogen als de film een keer of vier ook op rood-groen overgaat, en elk beeld dubbel wordt. Dan worden Greta en zo. met een beetje geluk, opeens 'drie dimensionaal'. Het is al een heel oud trucje, dat het nooit goed deed. En nu moet het weer eens de enige aantrekkelijkheid van de film over Greta zijn B.H. (Amsterdam-Flora, 18 jr.) Het onderhoud van auto's loopt niet sterk terug, maar het wordt er bepaald ook niet beter op, zo relativeert ir. J. Barkhof, direc teur voertuigtechnische leden- service van de ANWB de conclu sie van de BOVAG dat er iets mis is met het onderhoud. Er is zeker iets mis, aldus ook overste A. C. Vogel, hoofd van de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspoli tie te Driebergen: zeven van elke tien bij politiecontroles aange houden auto's vertonen gebreken. Voor een ANWB-keuring van 1250 wagens waren er onlangs bijna 1100 met kleine tot ernstige euvels. Keuringen zijn dan ook de enige manier om de doe-het- zelver zekerheid over zijn wagen te bieden. Volgens de BOVAG neemt het 'doe- het-zelf'-onderhoud toe. Dit wordt me de geconcludeerd uit de cijfers, vol gens welke vorig jaar 30 pet van het wagenpark niet bij het auto- en gara gebedrijf kwam. In 1950 was dat nog 5 pet. Er kunnen echter, aldus ir. Barkhof, ook nog andere factoren een rol spelen, zoals het minder rijden met particuliere wagens. Een andere zaak is dat zich steeds meer auto's aan de waarneming van de BOVAG onttrekken doordat bijv. de in de FOCWA georganiseerde carrosserie bedrijven en de eigenaars van grote wagenparken ook veel in eigen beheer doen aan hun voertuigen. De BOVAG heeft in de onlangs ver schenen brochure 'autobedrijf zonder geheimen gewaarschuwd voor het wegblijven als onderhoudswerkzaam heden nodig zijn. Een ervaren auto monteur met een goede vakopleiding kan zonder twijfel zijn eigen auto onderhouden, maar de handige doe- het-zelver moet zich realiseren niet alles te kunnen onderhouden en repa reren. 'Voldoende technische kennis en de nodige apparatuur zullen u op bepaalde gebieden ontbreken. Over schat u zelf dus niet', zo luidt het advies van de BOVAG. Maar of dat nu een reden moet zijn om eigen kunnen van de werkelijk goede sleuteraars te wantrouwen is ook de vraag. In Autokampioen en Consumentengids van november werd middels een ANWB-keuring nagegaan, hoe de kwaliteit van onder garantie afgeleverde auto's was. Daartoe wer den er 79 gekocht bij dealers, BO- VAG-bedrijven dus. Hiervan vertoon den er 55 gebreken. Maar nadat deze 55 auto's voor reparatie naar de gara ge waren gebracht, bleken er nog 38 niet of onvolledig gerepareerd te zijn. Autokampioen reageerde op de becij fering van de BOVAG, volgens welke do werkplaatstarieven op jaarbasis be slist niet veel omhooggegaan zijn, met de kritische opmerking dat je met cijfers vele kanten uit kunt. De BO- VAG-cijfers, waarvan de bron de BO VAG zelve en geen objectieve instan tie is, lijken de redactie van Auto kampioen een nadere discussie waard. Dat de hogere belastingtarieven op de auto inderdaad het enthousiasme voor het onderhoud doen tanen, wordt al gemeen wel onderschreven. Maar in De GS is met de 1220 cc-motor een andere auto geworden. Dat is tenmin ste de eerste indruk, die men krijgt, wanneer men er mee gaat rijden. De luchtgekoelde boxermotor met de ci linders twee aan twee tegenover el kaar maakte in de éénliter (1015 cc) uitvoering nog knap wat geluid, maar bij dt 1220 cc is het motorgeruis te vergelijken met dat van een waterge- koelde motor. Bovendien trekt die 1220 heel wat vlotter en gemakkelij ker op. Met alle positieve eigenschap pen van de vering, voorwielaandrij ving en vormgeving is de GS daarmee een auto geworden, waarvan men wei nig méér kan wensen. Een complete auto, ook wat afwerking en uitrusting betreft. Bovenal een wapen met een geheel eigen karakte ristiek. De GS heeft een comfort, waar aan vrijwel geen wagen m deze klasse kan tippen. De GS springt er uit. Dat geldt de ronduit voortreffelijke wegligging. Dat geldt ook de bekrachtigde schijf remmen. De bediening is met het pookje op de vloer en de preciese, ondanks de voorwielaandrijving niet te zware besturing, zeer gemakkelijk. Je kunt met deze Citroën, als eerste model van het merk, zowaar sportief gaan rijden. Toch is de GS qua prestaties niet uitzonderlijk. Het is ook geen wagen, die appelleert aan liefhebbers van de puur sportieve rijstijl. Daarvoor is het karakter van de auto te veel op het comfortabele, op de puike stoelen en het ruime van de zit voorin, geconcentreerd. Aangezien de prijzen in de buurt van de Renault 12 TS komen cn ook dat een comfortabele wagen is die komt in Autokeus nog aan de beurt dringt zich een vergelijking op. De Het aan auto's meest voorkomende euvel betrelt volgens de ANYVB- keuringen de verlichting. Op deze foto de moderne controle-appara- tuur daarvoor. hoeverre dit te betreuren valt, is moeilijker te zeggen. Om zeker te zijn van een goede betrouwbaarheid van een auto is een keuring doorgaans het beste. De ANWB-keuring is objectie f en diep gaand. Maar ook verscheidene auto merken hebben een diagnosesysteem, waarbij de best geoutilleerde garage bedrijven een grondige inspectie toe passen met behulp van elektronische meetapparatuur en rollentestbanken. Dergelijke inspecties met name de veiligheidsinspekties onder auspiciën van Veilig Verkeer Nederland ver dienen voor doe-het-zelvers en ieder ander de voorkeur, als men op veilig rijden wil aansturen. Mercedes-hulpdienst wordt internationaal In het voorjaar van 1972 heeft Merce des-Benz in de Duitse bondsrepubliek een 'Reparatur-Notdienst' ingesteld. Deze hulpdienst, die steun verleent bij pech onderweg in de avonduren en de weekeinden, zal dit jaar ook in tien andere Europese landen waar onder Nederland gaan fungeren De internationale serviceverlening zal uitsluitend gelden voor de rijders van het merk met de ster. Elfde autojaarboek De 75-jarige Koninklijke Nederland- sche Automobiel Club heeft zijn elfde autojaarboek 'Kies uw auto' uitgege ven. De in de Elsevier-pocketserie uitgegeven catalogus is ook dit jaar weer zeer actueel. Er staan tevens technische gegevens in van modellen, die eerst na het pocketboekje op de Nederlandse markt verschijnen, opdat het naslagwerkje niet te snel aan waar de verliest. De losse prijslijst omvat de prijzen van januari j.l., waarin helaas nu alweer verandering aan het komen is. De pocket van 256 bladzij den kost ƒ4,25. Een bijzonder nuttig initiatief nam de Nieuw Rotterdam Groep, welke verze keringsmaatschappij een brochure met een handleiding voor het caravannen heeft uitgegeven. Het gaat daarbij met name over het 'Rijden met de caravan en wat er aan vast zit', zoals de titel van dit kleine boekje luidt. Belading van de caravan, het er mee achteruit rijden en parkeren, het wegrijden op een helling e.d. wordt eenmaal beknopt beschreven en is geïllustreerd met een kleurentekening. Inlichtingen: Nieuw Rotterdam Groep, Vasteland 80 .Rotterdam. De Citroën GS: niet alleen apart wat vormgeving betreft. Citroën GS laat zich in karakteristiek nu beter vergelijken met een limousi ne als de Renault 16 dan met de 12 TS van de Franse tegenhanger. Die 12 TS vréégt om sportief rijden. En dat doet de GS niet. Misschien dat dit meer voor de toekomstige GS-versie GZ is weggelegd, want die krijgt een Wankel-motor met een surplus aan vermogen. De 1220 cc levert 60 DIN-pk tegen 55 >A DIN-pk voor de 1015 cc. Het verschil tussen beide is dat de 1015 alleen in de hoge toerentallen rede lijk accelereert, terwijl de 1220-motor veel soepeler is. Het verschil van de 4^2 pk bestaat ook alleen voor het maximum-toerental. Bij 4000 of 50000 toeren is dat verschil wel 10 pk. Bij de 1015 was de kritiek, dat je in het stadsverkeer teveel moest schakelen. Dat bezwaar is bij de 1220 vervallen. Het is deze maand twee jaar geleden, dat we de GS in z'n eerste uitvoering in Autokeus belichtten. We waren toen over de rij-eigenschappen vol lof. behalve over de acceleratie. Er blijft dan ook nauwelijks steekhoudende kritiek op de GS over. Het goedkope dashboard-materiaal noemen we inder tijd nog. Maar nu is er maar één punt om werkelijk ontevreden over te zijn; dat in een dusdanig complete, fraaie en fijne auto een simpel heupgordel- stel is gemonteerd. Een auto met zo'n vergaande actieve veiligheid mag toch op dit vitale punt van passieve veilig heid niet te kort schieten. Citroën dient eenvoudigweg een driepuntsgor del te monteren. De GS start goed, heeft een goede ventilatie, verwarming en verlichting, beschikt over een zeer praktische ba gageruimte en is kortom een originele auto. Het hydraupneumatische veersy- steem. in combinatie met de ZX-ban- den van Michelin, vormt een unicum, afgezien van de DS: ook carrosserie van de GS stijgt een paar centimeter op na het starten. En tenslotte is het een aardigheidje, dat voor wie pittig rijdt de 1220 een lager benzinever bruik noteert dan de 1000, ondanks dat die nieuwe 1220 meer presteert. In het kort: aantal cilinders :4; cilin derinhoud: 1222 cc; maximum-vermo gen: 0 DIN-pkpk per 100 kg.: 6,7; topsnelheid: 150 km. per uur: benzine- j:erbruik. 1 op 10 a 1 op 12; inhoud benzinetank: 43 liter; remmen: schijf remmen rondom, servo-bekrachtiging, belastingafhankelijke remkrachtbe- grenzing; gordels: heupgordels met druiknopsluiting; leeg gewicht: 900 kg.; lengte: 4,12 meter, breedte: 1.60 meter; hoogte: 1,35 meter; prijs incl. BTW: 10.640,- (standaardversie: 10.215,-).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15