Gaullisten bezorgd maar nog vol hoop Palestij nen moeten in Khartoem terechtstaan Politiek effect van bombardementen gering I 1 Indianen in Wounded Knee kunnen vrijgeleide krijgen Hanoi liet weer 34 krijgsgevangenen vrij Vei Pompidou wellicht deze week voor tv Vorster neemt ook maatregelen tegen zwarte studenten Britse leger in Ulster arresteerde reeks IRA-leden Amin ziet boven Victoriameer vliegende schotel Oo kr op TROUW/KWARTET DINSDAG 6 MAART 1973 BUITENLAND T:t •RO' PARIJS (AP, Reuter, UPI, AFP) De sprong vooruit, die de linkse opposi tie in Frankrijk bij de eerste stembusronde heeft gemaakt, heeft in het kamp van de gaullistische coalitie ernstige bezorgdheid gewekt. President Georges Pompidou heeft gisteren zijn topstrategen inderhaast bijeen gehaald om te beraadslagen over maatregelen om de bedreigde macht van de regerende meerderheid te behouden. Verwacht wordt dat Pompidou voor zondag nog een keer op de Franse beeldbuis zal verschij nen. Blijkens de voorlopige uitslagen heeft de Unie van Links 46.4 procent van de stemmen verworven. De gaullisten (UDR. Onafhankelijke Republikeinen en CDP samen onder de naam URP, Unie van Republikeinen voor de Vooruitgang) kregen 38.1 procent en de Reformisten van Jean Lecanuet en Jean-Jacques Servan-Schreiber 12.4 procent. De Reformisten maken daar door een uitstekende kans in de door hen vurig begeerde wip-positie te ko men. President Pompidou heeft gisteren de uitslag van de eerste ronde besproken met premier Pierre Messmer, minister van binnenlandse zaken Raymond Marcellin, Valéry Giscard d'Estaing van de Onafhankelijke Republikeinen en Joseph Fontanet van de CDP (Centrum voor democratie en vooruit gang). De twee laatsten zijn resp. minister van financiën en economische zaken en minister van onderwijs. Gis termiddag heeft premier Messmer be sprekingen gevoerd met de secretaris sen-generaal van de drie gaullistische partijen. Meerderheid Franse verkiezingsexperts hebben gis teren voorspeld dat de gaullisten bij de tweede stembusronde er in kunnen slagen nog net de meerderheid te behouden in het parlement zelfs als alle linkse groeperingen zich gezamen lijk tegenover de huidige meerderheid opstellen. Volgens de experts is het niet uitgesloten dat de gaullisten sa men een meerderheid van 10 tot 20 zetels houden (255 tot 265 zetels van de 490). Maar veel zal daarbij afhangen van de opstelling van de Reformateurs bij de Pompidou: kopzorgen verkiezingskoehandel, die tussen de twee verkiezingsronden pleegt te wor den gedreven. Jean Lecanuet, een van de voornaamste leiders van de Mouve ment Réformateur, heeft gezegd: 'Wij zullen alles doen om de communisten ervan te weerhouden de volgende ron de te winnen.' De Franse communisten zijn er tegen de verwachtingen in toch in geslaagd meer stemmen te verwerven dan de met hen samenwerkende socialisten van Frangois Mitterand. Zij kregen 21 procent van de stemmen tegen 19 pet voor de socialistische partij. CP-leider Georges Marchais zei na afloop van de verkiezingen opgetogen: 'De uitslag bevestigt het feit dat de communisten de leidende macht van links in het land zijn'. Socialistenleider Mitterrand heeft er- SAIGON, PARIJS (UPI, Reuter) Vanuit Hanoi zijn gisteren weer 34 krijgsgevangenen op de Filippijnen aangekomen. Het wa ren dertig Amerikanen, twee Westduitsers, onder wie een ver pleegster, en twee Filippijnen. De verpleegster was voor zover be kend de enige vrouwelijke niet-Viet- namese krijgsgevangene in Vietnam. Hanoi heeft tot nu toe 299 Ameri kaanse krijgsgevangenen vrijgelaten. Volgens de bestandsovereenkomst van januari moeten alle krijgsgevangenen binnen zestig dagen na de onderteke ning van dat akkoord vrijgelaten zijn. Er zitten nu nog 292 Amerikaanse krijgsgevangenen gevangen. De uitwisseling van Vietnamese krijgs gevangenen verloopt nog steeds zeer stroef. Zuid-Vietnam heeft gisteren aangeboden 2000 gevangenen vrij te laten in ruil voor 1000 Zuidvietname- zen maar het Bevrijdingsfront ver langt de vrijlating door Saigon van 10.0000 gevangenen. De internationale controlecommissie heeft gisteren unaniem overeenstem ming bereikt over zijn eerste twee onderzoeken naar bestandsschendin gen. De Canadezen oefenden echter voor de derd* keer druk uit op de commissie on| een Amerikaans-Zuid- vietnamese klacht over lanceerbases van SAM-2-rafcetten, die door Noord- Vietnam na tekening van het bestand zouden zijn aangelegd. De internatio nale controlecommissie heeft al twee keer geweigerd een onderzoek naar die installaties in te stellen, omdat er geen eenstemmigheid over bestaat. Canada en Indonesië zijn voor een onderzoek, maar Polen en Hongarije tegen. De Canadese ambassadeur Gau- De Westduitse verpleegster Monika Schwinn is enkele jaren krijgsgevan gene geweest van dc Vict Cong en is via Hanoi op de Filippijnen aangeko men. Zij was de enige niet-Vietnamese vrouwelijke krijgsgevangene. vin zei gisteren, dat hij elke dag opnieuw aan zou dringen op een on derzoek. Canada heeft gedreigd de controlecommissie te zullen verlaten als die geen kans krijgt goed te werken. Noord-Vietnam heeft de klacht van Washington en Saigon als een verzinsel en een verraderlijke en onbetrouwbare manoeuvre van de hand gewezen. In Parijs zijn Amerikaanse en Noord- vietnamese delegaties gisteren weer bijeen geweest om te spreken over Amerikaanse economische hulp aan Noord-Vietnam. De twee partijen heb ben gesproken over de mogelijkheid samen een commissie te vormen die moet nagaan hoe die hulp het beste gegeven kan worden. kend dat de Unie van Links bij de komende ronde vijf procent meer stemmen nodig zal hebben om de meerderheid in de Nationale Vergade ring te verwerven. Hij liet er op volgen dat de Unie van Links kan winnen. 'Zelfs als zij verliest zal zij een groot aantal parlementszetels be zitten en er zal geen breuk komen in de partnerschap van communisten en socialisten.' Niet minder optimistische geluiden kwamen uit het geslagen gaullistische kamp. Michaël Poniatowsky, voorzitter van de Onafhankelijke Republikeinen (met Giscard d'Estaing als koploper) verklaarde: 'De meerderheid heeft een goede kans de controle over de Natio nale Vergadering te behouden. Maar wij zouden willen dat de groep Reformisten na de verkiezingen tot de regering toetreedt.' Jean Lecat, aan voerder van de gaullistische verkie zingscampagne en regeringswoordvoer der verklaarde: 'Zij (links) vormen een bedreiging, maar het ziet er niet naar uit dat zij de macht zullen overnemen. Alain Peyrefitte, voor malig minister van onderwijs en nu voorzitter van de gaullistische UDR zei dat het te vroeg was een voorspelling te doen over de vraag of een akkoord met Lecanuets Reformis ten zal worden gesloten. Het Franse ministerie van binnen landse zaken heeft gisteren bekendge- makt dat in de eerste ronde 58 afge vaardigden al via de eerste ronde in het parlement zijn gekozen. Daarvan zijn er 49 van de regeringspartijen, acht communisten en één socialist. Zondag is 81.2 procent van de Fran se kiesgerechtigden ter stembus ge gaan. Dat was een record en meer dan in 1967 en 1968. Gebleken is dat premier Messmer. die tot de 58 direct gekozenen behoort 2000 meer stemmen heeft verworven dan bij de verkiezingen van 1968. Minister van defensie Michel Debré. eveneens zeker van een zetel, kreeg veel minder stemmen dan in 1968. Ook minister van financiën en econo mische zaken Valéry Giscard d'Es taing, die direct in het parlement is gekomen, kreeg minder stemmen. Hij kreeg er 27.800 tegen 32.400 in 1968. Dassault Een pikant detail uit de stembusstrijd is het feit dat de hoogbejaarde vlieg tuigbouwer en wapenindustrieel Mar cel Dassault komende zondag aan de tweede rit moet deelnemen. Dassault, die zijn kiezers placht gunstig te stemmen door als miljardair grote sommen geld te besteden aan diverse projecten in zijn district kreeg min der dan de gebruikelijke helft van de stemmen. Dassault was parlementslid voor de gaullistische UDR. Hij stond bekend als de man die zich zijn zetel kocht. JOHANNESBURG (DPA) Enkele dagen na de verbanning van acht blanke studentenleiders heeft de Zuid- afrikaanse regering ook het bestuur van de zwarte studentenorganisatie 'Black South African Student Organi zation (SASO) wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat uitgeschakeld. De acht studen tenvertegenwoordigers werden inge volge de wet ter bestrijding van het communisme onder politie-toezicht ge steld, hun verdere politieke activiteit is verboden. Enkele SASO-leiders stonden in nau we verbinding met de 'Black People's Convention' en golden als het brein achter de onlangs in Zuid-Afrika op gerichte beweging tot politieke sa menwerking van de zwarten. De SA SO telt thans ongeveer 8.000 leden. Zij had na de verkiezing van een nieuw bestuur in het afgelopen jaar een radicaalpolitieke koers gevolgd naar het voorbeeld van 'Black Power'. De Indiaan Oscar Hollende Beer is een van de bezetters van het dorpje Wounded Knee. Hij houdt de wacht voor de tent waarin functionarissen van de federale regering met de Indianenleiders onderhandelen. WOUNDED KNEE (UPI) De Indianen die het dorpje Wounded Knee in de Amerikaanse staat Zuid-Dakota bezet houden, hebben een aanbod van de regering van een vrijgeleide van de hand gewezen. De ongeveer 200 bezetters, die een betere behandeling van de Indianen in Amerika eisen, zouden ongehinderd het gehucht mo gen verlaten, maar zich later wel voor een jury moeten verantwoorden. De regering had hun aangeboden dat ze voorlopig vrijuit mochten gaan als ze hun wapens achterlieten en hun namen lieten registreren. Russel Means, een van de leiders van de Amerikaanse Indianen Beweging, zei gis teren: 'Dit is de manier waarop ze 83 jaar geleden Big Foot ontwapend hebben tijdens de massamoord Wounded Knee'. Dit is een verwijzing naar de dood van ruim 200 Indianen die destijds in Wounded Knee door Amerikaanse cavalerie werden gedood. De regeringsfunctionarissen hadden de Indianen tot van morgen 2 uur, plaatselijke tijd, gelegenheid gegeven op het aanbod in te gaan. Vorige week hebben de Indianen de gijzelaars, die ze eerst gevangen hielden, gelegenheid gegeven te vertrekken, maar de meesten zijn vrijwillig gebleven. Mogelijk doodstraf voor acht terroristen KHARTOEM (UPI, Reuter. AP) De regering van Soedan heeft gisteren officieel verklaard dat de acht Palestijnen die twee Ameri kaanse en een Belgische diplomaat hebben doodgeschoten terecht moeten staan op beschuldiging van moord. De minister van justitie van Soedan heeft bevel gegeven een onderzoek commissie samen te stellen die onder leiding van de openbare aanklager van het land 'alle incidenten die zich in de ambassade van Saoedi Arabië hebben voorgedaan' moet onderzoe ken. Eerder op de dag verklaarden Ameri kaanse diplomaten dat Soedanese functionarissen hadden gezegd, dat de acht leden van de Zwarte September geëxecuteerd zullen worden. Dat zou gezegd zijn op het vliegveld vanwaar gisteren de twee vermoorde Ameri kaanse diplomaten naar Amerika zijn gebracht. De acht Palestijnen in leeftijd varië rend van 19 tot 25 jaar, worden gevangen gehouden in een militaire gevangenis in het centrum van de Soedanese hoofdstad Khartoem. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Rogers, heeft gisteren gezegd dat 'de doodstraf zeer toepasse lijk is' voor de acht Palestijnen. 'Ik weet niet wat men anders met deze kwestie aanmoet'. Bijna het gehele diplomatieke corps in Khartoem was op het vliegveld aanwezig toen de kisten met de twee Amerikanen in het vliegtuig ge dragen werden. Een van de gedode Amerikanen, Curtis Moore zou als hij niet gedood was, gisteren ook Soedan hebben verlaten. In de ambassade in Soedan werd vorige week donderdag ter gelegenheid van zijn afscheid een receptie gehouden toen acht Palestij nen binnenstormden en hem samen met de Amerikaanse ambassadeur, een Belgische diplomaat, de ambassadeur van Saoedi-Arabië en een Jordaanse diplomaat gijzelden. Alleen de twee Arabische diplomaten overleefden de gijzeling. Het lichaam van de in Egypte gebo ren Belg Guy Eid is gisteren naar Egypte overgevlogen om daar te wor den begraven. Zijn broer en Franse verloofde vergezelden de kist naar Egypte. Eids broer vertelde dat Guy geen afscheidsbrief had kunnen schrijven, zoals de twee Amerikaanse diploma ten hebben gedaan, omdat hij te ge schokt was. De regering van koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft gisteren ontkend dat zij maatregelen overweegt tegen de naar schatting 50.000 Palestijnen die in het land wonen. Een dagblad in Libanon had gemeld dat Saoedi- Arabië de status van de Palestijnen wilde herzien. Libanese kranten, die in nauw contact staan met de Zwarte September-bewe- ging hebben gisteren geschreven dat de oorlog tegen het zionistische en Amerikaanse imperialisme en hun agenten in de Arabische wereld' Vietnam-akkoorden onder de loupe Van een onzer redacteuren Toen in 1968 in Parijs de vredesonderhandelingen tussen Amerika en Noord-Vietnam begonnen, was een van de belangrijkste eisen van Washington, dat de gedemilitariseerde zone aan weerszijden van de demarcatielijn tussen Noord- en Zuid-Vietnam geëerbiedigd zou worden. Zolang dat niet gebeurde, kon er van een bestand geen sprake zijn en zouden de bombardementen ook niet worden gestopt. In het ontwerp-akkoord waarover in oktober 1972 overeenstemming werd bereikt, kwamen de demarcatielijn en de gedemilitariseerde zone echter helemaal niet voor. En toen Kissin ger naar Saigon ging om president Thieu te winnen voor het akkoord, liet de Zuidvietnamese president de Amerikaan niet in het onzekere: als er dan geen sprake was van terug trekking van Noordvietnamese troe pen uit Zuid-Vietnam, dan moest toch in ieder geval die gedemilitari seerde zone in ere worden hersteld. Kissinger probeerde duidelijk te ma ken, dat het akkoord infiltraties ver bood, maar Thieu nam daar geen genoegen mee. Zijn minister van buitenlandse zaken wilde de demar catielijn zelfs als officiële grens be schouwen, maar dat ging Washing ton te ver. Wel was het bereid Thieu meer tegemoet te komen dan Kissinger wilde. Nixons adviseur voor veiligheidszaken kreeg op dracht de zone bij nieuwe onderhan delingen weer ter discussie te stel len, aldus H. J. Neuman in 'Het Vietnamese bestand onder de loupe'. De Noordvietnamese onderhandelaar Le Doec Tho wilde de demarcatie lijn wel in het akkoord opnemen, maar dan moest opnieuw, net als in de akkoorden van Genève van 1954, onderstreept worden, dat die lijn voorlopig was. Tenslotte kwam artikel 15 in het akkoord van januari 1973. Dat be paalde dat de hereniging van Viet nam stap voor stap en met vreedza me middelen tot stand moest wor den gebracht door Noord- en Zuid- Vietnam zelf. Hangende die hereniging is de de marcatielijn voorlopig en geen poli tieke of territoriale grens. Noord- en Zuid-Vietnam zullen de gedemilitari seerde zone voorlopig respecteren. Onntroleurs Bij de hervatting van de onderhan delingen in november vorig jaar is ook nog uitvoerig onderhandeld over de manier waarop de naleving van het bestand moest worden ge controleerd. De Noordvietnamezen wilden volstaan met 250 controleurs, die ook nog beperkt moesten wor den in hun bewegingsvrijheid. De Amerikanen zijn er in geslaagd het controleapparaat uitgebreider te be mannen, maar of daar zware bom bardementen voor nodig zijn ge weest. valt te betwijfelen. Neuman concludeert, dat uit de ver gelijking van de verschillende tek sten blijkt, dat het voorlopige ak koord van oktober 1972 slechts op vijf punten gewijzigd is. De schei ding tussen de vrijlating van de krijgsgevangenen en buitenlandse burgers enerzijds en die van Viet namese burgers anderzijds is duide lijker geformuleerd; over de omvang van de internationale commissie van controle en toezicht is een compro mis bereikt; over de nationale raad van verzoening en eendracht kunnen minder gauw misverstanden ont staan, omdat zijn taken duidelijker omschreven zijn; Noord-Vietnam heeft zich verplicht de gedemilitari seerde zone te respecteren en op verschillende plaatsen is verwezen naar de souvereiniteit van Zuid-Viet nam. Andere kant Maar aan de andere kant, aldus Neuman, heeft Noord-Vietnam geen enkele formele toezegging behoeven te doen dat het zijn troepen uit het zuiden zal terugtrekken; is duidelijk onderstreept dat de demarcatielijn een voorlopig karakter heeft en is de voorlopige revolutionaire rege ring als een volwaarde partij, naast het regime van Thieu erkend. Dat betekent dat het evenwicht, zoals dat al in het akkoord van oktober 1972 was bereikt, niet is gewijzigd in het akkoord dat in januari na zware bombardementen tot stand kwam. 'Opvallend is verder de mate', schrijft Neuman, 'waarin tenslotte de Geneefse formuleringen van 1954 zijn gevolgd. Soms lijkt het, alsof de Amerikaanse handtekening, die ruim achttien jaar geleden werd ge weigerd door John Forster Dulles, thans op last van de vice-president van destijds (Nixon) is geplaa'st. Al leen zijn er intussen een paar mil joen doden, gewonden en vluchtelin gen bijgekomen en wordt in Zuid- Vietnam de aanwezigheid geduld van 145.000 Noordvietnamese mili tairen, die er tussen 1954 en 1965 meestentijds niet waren'. 'Broos geval' Neuman eindigt zijn analyse som ber. Hij constateert, dat het weder zijdse vertrouwen in Indo-China nog ver te zoeken is en dat daarom het militaire bestand een 'broos geval' is. 'De vooruitzichten op een politie ke oplossing zijn niet stralend en de verleiding om dan na twee, drie maanden weer naar de wapens te grijpen, zal groot zijn. Le Doec Tho zei met een zonnige glimlach: 'Ik ben communist. Volgens de Marxis- tisch-Leninistische leer zal er oor log zijn, zolang het imperialisme blijft bestaan'. Het is voor het Viet namese volk te hopen, schrijft Neu man. dat het enig respijt van deze rechtzinnigheid zal kunnen krijgen. (Dit is het laatste van een serie van drie artikelen. De andere twee ston den in Trouw/Kwaret van zaterdag 3 cn maandag 5 maart). BELFAST (AF. AFP, Reuter, Het Britse leger in Ulster hei de afgelopen vijf dagen 35 leden de IRA gearresteerd. Dit is gist officieel bekendgemaakt. In den periode zijn nog elf rooms-katholi en 16 protestanten aangehoudei gens verboden wapenbezit. In Belfast is gisteren een Britsel I daat overleden. Hij was zondag J een menigte van overwegend vro mishandeld in het rooms-katho district Lower Falls. De soldaat. jarige Gary Barlow, was naar de op patrouille gestuurd nadat een dere soldaat door sluipschutters neergeschoten. Barlow raakte de van de patrouille kwijt, werd een veertigtal vrouwen omsingeld 0V6 stevig op hem los timmerden, j van de vrouwen had een pistool jjit zi tijdens de vechtpartij afging enp low dodelijk verwondde. Vai HA reel in he beuren 'een van de meest bizarre de afgelopen ongeregeldheden' noemd. tegen Een legerwoordvoerdcr heeft hel uur 1 king moge -*den ren a CAO- De p omda den zeggi KAMPALA (AP). Boven het V riameer is een UFO (Unident flying object oftewel vliegende i tel) geweest, aldus radio-Kampala tot degenen die deze hebben wa nomen behoorde de president, g raai Amin. Men had het voorwerp kunnen op een afstand van tussen de 10 15 kilometer,aldus de uitzend besli 'Het daalde neer boven het meej verdween na een minuut of zevei de hoogte. Het was net alsof raket werd afgevuurd, maar het gelijkmatiger. Toen het voorwerp! het verdwijnen was aan de he* dat deed het laatste wat men zag dei gedi aan de staart van een grote slang*. Van Generaal Amin heeft zijn volk 1 de 1 weten, dat dit allemaal een teken goed geluk was, en hij raadde ie pgrs een die het gezien had aan heen gaan om te bidden. volg» dwaï op gesti groe den (zoa P voortgezet zal worden. Zwarte Septem ber liet verder weten dat de drie diplomaten terecht waren gedood om dat ze hadden samengezworen tegen de Arabische natie. 'We blijven met onze geweren zwaaien', aldus Zwarte September. Het gezaghebbende Egyptische dag blad Al Achram heeft gisteren ge schreven dat guerrilla-acties als die in Khartoem Israël 'ammunitie geven om de aandacht van eigen verschrikkelij ke misdaden af te leiden.' Het Libanese dagblad An Nahar schrijft dat de Arabieren nu de moed moeten hebben zich af te vragen: 'Wat is de logica van Zwarte Septem ber0 Zal die leiden tot het gewenste doel, de verovering van Palestina of heeft de revolutie zo'n punt van wan hoop bereikt, dat dergelijke comman do-acties doel in zichzelf zijn gewor den?' Premier Meir van Israël heeft de hoop uitgesproken dat de gebeurtenissen in Khartoem Europese landen er toe zal brengen harder op te treden tegen terroristen. Sommige Europese landen waren gezwicht .voor Arabische chan tage, aldus mevrouw Meir. 'Sinds alles wat er in Mlinchen is gebeurd zit er slechts een Arabische terrorist in Europa gevangen en wor den er in Oostenrijk een paar voor ondervraging vastgehouden', aldus mevrouw Meir. Zij noemde Syrië Libië, en zelfs Libanon' als landen die terro risten met open armen ontvangen. Opmerkelijk is dat landen als Egypte en Libië nog niet officieel hebben gereageerd op de gebeurtenissen in Soedan. Doodstraf DJAKARTA (DPA). Een der ders van de illegale Indonesische c nci munistische partij, de 48-jarige M se' med Moenir, is gisteren in Djak van ter dood veroordeeld. Moenir is m waa plichtig bevonden aan de misli gevl staatsgreep van 1965. Hij werd in 1 m gearresteerd in Oost-Java, waar partij vergeefs getracht had zich A hergroeperen. Moenir heeft hoger XI roep aangetekend. Turkse chef staf ANKARA (AFP) De chefsti", -, Turkije, generaal Faroek Gurle» n gisteren van zijn post ontheveW zich kandidaat te kunnen stellen t» ya de presidentsverkiezingen van maart. Minister van defensie Meht rec Izmen heeft zijn plaats als senaj)j; voor de generaal ter beschikking steld (de grondwet eist, dat pn dentskandidaten lid van het pz Zie ment zijn) Gurler (60) werd in jaa gustus vorig jaar chefstaf. Als be we hebber van het leger ondertekc ttp hij in maart 1971 het memoram ne van generaals dat Soleiman Dem §6' uit de macht ontzette. uit W< Stilte om Stalin Josef Stalin MOSKOU (UPI). Er waren gi ren, precies twintig jaar na zijn o lijden, geen bloemen, geen eerbe zen en geen bezoekers voor (de n dachtenis van) Josef Stalin. Op graf op het Rode Plein, bij de ra van het Kremlin, lag een laag snel Pers, radio en televisie deden stalin nooit had bestaan. Transplantatie LONDEN (AP). Op een 21-jai Griekse vrouw, die haar huwelijk wege de onmogelijkheid van norn seksueel verkeer met ontbinding dreigd zag, is een vaginatransplant verricht. Donor was haar 4S-ji moeder, een weduwe, zo heeft Britse medische tijdschnjft Med News gemeld. Volgens dit blad is de transplantl naar aangenomen wordt de eerste deze aard, in 1971 uitgevoerd door N. Papanicolaou van de Aristotc universiteit in Saloniki. Dc moe had na tien dagen het ziekenl kunnen verlaten de dochter had weken na de transplantatie met h man geslachtsgemeenschap kunnen 1) ben. Het echtpaar is volgens Med News later toch gescheiden; de vrj zcu nu een tweede huwelijk over gen. Inmiddels zouden bij drie and vrouwen soortgelijke ingrepen verricht. Carnaval in Rio RIO DE JANEIRO (AFP). eerste dag van het traditionele car val in Rio de Janeiro heeft 48 n senlevens geëist. Vijftien van werden vermoord; 33 kwamen om verkeersongelukken. Meer dan 3 feestvierders moesten in ziekenhui; worden behandeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8