Sfeer goed getroffen in 'Ik mocht Bartje zijn' Een valk voor 'n koningin JBt&msr Hans (Arie) stottert niet écht (tegpecept Stakers door Catherine Gaskin TROUW/KWARTET DINSDAG 6 MAART 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV ESI0STI6 GEZICHT, li iwSCROATIICAlCIOir HffTóeLDDAT «36 MG LÉÊWbÊ HieLPMeee &J88W0 BARHSy ït cüéRiesujjt MS^£H0°D£^i MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het zesde deel van Bartje, dat de NCRV vanavond uitzendt, zijn drastische veranderingen te zien. Bartjes moeder sterft, een scene die zo realistisch is, dat bij Jantje Weurding, die Bartjes moeder speelt, de televisie vanavond niet aangaat voor haar zoontje, die ze te gevoelig vindt om ernaar te kijken. Hoe ingrijpend echter het afscheid van moeder is, dit is niet de enige belangrijke wijziging. Een aantal ja ren wordt overgeslagen. Bartje is nu vijftien jaar geworden en te oud om nog gespeeld te worden door de tien jarige Jan Krol, die al heel wat jaar tjes uit Bartjes leven meegaat. Dezelf de Jan heeft al voor vijfjarige ge speeld en bleef daarna Bartjes lagere schooltijd meelopen. En dat gebeurde op een geloofwaardige manier. Maar met ingang van vanavond is de beurt aan zijn opvolger. Jaap Scha denberg, die van Bartje een Bart maakt. Achteraf zegt Jaap, die op de Mavo zit en in Borger woont: 'Ik begrijp nog niet hoe ik het gedurfd heb.' En regisseur Willy van Hemert geeft toe. dat de rol niet gemakkelijk is geweest. Jaap 'neemt over' juist in Bartjes somberste tijd. Jan Krol com plimenteert Jaap met: 'Je hebt het goed gedaan, hoor, voor een amateur.' Waarop Jaap reageert met: 'Wat ben jij dan?' Dit tweegesprek is met zoveel andere herinneringen aan de geboorte van de succesvolle TV-serie te beluisteren op de grammofoonplaat 'Ik mocht Bartje zijn', die dezer dagen bij de Spar is uitgekomen en 7,50 kost (met een reductiebon uit de NCRV-gids gaat daar twee gulden af). De titel doet misschien vermoeden dat alleen Jan Krol aan het woord komt, maar dat is niet waar. Jan zegt ook nu niet veel meer dan hij in alle interviews kwijt wil. We weten nu als extraatje dat hij zijn opvolger Jaap niet op hem vindt 'lieken'. want Jaaps haar is donkerder. Dat je bij het ouder worden donkerder haar kunt krijgen, zoals Jaap verdedigt, wil er bij hem niet in. Jans stem heeft het bekende heldere spontane geluid, dat ook te beluisteren is in de Drentse kinderliedjes, die hij zingt. Niet echt ontdekt. Tien jaar geleden heeft ze deze vereniging opgericht voor Dren ten onder elkaar buiten de provincie. En nog steeds is ze secretaresse. 'Al wonen mensen in Australië of Hono lulu, een Drent blijft altijd Drent'. Dat zegt Jobkien, die het woord Ho nolulu zo mooi uitspreekt dat het wel vereeuwigd moest worden. Ze weet ook wat ze zegt. want, in Drente geboren heeft ze er alleen maar haar eerste levensjaar doorgebracht. Accordeon Natuurlijk doet ook Arend Kruik die Bartjes vader vertolkt zijn zegje. Dat hij bosbouwer is in Drou- wen is genoeg bekend. Zijn bos heeft het erg moeten ontgelden tijdens de novemberstorm. Na het werk speelt hij vaak accordeon. 'Dat heb ik op de vader van Bartje tegen ,die chagrij nigheid. Maar hij had de tijd ook tegen. Er is wel veel veranderd hier in Drente.' Arend vertelt ook dat zijn vrouw Grietje meedoet als Snibbe- chien. Tot zover de verstaanbare gesprekken. Anders is dat met de woorden van tachtigjarige Opa Schepers, die zijn huisje in Odoornerveen afstond voor de opnamen. Hij en Jan Kroesen, die ouderling Wapse speelt, spreken zo Drents, dat volledige ondertiteling ge boden zou zijn als dat op de plaat kon. Maar deze gesprekken zijn on misbaar, ze geven typisch de sfeer van Bartje weer. Sfeer Evenals in het TV-spel is die sfeer, die door talloze kleine dingen werd opgeroepen een belangrijk onderdeel van de plaat. Zo kraakt de schommel- wieg, aan moeders teen gebonden, en zo is het knappend verbranden van de klabatse te horen, maar ook het val lend meubilair in de bruine bonen scène, een historische gebeurtenis, die in zijn geheel is vastgelegd. Via hoog tepunten loopt Van Hemert, die even als in het TV-spel. zelf de achter grondspreker is, de hele serie langs. &0\6>j05>.O«r 2€1 IC. TOOI? LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES Een heel goede tegenspeler van Bar tje en misschien is dat tot nu toe nog te weinig gezegd is Arie, ge speeld door Hans Jalving. De stotte rende Arie is een zware neerslachtige rol. Daarom is het maar goed, dat Hans van nature een 'vrolijk en dap per joch' is, zoals Willy van Hemert hem typeert. In zijn praatje bekent Hans: 'U-moet niet denken dat ik echt stotter, niet dat ik me ervoor zou schamen als het zo was, want daaraan kun je niets doen en 't is beroerd genoeg. Maar ik stotter echt niet. Verder vond ik het een fijne rol van Arie. Maar dat stotteren kreeg ik in het begin niet voor elkaar. Je overdrijft zo gauw. Toen ik het eenmaal te pakken had kon ik er niet vanaf komen. Als ik thuis kwam zei ik: 'KKKrieg ikkk een kkopje kkkoffie met een kkkkoekkk- L.6V6ïT3C|0Ut ie Maar nuk van Hanc nemen we Bartje wordt Bart en dat wil zeggen dat de kijkers vanavond kennis maken met Jaap Schadenberg (15), die zo te zien echt wel een oudere Jan Krol (rechts) kan zijn. Meer aandacht dan bij de televisie nog krijgt de muziek van Harry de Groot, waarover misschien ook nog te weinig geschreven is, maar die op een zeer bijzondere manier bijpassend is. Tenslotte is de plaat rijk voorzien van koorzang van het Asser mannenkoor en het christelijk mannenkoor 'Assen' o.l.v. Bert Scholten. 2 Nauwelijks had Eelco deze woorden uit de mond, of daar werd de vriende lijke rust en landelijke stilte van Rijkhuyzen wreed gestoord door een donderend geloei, dat in de verte weerklonk. Het leek wel of er een straaljager op hol was geslagen zó donderde en loeide het. De brave Eelco wendde verrast zijn hoofd om er. de smid lachte: 'Net wat je zegt, Eelco. Het is hier écht rustig en zo. Kun je me in dat verband misschien uitleggen wat dat gruwelijk lawaai dan beduidt?' 'Ja zeker kan ik dat uutlegg'n,' ant woordde Eelco. 'Dat kan alleen de skoetert maar weez'n van die merakel- se blaag van Leeghooft. Die heeft pas een skoetert van zien pa gekreeg'n en nou doet meneer niks anders als rondknall'n op de pokkeding met zo'n opgedirkte pop uut de stad op het achterzadeltje!' Eelco's speurzin had hem ook ditmaal niet in de steek gelaten, want kijk, daar kwam inder daad Dikkie Leeghooft al aanrijden. Hij was gekleed in het grauwe uni formpje der waardelqzen, te weten een héél kor1 en héél nauw broekje met levensgrote flapschoenen. Zijn 'kleding' werd gecompleteerd door een merkwaardig tweekleurig hemd, terwijl zijn haardos gefatsoeneerd was naar de nieuwe coupe Play Borstèll, wat een vondst was van de ene me neer Antonio Mallecoppi. Achterop zijn scooter voerde Dikkie een juffer tje mee, die voorzien was van een paardestaart, en een zwart véél te wijd truitje en vormeloze blue jeans. Dit edele tweetal werd door de smideens aandachtig bekeken en hij kcr wel begrijpen, waarom de trouwixtige Eelco 'opgedirkte pop uut de stad, had gezegd tegen de draagster yn de paardestaart. Dc lichtelijk puisterige Dikke had een sigaretje achteloos in zijn nond bungelen en hij stopte zijn rotor- voertuigje met een gierende vaai voor de smid. Hij wees naar achiren en riep met schorre stem: 'Vijf iter gemengd! En vlug wat!' 'Goed zo, Dikkie,' kirde toen Dokie kwaaaar dig. Ze gierde het uit van de olk pret om de flinke opmerking, d.t Dikkie zojuist tegen de smid lat gemaakt. 'Geef die boer van katon!' voegde ze er aan toe Maar ook van Hans nemen we vanavond afscheid, een oudere vervan ger volgt hem op. Droomwereld Hoe groot de indruk was, die het spelen op Jantje Weurding heeft ge had vertelt ze: 'Ik kan er nog vaak niet goed over praten. Het was een droomwereld en het heeft me even moeite gekost weer terug te stappen. Soms zie ik mezelf weer zitten met dikke Jan op schoot en met alle kinderen eromheen. Die zomer van 1972 was onvergetelijk.' Dat laatste geldt in niet mindere mate voor Jobkien van der Hoeven, die opoe Tjobbe speelt. 'Opoe Tjobbe ben ik in m'n hart eigenlijk nog. Het is een rol waar je nooit van los komt. Je vergeet het nooit als je als mens van 71 voor de'film komt.' Ze heeft toneel gespeeld in de vereni ging 'Under iegèn volk'. Zo is ze Leverragout 400 gr varkenslever 150 gr. boter 2 eetl. boemboe nasi 1 eetl. ketjap knoflookpoeder 2 eetl. room bloem peper, zout De in dunne plakken gesneden var kensleven door de bloem wentelen waardoorheen zout en peper zit. De boter heet maken in de koekepan en de lever snel aan beide kanten bruin bakken. De boemboe nasi wellen in warm water. Giet dit bij de lever en laat de boel een kwartiertje sudderen. Dan de eetl. ketjap er door roeren en wat knoflookpoeder. Weer een kwar tier laten stoven en tot slot de saus binden met de room. Menutip: kop .heldere kippesoep, le verragout, witte rijst, komkommersla, chocoladevla met mandarijntjes. Ajax-Bayern komt morgen op de TV Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Voetballiefhebbend Nederland kan gerust zijn, de wed strijd AjaxBayern München die woensdagavond in Amsterdam wordt gespeeld wordt rechtstreeks uitgezon den voor de TV, van 20.05 tot 22.00 uur via Nederland 1, en van 20.lo tot 22.00 uur voor de radio via Hilver sum 3. De televisie in een groot aantal lan den zal de wedstrijd rechtstreeks of in samenvattingen overnemen. Deze landen zijn: West-Duitsland. België. Frankrijk, Luxemburg, Denemarken, Zweden, Oostenrijk. Zwitserland. Joe goslavië. Spanje. Griekenland, Tsje- choslowakije, Bulgarije, Turkije, Alge- rië, Marokko, Tunesië, Israël en Zaire. Het is nog niet eerder voorgekomen dat zoveel landen belangstelling toon den in een zo vroeg stadium in het toernooi om de Europacup voor lands kampioenen. Morgen wordt ook de wedstrijd OFK BelgradoFC Twente in Belgrado gespeeld. De NOS-TV geeft daarvan een samenvatting via Nederland 1 van 18.00 tot 18.45 uur; de NOS-radio zendt uit van 15.00 tot 15.50 uur via Hilversum 2. FERDINAND 45 Ze betekende meer voor me dan mijn eigen moeder. Ik was tien jaar. het was bijna acht jaar geleden. Maar mevrouw Sinclair is niet onvriende lijk voor me geweest, begrijpt u. Ze liet me een paar kleine dingen hou den, voor op mijn kamer, een kleine spiegel, een paar bloemenschilderij- tjes. Ik mag een boek per keer uit de boekenkast nemen. Maar ik heb ze nu allemaal gelezen en begin weer van voren af aan. Ik moet eenmaal per week deze kamer stoffen en dan denk ik dikwijls aan uw grootmoeder. Ik stond voor het raam en dacht aan dat andere Cluain, dat mijn grootmoe der reageerde. Een zachter, vriendelij ker huis. Ja. Morag moest haar wel missen. Ik draaide me om en Morag was verdwenen. Met haar aangeboren takt en bescheidenheid liet ze me dit stukje van Cluain zelf ontdekken en ik keek opnieuw naar de schilderijen en de boeken, de Brontës, Jane Aus ten, Sir Walter Scott, Wordsworth, Tennyson. Coleridge. De geïdealiseer de porseleinen schaapherderinnen op de schoorsteenmantel vertegenwoor digden niet de echte, harde wereld zoals Mairi Sinclair die had en-aren. Ik ging terug naar mijn torenkamer en pakte de foto's die ik meegenomen had uit de werkkamer van mijn va der; dezelfde foto's als die in mijn grootmoeders kamer. Ik zette ze op de grote tafel en was me ervan be wust dat ik met die daad mijn eerste claim op Cluain legde. Mairi Sinclair mocht denken wat ze wilde. In ging door met mijn wandelingen Cluains wereld en er voorbij. Ik volg de de paden, waarheen ze ook voer den. soms door de vriendelijke gerst- velden, soms naar de hogere weilan den en soms nog verder, door moei lijk begaanbaar gebied en naar de heidevelden en waar de paden eindig den in de turfafgravingen. Ik wist niet altijd precies wanneer ik Cluains gebied verliet. Veel van de heidevel den, wist ik, waren eigendom van Ballochtorra, en ook de bossen. Ik wandelde daar, zat op de sparrenaal- den, luisterde naar de wind in de hoge takken, en zag Je rode herten die vredig op de hei graasden en genoten van het uitstel tot de gewe ren van de herfst kwamen. En ten slotte vond ik de moed om het rots achtige gebied voorbij Ballochtorra te verkennen, waar volgens mijn grootvader William had gelegen. Er waren massieve uitstulpingen van gra niet en sommige bomen klampten zich moeizaam vast aan de steile hel lingen. Verderop waren er plaatsen waar geen berk of lariks wilde groei en en waar vogels de enige bewoners van de kale, naakte rotsen waren. Van een van die pieken moest Callum zijn jonge valk omlaag gebracht hebben, die hij Giorsal noemde. Er waren volop plaatsen in dit gebied waar William kon zijn gevallen, talloze plaatsen waarheen hij gekropen kon zijn om bescherming te zoeken tegen de wind en de voortjagende sneeuw. Ik vroeg mijn grootvader niet naar de precieze plaats. Maar Angus Madonald was zich terde ge bewust van mijn verkenningstoch ten. Soms kwam ik te laat voor het middagmaal. Hij wachtte nooit op me en stond evenmin op om me te bedie nen als ik te laat kwam. 'Het spijt me', zei ik dan. 'Ik ging verder dan ik bedoelde'. 'Op een dag zul. je te ver gaan'. Hij knikte naar het buffet. 'Daar is je maaltijd'. En de dag kwam, waarop Morgan kwam zeggen dat hij wilde dat ik naar de stallen kwam. Ik vond hem daar met een man. die ik nooit eerder had gezien en die zijn baret voor me afzette. Hij hield een Hooglandse pony bij de teugel, een grijs, plomp dier dat me met zekere kalme ogen aanstaarde. 'Kun je haar rijden, deern?, vroeg mijn grootvader. 'Ik kan het proberen'. 'Probeer haar nu. Kijk of ze je be valt'. Ze was laag, en ik wipte in het vrouwenzadel voordat een der man nen een hand kon uitsteken. Mijn benen leken te slepen maar haar achterhand was zo breed dat ik voelde niet afgeschud te kunnen worden. Het lomp uitziende dier had een verras send gelijkmatige gang en een goed karakter. Ze was niet zenuwachtig en niet traag, maar ervaren. Terwijl ik met haar rondstapte op het erf voelde ik, dat ze me zou tolereren, en haar plicht vervullen zolang ik haar met gelijkwaardig respekt behandelde. 'Ze zal u goed dragen, mevrouw', zei (Wordt vervolgd) De reportage in AVRO's Televizier Magazine, gewijd aan de rechterlijke uitspraak in het Hoogovenconflict, maakte duidelijk dat destakers hun teleurstelling totaal anders afreageer den dan hun vakbondsleiders. Ge ëmotioneerde arbeiders noemden het schofterigdat één man zomaar kan beslissen en natuurlijk ten gunste van het 'kapitaal' en spraken van een fraai staaltje klassejustitie. Vakbondsbe stuurders wilden daarvan beslist niets weten en ze zagen ook positieve kan ten aan de uitspraak. Het lijkt mij de grote vraag voor de komende dagen, of zij daarvoor voldoende begrip kunnen kweken aan de basis van de staking. Want daar had men zich met overgave uitsluitend geconcentreerd op het eigen probleem. Dit in feite normale menselijke ver schijnsel. dreigt zich ook te gaan wre ken in de Britse ziekenhuizen, waar het niet-verpleegkundige personeel in staking is, zonder te beseffen dat het leven van patiënten in de waagschaal wordt gesteld. De Londense correspon dent van de AVRO maakte met zijn in dringende vragen voelbaar dat de sta kers alleen maar oog hadden voor het eigen belang. De voorlopig laatste aflevering van de KRO-serie 'Volgende patiënt' hield zich uitsluitend bezig met technische en fi nanciële aspekten van de gezondheids zorg. Er verscheen een veelheid aan ciifers op het scherm, maar of dat veel heeft bijgedragen tot beter inzicht hii ons. leken, mag worden betwijfeld. Want dat vergt van de leken, dat zij zich er ook meer in gaan verdiepen. De straatinterviews onthulden ook nu hoe pover het is gesteld met de ge middelde kennis van zaken. Ieder van ons maakt er zich op zijn beurt schul dig aan. dat hij wei driftig tegen iets tekeer gaat. maar voor slechts een gering percentage weet waarover hij eigenlijk praat. En als we weten waarover we spreken, loven de meninaen meestal flink uit een. Dat bleek ook uit de gesprekken met Kamerleden. KVP en PvdA zijn voorstanders van het invoeren van een volksverzekering en een verplicht dienstverband voor specialisten. De VVD echter wil er niets van toeten en voelt daarentegen veel meer voor het inbouwen van een eigen risico voor de verzekerde. Een frappant bewijs, dat de meningsvorming voor een belang- riik deel wordt bepaald door het so cial e klimaat van de groep, waarin die mening vorm krijgt. TON HYDRA Fe"<?w«V>ins voor Peru AMSTERDAM Na verkregen toe stemming van de Peruaanse regering heeft luchtvaartmaatschappij Satco, Servicio aereo de transportes commer- ciales, haar order voor drie F 28 Fellowships straalverkeersvliegtuigen bevestigd. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws: 8 11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 <S) Semi-klass. en mod.muz. (9.35 Waterst.) 10.00 (S) V. d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws.) 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor iedereen met: De groenteman en Parijs voor parle. (11.55 Beursber.) Overhelds- voorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. AVRO: 12.40 S Knipperlicht: wekelijks radioverkeers- mag. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 S) Verstrooiing bij Mozart (V): kamermuz. 13.47 (S) Vioolrec.: mod.muz. EO: 14.00 Het woord der waarheid. 14.15 (S) Klass. gramm muz. 14.25 (S) V.d. vrouw. 14.45 De voormalige veenkoloniën, rep. 15.05 (S) V. d. zieken. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) Voor kleuter en kind. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeg lijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Ra Moet de aarde wijken v. I ken. 18.45 IS) Promenade Ork.: mod.muz. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Tweekamp - quiz voor middelbare scholieren 19.30 Beter Samen - over onderlinge hulp verlening NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Bartje (6) 21.20 Laten we we' zijn - over leven en laten leven 21.25 Adam Smith 21.55 Getekend - Wat je tekent ben je zelf 22.20 Ander Nieuws NOS 22.45 Den Haag vandaag 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Kijk op Sport les 7 (herh.) 19.30 Vanavond: muz. vrolijkheid en ver- muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinërle: klass.muz. (7.30 Nws: 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. vrouw. 8.45 Moeders wil is wet. 10.00 Schoolradio. 10.10 (S) Aubade: mod. en klass.muz. (10.30 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v .land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41 Echo: 13.00 Raden maar.) 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlo kaal op dinsdag: gevar. progr. (15.30 Nws.) 17.00 Overheidsvoorl.: gesproken brief uit de Ned. Antillen. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht ork. met zangsol. 18.19 Uitz. van de A.R.P. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr.-voorbeschouwlngen. 19.00 Zin in muz.: amateurs geven de toon aan. 19.50 NOS: Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Klass. gewijde muz. 20.55 (S) Pianorec.: klass.muz. 21.30 Twee hoorspelen: 1. De verhuizing. 2. Een tuinfeestje. 22.35 (S) Mod. kamermuz. 22.50 Overweging. 23.00 Ech. 23.30 (S) Binnenkijken: gesprekken. 23.55 Nws. HILVERSUM 111 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 NEDELAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Bayern Milnchen op weg naar'het einde'?: sportdocumentaire 19,30 Hier is Lucy NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 De Commissaris: Drie doden reizen naar Wenen: poli tieserie 21.20 2 voor 12, quiz 22.00 Achter het Nieuws NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Spaans-les 2 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Filmrep. 11.15 Muz. amusements- progr. 12.50 Intern, persoverz. 13.00 Jour naal. 16.15 Journaal. 16.20 Komische Ge- schichten mit George Thomalla, TV-serle. 17.05 Perrine in der Fabrik, kinder-serle. 17.25 V.d. kinderen. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.00 V.d. kinderen. 18.30 Act. 18.45 Zand mannetje. 18.55 Reg. mag. 19.26 Act. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20 Schooltv. 9.30 Sesamstrasse. 18,00 Reg. Journaal. 18.10 Unser Dorf. TV-seric. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kinderen. 19.25 Gestern gelesen - Aus der PraxJs elnes Strafverteldigers, TV- serle.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Nws. 8.02 Onderweg. 9.00 Nws. 9.01 Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 De Edd' Becker Show. (14.00 Nws 15.00 Nws. 1&03 Drie- draai. 16.00 Nws. 16.03 Mix (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost dc Draayer Show. VARA: 19.00 Nws. 19.02 Popsmuk. 20.00 Nws. 20.02 Poprekonstruktie. 21.00 Nws. 21.02 Jazz and Blues. 22.00 Nws. 22.02 De Eddy Becker Show. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 Wachten op middernacht. 24.f* Nws. 00.02 Tom Blom. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Tuin- bouwkron. 12.15 Licht muz.progr. 12.50 Bui tenl. persoverz. 13.00 Nws. act., weerber. en toneelagenda. Aansl.: licht muz.progr. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. 16.10 Licht muz.progr. 17.00 Nws en med. 17.10 Uitz. voor oudere luisteraars. 17.53 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 18.35 Middenstandsprogr. 19.45 Lichte muz. 20.00 Hoorspel. 20.11 Nw gramm.platen 21.00 Showprogr. 22.00 Nws. 22.05 Rock opera. 23.00 Nws. 23.10 Lichte platen. 23.40 Nws. Interview. 21.00 Tapetenwechsel, TV-film 22.25 Journaal en weerber. 22.40 Gun Man. speelfilm uit 1948. 00.05 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Voor oudere kijkers. 17.55 Llefdadlgheidsoproep. 18.05 Act. en muz. 18.35 Quiz. 19.10 Barrier Reef, serie uitz. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Sport. Aansl.: disc, en daarna: kort Journaal. 21.00 Paul Temple. TV-serlt. 21.50 Filmrep. 22.35 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Koralle Meier, TV- film. Einde uitz. ca. 0.05. DUITSLAND III NDR 8.20-12.20 en 16.00-17.00 Schooltv. 18.00-18.30 Kleuterschoolserie. 19.00 Pro- duktiontechniken, serie uitz. 19.30 Ausbtl- dung der Ausbllder. TV-cursus. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Politieke disc. 21.00 Glauben und Denken, serie uitz. 21.45 Muz.progr. 23.00 Einde uitz. 8.20 en 8.55 Schooltv. 9.30 Sesamstrasse. 11.00 en 11.45 Schooltv. 17.00 Schooltv. 17.30 Russische les. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Diagnose sozialen Verhaltens, TV-cursus. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Griekse werknemers. 19.15 Almanak. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Die grosse Verblendung. serie uitz. 21.00 Doe. progr. 22.10 Ausbildung der Ausbllder, serie uitz- BELG1E (Frans) 16.45 Wiskunde voor allen, TV-cursus. TV-serle, 19.30 Gewestelijk Waals nws. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.15 Amusements- progr. 21.05 La Muslca, film. 22.33 Journaal. BELGIE (Nederlands) 18.00 Fabeltjoskrant. 18.05 Follyfoot, jeugdserie. 18.30 Tienerklanken. 19.05 Kijk en kook. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.10 De kleine waarheid, TV- serle. 21.30 V.d. vrouw. 22.20 Literair progr. 22.55 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6