Studenten moeten L kamer ontruimen Open riool Rijndijkstraat wordt wellicht vervangen Agenda voor Leiden Karakter Watertje niet aantasten °gÜÏ Milieumarkt in Noordwijkerhout Zilver O.N. voor slager Prof. dr. Steenkamp spreekt 13 maart in Oegstgeest Marktberichten Samen zoeken en een vuist maken Met huurauto de vaart in Raad Noordw.hout ziet De Boer niet als agrariër Boottochtje bij afscheid van de kerkeraad ^«TROL'W KWARTET DINSDAG 6 MAAIïT 1973 REGIO L3 Stichting tegen ivanbewoning LEIDEN Ia liet studentenhui? Middelstegracht 1820 te Leiden schijnt het tussen de kamerbe- •ichtw woners niet altijd pais en vree te zijn. Bewoners van verschillende woonlagen hadden allerlei moei- Cgenoi üjkheden met elkaar. Men klaagde over geluidshinder, ook gedurende de nachtelijke uren, het el- ring et kaar natspuiten door middel van de blusapparatuur, waardoor ook onderlinge vechtpartijen ont he™n& '8tonden- AiT nbertt ij get en ge - zijn jkhedf lit ht ten 1 E. J In dit studentenhuis deden zich de moeilijkheden voor. BOLLENSTREEK Zondag 18 maart houdt een aantal groeperingen uit de Bollenstreek een milieumarkt in het jongerencentrum De Mast, Kerkstraat 97. Noordwijkerhout. Vanaf twee uur zullen in de filmzaal doorlopend films worden gedraaid. Onder meer een zelf 'gemaakte film over het milieu in de Bollenstreek. 'Totaal' is de naam van de bijeenkomst, die rond zes uur plaatsvindt. De groepen die 's middags hebben gewerkt gaan discussiëren over hetgeen ze die dag hebben erva ren. Oc'k is cr 's morgens een milieu - wandeling, die om 11 uur bij de vuurtoren aan de Wilhelmina-boule- vard te Noordwijk begint. Deze tocht gaat door de bossen, de duinen en over het strand. De milieumarkt is toegankelijk voor iedereen. Men kan vrij in- en uitlo pen. Omdat deze dag is bedoeld als een stuk mcntaliteitsvorming, hopen de initiatiefnemers dat er veel be- beJangötelling zal zijn. Er zijn ook vele praktische tips voor huismoeders. Daarnaast kan iedereen zijn gedach ten en wensen kenbaar maken op grote vellen papier, die in het gebouw hangen. Nadere informaties kan men o.a. inwinnen b;i Maugos Bakker, te lefoon 02520-17559; Leo van Velzen. Kersappelstraat 1(5, Noordwijk; de VJV centra Qbus, Kanaalstraat, Lisse. telefoon 14118; en De Mast. Kerk straat 97. Noordwijkerhout. telefoon 2931 LEIDEN Kand. ex. SS2 W. en N. mej. A. A. C. M. Eewich Leiden; doet. ex scheikunde de heer S J. H. Ferrier cl. Delft. kand. ex. kunstge schiedenis mej. K. J. Kremer. Leiden, doet. ex. Duitse taal- en letterkunde de heer S. L. Reidsma Leiden. De stichting Leidse Studentenhuisves ting nam dit niet, vooral niet omdat na een renovatie van de desbetreffen de verdieping voor een kleine 6000 schade aan het gebouw was toege bracht en enkele huurders de deuren van hun kamers hadden 'versierd' met opschriften, die met viltstift waren aangebracht en niet met gewone rei nigingsmiddelen konden worden ver wijderd. Wangedrag Zij dagvaardde op grond van wanbe- woning een drietal studenten voor de Kantonrechter te Leiden. De stich ting, vertegenwoordigd door de rechtskundige Th. J. van der Heijden, stelde dat het wangedrag van de huurders neerkwam op onbehoorlijk gebruik van het gehuurde en eiste ontruiming van de kamers. De studenten lieten de eis tegenspre ken door de studenten-advokaat mr. P. de Clercq. Diens verweer kwam hierop neer, dat de klachten over het gedrag van de gedaagden zwaar over trokken en onjuist waren, terwijl de wijze van bewoning door zijn kliënten en hun gedrag niet afweken van het geen gewoonlijk in studentenhuizen plaats vindt. Proceskosten Na verhoor van een groot aantal stu denten besloot de Kantonrechter te Leiden (mr. J. I. van Dijke) de ontruimingseisen toe te wijzen en ver oordeelde ieder van de studenten tot betaling van ongeveer 400 proces kosten. De studenten hebben het niet op een gerechtelijke ontruiming laten aankomen, maar verlieten na de ver oordeling vrijwillig hun kamers. Mogelijk zal deze zaak voor de studen ten nog een staartje hebben, indien het stichtingsbestuur besluit de scha de te verhalen. 'Ons Grunnegerlaand' had toneelavond LEIDEN 'Ons Grunnegerlaand', dat dit seizoen het 50-jarig bestaan vierde, gaf een toneelavond in 'Den Burcht'. De toneelclub 'Cruno' van de zuster vereniging uit Hilversum verzorgde deze avond. Zij brachten het toneel stuk in drie bedrijven 'Zien dochter', uit het Duits, bewerkt in het Gro nings door de heer F. Nagel, die ook de regie had. Het werd voortreffelijk gespeeld. De avond werd besloten met een dansje o.l.v. de heer J. v. d. Beid. Het seizoen eindigt met een toneela vond op 7 april door de eigen toneel- LEIDEN Gistermiddag speldde burgemeester Vis in Den Vergulden Turk de heer J. Kromhout de versierselen verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De heer Kromhout is 40 jaar in dienst bij slagerij A. W. van der Poel, die al vanaf 1908 aan de Hooglandse Kerksteeg is gevestigd. De jubilaris begon zijn loopbaan op 19-jarige leeftijd. Pas kort geleden is de klassieke slagersfiets (een grote mand voorop) waar hij vroeger vaak op fietste de deur uitgegaan. De heer G. P. Bergen, hoofdbestuurslid van de Ned. Slagerspatroonbond bood de heer Kromhout de zilveren medaille van trouwe dienst aan. DINSDAG 6 MAAKT Bresstraat 19. 7 tot S uur spreekuur Cht. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38: 7.30 tot 8.30 uur spreekuur huisvesting werkende Jongeren. Arbeidsbureau Herengracht 9.30 lot 10.30 uur Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49: 10.30 tot 11.30 uur spreekuur 6oc. raadsvrouw. Bevrijdingskerk: 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur bevolkingsonderzoek, WOENSDAG 7 MAART Dijkstraat 2a. 10 tot 11,uur spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Bevrijdingskerk 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur bevolkingsonderzoek. DONDERDAG 8 MAART Bovenzaal Bevrijdingskerk 7.45 uur Jaarver, gadering afdeling Zuid-West Christenvrou wenbond. Stadhuis 6 tot 8 uur sproekuur soc. raads. Bevrijdingskerk 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur bevolkingsonderzoek. Clubhuis Het Mierennest. Morsweg 59. 8 uur: klaverjas- cn sjoelavond, inschrijfgeld 2. VRIJDAG 9 MAART Bevijdingskcrk 7 tot 10 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Gehoorzaal 7.30 uur Prinses Beatrix-school Morsweg 188, leerlingen verzorgen feesla- vond. Bevrijdingskerk: 2 tot 4.30 en 5.30 tol 8 uur bevolkingsonderzoek. ZATERDAG 10 MAART Microtheater Vestestraat 40; Chr. toneel groep Imperium. 8.30 uur première fragmen ten uit "Fantastische vertellingen" van Ed gar Allan Poe. FILMS TOT 8 MAAKT Camera: Frenzy 18 jr Dag. 19.00 en 21.15 en ma, di. do en vr 14.30 Matinee: Winnetou keert terug a.l. xvo. za 14.30. zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. Zabriskl Point 18 Jr vr'za 23.30. Luxor: Super Flv 18 Jr Dag. 14.30 - 19.00 en 21.15 uur. zo 14.30 -16.45, 19.00 -21.15 uur. Rex: Secret Sexlife of Romeo and Juliet 18 OEGSTGEEST Op dinsdag 13 maart 's avonds om 19.30 uur spreekt prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg te Oegstgeest over: 'De Nota van de Contactraad'. Deze regionale bijeen komst van AR. KVP, CHU is bedoeld om meer mensen bekend te maken met 'de nieuwe strategie', de voorge stelde nieuwe koers voor de drie confessionele partijen. Alle belangstel lenden zijn welkom. Na discussie is er nog gelegenheid informeel van ge dachten te wisselen. SCHEVENINGEN De directeur en een lokettiste van het nieuwe postkantoor aan de Badhuisstraat heb ben twee knapen achtervolgd, eerst over straat en toen in HTM-bus 23, nadat een 17-jarige en 18-jarige, bei den zonder beroep, hadden getracht op een vals paspoort een niet geldige cheque van 370,90 te verzilveren. De directeur en zijn oplettende mede werkster konden de knapen in de bus 'aanhouden' en overleveren aan de politie. WOUBRUGGE Nieuw bestuur. Op de vrijdagavond in Het Oude Raedt- huys gehouden bijeenkomst van voorstanders voor het openbaar onder wijs werd een bijna geheel nieuw bestuur gekozen, dat als volgt is sa mengesteld: voorzitter, drs D. Faber; secretaresse, mevrouw C. Leertouwer; penningmeester, D. Rikkers en de le den D. Boersma, J. van Klaveren en Joh. Verzaaw. LEIDEN 5 maart groente- en fruitveiling: Appelen 61-93. aardappelen 15-19. andijvie 116-125. snijbonen G50. kroten gekookt 70. boerenkool 120, rabarber 124-127. spinazie 127-155, spruiten A 94-99, spruiten B 91-109, uien 33-37, waspeen 19-24, winterpeen 15. witlof 108-157, komkommers AA 109. A 77, B 65-67, C 51-53, D 36.37, E 30-32, F 28-29, Sla maart: Anjers 16-36. Rozen Garnette Carol 17-23. Belinda 49, Zorina 30-34. Esther Ofarim 33-45, Sonia 47-59, Carina 30-40, Forsythiatakken 34-45. Strelitzia 2.40 p.st. Chrysanten-jaarrond 2.30 2.45, Anemonen 80- 1. Blauwe druifjes 45-60,. Freesia's 1-3.95, Irissen 2.15-4 05, Trosanjers 1.50-2.40, Nar. cissen 60-1.20. Tulpen Charles. Luszige Wit- we, Preludium, v d. Eerden. Luckv Strike, Casslm, Paul Richter. Mirjoran. Christmas Cold. Bellona 1-1.35. Prominence. Blenda. Madame Spoor. Exford. Bing Crosby. China Pink. Gudoshnik. Pink Supreme 1 25.1 60, •Maytime 4 00. Queen .of Sheba, West Point, Aladdin 2.45-2 70. Apeldoorn, Karei Door man, Thulc, Golden Apeldoorn, Mickey Mou se, Lcfebcr's Favourite. Kees Nelis 1,25-1,85, Dubbele tulpen 1,15-1,65 p. bos. Gemeente u il huisriolerineen elders aansluiten Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Mark P z v R R Ohlenslager en S A Wijnberger; Bianca d v J C M van Dijk en J de Ruiter. Catherina J Ch d v A M de Jong en L Wetselaar, Cornells F z v C Flinterman ef M E van der Meulen. Overloden:E A Olieman geb. 11 feb 1973 zoon, J van Gcuns geb 17 feb. 1904 man. Gehuwd: J W Schutter en R J de Nooijer. Ondertrouwd: K C Brinkman en M E Goudsmit, M Culum en J E Leemans. T M van Egmond en M Tisseur. J van den Hoed en M de Mooij. L T J van der Hoeven en H J M van Marwijk. E M C Kaak en M Jojic. J L van Koert en A J M Groenendijk, R A van der Laan en J H Scheuerman. P J Laman en A J Doppegieter. A J Poots en L J F Hins. C van der Reijdcn cn H C Nieuwenhuizcn, P B Roozeboom en G H de Waard, J M F J Seisvcld en C H Makkenze. P A Sleval en C H Keyzer. H Simonsz en J M van Santen. G H D van der Stegen en T M J M Horsmans. J Stravej cn J C Heetreld. A L van Tongeren en A P Simons. C F Verschoor en H M C van Dorp. P J W R Janssen en M Bomhof. Van een onzer verslaggevers LEIDEN hellicht komt op korte termijn verbetering in de netelige situatie, waarin de bewoners van de Rijndijkstraat en de Verdamstraat zich bevinden. De gemeente Leiden gaat bezien of op kor te termijn bet open riool tussen de beide straten kan worden vervangen door een riool in het midden van de Rijndijkstraat. Hiermee zou een einde komen aan de stank, die de sloot veroorzaakt, omdat alle huisrioleringen rechtstreeks erop zijn aangesloten. Tijdens een bespre king tussen het inmiddels gevormde actiecomité en de gemeente in een zaal van de Vredeskerk, zegde wethou der Ham gisteravond toe deze moge lijkheid te onderzoeken. Hij verbond aan deze oplossing wel de voorwaarde, dat de huiseigenaren de aansluitingen op een eventueel nieuw straatriool zullen moeten betalen. Het nieuwe riool zou kunnen worden aangesloten op het diepriool van de Burggraven- laan. Het actiecomité had aanvankelijk de wens geuit, om de bewuste stinksloot te dempen, nadat ter plaatse een riool was aangelegd. Wethouder Ham achtte de uitvoering van dit plan technisch zeer moeilijk te verwezenlijken, om dat bij een dergelijke oplossing de zelfde situatie zou ontstaan als des tijds in de Bakker Korffstraat, name lijk dat bij een grote regenval watero verlast in de woningen optreedt. De sloot moet blijven, al was het alleen maar om het hemelwater op te van gen. Bij monde van de heer Box wenste het actiecomité deze voor hem urgen te zaak maandag aanstaande nog op de agenda van de raadsvergadering te zien. De heer Ham achtte dit uitgeslo ten. Wel erkende hij de problematiek van de bewoners, die al jarenlang klagen over de stanksituatie. Bij tijd en wijle wordt de stinksloot op kos ten van de gezamenlijke huiseigena ren schoongehouden, doch het laatste jaar is dit nog niet gebeurd. De heer Box: 'Dit is een zaak van algemeen belang, waarvoor de gemeente aan sprakelijk is'. ZOETERWOUDE Met algemene stemmen hebben leden van de KVP de heer J(oop) v. d. Ploeg gekozen als opvolger van A. v. d. Wildenberg. Het bestuur werd gecompleteerd met mevrouw Plantinga terwijl de heer R. Hogenelst terugkwam van zijn voorne men om af te treden. De scheidende praeses, publiciteitsad- viseur van de KVP Tweede Kamer fractie, gaf een schets van de huidige politieke situatie. Hij achtte de werk wijze van mr. Burger zeer gevaarlijk voor de parlementaire democratie. De ze veegt de Christen Democratische fracties met één veeg aan de kant en gaat gewoon door. Met het polsen van kandidaat-ministers uit deze gelederen poogt hij duidelijk een wig te drijven in het Christ. Dem .blok. Bij studies is gebleken dat de drie confessionele partijen het op hoofd punten volledig eens zijn, er zijn slechts kleine nuance-verschillen. Op 19 mei gaan de drie partijen zich LEIMUIDEN De raad verkocht aan de Stichting Eigen Woningbezit een perceel bouwgrond voor 121.500. excl. b.t.w., waarop 12 eengezinswo ningen en 5 garages kunnen worden gebouwd. Aan de Gebr. Van Dijk b.v. te Nieuw- veen, die 35 woningwetwoningen in plan Noord gaan bouwen, werd grond verkocht voor ƒ24.000 ten behoeve van 16 garages. Besloten werd toe te treden als lid van de Nederlandse Vereniging voor Gemeentebelangen. De N.V.G. zorgt voor een goede vak- opleiding van het gemeentelijk perso neel. -De begroting en woningbedrijf 1973 werden ter hand gesteld aan een com missie van onderzoek. Inzake het bestemmingsplan 'Lande lijk gebied' waren bez.waarschriften ingekomen. Ir .H. E. v. d. Berg was het er mee eens dat er een zekere continuïteit moet zijn. 'Maar', zo be toogde hij, 'er zijn mensen die al heel lang bedrijven in bedoelde gebieden hebben. Zij mogen hiervan geen na deel ondervinden'. In een volgende vergadering zal een deskundige de zaak nader toelichten, zodat in de daarop volgende vergadering een be slissing kan worden genomen. Om aan aanvragen voor een Cultureel Jonge ren Paspoort te kunnen voldoen werd besloten lid te worden van de Provin ciale afdeling Zuid-Holland. Naar aanleiding van de open brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ("De gemeenten in de tang') merkte ir. H. E. v. d. Berg op, dat er wel wat aan de hand is. Gp welke wijze zouden de gemeenten hun krachten kunnen inzetten, zo vroeg hij zich af. Hij vond het tijd worden dat de gemeenten zich gaan opstellen tegen het toenemende 'centrale re gelen van alle gemeenten door één enkel orgaan'. Een raadszitting be schouwde hij als een spel dat 'harder' gebracht moet worden. 'Om te voorko men dat wij afzakken naar een nutte loze instelling, moeten wij samen gaan zoeken en een vuist maken'. Voorzitter H. L. Breen antwoordde dat er een enquête over deze kwestie zal worden gehouden. VOORHOUT Zondagmorgen om 8.15 uur reed een inwoner van Noord wijkerhout in een huurauto op de Leidsevaart te Voorhout, vanaf de Nagelbrug, die hij juist gepasseerd was in de richting Leiden. In de flauwe bocht aldaar gebeurde een slippartij, met als gevolg een duik op de kop in het diepe water. Door het stukslaan van de achterruit kon de chauffeur zichzelf op het droge wer ken. De onderhandelingen omtrent het lichten van de auto waarvan al leen de wielen nog boven water sta ken. met de garage van de huurauto gingen niet zo vlot. De auto werd pas omstreeks het middaguur 'opgehaald', hetgeen de politie te Voorhout in die tijssentijd een ongekend aantal tele foontjes (uiteraard goed bedoeld) op leverde. uitspreken over de gedragswijze voor de toekomst. In het tweede deel van de avond werd met de leden van de raadsfracties van gedachten gewisseld over een groot aantal zaken. De verkeerssituatie op het Watertje kreeg veel aandacht. Al gemeen werd de noodzakelijkheid tot het snel nemen van maatregelen on derkend. Eenstemmig was men van oordeel dat de voorgenomen bouw op de plaats waar nu nog de boerderij van Overde- vest staat aan de hoogste eisen moet voldoen waarbij het typische karakter van het Watertje niet mag worden aangetast. NOORDWIJKERHOUT Het is de heer Th C. de Boer niet gelukt b. en w. van Noordwijkerhout in voldoende mate te overtuigen van zijn agrariër zijn. En daarom kan hem geen ver gunning worden gegeven om op zijn grond een bedrijfswoning met kas te bouwen. Uit alle gegevens blijkt, dat adressant niet is begonnen met het daadwerkelijk opnieuw uitoefenen van een agrarisch bedrijf. Twee van de drie (echte) agrariërs in de ge meenteraad verklaarden, dat de heer De Boer voor hen een volledig agra riër is. Bij de stemming sprak ook de laatste agrariër zich uit ten gunste van de heer De Boer en bracht daar mee het stemmental op vijf. De overi ge acht weigerden hun stem. Geen bouwvergunning krijgt ook de heer N. G. van Noort, die nog nim mer een agrarisch bedrijf runde. De gemeentegids is in '73 niet versche nen. Met de meerderheid van de raad waren b. en w. van mening, dat het blad niet voldoende aan het doel. zo actueel mogelijk gemeentelijk nieuws te leveren, beantwoordde. Nu is het eerste blad verschenen, dat vanuit het gemeentehuis informatie aan de Noordwijkerhoutse burgers brengt. Het is als bijvoegsel bij een plaatselijk weekblad gevoegd. In de raadsvergadering van dinsdaga vond vroeg de heer F. Groot, fractie voorzitter van de KVP, toch nog een onderzoek te laten instellen naar de meest geschikte plaats voor het zwem bad. Hij voerde echter onvoldoende argumenten aan. Burgemeester Bosma wees zijn verzoek dan ook af. De op enige plaatsen in deplorabele toestand verkerende Zeestraat wordt op korte termijn hersteld. De heer P. van Haaster werd enigs zins uit zijn zorg verlost omtrent de gelden voor de bouw van een nieuwe school in De Zilk. B. en W. wachten op een door de onderwijsinstanties goedgekeurd plan. Als dat ter tafel komt. zullen de gelden er ook wel komen. jr Dag. 14.30 - 19.15 - 21.15. zo 14.15 - 19.13 en 21.15 uur. Nachtvoorst. Overspel met z'n eigen vrouw 18 jr vr/za 23.30. Studio: Bij de heesten' af. a.l. Dag. 14.30 19.00 en 21.15 uur. ro'16.45 extra. Lido: Turks fruit 18 jr aanv. tijden zie Studio. Trianon: Mash 18 Jr Dag. 14.30-19.00-21.15 uur. zo 14.15 - 16.30 - 19.00 - 21.15 uur. Poppentheater (tel. 25S02) iedere zondag een voorstelling van 14.30-16.00 uur. DIENST APOTHEKEN LEIDEN Dienst aoptheken tot 9 maart: Haven-apo theek, Haven 18. en apotheek Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij Dc Bink. Rooseveltstraat 3: grfisch werk en reliëfdrukken van Leo Bolt. Open maandag tot en metvrijdag van 8 tot 17 uur. Tot 30 maart. Kabinet Gaper. Johan de Wlttstraat 40: aquarellen en tekeningen van Hans Dingjan, zeefdrukken van Willem Breddcls en siera den van Jozef v. d. Horst, tot 21 maart. Open dinsdag-zaterdag van 2 tot 5.30 uur. donderdag ook van 7 tot 9 uur en na telef. afspraak. Galerie 't Dulvcnhuys. Rapenburg 94: kleu rendrukken van Will Tweehuysen. tot 24 maart. Open dinsdag tot en met zondag van 14 20 i Sociëteit Burgers, Burgsteeg 2 ling van vesten, wandkleden, borduursels en poppen. Dag. van 16 tot 1 uur. zo 14 tot 1 Bezoekuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.30—20.00 uur. Voor de kinderafdelingen: elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.30—19.00 uur. Voor de premalurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.m. vrijdag: 18.30—18.45 uur en zaterdag en zondag van 15.30—15.45. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDEN Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekuren Sl. Elisabeth-ziekenhuis LEI DERDORP: Ouders 18.00-18.30 u. Klasse-afdelingen: Volwassenen: dag. van 11.15 tot 12.00 uur. van 14.00 tot 14.45 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraam klasse-afdeling: van 11.15 tot 12.00 (alleen voor echtgenoten). 15.00 tot 16.00 en van 18.45 lot 19.45 uur. Kinderafdeling dag. van 15.00 tot IS.30 uur. Derde klsse dag. van 15.00 tot 16.00 en van Is 45 tot 19.45 uur. Diaconessenhuis: ie klasse dagelijks 11.00- 12.00 u. 13.15-14.00 uur. 18.45-19.30 u. 2e en 3c klasse: dagelijks 13.15-14 00 u en 18.45- 19.30 u. Kinderafdeling dagelijks 14.45 u. cn 15.30 u., maandag-, woensdag- cn vrijdaga vond 15.00-1S.30 u. Endegeest: dinsdag cn vrijdag 13.00-14.00 u.. "s zondags 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. Ie klasse: de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-11.00. 14.00- 14.45 en 18.00-19.00 u. 3e klasse 14.00-14.45 cn 18.00-19.00 u. Kraaraafdellng 16.00-17.00 u. alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: keramiek Harm Henrick Ka- merlingh Onnes, van 17 febr. tot 25 maart, dag. 10 tot 6 uur. zond. 13 tot 16 uur. Gelerie v.d. Vlist. Botermarkt 3 schilderijen Ben Mone. wandkleden Ans Lempus. brons plastieken Peter v. d. Meer. grafiek Kees Hauwerl en potlerie Kees Hoogendam. Febr. tot en met maart. Sociëteit Burger: Grafiek 1968-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers. Burg- steeg 2a. Leiden dagelijks geopend van 16 tot uur. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van liet Gemeente- "'13 uur. Hofdijk 32, Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders, mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag lot 21.00 u. Grocnoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u. veemarkt. LEIDEN Om zijn afscheid van de kerkeraad (hij treedt op de jaarverga dering van 3 april afl een gezellig ac cent te geven, heeft de heer De Raaf met zijn vrouw de leden van de Doops gezinde Gemeente uitgenodigd voor een boottochtje. Op zaterdag 31 maart zal bij de Spanjaardsbrug (eind Lage Rijndijk! een Avifauna-boot om 11 uur dijk) een Avifauna-boot om 11 uur klaar liggen, die de deelnemers een tocht over de Kagerplassen, de Ring vaart en het Braassemermeer zal bie den. 'Het is de bedoeling', zo lazen wij in de uitnodiging, 'dat ieder zijn boter hammetjes voor de lunch meebrengt. Voor drinken en een versnaperingetje wordt gezorgd, terwijl daarnaast het buffet aan boord tegen betaling alle wensen beantwoordt. De boot is ver warmd. De bootvaart, waaraan allen vanzelfsprekend mét kinderen, kun nen deelnemen is jcosteloos. Men be hoeft slechts brood en een goede stemming mee te brengen. Om deze zo mogelijk nog te verhogen zal er een piano aan boord zijn. Pianisten zijn dus extra welkom. Neemt u ook andere instrumenten mee. zodat mu ziek tot de feestelijke sfeer bijdraagt! Wij hopen dat velen deze gelegenheid zullen aangrijpen om in een ontspan nen sfeer de onderlinge banden in de gemeente te versterken'. Aldus de uitnodiging. LEIDEN In de Stadsgehoorzaal vindt zaterdagavond wederom een groot popconcert plaats. Ditmaal is het dc vermaarde groep Livin Blues, die de hoofdmoot van het concert voor zijn rekening neemt. In het voorprogramma treedt de Hobo String Band op. Het popgebeu- ren vangt aan om 20.15 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3