VALUTACRISIS RAAKT IN EN STROOMVERSNELLING 'Wie denkt er bij kopiëren nou aan Veenman?' En toch blijkt het een Sublieme Gedachte. eze week bijeenkomst van rijke landen Massa - ontslagen niet meer mogelijk VS en Japan akkoord met topconferentie van Groep van Tien Geen IJsfrics Onenigheid over Noordzee-gas 1 Voorzitter Akzo-bestuur New York vast gestemd ROUW/KWARTET DINSDAG 6 MAART 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE TI3/K13 fan een onzer redacteuren httJSSÈL Het lijkt erop alsof de monetaire crisis in een stroom- Lrsnelling terecht is gekomen. Door liet voorstel van de EEG-mi- Iüsters van financiën nog deze week een vergadering bijeen te roe ien van de 'Groep van Tien' hebben zij laten blijken dat er nu op [orte termijn in wcreldverband iets moet gebeuren. de groep van rijkste tien landen de niet-communistische wereld ma- n nl. behalve zes van de negen JG-Ianden ook de Verenigde Staten, ,pan. Canada en Zweden deel uit. deze verplaatsing van de vergader- iviteit van Europees naar wereldni- ,ju heeft de directeur-generaal van jt Internationale Monetaire Fonds, [erre Paul Schweitzer, een voorname il gespeeld. De ministers van finan- jn waren er met allerlei voorbe- óud van Frankrijk, Engeland en Ita- wel van overtuigd, dat de EEG- ["n$üuta's zouden moeten gaan zweven. 'ln8*aar Schweitzer, die zich tijdens de irgadering van de ministers in Brus- 1 'ter beschikking voor overleg' eld, stelde voor eerst eens met merika te praten. chweitzer suggereerde, dat de VS de iruk op de dollar zouden kunnen ^°jënninderen door de buitengewoon 'inS :otc speculatieve vloed van dollars «lf op te kopen. Deskundigen menen, at de VS die dollars zouden moeten etalen met Amerikaanse schatkistbe- ijzen, die rente dragen. Een andere ifte- S*?rno'geIijkheid ZOu zijn dat Amerika iimnncp »nn nnlrnnpn pn rlip uropese valuta's zou opkopen en die een tijd van speculatie tegen de .pilar zou terugverkopen tegen een "■^gesproken koers. ;ls de Verenigde Staten met het iorstel van Schweitzer akkoord gaan, u het gemeenschappelijk zweven an de Europese munten niet meer Sa ttdi? zijn. Sommige ingewijden in M russel zien in het voorstel van ■eitzer een aanwijzing, dat de VS t zo'n oplossing bereid zouden 'ijn. ichatkistpapier Sll Iet is de vraag of de Amerikaanse aan- oop van dollars tegen betaling chatkistpapier enige verlichting zou letekenen voor West-Europa. Kort voor de devaluatie van de dollar op 13 februari kochten de centra le banken op grote schaal (voor 8 miljard) Amerikaans schatkistpapier, wat zij betaalden met de dollars, die zij tegen wil en dank hadden moeten b (open om de koers van de Ameri- jf Ranse munt te steunen. cwet Amerikaanse ministerie van fi- knciën potte de dollars niet op maar 'asracht ze opnieuw in circulatie, waar- por ze uiteraard ook weer bij de merikaanse particuliere banken te- icht kwamen. Het gevolg was. dat ?ze banken ruimer in hun liquiditei- in kwamen te zitten. Via hun klan- :n in de VS of Europa kwa- ien dezelfde dollars weer bij Europe- banken terecht, die wilden ze zo iel mogelijk kwijt, het aanbod op de ildmarkt werd te groot en de centra- banken moesten ze weer opkopen de koers te steunen. Zo was de irkel rond. igen dit licht gezien is de wens van Frankrijk begrijpelijk om de converti-. biliteit van de dollar te herstellen. Men is het er wel over eens, dat de overvloed aan dollars in Europa ver dwijnen moet, maar via de schatkist methode werkt het niet. De converti biliteit wil zeggen, dat de VS bereid zijn tegen aangeboden dollars goud af te staan. Zo was de praktijk inderdaad tot augustus 1971. toen president Nixon de convertibiliteit opschortte, o.m. omdat de Amerikaanse goudvoor raad drastisch was ingekrompen. Samen zweven De hele kwestie van de ongewenste dollars bij de centrale banken blijft naar alle waarschijnlijkheid ook aktu- eel bij een gezamenlijk zweven van de Europese munteenheden. Zweven be tekent, dat de koers van de dollar geheel wordt overgelaten aan de krachten van vraag en aanbod, maar het is de vraag of de EEG-landen lijdzaam toezien, als de koers van de dollar al te laag wordt. Vermoedelijk grijpen de centrale banken zo nu en dan in, ment spreekt dan van 'vuil' zweven (Engels: dirty floating). Gezamenlijk zweven betekent wel, dat de schommelingen tussen de EEG- valuta's onderling beperkt zullen zijn, in de praktijk wellicht 2.25 pet. naar iedere kant van de vaste koersverhou- dingen tussen bijv. gulden, mark en Franse franc. Ook nu bestaat de grens van 2,25 pet. naar boven en beneden. De centrale banken zouden maar inci denteel de dollar steunen, maar grij pen bij het gezamenlijk zweven wel in als één van de EEG-valuta's de 2,25 pet.-grens zou passeren. Vast staat, dat de Italianen voorlopig niet van een gezamenlijk zweven wil len weten. Zij laten hun financiële lire liever nog een tijdje afzonderlijk zweven. Ook Engeland heeft bezwaren. Zoals gisteren gemeld, wil minister Barber o.m. dat de EEG-landen elkaar tot het uiterste zouden moeten steunen, wil het Pond Sterling niet langer apart zweven, maar zich voortaan aan de 2.25 pet. grenzen houden. De conse quentie van Barbers eis is, dat er dan een grote gemeenschappelijke Europe se reservepot zou moeten worden ge vormd, waaruit het Pond zonodig ge steund kan worden. Dr. Zijlstra heeft al gezegd, dat dit wat Nederland be treft volkomen onmogelijk is en ook de Duitsers voelen er niets voor. Beraadslagingen in de rest van de week zullen moeten leren in hoeverre de Britten en Italianen bij hun stand punt blijven. Vandaag en morgen komt de monetaire Commissie van de EEG bijeen om de bestaande voorstel len technisch uit te werken en donder dag zien de EEG-ministers elkaar weer. Vrijdag zou dan de Groep van Tien in Parijs bij elkaar komen. Dollar herstelt op valutamarkten Van een onzer redacteuren WASHINGTON De Ver. Staten en Japan hebben zich akkoord verklaard met het voorstel van de EEG-ministers van financiën om a.s. vrijdag in Parijs een conferentie van de 'Groep van Tier.' te beleggen. President Nixon heeft al uitvoerig met zijn voor naamste economische adviseurs overleg gepleegd over de stand punten, die de Ver. Staten daar zullen innemen. 'Washington' zou in de conferentie de eerste concrete mogelijkheid zien de gewenste hervorming van het internationale monetaire bestel tot stand te brengen. Het be schouwt een nieuw systeem met soepele regels als de enige moge lijkheid om een eind te maken aan de internationale valutaspeculatie. De speciale adviseur voor monetai re aangelegenheden van het Japan se ministerie van financiën, Takeshi Hosomi, is inmiddels via de Ver. Staten naar Europa vertrokken. In Washington zal hij eerst bespre kingen voeren met de Amerikaanse regering. Hosomi nam vorige maand ook deel aan het gesprek in Bonn, dat de devaluatie van de Amerikaanse dollar inleidde. SCEPTISCH In Japan staat men wat sceptisch tegenover het resultaat van het a.s. gesprek in Parijs. Dit, omdat de Ver. Staten zich de vorige maal niet bereid hebben getoond meer te doen dan alleen maar de dollar met 10 procent te devalueren. Voor een belangrijke revaluatie van de yen voelt Japan ten enen male niet en tot een kleine op waardering zou men slechts willen overgaan indien West-Duitsland zou instemmen met een revaluatie van de mark. De Japanse regrrina heeft beslo ten, dat de valutamarkt van Tokio evenals de Euronese valuta markten do gehele week gesloten zal blijven. De dollar heeft maandag op de voornaamste valutamarkten in Europa een lich te verbetering ondergaan. In Am sterdam kwam de koers in de loop van de ochtend in het verkeer - tussen de banken onderling op on geveer ƒ2.8250, tegen een slot van vrijdag van 2.79. In Frankfort beliep de notering aanvankelijk DM 2.7700 tegen vrijdag DM 2.7650. Later werd DM 2.8150 geno teerd en de sluiting was DM 2.9003. GOUD Bij het begin van de handel op de goudmarkt in Londen is de prijs maandag gedaald tot 81.50 a 83.50 per ounce (31.1 gram). Vrij dag was de slotnotering S 85.50 a 87.50. Enkele handelaren zeiden, dat niet veel werd geliquideerd en dat de daling van de prijs samen viel met de koersverbetering die de dollar in enkele centra heeft ondergaan na de vergadering van de ministers van financiën in Brus sel. In Amsterdam daalde de goud prijs van 7770-8070 tot 7430-7730 per kg. De ministers van buitenlandse za ken van de vergrote EEG zijn in Brussel bijeengekomen voor een tweedaags gesprek tijdens hetwelk o.a. de toekomstige betrekkingen van de EEG met Brazilië, Turkije en andere landen rond de Middel landse Zee aan de orde zullen komen. Ook zal worden gesproken over anti-inflaticmantregelen. als mede een algemeen preferentie plan voor de ontwikkelingslanden. Ingewijden verwachten evenwel dat weinig besluiten zullen worden genomen. UTRECHT Dc vakbeurs voor de koude en de warme snack, de IJsfriea, gaat dit jaar niet door. De Irenchal van de Utrechtse Jaarbeurs blijft lus sen 26 en 28 maart leeg. Er blijkt geen belangstelling te zijn. Waarschijnlijk heeft de IJsfriea, die tot nu toe een keer of acht is gehouden, zich zelf overleefd. De exposanten staan liever op de Horecava of aanver wante beurzen. De aanvankelij ke vrees van de ijsbereiders en patat fritesbakkers dat zij niet genoeg aan hun trekken zouden komen blijkt langzamerhand misplaatst. Vorig jaar pas nam de Utrechtse Jaarbeurs de IJs friea van de oorspronkelijke or ganisatoren. de Unie van (die zelfde) I.Isbereiders en Patat Fritesbakkers over. Zij hadden er niet zoveel zin meer in. En terecht, blijkbaar. OSLO Er bestaat, naar van officië le zijde te Oslo is meegedeeld, onenig heid tussen de Internationale Philips- groep en de Noorse staats-oliemaat- schappij over de voorgenomen aanleg van gas- en oliebuizen van het vindge- bied in de Noordzee naar de kust Een aan het noorse parlement gedane aanbeveling om goed te keuren dat de olieleiding moet lopen naar Teeside in Engeland en de gasbuis naar Ein den in west-Duitsland, is ingetrokken. In oliekringen te Oslo kwam deze mededeling als een verrassing. Vrijdag zou er een voorstel van het Noorse ministerie voor de industrie worden ingediend op de kabinetsver gadering, maar men trok het in. Het parlement werd gevraagd eerder vastgestelde plannen voor de aanleg van buisleidingen naar Teeside en Emden goed te keuren. Bij de onderhandelingen tussen de Noorse staats-oliemaatschappij en de Philips-groep schijnt belangrijke one nigheid te bestaan over het organise ren van de gezamenijke buisleidings- maatschappij en het werken ermee. Twee weken geleden had de Phillips- groep zich akkoord verklaard met de eis der Noorse regering voor een aan deel \an 50 procent in de maatschap pij die de leidingen voor het vervoer van gas en olie gaat aanleggen en beheren. EFFECTEXKOERSEN AVONDVERKEER AM.s'l tliüASl In het telefonisch avondver- ketr kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand 'tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelidc dag) AKZO 78.50-78.80gl 77.90). Hoogovens 87.50 .87.00), Kon. Olie 120.00-120.50 .120,10). Phi lips 55 80gb-56 40 156.20). Unilever 156.00- 156.30 >157 00). KLM (105.50). Dit bord met het opschrift 'de goud- en deviezenmarkt blijft heden gesloten' zal de hele week te zien zijn op de valutamarkt in Frank- |\gQ. fODUSGn Ifl NGW YOfK fort nu in afwachting van de resultaten van het overleg dat deze week plaatsvindt in Brussel en Parijs de valutahandel in geheel Europa en in Japan in stopgezet. L i Kon. Olie noteerde gisteren S 4: Philips $19%-', .19%-3S 54»,a-55 54%-55%) en KLM S Opgave duPont. Glorc. Forgan. (ADVERTENTIE) 'We hebben hier een antieke kopieerkast speciaal -r grote formaten. Speciale bediening ook, alleen voor ingewijden. Wel lastig als je huo even een kopietie wilt en die lui zijn er net niet...' Ingenieursbureau. 'Wat wij wilden was een kopieerder d e op elk papier drukt en dan lietst even mooi als het origineel z< Voor tekeningen, bestekken, alles. En dan ook nog een beetje betaalbaar'. Secretariaat metaalindustrie. 'Het ging bij ons meestal om rapporten van vele pagina's die vaak in grote aantallen moeten op gewoon papier. Kan Veenman in een markt die al overdonderd wordt door kopieer-aanbod, nog een zinnig gebaar maken? Wis en waarachtig. Met onze gespecialiseerde groep Veenman Repro kienen wij de oplossing uit die voor elke praktijkwens individueel de meest rendabele blijkt. Niet gebonden aan één fabrikant, maarverantwoordetop-selectie uit de hele wereld. Met één doel: optimale verhouding prijs-kwaliteit-praktijk. Vraag de specialisten van Veenman Repro. Zustergroep van Veenman Cijfer- en Tekst verwerking en Veenman Post, Geld Correspondentie. Veenman maakt zo véél veel makkelijker. XiCdjjjjZlïl een onderneming van Biilirmann-Tctterode nv. Veenman kantoormachines bv. Rotterdam 010-134980, Amsterdam 020-248565, Eindhoven 040-62558, Groningen 050-132955, Hengelo 05400-18565. Van een onzer verslaggevers ARNHEM Akzo en andere bedrijven zullen zich erbij moeten neer leggen dat het sociaal-politiek niet meer mogelijk is te komen tot produktiebeëindiging of wat omvangrijker ontslagen. Het structuur plan voor Enka Glanzstoff in Breda, dat vorig jaar door de vakbewe ging van tafel werd geveegd, zal daarom in geen enkele vorm meer ter discussie worden gesteld. De voorzitter van de raad van bestuur van Akzo, jhr. G. Krayenhoff zei dit in een vraaggesprek met de Frankfur ter Allgemeine Zeitung. Hij voegde eraan toe dat het thans slechts mogelijk blijkt het personeels bestand langzaam te verminderen en tegelijkertijd in andere sectoren nieu we arbeidsplaatsen te scheppen. Deze ontwikkeling heeft het nadeel, zo zegt de bestuursvoorzitter, dat het risico bij nieuwe investeringen flink wordt verhoogd. De slagvaardigheid van on dernemingen als Akzo wordt daaren boven toch al verder beperkt door de toenemende milieu-eisen, aldus de heer Krayenhoff. De expansieplannen van Akzo voor de komende vijf jaar voorzien in een omzetstijging van thans ƒ8 1 9 mil jard tot 12 a 13 miljard per jaar. De voorzitter van de raad van bestuur zegt te hopen dat het lukt de winst na belastingen van 2 procent op 4 procent van de omzet te brengen. Voor het lopende jaar voorspellen de verbeterde bezettingsraad in de vezel- sector en lichte prijsstijgingen on danks de voortgaande kostenstijgingen reeds een winstherstel. De heer Krayenhoff en zijn collega Schlange-Schoningen lieten er hierbij geen twijfel aan bestaan, dat ondanks het groeiende belang van de chemie voor Akzo, de chemische vezels noch relatief noch absoluut aan belangrijk heid zullen inboeten. Ook op lange termijn zal het aandeel van deze ve zels in de omzet ongeveer onveran derd 45 pet bedragen. Tn Europa zul len daarbij de specialiteiten met meer dan het gemiddelde toeneen. Overigens groeit ook de farmaceuti sche divisie sneller dan het gemiddel de van Akzo. In de komende vijf jaar zullen de investeringen van het concern binnen het bedrag van de kasstroom blijven (Cash flow), aldus de heer Krayen hoff. die verder opmerkte dat de verdere expansie van Akzo naar ver wachting voor het grootste deel bui ten Europa gerealiseerd zal worden. Thans vindt twee derde van de activi teiten in ons werelddeel plaats. zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedriji Hoechst Holland AMSTERDAM Hoechst overweegt VVagemakers Lakfabrieken in Breda samen te voegen met Veluvine Verffa- brieken in Nunspeet. Hiertoe moet de produktie van de laatste in fasen worden overgebracht naar Wagema- kers. Dit is noodzakelijk wegens de overlapping in de werkzaamheden van twee fabrieken binnen hetzelfde con cern en de verliezen die beide de afgelopen jaren hebben geleden. Een definitieve oplossing wordt pas eind volgend jaar genomen, 'na overleg met de vakbonden'. Hoechst heeft de 90 Veluvine werknemers gegarandeerd dat zij in geval van overplaatsing van hun bedrijf vervangende werkgelegen heid in één van de Hoeehst-onderne- mingen in Holland krijgen aangeboden Aspa 141},- Unilcver 36*4) ZAANDAM Aspa (kantoormachi- nes) houdt op basis van de bekende cijfers van de eerste 10 maanden van het op 31 maart eindigende boekjaar 1972-1973 rekening met een fors ver minderd netto-resultaat. De omzet zal naar verwachting stijgen met 4 i 5 pet. en de kosten met 10 k 11 pet. Ennia DEN HAAG Met algemene stem men hebben de aandeelhouders van Ennia de statutenwijziging goedge keurd om een 'overval' te voorkomen. Hoewel cr geen acuut gevaar is op het moment achtte de voorzitter van de raad van bestuur, dr. Van den Brink, een extra beveiliging gewenst, vooral met het oog op mogelijke bui tenlandse belangstelling. Het resultaat van 1972. zal, zo werd verder nog meegedeeld, zoals verwacht achterblij ven bij dat over 1971. Nationale Nederlanden DEN HAAG Nationale Nederlan den wil uitbreiding van het aandeel van Zuidafrikaanse belangen in Nicsa, een te Johannesburg gevestigde le vens- en schadeverzekeringsmaatschap pij waarin Nationale Nederlanden een meerderheidsbelang bezit. Nationale Nederlanden voert thans besprekingen met Sage Holding, een in Zuid-Afrika gevestigde financiële instelling, met als doelstelling het uiteindelijk geza- melijk beheer van Nicsa. Dividend BOZ AMSTERDAM BOZ wil het divi dend over 1972 verhogen van 15 tot 17 pet. Het zal worden uitgekeerd over het door gedeeltelijke conversie van bijna 3.9 miljoen tot bijna 4,1 miljoen vergrote aandelenkapi taal. De winst- en verliesrekening over 1972 sluit met een voordelig saldo van bijna 1.5 miljoen tegen bijna 1,4 miljoen in 1971. Dordtsche Petroleum AMSTERDAM De Dordtsche Pe troleum Industrie Maatschappij keert na ontvangst van het voorgestelde slotdividond over 1972 van de Konink lijke een eerste interimdividend over 1973 uit van 5,28 per aandeel van 20 (Een onveranderd percentage van 26,4 procent). Dessaux OSS Tapijtfabriek H. Desseaux te Oss heeft over de eerste zes maanden van het lopende boekjaar (juli t.m. december 1972) 'alleszins bevredigen de resultatpn' geboekt. De omzetstij ging bedroeg 17 procent, waarbij evenwel dient te worden opgemerkt dat deze omzettstijging moet worden gezien tegen een minder gunstige om zetontwikkeling in de overeenkomsti ge periode van het vorige boekjaar. Het exploitatiesaldo is met 27 pet, toegenomen. Koersen in Montreal 1/3 2/3 5/3 Bovis 2.60 2.70 2.70 Dora Far Chem 19 19", 19', Husky 21 21 21 Nat. Gas 12 12', 12 Mass Ferguson 203; 20% 21 '2 Nat. Resources 8.95L 8.87L 8.87L Shell Canada 52 51% 51% DOW JONES INDEX lllflni Mods Sporen Utll. Obl. 1 mrt. 949.65 191 74 111.48 74.60 516.1 2 mrt. 961.32 191.62 111.48 74.58 52.05 5 mrt. 966.89 191.58 111.58 74.60 516.2 Aand. nbl. l»i. H. L. 1 mrt. 18.210 19.330 1.770 557 869 2 mrt. 17.710 17.8101.772 738 716 5 mrt. 13.720 16.420 1.795 790 654 NEW YORK 2/3 5/3 AC F Industries 42% 43 13', 13% Allied Chemical 32'; 31% Alum Co of Am 50'-. 51% American Brands 42 41}; American Can 30% 30% Am Cyanamid 28', 29% Am Eleclr Power 27% 27% Am Metal Climax 32% 32% Am Motors 7-% Am Smelt C Ref 22i 223, Am Tel 4 Tel 49% 493, Ampex 6 5% 233, 23s, Armco Steel 21% 21% Atlant Richfield 69 68% Bendix 403,11'iêx Bethl Steel 27}, 28'; Boeing 21% 213, Burlington Ind 31% 32 Can Pacafic Ry 18 17»; Celanese 31% 31'; Chase Manhattan 52', 51', Chesap Ohio R 47 47 Chrysler 353, 353, Cities Service 493, 49 Colgate Palmolive 92% 90 Coll Industries 18', 18% Commonw Edison 33% 33% Cons Edison 24% 24% Cont Can 26% 26% Cunt Oil 393, 39»; Curtiss Wright 30', 32% Curtlss Wright A 38 41 Dart Ind 33% 35% Deere and Co 48% Dow Chemical 102% 102% Du Pont (Ell 172% 172% Eastman Kodak 140% 142», First Nat City 74', 75»; Admiral Corp 13V; 13% Allengheny Pow t 21% 21% Ak/una 24', 29}, Am Standard 11% 11%, :ir% Atnxted Ind 37% Ball 4 Ohio 48 48 1) Bavuk Cigars 13'/, 13 Can Breweries 5% 5% Cello 16'. 1(13. Chudliuurn Goth 2 2 Chase Select Kd 10.51 Columbia Gas 32 32% Cnnmico 30% Golit Telephone 21% 21}, Muur Corp 18% 28% Gen Slectrt Gen F" Gen Mnlnr» Gen Pub! Uul Gen Tel Tel Getlv Oil Gileite Gimbel Brothers Goodyear 1 and 1 Guir Oil Illinois Centr Insilco lm Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel Ltng-Uemco Vougl Litton ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsutn Nat Steel Nat Lead Ind Leasco Lone Sla Leluuan 66% 63% 30 30% 66-% 87% 28 27% 7'J", 73», 21% 21% 28 28% 118 116".. 50 3, 57 23 23=, 28', 263, 25}. 25% 23% 23' j 11% 442 438' 33»; 34 33% 34% 373; 37% 49% 49', 24% 25 19% 27% 28% 48% 48% 8% 8», 9% 9'. 7% 7% 23% 23 17», 17% 40% 39% 33% 35% 64 84}, 53% 53}; 28 27% 15% 15% 16% 16% 38 38", 15", lSex 28 18% 98', b 98 b 92 92 24 10 - 24% 24}; 36% 21% 21', 13 1.1% 17% 18% 12% 12% Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Duich Petr Santa K- Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Stand OU Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker-Worth Sun Oil Texas Gulf Transamertca Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel 27'* 27% 2*4 27/« 83'/,3};ex •15 44"i 125% 128 V-i 43 43?» 107% 109}; 29}; 29}; 551 h 54% 44'. 44}. 13% 133, 38', 39-, 30'i 31% 37 36', 24", 24'; Nat Can NY Centr a North West R N Am Phillips Standard Brands Union Electr United Corps United Gas Western Bancori 50'i 50 31% 31^ 17 17 4'9', 17}; 17', 31% 31%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13