Arie Haan (prefereert tde schaduw Ajax en Bayern München vrijwel zeker 'compleet' Van der Karfonds overweegt stappen tegen Schweers Merckx start niet in Tour de France 'Ik wil mij niet belangrijk maken dag eerder Poloteam niet naar Bulgarije RZ in bekerfinale Blessure van Hulshoff bijna genezen Ashe 'vangt' dubbel zoveel als boze Taylor Ajax-NAC TROUW/KWARTET DINSDAG 6 MAART 1973 SPORT Tll/Kll Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Leden van de keuzecommissie van het Leo van der Kar fonds overwegen gerechtelijke stappen te ondernemen tegen de voorzitter van de IJshockeybond, Freddy Schweers. Deze ventileerde vorige week als reactie op het verwijt van het Van der Karfonds dat ondermeer de IJshockeybond geen interesse toonde voor de door dat fonds ter beschikking gestelde facili teiten, een aantal in deze krant gepubliceerde beschuldigingen. Schweers wees er op dat de IJshockeybond ruim tien jaar lang tevergeefs bij het Van der Karfonds aan de deur had geklopt en stelde dat het verder zinloos was getalenteerde ijshockeyers voor te dragen, aangezien er naar zijn mening een duidelijke voorkeur bestaat voor die bonden, waarmee de in sportartikelen gespecialiseerde Perry van der Kar commerciële contacten onderhoudt. Die aantijgingen nu vatten Leo van der Kar en de leden van de keuzecommis sie op als smaad. Van der Kar: 'Dat de integriteit van tie keuzecommissie in twijfel wordt getrokken is ridicuul. Wij betreuren het zelfs dat we nooit iets voor ijshockey hebben kunnen doen. Jammer, want er zou wél iets gedaan kun nen worden. Als de IJshockeybond een duidelijke aanbeveling had gedaan om een talent naar Canada te sturen, was zelfs dit mogelijk geweest. En dat gesteld is dat er van bevoordeling sprake is geweest, is helemaal lachwekkend. Als de leden van de keuzecommissie betaald zouden worden, zou je wellicht nog kun nen denken, dat er van commerciële overwegingen sprake is. Maar dat is niet het geval. Men doet dit belangeloos.' Uit de door het Leo van der Karfonds met de IJshockeybond gevoerde corres pondentie blijkt inderdaad dat het fonds geen enkele blaam treft. De feiten: In '65 wordt het eerste kontakt gelegd met de IJshockeybond. In '66 volgt een brief van de IJshockeybond, waarin gesteld wordt dat er nog nooit een beroep op dat fonds is gedaan en dat men in de toekomst graag voor uitzending van talenten in aanmerking komt. In '68 wordt voor de eerste keer een speler voorgedragen: Joop Manuel. Als gevolg van diens leeftijd (22) wordt zijn kandidatuur mondeling afge wezen. Motivering: er worden geen figuren uitgezonden, dte ouder dan 21 jaar zijn. In '71, nadat de IJshockeybond intussen had gezwegen, wordt een scheids rechter naar voren geschoven. Schriftelijk wordt de IJshockeybond medege deeld dat die kandidatuur eveneens niet aanvaard wordt. Motiveiing: scheidsrechters komen niet in aanmerking. De IJshockeybond schreef dus niet in 10 achtereenvolgende jaren in. Er is ook in '71 geen speler kandidaat gesteld, zoals Schweers beweerde. Van der Kar: 'Het past derhalve niet, dat de heer Schweers opmerkt, dat we een gehono reerd verzoek twee weken later laconiek weer intrekken. Er is nooit een fiat gegeven. Dan kunnen we evenmin iets intrekken'. iAMSTERDAM (ANP) De compe- titiewedstrijd voor de eredivisie tussen Ajax en NAC, die was vastgesteld voor zondag 18 maart, is op verzoek van [Ajax één dag vervroegd. De wedstrijd wordt nu gespeeld op zaterdag 17 maart, aanvang 20.00 uur, in het Ajax- stadion. GEEN HERVORMER Hij: 'Ik treed niet graag op de voor grond. Ik luisterde wel, was geïnteres seerd. Alleen als ze mij ergens naar vroegen, gaf ik antwoord. Ik ben niet zo'n hervormer, stap niet op de barri cades. Als je een grote mond opzet bots je overal tegen op. Ik ben niet bang voor weerwoord, dat niet, maar ik zie de zin niet. Ik woon nu in Zaandam Daar is een belangenvereni- ROME (AFP) Eddy Merckx zal op 30 juni niet in Scheveningen starten voor de Tour de France. De houder van het werelduurrecord heeft maan dag in Rome, bij de persconferentie ter gelegenheid van de komende ronde van Italië, gezegd dat hij voor 1973 afzag van de Tour de France. Eddy Merckx vertelde: 'Ik rijd de Vuelta en de Giro. Het is voor mij onmogelijk in een seizoen aan drie grote etappewedstrijden mee te doen, daarom moet ik wel de Tour laten schieten. Ik doe het overigens met spijt.' Merckx, die vorige week een contract tekende om in de Ronde van Spanje te rijden, een verplichting overigens uit zijn contract mei Molteni, dat hem dit jaar de Italiaanse- en de Spaanse rohde wilde laten rijden, be vestigde dat hij naast deze twee grote nationale ronden wel zal deelnemen aan de klassiekers. De organisatoren van de Ronde van IUlië, die op 19 mei in Verviers (België) begint, hebben in Rome het routeschema van de Giro bekend ge maakt. De ronde van Italië, die van 19 mei tot en met 9 juni duurt telt twee rustdagen. Pas op de vierde dag van ae wedstrijd arriveert de karavaan P., werkelijk in Italië. De eerste vier Eddy Merckx r ritten voeren door België, Luxem burg, Frankrijk en Zwitserland. De totale lengte van de giro is 3777 kilometer. J» mei Vervlers-Keulen (180 km); 20 mei h.T. i?'Luxêmburg (194 km); 21 mei Luxem- ourg-straatsburg <213 kni); 22 mol Genève- aÜ. JA6* 23 mel Rustdag: 24 mei mm aan <150 km): 25 mei Milaan lseo !l°® km); 26 mei Iseao- Lldo dolle Nasloni km); 27 mei Lido dellc Nazioni-Monto Capoggna (145 km); 28 mei Monte Carpeg. na-Alba AdriatlCa (145 km); 29 mei Alba Adrlatica-Lanclano (170 km), 30 mei Lancia- no-Benevento (220 km); 31 mei Nenevento. Fiuggi Terme (215 km); 1 Juni Fiuggi- Terme-Bnlsena (220 km); 2 Juni Bolsena- Floronce (195 kmc 3 Juni Flurence-Forte dei Marml (150 km); 4 Juni tijdrit In Forte dei Marmi (36 km); 5 Juni rustdag: 6 juni Forte dei Marml-Verona (245 km); 7 Juni Vcrona- Andalo (195 kmi; 8 juni Andalo-Auronio (210 km); Juni Aurenzo-Trlest (190 km). KAMPEN (ANP). Het grote waterpolotoernooi dat veertien dagen voor het begin van het wereldkampioenschap in de Bulgaarse kustplaats Varna zou worden gehouden, gaat niet door. De Bulgaarse organisato ren zijn tot de conclusie geko men dat de datum, midden au gustus, niet gunstig is gekozen. Zij hebben twee alternatieve da ta voorgesteld. De Nederlandse spelers kunnen zich dan echter onmogelijk vrijmaken, zodat de KNZB heeft laten weten niet langer geïnteresseerd te zijn in deelneming. Het Nederlandse team maakte deze zomer slechts één buiten landse trip en wel eind juni naar Boekarest. In plaats van het toernooi in Varna zal eind juli een trainingskamp worden gehouden in Barcelona. Hieraan zullen niet alleen de geselec teerden voor het wereldkampi oenschap in Belgrado deelne men, maar ook de spelers van de jeugdploeg, die half augus tus in Duitsland om de Europe se jeugdtitel strijden. De Italiaanse bond is van plan Nederland uit te nodigen voor een zes-landentoernooi, dat van 26 maart tot 1 april in Pescara plaats vindt. Er is echter wei nig kans op dat die uitnodiging wordt aanvaard. In die periode is de nationale competitie nog met afgelopen. Bondscoach Harry Vriend is er een voor stander van dat Nederland in Pescara speelt Naar zijn oor deel moet het mogelijk zijn de nationale competitie eerder te doen eindigen door in een week einde iedere ploeg twee keer te laten spelen. Ook de spelers van het nationa- Ie team houden zich bezig met de gang van zaken rondom de competitie. Zij hebben een brief geschreven aan de waterpolo- coramissie, waarin zij voorstel len de competitie in de hoofd klasse in tweeën te splitsen. Het eerste gedeelte zou op de gebruikelijke manier moeten worden afgewerkt, in het twee de gedeelte zouden twee groe pen moeten worden gevormd, de bovenste zes die verder strij den om het kampioenschap en de overige clubs in de degrada- tiegroep. SCHAKEN Voor de eerste keer In Nederland zal woensdagmiddag aan de schooljeugd een examen worden afgenomen voor het zogenaamde pionnen-diploma. Deze gebeurtenis vindt plaats ln de sporthal van Beverwijk, waar zeshonderd kin deren tussen tien en twaalf jaar de schaakproblemen zullen proberen op te lossen. De KNSB Is al geruime tijd bezig via het hoek Jeugdschaak de schaaksport te populariseren onder de schooljeugd. Voor het pionnendiploma is een gedegen kennis van de eerste vijf hoofdstukken van het boek vereist. De jeugd kan vervolgens nog een torendiploma en een Koningsdiploma veroveren. WIELRENNEN De Amsterdamse wielrenner Gerrte Knetemann Is het afgelopen weekeinde voor de tweede achtereenvolgende keer winnaar geworden van de ama- teureditle van de Omloop van Het Volk. Knetemann versloeg ln de eind sprint de Belg Ludo Diels. Ad Dekker. Louis Westrus, lians Koot en Fred van Lachtcrop legden beslag op de volgen, de plaatsen Jan Breure, die de sprint won van hel peloton, eindigde al* zevende. Wim de Waai won de wed strijd voor clubteams. WIELRENNEN De laatste wedstrijd van het Rlvlèra- circuit, Nice—Sellluns, is gewonnen door Joop Zoetemelk. De Nederlander won de eindsprint van een kopgroep van vier renners, die halverwege uil het peloton waren ontsnapt. In het zicht van de eindstreep verhoogde Zoe temelk het tempo zodanig dat Hosiers, Ocana en Vasseur moesten lossen. ROTTERDAM Rotterdam-Zuid komt op 14 maart in Diemen uit tegen de Winnaar van het duel tussen Fiat-Stars en Flamingo's in de finale om de basketbalbeker. RZ bereikte die finale via een 78-74 overwinning op Punch. Voor de laatste club valt er dit seizoen nog maar weinig eer te behalen. Nadat Punch al voor het kampioenschap was uitgeschakeld, werd de club ook op dramatische wijze uit de bekerstrijd gewipt. Drie minuten voor het einde van de wed strijd tegen RZ stond Punch nog met 67-61 voor. Bij het ingang van de laatste minuut was de stand 7474. Van onze speciale verslaggever voorbeeld. Tegen NEC speelde ik twee man uit. had zelf kunnen scoren, 99 van de 100 voetballers doen dat ook, maar zag in een flits Johnny Rep opkomen. Tussen twee man in passte ik op hem. Hard om die tegenstanders met de bal te kunnen ontwijken, maar Johnny werd er ook door ver rast. Daardoor scoorde hij niet. Het was nu ook wel een mooie actie, maar snel vergeten. En je mag eigenlijk niet voorbij gaan aan het resultaat. We zouden bij Ajax een nóg veel aantrekkelijker show kunnen bieden, maar dan heb je de mogelijkheid dat dót ten koste gaat van het resultaat. Overwinningen vormen ook een factor in de aantrekkingskracht van een club. Daar heb je maar rekening mee te houden.' BESCHEIDEN Arie Haan houdt sowieso overal reke ning mee. Een praktisch mens. Hij zegt zich overal snel aan te passen, juist door zich in het bestaande mi lieu in te leven. Hij zegt: 'Als je ergens nieuw arriveert, moet je je bescheiden opstellen. Heb ik bij Ajax ook gedaan. Eerst presteren, daarnó meepraten. Kijk zo'n jongen als Reits- ma van Feyenoord heeft dat niet gedaan, en heeft zich daardoor geïso leerd van de groep. Dat denk ik tenminste. Hij kondigde bij zijn en- AMSTERDAM Praten met Arie Haan is niet alleen praten over voetbal. De 24-jarige Ajacied laat zijn blik ook op andere onderwer pen vallen. Een opmerkelijk verschijnsel in een wereld die zich vrij ivel afsluit van het totale maatschappelijke gebeuren. Haan past niet in het isolement, al neigt hij naar eigen zeggen wel in een vakje ge duwd te worden. 'Daar ontkom ik echter niet aan. In deze onder het motto specialisatie ontwikkelde wereld kun je je daar niet aan ont trekken. Een voetballer leeft met voetballen en zijn gezin, een poli ticus met politiek en zijn gezin. Punt is die algemeen voorkomende tendens te doorbreken. Moeilijk'. Iet valt niet genoeg te prijzen dat in iet oppervlakkige voetbalmilieu waar de belangstelling zeer eenzijdig ge richt is, figuren rondlopen die zich —ook elders oriënteren. Zo'n figuur nu is Arie Haan. Die bij voorbeeld de "ïjsx—Griekenland-kwestie niet zon der meer als 'onwijs' ter zijde schuift. Baan denkt erover nó, probeert zich er een gefundeerde mening over te vormen. Hij benadert de materie ui teraard subjectief, vanuit zijn werkne merspositie als voetballer, maar komt toch tot zinnige oordelen. Hij zegt: 'Politiek en sport zijn niet te schei den. De prestaties van Ajax hebben ook het politiek prestige van deze r—natie versterkt. Daar kun je gewoon met aan twijfelen.' aDat impliceert echter niet dat zijn mening strookt met de gedachtenlijn (an de tegen het Ajax-beleid gevoerde me ivai CHICAGO (UPI) Arthur Ashe heeft het professional-toernooi van WCT (groep B) in Chicago gewon nen. De Amerikaan versloeg in de eindstrijd de Brit Roger Taylor met 3—6, 76, 76. Ashe kreeg 10.000 dollar, 5000 meer dan zijn Britse I tegenstander na een partij waarin w Taylor in het beslissende spel van de tweede set slechts één punt van de overwinning was. Taylor behaalde dat punt ook, maar de lijnrechter besliste IVm het voordeel van zijn landgenoot. JTaylor maakte zich daarover kwaad, -"ïiste vervanger van de lijnrechter en iHtreeg zijn zin. De beslissing bleef nuchter ongewijzigd, ajuin Punta del Este heeft Zuid-Afrika Hften voorsprong genomen in de wed strijd uit de Zuidamerikaanse zone van het toernooi om de Davisbeker legen Uruguay. Few McMillan en Pat fcramer moesten in de eerste twee (enkelspelen slechts elf games afstaan Jaan de Uruguese spelers Alberto La borde en Gustavo Stapff. De uitslagen zijn: LabordeMcMillan 06, 26, 1-6; Stapff—Cramer 0—6, 1—6, 6—4 1-6. oppositie. Hij: 'Die hetze tegen onze Griekenland-trip vind ik niet reëel. Ik ben het ook niet eens met het daar gevoerde kolonelsregime, laat dat dui delijk zijn. Maar dat geldt eveneens voor Argentinië waar je je zonder stengun-bewaking niet op straat kunt vertonen. En ook voor Spanje en Portugal. En zeker voor Oostbloklan den als Bulgarije, Hongarije. Ik prefe reer nog altijd een verblijf in Grie kenland waar de persoonlijke vrijheid van de mens maar tot op zekere hoogte is beperkt. De stroom van protesten richt zich alleen tegen Grie kenland. Waarom? En dat we als propagandamateriaal gebruikt zijn, ach, het kón, maar ik heb er niets van gemerkt. Griekse kranten kan ik trouwens niet lezen.' ACHTERGROND Het kenmerkt het glamour-wereldje der profs, dat er over dergelijke on derwerpen niet gediscussieerd wordt. Haan: 'Binnen de groep is die zaak niet aangesneden. Er wordt überhaupt niet over politiek gesproken. De ach tergrond van deze generatie profs is er ook niet naar. Werd er pakweg zes, zeven jaar geleden op Muio's over zulke dingen gedacht en gecommuni ceerd? Nee. Bovendien: als prof bij Ajax heb je nauwelijks tijd en gele genheid je ergens anders mee bezig te houden dan met voetbal. Het is je broodwinning en die vraagt om maxi male aandacht.' Haan is er het type niet naar zich als een betweter te manifesteren. Hij luistert, leest veel, oordeelt, maar dringt zijn mening niet op. Een hou ding, die hij bijna altijd heeft aange nomen. Hij zegt: 'Ik ben van nature erg rustig. Ik kan me alleen een periode bij WW herinneren, dat ik erg moeilijk te behandelen was. Zeg maar vedette-neigingen koesterde. Als de trainer een bespreking uitschreef zei ik hem: joh, dat hoeft voor mij toch niet. Daar hadden ze bij WW maling aan. Elke speler, goed of niet, werd over één kam geschoren. Toen was het ook snel afgelopen.' Vijf jaar geleden al viste Ajax het ruwe talent Haan op uit de kweekvij ver, die de amateur eersteklasser WW tóen was. Vanuit Winschoten verhuisde hij naar Amsterdam. ('Het eerste half jaar zag ik het niet zitten. Op zondagavond had ik vaak de nei ging om maar thuis te blijven') waar hij zijn studie aan de gemeentelijke pedagogische academie vervolgde. Ook dóór, in het bolwerk van politieke en sociale idealisten, mengde hij zich niet, of nauwelijks, in de vaak felle discussies. Arie Haan, Ajax' 'onzichtbare' middenvelder, hier wel in een op vallende rol. ging voor de wijk opgericht. Ik voel me bepaald niet geroepen om ra? daarin te mengen. Ik wil me niet belangrijk maken. Dat is Amsterdam mers eigen. Die vóelen zich belang rijk. Daartoe ervaar ik geen enkele ambitie. Ik schrijf wekelijks een ko lom in de Zaandammer. Dót biedt mij de mogelijkheid om hier en daar eens op in te gaan. Ja, schrijf ik zelf. Vind ik juist de gein ervan.' ONZICHTBAAR Tegen die achtergrond is het ook niet verwonderlijk, dat ook de voetballer Haan zelden nadrukkelijk op de voor grond wordt geplaatst. De massa heeft doorgaans slechts oog voor de man aan de bal, en niet voor de man die ervoor zorgt dat de bal ook gespééld kan worden. Arie Haan is als het ware een onzichtbare middenvelder, die mét Johan Neeskens waarschijn lijk per wedstrijd de meeste kilome ters verwerkt maar minder aan de bal verschijnt. Haan offert zich op voor de ploeg door steeds weer diep te sprinten, openingen te creëren. Ge waardeerde arbeid door collega's en insiders, maar minder door het pu bliek. Zó'n rol moet ook een prof qua mentaliteit kunnen verwerken. Haan kan dat. Zegt: 'Ik zie het zelfs als een kleine tekortkoming. Ik ben te weinig uit op een persoonlijke triomf. Een tree bij Feyenoord aan beter te zijn dan Eddy Treytel. Dat kan waar zijn, het is zelfs goed dat hij dat zo voelt. Maar hij moet het niet zeggen voor dat het ook bewezen is. Dón namelijk neemt de groep afstand van je.' Door die praktische instelling wordt Arie Haan nu al gedreven om aan het zogenaamde Tater* te denken. En om zich te ontwikkelen én om niet hele maal door het voetbal geleefd te wor den heeft hij zich sinds kort in de textielbranche gestort. Via een kennis is hij in de gelegenheid gesteld public relations-werk voor ROK te verrich ten. Een relatie met sport is aanwe zig. Haan: 'Die firma wil op korte termijn sportsponsoring aanpakken. Daar word ik bij ingeschakeld. Het is weer een ander arbeidsterrein. Ik heb er altijd graag wat 'bij' gedaan. On derwijs en voetbal, dienst en voetbal. Er was steeds afwisseling. Dat ligt me wel.' En verder: 'Als ik over tien jaar weer het onderwijs induik, kom ik zeker niet bij het basis-onderwijs. Te gen die tijd is er zoveel veranderd aan de benadering, dat ik eigenlijk opnieuw zou moeten studeren. Dat zou teveel zijn. Ik overweeg derhalve actes te halen, waardoor ik bij het middelbaar onderwijs kan sollicite ren.' JOHN LINSE van Bayern hoger aan dan die van de Nederlandse concurrent. 'De Duitsers hebben veel meer ervaring. Bayern München herbergt aanzienlijk meer klasse met zijn handvol internationals dan Feyenoord. Vooral de routine van de Duitsers is bijzonder belangrijk. Daarom geloof ik dat het een erg moeilijke partij gaat worden. In ieder geval moeilijker dan tegen Feyenoord. Alleen, wanneer wij nu ook erin sla gen om snel een paar doelpunten te maken, komt de zaak natuurlijk wel even anders te liggen. Al wordt er te snel geredeneerd dat wij dan de zaak gaan bevriezen, zoals tegen Feyen oord.' Van onze sportredactie AMSTERDAM Ajax zal in de belangrijke Europa Cup-ontmoe ting tegen Bayern München zijn sterkste formatie in het veld kun nen brengen. Moest' in de wed strijd tegen rivaal Feyenoord Bar ry Hulshoff nog aan de kant blij ven, morgenavond zal de centrale man in de Amsterdamse defensie zeer waarschijnlijk wel van de partij zijn. De knie-blessure van de Ajax-verdediger is praktisch genezen. Dat houdt in dat Heinz Schilcher, die Hulshoff overigens zeer verdienstelijk verving in het duel tegen Feyenoord, opnieuw op de reservebank plaats zal moeten nemen. Enkele uren voordat Ajax zich giste ren terugtrok in het trainingsoord in Wassenaar stond het meespelen van Hulshoff al vrijwel vast. Voor Ajax is de opstelling van die centrale verdedi ger van groot belang, omdat hij ook aanvallend dikwijls van grote waarde is gebleken voor zijn werkgever. En juist in de thuiswedstrijd tegen Bayern zal die extra aanvallende kracht node gemist kunnen worden. Hulshoff: 'Ik heb vrijwel geen last meer van mijn knie. Morgen trainen wij op het strand en dan zal ik eens voluit gaan. Daarna ga ik, samen met trainer Bobby Haarms, terug naar Amsterdam, waar mijn knie nog eens een extra behandeling krijgt. Ik heb er goede hoop op dat het weer gaat. Tegen Feyenoord wilde ik geen risico nemen. Tenslotte is die Europa Cup nu in het geding.' Op een vraag van een Duits journalist welke knie er geblesseerd was, grapte de Amsterdammer: 'Kom woensdaga vond na de wedstrijd maar eens langs, dan zal ik het vertellen.' TROEF In het Duitse kamp verwacht men dat de grote troef van trainer Udo Lattek, spitsspeler Gerd MUller, wel zal mee spelen. Bayern, dat gistermiddag op Schiphol arriveerde, heeft zich terug getrokken in het Esso Motorhotel in Amsterdam. MUller is vol optimisme over zijn blessure. 'Ik verwacht dat ik morgen zal kunnen spelen. Na de wedstrijd tegen Schalke'04, toen ik die blessure opliep, zag lk het even som ber in. Afgelopen zondag heb ik de training hervat. Het liep boven ver wachting goed. Maar een definitieve beslissing over mijn opstelling zal Udo Lattek pas een uur voor de wedstrijd nemen. Hij zal daarover overleg plegen met onze clubarts.' Trainer Udo Lattek in gesprek met zijn grote troef, Gerd Müller, na aankomst op luchthaven Schiphol. AMSTERDAM (ANP) De loting voor de halve finales van de toer nooien om de Europa Cups en de UEFA Cup zal plaatsvinden op vrij dag 23 maart in het hotel Sint Gothard te Zürich. De loting begint om 12.00 uur. Mocht de Duitse topscorer Inderdaad worden opgesteld, dan zullen morgen avond de kwaliteiten van Ajax'-doel- man Heinz Stuy, danig op de proef worden gesteld. Stuy, die weet dat hij tegen Feyenoord een goede generale heeft gemaakt, slaat de kwaliteiten Bayern-trainer Udo Lattek bezweert dat zijn ploeg zich niet zal beperken tot verdedigende acties. 'Ajax bestaat uit spelers, die zich op iedere plaats in het veld thuis voelen. Het is niet voldoende om Cruijff alleen uit te schakelen. Wanneer de Amsterdam mers eenmaal hun ritme hebben ge vonden, is het moeilijk om daar wat effectiefs tegenover te stellen. Wij kunnen dal ritme alleen maar versto ren door zelf aan te vallen. Wanneer wij te defensief opereren, zijn wij verloren. De vraag is alleen hoe Ajax in de verdediging te drukken. Tot nu toe is er geen enkel elftal in geslaagd om dat voor elkaar te krijgen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11