(93g,(nS80l)9| Over vrouwen die verliefd zijn op moorkoppen de 'slank-blijf' lsmeerkaas Saaie herenkleding van Society Shop Make-up nieuwtjes kopt en klein dsgpecept TROUiW/KWARTET MAANDAG 5 MAART 1973 BINNENLAND T6/K|TI door hette visser Mevrouw Feenstra van de Club voor Slankblijvers: 'Veel dikke mensen zijn behalve gezellig ook eenzaam!" Kunt u zich nog die televi sieuitzending herinneren van Koos Postema, waarin allemaal dankbare mevrou wen en meneren zaten, die prachtig waren afgeslankt, dankzij de methode van een zekere mevrouw Gratia van der Oye? Wel, overal in ons land zijn nu 'Clubs voor slankblijvers', want het ma ger worden is vandaag de dag een hele business waar mee zelfs geld te verdienen is. Vandaar dat er ook een 'Gratia B.V.' bestaat. En zo langzamer hand zijn er honderden mannen en vrouwen die dolgelukkig door het leven stappen omdat ze die tientallen kilo's kwijt zijn. 'Ja, je wordt gewoon een ander mens', zegt cursusleidster mevrouw C. M. Feenstra uit Amsterdam. Mensen die dik zijn weten er alles van: van de ellende die je hebt, wanneer je dik bent. Over het minderwaardigheidscomplex dat je krijgt. En dat zo'n com plex er dan weer de oorzaak van is dat je nóg meer gaat eten. 'Als het weer eens is mislukt, dat afslanken in je eentje, nou, dan ren je naar de winkel met je dikke lijf en je koopt een enorme zak drop, want wat kan het je schelen?' 'Soms draai ik urenlang om de tafel waarop een doos ker senbonbons staat en dan ineens bezwijk ik. Want op mijn ge wicht maakt zo'n bonbonnetje toch niks meer uit'. 'Ik heb nooit lol als we een avondje uitgaan. Want hoe kan ik er met mijn gewicht nu leuk uit zien? De eerste jurk die mij vlot staat, die moet nog ge maakt worden. Nou, en dan ga ik een avondje zitten snoepen'. Dit soort verhalen kun je horen op de bijeenklmsten van de 'Club voor slankblijvers'. Zo'n bijeenkomst is geen verdrietig uurtje: er wordt fiks gelachen. In een zaaltje aan de Amster damse Reguliersgracht komen ze binnen: de vrouwen die te dik zijn. De meesten kennen elkaar en nieuwsgierig bekijken ze de nieuwelingen. Zo'n twin tig vrouwen op stoelen in een kring. Ze zijn te dik, dat zie je zo. Sommigen bezetten twéé zit plaatsen. Als ik binnenkom wordt er hartelijk gelachen: 'Moet je kijken! Wat komt die doen? Hé, joh, wegwezen!' In derdaad weeg ik met mijn leng te van 1.85 meter al jéren zo'n 63 kilo en dan sla je natuurlijk een vreselijk figuur tussen vrouwen met een gewicht van honderd kilo en meer. Be schaamd neem ik dan ook in een hoekje plaats, ver weg uit het gezicht van de dames die er zo rondborstig voor uit komen dat ze regelmatig verliefd zijn op moorkoppen en fricandellen. Op de schaal Cursusleidster mevrouw Feen stra staat achter een kamer scherm, waar een weegschaal is. Ze roept de dames om zich te komen laten wegen en tekent op een kaartje het nieuwe ge wicht aan. Iedere week wordt de stand van zaken nauwkeurig opgenomen en achter dat ka merscherm hoort mevrouw Feenstra zo het één en ander. Want het mogen dan wel 'gezel lige dikkerdjes' zijn, maar een dik persoon is niet zo vrolijk als ie eruit ziet. Tijdens het wegen zitten de anderen te pra ten met elkaar. Ze vertellen Afgevallen Ifl Je zal op een feestje een meneer tegen het lijf lopen die in een smoking van de Society Shop loopt! Nee, echt. de avondkleding voor heren die dezer dagen van de Society Shop werd geshowd op de heren-modeshow kan echt niet. De ontwerper heeft zich suf ge piekerd en er van alles bij gesleept om een zo spectaculair mogelijke smoking te maken, daarbij vergetend dat er vandaag de dag geen hond meer in smoking loopt, of het moet de smoking zijn die je voor bepaalde gelegenheden gewoon huurt voor vijfentwintig gul den. Het gekke is dat de rest van de nieuwe herenkleding eigenlijk ook tegenvalt. Een paar opvallende zaken: ineens is na twee jaar het jasje met de dubbele rij knopen weer terug en ook het grote vlinderstrikje wordt ineens als modieus gebombardeerd. De kleuren zijn uit gesproken saai, op een enkel blauw iets na. Wel kleurig zijn de accessoires. De overhemden bijvoorbeeld zijn fel van kleur en er Is een groot assortiment dessins. Die hemden moeten dan onder de pakken gedragen worden, die daarentegen over het algemeen van saaiheid aan elkaar gestikt zijn. Maar goed, je kunt niet iedere vertegenwoordiger in een spijkerbroek zijn klanten laten bezoeken. En daarom brengt de Society Shop het zogenaamde 'alternatieve pak', dat is bedoeld voor 'een groeiende groep mannen die zich individualistische wil kleden zonder daarbij het modieuze en repre sentatieve aspect uit het oog te verliezen'. Het wordt vervelend, maar die pakken zijn helemaal niet mooi of leuk of modieus. Ze zijn kleurloos, zowel kwa kleur als modél. Het enige mooie van de show waren de leren kleren uit de Second Life collectie. Op de foto: links een battledresspak, uitgevoerd in een combinatie van buffelleer met tweed en rechts hetzelfde model in geitenleer. hun belevenissen in Chinese restaurants, waar het weer ver schrikkelijk uit de hand is gelo pen door die overheerlijke saté saus. En wat moet je nu doen als je gezellig op visite bent en ze geven schalen met zoute koekjes door? Toe, vooruit, eentje kan geen kwaad! Nee. nee, dat hoef je een dikkerd niet te vertellen. Maar de schaal :oekjes is wél leeg wan neer het bezoek vertrokken is. 'Meid, wat mij is gebeurd: ik ben van de week toch drie pond afgevallen. Ja, en je moet reke nen dat er wel twee verjaarda gen bijzaten: die van mij en die van m'n man'. 'Nou, ik weet niet wat er met mij is. Ik heb me prima aan de eetwijzer ge houden en nu ben ik van de week toch vijfhonderd gram aangekomen. Het is vreselijk, want ik doe écht m'n best. En je wordt er zo sikkeneurig van. M'n man zegt ook: mens, hou er toch mee op, doe weer gezellig mee!' 'Ik ben in zes weken toch elf kilo afgevallen', vertelt een vrolijke heer, die met zijn huidige honderd kilo krakend een rotanstoeltje bezet houdt. Hij is één van de twee manne lijke cursisten en samen met een Indische vrouw kampioen zwaargewicht van de club. 'Ik wilde net een nieuw pak kopen, maar ik dacht: als ik straks vijfentachtig kilo weeg, dan moet ik weer naar C A. Nou. toen zag ik in de kast nog een broek van twee jaar geleden hangen. Die past precies'. En trots gaat hij staan en we zien zijn riante omvang, die zes we ken geleden nog aanzienlijker moet zijn geweest. Dit is één en dezelfde vrouwlinks toen ze 195 pond woog en rechts na de kuur: 114 pond! Moeilijkheden Mevrouw Feenstra is klaar met het wegen en heeft in de ver trouwenssfeer van het kamer scherm weer wat gehoord over de persoonlijke moeilijkheden van de cureisten. Want dat dik- zijn en dik-worden heeft na tuurlijk diepere oorzaken, zo vertelt ze later. Eén mevrouw van de aanwezigen heeft een opmerkelijk succes geboekt. Ze had op 8 november van het vorig jaar een gewicht van 84 kilo en is nu op haar streefge- wicht van 70 kilo terecht geko men. Als beloning krijgt ze een speldje en ze wordt meteen uit de club gegooid. Dat hoort zo. 'Maar, we verwachten u natuur lijk wel iedere maand voor de gratis controle-beurt', zegt me vrouw Feenstra tegen het feest varken. Er wordt hartelijk ge klapt, vooral door de dames die nog lang niet aan hun streefge- wicht toezijn en de prestatie van mevrouw zó geweldig vin den als zou ze zo sterk zijn en een stad hebben ingenomen, om maar eens een bijbels beeld te gebruiken. Verleiding Harriet Hubbard heeft twee opzienbarende make-up nieuwtjes voor de komende lente. Het eerste is een automatische lipstick, die men zelf steeds kan bijvullen met een tube. Geen gezeur meer met stif ten die afbreken, maar de lipstick wordt aangebracht met een pen seel: na een draaibeweging van de huls komt de juiste hoeveelheid crème tevoorschijn en is het handig lippen-schilderen. Het tweede niewtje is een uiterst handig klein doosje met glanzende crèmc- rouge dat vrijwel geen ruimte in de tas inneemt. In het doosje ziet de crème-rouge er bleekroze uit. maar op de wangen aangebracht veroorzaakt het een kameleon-effect. Dan vervolgt mevrouw Feenstra de cursus en vertelt over de moeilijkheden die de dikkerdjes hebben. Over de verleiding en al snel komen uit de groep de verhalen. Over de kinderen die moeder helpen. Die koekjes te gen de dijbenen houden en zeg gen: 'Kijk dan: zoveel komt er weer bij als je dit koekje eet'. Mevrouw Feenstra geeft de da mes moed door te vertellen over vrouwen wier huwelijk weer helemaal goed werd. Over dames die afvielen en weer leu ke voorjaarsjurkjes aankonden. Er komen vragen over alterna tief snoepgoed. Stukjes verse ananas blijken het uitstekend te doen. Eén mevrouw vertelt dat haar kind ook al te dik is. Ze zegt dat het in de familie zit, maar daar wil mevrouw Feenstra niets over horen. 'Het is vaak zo dat we in de oorlog niets te eten hadden en we lijden eigen lijk nog aan een oorlogs- syndroom, zonder dat we het weten. We durven niets weg te gooien, we willen alles opeten, want het is 'zonde om het te laten staan'. Daar moeten we vanaf. Na de oorlog zijn we begonnen met het vormen van vetcellen. omdat er toen steeds meer te krijgen was en we de schade wilden inhalen. Die vetcellen zijn gevormd en moeten nu ge voed. Daarom zijn er onder meer veel dikke mensen. Hier zijn we bij elkaar om erover te praten. Om te ontdekken dat we niet de enigen zijn. Om eikaars moeilijkheden te horen. En om te zien aan andere cur sisten dat je écht kunt afvallen, wanneer je je houdt aan de eetwijzer'. Uitgebalanceerd Na de bijeenkomst vertelt me vrouw Feenstra over die eetwij zer. Het blijkt een uitgebalan ceerde eetwijzer te zijn, die vol komen verantwoord is. 'De mensen die hier komen hebben al duizend diëten gevolgd: wa ter-, bananen- vet-, ei- en wat al Mevrouiv C. M. Feenstra: 'wat er in vijf jaar is bijgekomen kan er niet in vijf weken af'. niet voor diëten. Het heeft niets geholpen. Ook de sherry- kuur kom je veel tegen. Nou, ik wil niet veel zeggen, maar ik vrees dat de sherrykuur toch wel een hoop vrouwen aan de drank heeft gebracht'. De eet wijzer geeft precies aan wat je wel en niet mag eten. Heel belangrijk daarbij is dat je bij voorbeeld veel groenten mag hebben. Sommige soorten onbe perkt. Anderen met mate. Er staan \erboden zaken op die eetwijzer en sommige voedings middelen zijn verplicht. Anders laat je het leven. 'Na dat Grote Uur U van Koos Postema kwamen er bijna dui zend telefonische reacties bij Gratia van der Oye binnen. Daardoor zijn de clubs voor slankblijvers als paddestoelen uit de grond geschoten. Het principe is eenvoudig: iedere week komen de clubleden een uur bij elkaar om te praten over hun moeilijkheden en daarnaast krijgen ze een soort voedingsleer. We delen iedere week uitgebalanceerde recepten uit, er wordt gewogen en per soonlijke moeilijkheden kun je achter het kamerscherm bij de cursusleidster kwijt, die dit soort zaken strikt privé houdt'. Mevrouw Feenstra was mede werkster van het eerste uur bij Gratia van der Oyen. Toen deze met vakantie ging, heeft ze Gra tia vervangen en is later cursus leidster in Amsterdam gewor den. Ze geeft nu zeven uur les per week, met gemiddeld twin tig cursisten. Een cursus kost 45 gulden per vier weken met 15 gulden inschrijfgeld. Er wordt ter plaatse een streefge- wicht afgesproken en je blijft net zolang lid van de club tot je dat gewicht hebt bereikt. Daarna mag je gratis en voor niks nog eenmaal per maand een bijeenkomst bijwonen 'voor controle' en om sterk te blij ven, want de zaak heet niet voor niets 'De club voor slank blijvers'. Onvrede Mevrouw Feenstra vertelt nog over de werkelijke oorzaken van het dikworden. 'Onvrede is een belangrijke factor. Als de man moeilijkheden heeft op het werk, dan merkt het gezin dat. Moeder mag nooit iets hebben. Moeder moet alles opvangen. Moeder moet doordraven. Dat werkt bij vrouwen door en ze gaan snoepen uit onvrede. Sommige vrouwen zijn teleurge steld in hun huwelijk. Ze gaan snoepen. Eenzaamheid is ook zo'n oorzaak. Nee, je hoeft mij niks te vertellen als zouden dik ke mensen zo gezellig zijn. Dat is misschien wel waar, maar ze zijn vaak ook ontzettend een zaam en hebben hele kleine hartjes.(Dikke lezers en leze ressen die nóg meer willen we ten over dc 'Club voor Slank blijvers' kunnen schrijven naar postbus 4.04 in Amstelveen, of bellen tussen 8.30 en- 10 uur 's morgens: 020-41.46.88). Gerda over de consument 'Aangezien ruim zestig pen* van het nationaal» Inkomen d& vrouwenhanden gaat, is het b langrijk dat er een soj A.N.W.B. voor de consume zou komen, waar iedere Nedt lander elke gewenste informab kan vinden', zegt Gerda Brain gam in een intervieuw met b blad Viva. Verder meldt ze fc het huishouden haar niets inj resseert en dat ook typisch vrouwenzaken haar weinig k: nen schelen. Het enige is dat j 'graag knap gekleed gaat. Mow kleren is dan ook één van 6 weinige dingen waar ik ei veel geld voor uitgeef. Modiei» maar niet hip'. Kleren vindt Jane niet belangrijk 'Ik loop meestal in spijkerbrot ken en T-shirts', zegt de revoh tionaire filmster Jane Fonda. 1 heb al mijn mooie kleren te vroeger weggegeven. Ik moei ze niet meer. Trouwens: mai nen en vrouwen moeten eigc: lijk gelijk gekleed gaan. ft tuurlijk niet precies, maar toe zo dat de aandacht van de k!> ren is afgeleid en zowel ma: nen als vrouwen zich kunne inzetten voor zaken in de vi reld die belangrijk zijn. De mt de is een uitvinding van figo ten die meenden alles al li hebben en toen uit 'armoedi de mode hebben bedacht' De moraal van Jetta van Leeuwen Televisie-omroepster Jetta vat Leeuwen van de VARA vind: het belachelijk dat zij haar kin deren op hun wenken zou mw ten bedienen. De 43-jarige JetU heeft meisjes van negentien achttien en twaalf en een jon gen van dertien jaar. 'Het is bij ons altijd zo geweest: wanneci de kinderen om kleedgeld gin gen vragen, waren ze groot gt noeg om drie uur 'sopdienst per week te verrichten en dt afwas te doen en hun eigen kamer schoon te houden.' Preisoep 4 preien 2 aardappelen 1. 1. kippebouillon 1 melk scheutje koffieroom peterselie boter Leden van de Club voor Slank blijvers moeten dit recept maar overslaan en bewaren voor bete re tijden. De preien schoonma ken en zeer fijn snijden. Een klontje boter verhitten en hier in de prei licht fruiten. Maak de bouillon van blokjes en wa ter. Voeg deze bouillon aan dei prei toe alsmede de geschilde' gewassen en in stukjes gesne den aardappel, en wat fijn ge hakte peterselie. Peper en zout naar smaak toevoegen en de soep zo'n half uur tegen de kook aanhouden. Afmaken met een scheutje koffieroom. Menutip: Preisoep, rauwkostsla met tomaat, aardappelen, ge hakt, fruit naast Boersma moeten staan in plaats van hem kil en liefdeloos alleen te laten staan. Of is de scheiding tussen woord en daad (alweer) te rechtvaar digen? Hopelijk zijn zij niet bevreesd voor gezichtsverlies en steken zij als nog over. Zwolle C. H. Kamperdljk Verruwing (2) De redactie behoudt rich het recht voor om ter opname In deze rubriek ontvangen meningsuitingen berkort weer te geven. BIJ publlkatlc wordt met de naam van de Inzender ondertekend. Brieven kunnen wor. den gestuurd aan hel secretariaat hoofdre dactie Trouw/Kwurlct. postbus 839, Amstcr- Boersma (1) Tot veler blijdschap is onze minister Boersma, van sociale zaken, bereid in een extra-parlementair kabinet samen te regeren met ministers van de drie progressieven. Ik hoop dat ik de wens van velen uit de CHU, ARP en KVP uitspreek dat er in deze drie partijen meerdere gevonden zullen worden om daaraan mee te doen. Weesp M. van Kassei Eindelijk eens iemand (de heer Daal der uit Texel) die zijn stem durft te verheffen tegen de buitensporige ver ruwing van onze taal. Durft. Want er is wél moed voor nodig om een beetje te pleiten voor wat goede manieren, wat verzorgde taal en stijl met een kleinigheid beschaving. Leeuwarden L. J .van der Kam Procenten (2) Boersma (2) Erg veel bewondering en waardering voor Boersma's duidelijke stap. Daar entegen verbaasd en geërgerd over de houding van Aantjes, Vermaat. Schou ten en De Boer. Juist nu hadden zij Mag ik de heer Ahsman erop wijzen dat ±15 jaar geleden de heer Bruins Slot erop heeft gewezen dat het per centage in de loonsverhogingen wel eens een uitvinding van de duivel genoemd wordt en dat de economie hiervan te zijner tijd de nare gevol gen zou ondervinden. Voor circa 10 jaar schreef een econoom in deze krant een artikel waaruit bleek, dat plm. 50% van de Nederlanders ±80% van het nationaal inkomen geniet en de andere 50% 20%. Dat doorgaan met percentages de verhouding steeds schever zou trekken. De vakbonden komen al veel te laat. De inflatie is al te ver heen. Emmen H. Weggen Boersma (3) Er is na alles wat er gebeurd is alleen een parlementair minderheids kabinet of een extra-parlementair ka binet mogelijk. Boersma onderkent dit en gaat akkoord met een extra parlementair kabinet van 10 progres sieven 6 christen-democraten. Om een motie van wantrouwen te steunen moet men grondige redenen van wan trouwen hebben. Hoe kan men dit zeggen van een kabinet dat nog in de dop zit? Onze democratie heeft niets aan partij-politiek gedoe. In belang van land en volk en van de democra tie moet het nieuwe kabinet van pro gressieven en christen-democraten veel werk verzetten. Zij moet naast de vele vraagstukken van algemeen be lang, die volgens mij een progressieve aanpak vergen, ter redding van onze democratie een brug slaan tussen de progressieven en christen-democraten. Er moet weer vertrouwen komen. De ze weg koos Boersma. Dit siert hem. Het is de juiste weg. Proficiat Boers ma! Krimpen a.d. IJssel J. Mourik Confessionelen Het is voor mij onbegrijpelijk waar de drie confessionelen, die in totaal bij StSfke man de laatst gehouden verkiezingen het grootste verlies hebben geleden, het lef vandaan halen zo'n arrogante hou ding aan te nemen. Slechts het partij belang schijnt te prevaleren. Het woord 's lands belang komt niet in hun woordenboek voor. Den Haag A. Goedman digheden en het lijden van het slacht offer en zijn omgeving ook zijn moge een luguber en sinister gebeuren is. een beschaafde maatschappij on waardig. Amsterdam G. H. Honing Links of rechts De vraag die na de verkiezingen nog steeds onbeantwoord bleef, is de vraag welk kabinet door de meerder heid van het Nederlandse volk ge wenst wordt. Het is bekend dat van de kiezers op de drie confessionele partijen een deel de voorkeur geeft aan rechts en een deel aan links. Als we aannemen daf een derde deel van de confessionele kiezers voorkeur voor samenwerking met links heeft, is dat in zetelaantal uitgedrukt een getal van 16, waardoor links komt op 81 van de 150 zetels. Wie van de kamer leden van de confessionele partijen vertegenwoordigen de linksgeoriënteer- den in hun partijen? Laten ze open lijk partij kiezen! Aalten H. J. Lammers Euthanasie (19) Na al wat ik hierover gelezen en gehoord heb, moet ik wel tot de conclusie komen en dat is ook mijn oordeel, dat de toepassing van eutha nasie hoe ontstellend de omstan- De heer J. Daalder uit Texel heeft in deze rubriek onlangs om een sterke man gevraagd. Op het Franse overzee se gebiedsdeel Corsica werd Napoleon geboren. Op het Nederlandse overzee se gebiedsdeel leeft J. Daalder. Zou daar een parallel voor onze 'sterke man' in zitten? Amsterdam D. Veenstra Zuid-Afrlka Hoe is het mogelijk dat in een land zoals Nederland, de mensen volkomen verkeerd ingelich» zijn over de werke lijke toestanden in Zuid-Afrika? Een poos geleden belde ik het ministerie van Buitenlandse Zaken en vroeg met de persoon te spreken die de ZUid- Afrikaanse kwesties behandelt. Uit het gesprek dat volgde, merkte ik. dat deze persoon niet precies op de hoog te was. Ik vroeg of hij ooit in Zuid- Afrika was geweest, en het antwoord luidde: 'neen'. Een poosje later moest ik weer bij Buitenlandse Zaken spre ken met de persoon die de zaken met de V.S. behartigt. Ik begon met te vragen of hij ooit een bezoek aan de V.S. had gebracht, en weer was het antwoord: 'neen'. Wat is dat voor toestand? In Nederland kunnen wij toch zeker verwachten dat dergelijke mensen op zijn minst het land ken nen waarover zij spreken en hande len! Bussum mevr. P. J. van Lutsenburg Maas Loopuyt Israël De vliegtuigramp met het Lybische verkeersvliegtuig is een tragische sa menloop van omstandigheden, geen moord met voorbedachten rade, zoals men in Cairo beweert. Daarvoor zou men terug moeten kijken naar het bloedbad in München en het vliegveld Lod, en naar de talloze misdaden begaan door de Palestijnse comman do's. Het Joodse volk is terug in het land waar het thuis hoort en is waakzaam! Dit volk heeft genoeg gele den. Het verlangt alleen maar in vrede te leven met zijn vijandige buurlanden. Amstelveen J. Vos Laos Nu de zg. vrede getekend is in Laos, kunnen we zien waarom, de commu nist de vrede tekende. Hun doel is het stopzetten van de Amerikaanse bombardementen, dan immers kunnen zij (de communisten) gemakkelijker land veroveren. Kort nadat bestand zijn de communisten, Pathet Lao en de Noord Vietnamezen (buitenlandse troepen) een offensief begonnen. Ik vraag nu allen op een nette manier te protesteren tegen de gang van zaken in Laos. Hardinxvcld-Giessendam G. v. Wijngaarden PvdA/Zevenaar Ik vraag me af, wat de mensen nodig hebben om de ogen te openen. Jhr. van Nispen tot Sevcenaer heeft land bouwgrond terwille van de gezond heid van mens en natuur op een natuurlijke wijze vruchtbaar gemaakt, maar de Turmac sigarettenfabriek moet zo nodig uitbreiden, uitgerekend op dat gebied. En wat zien we? De plaatselijke PvdA neemt het op voor de sigarettenindustrie en wordt boos als een weldenkend mens er vragen over stelt in de kamer, omdat hij begrijpt, dat biologisch-dynamische gronden niet zomaar vervangen kun nen worden door schijnvetkunstge- meste akkers, die ook nog rijkelijk met gif zijn bewerkt. De PvdA te Zevenaar behartigt de belangen van de werkende bevolking: als ze maar werken, het kan niet schelen waar voor, daar moeten ze ook maar niet over denken. Alkmaar J. Seldenthuis schoolkeuze. Toen een groepje men sen in een bos wat verdwaald was, zei een kind, dat nog niet school ging: de Here Jezus zal ons wel weer terecht brengen. Zou het niet jammer ge weest zijn, als dit kind niet meer gehoord had van deze Heiland ook op school? En door al de onderwijzers? Als we het woordje 'christelijk' bar gemakkelijk in de mond nemen en het even simpelweg overal opplakken, moeten we dan dit woord weglaten of bidden (mèt onze kinderen) dat we Hem zullen liefhebben, eren, gehoor zamen, die de Christus is en zo dat woord goed gebruiken? Hij zal het •christelijke' geven. Groter dan de Helper is de nood toch niet! Een drachtig, niet naar de openbare school, maar naar de Here God, die Zijn Christus gaf, die ons hart laat kloppen, de longen doet ademhalen, de welvaart en het hemelse leven geeft aan allen die Hem daarom vra gen. Gouda K. de Rooy ADVERTENTIE Christelijk In het verslag van een uitzending van de NCRV t.a.v. de christelijke school schrijft Ton Hydra dat hij zich niet mengen wil in de discussie over de

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6