eoeo Ontslagkwestie marineman na 22 jaar voor de rechter Een valk voor 'n koningin Laatste strohalm voor G. J. Mulder in papieren strijd NOT-uitzending over ondernemer is 'onzijdig' Jongen dood op toilet gevonden Jaarlijkse conferentie van confessionelen 'Het is nu een prestigezaak' i m door Catherine Gaskin ABOP betuigt adhesie met Surinamers Hoogovens tevreden over produktie ^2Ej3: TROUW/KWARTET MAANDAG 5 MAART 1973 BINNENLAND/R ADIO EN TV T4/ OU- .Van een onzer verslaggevers HELLE VOETSLUIS Vanmor gen om tien uur dient voor het Ambtenarengerecht in Den Haag de zaak-G. J. Mulder tegen het ministerie van defensie met als Inzet het al dan niet terecht ge geven ontslag uit militaire dienst. Het feit, dat deze zaak na 22 jaar eindelijk voor het Ambtenaren gerecht wordt behandeld, is voor al te danken aan de in al die jaren nimmer aflatende vooral pa pieren strijd, die de nu 46- jarige Geert Mulder heeft ge voerd en waarbij hij brieven aan koningin Juliana en prins Bern- hard niet uit deweg ging. Voor hem staat bij dit alles één ding vast: 'Er is mij onrecht gedaan en daar leg ik me niet bij neer.' Al voegt hij er meteen aan toe, dat 'als je 22 jaar vecht, je dat niet in de kouwe kleren gaat zitten'. Dat is hem dan ook aan te zien. Het feit, dat zijn zaak na al die jaren toch nog voor het Ambtenarengerecht wordt behandeld, heeft hem zodanig aangegrepen, dat hij in feite constant tabletten zou moeten slikken om zijn zenuwen in DEN HAAG Een uitzending van dc Nederlandse Onderwijs Televisie waarin de toneelwerkgroep Proloog een gedeelte van haar programma 'Waar komt dan al die rotzooi van daan?' zou spelen is op het laatste moment door de voorzitter van de NOT. de heer Hakkert. afgelast. Het programma zou volgens een klein aantal leden van het NOT-bestuur en dc NOT-programmaraad eenzijdig, in- doctrinerend en simplificerend zijn. Het NOT-programma dat donderdag zou worden uitgezonden, was het tweede waarin Proloog zou optreden. Vorige week donderdag speelde de groep uit Eindhoven het eerste deel van het programma waarin vooral de milieuvervuiling centraal staat. Tegen dit programma hadden NOT-bestuur en programmaraad geen bezwaar. Het tweede deel van het programma zou vooral de rol van de ondernemer behandelen. De uitzendingen met Pro loog zijn onderdeel van een serie voor de hoogste klassen van het basison- dersijs 'Mensenwerk' waarin actuele zaken aan de orde komen. Didactisch medewerker aan deze programma's, drs. W. Langeveld, stelt, dat kinderen van deze leeftijd zeker met actuele politieke zaken, aangepast aan hun leeftijd, in aanraking gebracht moeten worden. Eerdere uitzendingen gingen bijvoorbeeld over de actie Stop Kin dermoord, over Vietnam en over An gola. De heer Hakkert had tegen de eerste uitzending over de milieuver vuiling geen bezwaar, maar wel tegen de Proloog-uitzending over de rol van de ondernemer. Het Tweede Kamerlid Van Gorcum van de PPR wil over deze kwestie vragen stellen. AMSTERDAM De 24-jarige student Victor Sitters uit Amsterdam is zon dagochtend dood aangetroffen op een toilet van een nacht-café aan de Heren gracht in Amsterdam. De politie heeft de doodsoorzaak nog niet weten vast te stellen, maar neemt niet aan dat er sprake is geweest van een misdrijf. AMSTERDAM De jaarlijkse confe rentie van de confessionele vereniging zal 4 en 5 juni op Woudschoten worden gehouden. Oud-synodepreaeses dr. G. de Ru zal refereren over 'Het werk van de Heilige Geest' en me vrouw mr. J. A. van Ruler-Hamelink over 'Politieke prediking'. bedwang te houden. Hij is niet in staat om werk te verrichten, zodat hij al ruim drie maanden in de ziektewet loopt, maar het is voor Mulder dan ook een prestigekwestie. Het verhaal gaat helemaal terug naar 1946, toen Géért Mulder op 12 novem ber een dienstverband voor zes jaar tekende als beroepsmilitair bij de ko ninklijke marine. Hij kreeg zijn mili taire vorming in Hilversum en volgde de technische opleiding op Katten burg in Amsterdam. Na zijn opleiding kwam hij als stoker III op hr. mr. 'Heemskerk', waar het zijn taak was de ketel in bedrijf te houden. Tijdens een van deze reizen aan boord van het schip gleed hij uit op een rooster, viel naar beneden en kwam met zijn rechterzij op een afsluiter terecht. Mulder: 'Ik ben echt geen kleinzielige jongen en hoewel mijn zij blauw zag en ik er een beetje last van had, liep ik er gewoon mee door. Veertien dagen later, terwijl we op volle zee zijn, krijg ik in de machinekamer zulke enorme steken in mijn zij, dat ik begin te gillen van de pijn. Ik van armoe naar de dokter toe. Die zegt: je moet de ziekenboeg in. Je hebt last van galstenen. Een paar dagen later echter zei hij: je hebt het aan je blindedarm.' Doorlopen Tijdens smaldeeloefeningen werd Mul der aan boord van de Karei Doorman genomen om zijn gekneusde spieren, zoals de diagnose toen luidde, in Den Helder te laten bestralen. Dat ging zo een half jaartje door. telkens wanneer hij in de weekeinden in Den Helder was. Ondertussen bleef hij gewoon doorlopen. Toen kreeg hjj het bericht, dat hij met de Grote Beer naar Nieuw-Guinea moest. Hij verscheen met vijftig man voor een keurings commissie. maar die keuring stelde volgens zijn zeggen niet véél voor en Mulder zelf voelde zich te groot om over zijn klachten te beginnen. En daarmee begon eigenlijk de ellen de. want eenmaal in Nieuw-Guinea aangekomen kreeg Mulder pijn. Hij begon zich zorgen te maken over hét feit, dat die pijn maar bleef aanhou den. Bij het halen van de post werd hij op zekere dag aangereden door een wagen, die hij niet had zien aankomen. De wagen greep hem in dezelfde rechterzij en hij viel van het slingerpad af. Mulder weer naar de dokter, vervolgens de ziekenboeg in, maar in Nieuw-Guinea kon men niets voor hem doen. Hij moest voor opera tie naar Holland of Australië. Op een gegeven moment viel ook van tijd tot tijd het licht uit zijn ogen weg, zodat hij helemaal werd vrijge steld van dienst. De opzet was, dat hij naar Holland zou worden afgevoerd en dat gebeurde dan ook in 1951. In april van dat jaar kwam hij met de KLM op Schiphol aan. Bij zich had hij een brief uit Nieuw-Guinea, waar in stond: 'Mulder is een zeer nauw keurige en harde werker. Onbegrijpe lijk dat hij zo is.' Aldus Mulders eigen woorden. Hij had die brief namelijk opengemaakt. De laatste zinsnede sloeg op het feit, dat Mulder vlak voor hij wegging een luitenant tegen de vlakte had gesla gen, die zei, dat Mulder een comedi- ant was. Die brief was bestemd voor de Sociaal Medische Dienst (SMD) in Leiden, waar Mulder zich moest mel den. Mulder zei: 'Ik voelde me zwaar overspannen en was een echte zenuw lijder geworden.' pig ontslagbewijs thuis met het ver zoek dat te tekenen, wat ik heb teruggestuurd, en tot slot kreeg ik op 16 juli 1951 bericht, dat ik officieel uit de militaire dienst was ontslagen. Dat laatste ontslagbewijs heb ik ver scheurd en de snippers opgestuurd naar Den Haag met de aantekening, dat 'ze naar de hel konden lopen' en dat ik recht had op een geneeskundi ge behandeling. Mulder echter kreeg kort daarop een brief terug, dat hij op die geneeskun dige behandeling geen recht had. Ten einde raad ging Mulder naar zijn eigen huisarts in Hellevoetsluis, die hem doorverwees naar een chirurg in Rotterdam. Hij werd na drie maanden geopereerd in het Eudokia-ziekenhuis en toen bleek, dat hij een kronkel in zijn darmen had en dat als het nog even langer had geduurd het zijn dood had kunnen zijn, omdat dan de hele zaak was gaan dichtgroeien. Hij kreeg verder van de chirurg te horen, dat hij wel nooit meer helemaal beter zou worden, omdat hij er eigenlijk al te lang mee had doorgelopen en dat hij geen zwaar werk meer mocht doen. Strohalm En daarmee was Geert Mulder min of meer van de pijn af. maar defensie was niet van hem af. In de loop der jaren heeft hij ettelijke tientallen brieven gestuurd. Naar Den Haag, naar Leiden, naar Overveen. naar de Koningin en naar prins Bernhard. want Mulder wil eerherstel. Dat in de eerste plaats en daarnaast een finan ciële vergoeding (een ton) voor alles wat hij heeft moeten doormaken. Zijn laatste strohalm is nu het Amb tenarengerecht, waarvoor zijn zaak dient. Hij heeft een klacht ingediend tegen defensie en hoopt dat deze alsnog ontvankelijk zal worden ver klaard. Hij wil dan ook, dat bij het Ambtenarengerecht op tafel komt: het verscheurde ontslagbewijs. de brief aan SMD met het strookje, waarop staat, dat hij in Nieuw-Guinea een ongeluk heeft gehad, en de brief, die hij zelf uit Nieuw-Guinea heeft mee genomen. Daarmee hoopt hij aan te tonen, dat defensie contractbreuk heeft gepleegd, dat de afkeuring niet deugt en dat defensie hem de medi sche behandeling heeft onthouden, waar hij recht op heeft. Mulder: het is nu een prestigekwestie geworden. Horizontaal: 4. rotan, 5. groot aantal, 6. gegoten asfalt, 7. verwijzing naar. Verticaal: 1. ellendig, 2, kunstzinnig, 3. steenachtige delfstof. ::->,üzzeI Ongeschikt Uiteindelijk kwam hij bij een psychia ter van het militair hospitaal in Over veen terecht, die verklaarde, dat hij voorgoed ongeschikt was voor alle diensten en dat de Sociaal Medische Dienst hem op alle mogelijke manie ren moest helpen, maar, aldus Mul der. bij de SMD stonden ze de boel af te houden. Ik werd eerst met ziekte verlof naar hiis gestuurd, daarna kreeg ik een schrijven, dat ik alles moest inleveren, zoals mijn legitima tiebewijs, daarna kreèg ik een voorlo- Oplossing van vorige week: Hor. 1. keet, 4. deer, 7. mal, 8, aren, 10. Ao, 12. iame, 14. iets, 16. eest, 18 egge, 20 re, 21 Este, 23. nel, 25. mare, 27. node, 29. Ase, 30. rits. 32. Lr, 34. rood, 36. saté, 38. lias. 40. Edam, 42, te, 43. ever, 45. enk. 47. Lila, 48. arre. Vert. 1. ka, 2. Elis, 3. tam, 4 de, 5. enig, 6. rat, 7. meer, 9 reet, 11 Osei, 13. eter, 15. eend ,17 Eems, 19. Gent. 22. sero, 24. eelt, 26. aera, 28. Ossa. 29. aalt, 31. idee. 33. reek, 35. Osei, 37 Amer, 39. iel. 41. dra, 44. v.a, 46 Ne. 44 En waar had Morag die eerste avond zo snel een spiegel vandaan gehaald? Het was, voor zover ik had kunnen zien, de enige op Cluain. 'Kom, ik zal het u laten zien', zei Morag. 'Mevrouw Sinclair is in haar kruidenkamer en heeft daar wel een uurtje werk'. Ik volgde haar de wen teltrap af, niet in staat de verleiding te weerstaan. 'Wacht hier, juffrouw.ik moet eerst de sleutel pakken'. Ze was weg voordat ik haar kon tegenhouden en binnen een halve minuut terug. 'Vlug, juffrouw, ik maak de deur alleen maar open en dan leg ik de sleutel terug. Ik zal hem later wel afsluiten. Sleutels moeten op Cluain altijd op hun plaats hangen'. Ze open de de deur en holde terug naar beneden om de sleutel op het sleutel bord naast de keukendeur te hangen. Het was een typisch voorbeeld van de simpele manier van redeneren in dit land. Alles was op slot, maar alle sleutels hingen op een plaats waar elke voorbijganger ze kon wegnemen. Het ging erom dat alles op slot zat. Met mijn grootvader was het precies zo. Hij maakte er een ritueel van elke avond het buffet, waar de whisky stond, te ontsluiten met een sleutel die aan zijn ketting hing, maar hij had me al gewezen waar de tweede sleutel lag, in een onafgesloten la er vlak boven. Ik stond in de meest verrassende kamer van Cluain. Hier bevond zich alles wat aan het huis ontbrak. Schil derijen. versiersels, beeldjes, stonden in grote hoeveelheden op elkaar en naast elkaar langs de wanden gesta peld, en er waren zeer kostbare din gen bij. Hier waren de familieportret ten en de kleine, geschilderde minia turen van jaren her. 'Dit was de slaapkamer van uw groot- moeder", zei Morag, die achter me kwam staan. 'Ik ben hier min of meer opgegroeid. Ze was dikwijls een beet je ziek, ze was nogal zwak. Er moes ten altijd dingen naar haar gebracht worden en een kind is daar goed in. Ze gaf me snoepjes en legde me uit waar ze mee bezig was. Ze gaf me hier veel lessen. Ze las veel, uw grootmoeder. De lange winterdagen, wanneer het te slecht voor haar was om op te zijn, lag ze hier in bed, met een vuur aan, en boeken om haar heen. en altijd had ze wel een paar uur voor me over om me van alles te leren. Zelfs de boekenkasten werden hier boven gebracht omdat ze de laatste jaren niet veel meer beneden kwam'. Ik keek zwijgend rond. Er heerste een chaos zoals in geen enkel ander ver trek op Cluain. De boeken, ja, en de schilderijen aan de wanden, die kon ik begrijpen. Maar wat betekende die wanordelijke opeenhoping van versier sels. Meissnervazen en schalen, een Prunusvaas die mijn moeder uit Chi na gestuurd moest hebben, zilveren vazen, Delftse borden, gegraveerd glaswerk, stapels prenten op de schrijftafel en ingelijste foto's waar onder die van mijn vader en moeder, William als kleine jongen en ikzelf MARY PERKINS Kabinet als een baby in de armen van mijn moeder. Mijn grootmoeder moest dik wijls naar die foto's gekeken hebben. Ze hadden vast niet altijd omgekeerd op deze tafel gelegen. Ik bewoog me door het vertrek, hier en daar stilhoudend om de voorstel ling op de omgekeerd tegen de wan den gezette schilderijen te bekijken. Niets bijzonders, meest landelijke ta ferelen die vroeger in de kamers beneden gehangen zouden hebben, en een paar portretten van onbekende voorouders. Er waren opgerolde vloer kleden en kleedjes. Er waren vier spiegels van diverse afmetingen, een ervan in een buitengewoon mooie zil veren lijst, waardevol 1, en naar ik aannam, zeldzaam. Ik keerde me naar Morag: 'Waarom? Waarom zijn al deze dingen hier?' 'Dat is niet eenvoudig te begrijpen, juffrouw. Toen mevrouw Macdonald stierf, werden die dingen gaandeweg hierheen gebracht, de beeldjes en schilderijen en al die dingen. Me vrouw Sinclair zei dat het voor de veiligheid was. Ze wilde niet dat er iets brak of verloren raakte. En de meester lette er niet op, of het kon hem niet schelen. Hij komt hier nooit. Mevrouw Sinclair denkt geloof ik dat het zondig is om versieringen in je huis te hebben. Ik kan niets zondigs zien in een schilderij of een vloerkleed. Zij heeft nu eenmaal haar manieren, jufrouw, en men raakt daar vanzelf aan gewend. Maar ik kan u wel vertellen dat ik uw grootmoeder heel erg miste, toen ze gestorven was, (Wordt vervolgd) Ook prof. Steenkamp, informateur van het kabinet-Biesheuvel, heeft zich nu voorstander verklaard van een goed kabinet-Den Uyl op ruime basis'. In Brandpunt zei hij zaterdagavond: 'Het wordt tijd, opnieuw te pogen met de PvdA samen te werken. De meerder heid van het volk wil een combinatie rood-wit'. Hij voegde eraan toe, niet te denken aan een blijvend samengaan, maar de keus voor dit moment nood zakelijk te achten. Hoewel niet minder gevat, was prol Steenkamp in deze uitzending ernsti ger dan we van hem gewend zijn. Zijn ernst hing uiteraard samen met ge spannen situaties in ons land. Daarom is de snelle vorming van een kabinet dringend geboden. Wel zal dan aan een paar voorwaarden moeten worden voldaan, onder andere een juiste ge talsverhouding van progressieve en confessionele ministers op basis van het aantal Kamerzetels en dan klopt de voorgestelde verhouding van 10:6 niet). Een andere wens van prof. Steenkamp is. dat de confessionele par tijen hun beste mensen beschikbaar zullen stellen. Pas na de Brandpunt-uitzending heb ik de Sterallures van de AVRO kunnen volgen. Albert Mol zat zeer openhartig in zijn praatstoel. Overtuigender dan de astroloogonthulde hij zelf zijn gecompliceerde persoonlijkheid een bij tijden boeiende samensmelting van de man die graag het stralende mid delpunt wil zijn en de vlug gekwetste mens. Dat die twee met elkaar nogal eens overhoop liggen, probeerde hij ook nu met kwinkslagen te verbloe men. Met twee 'wapens' houdt hij zich staande: zijn humor en een neiging tol filosoferen. Als hij nou eens één van die twee zou weten te verdiepen, dacht ik zaterdagavond, welke werkelijke Al- bert Mol zou dan opstaan? Als zijn laatste bijdrage aan NOS- Kiosk interviewde Herman Wigbold zondagmiddag o.a. de criminoloog prof. P. Hoefnagels over de vorming van anti-terreurbrigades. De hoogleraar noemde de leden van zulke brigades een paar keer sluipschutters. Ik vraag me af of dit de juiste benaming is. Koos Postema's terugroepen van her inneringen aan een bepaald jaar be gint aan inhoud te winnen, al kan je natuurlijk van mening blijven ver schillen over de gemaakte keus. Pak kend was rabbijn Soetendorps terug blik op het uitroepen van de staat Is raël. waarvan hij toen getuige was, staande naast mevrouw Golda Meir. In de documentaire van Manus van de Kamp en Henk Suèr is een overstel pende hoeveelheid materiaal aange dragen om te bewijzen dat de Duitse filmserie Die Rote Kapelle zeer veel feiten vertekent of verzwijgt. De reeks is dan ook niet gebaseerd op de voortreffelijke documentatie van Gilles Perrault, maar op een waarde loos boek van de Duitser Iiöhne, die dubieuze bronnen gebruikte en met geen enkele verzetsstrijder had gespro ken. Wist meri dit bij de NOS niet voordat men met de uitzending van een de historie verdraaiende film be gon? Ton Hydra AMSTERDAM/PARAMARIBO In een brief aan de Surinaamse vakcen trale CLO heeft de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel'(ABOP) adhesie betuigd met de stakende Suri naamse leerkrachten. Het bestuur zegt de moed te bewonderen, waarmee de georganiseerde leerkrachten in Suri name de strijd aanbinden en spreekt de wens uit, dat de actie zal bijdragen tot verwerkelijking van zowel materië le als inhoudelijke verbeteringen van het onderwijs in Suriname. Ook de Stichting Welzijn Surinamers en Antillianen in dc Bijlmermeer en de redactie van de Bijlmer-Express hebben hun instemming met de acties in Suriname betuigd. Zij spreken over verkrachting van de rechtspositie van Surinamers in Suriname. In Paramaribo heeft de politie de Surinaamse journalist Josef Slagveer, die woensdag werd aangehouden, vrij gelaten. Het werd beschuldigd van opruiing en het aanzetten tot acties tegen het gezag. De leider van Afro Sranang, C. Lasley. is eveneens uit hechtenis ont slagen. Bij het vliegveld Zanderij bij de Suri- iaamse hoofdstad is zaterdag een Bra ziliaan aangehouden, die in het bezit bleek van een groot aantal vuurwa pens en munitie. 1. Smidje Verholen stond trots als een pauw bij een fraaie, roodgelakte benzinepomp, die sinds korte tijd op het kleine pleintje voor zijn smidse was aangebracht. Met zijn hand steun de hij op 't bekende rekje, waarop zich de verschillende soorten brand stof bevonden, die gewoonlijk voor bromfietsen worden gebruikt. De aan leg van die pomp had hem wel wat geld gekost, maar dat gaf niet. De kosten kwamen er ruimschoots weer uit, want zijn pomp was de eerste en enige pomp in het dorp Rijkhuyzen. Dat alles in Rijkhuyzen rustig zijn gangetje ging, werd wel treffend be wezen door de waardige en kalme wijze, waarop in een zijstraatje de nieuwe veldwachter van Rijkhuyzen kwam aanschrijden. De wakkere kerel liep of wandelde niet. Nee.hij schreed. Hij was zich van zijn waar digheid volkomen bewust en hij liet dat gewoonlijk goed merken ook. Hij was weliswaar maar een klein manne ke, maar dat gaf niet, want als het er op aankwam, kon hij vëchten voor tien! Hij kwam uit het uiterste Noorden van het land en hij luisterde naar de fraaie naam Eelco Eelkema. De smid zag hem met welgevallen naderen, want hij mocht hem wel, diij kleine, kittige Eelco. 'Ah... die Eel "Ta co!' groette de smid, toen de koddt beier naderbij gekomen was. Goeie middag. Verhool'n, groette Eelco 'Hoe staen de zaek'n met je nieuw pompie?' 'Best', antwoordde de smid 'En hoe bevalt, het jou hier nou in j nieuwe betrekking? Je bent hier noi net zo'n beetje drie maanden, hè! 'Krek op de kop af drie maend'n antwoordde Eelco. 'Ik moet eerlijt zegg'n, ik heb her een beste betrekf king. Rijkhuyz'n is een vriendelijll plaetsje. Lekker rustig en zo. FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Si Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz rep en ber. (7.25-7.30 V. d voorpag VPRO: 7.54 I» -en .V..s i ll Dingen vd dag 8.23 S Spitsuur A'dam - verv. 9.15 I - me ue ji iz-ck'pl.progr. (9.35- 9.40 Walerst.iïo.UO (Si Muz. voor luiste raars (11.00-U.02 Nws.) NOS- 12.0 0 Den Haag deze week. VPRO 12.15 VPRO-Maan- dag- rechtstreeks progr waarin rep., in- terv komm. ber., telef. reaktics en muz. 13 00 Nws, 13 1113.20 Akt.i. 14.25 Schoolra dio. AVRO: 14 45 Radiojournaal. 14.50 We- genverkeerslnl 14 55 Reg. zaken 15.25 (S> Scala, jonge Nederlandse kunstenaars: Cello en piano: klass. en mod. muz. 16.00 Nws 16 03 Radiojournaal. 16.05 (S) Ballroomork. met zangsollste. 16 30 (S) Mikadoo: kinder magazine. Overheidsvoorl.17.40 De politie nu AVRO: 17.55 Mod. AVRO. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18 25 (Si Jazz Spectrum. PP 19.00 Uitz v.d. P.P.R NOS: 1" lil (Si Harmonie en Fanfare ln Nederland i-(i Europa. 19.40 (Si Hobbyscoop: populair •;r. over electronlca. 20.00 Komt U maar atiueel progr. mei gesprekken, telef. reak- nes en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep 22.25 Uitz. v.d Bond zonder Naam. NOS 22.30 Nws. AVRO; 22 40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Jazz In Aklie: Jazz in het Concertgeb. te A'dain. 23.55-24,00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (Si Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 Te Dcum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af evenagelisch komm. bij de tijd. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. v.d huisvr. 8.45 (Si Plein publick: maan dagmorgen met mensen en muz. en om 9.30 (S> Hier en nu en 10.30 Nws.). 11.15 (S) V.d. kleuters 11.30 (Si Hier en nu. 11.32 lS> Zilverpraat 11.55 Med. 12.00 Strictly country style. 12.21 Voor boer en tuinder. 12 26 Med. t b v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12 50 Makro: sociaal econom. rubr. 13.00 (S) Kerkorgelconc. klass. muz. 13.30 (S) Hier en nu. 13.32 Gouden stemmen uit een voorbije tijd. 14 05 Schoolradio. 14.30 (Sl Hier en nu. 14.32 (Si He( lied in de eurojlese landen (4); Frank rijk 15.00 Geref middagdst 15.30 Nws 15 33 (S) Studio 6 middagmagazine met ver "oiin" on inf. on 16.30 (S) Hier en nu. 17 20 Ovcri-.-Msvoorl Ontmoetingen met riik iio(oi> Samenstelling en presentatie TJark Petzoldt 17.30 Nws. 17.32 (Sl Hier en NCRV: 18.00 (S> NCRV Combo Corner 18.10 Uitz. v.d. B.P. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 18 48 (S) Marlniers- kape! der Kon. Marine. 19.on iSi Filter: jongerenprogr. 19 30 Llterama radinkron. over hoeken, schrijvers en toneel. 20 00 Nws 20 05 Avondoverdenking. 20 15 Omroep- ork. klass. en mod. muz. 21.25 (S) Tenor en piano: klass. liederen. 22.00 (S) De componist v.d. maand: Max Reger. klank beeld. 23.00 Theolog. etherleergang. 23.35 (S) De componist vd. maand: Max Rcger: koorwerken door NCRV-Vocaal ensemble r pianobegeleiding. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7 00 Nws. 7.02 KRO-op-Drie: Discjoc- 1 keyshow. (8.00. 9.00, 10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KRO'sf- pauzeprogr met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar TROS: 14.00 Nws. 14.03 Van tweefl tot drie op Drie. 15.00 Nws. 15.03 Hugo van Gelderen Show. incl. de nationale tip- vijftlen. (16.00 en 17.00 Nws.) V NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer p Show. AVRO 19.00 Nws. 19.02 Nederland c non-stop. 20 00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.05 Take the 8-train. 21.00 Nws. 21.02 De negen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 Superclean fl|p, Dreammachine 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 33-45-78: muz.-magazine. (24.00 Nws: 0.02- 0.05 Radiojournaal.) 0.55-1 00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber 12 08 Landb - kron. 12.15 Licht muz prng;-. 12.50 Buiten), persoverz 13 00 Nws. ac:.. weerber. en toneelagenda. Daarna: licht muz.progr. 13.55 Beursher 14 00 Nws. 14 03 Melodie Radio. <15.00 Nws.) 16 00 Nws en beursber. 16.10 Lichte muz 17 no Nws en mod. 17.10 Lichte muz, 17.55 Weegschaal. 18 00 Nw.- 18.05 Voor en door de soldaten. 18.43 Paardcsportber. 18.45 Sportmagazlne 18 55 Taalwenken. 18.57 Gramm.platen. 19.00 Nws en act 19 30 Lichte muz. 19.40 Keurig Engels. 19 45 Openbaar kunstbezit. 20.00 Splinternws. 21.05 Licht progr. 22. loterijuitsl. 22.15 Muz. en praatjes. 23.00 Nws. 23.05 Licht progr. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag VEI.SEN De produktie van ijzer en staal bij Moogovens gaat duidelijk vooruit, zo deelde de algemeen be drijfsdirecteur Th. M. van Erp zon dagmiddag mee. Er zijn nu vier hoog ovens in bedrijf. In de periode van zaterdagmorgen zes uur tot zondag morgen zes uur produceerden die 9200 ton ruw ijzer. Dat is ruim 60 procent van de hoeveelheid, die er volgens het programma gemaakt had moeten worden. Ook de staalfabrieken draaien op ongeveer 60 procent. De Industriebonden NW en NKV gaven woensdag het stakingsparool voor de staalfabrieken. Volgens Van Erp is daar maar weinig gehoor aan gegeven. Van de standaardbezetting van 1266 man zouden maar 280 in staking zijn gegaan. De negen onder delen van Hoogovens, waar gestaakt wordt, hebben een personeelsbestand van 5166 man. Zaterdagmorgen telde Hoogovens hier 1965 stakers. De Raad van Bestuur van Hoogovens heeft dit weekeinde geen contacten gehad met de vakbonden of met de werknemerscommissarissen, zo heeft drs. J. D. Hooglandt, lid van deze raad, meegedeeld. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Volgende patiënt over gezonheidszorg heidszorg 21.10 De bonte storm, progr. over het Carnaval in Maas tricht 22.00 Speelfilmcyclus met Edward G. Robin son: Gangsters en gokkers, speelfilm uit 1936 22.50 Tele-Zet NOS 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Engelse les 18 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 19.30 Tips voor je toekomst NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Frank Sinatra - een man en zijn muziek 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Act. en muz. 10.45 Tekenfilm. 11.00 Fllmrep. carnavalsoptochten in Mainz, Keulen en Dusseldorf. 12.00 Car navalsprogr. vanuit Mainz. 13.40 Carnavals- progr. uit Keulen. 16.25 Carnavalsprogr. vanuit Dusseldorf. 17.15 V.d. kinderen. 17.35 V.d. kinderen 17,55-18.00 Journaal. (Reg. progr. NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (33). 18.00 Graf Luckner. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19.20 Arnie. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-12.15 Schoolte levisie. 9.30-10.00 Sesamstrasse <33). 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Amusem.progr. 18.40 Hier und Heute. 19 15 V.d. kinderen. 19.25 Wunderliche Welt). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Weekend im Paradies. klucht 22.15 Knallbonbons, carnavalsprogr. 23.45 Der Vampir. Poolse tv-fllm. 0.15 Jour naal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Film- rep. 18 05 Carnavalsoptochten vanuit Mainz, Dusseldorf en Keulen. 19.10 Stadt ohne Sheriff. 19 45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Reperbahn bel Nacht, Duitse speel film uit 1954. Aansl.: kort Journaal. 22.00 Doe. progr. 22.30 Journaal, comm. en weer ber. 18.00 Sesamstrasse (33). 18.30 Für Eltern und Erzleher (8). 19 00 Managem. für alle FührungskrSfte in Wirtschaft und Verwal- tung (22). 19.30 Bellamys Pflanzên-Report (5). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Film- rep. 21.00 Filmrep. 21.30 Task Force Police (8). 22.20 Einde uitz. DUITSLAND III WDR 8.20 en 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesam strasse (33). 11.00 en 11.45 Schooltelevisie. 17.00 en 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse (33). 18.30 Hablamos espanol (28). 19.00 Zandmann. 10.05 Voor Italiaanse werkn. 19 15 Prisma v.h. Westen. 19.45 Rcg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerDer. 20.15 Carnavalsparade vanuit Münster. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 De woudlopers. 18.30 Korte film. 18.40 Mijn lichaam en ik (5). 19.10 Sporltribune. 19.33 Zoeklicht. 19,38 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Filmrep. 20.55 De laatste oever, science fiction film. 23.05 Journaal. BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 V.d. kinderen. 18.30 V.d. vrouw. 19.00 R.K. uitz. 19.30 Sport. 19.45 Weerber. en journaal. 20.15 La pierre de lune. 21.30 Fllmportrel. Daarna Jour naal. Dit tiel l.i] ing zie! bli dei Me Bo ge- zij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4