leidse spaarbank Aanvaring treft Spanjaardsbrug Autowrakken liggen Leiden nog altijd zwaar op de maag Agenda voor Leiden Imperium brengt poe-fragmenten Geïnstalleerd Cliché's voor bankbiljetten aangetroffen Behoud identiteit een eerste eis Verkeerslichten op drie kruisingen 7% rente op spaardeposito's voor 3, 4 of 5 jaar vast naar keuze van de spaarder. Sportstichting laakt groep Noord Kampen voor jeugd van Oegstgeest /K2 TKOUW/KWABTET ZATERDAG 3 MAART 1973REGIO L3 Prognose ook al niet mogelijk Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het autowrakkenprobleem ligt de gemeente Leiden zwaar op de maag. Dat blijkt uit een reeks antwoorden van B. en W. op vragen van het raadslid Waaw (PvdA), dat al sinds augustus een illegaal werkend autokerkhof aan de Rooseveltstraat op de korrel heeft. Hij noemt deze ongewenste situatie een mogelijke indicatie voor het tekort aan mogelijkheden om autowrakken op te vangen. schrootbedrijven zou een situatie als deze wel eens concurrentievervalsing in de hand kunnen werken. B. en W ontkennen echter de speculatie van het raadslid, als zou de gemeente geen enkele greep meer hebben op de schrootproblematiek. De exploitanten van het autokerkhof zijn in 1970 al gewaarschuwd, maar toen ontruiming uitbleef besloot men politiedwang te hanteren. Hangende stappen met betrekking tot de over dracht van het bewuste terrein (aan de Royal McBee Nederland n.v.) leid den ertoe, dat hiervan voorlopig werd afgezien. De vraag van Waal, of er wel eens proces-verbaal is opgemaakt wegens overtreding van de hindenvet en de verordening op het stadsschoon. wordt door B. en W. ontkennend beantwoord. Overigens heeft het schrootbedrijf aan de Rooseveltstraat zijn langste tijd gehad, omdat de gemeente het terrein binnenkort zal overdragen aan de Royal McBee, die er twee opslaggebouwen wil neerzet ten. De grond zal dan leeg worden opgeleverd. Hij noemt het (legale) schrootbedrijf Gijzenij aan de Zijl te klein en on gunstig gelegen in een woonwijk. Maar op zijn vraag, op welke plaatsen in Leiden nu of in de toekomst nog schrootbedrijven kunnen worden ge vestigd, blijven B. en W., het ant woord schuldig. Ook verplaatsing van het schrootbedrijf Gijzenij acht het college uitgesloten vanwege de hoge kosten die daarvoor op tafel zouden moeten komen. 'Zolang het bedrijf voldoet aan de wettelijke voorwaar den achten wij de overlast voor de omgeving (Timorstraat-red.) tot een aanvaardbaar peil teruggedrongen', zo luidt het antwoord. Geen cijfers Cijfers, die zouden kunnen leiden tot een concrete prognose van het auto- wrakeknprobleem in de nabije toe komst, ontbreken nog altijd. Het z.g. 'autowrakkenplan' van de provincie is niet meer dan een advies om dit probleem zoveel mogelijk in regionaal verband op te lossen. Provinciale Wa terstaat werkt momenteel aan een nieuw, hopelijk constructiever plan. Op grond van landelijke gegevens is echter wel een slordige prognose voor de komende jaren te geven. Zo mag Leiden in b.v. 1980 wel rekenen op een aanbod van 3500 wrakken; voor de regio in haar totaliteit zal dat 7000 8000 wrakken zijn. Hoewel binnen het gewest Leiden nog geen initiatieven zijn genomen om dit vraagstuk te onderzoeken, zijn B. en W. wel voornemens om te gaan zoe ken naar nieuwe methoden, die voor zien in het 'verwerken' van autowrak ken. In de suggestie van de heer Waal, om daarbij met name eens te gaan denken over de sedert kort in Nederland opererende 'rijdende auto pletter', ziet het college niet veel heil. ook al omdat insiders hierover een negatief oordeel hebben geveld. Wijzi ging en aanvulling van de wetgeving is nodig om effectief te kunnen optre den, aldus B. en W. Valse concurrentie De illegale werkwijze van het auto kerkhof aan de Rooseveltstraat vinden B. en W. niettemin evenals de heer Waal zeer ongewenst. Ten opzichte van wèl legaal functionerende Leo Bolt exposeert bij 'De Bink' LEIDEN In de studio van de drukkerij De Bink aan de Roosevelt straat 3 exposeert Leo Bolt tot 30 maart grafisch werk, reliëfdrukken en grafisch objecten. Leo Bolt toont in zijn werk een voorkeur voor primaire kleuren, waar bij het wit de boventoon voert. Bolt's visuele instelling werd sterk ontwik keld door Jacques Janssen en Jan van Keulen, leraren aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Sinds 1964 kan men Leo Bolt veelvul dig dn het buitenland treffen. Enge land geniet zijn voorkeur: hij bewon dert er het werk van de kalligraaf Edward Johnston. De expositie bij drukkerij De Bink is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8-17 uur. LEIDEN De toneelgroep Imperium geeft'zaterdag 10 maart in het Micro- theater aan de Vestestraat de premiè re van fragmenten uit de 'Fantasti sche Vertellingen' van Edgar Allen Poe. Er is getracht iets van de bizar re, tegelijk speelse sfeer uit deze verhalen tot leven te brengen. Verder treedt Imperium nog op de volgende dagen 16. 17, 23, 24, 30 en 31 maart 6 7 13 14 27 en 28 april en 5 11 en 12 mei (eveneens in het Micro theater aan de Vestestraat). Poe's werk heeft veel verschillende facetten: detectives verschrikkingen, de bedreigde en bedreigende mens, de achtergronden van moorden, het bo venaardse en wonderbaarlijke verha len. Edgar Allen Poe werd in 1809 in Amerika geboren. Zijn ouders rond reizende toneelspelers stierven toen Edgar 2 jaar oud was. Dankzij de zorg van een rijke koopman kon hij later gaan studeren: eerst in Lon den, daarna in de V.S., waar hij van twee universiteiten werd weggestuurd wegens wangedrag. Hij begon verha len te schrijven die in tijdschriften verschenen. Als kind had hij al ar moede en ellende meegemaakt en ook later werd hij daar niet van verlost. LEIDEN In de kerkeraadskamer van de Zuiderkerk installeerde de voorzitter van de prot.-chr. vereniging voor buitengewoon onderwijs, mr. dr. M. Teekens, de heer W. M. C. Hei koop tot hoofd van deze school (nu nog aan het Plantsoen, over enige tijd aan de Hoflaan-Telderskade). De heer Teekens merkte op, dat de heer Hei koop zijn werk in Leiden als een uitdaging opvatte. Hij heeft in Breu- kelen hiervoor veel moeten opgeven. De voorzitter hoopte, dat hij hier met plezier en vrucht zou werken. Er wordt gepoogd, voor de heer Heikoop in Leiderdorp een woning te vinden. Onder de sprekers was ook de heer H. Salomons, die namens de oudercom missie de heer Van den Brink, oud- hoofd van de school aan de Stadhou derslaan, dankte voor zijn waarne ming tijdens de vacature. De heer Heikoop zei zelf: 'Ik hoop het goed te doen. De daad vind ik erg belangrijk. God roept ons broeders tot de daad. Ik ben blij dat ik hier in Leiden mag aantreden. Hoorzitting- over de sloot bij Rijndijkstraat LEIDEN Omdat een aantal bewo ners van de Rijndijkstraat en de Ver damstraat en het inmiddels gevormde actiecomité een oplossing zoeken voor de problemen van een sloot achter de huizen, is er maandag 5 maart om 8 uur een bespreking met de gemeente in een vergaderruimte van de Vredes- kerk aan de Burggravenlaan. De klachten behelzen onder meer dat de sloot stinkt ,dat er olie in de sloot ligt en dat de huisriolering recht streeks op het water is aangesloten. LEIDEN In een tuin van het leegstaande pand aan de Haagweg nummer 5 hebben twee spijbelende jongens een kist met materiaal gevon den dat gebruikt zou kunnen zijn voor het drukken van valse bankbil jetten. De familie Tabbers, die in een woonboot naast de vindplaats woont, was op de hoogte van de vondst en waarschuwde de politie. In de kist zat o.a. een cliché voor het drukken van Spaanse bankbiljetten. ADVERTENTIE f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten om zéker te zijn 1 Mechanisme blijft inwerking LEIDERDORP Gisterochtend om kwart over zeven werd een gedeelte van de borstwering van de Spanjaardsbrug door een Sche- veningse kotter stukgevaren. Het mechanisme van de brug liep daarbij geen schade op en kan daardoor in werking blijven. Volgens de bruggewachter loopt de schade in de duizenden guldens. De Sch. 90, die bij de firma Boot werd gebouwd, was onderweg naar Rotterdam toen het vermoedelijk door de harde wind tegen de borstwering werd gedrukt. De vissersboot liep hoegenaamd geen schade op. De foto links toont het afgebrokkelde bruggehoofd. Boven: de Scheveningse kotter, die eveneens intact bleef. HILLEGOM In de jaarvergadering van de A.R.-Kiesvereniging te Hille- gom werd het beleid t.a.v. de komen de gemeenteraadsverkiezingen bespro ken, waarbij men zich diende te bera den over de vraag of men weer, zoals in 1970, met één Combinatie Christe lijke Partijen in zee zal gaan .gezien het feit dat dit vier raadszetels heeft gekost. De vergadering bleek eenstemmig over het te voeren beleid, en meende dat eerste eis was het behoud van de eigen identiteit der A.R.-Partij, zowel landelijk als plaatselijk. Zij stelde zich positief op t.a.v. samenwerken in de toekomst met anderen, maar vond dat dit niet priori een volledig samengaan inhoudt. In de plaats van voorzitter P. Bouma, die bestuurslid blijft werd drs. W. L. Bénard tot voorzitter gekozen. In de bestuursvacatures werden gekozen Mevr. S. Vermeer-Nieuwenhuis, T. Lo- dewijk en A. C. Rikkers. LEIDEN B. en W. hebben het \oornemen om nog dit voorjaar de gemeenteraad een voorstel te doen om een half miljoen beschikbaar te stel len voor het plaatsen van verkeers lichten op de Churchill-Iaan-kruisin- gen met de Kennedylaan, de Vijf Meilaan (foto) en de Telderskade. Ook zou van dit bedrag de verkeers lichtenautomaat bij de oversteekplaats Verdistraat moeten worden vervan gen. Mocht dit besluit worden goedge keurd, dan zal het niet temin nog zeker een half jaar duren voordat de stoplichten kunnen worden geplaatst. Het college heeft een en ander on langs meegedeeld aan de hoofden van scholen in de omgeving van de Chur- chilliaan, die betrokken zijn geweest bij de handtekeningenactie in het ka der van de actie 'Stop de Kinder moord'. Academische examens LEIDEN, 23 februari Geslaagd: Seml- artsex. de heren A. A. Fortuin. Den Haag; E. J. Hasselink, Boskoop; C. F A. Milders. Leiden; J R N. Schrijver, Leiden. Artsex. de heren E. Fibbe, Sassenhelm; .1. C. Jelluma, Woerden; A. L. M. Trom, leiden; H. Tj. Warntjes, Leiden; .1. A. Wijnveldt, Voorburg. Kand.cx. W 1 W. en N. de heer D. W. Kuilman, Leiden; kand.ex. W 3 W. en N. do heer P. P. J. Delhey, Leiden; kand. ex. N 1 W. en N. de heer H. A. C. Dames, Zoeterwoude; kand.ex. N 2 W. en N. de heren J. N. Breunese, Den Haag en J. P. v. d. Mculen, Oegstgeest; kand. ex. A 1 W. en N. de heer J. S. de Vries, Leiden; kand. ex. B 1 W. en N. de heer R. R. Marchand, Lelden; kand. ex. B 4 W. en N. mej. H. Ph. v. d. Kruit, Leiden. Doet.ex. natuurkunde de heren W. Nonner. Voorschoten; J. Heyn, Voorschoten; D. F. van Leeuwen, Leiden. Doet. ex. Geologie de heer J. C. Deelman. Leiden. Doet.ex. scheikunde de heer B. J. P. de Jong, Leiden. Doet.ex biologie mevr. A. A. v. d. Linden- v. d. Eb, Wolfheze; mej. K. E. van Battum. Leiden. Kand.ex. W. Sociologie de heren P. J. J. Frumau. Delft; P. E. Goudema, Den Haag; J. C. A. v. d. Hoofd, Den Haag; C. R. Jordaan, Den Haag: M. J. M. Konings. Overveen; J. M. J. van Oyen, Nootdorp ;J. L. Sintnicolaas, Leiden; mej. C. M. van Oosterzeo, Lelden. Kand.ex. psychologie de lieren C. J. Bra- kenhoff, Leiden; W. A. v. d. Horst, Leiden; A. J. G. Parlevliet, Den Haag: J. W. Stalperts, Tilburg; R. Visser, Rotterdam; G. v. d. Wees, Nieuwerkerk a. d. iJssel: mej. H. D. M. Bruggink, Den Haag. Doet.ex. psychologie de dames E. N. Weij- zen-v. d. Zee, Voorschoten; A C. M. Tuinbe- ek-van Ruiten, Ter Apel; de heer J. J. Kerklaan, Leiden. Kand.ex. pedagogiek mej. A. van Assen. Rotterdam; J. H. Evers, Den Haag. Doet.ex. pedagogiek de dames M. L. Wesse- klng-Beukema. Leiden; M. van Rietschoten, Leiden; A. C. van Pruisen, Leiden. Doet.ex. fiscaal recht de heer Th. Chr, v. d. Voort. Schiedam. Doet ex kunstgeschiedenis de heer J. J. C. A. van Tatcnhovc.. Den Haag. Kerkelijk examen de heer M. de Heer. Katwijk aan Zee. Burgerlijkse stand LEIDEN- Geboren; Simon zn r S Laros en M Veldhoven; Maartje P dr v P van der Plas en W van Leeuwen; Steven L S zn v A Sandberg en J L Lowe: Paula dr v B N Koegler en K de Water. Overleden: P C de Boer 1891 man; E L C Scholtes 1918 man; G Koeslag 1901 geh gew met A Koopman. Gehuwd: J F Kieft en M A Hennekij; J Noort en J W de Tombe: T J Ouwerkerk en AM J Lens; G Groeneweg en H I van Kampen: B Daanen en J van Egmond; W Kerst en M Noest. D Koppe en A E Langerak. ADVERTENTIE ZATERDAG 3 MAART Gehoorzaal. 8.15 uur; K. en O., Tsjechisch gezelschap Broln mu muziek, zang en dans ZONDAG 4 MAART OEGSTGEEST. Rljnl. Lyceum. 2 uur: K. en O., pianoconcert Stefan Askenase. MAANDAG 5 MAART Stadhuis, kamer 3, 2.30 tot 4.30 uur spreek uur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds DINSDAG 6 MAAKT Breestraat 19, 7 tot 8 uur spreekuur Chi. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38: 7.30 tot 8.30 uur spreekuur bulsvesting werkende Jongeren. Arbeidsbureau Herengracht 9.30 lot 10.30 uur Man-Vrouw-Maatschappij, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49: 10.30 tot 11.30 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Bevrijdingskerk: 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur bevolkingsonderzoek. WOENSDAG 7 MAART Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Bevrijdingskerk 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur bevolkingsonderzoek. DONDERDAG 8 MAART Bovenzaal Bevrijdingskerk 7.45 uur jaarver, gadertng afdeling Zuid-West Christenvrou wenbond. Stadhuis 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads. vrouw. Bevrijdingskerk 9 tot 12 en 2 tot 4.30 uur bevolkingsonderzoek. VRIJDAG MAART Bcvijdlngskerk 7 tot 10 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Gehoorzaal 7.30 uur Prinses Beatrix-school Morsweg 188. leerlingen verzorgen feesta vond. Bevrijdingskerk: 2 tot 4.30 en 5.30 tot 8 uur bevolkingsonderzoek. ZATERDAG 10 MAART Microtheater Vestestraat 40: Chr. toneel groep Imperium, 8.30 uur première fragmen ten uit 'Fantastische vertellingen' van Ed gar Allan Poe. FILMS TOT 8 MAART Camera: Frenzy 18 Jr Dag. 19.00 en 21.13 en ma. di, do en vr 14.30 Matinee: Winnetou keert terug a l. vro, za 14.30, zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. Zabriskl Point 18 Jr vr/za 23.30. Luxor: Super Fly 18 Jr Dag. 14.30 - 19.00 en 21.15 uur. zo 14.30 -16.45. 19.00 -21.15 uur. Rex: Secret Sexlife of Romeo and Juliet 18 Jr Dag. 14 30 - 19.15 - 21.15, zo 14.15 - 19.15 en 21.15 uur. Nachtvoorst. Overspel met z'n eigen vrouw 18 jr vr/za 23.30. Studio: Bij de beesten af, a.l. Dag. 14,30 - 19.00 en 21.15 uur. zo 16.45 extra. Lido: Turks fruit 18 jr aanv. tijden zie Studio. Trianon: Mash 18 Jr Dag. 14.30-19.00-21.15 uur, zo 14.15 - 16.30 - 19.00 - 21.15 uur. Poppentheater (tel. 25802) iedere zondag een voorstelling van 14.30-16.00 uur. DIENST APOTHEKEN LEIDEN Dienst aoptheken tot 9 maart: Haven-apo theek. Haven 18. en apotheek Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3: grflsch werk en reliëfdrukken van Leo Bolt. Open maandag tot en metvrijdag van 8 tot 17 uur. Tot 30 maart. Kabinet Gaper, Johan de Wittstraat 40: aquarellen en tekeningen van Hans Dingjan, zeefdrukken van Willem Breddels en siera den van Jozef v. d. Horst, tot 21 maart. Open dinsdag-zaterdag van 2 tot 5.30 uur. donderdag ook van 7 tot 9 uur en na telef. afspraak. Galerie 't Dulvenhuvs, Rapenburg 94: kleu rendrukken van Will Tweehuysen, tot 24 maart. Open dinsdag tot en met zondag van 14 tot 20 uur. Sociëteit Burgers, Burgsteeg 2a tentoonstel ling van vesten, wandkleden, borduursels en poppen. Dag. van 16 tot 1 uur, zo 14 tot 1 Bezoekuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15 00 16.00 uur en van 18.3020.00 uur. Voor de kinderafdelingen: elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.3019.00 uur. Voor de prematurenafdellng gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.m. vrijdag: 18.3018.45 uur en zaterdag en zondag van 15.3015.45. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. LEIDEN Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekuren St. Elisabeth-ziekenhuis LEI DERDORP: Ouders 18.00-18.30 u. Klasse-afdelingen: Volwassenen: dag. van 11.15 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 14.45 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraam klasse-afdeling: van 11.15 tot ,12.00 (alleen voor echtgenoten). 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dag. van 15.00 tot 18.30 uur. Derde klsse dag. van 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. Diaconessenhuls: le klasse dagelijks 11.00- 12 00 u, 13.15-14.no uur, 18 45-19 30 u 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 u en 18.45- 19.30 u. Kinderafdeling dagelijks 14.45 u. en 15.30 u., maandag-, woensdag- en vrijdaga vond 15.00-18.30 u. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 u.. 's zondags 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. le klasse: de gehele dag. Annakllniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 u. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-11.00. 14.00- 14.45 en 18.00-19.00 u. 3e klasse 14.00-14.45 en 18.00-19.00 u. Kraamafdeling 16.00-17.00 u. alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: keramiek Harm Henrick Ka- merllngh Onnes, van 17 febr. tot 25 maart, dag. 10 tot 6 uur, zond. 13 tot 16 uur. Gelerie v.d. Vllst. Botermarkt 3: schilderijen Ben Mone, wandkleden Ans Lempus. brons- plastieken Peter v. d. Meer, grafiek Kees Hauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr. tot en met maart. Sociëteit Burger: Grafiek 1968-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers, Burg- steeg 2a. Leiden dageUjks geopend van 16 tot 1 uur. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag ln de hal van het Gemeente centrum Lljtweg 9, van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijk 32, Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders, mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leldsc koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u. veemarkt. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De conclusies, die de werkgroep Groenoordhal trekt in het onlangs verschenen tussenrapport om trent het toekomstig gebruik van de hal, hebben de Leidse Sportstichting met zorg vervuld. In een brief spreekt zij haar teleurstelling uit over 'het gemak' waarmee deze werkgroep de belangen van de sportbeoefening in Leiden ondergeschikt maakt aan de drang tot vermindering van het ex ploitatietekort'. De sportfunctie van de hal komt naar de mening van de Stichting de bevol king het meest ten goede. Een even tuele verhoogde bijdrage van sportge- bruikers in het midden latend, meent de Stichting, dat omwille van een vermeende winst in het winterseizoen andere evenementen voorrang krijgen, terwijl niemand weet waar de sport dan heen moet. In dit verband spreekt de Sportstich ting ook haar verontrusting uit over het lot van de korfbalvereniging Noorderkwartier, die een speelveld gedeeltelijk ziet verdwijnen als (bij overname van de Rotterdamse vee markt) op het terrein achter de Groen oordhal een runderloods zal worden gebouwd. De Stichting noemt dit tra gisch, zowel voor de vereniging als voor het stadsdeel, 'dat toch al zo slecht bedeeld is'. Des te meer trekt men zich dit aan, omdat zojuist de laatste hand wordt gelegd aan het clubgebouw, waarvoor de korfbalver eniging jaren lang gevochten heeft, en dat eveneens gedoems is te ver dwijnen. B. en w. wordt bij voorbaat verzocht zich nog eens over de platte grond van het Groenoord-terrein te buigen. OEGSTGEEST Al vele jaren wor den vanuit Oegstgeest kampen georga niseerd. Ook dit jaar heeft de Gere- formeerde-Hervormde Jeugdraad Oegstgeest een aantal kampen op sta pel staan. 1. Boerderijkamp in Noord- wijkerhout van 16-19 juli voor jon gens en meisjes van 8-10 jaar. Kosten 30; 2. Tentenkamp I in Ermelo van 14-21 juni voor jongens en meisjes van 8-10 jaar. Kosten 65. 3. Tenten kamp II in Beekbergen van 14-21 juli voor jongens en meisjes van 10-12 jaar. Kosten 65. 4. Tentenkamp III in Beekbergen van 21-28 juli voor jongens en meisjes van 12-14 jaar. Kosten 65. 5. Jeugdkamp i nBeek- bergen van 7-14 juli voor jongens en meisjessvan 14-17 jaar. Kosten 72.50. Alle kampen zijn inclusief reiskosten! Inschrijfformulieren zijn te krijgen in het Gemeentecentrum Lijtweg 9. Men kan zich opgeven door een inschrijf formulier bij het kampsecretariaat in de bus te stoppen: Toorenveltstraat 32. Het kampspreekuur wordt gehou den op de le en 3e vrijdag van de maand in het Gemeentecentrum van 19.00-20.00 uur. Vervuilers Spoorsloot nog steeds spoorloos LEIDEN 'Het is tot nu toe niet gelukt de vervuiler(s) van de Spoor sloot op te sporen, door wiens(wier) toedoen een twintigtal eenden en gan zen het leven verloor'. Dit antwoor den B en W op vragen van de raadsleden W. Kuyper en B. D. Oos terman. Het is volgens B en W onmo gelijk permanent toezicht te houden bij de sloot. Op de suggestie van de twee raadsleden, dat een garagebedrijf in de omgeving de veroorzaker zou zijn van de verontreiniging, merken B en W op dat na een onderzoek van het Hoogheemraadschap is komen vast te staan dat dit hoogst onwaarschijn lijk is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3