|Vietnam-overleg door ncidenten in crisis 0914)1133456 441133456 'Syrische Joden leven in een hel' Vanaf 3 maart verschuift de kiestoon Sadat intensiveert iplomatieke acties PTT Belt u automatisch met het buitenland? fi was wordt Imin stuurt kabinet naand met vakantie Vluchtelingen doen relaas van martelingen en pesterijen Eerste staking van de Britse ambtenaren TROUW/KWARTET WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 TROlTff pan BUITENLAND T7/K7 ranoi en VS gedeeltelijk akkoord over controle-systeem Li>ARIJS (Reuter, UPI, AP) Nieuwe onenigheden hebben gisteravond de internationale Vietnam- Blonferentie in Parijs in gevaar gebracht. Het eerste incident ontstond, toen de Noordvietnamezen Jekend maakten dat zij voorlopig geen Amerikaanse krijgsgevangenen meer zullen vrijlaten. Te gelijkertijd kwam het werk in de commissie, die de slotverklaring voor de conferentie moet opstel len, tot stilstand, omdat de Noordvietnamezen niet aan één tafel wilden zitten met vertegenwoor- Tpigers van de Verenigde Naties. (ADVERTENTIE) fcerder op de dag was uit goed inge- jchte bronnen in Parijs vernomen, at Amerika en Noord-Vietnam het edeeltelijk eens waren geworden over £n systeem voor het bijeenroepen Jan een nieuwe internationale Viet- (am-conferentie ter behandeling van schendingen van de bestandsovereen komst. Op grond van dit nieuwe systeem zouden beide bij het conflict betrokken partijen in feite over ectn veto beschikken. In de overeenkomst zou worden voor zien in de bijeenroeping van een BjjVaast voorbereiding op strijd: tVIRO, WASHINGTON (UPI, Reuter, AP, DPA) President Lnwar Sadat van Egypte heeft gisteren op een persconferentie ver- paard, dat zijn land zich voorbereidt op een mogelijke oorlog tegen Israël, maar intussen de diplomatieke activiteiten intensiveert. Op pit laatste legde hij veel nadruk. 'at de oorlogsvoorbereidingen be dt, zei Sadat dat de laatste hand irdt gelegd aan plannen, 'die geha rd zijn op wat we hebben en niet at we verwachten'. Sadat voegde er echter onmiddellijk aan toe dat jn speciale adviseur voor veiligheids- aken Hafez Ismail, die al bezoeken a)(%acht aan Moskou en Londen en rashington, volgende maand naar onn gaat om met kanselier Brandt 'erleg te plegen. ant ever a de verkiezingen in Frankrijk reist Prij naar Parijs. Minister van buiten- at u ndse zaken Hassan el Zayat gaat t kr tussen naar India en China. 'Op die lij si anier zullen we de Grote Vijf heb- it za|en benaderd'. j jnj, ver de binnenlandse problemen van n NpPte zei Sadat onder andere dat de voojers mede verantwoordelijk is voor de cente studentendemonstraties. Hij irklaarde dat 95 procent van de zyptische studenten weer colleges !Cplgen en dat er slechts op kleine haal nog problemen zijn. /t Arbe 13 09 15.00 ren aan de'achterkant van de Boeing. Rohe zei dat de Franse steward die de ramp heeft overleefd, hem verteld heeft dat het toestel aan de achter kant werd getroffen. Volgens reizigers uit Syrië, die in Beiroet aankwamen, zijn bij demon straties in de Noordsyrische stad Homs 30 mensen gedood en 50 ge wond. Van officiële Syrische zijde wordt nog steeds over de incidenten, die een politiek-godsdienstige achter grond hebben, gezwegen. nieuwe internationale Vietnam-confe- rentie als Washington en Hanoi het hierover eens zijn, of als een van beide landt'n kan beschikken over de steun van tenminste zes andere deel nemers aan de conferentie. Aan de conferentie nemen zes communisti sche en zes niet-communistische lan den deel. Omdat tenminste zeven stemmen voor de bijeenroeping van een nieuwe conferentie benodigd zijn, kan den nieuwe zitting dus slechts plaats vinden als beide partijen het daarover eens zijn. De overeenkomst tussen Hanoi en Washington werd bereikt tijdens in formeel overleg en is voorgelegd aan de commissie, die de slotverklaring van de conferentie moet opstellen. Over de rol van de Verenigde Naties in het controle-systeem bestaat nog steeds geen overeenstemming. In de ontwerptekst zijn nog enkele andere punten waarover onenigheid bestaat, maar men verwacht dat hierover in de commissie compromissen bereikt kunnen worden. Verwacht wordt, dat de slotverklaring in het komende weekeinde formeel ondertekend zal worden. Overbodig Noord-Vietnam ls van mening, dat door het akkoord mdt Amerika het Canadese voorstel tot instelling van een nieuw controle-orgaan onder lei ding van de Verenigde Naties overbo dig is geworden. Ook de Russisiche minister van buienlandse zaken An drei Gromyko, heeft zich gisteren op de Vietnam-conferentie in Parijs te gen de oprichting van nieuwe instan ties voor toezicht op de naleving van ht't akkoord uitgesproken. 'Nieuwe controle-organen, waarin het akkoord zelf niet voorziet, leiden slechts tot verwarring, zo meende hij. Zijn Brit se collega Douglas Home had het Canadese voorstel eerder verdedigd. Rode Kruis De uit twaalf man bestaande Canade se Rode-Kruiscommissie, die al drie weken in een hotel in Saigon zit te wachten op toestemming om de kam- pt'n voor krijgsgevangenen te inspec teren, heeft gisteren aangekondigd aanstaande zaterdag Zuid-Vietnam te zullen verlaten. Deze stap is het rechtstreekse gevolg van de waarschu wing van de Canadese regering, dat zij zich uit Vietnam zal terugtrekken als het bestand niet wordt nageko men. De vertegenwoordiger van het Cana dese Rode Kruis die het vdrtrek be kend maakte, generaal-majoor Arthur Wrinch, zei dat zijn missie, samen met Poolse collega's tot taak heeft de leefomstandigheden van de krijgsge vangenen en de buitenlandse burger geïnterneerden te verbeteren. Krach tens de overeenkomst van Parijs zou dit binnen een periode van zestig dagen moeten gebeuren. De Polen waren nog niet eens aangekomen. Bo vendien waren de vier oorlogvoerende landen het nog niet eens over de inspectie door het Rode Kruis. Wij zijn nu halverwege de inspectieperio de. Als de toestemming af komt, zul len alle krijgsgevangenen al weg zijn. Daarom heeft het geen zin nog langer te blijven, aldus generaal Wrinch. Tuuuuuuuuuuu^ «S internationaal toegangsnummer landnummer netnummer in het (in dit geval betreffende land- Engeland) abonneenummer U ziet dus wat er vanaf 3 maart gebeurt: de kiestoon hoort u voortaan na het 2e cijfer. En niet meer (zoals nu nog) na het 4e cijfer. Voortaan wacht u even op die vooruitgeschoven kiestoon en daarna kunt u alle volgende nummers achter elkaar draaien, 't Is een kleine verandering, maar erg belangrijkvoorvlotte, directe verbindingen. En nu weet u ook meteen hoe zo'n lang internationaal, automatisch telefoonnummer is opgebouwd! Belangrijk Bewaar dit bericht bij uw telefoon. Moskou heeft de Egyptische minis- r van oorlog, Achmed Ismail, giste- en vier uur geconfereerd met de tussische partijleider Leonid Brez- jew. Besproken werden 'alle politieke 77"Ji militaire zaken, die het Midden- ,^'losten betreffen'. Waarnemers gelo- 'sen echter niet dat Moskou zich be laid zal tonen, modern oorlogstuig te veren. nderzoek tussen heeft de buitengewone alge- f ene vergadering van de Internatio- \l ale burgerluchtvaart-organisatie (I- v.7 (AO) ingestemd met een Egyptisch i erzoek, het neerschieten van het Li- \sche passagiersvliegtuig door Israëli- v£frhe straaljagers op de agenda te laatsen en met voorrang te behande- n. Egypte en Libië hebben een luwkeurig onderzoek ter plaatse 0)or de ICAO geëist. VN-ommissie voor de rechten van mens in Genève waar 32 landen bij iwoaangesloten, heeft een formele ostbusèroordeling uitgesproken over het fslachten van onschuldigen. Zij zal n telegram naar de Israëlische rege- ng sturen, waarin 'de wrede en ^:jdigerechtvaardigde daad wordt ver- Trum&rpen en Israël wordt opgeroepen, lortaan de regelen van beschaafd en imanitair gedrag jegens mensen en aten in acht te nemen'. neefagLibische kranten hebben hun kri- 14.00 op de regeringen van andere abische landen gestaakt en de be- lking opgeroepen, hun emoties te dwingen. De gebeurtenissen tijdens begrafenisplechtigheid in Bengazi pen uit op een anti-Egyptische de- onstratie, aldus het Parijse blad Le garo. De Egyptische ambassade en t gebouw van de Egyptische lucht- 'i artmaatschappij werden door beto- rs aangevallen. Washington verklaarde de Israëli- ie premier, mevrouw Meir: 'Als wij weten hadden dat er passagiers aan ord van het Libische toestel waren, u er niets ergs zijn gebeurd. On- nks de droeve gebeurtenis blijft het hoogste tijd, aldus mevrouw Meir, wij tenminste beginnen met el- ar te praten. In de houding van raël is geen essentiële verandering komen'. ,'rïïr.' ivarte doos 10-22.30 Franse luchtvaartattaché in Tel Viv, Georges Rohe, leidt uit het feit t de 'zwarte doos' van het Libische egtuig 70 seconden voor het neer- 30 ci)rten van dit toestel niet heeft ge- ior sp nctioneerd, af dat de Israëlische is 45)gels werden afgevuurd in de moto- i beu kim e ork iten. Sport. i.OO Ni rig E Auflra in we u "1 PALA (Reuter) President Idi lin van Oeganda heeft alle leden zijn kabinet gelast met ingang maandag 30 dagen vakantie te ien. Tijdens het 'verlof' van de re £r'nS zullen de permanente secreta- Asen waarnemen. 'Alle ministers, on- irministers en persoonlijke secreta- ien moeten met ingang van maan- 19.45 »g 30 dagen verlof nemen om weer mu|s te worden,' aldus Amin. Jeugdt, Van een medewerker Ze zaten daar, nerveus, nagel bijtend en volstrekt afwerend. Als je hen iets vroeg, keken ze elkaar even hulpzoekend aan, aarzelden met hun antwoord of ratelden erop los. Twee Joodse vluchtelingen, een man en een vrouw, jonge mensen. Een paar maanden geleden slaagden zii erin hun geboorteland Syrië te ontvluchten. Nu waren ze op tournee om te vertellen over de omstandigheden, waarin zij zelf hadden geleefd en waarin hun familieleden en vrienden nog steeds verkeren. Op de foto wilden ze eerst niet. Tenslotte, na geruststellingen en discussies wél, maar dan zwaar ver momd. De man trachtte zijn stem te camoufleren, bevreesd voor eventue le Landopname-apparatuur. 'Wij heb ben nog onze ouders en familieleden ginds. We mogen niet geïdentifi ceerd worden, anders krijgen zij het nog moeilijker. Ze zouden vermoord kunnen worden, als represaille. Het is alles een kwestie van leven of dood.' Een journalist mompelde zachtjes iets over hysterici. Maar het waren slechts anstige, zeer angstige mensen, die het typische gedrag ver toonden van vluchtelingen, die zich nog steeds op de vlucht en in levens gevaar voelen. Geprest om althans iets over zichzelf te vertellen want je wilt nu eenmaal een smakelijk verhaal op dienen stelden zij zich tenslotte voor als een koopman en een stu dente, beiden afkomstig uit een groot gezin met zo'n tien broers en zusters, het doorsnee-gezin van de Syrische Joden die over het alge meen kleine handelaren en am bachtslieden zijn. Een naam en een leeftijd hadden ze natuurlijk niet. Wanneer en hoe ze gevlucht waren, vertelden ze evenmin. Hun toekomst zagen ze bij hun reeds vroeger geëmigreerde familie in Europa of Latijns-Amerika, maar in ieder geval ver. ver weg van het strijdtoneel in het Midden-Oosten. Moekhabarat Waar ze het wel steeds over hadden en voortdurend op terugkwamen, was het begrip MOEKHABARAT, het Arabische equivalent voor de geheime politie, de veiligheids dienst. 'De Moekhabarat is overal aanwezig. Je hebt er voortdurend mee te maken. De Moekhabarat be- spionneert, arresteert, verhoort en martelt ons. Bij de Moekhabarat moet je de vergunningen halen om de simpelste dingen te doen. Zonder die vergunningen kun je als Jood niets doen. Wij mogen ons niet verder dan vier kilometer van onze woonplaatsen begeven. Wie daarbui ten wordt aangetroffen, wordt opge pakt en komt tenslotte in het zie kenhuis terecht, waar hij kan her stellen van de opgelopen martelin gen. Dwars over ons identiteitsbe wijs staat met rode inktgeschreven 'JOOD', zodat zelfs een analfabeet onmiddellijk kan zien, wie hij voor zich heeft. Als wij in Damascus onze familie in Aleppo willen bezoeken, moeten we een speciale vergunning daarvoor aanvragen, die meestal niet afgegeven wordt, of pas na betaling van een behoorlijke omkoopsom. Wij hebben praktisch geen bestaans mogelijkheden. Een groot gedeelte van de Syrische economie is genatio naliseerd, maar Joden mogen in die sector niet werken. Het is bovendien in de praktijk nauwelijks mogelijk om in de privé-sector bij niet-Joden te werken. De Joden zijn dus aange wezen op onderlinge handel en am- bachtswerk. Maar omdat de Joodse gemeenschap erg klein is en men zich niet mag verplaatsen, is dp armoede groot. Giften Dat wordt ten dele opgevangen door giften uit het buitenland van liefda digheidsinstanties of vroeger geëmi greerde familieleden. Die giften moeten op naam staan van de Moek habarat, die dan zijn deel ervan afhaalt. Zo kwam er een keer 85.000 pond binnen; de agenten van de Moekhabarat bedachten zichzelf met 35.000 pond en schonken de rest aan de Palestijnse guerrilla-organisaties. Vorig najaar, twee weken na het Loofhuttenfeest, kregen de Joodse leiders van de Moekhabarat een lijst met namen toegestuurd van mensen, die niet meer voor die giften in aanmerking mochten komen. Een re den daarvoor werd niet opgegeven. En na de zesdaagse oorlog van 1967 dwongen de autoriteiten óns tot een 'gift' aan het leger, ten bedrage van 30.000 pond. Die verbodsbepalingen voor de Jo den zijn niet officieel afgekondigd, maar ze worden ons door de Moek habarat bijzonder goed ingeprent, ie dere keer als er weer iemand van ons gearresteerd wordt. Sinds vorig jaar september kunnen Joden niet meer aan de universiteit studeren. Er kwamen vijftien jongens van de middelbare school. Ze werden door de Moekhabarat voor ondervraging meegenomen. Acht van hen kregen te horen, dat ze niet verder mochten studeren; de overige zeven konden tegen een uitstekend salaris voor de Moekhabarat binnen de Joodse ge meenschap spionage- en verklikkers diensten verrichten. Ze hebben allen geweigerd. Wie niet naar de universiteit mag, of niet verder mag studeren, merkt dat, doordat hem een geboortebewijs wordt geweigerd. Zonder geboortebe wijs, dat iedere zes maanden of ieder jaar vernieuwd moet worden, kun je je niet inschrijven. Dat is zo afgesproken tussen het universiteits bestuur en de Moekhabarat En zon der dat geboortebewijs kun je ook niet de andere, noodzakelijke ver gunningen krijgen. Wie zonder vergunning iets doet of de verbodsbepalingen overtreedt, komt bij de Moekhabarat terecht. Mannen en jongens worden gemar teld, vrouwen en meisjes worden gemarteld en verkracht, het laatste liefst in aanwezigheid van hun naas te familieleden. Een Jood, die zon der identiteitsbewijs wordt aange troffen, krijgt automatisch vier maanden gevangenisstraf. Als een Jood het land ontvlucht, worden zijn naaste familieleden en vrienden opgepakt en gemarteld. Men wil van hen weten, hoe, waarheen en met Twee Joodse vluchtelingen uit Syrië; 'De geheime politie bespio neert, arresteert, verhoort en martelt ons'. wiens hulp de vluchteling is ont snapt. Wij hebben dan ook onze familie niet van tevoren over onze vlucht ingelicht. Zomaar opgepakt Je hoeft niet eens familie van of bevriend met een vluchteling te zijn om in de gevangenis te komen. Vier maanden geleden werden bijv. 35 mensen zó maar, zonder enige re den. in de gevangenis gegooid, waar onder een kind van vier jaar. Door druk van buitenaf, de wereld opinie, werden ze tenslotte vrijgela ten. Maar praktisch ieder van ons heeft wel eens kennis mogen maken met de gevangenis en met de prak tijken van de Moekhabarat. Dat houdt de angst er goed in. En om de verhouding met de agenten van de Moekhabarat niet te vertrouwd te maken tenslotte zijn dat ook mensen worden die agenten bij ons in het ghetto (in Damascus wonen bijna alle Joden in het ghet to) regelmatig vervangen, het liefst door mensen, die rechtstreeks van de oorlog met Israël te lijden heb ben gehad. Een jaar geleden werd bijv. het dorp Nabuc door de Israë li's gebombardeerd. Daarna werden dorpelingen ui* Nabuc als agenten van de Moekhabarat in het ghetto gestationeerd. Afgezien van de Moekhabarat, heb ben we in het ghetto met de Pales- tijnen te maken. Damascus had vroeger een zeer grote Joodse ge meenschap. De meesten zijn nu weg en al hun huizen zijn door de autoriteiten aan de Palestijnen gege ven. In het ghetto wonen dus Joden en Palestijnen bij elkaar. En zodra er spanningen zijn met Israël, wor den die door onze Palestijnse buren op ons uitgeleefd. Meisjes worden bijv. verkracht. En toen de ouders van één zo'n meisje naar de politie gingen om zich te beklagen, werd het kind voor hun ogen op het bureau opnieuw door dc politie agenten verkracht. Enige tijd gele den werden Joodse studenten uit een openbare bibliotheek door Pa lestijnen gegooid. Toen zij zich bij de Moekhabarat beklaagden, kregen ze te horen dat het nergens voor nodig was, als Joden naar een bibli- theek gingen en dat dat van nu af aan strikt verboden was. Op zaterdag Er zijn in Damascus nog twee Jood se scholen. De directeuren zijn mos lims en werken samen met de Moek habarat. Het religieuze onderwijs is beperkt en Hebreeuws mag niet worden gegeven. De examens wor den over het algemeen op een zater dag afgenomen, op de dag dat de Joden niet mogen werken. En dat terwijl het overgrote deel van de Joden orthodox-religieus is. De synagogen staan onder regerings- controle. Tijdens de hoogste feestda gen. zoals Nieuwjaar, Grote Verzoen dag en Loofhuttenfeest, mochten wij niet tussen vijf uur 's middags cn de volgende ochtend acht uur uit onze woningen. Wie wel probeerde naqr de synagoge te gaan, werd door de agenten van de Moekhabarat op straat in elkaar geslagen. Op Grote Verzoendag werd in het ghetto het elektrische licht van vijf uur 's mid dags tot elf uur 's avonds afgesne den, zodat we op die heiligste dag onze gebeden niet konden houden. Van tijd tot tijd zorgt de Moekhaba rat ervoor, dat buitenlandse journa listen met Joden spreken, maar wel altijd in aanwezigheid van iemand van de Moekhabarat. De Joden heb ben dan van tevoren te horen gekre gen, wat voor antwoorden zij moe ten geven. Wie een verkeerd ant woord geeft, riskeert na afloop het ergste. Maar ondanks die druk heb ben de Joden van Damascus vorig jaar zomer een televisie-uitzending gesaboteerd. De dag voor de uitzen ding werden zeven Joodse leiders door de Moekhabarat opgepakt en gedwongen een verklaring te teke nen over de bijzonder gunstige om standigheden, waaronder de Joden in Syrië leven. Bovendien werd met hen gerepeteerd, wat voor antwoor den ze op allerlei soorten vragen moesten geven. De volgende dag sloot de Joodse gemeenschap de mannen op en verstopte hen. Toen de Moekhabarat kwam om de man nen voor het televisie-interview op te halen, dat op het ministerie van buitenlandse zaken zou worden gege ven, waren zij er niet en hielden de overige Joden een massale demon stratie. Het interview vond toch plaats met behulp van foto's en vooraf geregistreerde stemmen, maar zonder de geïnterviewden. Toch Jood Als Jood kun je in ons land niet aan je noodlot ontkomen, door bijv. moslim of christen te worden, want dat is verboden. Er is in Damascus een oude man, over de 70 jaar. Als kind ging hij, zestig jaar geleden, van het jodendom over naar de islam. Het heeft hem niet geholpen. Hij wordt nog steeds als Jood be schouwd, ondergaat hetzelfde als de andere Joden en mag, evenals wij allen, het land niet verlaten. Zelfs als iemand tot een andere gods dienst zou willen overgaan wat tot dusver niet is gebeurd durft hij dat niet, omdat hij onmiddellijk door de Moekhabarat onder handen zou worden genomen. De autoriteiten zeggen voortdurend tegen ons, da* wij onbetrouwbaar zijn en een gevaar voor de Syrische veiligheid opleveren. Maar eruit mo gen we niet. Wie het land uitvlucht en gepakt wordt, "is verloren. Hij wordt, afhankelijk van de op hem toegepaste folteringen, langzaam of snel vermoord. Zijn achtergebleven familie wordt in ieder geval gemar teld. Alle Joden willen uit Syrië. Niet omdat ze tegen Syrië zijn, maar omdat ze aan de hel van de Moekha barat willen ontsnappen. Vaak zijn we bedreigd dat we vermoord zou den worden, als zich een gunstige gelegenheid daartoe voordeed. Dat is geen loze bedreiging. Zodra de we reld ons vergeet, zijn wij verloren. Als U niet naar ons blijft vragen en over ons informaties blijft inwin nen, zal men ons liquideren. In alle stilte. Want ook dat is ons herhaal delijk beloofd.' LONDEN (DPA) Uit protest tegen de politiek van loonbeperking der re gering hebben gisteren ongeveer 250.000 leden van de Britse bonden voor overheidspersoneel het werk voor 24 uur neergelegd. Het is de eerste maal dat de Britse ambtenaren staken. De staking kwam vooral op de lucht haven Heathrow hard aan. Veel vluch ten moesten vervallen. Passagiers moesten vaak uren wachten voordat zij konden vertrekken. Staking Air France PARIJS (Reuter) De Franse natio nale luchtvaartmaatschappij Air France heeft gisteren enige vluchten afgelast, doordat sommige piloten wei gerden van de Parijse luchthaven Orly op te stijgen, zolang de verkeerslei ding in handen is van militairen. De militairen hebben dit werk overgeno men wegens een staking van de ver keersleiders die hogere salarissen en het stakingsrecht voor zich opeisen. Mahler-klacht BERLIJN (DPA) De verdedigers van de tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeelde 37-jarige anarchistische Westberlijnse advocaat Horst Mahler hebben een klacht ingediend bij de Europese commissie voor mensenrech ten in Straatsburg. Zij hebben een be roep op de commissie gedaan West- Duitsland te verzoeken de strenge iso lering van Mahler op te heffen. Mah ler bevindt zich sinds zijn arrestatie op 8 oktober 1970 in eenzame op sluiting. Na de veroordeling van Mahler is het in West-Berlijn tot ernstige ongere geldheden gekomen. Proefproces PONTEDERA (AP) De burgemees ter en de hele gemeenteraad van de Italiaanse industriestad Pontedera, die ligt tussen Florence en Pisa, zijn be schuldigd van het verduisteren van overheidsgeld, hetgeen door hen aan slakende arbeiders was uitbetaald. Allen zullen terechtstaan. Verleden jaar had de raad een voor stel van de socialistische burgemees ter Giacomo Maccheroni goedgekeurd om 300.000 lire (bijna 1500 gulden) uit te betalen aan een stuk of 10 ar beiders die in een langdurig arbeids conflict met een plaatselijke metaal- fabriek verwikkeld waren. Beroep op kolonels GENÈVE (DPA) De 'Internationale commissie van juristen' in Genève heeft de Griekse regering gevraagd de twee aangehouden juristen Kostas Alvanos en V. Gonticas onmiddellijk vrij te laten. Deze twee advocaten heb ben studenten verdedigd die van het tegen het kolonelsbewind gerichte acties waren beschuldigd. Soeharto-monument DJOG JAKARTA (Antara) Een toorts uit het plaatsje, vanwaaruit de toenmalige commandant Soeharto op 1 maart 1949 de aanval op de Neder landse troepen in Djogjakarta leidde, zal worden geplaatst bij het monument van de generale staf. dat de president donderdag 1 maart in Djogja zal ont hullen. De herdenking zou geen poli tieke, maar slechts psychologische en historische betekenis hebben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7