AMRO-Bank sluit groter expansie dit jaar niet uit 'Zo kwamen we, of all people, bij Veenman! De mensen van Het Betere Kantoorwerk. Tariefsverhogingen dreigen Nederlandse groeide zeer economie snel VS verkopen geen goud Handhaving van winstniveau is mogelijk ADVERTENTIE Rendementseis t üd ed^gering onderzoekt ud'JïÜrbetering contract «I.™ or koopwoningen Motorfiets heeft gezonde toekomst Meer collectieve ontslagen in '72 Kleiner tekort op handelsbalans VS F Meenman Hondenbelasting omhoog wegens grote vervuiling Kampeerbedrijven zijn onderbezet in zomerseizoen Akzo wil afval in bodem lozen Ned. fondsen in New York DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten Op wasmiddelen meer toelichting Protest tegen afgraving van humus in Overijssel NEW YORK FLAUW LiaboüW/KWARTET DINSDAG 27 FEBRUARI 1973 FINANCIëN/ECONOMIE T13/K13 AMSTERDAM De Amsterdam-Rotterdam Bank meent, dat de expansie ran het bedrijf dit jaar wel eens groter zou kunnen zijn dan verleden jaar iet geval was. Toen was er nl. sprake van een gematigde groei van de be kijf som vang. et balanstotaal steeg hierdoor met iet meer dan 7,1 pet., tegen 20,7 pet. 1971. Getracht zal worden de te erwachten groei in het lopende jaar benaderen met eenzelfde personeels- mvang als thans het geval is. Vat de winstontwikkeling in 1973 ingaat houdt de raad van bestuur •kening met de mogelijkheid het instniveau van 1972 te kunnen hand- aven, mogelijk zelfs nog te verbete- in. Dit evenwel op voorwaarde, dat kosten in de hand kunnen worden ahouden, de gunstige ontwikkeling in de conjunctuur doorzet, de dis- intopolitiek van de centrale bank ien roet in het eten gooit en de eurs op peil blijft, e AMRO-Bank is over het boekjaar 172 niet ontevreden. Het nettoresul- at ging met 16,8 pet. omhoog, tegen ,9 pet. in 1972. De winstontwikke- ig overtrof de verwachtingen daar- ede enigszins. Vooral in het tweede ilfjaar steeg de winst en wel met i,l pet., tegen 6,6 pet. in de eerste lift van 1972. kostenstijging lat het nettoresultaat procentueel [erker toenam dan de bedrijfsomvang 'as te danken aan de omstandigheid, AMSTERDAM Ter voorko ming van structurele werkloos heid is op den duur in ons land slechts mogelijk door herstel van de bedrijfsinvesteringen in de 'breedte', zo schrijft de raad van bestuur van de AMRO-Bank in het jaarverslag 1972. Zij meent, dat dit herstel slechts mag worden verwacht onder invloed van een verbe terd industrieel klimaat, waarin de rendementseis wordt aan vaard als onverbrekelijk verbon den met ondernemen en aan vaarden van risico. Ook de zo noodzakelijke over- heids- en bedrijfsinvesteringen, die in de komende jaren een aanvaardbaar leefmilieu moeten waarborgen, kunnen slechts op basis van een gezond particulier bedrijfsleven tot stand worden gebracht. dat gedurende 1972 voor het eerst sinds vele jaren de procentuele kos tenstijging weer kon worden terugge- Momenteel echter geen plannen [MSTERDAM Door een onvoldoende aanpassing van de provi- ietarieven aan de snel stijgende kosten wordt, aldus de raad van stuur van de AMRO-Bank, in liet Nederlandse bankwezen thans ii te groot deel van liet negatieve verschil tussen kosten en pro- iies uit de rentemarge gefinancierd. terdoor ontstaat onderlinge subsidië- jag van cliëntengroepen, de econo- psch ongewenst is. élet op het streven de prijsontwikke- ig in ons land in de hand te mden acht de AMRO Bank het mo- inteel echter niet gewenst correcties bestaande tarieven aan te brengen, t te meer, waar het de instelling in jt afgelopen jaar niet slecht is ge- j»n. itenverhogingen zullen zoveel mo- ijk worden opgevangen door een verhoging van de efficiency. Mochten de mogelijkheden daartoe evenwel uitgeput raken, dan zal er niet aan kunnen worden ontkomen op een ze ker moment iets aan de tarieven te doen. Concrete plannen voor afschaffing van de rente op salarisrekeningen be staan momenteel niet. De raad van bestuur acht een zekere rentevergoe ding op deze rekeningen niet onrede lijk. Zij meent evenwel ook dat bepaal de kosten voor vergoeding in aanmer king komen. RTISSF.T. Tussen 1963 en 1971 heeft zich in Nederland en in lankrijk de snelste economische groei (gemeten naar de ontwik- lling van het bruto nationaal produkt bij constante prijzen) van EEG voorgedaan. Die groei was meer dan 55 procent. Denemarken, Duitsland, Italië en gië nam de produktie toe met 44 48 procent. De ontwikkeling ver minder snel in het Verenigd linkrijk (23 procent), Luxemburg procent) en Ierland (37 procent), alles blijkt uit recente cijfers van EEG. 3n In de gehele uitgebreide Gemeen- 'ap betreft, blijkt dat het produk- folume sedert 1963 met 43 procent [toegenomen. Voor de Verenigde :n was dat in de overeenkomstige le 35 procent en voor Japan niet jT|Tider dan 124 procent. een beschouwing van het niveau het bruto nationaal produkt en het nationaal inkomen per hoofd de uitgebreide Gemeenschap in blijkt dat Denemarken en Duits- boven aan de lijst staan. Daar is niveau bereikt van ongeveer 65 ent van da Verenigde Staten. Dan en Frankrijk en de Benelux-lan- die weer een duidelijke voor- 6ng hebben op het Verenigd Ko- veel %rijk. Italië en Ierland sluiten de i verwemaar, terwijl het niveau in deze >t een en in 1955 praktisch gelijk was, ik wor4» deurd HAAG De ministers Udink mii°u kshuisvesting), Geertsema (bin- andse zaken) en Van Agt (justi- in dit b zullen nagaan of verbetering kan nieuwe den aangebracht in de koop- en Ze i ïemingscontracten. Bij dit onder- wijze za] ook worden nagegaan of enning van bouwsubsidie. afhan- aoruzeljk kan worden gesteld van een >r gezetuik van een bepaald model- of op sch daardcontract. afbee In de lister Udink heeft dit meegedeeld baar in ntwoord op vragen van de PvdA- erleden Schaefer en Franssen Uit antwoord blijkt, dat de moeilijk en die 26 kopers van woningen in iKEUMWoud bij de bouw en oplevering NGEN ken ondervonden 'in belangrijke •e' te wijten zijn aan de gebrekkige )- en aannemingscontracten die zijn gebruikt. ligt het in Italië momenteel 20 pro cent hoger dan in Ierland. Momenteel ligt het BNP bij markt prijzen per hoofd in Dnemarken het hoogst, n.l. op 11.441. Het nationale inkomen per hoofd is 9.486 Neder land komt na Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg en België op de zesde plaats. Het BNP bij markt prijzen per hoofd ligt bij ons op 9820 en het nationaal inkomen per hoofd op 7.948. Het BNP bij markt prijzen per hoofd ligt in Nederland lager dan het gemiddelde van de Europese gemeenschap van de negen, waar het op 9.849 ligt. Het natio naal inkomen per hoofd ligt echter iets hoger dan het gemiddelde van de Gemeenschap, dat op 7.668 ligt. AMSTERDAM 'De motorfietsen gaan als jeugdige en sportieve hobby artikelen een gezonde toekomst tege moet.' Dit verklaarde de heer F. W. Breeman, voorzitter van de afdeling motorrijwielen van de BOVAG in zijn jaarrede in het RAI-Congrescentrum in Amsterdam. Veel automobilisten gebruiken de mo torfiets nu al als recreatiemiddel in de weekeinden in navolging van ande re landen, zo zei hij. In Amerika is zelfs een tweede en soms en derde bromfiets al heel gewoon De BOVAG zal haar vleugels overi gens nog verder uitslaan in de recrea tieve sector. De heer Breeman zei, dat het in de bedoeling ligt om binnen kort ook de buitenboordmotornbran- che onder BOVAG-vlag te scharen, teneinde in deze branche ordening en betere service en garantievoorzienin gen voor het publiek te scheppen. De recente goedkeuring van de elec- trische bromfiets Solo Electra door minister Udink achtte de heer Bree man een stap in de goede richting tot een beter milieubeheer. Ook de keu ringsvoorschriften voor bromfietshel men zullen zeer binnenkort bekend worden gemaakt. 'Vandaar dat de han del in helmen van nu af aan zeer voorzichtig moet zijn met het aanko pen van niet gekeurde helmen', zo waarschuwde de heer Breeman. bracht tot zelfs iets beneden die van de brutobaten. De percentages bedroe gen resp. 14,2 en 14,9, tegen 28,5 en 25,6 in 1971. De beheersing van deze kostenstijging beschouwt de raad van bestuur als één van de belangrijke kenmerken van het boekjaar. Een en ander was mogelijk doordat de expansie van de 'retail-banking' de stormachtige begintijd thans achter de rug heeft. Daarnaast begint ook de lange termijnpolitiek op het gebied van de automatisering vruchten af te werpen. Ondanks de toegenomen be drijfsomvang daalde de personeelbe- zetting in lichte mate. De grote terughoudendheid op het gebied van de industriële bedrijfsin vesteringen kwam tot uitdrukking in de debiteurenportefeuille van de bank. Deze steeg in 1972 met rond 1,1 miljard, of 11,7 pet., tot 10,8 miljard, tegen een toeneming van 1,5 miljard, of 18,3 pet., in 1971. Hoewel de inflatiewind in 1972 met onverminderde kracht blies, bleef de spaarzin van de bevolking zich gun stig ontwikkelen. Het totale bedrag van de bij de bank gevoerde spaarre keningen steeg met 21,8 (v.j. 32,4) pet. en kwam daardoor op bijna 3,3 miljard. De deposito's op termijn gaven nage noeg geen groei te zien. De toene ming beliep 162 min. of 1,9 (13,1) pet. De post crediteuren steeg met 641 min., of 9,3 pet. Het uitstaande bedrag van de woninghypotheken be liep per ultimo december 1972 280 min. Een belangrijke verdere groei wordt hier verwacht. De raad van bestuur merkt in het verslag op, dat van een evenwichtige ontwikkeling van de rentabiliteit niet kan worden gesproken. Dit op grond van het verschil dat telkenmale op treedt tussen de geldmarkttarieven en het promessendisconto van De Neder- landsche Bank. Het bestuur meent dan ook, dat een zekere parallelliteit tussen het verloop van het disconto en de geldmarkttarieven van grote be tekenis is voor de banken. Ook de AMRO-Bank gaat zich op de reismarkt bewegen. Momenteel wor den voorbereidingen getroffen om het dienstenpakket in de toeristische sec tor uit te breiden met het aanbieden van vakantievliegreizen. In november a.s. zal hiermede een begin worden gemaakt. Het is niet de bedoeling, dat de bank als touroperator zal optreden. De rei zen, die aan het publiek zullen wor den aangeboden zullen van diverse bureaus afkomstig zijn. De activitei ten van de bank zullen zich derhalve beperken tot het verlenen van ver koopdiensten. DEN HAAG In 1972 hebben 573 bedrijven wegens sluiting of inkrim ping collectief ontslag van personeel moeten aankondigen. Dat waren er bijna 100 meer dan in 1971. Ondanks deze vrij sterke toeneming daalde het aantal werknemers, dat daarmee was betrokken, van 23.945 in 1971 tot 23.110 in 1972. Dit blijkt uit cijfers van het ministe rie van sociale zaken, gepubliceerd door het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond. De stijging van het aantal collectieve ontslagen komt vrijwel geheel door de stijging van het aantal personeelsin krimpingen, te weten van 188 in 1971 tot 276 in 1972. Het aantal gevallen, waarin sluiting de oorzaak was van het collectieve ontslag, nam met slechts vier toe tot 297. Het aantal betrokken ondernemingen steeg het sterkst in de regio Overijs sel, Gelderland en Utrecht nl. van 129 tot 193. Ook in de drie zuidelijke pfovincies nam het aantal inkrimpin gen niet onaanzienlijk toe, te weten met 30 tot 80. Het aantal bij gemelde collectieve ontslagen betrokken werk nemers gaf een daling te zien in de drie noordelijke provincies en in Noord- en Zuid-Holland, van 2.217 tot 1.726 resp. van 9.611 tot 7.102. In de overige provincies was van een (klei ne) stijging sprake. Het aantal bedrijven, dat collectief ontslag moest aankondigen is vrijwel alleen in de metaalindustrie sterk toe genomen, nl. van 106 tot 173 in 1972. Van deze stijging is meer dan 80 pet. toe te rekenen aan het aantal inkrim pingen, dat in de metaalindustrie van 45 in 1971 tot 100 in 1972 toenam. Het aantal sluitingsgevallen in deze bedrijfstak steeg van 61 tot 73. Het aantal bij cllectief ontslag betrokken werknemers nam het sterkst toe in de textielindustrie en wel met bijna 1.500. WASHINGTON Het tekort op de Amerikaanse handelsbalans is in janu.- ari het kleinste in iets meer dan één jaar geworden. Het tekort beliep 303,8 miljoen met correctie voor sei zoensinvloeden tegen S44.1 miljoen, eveneens gecorrigeerd over de voor gaande maand. De invoer steeg van S 5 miljard in december tot het re cord van 5,28 miljard in januari en de uitvoer van 4 56 miljard tot het record van 4,98 miljard. De grootste daling manifesteerde zich met 1.641 in de sector kleding en reiniging. 'We werden langzamer- 20 groot met die automaten, dat het elke week minstens een halve dag ging kosten om al die kwartjes en dubbeltjes te sorteren en te tellen. Veenman had de machine die we zochten, een NGZ.' slagvaardig team van specialisten metid oplossingen om alledaags 'handwerk' In het bedrijf (en daarbuiten) te stroomlijnen. Bij frankeren (boven), dicteren, geld sorteren en tellen, etiketteren en adresseren o.a. 'Er komt een moment, dat je het niet meer met de hand afkunt, dat bijhouden van alle patiëntengegevens. We wilden iets van één keer goed vastleggen, en waar je dan altijd zonder louten mee verder werkt. Bij Veenman hadden ze de oplossing, met Stielow.' Letwel. Men zegt niet 'En nu gaan we naar Veenman, want die fixt het wel.' Verre van dat. In sommige gevallen kénnen ze ons aanvankelijk niet eens. Nee, men vindt ons. En vindt ons vervolgens vaak beter aansluitend op de praktijkbehoeften van elk geval afzonderlijk. Door levering van een hele reeks systemen en gereedschappen die gewone, alledaagse (kantoor)werkzaamheden stroomlijnen. We hebben er bij Veenman een aparte adviesgroep voor. Met o.a. postkamerapparatuur, geld sorteer/telmachines, adresseerautomaten.dicteersystemen. Daarnaast zijn er nog de groepen Veenman Repro (alles voor kopiëren) en Veenman Cijfer-en Tekstverwerking. Veenman maakt zo véél veel makkelijker. een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman Jontoormachlnes bv. Rotterdam 010-134980, Amsterdam 020-248565, Eindhoven 040-62558, Groningen 050-132955, Hengelo 05400-18565. WASHINGTON. LONDEN, AMSTER DAM Dc Amerikaanse regei ring ontkent, dat met Europese reget ringen overleg zou zijn gepleegd over; verkoop van een deel der goudreser* ves van de VS. De ontkenning kwam na een bericht in de Wasihington Post. Het blad had geschreven, dat Amerikaans goud zou worden ver* kocht om de speculatie op de valuta markten af te nemmen. Goudverkoop zou niet zonder vooraf gaand contact met Europese landen geschieden, aldus een woordvoerder, die zo'n stap voor de toekomst overi gens niet uitsloot. In diplomatieke kringen in Washington zei men, dat de VS ook wel goud zouden verkopen als belangrijke Europese landen daar toe overgaan. Maar dat laatste blijkt uit niets. Dat de VS niet als eerste goud op de vrije markt zullen brengen is overi gens wel begrijpelijk. De eertijds enorme voorraden (opgeslagen in Fort Knox) waren in augustus 1971, toen president Nixon de goudlevering stopzette, ingekrompen tot een waarde van 11 miljard dollar. Hoe weinig dit is, wordt geïllustreerd door het feit, dat de Duitse Bundesbank vóór de devaluatie van de dollar in één week tijd 6 miljard moest opkopen. Inmiddels is de goudprijs, die vrijdag in de eerste uren van de handel in Londen zelfs even aan een notering van 95 per troy ounce tipte en daarna ging dalen, maandag verder gezakt. In Londen werd de prijs ge fixeerd op 83 en ging daarna nog naar 80,70. In Amsterdam, waar de koers vrijdag al 500 gezakt was, ging er gisteren weer 340 beneden tot 7410/7710. De dollar is maandag ruim boven de onderste interventiepunten gebleven. In Amsterdam ontstond na een ope ning op 2,86 een vaste tendens, waarbij de prijs aantrok tot 2,8850. In Frankfort sloot de Amerikaanse munt op DM 2,8780, terwijl het on derste punt DM 2,8350 bedraagt Ook in Tokio en Parijs trok de dollar licht aan. De Duitsers blijven ondanks de deva luatie van de dollar optimistisch over hun betalingsbalans. Minister Frede- richs van economische zaken venvacht dit jaar een importstijging van 13 tot 14 pet en een exportstijging van 12,5 tot 13,5 pet. Koersen in Montreal 22'2 23/2 26/J Dom Tar. 4 Cheni 18*:, 18*, Husky 19' 21% 2111 Nat. Gas 13 12% 12% Mass. Ferguson 22 22% 21% Nat Resources 8.871. 8.90L 8 951- Shell Canada 54 54% 52% HETEREN B. en W. van het Betuwse Heteren willen de hon den belasting met zestig procent optrekken van 25 tot 40 gulden per hond per jaar. Niet omdat dit budgettair zo nodig is, maar omdat dit de enige manier is om het aantal honden en daardoor 'de steeds ergerlijker wordende vervuiling, die hiermede ver band houdt' te beperken, aldus een voorstel van het college aan de raad. De raadsleden hadden tijdens de begrotingsbehandeling eerder al eens gepleit voor een verhoging tot 100 gulden per hond per jaar, maar zover willen B. en W nu nog niet gaan. Van een verslaggever DEN HAAG Een groot aantal kam peerbedrijven (campings, bungalows en mengvormen van deze twee) zijn in het zomerseizoen onderbezet en het is daarom niet verwonderlijk, dat de bedrijfsresultaten van genoemde drie categorieën van kampeerbedrijven op basis van de vervangingswaarde nega tief uitvallen. De gunstig, veelal aan de kust gelegen bedrijven hebben een betere bezetting, die voornamelijk wordt bereikt in het hoogseizoen. Dit schrijft het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) in een rapport over de be drijfsresultaten in 1970 van de kam peer- en aanverwante bedrijven. In 1971 bedroeg het aantal kampeerbe drijven 4.700. Hiervan hadden onge veer 1.500 bedrijven een oppervlakte van 1 ha of meer. Het aantal slaap plaatsen werd geraamd op 850.000. Hiervan had 72 procent betrekking op staanplaatsen voor tenten en caravans; 15 procent op bungalows; 13 procent op de overige verblijfsaccommodatie zoals kamphuizen, jeugdherbergen en conferentie-oorden. Het aantal overnachtingen werd, met inbegrip van die van de vaste kam peerders, geschat op 38 miljoen. De totale omzet van de kampeerbedrijven bedroeg naar raming 100 miljoen. Het EIM beveelt in het rapport de bedrijven aan zich te richten op het nastreven van een betere onderlinge bedrijfsvergelijking en op verbtering van het niveau van de bedrijfsadmini stratie. Voorts is het van belang, aldus het EIM, dat de vakantiesprei ding wordt verbeterd, teneinde hier door de bezettingsgraad te verhogen. Dit geldt temeer, omdat de kampeer bedrijven voor het merendeel door Nederlandse vakantiegangers worden bezocht. In dit verband dienen ook de kampeerbedrijven zelf de seizoensver lenging te bevorderen met behulp van o.a. speciale arrangementen, door goedkopere vaste plaatsen in het voor- en naseizoen en door het treffen van slecht-weer-voorzieningen. Van onze correspondent DELFZIJL De Akzo in Delfzijl is van plan op grote schaal chemisch af val in de bodem te lozen. Dit gebeurt op een diepte van 1500 meter bij Zuid wending in de buurt van Veendam. Het chemisch afval zal worden opgesla gen in zoutholtes onder de grond. Directeur A. Moolenburgh van de Akzo-fabriek in Delfzijl bevestigde het bovenstaande inderdaad, maar wilde verder geen bijzonderheden geven over zaken als de hoeveelheid afval die ge loosd gaat worden en wat voor soort afval. Dat gebeurt op 9 maart in Veendam, aldus directeur Moolen burgh. Dan zullen aan de pers nadere bijzonderheden wordén meegedeeld. Het plan van Akzo om over te gaan tot dieptelozing heeft nogal wat onrust teweeggebracht bij milieudeskundigen, omdat men vindt dat een lozing op dergelijke diepte een enorm risico in houdt. Kon. Olie noteerde Bisteren 40*4-41 149%- 41). Philips S 19%-% <1S%-19%). Unilever 5 53*4-54 (52%-53%t en KLM 37% (36%). Opgave duPont, Glorc. Forgan. loduil. Sporen Utll. Obi. Mod* 22 febr 971.78 200.36 112.95 74.67 512.8 23 febr 959.89 198.20 112.44 74.63 511.2 26 febr. 953.79 196.15 111.68 74.62 509.5 22 febr. 14.570 19.290 1.774 501 935 23 febr. 15.450 16.460 1.782 378 1.059 26 febr. 15.860 19.730 1.775 382 1.083 juli 92'4 26/2 239*4 233*4 92b Van een verslaggever UTRECHT In de loop van de komende maanden zullen op de ver pakkingen van wasmiddelen uitgebrei de doseringsvoorschriften verschijnen, gekoppeld aan drie groepen van wa terhardheid. De zeepfabrikanten zul len in grammen op de pakken aange ven wat de gehanteerde doseer-een- heid (kop. lepel of maatbeker) is. In de tweede helft van maart laat de Vereniging van Exploitanten van Wa- terwinbedrijven (Vewin) dan een hardheidsoverzicht verschijnen, dat gratis te verkrijgen is bij de fabri kant of de vereniging van farikanten in Utrecht, dat dc huisvrouw kan zien hoeveel zeep zij moet gebruiken 'om een optimaal evenwicht tussen wasre- sultaat en milieuzorg te bevorderen', zo heeft de fabrikantenvereniging meegedeeld. RIJSSEN Natuurliefhebbers in Overijssel hebben de oorlog verklaard aan humushandelaren, die op grote schaal bosgrond afgraven voor Neder landse en Belgische bloemenkwekers. Volgens de afdelingen Rijssen en Mar- kelo van het instituut voor natuurwe tenschappen (IVN) zijn in de uitge strekte bossen rond deze dorpen al vele tientallen hectaren bos aangetast, omdat het afgraven van humus de boomgroei sterk ontregelt. De humushandelaren zijn in de mees te gevallen actief op particuliere bos percelen. waar ze de grond tegen betaling weghalen. Volgens het IVN komt het echter herhaalde malen voor dat de handelaren het gebied eigen handig uitbreiden en er zonder toe stemming met de grondafgraving ver der gaan. Via de Rijssense gemeente raad wil het IVN nu een verbodsbepa ling tegen deze natuurvernieling in de algemene politieverordening laten opnemen. Een dergelijke maatregel wordt van groot landschappelijk- en recreatief belang geacht. Sojabonen nov. 653%b 668%b jan. 6151.4b 630', b mrt. 576*, b 590% WINNIPEG Kogge dec. 164".. 162i/jb met 163 160 okt. 160*4 158 "4 L NEW YOKK okl. 37.30 Cacao Loco G 40% Loco B 39*4 mrt. 35.16 mei 35.45 Wiiltups loco 250.OOn mrt. 250.00b Suiker conlr. II loco 8.85 Jan. 8.93-85g mrt. 8.73-77g 154*,L 579b 39.00b-101. 39.25-20 37.72b-77L 8.80 8.57-50g 8.40-42g Ausir, wol mrt. april mei 5.50-6.00 5.50-6.00 ANTWERPEN 2571 2571 251L 252n 252n 248n 29.80-30.00 29.60-30.10 28.50-30.00 29.00-29.50 28.75b 28.50-28.70 Metalen en 11 n loco ld. 3 mno Koper loc Lood loco NEW YOI1K ACF Industries Airco Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Ain Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield Bcndix Rethl Steel Boeing Burlinglon Ind Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhattan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate Palmnltve Coll Industries Coramonw Edison Cons Edison Cont Can Conl Oil Curtiss Wright Curtiss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City Admiral Corp Allengheny Pow I Akzona Am Standard Amsted Ind Can Breweries Cello Chadbourn Goth Chase; Select Fd Columfiia Gas Cominco Cont Telephone 41% 13*4 32*4 21*, 21% 09*, 11*,ex 52% 48%i7* 93% 18% 33% 24% 26% 38% 30% 40% 31", 73*, Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel 4 Tel 28 Getty Oil 108 1 Gilette 57*', Gimbel Brothers 21*4 Goodyear 1 and B 25% Gulf Oil 25*4 Illinois Centr 24%I3 lnsilco 11*h Int Busln Mach 433 Intern Harvester 34% lilt Nick of Can 33% Int Tcf i Tel 10.82 10.75 31% 31% 29% 30» 4 22% 22% Ling-Lemco Vougl 8% 8% Lillun Ind 10% 10'. Lockheed Aircraft 7% 7% Marcor 24i. 2\ Martin Marleila 17% 17*4 May Dep Stores 41% 41*, McDonnell Dougla 35% 35'. Mobil Oil Corp 64% 62 Nat Biscuit 51% 51*4 Nabisco 27% 27*, Nat Distillers 13% 15'. Nat Gypsum 18% 16 Nat Steel 40% 40 Nat Lead Ind 13% 15% Int Bnk for Rec Int Klav Frog Int Paper (J 4i 28% 28% 83% 83% 43% 42*, 132% 128% Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter 4 Gambl 104% 105% RCA 29 29 Republic Steel 28%Z6%ex Reynolds Ind 49 49 Royal Dutch Petr 40% 40% Santa 1*'6 I rid Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sparry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Sludebakcr-Wurth Sun Oil Texas Gulf Texas Insl Transamerlca 53% 52% 19% 19% 36% 36% 42% 42 43 44% 77 76% 85% 84% 89% 89% 48 44 50% 50'. 39% 38% 179% 174% 14% 14% Unilever 53% 53*% Union Carbide 45 44*4 fnl Royal 13% 13% United Aircraft 38% 38% United Brands 9% 8% US Steel 30% 30% West Union Westinghuus Woolwurlh 30% 30% 36% 36% 24'% 23% Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 14% - 25'4 25% 38% 371» 67 20% Leasco 13% 13', Lone Star Cement 19% 2C Lehman 17% 17% Madison Fund 12% 12'. Nat Can NY Centr a North West K N Am Phillips Co Occidental Pelr 33 32% 11% 11% Standard Brands Union Eleclr United Corps United Gas Western Bancort 50% 49% 34% 33% 17% 17% 9% 9% 17% 17%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13