?ilveren 'Concordia' kreeg reel blijken van waardering Stadsgezicht Leiden moet verbeterd Nieuwkoop zit met fiaravan vraagstu k Opgeknapte zalen van Den Burcht weer in gebruik Raad Katwijk Goedkeuring restauratie 'De Kimshoeve' Kort nieuws uit de regio I=4o Het afscheid van C. W. Docters van Leeuwen inelheden in loogmade ieel te hoog Promoties te Leiden Nieuwe Leidse Courant Strijd om zetels zal hard worden Tijdens afwezigheid f 22.000 uit auto ontvreemd Wijkvereniging 'Cleyn Duin' publiceert wensen bewoners Eenakters in het Lak-theater Ds. Makkenze nam afscheid UW/KWARTET MAiANDAG 26 FEBRUARI 1973 REGIO Ï3F (zie wijst bij de >EN De 25-jarige chr. muzick- iniging Concordia recipieerde za- igmiddag j.l. in liet repetiticlo- I, Caeciliastraat 65. Afgevaardigden andere muziekbeoefenende vereni- ;en uit stad en omgeving en ook vrienden liepen af en aan om het *e comPbmen^eren- Intussen Men telegrammen en bloemstukken jedragen. Namens de Koninklijke lerlandse Federatie van harmonie fanfare-gezelschappen bracht de >r C. Kros (Sliedrecht), lid van het ifdbestuur, de gelukwensen over. icordia werd op 24 februari 1948, precies te zijn. om 2 uur 's nachts, 'iet wijkgebouw aan de Stille Rijn loren. Ouders waren de (voormali- j Chr. Harmonie en de harmonie halia, waarvan de besturen besloten 4 fusie aan te gaan. De heer C. rmeer kwam, als enig overgebleven [ichter, nu ook feliciteren, jar de tijd verandert snel. De jonge MHB^lers en ook Concordia's jonge pu- i. A. p. vonden de concertstukken te die n?ar. Daarom besloot men in 1968 epen te schakelen op programma's en 1 orkestklank, die meer in het loor liggen. Klarinetten, fluiten en MHBriere. in de harmonie-bezetting ge- 1 1 iikelijke instrumenten, behalve de iofones, verdwenen. Het resultaat een zogenaamde drumfanfare, die Door deze verandering verloor het korps een groot aantal leden, zodat het voortbestaan {naar moeizaam ver liep. De curve gaat nu gelukkig weer omhoog. Concordia telt, de leerlingen inbegrepen, 35 majorettes, 18 slagwer kers en 24 blazers, dus in totaal 77 werkende leden. Dirigent A. van Hilk- huizen arrangeert de composities voor deze speciale bezetting. De nieuwe manier van muziekmaken trok ook op straat de aandacht. Er kwamen meer aanvragen voor medewerking binnen, óók uit het buitenland, waar Concor dia met veel succes enkele malen optrad. Ook voor dit jaar zijn weer reizen over de grens afgesproken. De jongste jeugd reageerde verras send op de veranderingen van klank en stijl. Het bestuur besloot daarom tot het oprichten van een jeugdkorps. Binnenkort denkt men hiermee te starten. Er kunnen nog was meisjes en jongens van zes jaar en ouder geplaatst worden. Concordia speelde in de loop der jaren achtereenvolgens onder directie van de heren Peet van Bruggen, War- nas en Van Hilkhuizen. Het zilveren jubileum werd in de Burcht met een grootse bonte non stop feestavond gevierd. Joh. van W. Diefstal en oplichting in Alkemade opgelost ALKEMADE Zoals wij meldden werd bij de bloemenveiling 'E.M.M.- Roelofarensveen' ten nadele van bloe- menkoopman H. Keeve uit zijn auto een tas met papieren en 6500 ont vreemd. De rijkspolitie Alkemade heeft deze zaak opgelost. Een van de twee daders, de 25-jarige R.R. uit Amsterdam, kon worden gearresteerd. Na bekentenis kon de tas uit een Amsterdamse gracht worden opgevist, zonder geld maar nog wel met de voor de eigenaar belangrijke pa pieren. De mededader is nog voort vluchtig. Tevens kon de politie een geval van oplichting gepleegd in de manufactu renzaak Van Veen te Roelofarensveen oplossen. Hier wist de dader drie tafelkleden zogenaamd op zicht mee te krijgen. Aan de hand van een politiefotoalbum kon de verkoopster de dader herkennen: de 21-jarige woonwagenbewoner Th. S. in Alphen a.d. Rijn. KATWIJK Donderdag 1 maart om half 8 behandelt de gemeenteraad van Katwijk de volgende agenda: verlenen van krediet voor de stichting van een bijzondere kleuterschool in Rijnsoe ver; verlenen van medewerking aan het bestuur van de Stichting Protes tants Christelijk Onderwijs Katwijk voor de bouw van een kleuterschool aan de Asterstraat; verlenen van kre diet voor het als ijsbaan geschikt maken van het parkeerterrein in de Noordduinen; verlenen van subsidie aan de Stichting Gezondheidscentrum in de kosten van bejaardengymnas- tiek; verlenen van krediet voor de verbetering van de verkeerssituatie in het (oude) Molenblok; verzoek van de heer C. Freke om voorziening tegen het besluit van burgemeester en wet houders tot weigering voor de bouw van een werkschuur in de Zanderij Westerbaan; wijziging van de verorde ning regelende de voorwaarden en tarieven voor het privaatrechtelijk ge bruik en genot van het zeestrand en de kampeerterreinen; toekennen van een schadeloosstelling aan de heer A. Haasnoot wegens de ontruiming van het perceel Voorstraat 20; toekennen van een schadeloosstelling aan de heer L. van Beelen wegens de ontrui ming van het perceel Waaigat 20: aankoop van het perceel Zuidstraat 95 van de heer H. P. Kadé: aankoop van het perceel Zeeweg 57 van de heer N'. Hus; aankoop van de panden Tram straat 35 en 37 en verkoop van een perceel grond aan het Oostpad van-aan de firma J. Dubbeldam en Zonen: aan- en verkoop van grond, gelegen aan de Nachtegaallaan. van-aan de N.V. Maatschappij tot Beheer van on roerende goederen 'Woningbeheer' te Hilversum: verkoon van het pand Rijnstraat 3 aan de Coöperatieve Raiff- eisenbank Katwijk aan den Rijn; verkoop van strookjes grond achter de woningen Anjerstraat 7 tot en met 21 an de heer J. van Holland e.a.: verkoop van drie percelen grond, ge legen aan de Fresiastraat, aan de heren W. J. Dekker. E. F. van Heuvel en J. Dreef; verkoop van een perceel industrieterrein in 't Heen aan de firma J. Zwaan en Zoon; verkoop van een perceel industrieterrein 't Heen aan Haringhandel A. Hoek B.V.; ver koop van een perceel bouwgrond in Cleijn Duin aan Aannemingsmaat schappij Van Rhijn Katwijk N.V.: huur van een perceel grond in Cleijn Duin van het hoogheemraadschap Rijnland. Agenda voor Leiden LEIDEN Met het doel, de woon functie van de Lcidse binnenstad te versterken en het stadsgezicht te ver beteren, is de stichting 'Diogenes Lei den' opgericht. Een van de eerste projecten, die de stichting wil aanvat ten, is de restauratie van de panden Lokhorststraat 18, 20 en 22. Het ligt in het voornemen van de nieuwe stichting, bij de verwezenlij king van haar plannen te werken in overleg met de n.v. Stadsherstel Lei den. Sinds meer dan een jaar houdt die n.v. zich in stilte op andere wijze bezig met het herstel van de oude stadskern. 'Diogenes Leiden' werd in het leven geroepen naar analogie van identieke stichtingen in Amsterdam en Haar lem. Ze ontleent haar naam aan de 'ludieke' Griekse wijsgeer, die legen darische bekendheid kreeg o.a. door in een wijnvat te gaan wonen. .Het stichtingsbestuur meent dat van het herstel van oude panden in de binnenstad een zelf-versterkende wer- RIJNSBURG Uit de grote en har telijke belangstelling bij het afscheid van politiecommandant Docters van Leeuwen (waarover wij zaterdag al iets schreven) is wel duidelijk geble ken. welk een vooraanstaande plaats deze in de Rijnsburgs-Valkenburgse gemeenschap inneemt. Wegens functi oneel leeftijdsontslag heeft hij de dienst nu verlaten. De heer Docters van Leeuwen blijft Rijnsburg trouw. De belangstelling bij zijn afscheid heeft de adjudant heel goed gedaan. Niet minder dan 37 jaar is hij bij de rijkspolitie werkzaam geweest. Hij be zocht eerst de politieschool in Hilver sum. Sneek was zijn eerste stand plaats. Vervolgens was hij werkzaam in Halfweg-Haarlemmerliede, Duiven- drecht en Blaricum. In 1961 kwam de heer Docters van Leeuwen naar Rijns burg-Valkenburg. Hij ziet met genoegen terug op deze tijd. Prettig was de samenwerking met collega's in andere plaatsen en met zijn eigen medewerkers, king uitgaat: naarmate de stad meer VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten had weinig moeite met het afwerken van een lange agen da. Wegens ziekte van wethouder Koetser (VVD) bleef er enige ondui delijkheid over de gedeeltelijke goed- Uil rsmij in di pUWKOOP De Gemeenteraad betèke1 Nieuwkoop heeft besloten om de 1 ack\f£adengen van de raadscommissies It ges 1191 vervolg voor het publiek toe- aarde lelijk te stellen. Voorts hechtte de dje dr^ goedkeuring aan het voorstel tot instellen van een z.g. parkeerex- :t milfenverorc*er"n2' die er°P gericht is gevaarlijk of hinderlijk parkeren grote vrachtauto's te verbieden, zittingsperiode van de woonruim- o]ogVj*sl°mmissie werd formeel verlengd uuterlijk 1 oktober 1973. Bij de andeling van een beroepschrift a. weigering van een bouwvergun- enerzi haal, istratii ïeeft soonli jn er rgeste ont; en fai cht. eslissef haj is tyüBRUGGE Op de donderdag ouden raadsvergadering werd de iste aandacht besteed aan de in- ling van een drietal raadscommis- Ook de kosten voor het ontwerp- lekplan Plassengebied waren een lerwerp, dat tot langdurige discus- aanleidirig gaf. voorzitter deelde mee, dat binnen- zal worden begonnen met de sluiting van de verlichting aan de Klaverweijdeweg te Hoogmade. erdaad is na waarnemingen geble- r, dat de gemiddelde snelheud op e weg veel te hoog is. Het heugend dat GS alsnog toestem- ig hebben verleend aan de plannen bouwrijpmaken van de grond te •gmade. voorstel van Venhuizen nam het ege de suggestie in overweging om r de Tuindersweg een maximum- lheid van 50 km in te stellen af de Oudendijkseweg. betreft de instelling van een turele commissie bleken de meeste dsleden wel akkoord te kunnen betreft de uitbreiding van het neentehuis wilde de heer Scheel- k er een huis voor alle gemeente van maken. Naar aanleiding frvan merkte de voorzitter op, dat realisering van een nieuw raadhuis list niet te verwachten is. Op de gende raadsvergadering zal het col met definitieve voorstellen ko- loten werd de nieuwe straat ten •ten van de De Bruijnlaan te Hoog- le te noemen naar het hoofd van RK school de heer H. Meijer, die e functie vervulde van 1886-1924. raad vernam, dat de provincie bij opstellen van het Streekpwan r het Plassengebied een commissie ingeschakeld voor nadere advie- ondermeer door inspraak van dc olking. Nu deze adviezen de pro- cie ten goede komen was de raad al ontstemddat de gemeente in de ten moest bijdragen. Na breedvoe- discussie besloot de raad toch ar te betalen. ning werd aandacht gevraagd voor illegale bouwsels die te Noorden langs de Vliet staan, maar omdat niet meer te achterhalen is wanneer deze gebouwd zijn is het moeilijk hierop in dit stadium nog terug te komen. Het caravanvraagstuk in Nieuwkoop blijkt zeer groot te zijn en om hier paal en perk te stellen heeft het college een discussiestuk aan de raad voorgelegd. Het is de bedoeling maat regelen te treffen om illegale toestan den te bestrijden. De raad hechtte goedkeuring aan het voorstel tot het onbewoonbaarverkla- ren van Dorpsstraat 159, 161, 163, 165 en Noordenseweg 16. Ten slotte keur de de raad de verhoging van de tarieven voor het zwembad goed. LEIDEN, 21 februari De heer J. de Leeuw te Katwijk aan Zee is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der sociale wetenschappen op proefschrift getiteld 'Canonical analy sis of categorical data'.De promotie geschiedde cum laude. De promotor was prof. dr. J. P. v. d. Geer. De heer W. F. L. Buschkens te Was senaar is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der sociale wetenschappen op proefschrift getiteld 'Het famalies- ysteem der volkcreolen van Paramari bo'. De promotor was prof. dr. R. A. J. van Lier. De heer P. M. v. d. Plas te Leidschcn- dam is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift getiteld 'The influence of po lyene antibiotics on blood coagulation and thrombocytes in vitro'. De promotor was dr. H. C. Lemker. Nieuwe gegadigden voor 'De Grote Polder' ZOETERWOUDE De twee nieuwe gegadigden voor een vestiging op het Industrieterrein De Grote Polder heb ben het fiat van de gemeenteraad gekregen. Er werd een krediet gevoteerd van 1460 uit het Cultuurfonds voor ver vanging van de gedenkplaat in de gevel van het gemeentehuis. 'Dit is een zaak voor de commissie Onderwijs'. Deze opmerking maakte de heer Engelkes bij de behandeling an het voorstel om het bedrag per leerling voor de bijzondere basisscho len voor 1973 vast te stellen op 200. Wethouder Duindam betreurde het dat de heer Engelkes deze opmerking niet had gemaakt in de financiële commissie die deze zaak wel behandel de en beloofde beterschap. Het nieuwe interieur van de foyer. Nieuwe beheerder rol pionnen Van een onzer verslaggevers LEIDEN Dinsdag opent de heer I. Plasmeijer de poorten van het opgeknapte zalencomplex Den Burcht. December vorig jaar nam hij de zalen van de heer Milikan over en knapte de foyer en de keuken drastisch op. Plannen met het complex heeft de nieuwe pachter vol op. eker is alvast dal het harmoniegezelschap 'Werkmans Wilkracht' in april een openluchtconcert in Den Burcht zal gaan geven. vanaf Den Burcht rondritten door de stad te gaan maken. De interesse van de directie gaat ook uit naar culturele evenementen, zoals cabaret, toneel, en zang. "Dit om wat leven in cle brouwerij te brengen.' Het zgn Herenlogement valt niet on der het beheer van Plasmeijer. 'Er valt weinig van te maken, want alles is afgekeurd. Restauratie zou miljoe- begonnen met de restauratie van het logement, maar door tussenkomst van nen gaan kosten. In 1939 is men de oorlog is er niets meer van geko men'. Over de acties van het buurtcomité, dat het terrein rond Den Burcht als kinderspeelruimte wil gebruiken en dat daarom heeft geprotesteerd tegen ccn in de toekomst te plaatsen hek, wil Plasmeijer ook we' het een en ander vertellen. 'Het hek komt er, en géén meidoornhaag. Als de kinderen op mijn terrein willen spelen (Plas meijer heeft het van de gemeente geijuurd) dan kan dat, maar dan moeten ze wel door de officiële in gang het terrein opkomen en een kwartje betalen. Ik l.en zelfs bereid om in dergelijke gevallen jaarkaarten uit te geven'. keuringen van de 'Centrumplannen' Verscheidene raadsleden stelden vra gen over de voorlichting aan de bur gerij over deze centrumplannen. Bur gemeester Van der Haar kon niet op alle vragen concrete antwoorden ge ven. G.S. hebben de plannen gedeelte lijk goedgekeurd, de tekeningen zijn nog niet terugontvangen en volgens mededeling van G.S. hebben alle bur gers, die bezwaarschriften hebben in gediend ten aanzien van de centrum plannen hiervan kennis gekregen via de provincie. De burgemeester kon nog geen mededeling doen over het eventueel in beroep gaan tegen het besluit van G.S. bij de Kroon. Mr. Begeer (VVD) meende dat het voorstel tot vaststelling van de subsi dieregeling Gezondheidszorg 1973 in hoofdzaak neerkwam op de mogelijk heid om door middel van deze rege ling een tekort van 200.000 te subsi diëren. Evenals Mr. Goosens (D'66) miste hij een exacte omschrijving van de controle-mogelijkheid. Wethouder Pels (PvdA) zei dat het belangrijkste van de nieuwe verordening is de samenvoeging van particuliere instan ties en verenigingen, die zich begeven op het terrein van de gezondheids zorg. De controle zal geschieden door het verificatiebureau van de Ver. van Nederlandse Gemeenten. Wethouder Esselaar (KVP) deelde bij het voorstel tot plaatsing van een hek rond 'De Kimshoeve' mede dat inmid dels goedkeuring door G.S. is ontvan gen voor de restauratiekosten. Zo spoedig mogelijk zal met het opknap pen van deze jeugdboerderij begonnen worden. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS Oude relaties, die na' de aftakeling van het complex wegbleven worden door de nieuwe pachter weer bena derd. Dit niet zonder succes, want personeelsverenigingen, een bridge club en andere verenigingen komen in de toekomst weer terug naar het oude 'honk'. Ook is er een plan dat in samenwerking met de VVV en de plaatselijke rondvaartbotenrederij moet worden gerealiseerd. De heer Plasmeijer wil een folder met stencil naar reisvernigingen sturen en dan vanaf Den Burcht tochten door Lei den gaan maken; Hy stelt het zich als volgt voor: 'Tegen een uur of tien komt iedereen in Den Burcht bijeen en gaat, na het gebouw bezichtigd te hebben naar de Nieuwe Rijn om in een rondvaartboot te stappen. Daarna komt iedereen weer terug voor de lunch. Dan worden de hofjes bekeken, iets dat de laatste tijd enorm in trek is bij de toeristen. Na een kop koffie gaat iedereen weer terug naar huis'. Cultuur Ook denkt Plameijer aan een Jan Plezier of aan het 'glippertje' om Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Hlder v R M van Hal en M van Tilborg: Jan zn v J Foks en A Zaagman; Monique MdrvJLCNM Suijs en J M P Jansen; Jacqueline K dr v J van 't Wout en R A Tolsma: Perry zn v P J Schipper en M van Zijp: Stefan C P zn v L A Put en C M Dolieslager; Monique M DR v H J van Berkum en M A M G RIJsdijk; Theodorus C J zn vJ L van der Geest en A G J Koomen: Ingrld dr v J L Zwanenberg en J M Bakker: Jeroen R E zn v R van Westendorp en B M E N Wijsen; Jessica J M dr v R van Westendorp en B M E N WIJsen; Christopher J zn v B G Taylor en K P Scawthorn. Overleden: W G Demmendal 1895 man; W Boerhof geh gew met J Glasbergen 1907: H Hogervorst geh gew met L Klinkhamer 1885: E A M Huter geh gew met G C van Dooremaal 1884: P M van der Ve.de geh gew met G A van der Drift. Gehuwd II A van Went en J S W Albers: A G van der Spuy en H M Verloren: J A Wouters en C M van Rljkom; W C J de Haas en E Sasburg; H Phllippo en J Sinteur; C D Varkevisser en A van den Nieuwendijk: J Pijnaker en M A J Roelofs: R Ouwerkerk en G de Jong. LEIDEN Geboren: Ramon zn v A van der Linden en S H Huisman. Nathalie dr v J Hoogeboom en A A van der Vet. Steven Th zn v F T Bosman en T G Jongejan. Wendel- moed E dr v J Bakker en E van der Tuin. Overleden: W A van Doorn, geh. gew. met P Hoogland. M Harmanni, geh. gew. met W H Kraijer. 'oogt', zullen meer mensen er weer willen wonen. Dat kan dan aanleiding zijn tot het nemen van maatregelen op het gebied van verkeer en parke ren, bestrating en groenvoorziening, die het leefmilieu ten goede komen. ..Gezien haar nog smalle financiële basis, zal de stichting bescheiden moe ten beginnen. De gerestaureerde wo ningen zullen zoveel mogelijk dienst baar gemaakt worden aan de woning nood in Leiden. HAZERSWOUDE Mevrouw Brink- Bijleveld, de presidente van de kies vereniging van de Anti Revolutionai re Partij in Hazerswoude, vond het op de laatstgehouden vergadering een verheugend verschijnsel, dat, getuige het aantal belangstellenden, nog zove- len de belangrijkheid van de politiek willen onderschrijven. De in 1974 te houden gemeenteraads verkiezingen vormden een belangrijk punt van bespreking. Ir. A. Kamp huis, fractievoorzitter van de ARP in de gemeenteraad, voorzag een belang rijke verkiezingsstrijd in Hazerswou de. Het treffen van voorbereidingen op dit moment vond hij dan ook niet voorbarig. Mede door de verlaging van de leeftijd van de kiezers zullen de verhoudingen heel anders komen te liggen. 'De cijfers van de laatste verkiezingen liegen er niet om', aldus Kamphuis. De strijd om de raadsze- tels zal hard worden, aldus Kamphuis die meende dat samenwerking tussen de drie christelijke partijen wel eens heel belangrijk zou kunnen worden. LEIDERDORP Tijdens een onbe waakt ogenblik, volgens de politie hooguit een paar minuten, werd een grossiersbedrijf aan de Lijnbaan 22.000 gulden armer. De bedrijfsleider zou het geld. de opbrengst van die dag. woensdagavond tegen half tien naar de bank brengen, toen hij nog even in de garage moest zijn. In het korte ogenblik dat hij de auto. waarin het geld lag, alleen liet heeft een tot nu toe onbekende kans gezien het bedrag te ontvreemden. Er is geen spoor van de dader. LEIDEN Het Vietnam Komltce Leiden roept de Leidse bevolking op de aktie Babyvoeding voor Vietnam te steunen. Het gironummer 1090400 van het Medisch Comité Nederland-Viet- nam wordt aanbevolen. Blikken baby voeding kan men bij onderstaande adressen afgeven. In Oegstgeest: Leidsestraatweg 7 en Lange Voort 245. In Leiden: Wereldwinkel. Steenstraat 1 b. De Genestetstraat 53. Vijvhoven- huis, Hoflaan 169 en De Mey van Streefkerkstraat 19. In Leiderdorp: Van Poelgeestlaan 9 en Frederik Hendriklaan 54. MAANDAG 26 FEBRUARI LAK-thealer. Lcvendaal, 8.15 uur: Sludentcntoneel met de 3 eenakters i i de Stadhuis, kamer 3. 2.30 tot 4.30 uur: spree kuur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. DINSDAG 27 FEBRUARI Bovenzaal Gehoorzaa. 8.15 uur: kynologen- ver. Rijnland Gehoorzaal. 8 uur: concert De Stem de* Volks. Museum Oudheden. 8 uur: dr. C. Isings over In het glas geken'. Brecstraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Sladhuis. 7 tot 8 uur spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werk jongeren. Arbeidsbur. Herengr. 9.30 tot 10.30 uur: Man-vrouw-maatschappij, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 28 FEBRUARI Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 1 MAART Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc, raadsvrouw. VRIJDAG 2 MAART Den Burcht, 8 uur: toneelavond Ons Grun- negerland. ZATERDAG 3 MAART Gehoorzaal, 8.15 uur: K. en O.. Tsjechisch gezelschap Broln met muziek, zang en dan*. ZONDAG 4 MAART OEGSTGEEST: Rijnl. Lyceum. 2 uur: K. en O., pianoconcert Stefan Askenase. NIEUWVEEN Lijst woningzoeken den. In verband met het feit. dat woningzoekenden, gehuwden zowel als ongehuwden, die buiten de gemeenten wonen en ook niet in de gemeente werkzaam zijn, hier praktisch niet voor huurwoningen in aanmerking komen, hebben burgemeester en wet houders besloten de namen van deze woningzoekenden van de lijst af te voeren. Bij handhaving op deze lijst zou bij belanghebbenden alleen maar valse hoop worden gewekt. De ge meente heeft voor hen geen taak en de groei van Nieuwveen houdt dan ook geen rekening nvett deze kandida ten. Tot de groep woningzoekenden, die van de woonruimtelijst worden afge voerd behoren ook de ongehuwde wo ningzoekenden van buiten de gemeen te, die verkering hebbrti met een Nieuwveens meisje en zich uitsluitend daarom in Nieuwveen hebben laten inschrijven. KATWIJK Wijkvereniging 'Cleyn Duin' wil binnenkort een rapport het licht doen zien dat zal worden aangeboden aan B. en w., de raadsleden, het stedebouwkun- dig bureau OD 205, de provinciale planologische dienst en de bouw verenigingen. In het rapport zal de mening worden gepubliceerd van de bewoners van deze wijk over de woningen, het aantal ga rages, de verkeerssituatie, de funktie van de winkels en de rest van de bebouwing. Ook zal in het rapport staan wat, naar de mening van de bewoners moet worden gebouwd op de terreinen die nu nog braak liggen. De wijkvereni ging ging er vanuit dat bij de realise ring van een nieuwe wijk ieder hoofdzakelijk de al genoemde instan ties zich in de materie verdiept, behalve de toekomstige bewoner. For meel is er gelegenheid bezwaar te maken tegen een bestemmingsplan, maar in de praktijk komt daar niet of nauwelijks iets van terecht Men gaat LEIDEN Op maandag 26 februari, om kwart over acht zullen in het LAK-theater nog eenmaal de drie een akters te zien zijn die het Leids Studententoneel bracht in het kader van de Diësviering. De eenakter 'Zolang de jongen thuis is', handelt over het generatieconflict. 'Het Olifantsjong' van Berthold Brecht is een brok surrealistische ex travaganza, gebaseerd op clownsnum mers. Het Kafka-a'chtige stuk 'Le Pro- fesseur Taranne' van Arthur Adamov werd in 1953 in Parijs voor het eerst gespeeld. Taranne wordt beschuldigd van exhibitionisme; alhoewel in het midden gelaten wordt of deze beschul digingen juist of onjuist zijn, ont staan zoveel misverstanden dat hij tenslotte het misdrijf begaat. LEIDEN Een 80-jarige vrouw heeft in de nacht van zaterdag op zondag gewond in de huiskamer van haar woning aan de Pioenstraat gelegen. Ze werd ontdekt door haar zoon die op bezoek kwam. Toen op zijn bellen niet werd opengedaan waarschuwde hij de politie, die na een ruitje inge slagen te hebben, de woning betrad. De vrouw is niet ernstig gewond naar het AZ overgebracht. pas bezwaar maken als men ergens belangen heeft, en die zijn er in een nieuw te realiseren woonwijk nog niet. GROEPEN 'CLEYN DUIN' is door de wijkvereni ging organisatorisch verdeeld in groe pen woningen, met ieder een eigen commissie. Aan die commissies heeft de wijkverenigingen vragen voorge legd, waarop een antwoord is gefor muleerd. In dc wijkkrant heeft de vereniging de leden opgeroepen ideeën en sugge sties naar voren te brengen. Die zijn al gekomen. Het geheel is echter nog niet tot één eindconclusie verwerkt. Het zal, met tekeningen en situatie' schetsen, worden verzonden met een brief erbij, want de wijkvereniging rekent er wel een beetje op van de diverse instanties respons te krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN Ds. Makkenze heeft wegens vertrek naar Joure afscheid genomen van de her vormde gemeente te Katwijk aan den Rijn. Hij preekte over Johannes 3 vers 16. De grote kerk was geheel bezet. Ook waren B. en W. er en belangstellenden uit vorige gemeenten van ds. Makkenze en van zijn nieuwe gemeente. De kern van zijn preek was, dat er voor ons alle reden is, ons te verwon deren over Gods liefde, die ons draagt en thuisbrengt. Hij bewaart ons voor overmoed en voor moedeloosheid. Het is niet moeilijk, over deze wereld heel wat slechte dingen te zeggen. Er is een heleboel niet goed in de samenle ving der mensen. Maar God wil toch, dat deze wereld, die van Hem is, niet kapot gaat. Daarom heeft Hij Zijn Zoon niet gespaard. En wij moeten attent zijn op de signalen uit Zijn Woord. Daarop acht slaan, erop in gaan, ernaar leven. Wij moeten ons niet laten intimideren door de tijds omstandigheden. Over het lot van deze wereld is reeds beslist. Er gaat in Jezus Christus een glans over onze wereld. Het gaat alles aan op het komende rijk. Ds. Heijmans sprak een hartelijk af scheidswoord namens de gehele ge meente. In de zaal van de Ontmoe- tingskerk was er na de dienst nog een ontvangst voor genodigden. Maandaga vond van half 8 tot half 9 kan ieder in deze zaal persoonlijk van ds. Mak kenze en zijn gezin afscheid nemen. De predikant droeg gisteren de nieu we toga, die hem is aangeboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3