Kurhaus Adieu: op 't nippertje Een valk voor 'n koningin SPIERPIJN? fijn samen fietsen... fijn samen fietsen kijken op de Rai!(24febr. tlm4nirtj\ ~c 1IOj® door Catherine Gaskin gloedvolle hulp TROUW/KWARTET VRIJDAG 2:i FEBRUARI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/Ki MARY PERKINS ADVERTENTIE LOWIETJE IN DE GOUDEN GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. Van onze radio- en tv-redactie SCHEVENINGEN Het heeft niet veel gescheeld of het hele programma Kurhaus Adieu was komen te vervallen. Teveel arties ten, die hoog op de ranglijst ston den, moesten het op het laatste moment af laten weten, bij hen heeft zich ook Juliette Greco ge voegd. Ze wilde wel, maar alleen in gezelschap van haar eigen pia nist, maar die was met vakantie. Op het allerlaatste moment heb ben ook de Oberkrainer Musikan- te nafgezegd wegens griep van twee van de zeven musici. Bekend was al, dat Charles Aznavour wegens een beenbreuk verhinderd zou zijn en dat onze eigen André van Duin het te druk had. Een hele rij artiesten is daarom bena derd Warry van Kampen, KRO's hoofd van de afdeling gevarieerde programma's voor televisie, noemt na men als Perry Como, Charles Trenet en zelfs Jacques Brei, die al sinds 1967 niet meer optreedt en daar ook nu geen verandering in wenste te brengen. Het is de afgelopen dagen een heel gebel en georganiseer ge weest. Inmiddels is het Vickey Leandros ge worden, die Kurhaus Adieu komt red den, en met haar Les Frères Jacques (zodat er toch nog iets aan Franse chansons in het programma gedaan wordt) de gitarist Manitas de Plata en de flamingo groep La Singal. Es ther Ofarim stemde zelf wel toe, maar toen de KRO zag, dat ze een week later in sterallures van de AVRO zal optreden vond men dat wat teveel worden. 366. Niet de nachtwacht alleen kreeg van de hoge vrouwe van 't kasteel voor wie nieuw ongedroomd levensge luk zo heerlijk openbloeide een prin selijk geschenk. Allen, die zonder dat ze er eigenlijk iets van begrepen hadden, toch mee speelden in dat wonderlijke spel om de Goude Gaper heen, werden rijk bedacht. In de blijheid van haar hart vergat ze zélfs de dikken niet. wondere scharrelaars. Ze kregen geld; ze konden in hun eigen stad hun kleine handeltje in snoeperijen weer beginnen. De 'mees ter?' Hij bleef onvindbaar. Men liet hem over aan zijn lot; men dacht niet aan straf. Wat deerde die blijde men sen de vreemde zwerver ook? Scheve Tinus?.... Hij mocht vragen al wat hij wenste - èn van de Keizer én van de prinses. Maar de oude baas wenste niets. Hij was volkomen tevre den met zijn eenvoudige leventje, zijn ezeltje, zijn kruiden. Hij zocht geen rijkdom, geen eer. Toen beloofde de prinses hem tóch haar hulp als hij ooit ziek zou worden en niet meer werken kon. En - van de Keizer kreeg hij een nieuw hoedje met een veer. Dat was verdiend. KARELTJES GROTE AVONTUUR 157. 'Nou we zullen wel zien', zei de inspecteur toen. 'Laten we in elk geval verder gaan met het afwikkelen van deze venelende zaak. Al die sprookjesfiguren zitten nog in de wachtkamer, niet waar? En zeiden jullie daarstraks niet, dat ze allemaal gehypnotiseerd waren? 'Ja, ja, dat vertelden we', beaamden smidje Ver holen en de erkende detective J. J. Geurtsen. 'Mooi' vervolgde de in specteur. 'Dan zullen we in ieder geval beginnen met die mensen te laten behandelen door de politiedok- ter. Onze dokter Velveller is een knap man en die zal er wel raad mee weten.' De inspecteur' liet nu alle sprookjesfiguren naar de onderzoekka- mer van de politiedokter brengen en vervolgens bracht hij ook zijn gasten daarheen. 'Het bleek al gauw, dat dokter Velviller geen zachte heelmees ter was. 'Ik houd niet van dat gewone pillen werk', zei dokter Velviller 'Snij erop los en kerf erin, zeg ik altijd maar. Dan heb je pas wat ik een medische behandeling noem. Wees niet. bang voor een prik en hanteer je scalpel met eveneel ge mak als een slager zijn uitbeenmes.' Ja. ja, zo zou het wel zijn, dacht smidje Verholen, en hij keek vol verbazing toe hoe dokter Velviller de behandeling aanpakte. Het was werke lijk een interessant gezicht. De dokter greep een van de patiënten rustig beet en zette hem de stethoscoop op de borst. Vervolgens 'trok hij hem dp tong bijna uit de mond en gromde: 'Zeg nu eens Aaaa als je kunt' Dat kon de patiënt natuurlijk niet en dit scheen precies te kloppen met wat dokter Velviller verwachtte. 'Sine alp- ha pus bonum', zei de dokter toen lachend. En laat nu zijn eerste patiënt het dappere kleermakertje zijn ge weest. FERDINAND Voorbehoud Nu staat onder voorbehoud vast, dat behalve de genoemden zullen optre den: The Edwin Hawkin Singers, Pe ter Maffay, Axis, Freddy Lancee, Los Chacos, Gert en Hermien, Les Poppys, Exuma, Wille Alberti, Rhoda Scott, Polis et les Helleniques, Jurgen Mar cus, the Winsows, Ann Michel, Max B. en' Vivo, en zo ziet het er toch naar uit, dat vanavond om negen uur via Nederland 1 twee en een half uur lang door artiesten van de lichte muze afscheid zal genomen worden van het Kurhaus. De uitzendende om- 'Leerhuisgesprek' met Hillenius en rabbijn Aschkenazy Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Naar aanleiding van de film van Bert Haanstra 'Bij de beesten af' spreken rabbijn Jehuda Aschkenazy en dr. Dick Hillenius, conservator van het Zoölogisch Mu seum te Amsterdam, over de (on)- mogelijkheid van verandering van menselijk gedrag. Terwijl tallozen zich inzetten voor de verandering van onze maatschappelij ke en culturele structuren, komt de vraag naar de veranderbaarheid van de mens zelf nauwelijks aan de orde. Volgens de biologen blijkt de mens op gelijke wijze als het dier onder worpen aan de wetten van de biolo gie. Er is zelfs een boek verschenen dat de tien geboden biologisch ver klaart. Als wij, ethische dieren, eigen lijk net zo handelen als onze dierlijke medeschepselen, is dan niet elke op roep tot verandering en bekering een illusie? Weer radiogesprek over sterilisatie bij mannen HILVERSUM De NOS-radio zendt zaterdagmiddag om kwart over vijf (via Hilversum 1) het tweede discus sieprogramma uit over sterilisatie bij mannen. Het eerste programma werd uitgezonden op zaterdag 10 februari. De discussie gaat ditmaal tussen drie deskundigen, nl. de arts/psycholoog C. Th. van Schaik, mr. B. Wijnberg, directeur van de Stichting Direkte Hulpverlening van de NVSH en drs. B. Witte van het Nederlands Institüut voor Sociaal-Sexuologisch Onderzoek (NISSO), en het echtpaar Van Bre- derode uit Den Haag. 36 Hij overleefde zijn dochter slechts zes maanden. Dus verliet Angus zijn eiland en kwam Cluain op eisen. Er ontstond een geweldig ju ridisch gekrakeel, waarbij de Camp bells pogingen ondernamen vastge steld te krijgen dat de oude man ontoerekeningsvatbaar was en op on eerlijke wijze door Angus beïnvloed werd Angus had geen geld voor advo- katen. Het verhaal gaat dat hij het kantoor van Amuel Lachlan in Inver ness binnen wandelde en hem vroeg de zaak op zich te nemen. Als hij won zou hij uit de opbrengsten van Cluain worden betaald en als hij verloor, nou, dan kon Samuel Lachlan naar zijn geld fluiten. U zult Lachlan nog wel ontmoeten; hij is een stuk van Cluains geschiedenis. Hij was nog erg jong toen. maar stond al bekend als een van de han digste advokaten van Schotland. Hij nam de zaak aan. Ze zeggen dat hij eerst hierheen kwam om Cluain te inspekteren. En hij won de zaak, die bijna een jaar duurde. Angus woonde in die tijd in een landarbeidershuisje op Cluain. De Campbells beweerden dat hij zich daar onbevoegd ophield maar durfden Angus en zijn geweer niet te trotse ren. En ten slotte kreeg hij de papie ren en de sleutels en Cluain. het enige welvarende stuk van Ballochtor- ra met de beste grond van het dal was zijn bezit, en de Campbells hiel den alleen het oude Ballochtorra over, met zijn half ingestorte dak en onvruchtbare heide en een kale rots. Het moet erg bitter voor de Camp bells geweest zijn. vooral toen Angus zijn whiskystokerij begon te bouwen. Ook dat was iets, dat hij van Christi na erfde.' 'Hoezo?' 'Op haar eiland, dat te arm was om van te leven, bouwde ze een kleine stokerij. Het ging zo slecht als het maar kon. en toen er eindelijk whisky gerijpt was ging de hele voorraad verloren omdat het schip zonk waar mee het naar het vasteland werd gebracht. Dat was het einde van de stokerij, maar ze stuurde Angus naar Islay om in een distilleerderij te gaan werken en het vak te leren. Toen hij Cluain in handen had ging hij naar Islay, trouwde een verre bloedverwan te en verzamelde een paar whisky stokers en hun gezinnen. Hij bouwde de distilleerderij met geleend geld van Samuel Lachlan en was bang voor niets en niemand. Daarom is het hem allemaal zo goed gelukt, denk ik. Het was een doorzetter.' 'U weet veel van mijn grootvader.' 'Ik heb het allemaal uitgezocht. Uw grootvader zou het hele verhaal zelf, in zijn eigen woorden, heel wat beter kunnen vertellen. Maar onze verstand houding was nooit van dien aard. Beleefd en op een afstand. Hij is wat dat betreft nooit veranderd. Hij kan niet vergeten dat de Camp bells hem zijn wettelijk bezit probeer den te onthouden. Ik heb gezien wat hij allemaal tot stand heeft gebracht, en ik bewonder hem zeer. Maar hij is een man als dit graniet hier, hard en onverzettelijk.' 'Het was dus William die een brug begon te slaan tussen Clauin en Bal lochtorra?' 'Ja, hij kwam nogal dikwijls, en waar om ook niet? Het was de enige plaats in de omtrek waar hij op bezoek kon gaan, en hij had op Cluain niet veel te doen. Angus Macdonald was het er niet erg mee eens, maar William bleef komen'. Zijn stem daalde tot een gefluister maar de woorden wor stelden zich een uitweg naar buiten alsof hij ze te lang voor zich had gehouden: 'En nogmaals, waarom niet? Hij was meer dan een beetje verliefd op mijn vrouw.' Ik was me er niet werkelijk van bewust dat hij me verliet. Ik denk dat ik daar een tijdje voor me uit heb staan staren naar het lange gras dat op de graven van William en Christi na wuifde. Toen ik opkeek was Gavin Campbell verdwenen, zoals ik hoopte dat hij zou doen. 'Hield je van haar, William?' vroeg ik aan de versgehouwen naam in het graniet. 'Hield je van haar, en vertel de je meer niets van? Was zij dat betoverende wezen waarover je schreef?' De wind die in het groepje sparren in een hoek van het kerkhof ruiste was mijn enige antwoord. 2. Mijn grootvader wachtte, en was zeer kortaangebonden. Hij stond, net als tevoren, bij het open vuur in de eetkamer, maar ditmaal werd zijn ge zicht geraakt door een streep zonlicht en leek hij ouder dan in het schemer licht van de vorige avond. 'Ik hoor dat je met Callum Sinclair in de stokerij bent geweest.' Met die woorden begroette hij me toen ik in de deuropening stond. Ik keer me naar hem toe om zijn gezicht te zien en de deur klinkte achter me dicht. 'Ja. Heeft u daar bezwaar tegen, grootvader?' 'Inderdaad. Ik wil niet dat je te vertrouwelijk bent met de stokers.' 'Vertrouwelijk!' Ik liep naar hem toe en voelde de woede op mijn gezicht. 'Vertrouwelijk: Dat is wel het laatste dat ik me kin voorstellen dat iemand met Callum Sinclair kan zijn. Dat lag nauwelijks aan mij. trouwens. Hij staat het domweg niet toe dat je vertrouwelijk met hem wordt.' 'Hij wist zijn plaats dus?' 'Wat is zijn plaats, grootvader? Hij schijnt van alles te zijn en alles te weten. Als hij geen plaats heeft op Cluain, geen échte plaats, wie dan wel?' (Wordt vervolgd roep is de KRO in nauwe samenwer king met de BRT, zodat gelijktijdig het programma bij onze Vlaamse bu ren op het scherm te zien zal zijn. Ook verschillende andere landen heb ben hun belangstelling getoond om misschien later het hele programma of een gedeelte ervan over te nemen. Dankzij de nieuwe rolbezetting is de stemming in het Kurhaus tijdens de repetities, die vandaag en gisteren daar gehouden worden bijzonder goed. In de Cor Ruyszaal knallen harde klanken van het BRT-orkest tegen het plafond. De zaal is niet groot, het orkest tamelijk en zo kan de muziek nauwelijks een uitweg vin den. Straks in de concertzaal zal dat beter gaan, maar ook daar zal wel naar hedendaagse begrippen gelden hoe harder moe irfooier zodat je beter thuis kunt zitten en de tv-knop zach ter draaien. Als een onwaarschijnlijk iets komt er ineens een weldadige rust als dirigent Francis Bay, geen onbekende voor iv- kijkend Nederland het orkest zelfs tot een pianissimo weet te temperen. Voorlopig gaat het in de eerste plaats om de begeleidende muziek, niet om de zangers. Wat de Franse zangertjes Les Poppys zingen hoor je nauwelijks. Op papier staat Bonheur en een pot pourri waarin onherroepelijk de suc cessen 'Non, rien n'a change' en Isa- belle zitten. Als ze klaar zijn worden de Frans mannetjes, zwarte verwaaide haren door de harde kustwind, door hun blonde leidster bijeengetrommeld: 'Al- lez, venez'. Hun plaats wordt ingeno men door Polis et Les Helleniques met wie ook Gert en Hermien meezin gen. Een zeer veelzijdig programma is samengesteld. Polis is afkomstig van het Trio Helle niques. Sinds een paar jaar heeft hij een eigen trio. Daarnaast bestond het bekende Trio Helleniques totdat een auto-ongeluk een eind maakte aan het leven van Thomas en Basil zwaar gewond werd. Op de lessenaar van de Belgische gitarist staat de muziek van 'Als de rozen bloeien' en 'Tranen!' Geen twij fel mogelijk, het is het repertoire van Gert en Hermien. Tijdens het roken van een sigaret doet Gert ze eventjes. Het gaat nog maar om de begeleiding. De enige die de repetitie niet mee hoeft te maken is Willy Alberti. Hij zingt een lied van zijn laatste opera plaat en wil daarbij alleen begeleid worden door het orkest daarvan. Hij zingt vanavond play back. Aan de kant zit regisseur Jos van der Valk, van wie we altijd horen, dat 'hij presenteert'. Hij doet dat nu zeker niet, maar timed met een stop watch in de hand. Het programma mag niet uitlopen, zoals zo vaak bij grand gala's gebeurt. De presentatie is vanavond in handen van Hans van Willigenburg. Kroonluchters Intussen wordt de concertzaal met de plafondschilderingen, de gouden bie zen, de kroonluchters en het bij dit alles detonerende keukenblauw van het podium in gereedheid gebracht. Op een hoge stellage roept een man bevelen, grote felle lampen worden opgehangen, kroonluchters zijn niet voldoende in 1973. Voor Kurhaus Adieu, waarschijnlijk één van de laatste concerten in het monumentale Scheveningse trefpunt is het oude gebouw weer een beetje gaan leven. Telefoonlijnen zijn aange legd, de verwarming staat hoog, maar tocht door de talloze kieren hoiidt het binnen koud. Aan de bar bedient de rood-harige ober, een oude Scheve ningse bekende, die na 25 dienstjaren ander werk moet zoeken. Ondanks deze voorzieningen doet het Kurhaus aan de buitenkant met zijn holle gaten als ramen triest, om niet te zeggen enigszins spookachtig aan. De enige vrolijke noten zijn de vlaggen van de KRO, die met veel moed bij de harde wind op de daken zijn gehesen. Donderdagochtend negen mi nuten over elf was een historisch moment, nog nooit daarvoor had een andere vlag van het Kurhaus gewap perd dan het rood-wit-blauw. Kurhaus Adieu ook voor radio Van onze radio- en tv-redactie SCHEVENINGEN Ook het radio programma van de KRO zal vandaag voor een groot deel in het teken staan van Kurhaus Adieu. Dat bete kent, dat van 'twaalf tot twee' wordt uitgezonden rechtstreeks uit de Kur- zaal. Gesprekken worden gevoerd met een aantal artiesten, die vanavond zullen optreden, maar ook met Paul van Vliet en de ex-president-directeur van de EMS, de heer R. Zwolsman. Hij zal zingen het oude lied 'chanson de l'adieu' van Paul Tosti. Het middagprogramma 'interlokaal' zal worden uitgezonden vanuit het Kurhaus. Daarin is een gesprek te beluisteren met de heer Zwolsman. Ook Brandpunt is gewijd aan dit onderwerp. De problematiek rond de sluiting komt aan de orde. ADVERTENTIE Gert en Hermien Timmerman repeteren hier samen met 'Les Helleniques' voor' het programma 'Kurhaus Adieu' dat vrijdagavond door de KRO wordt uitgeJerl zonden. fe Christelijk XV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NÓS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 MIK: muzikaal amuse mentsprogramma NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Brandpunt 21.00 Kurhaus Adieu; artiestengala NOS 23.20 Journaal NEDERLAND II NOS- 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Flipper 19.30 Zorro NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse Groeven 21.20 liet geheim van de Nijl, doe. serie 22.15 Friewielen; Ont spannend progr. over vrijetijdsbesteding NOS 22.50 Uit de kunst 23.20 Journaal Een van de hoogste en daarom moei lijkste opgaven in het leven is, jezelf in de ruimte te durven stellen, je af te vragen, waar je eigenlijk mee be zig bent en of de werkelijkheid wel klopt met je wie weet hoit oude idea len. Zoiets dergelijks waagt de NCRV nu ten aanzien van de christelijke school. Een waagstuk, omdat vooral kijkers van de oudere generaties zo gehecht aan zekerheden het als ongepast kunnen ervaren 'dat nu ook al de School met den Bijbel ter dis cussie wordt gesteld'. Maar voor ver ontrusting gaf Ander Nieuws Special voor mijn gevoel geen aanleiding. De vraag: 'Komt de christelijke vorming het beste tot zijn recht in een christe lijke school, of niet?', werd van ver schillende kanten belicht en de uit zending was duidelijk op bezinning en niet op ondergraving gericht. Zonder mij te mengen in de discussie naar welke school je beter je kinde ren kunt sturennaar de openbare of de christelijke, en zonder de ene spre ker gelijk en de andere ongelijk te geven, moet ik bekennen, dat dr. K. M. Vitteveen mij bijzonder heeft aan gesproken. Niet omdat hij aan de openbare school de voorkeur geeft, maar vanwege zijn beleving van het christen zijn en de wijze waarop hij daaraan uiting geeft. We moeten het immers toegeven, dat we het woordje christelijk bar gemakelijk in de mond nemen en het even simpelweg overal opplakken. En dan hoor je dominee Witteveen zeggen: 'Het woord christelijk is te ge- Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal: 8.30 De groenteman.) 9.00 (S) Vingervlug: klass. en mod. kamermuz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?, pedagogische rubr. £.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Mod. kamermuz. 10.00 (S) .v. d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03 Radio journaal.) 11.30 Ik hoor, ik hoor wat u niet hoort, causerie met gramm.platen. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: inf. firogr. «Overheidsvoor!.: 12.30 Uitz. v.d. andb. NOS: 12.40 (S)-Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA 13.11 Dingen van de dag. NOS: 13.25 Toerismo: toeristische inf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van ta-ta tot totale taal: rubr. over het leven in de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Belgie: muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 (Si Zoeklicht op Ncd.: rep. en comm. uit alle delen van het land en veel tnuz. (16.00 Nws.) VPRO- 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr. met poli tieke analyses, rep., achtergrondinf. en telef. reacties. (17.30 Act.; 17.55 Med.) (18.00 Nws: IS.11 Act.: 18.20 P.P P: uitz. van D.S.'70. KRO: 19.00 (S) Springplank: jonge artiesten. 19.30 En toch kerk gesprek ken over kerk en kerk-zljn In onze tijd. 19 45 De zingende kerk - muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antwoord op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 (S) Kur- sief: satirisch progr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal: sportprogr. met veel muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 weldig voor mij. Ik ga er aan kapot'.^ Als we ons vanuit deze geestesgesteld-L j heid bezinnen op wat het doel van r onze vorming en opvoeding is, lijkt 7ni^ dat een hoogstaand uitgangspunt voorF1 het radiogesprek van aanstaande zon-j li dag, ivaaraan iedereen kan deelnemenlg Met de komische thriller Merry Chrisf-' mas, Fay zorgden Marucha en Facun-, do Bo van de Argentijnse toneelgroep!trc Tse voor een huzarenstukje in lieqaf VPRO-programma. Marucha creëerdqgai niet alleen de uitgerangeerde Music-EV Hall-star, maar riep in een breed scala - van stemmingen en mimiek ook her* 1 inneringen op aan bekende acfricesJl0 Tegenover zijn zuster speelde Facunddn maar lifst alle zeven potentiële moori denaars van de overjarige ster. Eenj demonstratie van virtuositeit, waar iedere speler wel eens van droomt. Fa-ra° cundo dreef zijn zelfverzekerde aantaë pak zo vr door, dat hij zelfs in de rieiLal travestierollen zijn stem en geluids\ volume vrijwel niet veranderde. Het was voor even een grappig effect, maar het ging mij al gauw hinderenfrw Dit irreële element botste namelijkhi met de nauwgezette detaillering en hel nadrukkelijk realisme in uitbeelding, en aankleding. Q Door de scenes in een verkeerde rangi schikking te spelen, werd niet zondetno succes gecamoufleerd, dat het stulm niet meer was dan een simpel mis vj daadverhaaltje zondr een werkelijk boeiende intrige. er Ton Hydrtft 1 pr: ike 7.50 (S) Badinerie klass.muz. ?.2^R 10.00 (S) Aubade: Radtophllh. Ork.: klass.h muz. (10.30 Nws.) 11.00 Vd. zieken. 11.5f Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarPT progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 MedL t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41 EchF' 13.00 Raden maar.) 14.00 Schoolradio. 14.3fon, (S) Interlokaal op vrijdag: licht platen progr. (15.30 Nws.) 17.00 Zonder grenzen: h rubr. over missie en zending. 17.10 (SI Metropole Ork. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18 00 (S) Licht ork. en sol. 18.30 Nwijst 18.41 Echo. 18 50 Verkenning. 18.58 Markt her VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreek! V( progr. met sociaal-culturele act. (NOS: 19.50 Den Haag vandaag; 20.15 VPRO-VRijdagavond mermuz.) VARA: 21.00 (S) Viool klass muz. 22 10 (S) De Staalkaart. Geïmproviseerde muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospelsounds. S.Ok,] Nws. 8.02 Tussen thee en koffie. (9.00 Nws." 10.00 Nws. 10 03 De muzikale fruitmand a< 11.00 Nws. 11.03 Popcorn. 12.00 Nws. 12.- Bij Barend. 13.00 Nws. 13.03 Hiep hiep hi hoera! NOS: 14.00 Nws. 14 03 Felix Meur ders. AVRO: 15 00 Nws. 15.03 Top Twentj 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Por' bus 700. L,. HILVERSUM III w< NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaye|ee Show. 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: ven zoekpl. 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's MeafcSt Show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrijdag Show. (22 00, 23.00 en 24.00 Nws en act.|ce 22.55 Med.) 00.55 Nws. fca rechtstreek^ V( act. en ber. g: 20.00 Nwslar c.klass. kalf ooi en planof alkaart. 23.1U1 DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gisteri vond. 10.30 Der gebrochene Pfell, speelfilnje\ ":n progr! 17.25 Einst en Jetzt is Uebermorget TV-film. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjoui 18 30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Nori schau-Mag. 19.26 Fussballtrainer Wulff, Tl serie. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.20, 8.8 11.00 en 11,45 Schooltv. 18.00 Reg. nw 'Oi 18.19 Fussballtrainer Wulff, TV-serie. 18. Hier und Heute. 19.15 V.d. kleuters. 19, Fllmrep.) 20.00 Journaal, woorber. en weeifci ber. vd. wintersport. 20.15 Culturele kroi 21.00 Rep. uit Bonn, 21.25 Der 7. Slnrt verkeersinf. 21.30 Dan Oakland: Das letzt Rendezvous, politiefilm. 22.15 Journaal, we roverz. en ber. v.d. wintersport. 22.1 Krebsstation, TV-feullleton. 23.45 Jouf naai. DUITSLAND II 16.30 Bezaubernde eJannie. TV-serie. 16.»CI Unser Wetter, serie uitz. 17.25 WLnterepor weerber. 17.30 Journaal en weerber. 17. Sport. 18.05 Act. en muz. 18.35 Film met Laurt en Hardy. 19.10 Buitenl. rep. 19.45 Joul naai. act. cn weerber. 20.15 Der Kommlssa ck politie-serie. Aansl.: journaal. 21.15 Mu raadselspel. 22.10 Journaal, comm. cn wee f ber. en weerber. v.d. wintersport. 22. R.K.-ultz. 22.45 Pinquin. speelfilm. DUITSLAND III NDR 8.20-12.20 Schooltv. 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Ausbildit der Ausbilder. serie uitz. 19.30 Dlagnoi sozialen Verhaltens. serie uitz. 20.00 Jou naai en weerber. 20.15 Argumente - PhIIJus sophle in unserc Zeit, serie uitz. 21.00 Eco mag. 8.20, 8.55, 11.00, 11.45, 17.00 en 17.1 Schooltv. 18.00 Russisch fur Sle, taalcursus. 18.1 Management fur alle Fuhrungskrafte i Wlrtschaft und Verwaltung, serie uitz. 19.1 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Joegoslav sche werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Re nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en wei ber. 20.15 Literair progr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6