Leidse toets is geen extra barrière tegen doorstroming Agenda voor Leiden ze zeggen. iebouw Prediker mag geen pakhuis worden rfft praktijkdiploma boekhouden apvallers - meevallers - afvallers - tegenvallers - uitvallers - aanvalle Jongen (4) gewond Nieuwe fabriek Akerboom Boschgeest in Voorschoten wil groenstrook handhaven T2, OüW/KW. ARTET DONDERDAG 22 FEBRUARI 1973 REGIO L3 uurtcomité: maak er dienstencentrum van i ee ozer verslaggevers kIDEN Het gebouw 'Prediker' in de Janvos sensteeg dat onlangs verkocht is, mag geen pak- uis worden. Dat is althans de mening van het bu urtcomite 'Marendorp', dt zich fanatiek opstelt te- •nover de 'verpakhuizing' van de oude buurt ach ter de Haarlemmerstraat. Het comité zag liever, dat gemeente het gebouw zou opkopen om er een dienstencentrum of burthuis van te maken. us en Tn 'S- bewoners van Marendorp 1576 in tale, maken zich met raden bezorgd er het nog altijd voortwoekerende ook, dat verpakhuizing heet. Ge- •entelijke cijfers van vorig jaar to ri aan, dat het aantal woningen in buurt (492) schril afsteekt tegen t grote aantal pakhuizen en opsla- imten (22). Zomaar een paar cij- Clarensteeg: 26 woningen, 19 t khuizen; Koddesteeg: 13 woningen, c pakhuizen, Merakelsteeg: geen wo- ngen. 10 pakhuizen; Vollersgracht: H woningen. 32 pakhuizen, üiscu |t comité is van mening dat er een iximale bezetting dient te worden [gestreefd van het aantal bestaande jningen. 'Daarop dient het beleid orn* de gemeente gericht te zijn, want c zal behartigt de belangen van de sk idse gemeenschap', zo zegt men den ]ijn dient volgens het comité ook worden doorgetrokken, waar het etnc om het gebouw Prediker, moe 5 bovenverdieping acht men ge- ilen o jükt voor normale gezinsbewoning v.an i bovendien zo wordt geopperd iasie -blijft een huis in een betere staat. JeJ inneer het bewoond wordt. Met ver- irijs ^huizing bereik je het tegendeel, z len zl ordt gezegd. De woning wordt ver- !t te z jarloosd en daarmee ook de omrin- rens nde panden. 'Pakhuizen zijn rotten- irden plekken die verder rotten en de om i tfbaarheid van de buurt aantasten, loen iigeen vervolgens weer verwaarlo- i sten ng in de hand werkt', mdele et comité meent dat de waarheid was in deze woorden reeds nu kan wor- r we en getoetst aan de gemeentelijke cijr« liet v rs, die een extreem hoog verhou- bewu ngsgetal woonhuis/opslagruimte ver raden. Daarbij wordt nog eens gewe zen op het brandgevaar. 'De brand bij het café aan de overkant van Prediker is alleszins een waarschuwing". Het comité vindt het gebouw wel geschikt als buurthuis, dienstencen trum, kamerwoning en zalenverhuur (of een combinatie daarvan). Vooral nu de bewoners van Marendorp wei nig hoop meer hebben op een eventu ele bestemming van het voormalige b'adhuis als buurtcentrum, zullen zij bij de gemeente aandringen om het gebouw alsnog te kopen. 'Mochten de huidige of toekomstige kopers het in hun hoofd halen er een Marokkanen- pakhuis van te maken', zo gaat men verder, dan moeten B. en W. dit ook persé verhinderen. Wij hebben geen zin in Rotterdamse toestanden. Voor die mensen moet een betere oplossing gevonden worden'. Zoals wij reeds eerder meldden is de kerkvoogdij van de hervormde ge meente genoodzaakt geweest het ge bouw te verjkopen, omdat het finan cieel niet bij machte was het op te knappen. De bestemming is nog niet bekend. De kopers wachten hiermee, tot de overdracht een feit is. Meer dan honderd jaar is het gebouw dien stig geweest aan het christelijk jeugd werk. ADVERTENTIE jn iectificatie grof vuil ÏIDEN Door een misverstand irdt het grof vuil vandaag niet. als wij gisteren meldden, opgehaald wijk 20 en 26 (Van Vollenhovenka- en omgeving), maar in wijk 21 en - (Haarlemmerstraat en omgeving), lakke ijjk 20 en 26 zijn vrijdag aan de iurt. prabo burggravenlaan 2 leiden op woensdag 28 februari begint de nieuwe cursus voor inl.: w. de greef tel. 32532 9 uur: ADVERTENTIE tg.) oemii redactie: willem schrama dat wen jaloers is op ons personeelomdat die altijd het eerst bij de nieuwe kollekties zijn HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG Archieffoto van de brand, die het café 'De Drie Pottekens' enige tijd geleden in de as legde. 'Laat dit een waarschuwing zijn', zegt het buurtcomité. LEIDEN De 4-jarige Tommy Leue- ring raakte dinsdagmiddag bij de Wil lem de Zwijgerlaan ernstig gewond toen hij onverwacht de rijbaan op liep. Een automobilist kon hem niet ontwijken. De jongen werd met een linkerbeenfractuur en een zware her senschudding door de EHD naar het Diaconessenhuis vervoerd. Vragen over bezetting LEIDEN Het bestuur van de afde ling Leiden van de PSP heeft zijn fractie in de Leidse raad opdracht gegeven vragen te stellen over 'de wijze waarop rechtse elementen een eind hebben gemaakt aan de bezetting van een gebouw van de universiteit, en het in gebreke blijven van de Leidse politie daarbij'. KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 februari Groenteveiling: waspeen AI 550-650, All 260- 610. BI 720-940. Bil 380-430, Cl 610-840. CII 480-750, boerenkool I 101-104, II 45-48. groe- nekool 16. spruiten 37, peterselie 29. knol selderij 17-56, schorseneren I 11-130, II 45- 48. Aanvoer waspeen 300 000 kg. schorsene ren 2500 kg Sempre Avanti bracht stemming LEIDEN Sempre Avanti's muzikan ten, koor, bekende en nieuwe solisten, declamators en conferencier hebben de propvolle gehoorzaal weer eens in stemming gebracht. De allesbezielende voorzitter-dirigent Koos Kukler zei in zijn inleiding: het gaat om de gezel ligheid, het avondje uit voor u en voor ons. We kennen echt onze fou ten wel, maar in vergelijking met sommige dure TV-uitzendingen maken we nog niet zo'n slecht figuur. Ik meen dat hij dit wel mocht zeggen. Twee oude bekenden, Lida Spaans en Gerard Koolhaas, ontbraken. Gerard moest, door bijzondere omstandighe den Sempre vaarwel zeggen; Lida was uit honderden sollicitanten met ande ren uitverkoren in My Fair Lady op te treden. Een éér dus voor haar ensemble, dat ze overigens niet in de steek liet. Onder de titel 'Een boeket wereldme lodieën' ging Sempre toen een fonke lend non-stop programma afwerken. Het begon met een oubollige duo declamatie, die werd gevolgd door de serie Meer en minder bekende liede ren, oude en nieuwe schlagers, uit allerlei landen, die het publiek steeds enthousiast maakten. Ze werden dan ook met talent en muzikaal drift door de solisten gebracht. En het sierlijke, wiegende dameskoortje zong de refrei nen fris en welluidend. Het orkest, met zijn violen, accordeons, gitaren, mandolines en slagwerk, musiceerde voortreffelijk. Alle onderdelen werk ten bekwaam en soepel samen onder Kukler's vaste en tegelijk inspireren de aanvoering. Het show-element was eigenlijk voortdurend aanwezig in de bonte kleuren, de bewegingen, de le vendige voordracht. Het publiek klap te en zong, als het zo uit kwam, mee. Sempre Avanti heeft het weer knap gedaan. En zijn vele vrienden een avond van ontspannende vreugde be zorgd. Het gebouw 'Prediker' in de Janvossensteeg, dat onlangs werd ver- kocht. DONDERDAG 22 FEBRUARI Medusastraat 24. 3 tot 5 en 7 tot 9 uur: tentoonstelling bedrijfstechnlsche school. Gehoorzaal. 8.15 uur: concert Rott. Philhar- monisch Orkest, m.m.v. Stefan Askenase piano en Ruud Maas fluit. Oegstgeest: Rijnl. Lyceum, 8.15 uur: La Singia (dans). Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. - Mierennest, Morsweg, klaverjas- en sjoela vond, 8 uur. Spreekuur Architecten Informatiecentrum Rijnland. Volkshuis, Apothekersdijk 33. 19.30—21 30 uur. OEGSTGEEST Gemccnteccntrum. Lijtwcg. tweede gemeenteavond Raad van Kerken over het onderwerp 'Eucharlstie-avondmaal'. Acht uur. VRIDAG J23 FEBRUARI Medusastraat 24, 3 tot 5 c tentoonstelling. Oegstgeest: Rijnl. Lyceum. 8 15 uur: Fons Jansen speelt kwartetten. Zaal Montgomerystraat. 7 tot 10 uur: ruil- club voor verzamelaars. ZATERDAG 24 FEBRUARI Caeciliastraat 65. 3 tot 4.30 uur: receptie chr. muziekver. Concordia t g v. 25-jarig bestaan. Den Burcht 8 uur: feestavond. Oegstgeest: Rijnl. Lyceum. 8 15 uur: 'U spreekt met uw moordenaar' (thriller). DIENST APOTHEKEN Apotheek Van Driesum. Lange Mare 110. apotheek Voorschoten en apotheek Leider dorp. Van 16 tot 23 februari. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: keramiek Harm Henrick Ka merling Onnes, van 17 febr. tot 25 maart, dag. 10 tot 6 uur, zond. 13 tot 16 uur. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: schilderij en Ben Mone. wandkleden Ans Lempus. bronsplastieken Peter v d. Meer. grafiek Kees Hauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr. tot en met maart. Kabinet Gaper. Joh. de Wlttstraat 40. expo sitie handgeweven wandtapijien van Inez Wendt van 26 Jan. tot 22 febr. open dinsd. tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur dond bovendien van 7 tot 9 uur nam. en na tel. afspraak. Sociëteit Burgers: Grafiek 1968-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers, Burg- steeg 2a. Leiden dagelijks geopend van 16 tot 1 uur. Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 2: Het Zevende Zegel, tekeningen en assemblages Bavo-commissie wil basisonderwijs en voortgezet onderwijs dichter bij elkaar brengen LEIDEN Over de werkwijze van de zgn. BAVO-commissie (basis onderwijs - Voortgezet onderwijs) is de laatste tijd, met name in de gemeenteraad van Leiden, nogal wat te doen geweest. Bij de behande ling van de onderwijsbegroting in de raad stonden de BAVO-commis sie en de Leidse Toets nogal aan kritiek bloot. Deze acht het nu ge wenst, daarop het volgende te berde te brengen. leerling wat betreft De BAVO-commissie in de Regio Lei den is een overlegorgaan waarin zit ting hebben vertegenwoordigers van het basisonderwijs en vertegenwoordi gers van het voortgezet onderwijs, d.w.z. alle vormen van voortgezet on derwijs (LBO. MAVO, HAVO. VWO). De commissie richt haar activiteiten op het overgangsgebied basis-onder wijs - voortgezet onderwijs. Eén van de projecten van de BAVO-commissie is de Leidse Toets. •Doelstelling van de Leidse Toets is: hulp bieden aan de leerkracht bij zijn insapnning om iedere leerling tot op timale ontplooiing te brengen en wel door: informatie te geven over kennis en ecrei; 'ïaans K« Kalk in de koffie en p arreiEen aantal jongeren is onlangs een ictie begonnen, waarmee hevig pro test wordt aangetekend tegen de barre :t ho» huisvestingssituatie van het vormings- t ziji Terk VQor werkende jongeren in het fctouw aan de Hogewoerd 57. Aan dit )uaw Vormingscentrum', waarin ook Troef rep 3 ondergebracht, mankeert nogal wat. De jongeren vinden het genoeg zo, en wensen binnen de korst mogelijke tijd een betere huisvesting. In een pakkend manifest, dat onder meer aan de minister van onderwijs wetenschappen is verzonden, wordt «act uit de doeken gedaan waarom liet zo niet langer meer kan. De problemen, waarvoor men zich gesteld tiet, zijn overigens niet van geringe urd. Het gebouw is reeds afgekeurd door de inspecteur van het vormings werk. Er mag reeds vanaf 1970 niets meer aan het interieur worden ge daan. Weliswaar is een aantal lekka ges (in de werklokalen!) verholpen, maar grote reparaties worden niet meer uitgevoerd. De eigenaar en daar komt weer zo'n typisch Leids probleem vifdt de huur daarvoor te laag. En een hogere huur zit het ministerie weer niet zitten, zo weten de jongeren te vertellen. Ook de Leidse brandweer heeft het gebouw een 'brandgevaarlijk' etiket opgeplakt, onder meer omdat er geen vluchtgangen zijn. 'Als er brand uit breekt zitten we als ratten in de val', »ggen de jongeren, die geen goed woord hebben voor het voormalige klooster. Allereerst vallen zij over de rottende riolen, vochtige muren en vermolmde planken. Bij het fietsen hok moeten ze oppassen voor neerval lend kalk en steen. Voorts zijn er tal van kapotte tl-buizen en muurscheu- fen, die van tijd tot tijd van zich 'aten horen. 'Als je bijvoorbeeld kof- fie zit te drinken in de kantine, zie je vaak een paar witte stipjes kalk in jeskopje drijven'. Het kan toot noemen de jongeren 'een ontzettende, stinken de, vieze, kleurloze troep' en tonen respect voor degenen die er moeten Werken. Op de zolder mogen ze niet tomen: doorzakgevaar. En dat allemaal in een ruimte, die vier dagen per week zo'n vijftig men sen onderdak biedt. De groep jonge- fen, die de actie zij nbegonnen. neemt dit niet langer en heeft besloten weJ gewoon te komen, maar geen pro- Maar ze zijn omgepraat. Onder valse voorwendsels, als zou dit huis binnen kort dicht gaan. Voor één patiënt hadden ze een half uur nodig, daarna zwichtte hij'. Meijers zegt een beetje overstuur te zijn van het gebeurde. Zucht: 'Zou het allemaal in het belang van de patiën ten zijn, dan had ik allang ja gezegd. Maar er zijn huizen in Leiden met veel minder accommodatie dan hier'. Over de kritiek, die geleverd is op de kwaliteit van de maaltijden in Zonne wende, wil hij op een vraag onzerzijds nog wel even kwijt wat er de afgelo pen dagen op hez menu stond. Giste ren waren dat een uitgebreide bami schotel met aardbeienpudding toe, en zondag was het soep. kip, doperwtjes, appelmoes en chocoladepudding met slagroom. Zonde Lokalen vormingscentrum: bron van ergernis. gramma meer uit te voeren. Weer eens een triest verloop van een mis stand. En het wordt nog sneuer voor wie bedenkt dat er nog altijd werkge vers zijn, die een dergelijke vormings dag niet onder hun ideële verlangens mogen rekenen. Zonnewende Watseigenlijk wel verwacht kon wor den. is geschied. De vier patiënten van de verpleeginrichting Zonnewen de, die dinsdagochtend te horen kre gen dat ze gisteren zouden worden overgeplaatst naar Zuydwijck, zijn overgebracht. De veel bekritiseerde directeur J. Meijers (wij publiceerden hiervoer gisteren een reportage) is letterlijk en figuurlijk te elfder ure afgeweken van zijn voornemen om de deur dicht te houden. 'Als de patiën ten het werkelijk niet gewild hadden, zou ik het niet hebben toegelaten. Er wordt wel ens gezegd dat de gemeente Leiden zijn geld aan ver keerde zaken besteedt, maar de buren kunnen er ook wat van. Neem nou eens een geval Voorschoten. Vijftien mille uitgegeven, nietssteruggekregen. Ra ra, hoe kan dat? Op 20 maart 1964 verleende de Voor- schotense gemeenteraad medewerking aan het bestuur van de christelijke u.l.o. voor de stichting van een 8- klassige school in de wijk 'Bosch geest'. Het architectenbureau Uijter- linde en Van Manen kreeg de op dracht voor het ontwerp. Toen dat er eenmaal was moest er gebouwd wor den. Mis, er werd niet gebouwd. De wet op het voortgezet onderwijs (1968) gaf aanleiding de (toen) m a.- v.o. onder te brengen in de Christelij ke scholengemeenschap Zuid-West. Ui teraard stelde de architect wel een rekening op, groot 15.133,34. Voor schoten moet dit betalen, en verdient daarbij toch weer een schouderklopje, omdat hez zijn verloren centjes bin nen de eigen grenzen heeft verpatst. Dat is in Leiden wel eens anders gewwest. Bewijs geleverd Het bewijs is geleverd. Weth Kret is een weekje ziek en meteen weigeren verschillende stoplichte m de binnenstad (Breestraat. Kort Ra penburg). kunde van de bepaalde leerstofgebieden; informatie te geven over de ontwikke ling van de capaciteiten van de leer ling.' De toets in de zesde klas heeft tevens een selectiefunctie. Deze toets bepaalt niet of een kind geschikt is voor een AVO/VWO-opleiding resp. LBO-oplei- ding. De toets wordt, naast het advies van het hoofd van de basisschool, gebruikt bij de beslissing van de AVO/VWO-scholen of een aangemelde leerling kan worden toegelaten. In concreto houdt dit in, dat bij sterke afwijking tussen het advies van het hoofd van de school en de uitslag van de toets nader overleg wordt ge pleegd. Toen de commissie (toen BAAVO) in het schooljaar 1968-1969 haar werk begon werden de toetsen slechts afge nomen bij die leerlingen die zeker of mogelijkerwijs tot een AVO/VWO- school toegelaten zouden worden. De ze beperking, die destijds ook in de Leidse gemeenteraad werd betreurd, werd als noodzaak voor het eerste jaar beschouwd. 'Niet alleen het aan tal (leerlingen) en het korte tijdsbe stek maar vooral de vele andere im plicaties van een dergelijke regeling leidden tot deze beslissing.' (Verslag van de Leidse Toets 1968-1969). Alle leerlingen De afname van de toets bij alle leerlingen houdt onder meer in, dat de opgaven van dien aard moeten zijn, dat alle leerlingen aan hun trek ken komen. De reken- en taalcommis sies van de BAVO-commissie hebben daar duidelijk naar gestreefd. Door de samenstelling van deze commissies uit vertegenwoordigers van basisonder wijs, LBO en AVO/VWO werd dit bevorderd. In de praktijk ziet men dan ook dat een aantal van de opgaven (soms meer. soms minder) door praktisch alle kinderen goed wordt gemaakt. De beslissing over de toelating voor AVO/VWO-scholen ligt bij de ontvan gende school. Deze moet het advies van het hoofd van de basisschool inwinnen en kan (soms moet) nog een ander toelatingsmiddel hanteren. In de regio Leiden is men overeenge komen dat men nog een ander toela- tingsmiddel zal hanteren, n.l. de Leid se Toets. Voor de leerling, voor de ouders van de leerling en voor de ontvangende school betekent dit, dat hij niet al leen afhankelijk is van het advies van het hoofd van de basisschool. Voor het hoofd van de basisschool betekent dit, dat hij niet alleen de zware verantwoordelijkheid voor de 'toelatingsbeslissing' hoeft te dragen. Ook in de BAVO-commissie komt het onderwerp 'selecteren of niet' her haaldelijk aan de orde. Van belang zijn deze discussies, omdat daarbij blijkt, welke implicaties het wel of niet selecteren heeft. Hier zij nadruk kelijk vermeld, dat het een misvatting is te menen, dat de toets extra nega tief selecterend werkt Anders gezegd: Door de toets wordt geen extra bar rière opgeworpen tegen doorstroming naar het AVO/VWO. Eén van de projecten van de BAVO- commissie is de Leidse Toets. Het is niet het enige en, al is de schijn misschien tegen, het is niet het voor- -aamstc projekt. Ter illustratie een aantal recente agendapunten van de BAVO-commis- i ieerstofplanning Nederland; 2 i tofplanning wereldoriëntatie; 3 Lc.il5e Toets 5e klas; 4 Leidse ^oets 5 Haarlemse Keuzelessen; 6 slrucluurvoorstellen; 7 vreemde taal op basisschool; 8 gezamenlijke adver tentie; 9 follow-up van leerlingen; 10 informatie-map voor de scholen. De BAVO-commissie brengt in en door het overleg, basisonderwijs en voortgezet onderwijs dichter bij el kaar (ook de verschillende vormen van voortgezet onderwijs, AVO, VWO. LBO). In dit overleg zijn de partners gelijk waardig. De oplossing van de proble men rond de overgang basisonderwijs- voortgezet onderwijs is niet te berei ken wanneer één vorm van onderwijs dwingende eisen stelt aan de andere vormen. Het complexe karakter van de zaak waarbi) zoveel mensen betrokken zijn. maakt dat de veranderingen zich lang zaam (maar zeker) voltrekken. Het streven van de BAVO-commissie is er van de aanvang op gericht geweest 'alle werkers in het veld' te formeren, te laten meedenken enz. Momenteel is men aan het zoeken naar een nieuwe structuur, die deze communicatie-be hoefte beter bevredigt. De BAVO-commissie is bereid nadere informatie te verstrekken. Secretari aat: Stationsweg 26, Leiden. van Will Tweehuysen. Open maandag t.m. vrijdag van 8-17 uur. Tot 28 februari. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag ln de hal van het Gemeente- centrum Lljtweg 9. van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijck 32. Oegstgeesi: Actie Moeders voor Moeders, mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Grocnoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. BIOSCOPEN TOT 1 MAART Camera: 'Oh, wat onfatsoenlijk' 18 Jr. dag/ 19 en 21.15 uur. vr, ma, di en do 14.30 uur. Matinee "Laurel en Hardy* a.l. wo en za 14.30 zo 14.30 en 16.15 uur. Nachtv. *Le deuxiëme souflé' 18 Jr. vr. za 23 30. Studio: 'Bij de beesten af' a.l. Dag. 14.30. 19 en 21.15 uur. zo 16 45 extra voorstelling Lido: 'Turks fruit' 18 Jr. aanvangstijden zie Studio Trinanon: 'Is dit nu porno? 18 Jr. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2 15. 4.30, 7 en 9.15 Rex: "Sex op de lange latten'. 18 jr. zelfde tijden als Trinanon. NachtvoorstelUng vrij dag en zaterdag 11.30. 'De pastoor kan geen bloot meer zien. 18 Ir. Luxor: 'Super Fly' 14 Jr. zelfde tijden aU Trianon. LEIDEN Bezoekuren ziekenhuizen Bezoekuren St. Elisabeth-ziekenhuis LEf- DERDORP Ouders IS 00-18.30 u. Klasse-afdelingen: Volwassenen dag van 11 15 tot 12.00 uur. van 14.00 tot 14.45 en van 18.45 tot 19 45 uur. Kraam klasse-afdeling: van 11.15 tot 12.00 i alleen voor echtgenoten) 15.00 tot 16.00 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dag. van 15.00 tot 18.30 uur. Derde klasse dag. van 15.00 lot 16.00 en van 18.45 tot 19.4$ uur Diaconessenhuis: te klasse dagelijks 11.00- 12.00 u. 13.15-14 OU uur 18.45-19.30 u. 2e en 3e klasse dagelijks 13.13-14.00 u en 18.45- 19.30 u. Kinderafdeling dagelijks 14.45 u en 15.30 u. maandag-, woensdag en vrijdag avond 18.30-15.00 u Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 00-14 30 u 's zondags 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. Ie klasse de gehele dag Annakliniek: dag. 13.30-14 30 u en 18.00-19.00 Academisch Ziekenhuis: Klasse 1 en 2 dag. 10.30-11.30. 14.30-16.00 tn 19-20 u. klasse 3 dag. behalve dinsdag van 19.00-19.45 u. dinsdag van 13.00-14 00 u zat en zond. tevens van 14.30-15 30 u. kliniek kindergeneeskunde i zaal 22. 23 en 241: ouders dag. 10.30-11.30. 14.30-15 30 en 18.15 19 00 u. overige bezoe kers maandag tot vrijdag 18.15-19.00 u. zaterdag cn zondag 14.30-15.30 u. (zaal 51 hnbzaal) alleen voor ouders dag. vanaf 10.30 u. Kinderzaal. keel neus cn oorheel kunde dag. behalve dinsdag 18.15-19.00 u dinsdag 13.00-14.00 u. zat. en zondag tevens 14.30-15.30 u. Gynaecologie en voor zwange- ren dagelijks van 10.00-11 30 u en van 15.00- 20.00 u. behalve op dinsdag, op die dag is er geen bezoek behalve voor patiënten die op woensdag geopereerd worden. Voor deze patiënten is er een extra bezoekuur van 19 00-20 00 u. De bezoektijden voor de afdeling Verloskunde (kraamvrouwen) Zijn mede in verband met de voedingstijden als volgt samengesteld, dagelijks van 15.30-17.00 li. en van 18.30-20.00 u. kinderen tot 12 jaar kunnen wegens mogelijk infectiegevaar he laas niet op bezoek komen. Het avondbezoek is uitsluitend bestemd voor echtgenoten. Alleenstaande moeders en moeders waarvan de echtgenoot in het buitenland vertoeft kunnen 's avonds ëën bezoeker ontvangen - Behalve voor patiënten die op die dag bevallen zijn. Voor hen Is er een avondbe zoekuur voor de echtgenoot van 19.00-20.00. Voor de Praetnaturenafdeling gelden de volgende bezoekuren: (alleen voor ouders) maandag, woensdag en zondag 15.39-15.45 u. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnnord: te en 2e klasse: 10.30-11.00 14.00- 14.45 cn 18.00-19.00 u. 3e klasse 14.00-14.45 en 18 00 19.00 u. Kraamafdeling 16.00-17.00 u alleen voor echtgenoten 1900-20.00 u Kinderafdeling 15.00-15 30 u. LEIDEN Vrijdagochtend wordt de nieuwe fabriek met magazijn en kantoor in gebruik genomen van Scheepswerf en Machinefabriek Gebr. Akerboom aan de Hoge Morsweg. Dit bedrijf specialiseert zich de laatste twintig jaar in o.a. motorvaartuigen en politicbotcn. Er wordt momenteel een schip gebouwd in opdracht van de Nigeriaansc regering. Bij de opening zal daarom de ambassa deur van Nigeria aanwezig zijn. B. en W. afwezig op wijkavond VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest kwam met ongeveer hon derd bewoners in het Cultureel Cen trum bijeen om nogmaals de plannen rondom de groenstrook tussen de Ba ron Schimmelpenninck van der Oye- laan en de Douw van der Kraplaan te bespreken. Voorzitter Marcelis moest concluderen dat burgemeester en wet houders cn hoofdambtenaren niet aanwezig waren. De wijkraad had be richt ontvangen dat de wethouder van openbare werken verhinderd was en dat daarom het hele college niet zou komen. De wijkbewoners waren diep teleurge steld. Voorzitter Marcelis memoreerde dat na de vergadering van 12 decem ber kontakt werd opgenomen met b. en w. Besloten werd een vergadering te -beleggen op 21 februari samen met b. en w. en ambtenaren. Het Centrum bleek niet beschikbaar en de wijkraad besloot dan de dag ervoor te reserve ren. Eén van de bestuursleden heeft direkt mededeling gedaan aan het gc- gemeentehuis. 'De afzegging komt daarom zeer laat', aldus de voorzitter. De wijkbewoners maakten er maar een onderonsje van. Aan de hand van tekeningen werden nieuwe situaties getoond voor de bouw van een school op de groene vlakte. De vraag kwam naar voren: 'Waar moeten de kinde ren vandaan komen, die die school gaan bevolken?' De wijkraad meent dat er nog genoeg kinderen zijn in de wijk. Ook zal de nieuwe school (voor lopig 4 klassen) dienen voor de toe komstige wijk Bijdorp. Gevraagd werd alles in het werk te stellen om te trachten de groenstrook te handhaven. Het is c« enige speel- mogelijkheid voor de Boschgeest- jeugd. Het nieuwe plan van de gemeente benut vrijwel de gehele groenstrook voor woning- en scholenbouw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3