Jteeds meer geld voor )nderhoud van de tuin Nog geen eind aan stijging goudprijs .T 'IJmuidens visaanvoer naar Den Helder en Scheveningen eter Wolf: mensen zoeken hun gemak Kapitaalsvergroting bij Hellingman Ziekenh.financiering leent 20 min a 8 pet. Zwitserse franc zweeft niet meer helemaal vrij Huren? Leasen? Kopen? Alles kan met de Veenman Repro 1. r Maanman g bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Echt,gewoon op. uw eigen briefpapier. Veenman Repro 1. r Maanman Amerikaanse goederenmarkten Steeds minder korter werken Ned. fondsen in New York Simon voortaan zonder De Wit NEW YORK FLAUW Winnend alternatief in kopiëren op gewoon papier: Veenman Repro 1. r Maanman )UW/KWARTET DONDERDAG 22 FEBRUARI 1973 FINANCIëN EN ECONOMtE T15/K15 (STERDAM Vrije tijd is lieden ten dage geen privilege er van enkele maatschappelijke groepen. Integendeel, vrije is gemeengoed geworden. En het is daardoor, dat het pro em van een juiste vrijetijdsbesteding meer dan ooit om de ik kijkt. het gebied van de actieve vrije- jbesteding neemt tuinieren een ngrijke plaats in. Van de onge- drie miljoen gezinnen die Ne- and telt, hebben er ruim twee oen een tuin. Dus bijna 70 pro- het hoogste percentage in Eu- Zo'n 90 procent van de tuinbe- rs in ons land verzorgt zijn tuin Men heeft uitgerekend, dat een bezitter gemiddeld 11 uur per t in zijn tuin werkt, rom werken mensen in een Europa's grootste tuinman er Wolf (39), enig eigenaar van Westduitse onderneming Wolf gte, die een vooraanstaande its in Europa inneemt op het ed van artikelen voor tuinonder- zegt er dit van: 'De mensen den zich met een tuin bezig at zij met een tuin zélf nog iets nen beslissen: waar zal ik een m neerzetten, waar een heester tspanning van de stelregels van Dieter f is: het werken in de tuin or velen in de huidige samenle- het laatste beetje persoonlijke teid waar men zijn fantasie kan gaan moet een vreugde en ontspanning zijn. Geen inspan- Daarom steeds weer nieuwe iraten (innovatie), die het wer- in de tuin verlichten. Daarom op grote schaal marktonderzoek research. Betzdorf Sieg beschikt Wolf ate over een groot centrum voor enschappelijk onderzoek op het ed van gazons met 30.000 m2 vijf voetbalvelden) proefterrein. rlijks geven we 5 pet. van onze :et uit aan research', zegt Dieter die vorig jaar 250.000 motor iers in de wereld wist te verko- waarvan alleen in Nederland 50.000. rem tai IÏ2Ï lfdertijd gingen ook nog 130.000 maaiers naar ons land, tegen 5 geleden nog zo'n 200.000. 'Er is sprake van een tendens het duurdere tuingereedschap', de heer Wolf. 'De mensen en hun gemak. Omdat zij meer hebben dan vroeger kunnen zij meer aan tuinonderhoud uitgeven. De verzorging van de tuinen ge schiedt dan ook steeds intensiever, vooral in Nederland, waar de door snee oppervlakte van de tuinen bij 100 m2 ligt tegen in Duitsland bij 300 m2. Tuinen en hun onderhoud. Dieter Wolf weet er alles van. In een drietal fabrieken produceren onge veer 1000 medewerkers handgereed schappen voor de tuin, maar ook hand- en motormaaiers, gazonsproei ers, elektrische heggescharen en wat al niet meer. Verder levert het be drijf gazonmest en graszaden, terwijl het assortiment vorig jaar is ver rijkt met barbecues. Geen windeieren De bedrijfsfilosofie van Dieter Wolf: datgene fabriceren wat de tuin mooier en het onderhoud gemakke lijker maakt. En tot dusverre heeft hem dat geen windeieren gelegd, al laat hij over de cijfers van zijn bedrijf ook niets los. 'We zijn een besloten familievennootschap', zo zegt Dieter Wolf, 'en zo lang wij genoeg geld verdienen willen we dat blijven. Verder hebben we er beslist geen behoefte aan onze concurrenten het achterste van onze tong te laten zien.' Wèl wil hij kwijt, dat Wolf Gerate een solide eigen financiering kent .'Geen mark die wij verdienen gaat eruit. Alles wordt voor 100 procent geherinvesteerd in het be drijf.' Vorig jaar introduceerde Wolf in Nederland een accu-grasschaar. Men zei hem: het geld dat je ervoor vraagt 170) krijg je nooit. Het kwam wel anders uit. 'We konden niet genoeg leveren. En zo willen wij het ook', zegt Dieter Wolf. 'Wij brengen het geld liever naar de bank dan dat de consument dat doet. Laat hij zijn geld maar naar ons brengen.' Daarom hecht Dieter Wolf ook zo veel waarde aan markt- en motiefon- derzoek. 'Onze stijgende omzetcijfers tonen aan, dat wij de wensen en behoeften van de consumenten ken nelijk op de juiste manier hebben Als eerste in Europa zal Wolf Gerate binnenkort een gazonmaaier met wankel motor op de markt brengen. Belangrijke voordelen van deze nieuwe gazon maaier, die al naar gelang de uitvoering in prijs varieert van 650 895 zijn: hij maakt 40 procent minder geluid dan de gzbruikelijke motor maaier en hij werkt praktisch zonder uitlaatgassen. De maaier voldoet der halve beter dan zijn voorgangers aan de eisen van milieubescherming. geschat. In Nederland, waar de on derneming in Ede een eigen ver koopkantoor heeft, zullen wij dit 'jaar zeker 50 procent meer omzetten. En dan te bedenken, dat in 1963 de Nederlander nog geen 20 uitgaf voor zijn tuin. Vorig jaar was dit al 130, zij het ook altijd nog minder dan in Duitsland, waar het gemid delde bij 300 ligt. De 'groene markt' in Nederland, die goed is voor zo'n 260 miljoen afzet, biedt nog vele mogelijkheden. En Dieter Wolf zal daar zeker gebruik van maken. De recente dollardevaluatie zit hem daarbij mee. 'Onze importen uit de VS (meststoffen en motoren) zijn goedkoper geworden, terwijl de valuta's in Europa op hetzelfde peil zijn gebleven. AMSTERDAM Hellingman, maatschappij voor belegging in en beheer van onroerende goederen nv (een meerderheidsbelang van de Brit se Slater Walker) zal op 9 maart aan aandeelhouders voorstellen de statu ten te wijzigen. De belangrijkste ver anderingen zijn de verhoging van het maatschappelijk kapitaal, verminde ring van de grootte van de coupures en een vereenvoudiging van de naam, zo blijkt uit het bestuursvoorstel. De nieuwe naam van de maatschappij wordt Hellingman nv. Het maatschap pelijk kapitaal wordt verhoogd van j 9,65 min. tot ruim 33 min., waarvan onveranderd tien priori teitsaandelen van nominaal 1000. De coupure van de gewone aandelen wordt verlaagd van 1000 tot 10. Dit laatste om de verhandelbaarheid van de aandelen te bevorderen en een grotere spreiding te verkrijgen. MAASTRICHT Het sinds vorig jaar werkzame Instituut voor Zieken huisfinanciering (een dochter van de bouwmaatschappij Melcior en zodoen de een kleindochter van de SHV) gaat een 8 pet. 25-jarige lening van 20 miljoen uitgeven De koers van uitgif te zal op 26 februari voor beurs worden gepubliceerd. Vervroegde aflossing van de lening is van 1984 af toegestaan: tot en met 1993 tegen de koers van IOV/2 pet. en daarna tegen 101 pet. De inschrijving dient te geschieden op 28 februari en de storting op 3 april. Het Instituut heeft ten doel de financiering van projecten voor de genees- en heelkundige verzorging en verpleging. ZÜRICH Zwitserland laat de koers van de franc niet meer helemaal vrij aan de krachten van vraag en aanbod. Men wil voorkomen, dat de dollar ten opzichte van de franc teveel in waar de daalt, wat waarschijnlijk zal gebeu ren doordat de Nationale Bank zo nu en dan dollars koopt. Deze maatregel houdt ongeveer het midden tussen de vaststelling van een nieuwe pariteit en het vrij laten zwe ven. Ook de Bank van Japan volgt deze politiek, sinds de yen zweeft. Op de Europese valtuamarkten was de dollar over het algemeen iets lager. Dat was o.m. het geval in Frankfort, waar de Bundesbank dinsdag naar schatting tussen de 220 en 500 mil joen dollar moest verkopen om de koers te drukken. De dollars werden afgegeven tegen de plafonkoers van DM 2,9656, woensdag lag de notering over het algemeen iets beneden dat niveau. (ADVERTENTIE) een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 Visserij-econoom drs. Hildebrandt: BERGEN De IJmuider visserijactiviteiten zouden verplaatst moeten worden naar Scheveningen en Den Helder. IJmuiden wordt door de Hoogovens overheerst. Eigen vissers heeft het niet meer. Als vissershaven is het een voorhaven van Katwijk, maar de Kat- wijkers kunen ook in Scheveningen terecht. (ADVERTENTIE) een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Eindhoven 040-62558 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 August Thyssen-Huette ESSEN August Thyssen-Huette, het grootste staalconcern in West Duitsland, wil het grootste gedeelte van het aandelen kapitaal van Rhein- sthal overnemen. Thyssen is bereid voor elk aandeel van nominaal 100 mark 125 mark in contanten te beta len. Het aandelenkapitaal van Rhein- stahl bedraagt DM 470 miljoen. De notering op de effectenbeurs in Frankfort is opgeschort. Aanbieders wachten af LONDEN Aan de nu al weken durende stijging van de goudprijs is blijkbaar nog steeds geen einde gekomen. Alleen al gisteren werd het gele metaal op de Londense markt meer dan twee dollar per troy ounce (31,1 gram) duurder. Daardoor werd het ongekende peil van 78,50 bereikt. Dit is het oordeel van drs. A. G. U. Hillebrandt, visserij-econoom en tot voor kort werkzaam als hoofd van de afdeling visserij bij het landbouw- economisch instituut. Drs. Hillebrandt sprak dezer dagen op de visserijdagen in Bergen (NH), waar de vraag be sproken werd of de visafslag gecon centreerd zou moeten worden. Concentratie van visafslagen zou een herconcentratie na deconcentratie zijn. Nog in 1960 en 1961, toen de trawlers van de rederijen in de Ne derlandse visserij de boventoon voer den, waren IJmuiden en Schevenin gen de enige twee aanvoerplaatsen van belang. De opkomst van de kot- tervisserij, die met haar vangsthoe- veelheden de trawlvisserij ver ging overvleugelen, bracht daar verande ring in. De schippers-eigenaren van de kotters wilden aanvoeren en veilen in de plaats waar ze zelf thuishoorden en daardoor zijn er nu tien afslagen van betekenis. Urk is na IJmuiden lands tweede zeevisafslag geworden, Scheveningen werd nummer drie en Harlingen. Lauwersoog, Den Oever, Den Helder, Stellendam. Vlissingen en Breskens kwamen erbij. De vangsten evenwel gingen achte ruit: vorig jaar werd er 40.000 ton minder aangevoerd dan twintig jaar geleden. Minder vis op meer afslagen, dat houdt in dat nieuwe afslagcapaci teit werd gecreëerd terwijl een deel van de bestaande buiten dienst werd gesteld. Volgens drs. Hildebrandt is het be drijfseconomisch gezien wel juist, dat een kotter de vis aanvoert in de woonplaats van de schipper-eigenaar, maar hij vroeg zich af of de vergaan de deconcentratie nationaal-econo- misch gezien wel juist was. Op het ogenblik legt de staat toe op het staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden en de gemeente Den Haag op de Scheveningse visafslag. Om de hoge kosten niet op de ge meenschap af te wentelen kunnen nu de haven- en afslagrechten verhoogd worden of de zaak kan economischer worden aangepakt. Bij de laatste dacht drs. Hildebrandt aan verplaat sing van de IJmuider activiteiten naar Scheveningen en Den Helder. Eerstgenoemde plaats heeft zijns in ziens het voordeel, dat het geen aan de visserij vreemde industrie heeft en Den Helder heeft de visgronden voor kotters voor de deur liggen. De stad zou door de visserij naast de marine een tweede poot onder zijn economie krijgen. IJMUIDEN De heer J. Oorebeek, de vertegen woordiger van IJmuiden in het ge sprek was het in het geheel niet eens met drs. Hildebrandt, hoewel ook hij overtuigd is van de noodzaak van concentratie. Hij meende echter, dat het onttrekken van de visserijhaven, de terreinen en de gebouwen aan de visserij bijzonder veel zou kosten. Voor men iets zou kunnen beginnen, zou men de terreinen 'woest en ledig' moeten maken, terwijl ook grote be dragen gemoeid zouden zijn met scha devergoedingen op grond van erf pachtcontracten. Andere argumenten voor IJmuiden vond de heer Oorebeek, het feit dat het aandeel van deze plaats in de visaanvoer percentueel is gestegen en de concentratie van koopkrachtige vis handelaren en exporteurs. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In hot telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de offi ciële slolkoers van dezelfde dag). Akzo 79 50gb—S0.00 (80.00); Hoogovens 83.00 gb i$3.50)Kon. Olfe 117.50 gb—118.00(117.80) Philips 56.lOgb—56.60 (56.90); Unilever 153.40—154.00 <154.20); KLM (108.30). juiï C - Gedaan; D - Rieden; L Laten; 153*4 154b 153»;, n Gelder leed nog in verlies in '72 TERDAM Paperfabrieken Van er Zonen heeft in 1972 nog een ig verlies geleden. In september maakte Van Gelder bekend, dat st eerste halfjaar een verlies was ekt van 2,9 min. Gezegd werd dat ook voor het tweede halfjaar een verlies rekening moest wor- gehouden. Door een geleidelijk el van de marktsituatie in het e kwartaal werd het tweede half- echter positief afgesloten, waar- het verlies uit de eerste zes iden voor een groot deel kon en gecompenseerd. Van Gelder de helft eigendom van het rikaanse Crown Zellerbach) boek- ir het laatst een positief nettore- t in 1969 (ƒ16,3 min), waaruit dividend per aandeel van toen werd betaald. Het jaarverslag 1972 zal in de eerste helft van verschijnen. Dc jaarvergadering 29 mei. ssen-Bornemisza RDAM De Thyssen-Borne- I groep en Rex Tools te Hengelo I voeren onderhandelingen over pername van alle aandelen Rex I door Thyssen-Bornemisza. Deze P is via haar 100 pet dochter 9 Gereedschappenfabriek in Apel- 0 al nauw betrokken bij de fabri- 1 en verkoop van gereedschappen. Tools fabriceert steenboren. Een Ter in Puerto Rico verzorgt de ■ktie voor de Amerikaanse het 60 man tellende personeel lex Tools zal de overname geen slige gevolgen hebben. Verwacht worden dat de samenwerking Gerfa tot uitbreiding van de lige activiteiten zal leiden. 'ger bod op De Lint HAAG Nadat A. N. De Lint's ««maatschappij benaderd is voor hoger bod dan de eerder uitge ste 2 pet, heeft de oorspronkelijk liefhebber voor de vennootschap bod verhoogd tot 5 pet. voor de blijft, dat nagenoeg alle aan houders op het bod zullen ingaan, tweede bieder heeft zich thans 'Sgetrokken, aldus het bestuur. Ziekenhuislening AMSTERDAM Op de 8 procent obligatielening van de Stichting Ver pleegtehuis St. Elisabeth in Stad-Del- den (Ov.), groot ƒ12 miljoen, is voor een dusdanig bedrag ingeschreven dat bij toewijzing een ruime reductie moet worden toegepast. Bredero Vast Goed UTRECHT Bredero Vast Goed stelt over 1972 een dividend van 11 pet voor. Over 1971 werd onveranderd 10 pet gegeven over het toen van 10 min. tot 12 min. vergrote kapitaal. Bij het nieuwe dividendvoorstel krij gen houders van winstdelende 6 pet obligaties 1965 een toeslag van 1,25 pet en die van de winstdelende 8 pet obligaties 1969 een toeslag van 0,5 pet op de rente. OGEM ROTTERDAM Aandeelhouders van OGEM wordt voorgesteld het nomina le bedrag van de aandelen van 25 te wijzigen in 10. In een voorstel tot statutenwijzing wordt verder voorzien in een naamswijzinging en de moge lijkheid tot het uitgeven van voor keursaandelen. Drentsch-Over. Hout COEVORDEN De Drentsch-Overijs- selsche Houthandel heeft voorgesteld de vennootschap 'te wapenen tegen een mogelijke overval'. Men wil daa- om het maatschappelijk kapitaal ver hogen (van 2 min tot 5 min) en uitgifte van preferente aandelen mo gelijk maken. Het maatschappelijk ka pitaal zal na goedkeuring van de sta tutenwijziging bestaan uit 3 min gewone aandelen en ƒ2 min preferen te aandelen. Geplaatst -is bijna 1,41 min gewone aandelen. Verder wenst men de coupures van de aandelen te wijzigen van 1000 in 100. IVM ROTTERDAM De prijs per aandeel van het beleggingsfonds IVM Invest is gedurende 1972 met 13 pet in waarde gestegen van 14 tot 15,93, zo blijkt uit het jaarverslag. Sinds de oprich ting in maart 1969 is de effectieve waarde per aandeel van dit fonds met gen van IVM 'nvest nam in 1972 toe 59 pet toegenomen. Het netto vermo- van ƒ28.7 min tot ƒ34,4 min. Het aantal geplaatste aandelen steeg met 108,313 tot 2.159.402. Aniem AMSTERDAM In juli van dit jaar gaat de electriciteitsmaatschappij Aniem beginnen met de terugbetaling van op het kapitaal. Er zal een bod van 105 proeent worden uitgebracht op de nog bij derden uitstaande prefe rente aandelen. Hollandsche Beton RIJSWIJK (ZH) —De deelneming van Brussel Lambert Maatschappij in Constructions en Enterprises Indus- trielles is overgenomen door de Hol landse Beton Groep. Brussel Lambert en I-IBG willen hun activiteiten sa menbundelen om de ontwikkeling van de activiteit van CEI te verzekeren. VAM en Cindu AMSTERDAM De Vuilafvoermaa- schappij VAM en Sindu-Key en Kra mer gaan nauw samenwerken bij de verwerking van industrieel afval. Bijzondere aandacht zal worden be steed aan moeilijk verwerkbare che mische afval stoffen. De VAM. een nv waarin de overheid alle aandelen be zit is sinds 1929 belast met de verwer king van stedelijk afval in ons land. Cindu-Key en Kramer i$ gespeciali seerd in het vervoer en de verwer king van chemische afvalstoffen en exploiteert een verbrandingsoven in Amsterdam. DEN HAAG Het tijdelijk korter werken wegens verminderende bedrij vigheid is in de loop van 1972 sterk afgenomen, zo blijkt uit de jongste gegevens van het Directoraat-Generaal van de Arbeid. In oktober, de laatste maand waarover gegevens beschikbaar waren, werd in 186 bedrijven korter gewerkt. In maart, de maand waarin hei korter werken de grootste omvang aannam, was dat hOg in 486 bedrijven het geval. Kon. Olie noleerde gisteren S 39»»—39', 139'»—%). Philips 5 1S%"19 119 111Uni lever 51*,—32'i5%—32) en KLM 35», <35%) Opgave duPont. Glore, Forgan. Omdat de prijs van het goud in dollars wordt uitgedrukt, is de deva luatie van de Amerikaanse munt ui teraard een grote stimulans geweest voor de hogere goudprijs. Maar afge zien, daarvan: al voor de devaluatie ging de goudkoers sterk omhoog. Na de devaluatie had de goudprijs theore tisch $75 moeten worden, maar in feite is hij daar nu al 3,50 boven uit. Slechts eenmaal in de geschiede nis is de notering van goud nog hoger geweest, nl. in Bombay kort na de Tweede Wereldoorlog. Toen werd 88 per ounce betaald. ZAANDAM Aan de mode firma, merk- en artiestennamen zo kort mogelijk te houden is nu ook de naam Simon de Wit ten offer gevallen. 'De Wit' valt weg en de 130 winkels en su permarkten (sinds een jaar on derdeel van de Albert Heijn- groep) worden voortaan kort weg als 'Simon' aangeduid. De nieuwe marketingformule van 'Simon' is er opgericht de prijs van het levensmiddelen pakket 'continu en substantieel' te verlagen, aldus een bericht van de vennootschap. Volgens sommige handelaren is de vraag naar goud afkomstig uit alle delen van de wereld. De meeste finan ciële centra laten hun goudaankopen via Londen lopen. Juist doordat de vraag zo groot is blijft het aanbod klein. Bezitters van goud kunnen rus tig op een verdere stijging van de prijs wachten. De gang van zaken op de goudmarkt. is allerminst een aan sporing om tot verkoop over te gaan. Een van de factoren achter de toene ming van de vraag is volgens de handelaren de noodzaak tot herbeleg ging van geld dat uit West-Duitsland komt door dollarverkopen van de Bundesbank en van middelen die vrij komen door de afwikkeling van specu latieve transacties. De vraag bestaat echter ook uit dek kingsaankopen van speculanten en van industriële verbruikers en ande ren die in de naaste toekomst aan leveringsverplichtingen moeten vol doen. In Amsterdam is de notering gisteren verhoogd van 7210/7510 tot 7290/7590 per kg. Koersen in Montreal 170'» 163% 155% 570*4 585*4 541*4 54644 WINNIPEG Kogge dec. mei okt. 15814 1581 15544 NEW YORK 38.65 38.55 36.65b-70L Cacao Locu G l.< ico B 38.55 38.65-53 36.97 3844 38*4 33.19 33.75 9.05 9.02-09g 8.85-99g n - Norn. 11 n Str. loco 193-196L 194-197L Lood Str. loco 5.50-6.00 5.50-6.00 Austr. wol sept, okt. ANTWERPEN 260b 261nont 260n 260n 258n 258L sept. okt. KOIIBAIX 31.00L 29.50-30.70 30.90L LONDEN 30.50L 29.80L 30.20L Metalen en per too I'm loco Id. 3 mno 1677-1679 1697-1699 1699-1701 1707-1709 Koper loc id. 3 mnc 506%-507 618%-519 513%-514 523 *.3-524 Lood loco id. 3 mnd 141-141% 144',4-144% 142%-142% 144*4-145 Zink loco Id. 3 mnd 178-178% 181-181% 178-178% 181-181% NEW VORK ACF Industries Airco Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield 20/2 21/2 40% 40% 14'.4 14% 33% 32% 52'/» 51*4 41*4 41 3044 30% i'iex 31% 27% 27% 35 34% 8% 21% 21% 50'. 50 H% 6% 22*4 21', 21% 21', 69% 68», L)om l'ar C'hei Husky Na'.. Gas Mass Ferguson Nal Resources Shell Canada Bendix 43% 42% Bethl Steel 27% 27'» 1 Boeing 22=4 21% - Burlington Ind 32% 32% British Leyland LONDEN British Leyland uit Lon den neemt alle belangen van Stokvis Rotterdam in British Leyland Neder land over. Stokvis bezat 40 procent van de aandelen. Bntisch Leyland Nederland is nu een volledige dochter van British Leyland International. DOW JONES INDEX Induct. Sporen Utll. ubl. Mods 16 febr 979.23 203.30 113.15 74.64 501.3 20 febr. 983.59 203.77 113.56 74.76 503.7 21 febr. 974.34 201.21 113.27 74.65 507.7 Aand. nol lui. it u 16 febr. 13.320 1.750 706 682 20 febr. 14.020 18.500 1.800 730 703 21 febr. 14.880 19.460 1.788 452 989 Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhattan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate Palmolive Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Can Cont Oil Curtiss Wright Curtiss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Eaalman Kodak First Nat City 19'. 19' 31*4 31*4 33 53% 49% 48*» 37=, 36% 47% 48% 98% 97% 19% 19% 34 34% 24% 24% 26", 27 40% 39*4 31 30% 38% 40*4 39% 48», 48 104% 104% 178% 17H 144' 143% 70% 70% Gen Electric 697'» Gen Foods 28% Gen Motors 75% Gen Publ Utll 21 Gen Tel Tel 28», Getty Oil 113% 1 Giletle 59% Cimbel Brothers 21% Guodvear I and F 26*4 Gulf Oil 25% 24", Illinois Centr Insllco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can lnt Paper Int Tel St Tel Ltng-Lemco Vougl 8=4 Litton Ind 10% Lockheed Aircraft 8 Marcor 25% Martin Marietta 18% May Dep Stores 40*4 McDonnell Dougla 36', Mobil Oil Corp 68 (ADVERTENTIE) een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. Vetnmin, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-134980 Amsterdam 020-248565 Ej.en 040 625 58 Groningen 050-132955 Hengelo 05400-18565 Admiral Corp 14% 13% Allengheny Pow i 21% 21% Akiona 29', 28'., Am Standard 11*4 Amsted Ind 39% 3914 Can Breweries Cetto Chadbourn Goth Chase Select Kd Columbia. Gas Cnminio Cont Telephone 10.91 1 32% 29% Nal Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind Int Bnk for Ree Int Flav Frag Int Paper (I 4' 54=4 29=, 15% 98%bi8%b Pac Gas and El 29% 29 Penn Central 3% 2'/, Pepsico 84% 83% Phelps Dodge 42», 42% Philip Morris 131 135', Phillips Petr 44% 44% Procter 61 Cambl 107% 106% 30% RCA Republic Steel 27% Revnolds Ind 51 '4 Royal Dulch Petr 39% I Santa Ké Ind 27% Sears Roebuck 112'.: 1 Shell Oil 53', Southern 19% Southern Pacific )7%ex Railway 43% Sperry Rand 47 Stand Oil Calif 81% Stand Oil Indiana 87% Exxon Corp 89*4 Studebaker-Worth 4H% Sun Oil 50% Texas Gulf 39% Texas Inst 183 I Transamerlca 16 29% Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel 52 ,5214 46% 45% 3%ex 13*4 40 30% Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Lone Star Cement 20% 2014 Madison Fund West Union Tel 32% 33 Westinghnuse El 38% 37% Woolworth 25 24", Nat Can NY Cenlr A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr Standard Brands 51% 51% Tandy 34% 34% Union Electr 17*4 17% United Corps 9% 9% United Gas 18% 18% Western Bancorp 32%%ie

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15