Woonmilieu in Voorhof kenmerkt zich door grote verscheidenheid Kerk en zanen heeft waardevolle gebieden mm Kort nieuws uit de regio Kort nieuws uit de regio Adjudant Rendering was 'heer van het verkeer' 'Dalrust' voor gehandicapten 'Ridderhof klaar op papier Eerste paal voor woningbouw in Hazerswoude-dorp IK TROUW/KWARTET WOENSDAG 21 FEBRUARI 1973 REGIO Leiderdorp heeft na Bi nnenhof alweer een woonivijk op papier LEIDERDORP De gehele wijk De Hoven zal circa 3300 woningen omvatten, met circa 11.000 inwoners. De wijk is opgebouwd uit drie deelwijken: Buitenhof, Binnenhof en Voorhof, gelegen rond het toe komstige centrum van Leiderdorp, het plan Winkelhof. Van deze deelwijken is het Binnenhof in uitvoering. De deelwijk Voorhof vormt de tweede fase. De structuurstudie De Hoven is ter beoordeling voor gelegd aan de Provinciale Planologische Commissie. Voor de uitwerking van het plan Voorhof is uitvoerig onderzocht op welke wijze het beste resultaat kan worden verkregen waarbij ook aan dacht dient te worden gegeven aan de inspraak van de bevolking. In eerste instantie is een ambtelijke werkgroep ingesteld gevormd door de dienst gemeentebedrijven en de secre- tarieafdeling algemene zaken. Aan de hand van een discussienota van de stedebouwkundig adviseur is de 'Nota over de praktische uitwerking van De Hoven' opgesteld en aan de gemeente raad aangeboden. Om een grote differentiatie in de architectuur van het plan te verkrij gen heeft het gemeentebestuur ver scheidene architecten uitgenodigd sa men met de stedebouwkundige en landschapsadviseur een gedetailleerd plan voor Voorhof op te stellen. Daar toe werd het z.g. ontwerpteam inge steld. De door het ontwerpteam ontwikkelde plannen zijn regelmatig besproken in vergaderingen van het zogenaamde ontwikkelingsteam, bestaande uit le den van het ontwerpteam, de wethou der van Openbare werken, de chef van de afdeling Algemene zaken en de chef van de afdeling Grondbeheer. Naast deze twee teams is de Begelei dingscommissie Voorhof ingesteld, be staande uit de leden van de Commis sie Ruimtelijke Ordening en Openba re Werken en een zestal geïnteres seerde ingezetenen van Leiderdorp. De taak van deze commissie bestond uit het kritisch volgen en bespreken van de ontwerpen die door het ont werpteam ter tafel werden gebracht. De detailler'ng van het plan Voorhof in overleg met de Begeleidingscom missie heeft geleid tot enige verande ringen in de structuur van Voorhof. Op een tentoonstelling is de gehele bevolking van Leiderdorp m de gele genheid gesteld kennis te nemen van de plannen. Direct na de tentoonstelling is een hoorzitting gehouden waarin vragen van de bevolking werden beantwoord en suggesties voor de verdere uitwer king werden gedaan. Na de hoorzitting is het voorlopige stedebouwkundige plan aan de ge meenteraad voorgelegd. Aansluitingen Voorhof wordt in het Zuidwesten be grensd door de Engelendaal, in het noordwesten door de Gallaslaan, de weg die Binnenhof, Winkelhof en Voorhof aansluit op de Engelendaal en die een verbinding geeft met het park 'de Bloemerd', in het zuidoosten door de Persant Snoepweg, de weg van Leiderdorp naar Hoogmade. Voorhof kan ongeveer 4 aansluitingen op de omliggende wegen krijgen, te weten 2 1 3 aansluitingen op de Gallaslaan en 11 2 aansluitingen op de Persant Snoepweg, waarbij er 1 het SL Slisabethzikenhuis gemaakt moet worden. Voor de ontwikkel'ng van de wegen structuur in Voorhof zal de in de structuurstudie de Hoven gegeven hoofdopzet voor het verkeer inclusief het openbaar vervoer de basis vor men. In de structuurstudie de Hoven wordt als algemene doelstelling voor de wijk gesteld dat het eigen karakter van aansluiting tegenover de uitgang van Leiderdorp gehandhaafd en zo moge lijk versterkt zal moeten worden. Uit gangspunt is hierbij dat er voor velen de behoefte bestaat te wonen in een overzichtelijke gemeenschap, waarbij men zich nog duidelijk betrokken kan voelen. Ook in engere zin zal dit moeten gelden, dus voor Voorhof in zijn geheel als ook voor de onderdelen van Voorhof. Het woonmilieu in Voorhof zal een grote differentiatie moeten vertonen, zonder evenwel aan het gestelde uit gangspunt van het eigen karakter van de buurt afbreuk te doen. De identiteit van de wijk zal ontleend worden aan het stelsel van grote bui tenruimten wegen, pleinen, groenzo- nes, singels, buurtpark etc. Singels Rond de buurt Voorhof zal voor de waterhuishouding een circuit van sin- HAZERSWOUDE Alle topteams van de Hazerswoudse tafeltennisvere niging Avanti hebben het afgelopen weekeinde de volle winst geboekt. Het eerste herenteam handhaafde zich aan het hoofd van de ranglijst van de overgangsklasse na een 2—8 overwin ning bij het Bredase Belcrum 2. Avanti 2, ook al uitkomend in de overgangsklasse, weet zich thuis in deze omgeving. Na de winst op NMB/VDO 3 en de Xerxes-reserves deden de Hazerswoudenaars het op bezoek zijnde Oriënt 1 in het zand bijten met 73. Avanti's eerste damesteam deed goed werk door het bezoekende Tempo Te am 3 met 73 te verslaan. Het eerste meisjesteam kwam bij BU- MA 1 tot een 2—8 OVERWINNING. Avanti's eerste jongensteam versloeg Wibats 2 met 8—2. HAZERSWOUDE In het kader van de op vrijdag 2 maart te houden Wereldgebedsdag wordt ook in Ha- zerswoude-dorp een samenkomst ge houden. Deze vindt om 20.00 uur plaats in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat. HAZERSWOUDE De leden van de Hazerswoudse A.R.-kiesvereniging gaan tijdens een vergadering op vrij dag 23 februari (20 00 uur) in een zaal bij de gereformeerde kerk het beleid bespreken, dat zal worden ge volgd bij de eerstkomende gemeente raadsverkiezingen Het bestuur wil een koers uitzetten betreffende de sa menwerking van ARP met KVP en CHU in de gemeenteraad. ARP-leden van de Rijndijk kunnen zich voor vervoer naar Hazerswoude- dorp wenden tot A. Verheul, telefoon 01714-2455. HAZERSWOUDE De voorzitter van de woningbouwvereniging 'Volks belang'. J. D. de Wit, heeft de eerste paal geslagen voor de bouw van 62 woningwetwoningen in het plan Zuid III te Hazerswoude-dorp. Het Benthui- zense aannemingsbedrijf Groen en Bregman hoopt tegen het eind van dit jaar de woningen op te leveren. RIJNSBURG/VALKENBURG Een op het parkeerterrein van Flora staande vrachtauto werd het doelwit van een koplampenverzamelaar. Van de vier extra schijnwerpers waren er twee gedemonteerd. Bij de politie kwam een melding bin nen dat een onbekende man geld inzamelde voor het Rode Kruis. Bij navraag bleek deze man een zeer actief lid van het Rode Kruis te zijn die in zijn vrije tijd leden voor het Rode Kruis aan het winnen was. De jaarlijkse bijdrage kon ter plaatse worden voldaan. Een ontsnapte pony veroorzaakte op de Voorsehoterweg te Valkenburg een botsing met een personenauto De pony kwam op de motorkap terecht. Er moest een dierenarts aan te pas komen om de verwondingen van het dier te behandelen. Een bewoner van de Mar. Poststraat te Valkenburg zag dat zijn voor het huis staande auto in de nacht was aangereden. Aan de hand van gevon den stukjes verf heeft de politie de dader kunnen achterhalen. Afgelopen zaterdagavond zijn in de gels moeten worden aangelegd. Een deel van het circuit wordt gevormd door de uingels in de Houtkamp. Het is daarom niet strekt noodzakelijk ook aan de zuid-west rand van de buurt Voorhof een singel ten behoeve van de waterhuishouding aan te leg gen. In de structuurstudie de Hoven is de volgende verdeling van de woningen over de wijk als uitgangspunt aange nomen: Winkelhof: circa 220 w. Binnenhof: circa 500 w.; Voorhof: circa 800 w. en Buitenhof: circa 1800 w. Deze verdeling was gebaseerd op de gedachte dat in Voorhof overwegend eengezmshuizen zouden worden ge- 'Voorhof' Leiderdorp krijgt een gedifferentieerd woonklimaat. Geen bouwvorm krijgt zo'n zwaar accent bouwd en de meergezinshuizen i n dat andere niet aan hun trek komen. 'Voorhof' zal van de grond komen als 'Binnenhof', dat nu in uitvoe- LEIMUIDEN Naar aafleidlng van de terinzagelegging van het ontwerp, bestemingsplan 'Landelijk Gebied' is een aantal bezwaarschriften ingeko men. Voor een volgende vergadering zullen B. en W. de raad een voorstel doen inzake dc beslissing omtrent ze bezwaarschriften. LEIMUIDEN Van Gebrs. Van Dijk B.V. te Nieuwveen, welk bedrijf de bouw van 35 woningwetwoningen in plan Noord zal uitvoeren, is bij de gemeente het verzoek ontvangen om de twee percelen grond voor de daar gesitueerde garages te mogen kopen, teneinde deze tegelijk met de bouw van eerdergenoemd project te kunnen uitvoeren. De koopsom is 24.000. mkot Smidstraat baldadigheden gepleegd. Drie bomen werden doormidden ge broken. LISSE Tot nu toe onbekende per sonen hebben een ongewenst bezoek gebracht aan de Heemtuin van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Men heeft van 60 regels met veel moeite verzamelde en uitge zaaide zaden van bijzondere planten, de houtjes met namen weggenomen. LISSE Vrijdagavond om 8 uur wordt in 'Het Baken' de jaarvergade ring gehouden van Speeltuinvereni ging 'Wilhelmina'. Er komt een voor stel om de naam te veranderen, aan gezien deze steeds verwarring geeft met de buurtvereniging. HAARLEMMERMEER Donderdag 22 februari om 19.30 uur vergadert de commissie voor openbare werken en plantsoenen. Ondermeer zal er een gedachtenwisseling zijn over de wijze waarop de groenstroken in de ge meente beheerd en onderhouden wor den. WARMOND De funktieverdeling van het nieuwe bestuur van de sport vereniging 'Warmunda' is als volgt: G. Schavemaker, le voorzitter; H. Rijnsburger, 2e voorzitter; L. J. van Noort, le penningmeester; J. Ritzen. 2e penningmeester; C. v. d. Vooren. le secretaris; W. Keijkoop. 2e secretaris; commissarissen E van Winsen, C. van Dam, W. van Westerop, P. van Kem pen en J. van Stijn. Vertegenwoordi ger van de jeugdafdeling is de heer A. Heemskerk. WARMOND Vrijdag 23 februari zal de Warmondse Fanfare in 't Tref punt een .solistenconcours houden. KATWIJK Lezing. Donderdag 22 februari spreekt voor de wijkgemeen- te Overduin zuster Braat van de Dr. Mr. W. van den Berghstichting over gehandicapte kinderen. Buitenhof zouden worden geconcen treerd Bij de behandeling van de voorbereiding van het plan Voorhof door de gemeenteraad is besloten deze verdeling te wijzigen, zodat voor elk deel dezelfde woningdichtheid bereikt wordt. De verdeling volgens gelijke gemiddelde d ichtheid wordt dan als \olgt: Winkelhof: 200 w.; Binnenhof: 500 w. ;Voorhof :1100 w. en Buiten hof :1500 w. In de structuurstudie de Hoven is gesteld dat het aantal eengezinshuizen voor de gehele wijk minimaal 76 procent van het totaal zal moeten bedragen. Dit percentage zal voor Voorhof hoger dan 76 procent moeten zijn omdat in het plan Winkelhof alle woningen als meergezinshuizen wor den gevouwd. Scholen In Voorhof zullen d rie combinaties van scholen voor basisonderwijs e n kleuteronderwijs en een gymnastiek zaal moeten worden gerealiseerd. De scholen in Voorhof zullen voor e en deel ook dienen voor de bewoners van Binnenhof en Winkelhof. Het is (Jaar- om noodzakelijk een duidelijke en veilige voetgangersverbinding tussen Binnenhof en Voorhof aan te leggen. In 1972 besloot de raad dat in de komende 4 jaar moet onderzocht wor den of de scholengemeenschap aan de Persant Snoepweg dan wel in Buiten hof gerealiseerd zal worden In het de Persant Snoepweg woningen wor den gebouwd. In de westhoek van Voorhof is een sporthal geprojecteerd. De hal ligt min of meer centraal in Leiderdorp. In de Westhoek van Voorhof zal een dienstencentrum voor bejaardenzorg moeten worden gebouwd. Dit zal ge combineerd moeten worden met het verzorgingstehuis voor bejaarden. Bij de bouw van de won'ngen in Voorhof zal op specifieke plaatsen rekening gehouden moeten worden met mogelijkheden voor het ontwik kelen van kleinschalige voorzieningen zoals crèche*, clubgebouwtjes, prak tijkruimten etc. Door het situeren van de kleuter- en basisscholen aan de buurtweide kan men tevens de schoolpleinen voor het vrije spel inschakelen en de schooltui nen integreren, terwijl een speelveld van voldoende afmetingen tevens als schoolsportveld kan dienen. Ten aanzien van het verkeer in Voor hof nog het volgende: Het verkeerssysteem in Voorhof ring is (foto) voltooid zal zijn. ders een aantal goed gesitueerde loop- en fietsroutes te worden geboden. Bushalten zullen met name gesitueerd worden in de onmiddellijke nabijheid van voorzieningen die veel bezoekers trekken en van concentraties van wo ningbouw. 1230 woningen In het plan Voorhof zullen totaal plm. 1230 won'ngen worden gebouwd waarvan plm. 195 woningen voor be jaarden en alleenstaanden. Van deze woningen zullen ongeveer 120 bejaar denwoningen worden opgenomen in een verzorgingsflat die is gesitueerd dicht bij het winkelcentrum en de Houtkamp nabij het kruispunt van de Gallaslaan en de Engelendaal. De overige bejaardenwoningen zullen min of meer geH7ntegreerd met de overige woningbouw, op niet te grote afstand van Winkelhof worden gesitu eerd. Van de resterende 1080 woningen zul len er plm. 210 woningen in meerge zinshuizen en plm. 870 woningen in eengezinshuizen worden gerealiseerd. De meergezinshuizen in Voorhof zul len nabij de openbaar-vervoerroute worden gesitueerd. De oeverzone van de Dwarswatering met daarop aansluitend een smalle groene zone door het woongebied naar het buurtpark is karakteristiek. Deze gebieden krijgen een natuurlijk karakter in bodem en beplanting. Men kan deze zones 'stiltegebieden' noemen. In deze zone is bij de Dwarswatering een ruig speelterrein opgenomen. De woningen mogen niet op de smalle groene zone zijn georiënteerd. Langs de Dwarswatering moet bij woningen die uitkijken op het water een zekere distantie in acht worden genomen. De smalle zone zal op slechts één plaats door een noodverbindimg voor rijdend verkeer worden doorsneden. Zone langs de Persant Snoepweg en de Engelendaal: Deze gebieden heb ben vooral de functie om overlast aan geluid te reguleren. Zone langs de Gallaslaan: Deze zone kan gekarakteriseerd worden als een verbindingszone voor het verkeer van en naar de Bloemerd en dient als zodanig een recreatief en min of meer gekunsteld karakter te dragen. Jachthaven bij recreati emeer Alphen mogelijk ALPHEN Naar aanleiding van het nieuwe struktuurplan stellen b. en w. dat het niet in de bedoeling laatste gev'ai zuïien"op"taalterrein aan ligt het Bospark te verkleinen; vergroting lijkt ook niet goed mogelijk nu er een wegverbinding moet worden gemaakt tussen de Prins Bernhardlaan (omgeving raadhuis) naar het gebied Kerk en Zanen (Alphens nieuwe woongebied Zuid), tenzij elders tennisbanen worden aangelegd en het tenniscomplex bij het Bospark kan worden opgeruimd. Bij de recreatieve funktie van het recreatiemeer moet in het bijzonder op en aan de oevers van de plas worden gedacht (ligweiden, wandel pad, vissen enz.). De plas is te diep en het water te onzuiver om veilig tc zwemmen. Het yaren met pleziervaar tuigen is mogelijk, maar alleen als de zandzuiger en/of de baggermolen niet in bedrijf zijn. De aanleg van een bescheiden jachthaven wordt mogelijk geacht. Er dient rekening mee te worden gehouden, dat de plas deel gaat uit maken van de vaarweg Gouwe, Aarka naal, zandwinplas, omleggingskabnaal van de Oude Rijn. De beroepsvaart zal de recreatievaart beperken. Daar tegenover staat, dat het door de be bouwde kom lopende gedeelte van de Oude Rijn door vermindering van de beroepsvaart meer geschikt wordt voor recreatieve doeleinden. poogd wordt het riviertje de Kromme Aar met de fraaie oeverbeplanting intact te houden om dit te integreren in het recreatiegebied Zegersloot. In de wijk Kerk en Zanen toekom stig nieuwe woongebied liggen ver schillende landschappelijk waardevol le gebieden. Getracht zal worden deze gebieden (Bedelaarsbos, Rietveldse Wetering enz.) te behouden en een plaats te geven in de recreatieve be hoefte van de inwoners, zowel op wijk- als op buurtniveau. Getracht wordt in samenwerking met andere gemeenten een aantal recrea tievoorzieningen te vergroten, te ver beteren of te stichten. Het beoefenen van sport buiten vere nigingsverband neemt toe. Het maken van voorzieningen hiervoor moet daarmee gelijke tred houden. De ont wikkelingen zullen nauwlettend in het oog worden gehouden. De realise ring van een zwembad, hetzij als openluchtbad, hetzij als instruktiebad of een combinatie van beide, in of in de onmiddellijke nabijheid van Rid- derveld wordt wenselijk geacht. dient afgestemd te zijn op een perso- nenautobezit van circa 4z0 auto's per De Billen 1 OOn I nnmnorr De realisering van het plan Zegersloot 1000 'nwoners. Als parkeernorm moet worden aangehouden 1,6 parkeerplaats per woning, terwijl er naar gestreefd wor den een zo groot mogelijk aantal wo ningen een parkeervoorziening op ei gen erf te geven. Het ontwerp van het stratenpa- troon dient zodanig te zijndat het voor het doorgaande verkeer van de Permepweg naar de Gallaslaan weinig aantrekkelijk is van de straten van Voorhof gebruik te maken. Daarnaast dient aan de voetgangers en wielrij- Commissie vergaderingen openbaar in Nieuwkoop NIEUWKOOP Het college van B en W is in principe bereid de com missievergaderingen openbaar te laten plaatsvinden. Tot dusver waren in Nieuwkoop de vergaderingen van de raadscommissies niet openbaar en is alleen de vergadering van de sport- commissie voor het publiek toeganke lijk. Het ligt in het voornemen op de gemeentelijke aanplakborden de te houden openbare commissievergade ringen aan te kondigen. zal eerst over enige jaren met kracht ter hand kunnen worden genomen, omdat de terreinen moeten worden gebruikt voor de berging van de bo vengrond uit de zandwinplas. Met de aanleg van groenvoorzieningen rond het sportveldcomplex 'De Bijlen' is inmiddels een begin gemaakt. Ge- NOORDWIJK Het vroegere bejaar dentehuis Hwuuuuuuuuuuu weg krygt een andere bestemming. en W. Stellen voor het pand voor 396.000 te verkopen aan de Stich ting Huisvesting gehandicapten Bol lenstreek. Thans zijn er bejaarden ondergebracht van Huize St. Jeroen, die wachten op het gereedkomen van nieuwe centrum aan de Zeestraat. De nieuwe eigenaar gaat het gebouw ge bruiken als gezinsvervangend tehuis voor werkende volwassenen, niet be jaarden, die geeszelijk gehandicapt zijn. Levensbeschouwelijk zal dit te huis van algemene aard zijn, terwijl zowel mannen als vrouwen kunnen worden opgenomen. NOORDWIJK Adjudant W. Rende ring gaat I maar het Noordwijkse politiekorps met pensioen verlaten. Vrijdagmiddag 23 februari krijgt hij in de raadzaal een afscheidsreceptie aangeboden, 4.30 tot 6 uur. De heer Rendering, die op 1 januari 1938 als agent van politie te Noord- wijk werd aangesteld, in bij het korps en de bevolking een zeer geziene figuur. Als 'de heer van 't verkeer' heeft hij zich in de loop der jaren grote populariteit verworven, in het bijzonder bij de schooljeugd. In zijn carrière bij de politie ging de interesse van de heer Rendering spe ciaal uit naar verkeersproblematiek en motortechniek. Toen het steeds toenemende verkeer het in 1948 nood zakelijk maakte te Noordwijk een ver- keersgroep te vormen, was het bijna vanzelfsprekend, dat de heer Rende ring, die inmiddels tot hoofdagent was bevorderd, met de leiding werd belast. Op 1 januari 1958 werd hij bevorderd tot brigadier en op 15 november 1971 volgde zijn promotie tot adjudant. Vanaf medio oktober jl. fungeert hij wegens ziekte van hoofdinspecteur Basten tevens als waarnemend korp schef. Het korps ziet in hem een goed en eerlijk collega vertrekken. Adjudant Rendering. Visspiijberichten r ---Ci' irjg«gr g SMKXBs KOUDEKERK Zaterdag 24 februari om II uur zal een extra raadsvergadering worden gehouden. De reden hiervan is dat de voorbereidingen voor de bouw van het vrijetijdscentrum annex gymnastiekgebouw 'De Ridderhof' in een ver gevorderd stadium verkeren. Er moet een beslissing worden genomen omtrent de grondverkoop en een garantie van rente en aflossing van een geldlening. De tekening voor 'De Ridderhof' is klaar. Op de begane grond vindt men een vestibule, een zgn. buitenzaal. een grote zaal, bcrgingsruimtcn. een foyer (ontmoetingsruimte), kleedruimten, wasgele genheid en een kleinere taal die door middel van een vouwwand bij de foyer kan worden getrokken. Uiteraard is er een keuken met buffet en een bar. Er komt een aparte ingang voor sport met ook een aparte vestibule. Op de ver dieping vindt men een biljartruimtc. een taal met vouwwand en terrassen. HAZERSWOUDE De voorzitter van woningbouwvereniging 'Volksbe lang', J. D. de Wit sloeg maandagmid dag om 15 uur de eerste paal in de grond voor de nieuwbouw van 62 woningwetwoningen in de wijk Zuid 3 te Hazerswoude-dorp. De huizen worden gebouwd door het aannemingsbedrijf Groen en Bregman uit Benthuizen naar een ontwerp van het architektenbureau Cusell, dat ook tekende voor de architectuur van het bejaardencentrum 'Driehof' te Hazers woude-dorp. NIEUWKOOP Er zijn in Nieuw koop drie terreinen, aan Zuideinde, aan VoVifweg en aaf Bosweg, waar kamperen wettelijk is toegestaan. Bui ten deze terreinen dreigt het lande lijk gebied in toenemende mate ont sierd te worden door al maar meer caravans. Het caravan-probleem zal ter sprake komen in de raadsvergade ring van donderdag 22 februari. tste rzaa d rbel LEIMUIDEN Van de Stichting Ei- gen Woningbezit, die beoogt de bouw van een eenvoudige premiewoning ten behoeve van de eigen inwoners, is het VD verzoek ingekomen om voor de bouw w van 12 ééngezinswoningen een perceel ud bouwterrein te mogen kopen. Bij de indeling van het bestemmings plan Noord is reeds rekening gehou den met de bouw van 21 premiewo-, ningen op vier bouwpercelen, zodatf'm thans nu de meest zuidelijk gelegen percelen voor verkoop in aanmerking komen De percelen bieden tevens mogelijkheid voor de bouw van 5 garages. LEIMUIDEN De gemeenteraad van Leimuiden behandelt maandag 26 fe bruari de volgende agenda: verkoop bouwgrond aan Stichting Eigen Wo ningbezit; verkoop bouwgrond voor garages in plan 'Noord'; aanbieding begroting voor 1973; bezwaarschriften inzake het ontwerp-bestemmingsplan 'Landelijk Gebied'; cultureel jonge renpaspoort. WOUBRUGGE Op de laatste verga dering van de Feestcommissie 1928 zijn plannen opgesteld voor festivitei ten op 30 april. Om 10 uur 's morgens vindt op het sportveld een voetbalwedstrijd plaats tussen leerlingen van de openbare en bijzondere basisschool; om 11 uur een handbalwedstrijd tussen meisjes van dezelfde scholen. In de middaguren kan elke inwoner deelnemen aan een wandel-puzzel- tocht. lampionoptocht op het programma. Tenslotte staat voor de avond nog een WOUBRUGGE/HOOGMADE De data van de uitstapjes van de bejaar den uit beide dorpen zijn inmiddels vastgesteld. Op woensdag 13 juni gaan de Woubrugse bejaarden op stap, weer per boot en dit keer richting Amsterdam. Een week eerder trekken de Hoogmadese bejaarden er per bus op uit (woensdag 6 juni). ZOETERWOUDE In verband met het gestegen loon- en prijspeil in het afgelopen jaar en de verhoging van de b.t.w. per 1 januari, achten B. en W een verhoging van het bedrag per leerling voor het onderwijs ter plaat se van 185 naar 260 redelijk. 1 igre tot ALPHEN Het bestuur van de Stichting ter bevordering van Christe lijk Kleuteronderwijs te Alphen aan den Rijn, verzoekt de raad medewer king voor het stichten van een bijzon dere kleuterschool nabij het Erica- park. De school zal ruimte moeten bieden aan 38 kleuters en zal twee gewone leslokalen bevatten. urth pc SCHEVENINGËN. 20 februari Vissertjbe- rlchten. Besommingen kustvisser: SCH 65, 3080. SCH 69. 5315. OD 7. 400. OD 17. 2380 Noteringen per kg. tong g 909-911, tong gm 1051-1102, tong km 1101-1105. tong I 1201- 1205. tong II 1120-1125, tarbot I 950-980. II 730-750. Ill 650-660. IV 6-620, griet I 520-540. II 430-450. Per 40 kg: schol gm 39-49, schol m 4880-51. schol kl 4280-44, wijting gestr 30-41, schar 39-60. kabeljauw m 60-75. I 51-69. II 57-65. III 75-77. Per 100 kg: kabeljauw gr 220-235. Aanvoer 100 kisten kabeljauw. 55 kisten schol. 20 kisten wijting. 5 kisten diversen 210 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor woensdag: uit de noord SCH 121 en sch 123 ca 15 kustvissers Aan de dinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd 24 kisten tarbot cn griet. 765 kisten kabeljauw. 937 kisten koolvis, 24 kisten leng. 141 kisten schelvis. 129 kisten wijting. 789 kisten schol. 41 kisten schar. 35 kisten heek. 9 kisten haring en 123 kisten diversen. BESOMMINGEN: VL 110 18.600, VL153 11.800. VL16 16.650. SCH117 18.800, KW 149 2.850, KW174 14.870. KW170 9.660. KW51 14.780. KW42 54.550. WR49 9.550, IJM7 950, SPAN VISSERS: UK23 en UK107 4.440. UK54 en UK208 1.300. UK 135 cn UK145 7.170. UK142 en UK200 840 BESOMMINGEN 1JMIDEN IJMIDEN Per 1 kg in guldens: tarbot 13.62-12.79; grote tong 8.95-8,28: grootmiddel tong 10.24-11,77; tong I 12.83-12.59: tong II 12.50-12.24; per 50 kg in guldens: schelvis 1 122-102; schelvis 2 118-85; schelvis 3 127-56. wilting 1 72-51: wijting 2 74-32; schar 132-42; schol 1 63-58: schol 2 80-64: schol 3 81-69. schol 4 75-63; kabeljauw 1 131-69: kabeljauw 2 112-58: kabeljauw 3 81-64 kabeljauw 4 81- 63 kabeljauw 5 88-60, koolvis 1 43 40: koolvis 2 37-34; koolvis 3 45-35koolvis 4 44- 33: tarbot 450-359; griet 295-220;haring 31.60- 25. ALPHEN Het per leerling voor 1973 beschikbaar te stellen bedrag voor de scholen aan Javastraat, Thor- bcckestraat, Lupinesingel en Verdihof berekend op f 187,20. ALPHEN Raadsagenda (22 februa ri half 8): Voorstel inzake vaststel ling van een voorbereidingsbesluit Dffej voor een gebied in Aarlandervecn; voorstel inzake het herstel van het rioleringssysteem in de wijk Ridder- veld I; voorstel inzake ruiling van grond achter de Oudshoornseweg met de N.V. Kleiwarenfabriek v/h D. van Oordt en Co.; voorstel inzake het verlenen van medewerking ingevolge de kleuteronderwijswet voor het stichten van een Protestants-Christe- lijke kleuterschool nabij het Erica park; voorstel inzake het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Ontspanningscentrum 'De py Gouwehoek' aan te gane geldlening; voorstel inzake het inrichten van een seinzaal in de gemeentelijke brand weerkazerne; voorstel inzake de wij» van subsidiëring van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek en raming van subsidie 1973; voorstel inzake het aanstellen van een beroeps- [st kracht ten behoeve van de groep feecl Madonna van de Stichting Jeugdhs- ole ven; voorstel inzake het verzoek van "rij de Stichting Vrijetijdscantrum 'De ;|W Ridderho', te Koudekerk aan den 5- 1 Rijn. om wijziging van de naam 'Rid- derhof' van het winkelcentrum in de -?-!d wijk Ridderveld. F0 Ht. tgsi: ZOETERWOUDE Raadsagendi (22 februari 8 uur): Beëdiging van de heer J. C. van Nierop tot lid van raad: subsidie ten behoeve van de Stichting Creatief Centrum 'Babel'; krediet voor de realisering van het bestemmingsplan 'Zonnegaarde'; voor- nns stel tot het nemen van een voorberei dingsbesluit voor een gebied, gelegen den aan de Noordbuurtseweg; onderwijs- heei voorstellen. ALKEMADE - Raadsagenda (26 fe bruari 8 uur): krediet voor het tref fen van voorzieningen aan de brand- 1> weergarage te Roelofarendsveen: voor verplaatsing van de 'koebocht' van A C v. d. Meer te Oud Ade; krediet jfflo voor het treffen van voorzieningen bij het pontveer te Kaag; krediet voor het verleggen van de riolering tussen Zuideinde 74 en 76 te Roelofarends veen; voorstel tot het verlenen van subsidie aan het Kaag's Jeugdcomité. LISSE De jaarvergadering van het gemeenschapscentrum 'De Poel' wordt vrijdagavond 8 uur gehouden in het 'Poelhuys' LISSE Woensdag 21 februari wordt ^°r grof huisvuil opgehaald in de dinsdag- 1 2 wijk, vrijdagwijk en de flats in 'Meer ïafc er. Duin'; 's middags in de donderdag- wijk. len is- 'tere it ijsbe 'lila mi; leid jl fbbe

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4