Aktie Herengracht discriminatie onder is lom van humaniteit ethouder A. J. Kret oet rust houden Stichting gaat zich buigen over behoud van de Pieterskerk Architecten richten informatiecentrum op Agenda voor Leiden |achs Johannes-Passion net oude instrumenten Kuyper (D'66) verlaat de PAk - fractie Scholier uit Lisse door automobilist ontvoerd Floralaan ontsluit nieuw woongebied Van der Voet nog steeds kanshebber Plan-Oosthout niet enige uitbreiding OUW/KWARTET DINSD \G 20 FEBRUARI 1973 REGIO L3 7'erkgroep buitenlandse arbeiders Leiden: k'an een onzer verslaggevers LELDEN De werkgroep buitenlandse arbeiders Leiden is van mening dat de aktie. die een aantal van de Herengracht voornemens is te gaan voeren tegen liet plan om 150 buitenlandse te huisvesten in h«*t voormalige magazijn van V en D, wel degelijk een discriminerende is. De belangen van een bepaalde buitenlandse bevolkingsgroep worden hier ondergeschikt ge- aan het eigenbelang van anderen, aldus de werkgroep. werkgroep stelt dit in een schrij- naar aanleiding van een artikel deze krant, waarin een winkelier woordvoerder van de bewoners een handtekeningenactie gaan voeren om het plan te dwars- De winkelier verklaarde dat geen sprake was van discriminatie, dat het hier ging om 'humane De werkgroep buiten arbeiders is echter van mening men hier uit eigen belang handelt dit verpakt onder het mom van overwegingen. Ter verduide- haalt zij een tweetal citaten uit het NLC-artikel: hoewel de meent niet discriminerend te treden, venvacht hij toch dat buitenlandse werknemers zijn zouden afschrikken. Bij een andere winkel werd exact hetzelfde geluid gehoord. Vooroordelen De werkgroep daarover: 'Om dit te kunnen verkopen noemen de buurtbe woners enkele stereotiepe eigenschap pen van buienlandse arbeiders: ze val len meisjes lastig en ze maken rom mel (vuilniszakken) Deze twee voor oordelen worden niet door de feiten bevestigd. Uit statistieken blijkt, dat de criminaliteit bij buitenlandse ar beiders procentueel lager ligt dan bij de Nederlanders. Dit ondanks het feit, dat de buitenlanders in een sociaal zeer moeilijke positie verkeren. Dat er wel eens vuilnizakken door buiten landers buiten de deur worden gezet, komt niet omdat ze dat nu toevallig leuk vinden, maar omdat er in te kleine, toch al slecht onderhouden pensions te weinig plaats is.' Over het bezwaar van de bewoners dat de buitenlandse werknemers in de toekomst wel eens met zijn allen voor de deur zouden kunnen gaan zitten, is de werkgroep hoogst verbaasd: 'Hoe weet men dat trouwens? Het lijkt ons waarschijnlijk dat men ze dat kwalijk neemt, omdat ze buitenlanders zijn. Als Nederlanders voor hun huis op de stoep zitten, heet dat gezellig', aldus de werkgroep. Niet gelukkig' Van een onzer verslaggevers LEIDEN Wethouder ds. A. J. Kret van stadsontwikkeling is overwerkt. Tijdens een commissievergadering vrijdagmiddag, voelde hij zich onwel worden. Een toevallig aanwezige arts op de afdeling stadsontwikkeling was direct ter plaatse en adviseerde de wethouder onmiddellijk naar huis te gaan. De heer Kret, die gisteravond tijdens de raadsvergadering ook geen zitting had in het college, zal voorlo pig rust moeten houden. In verband hiermee is ook de voor woensdag aangekondigde ledenverga dering van de A.R. in Katwijk afge last, tijdens welke ds. Kret zou spre ken. Al eerder moest Kret aioh tijdens zijn wethoudersperiode terug trekken wegens overspannenheid. iega%B 3. de (t. ïotei •rpool nks I1DEN Zondagavond werd in Stadsgehoorzaal een in vele op- rhten opmerkelijke uitvoering even van Bachs Johannes-Pas- n en wel door het Collegium - acale Gent onder Philippe Her- gfVeghe, Arti Vocali Antiche on- r Max van Egmond, en Musica itiqua Amsterdam onder Tom lêtte3°Pman- Laatstgenoemde be- t vejeelde tevens het kabinetorgel en kan als ds algemene leider van r inleii ensemble beschouwd worden. zegd 0Pj ze Leidse uitvoering besloot n tournee tijdens welke dit ge- rnia schap diverse Nederlandse en lgische steden heeft bezocht, t belang van dit evenement lag :rin, dat met veel toewijding en ze "lienveel pretentie een poging d hj rd gedaan recente inzichten in- tè de uitvoeringspraktijk van 01 rokke muziek te toetsen aan in lep van de grote monumenten van repertoire. De vraag of dit ïastr 'emaal is gelukt zal niet ieder- n zicn bevestigend beantwoorden, Aar daaruit tot een mislukking concluderen zou bijzonder on- lijk wezen, belangrijkste pleitbezorgers voor nieuwe Barokstijl moeten Gustav Jnhardt met zijn gezelschap en rnoncourt met Concentus Musicus Wenen gezien worden, kleine ensemble waarbij de voka- en de instrumentale stemmen zeer larzaam bezet zijn, maakt een be- eglijk en zeef doorzichtig klank- ild mogelijk waarin men duidelijk Ï!Ü!L de middenstemmen kan onder- eiden; de karakteristiek van de Ie instrumenten, bijv. die van de t '"^hobo's e-d-, versterken dit analy- nlej'e :he effekt; een fragmentarische fra- üe ing, veel staccato waar dit gewenst £°PJ rdt, verstevigen de duidelijkheid ar leiden soms ook tot stereotiepe gemaniëreerde voordracht. 'rato wordt vermeden zowel op in- l!L "mentaal als vokaal gebied, d.w.z. ""n vibrato is expressiemiddel en w sekt vooral in ensembles niet van- erho dit is in beginsel een volkomen nderfct uitgangspunt, zeker voor de atievtorzang en voor de begeleidingen, ar de voor vokale solisten doemen aan frustraties naar het mij leek en met name de eerste drie leverden soms schitterende prestaties. Zowel koor als orkest verdienen dezelfde lof. De middentoonstemming van het niet heel fraaie orgel scheen de strijkers nogal eens in moeilijkheden van zui verheid te brengen; de tempi waren soms heel snel, soms langzaam, men kan hieromtrent eindeloos twisten en op dat punt zullen de metingen uit een blijven gaan Velen zullen aan deze stijl nog moeten wennen; onze vaak door conventies bepaalde ontroe ringen .werden ons nogal eens ont- de goede bedoelingen kwamen niet altijd helemaal uit de verf. Toch meen ik dat dit type ach-stijl ons in de komende jaren steeds vaker zal worden aangeboden en we moeten daarbij bedenken dat hetgeen we op dit punt gewend zijn ook al een halve eeuw oud is. De factor van de mode speelt zeker een rol maar anderzijds leidt te grote aanhankelijkheid aan dierbare herinneringen tot verstar ring. Een boeiende avond, die ons voor vele problemen stelde. We hopen in tussen, dat ook Tom Koopman en de zijnen tot zelfkritiek bereid zullen zijn want het laatste woord hebben ze nog niet gesproken, en naar we aan nemen ook niet gezongen. Dr. J. van der Veen Overigens is ook de werkgroep om andere redenen weliswaar niet erg gelukkig met de plannen van de Stichting Migranten Centra: 'Het is o.i. zowel voor de buitenlanders als voor de Nederlanders belangrijk dat men in staat is kontakt met elkaar te hebben. Door 150 buitenlanders bij elkaar te stoppen, bereikt men het tegenovergestelde. Uit onze kontakten met de buitenlanders in Leiden weten wij dat ook zij deze plannen niet bepaald ideaal vinden. Ervaringen met soortgelijke projekten in Rotter dam en Amsterdam bevestigen dit. Onze mening is dat het geld beter besteed kan worden aan het opkopen en opknappen van panden, verspreid door de stad. Hierdoor wordt de toe nemende gettovorming tegengegaan en is de buitenlander minder overge leverd aan de uitbuitingspraktijken van particuliere pension, eigenaars. Door de pension-eigenaars te dwingen de schandelig hoge huren te verlagen, kan men het bezit van pensions minder aantrekkelijk maken en zodoende de bereidheid tot verkopen van panden te bevorderen', zo zegt de werkgroep. Ellendig bestaan In tegenstelling tot de uitspraak van de heer Danz van de Stichting Mi granten Centra, dat iets dergelijks pas over 10 a 20 jaar te verwezenlijken is, meent de werkgroep dat dit veel vlug ger kan. Hiervoor zijn echter zo zegt zij twee dingen vereist: De overheid en het bedrijfsleven moeten hun verantwoordelijkheid voor de problemen van buitenlandse arbeiders daadwerkelijk accepteren; Er moet een mentaliteitsverande ring onder buurtbewoners komen, zo dat men zijn aktiviteit wat minder negatief t.a.v. buitenlanders aanwendt, maar positief gebruikt tot hulp aan mensen, die in dienst van onze wel vaart een uitermate ellendig bestaan hebben. Gehandicapten vierden carnavalsfeest HILLEGOM De Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten-Bollenstreek gaf een groots opgezet winterfeest in 'Treslong* voor gehandicapten. He.t feest werd geopend door carna valsvereniging 'De Proky's' uit Eind hoven, compleet met de Boerenblaas- kapel 'De Vreugdepeuken'. Niet min der dan vijf carnavalsverenigingen verleenden hun medewerking: De Por- key's uit Eindhoven, de Kaninefaten uit Noordwijkerhout, De Bokken uit Voorhout, de Narrahito's uit De Zilk en 'De Oude Pomp' uit Hillegom. Voor zijn vele verdiensten kreeg orga nisator Beljaarj 'de grote Huisorde 1973'. Er werden nog meer onder scheidingen opgespeld: de heer Roks (voorzitter der stichting), de heer Dijkstra (Philadelphia), Van der Vlugt ('Het Zorgenkind'), Van Beem (Anib) en het echtpaar Steensma. Ook werden vijf zwemdiploma's uitge reikt: Tom v. d. Meer, Anneke de Ruiter, Agnes v. d. Vlugt, Tony de Winter en Henk Heidema. Pieterskerk: hoe langer touwtrekken, hoe meer verval. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Er zal op korte termijn een stichting worden opgericht die zich gaat bezig houden met het behoud en de toekomstige be heersvorm van de Pieterskerk. Uit welke personen deze stichting zal bestaan, is nog niet bekend. Wel staat reeds vast, dat burgemeester Vis en wethouder Kret in het bestuur zitting zullen nemen. Vandaag wordt over de oprichting een bespreking gevoerd met de kerkvoogdij van de hervormde gemeente. Dit voornemen is ontstaan, nadat staatssecretaris Vonhoff van CRM en kele weken geleden heeft meegedeeld, dat het rijk niet van plan is de Pie terskerk kosteloos in eigendom over te nemen. Dit heeft in gemeentelijke kringen kwaad bloed gezet. Wethou der Kret heeft onmiddellijk na het be sluit een aantal raadsleden gewaar schuwd geen verantwoording in de- Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het raadslid Wouter Kuyper (D'66) heeft op de val reep van zijn raadslidmaatschap afstand gedaan van het PAK, het progressief akkoord, dat in 1970 werd gesloten tussen PvdA, PSP en D'66. De PSP-fractie trad reeds eerder uit deze partijen combinatie. Kuyper deed deze mededeling nadat de PvdA niet bereid bleek een motie van de D'66-er te steunen. Het ging hier om 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor leniging van de nood in Noord-Vietnam. Burgemeester Vis was hiervoor niet zo erg te porren, omdat hij meende dat Leiden als artikel 12- gemeentewet hiervoor nooit goedkeu ring zou krijgen. De motie werd ver worpen met 24 tegen 9 stemmen. De PvdA lanceerde een variant hierop, namelijk de wens of B en W willen onderzoeken, of Leiden een realistisch en doelmatig aandeel kan leveren in de hulp aan Noord-Vietnam. Dit voor stel haalde het met 29 tegen 4 stem men. Kuyper ontstak hierop in woede, omdat hij meende, zoals hij beweerde, dat de PvdA-fractie tevoren zou heb ben toegezegd zijn motie te steunen. 'Ik verlaat hierbij deze PAK-fractie'! zei hij. Zoals wij reeds berichtten stelt hij binnenkort zijn raadszetel beschik baar. zen te nemen. 'Een artikel 12-gemeen- te kan zich dat niet veroorloven', al dus de heer Kret, die hierbij doelde op de grote bedragen aan achterstallig onderhoud, die dan door de gemeente Leiden op tafel zouden moeten wor den gelegd. Het raadslid Waal (PvdA) heeft over deze kwestie onlangs een aantal vra gen aan b. en w. gesteld, die gister avond door burgemeester Vis werden beantwoord. Hieruit bleek onder meer, dat nog niet bekend is, of eventueel uitstel van het Witte Singel-plan voor de universiteit aanleiding zou kunnen zijn om geld te steken in (overname van) de Pieterskerk. Ook blijkt tot nu toe in de Verenigde Staten geen be langstelling te bestaan om geld in de Pieterskerk te steken. Hoewel de bur gemeester zei hierover diverse schrif telijke contacten te hebben gelegd, 'bleek tot mijn grote teleurstelling de bereidheid tot geldelijke steun nihil'. Over buurtgeruchten, als zouden stu denten met windbuksen ruitjes van de kerk stuk schieten, kon de heer Vis slechts vertellen, dat een politie-on- derzoek is ingesteld, maar dat de da- der(s) niet kon(den) worden achter haald. Over de mogelijkheid tot voortzetting van een aantal evenementen in de kerk (ook na de sluiting) antwoordde de burgemeester, dat de kerkvoogdij ten aanzien van de rijkssubsidievoor- waarden geen verplichtingen meer heeft, zolang het monument niet op nieuw voor de eredienst in gebruik zou worden genomen. Hij was bereid na te gaan, of de kerkvoogdij als nog mogelijkheden zag om bepaalde eve nementen, bijvoorbeeld in het kader van het Holland Festival doorgang te laten vinden. waar hnische problemen op die niet he- baar laai opgelost werden: Harry Ge- rlede rts bijv. trachtte zonder pathos de aan', ngelistenpartij als een reporter te et si tellen, meestal zeer knap intone- d en eventueel zeer fel articule- 'd, maar af en toe leidt de vlakke tot een parodistisch effekt en iend liest de stem elke kleur. Harry van t een r Kamp had het er als Christus ook lat h eilijk mee, In de contemplatieve ijk lfï's ligt het wat anders, daar is pressie uiteraard onvermijdelijk zo- Max van Egmond, bas, Michiel Houte de Lange, tenor, René bs.countertenor en Adinda de s sopraan, leden dan ook minder RIJNSBURG Voor de toekomstige woonwijk 'Kamphuizerpoldcr zal een ontsluiting nodig zijn. Gedacht wordt hierbij aan de doortrekking van de Floralaan in oostelijke richting. Deze verlenging vormt dan de zuidelijke aanzet van een lus langs het ontworpen woongebied. Voor de ontsluiting van het oude dorp en de westelijke uitbreidingen zijn als lo kale hoofdwegen vooral van belang het tracé Langvaart, Kanaalstraat; het tracé Burgemeester Meijboomstraat. Burge meester Hermansstraat (resp. voor verkeer in westelijke en oostelijke richting); het tracé Graaf Florislaan, Koestraat, Noordeinde. Zowel voor het interlokale verkeer als voor het zuiver lokale verkeer over 'grotere' afstand, zal een verbin ding tot stand moeten worden gebracht tussen de Koningin Julianalaan en de Langevaart. NOORDWIJK De Noordwijkse re cherche heeft een 25-jarige chauffeur uit Den Haag gearresteerd, die ervan wordt verdacht een jongen van twaalf jaar uit Lisse te hebben ontvoerd met de bedoeling ontucht met hem te plegen. De jongen, die samen met een vriend je van de sport kwam, werd in Lisse door de chauffeur aangesproken. Hij vroeg hen de weg naar Voorhout en verzocht de jongens mee te rijden om hem de weg te wijzen. Een van de jongens stapte in, maar in plaats van naar Voorhout, reed de chauffeur naar de afgelegen Nachtegaalslaan te Noordwijk. Hij gaf de knaap geld en trachtte daarna ontucht met hem te plegen. De jongen slaagde er echter in uit de cabine van de vrachtwagen te* komen en naar een woning te vluchten, waar hij licht zag branden. De bewoner, een reservepolitieman, bracht de jongen naar het bureau. Bij zijn verhoor gaf de knaap een zo nauwkeurige beschrijving van de chauffeur en de auto, dat de man binnen twee dagen, in samenwerking met de recherche te Den Haag kon worden gevat. Hij ontkende aanvanke lijk hardnekkig, maar na confrontatie met de jongens legde hij een volledi ge bekentenis af. KATWIJK Grof vuil. Woensdag 21 februari wordt het grof vuil opge haald in de maandag en dinsdagwijk. KATWIJK Beroepen. De Herv. Kerkvoogdij meent dat in de naaste toekomst door uitbreiding van de wij ken Hoomes (ijnsoever), een twee tal predikanten beroepen dienen te worden. LEIDEN Zaterdagavond brengen Ton Lensink, Yoka Berretty, Wim van de Brink, Bob Goedhart en Tom van Beek een thriller 'U spreekt met uw moor denaar' in de aula van het Rijnlands Lyceum. Het gaat hier om de reconstruc tie van een poging tot moord, waarbij alles anders uitloopt dan gepland is. Een schaakspel tussen dader en politic. Aanvang 20.15 uur. Gratis adviezen over bouwzaken LEIDEN De kring Leiden van de Hond van Nederlandse Archi tecten (BNA) is overgegaan tot stichting van liet Architecten In formatie Centrum Rijnland A.I.C.-Rijnland). Deze nieuwe stich ting beoogt gratis voorlichting en informatie te geven aan parti culieren over bouwzaken. Hieronder wordt o.m. verstaan: reha bilitatie, renovatie, restauratie, ver bouw. onderhoud, woningverbetering, materiaaltoepassing, kleurkeuze, rekla- me-objecten enz. Ook wordt geadvi seerd over de uitvoering zelf van de betreffende bouwplannen, en eventu eel over keuze van architect, aanne mer, technische installatieburo's, be drijven, leveranciers, enz. WERKGEBIED Deze voorlichting, informatie en ad viezen zullen gratis worden verstrekt aan particulieren, ondernemers, be drijven, instellingen, verenigingen, enz. Het toekomstige werkgebied van de nieuwe stichting omvat de gemeen ten Ter Aar, Alkemade, Alphen, Bent huizen, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Hazerswoude, Katwijk, Koudekerk, Leiden en randgemeenten, Leimuiden, Lisse, Moerkapelle, Nieuwkoop. Noordwijk, Noordwijkerhout, Rijnsa- terwoude, Rijnsburg, Sassenheim, Val kenburg, Voorhout, Waddinxveen, Warmond, Woerden, Woubrugge, Hoogmade, Zoetermeer en Zoeterwou- de. Het Informatiecentrum zal voortaan elke donderdagavond zitting houden in- het Leidse Volkshuis, Apothekers- dijk 33, van 19.30 tot 21.30 uur. Vooraf moet telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel. 01710-26385, tij dens werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur). HILLEGOM In de 5e ronde van het persoonlijk kampioenschap dam men van de Bollenstreek bleef de Hillegomraer G. v. d. Voet P. Boogerd de baas en behoort nog steeds tot één der kanshebbers voor de titel in de hoofdklasse. Hillegommer Winkelaar leed een zeer onfortuinlijke neder laag door een remisesbamd op tijd te verliezen van de sterke Van Rossen. J. van Horick wist in een inhaalpartij C. v. d. Voet te slaan en P. v. d. Stelt en C. Imthorn besloten in hun partij tot remise, zodat de stand in de hoofdklasse geworden is: IA. B. van Hove, Hillegom; 2 A. van Rossen, Lisse; 3 G. v. d. Voet, Hillegom; 4 S. Lemmers, Lisse; 5 P. v. d. Stelt, Lisse; 6 J. Algera, Lisse; 7 en 8 Th. Winke laar, Hillegom en A. Balkenende, Lis se; 9 P. Boogerd, Lisse; 10 J. van Horick, Hillegom. aan de leiding. De stand in de le klasse luidt: 1 B. van Dam, Lisse; 2 W. van Noort, Voorhout: 3. J. Slotje, Lisse; 4 C. de Rooij, Hillegom; 5 T. Algera, Lisse. DINSDAG :0 FEBRUARI Breestraat 19. 7 lot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratieccntrale Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Arbeidsbur Herengr. 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij, spreekuur over parttime-werk. Driftstraaz 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal, 8 uur: nieuw en vrolijk muziek programma Sempre Avanti. WOENSDAG 21 FEBRUARI Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plant kunde, lezing. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw Stadhuis. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 22 FEBRUARI Medusastraat 24, 3 tot 5 en 7 tot 9 uur: tentoonstelling bedrljfstechnische school Gehoorzaal. 8.15 uur: concert Rolt. Philhar- monisch Orkest, m.m.v. Stefan Askenase piano en Ruud Maas fluit. Oegstgeest: Rijnl. Lyceum. 8.15 uur: La Singla (dansi Stadhuis. 6 lol 8 uur: spreekuur soc raadsvrouw. Mierennest. Morsweg, klaverjas- en sjoela vond. 8 uur. Spreekuur Architecten Informatiecentrum Rijnland. Volkshuis. Apothekersdijk 33. 19 30—21.30 uur. VRIDAG J23 FEBRUARI Medusastraat 24, 3 tot 5 en 7 tot 9 uur: tentoonstelling. Oegstgeest: Rijnl. Lyceum. 8.15 uur: Fons •lansen speelt kwartetten. Zaal Montgomerystraat. 7 tot 10 uur: ruil- club voor verzamelaars. ZATERDAG 24 FEBRUARI Caeciliastraat 65. 3 tot 4.30 uur receptie chr. muziekver Concordia t.g.v 25-jartg bestaan. Den Burcht 8 uur. feestavond. Oegstgeest: Rijnl. Lyceum. 8.15 uur 'U spreekt met uw moordenaar' (thriller). DIENST APOTHEKEN Apotheek Van Driesum. Lange Mare 110, apotheek Voorschoten en apotheek Leider dorp. Van 16 tot 23 februari. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: keramiek Harm Henrick Ka merling Onnes, van 17 febr. tot 25 maart, dag. 10 tot 6 uur, zond. 13 tot 16 uur. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: schilderij en Ben Mone. wandkleden Ans Lempus. bronsplastieken Peter v. d. Meer. grafiek Kees Hauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr. tot en met maart. Kabinet Gaper. Joh. de Wittstraat 40. expo sitie handgeweven wandtapijten van Inez Wendt van 28 Jan. tot 22 febr. open dlnsd. tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur dond bovendien van 7 tot 9 uur nam. en na tel. afspraak. Sociëteit Burgers: Grafiek 1968-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers. Burg- sieeg 2a. Leiden dagelijks geopend van 16 tot 1 uur. Drukkerij De Bink. Rooscveltstraat 2. Het Zevende Zegel, tekeningen en assemblages van Will Tweehuysen. Open maandag lm. vrijdag van 8-17 uur. Tot 28 februari. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag ln de hal van het Gemeente centrum Lljtweg 9. van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijck 32. Oegstgeest: Actie Moeders voor Leef jij ook LEIDEN Zondag 25 februari, zal in de Bijkerk (aula van de Alphons Ariënsschool aan de Timorstraat) een thematische dienst worden verzorgd door de jongerengroep van de gerefor meerde Petra-kerk aan de Kooilaan. De tekstgroep die deze dienst heeft voorbereid, heeft de titel meegegeven: LEEF JIJ OOK die is gesponnen rondom een lied van Jules de Corte. Het Konsumentje. Pater C. van Vliet heeft zich bereid getoond m deze dienst die begint om half elf, voor te gaaf. Moeders, mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer, tel. 01710-53652. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 U. Groenoordhal: Iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. BIOSCOPEN TOT 21 FEBRUARI Siudlo: "Bij de beesten af', a l. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. zo 16.45 extra. Lido: Dr. No 2. 14 jr. Zelfde tijden als Lido. Luxor: 'Sex-kontakten' 18 Jr. Zelfde tijden als Lido. Camera: Kindermatinee: 'Pinnocio' a.l. zo 14 en 16.15 uur en za en wo 14.30 uur. Nachtv. vr'za 23 30 'Wilde aardbeien' 18 jr. 'De eher Mc Bee en Mrs Miller' 18 jaar elke avond 19 en 21.15 en vr. ma. di. en do, 14.30 uur. Rcx: 'Liefdestechniek ln de perfectie' 18 Jr. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Trianon: 'VD'. 18 Jr. Zelfde lijden als Rex. Tweede week. VOORHOUT De raadszitting van Voorhout was er een van felle, soms bewogen discussies. Het ging allemaal om de bestemming van gronden in het gebied Oosthout (aan de overzijde van de spoorbaan) waarop in de toe komst eventueel gebouwd zou kunnen worden. Wethouder Huigsloot (CCP) bepleitte dit voorstel van B. en W„ maar een aantal raadsleden wilden er niet aan. Na een schorsing kwam de heer IJdo (CCP) uiteindelijk met het voorstel om Oosthout niet als enig uitgangspunt tc nemen bij het onder zoek naar voorzieingen voor woning zoekenden. Het voorstel werd door de VVD-fractie onderschreven ef met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. De vaststelling van de jaarlijkse vergoe ding per leerling (lagere scholen) vroeg eveneens om tal van discussies. Het werd uiteindelijk 175.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3