Jnilever streeft naar >en stabiele winstgroei Fiscus int het meest in Nederland Brieven schrijven, een kwestie van wat nummertjes PU aanstrepen. De Scribona doet het typewerk,foutloos. Multinationals 'Straal '-Friendship Maanman xpansie onderneming vooral van binnenuit Dollar in Frankfort aan plafond; verkoop door Bundesbank g bedrijf bezig bedrijfbezig bedrijf ovêr^lies^mf0 de confessionelen Prijzen pinda's sterk omhoog Hervorming maar geen revolutie, zeggen NKV-ers Kenya, Tanzania en Oeganda devalueren Yen wellicht in april weer vaste pariteit Inschrijving schatkistbiljetten Buitenlander lid Amsterdamse beurs DUW/KWARTET DINSDAG 20 FEBRUARI 1973 FINANCIëN EN ECONOMIE K13 (•advertentie; flSTERDAM - Unilever ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. Het Brits- jderlandse concern heeft na de moeilijke jaren 1969 en 1970 duidelijk de igaande lijn hervonden. op 27 februari te publiceren cij- over 1972 zullen dit weerspiege- f zo mag vrij zeker worden aange- ien op grond van gesprekken, die onlangs in Unilever House in iden hadden met het 'Special Com- tee", het driemanschap uit de raad bestuur van Unilever, dat de tegie van het concern bepaalt streven naar een stabiele groei de winst, niet naar een maximali- 5 daarvan. Doel is onze winst te proten en wel zo, dat aandeelhou- i in hun dividend compensatie inen vinden voor de gevolgen van inflatie. Hoewel we aansturen op uitbreiding van onze omzetten, en we niet in de eerste plaats in ang groeien. De expansie van de erncming zal vooral van binnenuit ten komen', zo zegt ir. G. D. A. nstra, voorzitter van de raad van uur van Unilever en het Neder- se lid van het 'special committee', van gebieden, waarop wij nu al lam zijn, bieden nog vele en perspectieven', zo meent hij. laast zullen echter ook nog wel lemingen plaats hebben van be ren, die goed in de organisatie en. Een recent voorbeeld daarvan Bensdorp worden genoemd. {gfflHÉsiisniaiai'iri el facetten f de toekomst betreft wijst men .Unilever graag op de omstandig- dat de onderneming zo veel ten heeft. Er is niet alleen spra- 'an een spreiding in produkten, j ook geografisch. Dank zij dit te heeft Unilever goede kansen ele delen van de wereld, met daar waar sprake is van politie- tabiliteit. De variëteit in produk- staat er daarbij borg voor dat de f ootschap zich kan concentreren ie marktsectoren, waar een goed ement is te verkrijgen 'el het concern de laatste jaren er gevoelig is geworden voor tal invloeden van buitenaf, kan na- 'lijk niet gezegd worden dat te oogsten van grondstoffen, oor- en niet te vergeten de inflatie, i sommige landen een enorme ing heeft aangenomen (te denken [aan Chili) zonder meer aan het irn voorbijgaan. Maar het zijn in stelling tot vroeger zaken meer ien ernstige streep door de reke- van Unilever kunnen halen, lis niet in de laatste plaats te •n aan de expansie die het con- heeft doorgemaakt en aan de United Africa House, het Londense hoofdkwartier van de United Africa Co., een onderdeel van het Unilever-concern. AMSTERDAM Multinationale ondernemingen Unilever is er één van worden nogal eens ervan beschuldigd dat zij een machtspositie innemen, dat zij belastingen ontduiken, knoeien met prijzen bij onderlinge leveranties, speculeren met valuta's en hun produkties naar elders over brengen als hen dat toevallig beter uitkomt en alle gevolgen vandien voor de werkgelegenheid in een bepaald land. Volgens ir. G D. A. Klijnstra, voorzitter van de raad van bestuur van Unilever, valt het allemaal wel mee. 'We hebben geen macht,' zegt hij. 'Het enige wat we wèl kunnen doen is in een bepaald land niet investeren, geen nieuwe projecten ter hand nemen of bestaande bedrijven geleidelijk inkrimpen. Voor het overige hebben we slechts verantwoordelijkheden, namelijk voor onze werknemers, onze aandeelhouders en voor het milieu.' spreiding op grote schaal. Maar ook aan de plaats gehad hebbende ver nieuwingen binnen het concern. 'Tot onze grote kracht behoort de moge lijkheid om vernieuwingen door te voeren', zegt men bij Unilever. Daar mede dan doelende op de meer dan 30 miljoen 225 miljoen) die jaar lijks aan research en ontwikkeling wordt besteed. Unilever durft daarom rustig te zeggen, dat zij op het ogen blik een gezonde onderneming is. Ge zond ook wat de winstontwikkeling betreft. Deze winst komt thans voor 67 pet uit Europa, voor 11 pet uit Noord-Ameri- ka en voor 22 pet uit de rest van de wereld. Tot dit laatste deel mogen landen als Brazilië en Indonesië wor den gerekend, waarvan de Unilever- top bijzonder goede verwachtingen koestert. Zo ook van Afrika, waar de United Africa Co, waarover in een volgend artikel meer, een belangrijke rol speelt. Nog altijd werkt Unilever met twee hoofdkantoren, één in Rotterdam en één in Londen. Ook in de toekomst zal dat wel zo blijven, meent ir. Klijnstra, voorzitter van de raad van bestuur. 'Als je in een Engelse atmos feer leeft heb je de neiging de zaken op zijn Engels te zien en hetzelfde gaat voor Nederland op. Zoals het nu is, profiteert het concern van de ge zichtspunten van èn Engelsen èn Ne derlanders en dat gaat uitstekend. 'We zullen deze situatie daarom niet wijzigen'. Wat wèl in de toekomst zal verande ren is de Brits-Nederlandse samenstel ling van de raad van bestuur. 'Er zullen zeker ook personen van andere nationaliteit in de raad komen', aldus ir. Klijnstra. De mogelijkheden dat dit ook vertegenwoordigers zullen zijn van ontwikkelingslanden sluit hij be paald niet uit. 'Wij hebben er geen enkel bezwaar tegen. Paspoort noch huidskleur vormt bij ons een belem mering voor toetreding tot de raad van bestuur'. FRANKFORT Voor het eerst se dert de devaluatie van de Amerikaan se dollar op 12 februari heeft de Westduitse centrale bank maandag dollars uit haar reserves verkocht. De bank zei 'kleinere bedragen' tegen de bovenste interventiekoers van 2,9656 mark per dollar te hebben afgegeven. Deviezenhanddelaren schatten de tran sacties op dertig miljoen dollar. De oorzaak van de aanhoudende vaste stemming voor Amerikaanse valuta is mede de maatregel van Duitse banken om over tegoeden van niet-ingezete- nen voortaan een bijzondere heffing te berekenen. Tegoeden van buiten landers, waarover bovendien geen ren te wordt vergoed en waarvoor bij de centrale bank een renteloze reserve van ten minste honderd pet. dient te worden aangehouden, is voor niet- ingezetenen de laatste dagen kenne lijk aanleiding geweest hun tegoeden bij de Duitse banken weg te halen. nia beschermt zich HAAG Ter bescherming te- een 'overval' gaat ook Ennia lekeringen) de mogelijkheid ope- itot het uitgeven van preferente elen. Aandeelhouders wordt daar- voorgesteld het maatschappelijk laai te verhogen van ƒ100 mil- tot 120 miljoen, verdeeld in miljoen gewone aandelen en 40 |en preferente aandelen. p. Hypotheekbank RG De Tilburgsche Hypo- lank zal over 1972 een dividend illen van 21 (18) pet. De winst (belastingen steeg in 1972 met 40 pet na een stijging in 1971 pet. Hierbij dient echter te "in gerealiseerd, dat de emissie- i 300.000) in 1972 ineens wer- afgeschreven. Daarnaast werd 000 voor algemene risico's gere- ird tegen nihil het jaar daar- Na belastingen en tantièmes was nst ruim 25 pet hoger. rpotheekportefeuille werd 57 pet en nam toe van 100,5 min tot min. In 1971 bedroeg de groei t. De rentemarge daalde door de groei verder van 1,27 tot 1.21 'ERDAM Het vermogen van gaf in 1972 een sterke stijging te li. van ƒ90,6 miljoen tot ƒ103,7 m. De intrinsieke waarde per el steeg dienovereenkomstig van tot 92,62. De winst nam toe 4,8 min tot 5,1 miljoen. Voor- d wordt het dividend te verho- Cciïisto an 4,20 tot 4,40 per gewoon Japanse ondernemingen Ataka uit Osaka en Sankyo Aluminium Com pany uit Takaoka. In deze joint ven- true Nippon Hunter Douglas heeft Hunter Douglas een meerder heidsbelang van 54 pet. Hunter Douglas heeft al lange tijd een nauwe relatie met Ataka en San kyo. Ataka is een ruim 50 jaar oude onderneming en één van de belan- rijkste Japanse handelmaatschappij en. Sankyo is een van Japans belang rijkste producenten van geëxtrudeer- de aluminiumprodukten. 'De zeer goe de verstandhouding tussen Hunter Douglas en deze beide ondernemingen heeft nu geleid tot de vorming van de joint venture'. De nieuwe onderne ming zal door Japanners worden be stuurd en de verkoopafdelingen zullen dooi1 de districtsmanagers van Hunter Douglas worden geadviseerd. Ziekenhuislening AMSTERDAM Op 28 februari zal de inschrijving openstaan op een nieuwe ziekenhuislening met een looptijd van 25 jaar en een renteper centage van 8 pet. De koers van uitgifte zal op 26 februari worden bekendgemaakt. Kon. Tapijt MOORDRECHT De gang van zaken bij de Koninklijke Taijtfabrieken in het lopende boekjaar 1972-1973 is tot nu toe tevredenstellend geweest. De omzet steeg in 'de eerste zeven maan den ten opzichte van dezelfde periode van het vorige boekjaar met 12,5 pet. De export nam toe met 20 pet, waar door het aandeel hiervan in de totale omzet steeg tot 30 pet. De toeneming van het resultaat in de eerste helft van het boekjaar ten opzichte van de eerste helft van het vorige boekjaar geeft aanleiding tot tevredenheid. Het bestuur ziet de rest van het boekjaar met vertrouwen tegemoet, hoewel het nog steeds hoge peil van de wolnote ringen en de recente dollarrevaluatie factoren zijn die op den duur een ongunstige - invloed op het resultaat kunnen gaan uitoefenen. De lening, groot 20 min, wordt uit gegeven door het Instituut voor zie kenhuisfinancieringen. Het is de der de lening van het IZF. Notering van de obligaties op de Amsterdamse beurs zal worden aangevraagd. el. 72 werden de verkopen van Ne- idse aandelen voortgezet, terwijl len in buitenlandse ondernemin- 'erden gekocht en de belegging roerende goederen werd uitge- In het obligatiebezit werden enige verschuivingen aange- van obligaties van een hoog ype naar die van een lager ren- !e en Haentjes ERDAM De Graan Elevator (GEM) heeft het Rotterdamse rs- en Expediteursbedrijf Palte entjes overgenomen. Dit bedrijf gt zich op het terrein van coas- nsport, binnenvaarttransport en 'Ie. De GEM is door deze over- g in staat een geïntegreerd enpakket aan te bieden, aldus erieht van de maatschappij. In ersoneelsbestand van Palte en ies (40 man) verwacht men Wijzigingen. De vakbonden zijn hoogte. iter Douglas ERDAM Hunter Douglas is »'nt venture aangegaan met de AMSTERDAM Het schoonmaakbe drijf Cemsto heeft samen met de Britse Office Cleaning een 100 pet belang verkregen in' één van Neder lands grootste wasserijbedrijven, Rath en co te Veghel. Het is een overne ming op joint venture-basis, waarin Cemsto voor 60 pet en OCS voor 40 pet deelneemt. Jeff-meubelen HELMOND-VEENDAM Jansen en Fritsen in Helmond en Marko i n Veendam voeren besprekingen die naar verwachting zullen leiden tot samenwerking op het gebied van meu belen voor onder andere het onder wijs. De samenwerking zal kunnen worden geëffectueerd door inbreng van de afdeling Jeff-meubelen van Jansen en Fritsen in een nieuwe 'JefI bv.' waarin dan beidt- ondernemingen zullen kunnen deelnemen, aldus de bedrijven. Jeff zal mogelijk worden gevestigd in Helmond. De samenwer king zal geen nadelige gevolgen heb ben voor het betrokken personeel van de bedrijven. Vooral beoogt wordt een uitbreiding van het assortiment Jeff-meubelen alsmede een verstevi ging van de marktpositie van Jeff in het zuiden van ons land en België DEN HAAG Op de wereld markt van consumptiegrondno- ten is op het ogenblik een prijs ontwikkeling gaande, die de fa brieken noodzaakt tot prijsver hoging van produkten waarin grondnoten zijn verwerkt. In de loop van januari zijn bij veilin gen van deze produkten in de Verenigde Staten de prijzen op gelopen tot bijna hel dubbele van wat zij in december waren. Dit zegt de Nederlandse vereni ging van verwerkers tot con- sumptiegrendnoten, fabrikanten van pindakaas, gezouten noten, pindaschaafsel en andere pinda- en grondnotenprodukten te Den Haag. Oorzaak van de prijsver hoging is enerzijds de omstan dig cid dat in een aantal pro- duktiegebieden de oogst is te gengevallen en anderzijds dat in andere gebieden minder no ten van goede kwaliteit zijn geoogst. Indien thans de laatste noten- prijzen volledig in de eindpro- dukten zouden moeten worden doorberekend, dan zou dat. vol gens de vereniging, tot verho ging van de consumptieprijzen leiden met zo'n 0.25 voor 'n pot nUulakaas of voor een zakje van 250 gram gezouten pirda's. De meeste fabrieken zullen naar het oordeel van do vereniging '•an verwerkers van cnnsnmptie- gron-'nntcn niet direct tot een do»gel'lk grote verhoging over gaan. Wel zal echter een prijs- "orhög'ng in de loop van dit jaar onvermijdelijk zijn. De h-Togle daarvan zal afhankelijk zijn van de verdere ontwikke lingen op de wereldmarkt. Van een verslaggever UTRECHT Ds. Abma, fractievoor zitter voor de Staatkundig Gerefor meerde Partij, vindt de verkiezingsne derlaag van de confessionele partijen een zorgwekkende zaak. 'De bestaande regeringscoalitie brak, leek het, de ruggegraat', zei De winst van een antirevolutionaire zetel valt in het niet bij de enorme ravage in de KVP en CHU aangericht. Hoe hard de klap is aangekomen blijkt, volgens ds. Abma. gedurende de al behoorlijk lang durende fase van informatie en formatie van een nieuw kabinet. De vraag is of de drie confessionele partijen hun toch al gehavend gezicht kunnen redden door enige medewerking aan of door een zekere vorm van vrijwillig op zich genomen gedoogplicht van een kabi net van de progressieve drie. De vraag is ook of de drie progressieven enige toenadering kunnen construeren zonder hun stellig gegeven woord van per sé geen samenwerking te krenken. Nu partijen in vergaande mate het gelooi als bepalende factor in de praktische politiek hebben afgeschre ven, is dat blijkbaar ook uitermate moeilijk om hun geloofwaardigheid overeind te houden, zo meent ds. Abma. die in de uiterst precaire fi nanciële situatie nog een extra moei lijkheid ziet. UTRECHT De leden van het NKV hebben grote behoefte aan medezeg genschap van de werknemers in be drijf en maatschappij. Ze willen een hervorming van de samenleving, maar zonder revolutie. Dit is een eerste conclusie uit de resultaten van het zogenaamde 'in spraakpro jekt' dat het NKV in het najaar van 1972 heeft opgezet. Het gaat over de medezeggenschap in de onderneming. Gebleken is, dat de le den actief betrokken willen zijn bij de maatschappelijke ontwikkeling. Ze vragen daarom scholing en vorming, bewustmaking en democratisering van de vakbeweging. De MvV-ers denken genuanceerd over het Joegoslavische model van arbei derszelfbestuur; een zeer grote meer derheid van hen oeoordeelt het systeem als zodanig positief. Deze meerderheid m willen, dat nok de Nederlandse vakbeweging zich voor een systeem van zelfbestuur uil spreekt. Ook de rclaiief geringe groep leden die geen fundamentele bezwaren te gen de huidige maatschappij heeft, formuleert verlangen smet betrekking tot hervormingen. Ze hebben vooral veel kritiek op de verhouding tussen kapitaal en arbeid en op de eigen domsverhoudingen. Fransen bij indirecte belasting voorop DEN HAAG Binnen de zes landen van de oude EEG is Nederland het land, waar de nadruk het meest op directe belastingen ligt. Frank rijk ligt aan de kop, wat de indirecte belastingheffing betreft. Gere kend naar de totale belastingdruk liep Nederland voorop, gevolgd door België. He bureau voor de statistiek van de Europese Gemeenschap, waarvan de gegt'vens afkomstig zijn, constateerde, dat in Nederland 54,6 pet. van de belastingen direct geheven werd. Deze categorie bestaat voor het overgrote deel uit inkomstenbelasting en voor een klein deel uit vermogensheffin gen. Indirecte belastingen brachtdn het in Nederland tot 44,5 pet., waar onder omzetbelasting de grootste rol speelde (meer dan de helft van de indirecte belastingen) gevolgd door accijnzen en verbruiksbelastingen (on geveer een kwart). De 44,5 pet. aan indirecte belastingen in Nederland verschilt hemelsbreed met de situatie in Frankrijk, waar de indirecte inningen door de fiscus 71,4 pet. van het totaal uitmaken en de directe 27.7 pet. Ook in Italië over heerst traditioneel de indirecte belas ting: de directe heffingen komen maar tot een percentage van 33,7. Daarentegen benaderen België t'n Luxemburg meer de Nederlandse situ atie met resp. 47,4 en 52,7 pet. aan directe belastingen. Om de totale fiscale druk in de zes landen te kunnen vergelijken heeft het bureau voor de statistiek dt' belas- NAIROBI Kenya. Oeganda en Tan zania hebben het voorbeeld van de Amerikaanse dollar gevolgd en hun eigen munt met eveneens 10 procent gedevalueerd. De voornaamste bewee greden voor het door de drie regerin gen genomen besluit is waarschijnlijk het grote belang dat de drie landen hebben bij het bezoek van Amerikaan se toeristen. DOW JONES INDEX 14 febr. 979.91 204.16 113.46 74.53 498.3 15 febr. 973.13 202.99 113.34 74.66 501.1 16 febr 979.23 203.30 113.15 74.64 501.3 13 febr. 25.320 22.100 1.817 887 616 15 febr 13.940 18.760 1.762 476 938 16 febr. 13.320 1.750 706 682 tingontvangsten van ieder land afge meten aan het bruto binnenlands pro- dukt tegen marktprijzen. In Neder land is het belastingaandeel het grootst, nl. 26,7 pet. België volgt met 24,9 pet. Duitsland met 23,8, Luxem burg met 22,0 en Frankrijk met 20,9 pet. Zoals Nederland sinds 1965 voort durend de eerste plaats bezet, is Italië steeds laatste. Het door de fiscus geïnde bedrag maakte daar in 1971 maar 18,6 pet. uit van het bruto binnenlands produkt. TOKIO Regering en centrale bank van Japan zijn van plan de yen begin april weer een vaste pariteit te geven. Verwacht wordt dat het overschot op de Japanse handelsbalans enigszins zal worden gecorrigeerd door een toene ming van de invoer in februari en maart. Japan wil de revaluatie van de yen beperken tot 15 pet, maar de VS en West-Europa dringen aan op verho ging met 20 pet. Het Nomura insti tuut voor technologische en economi sche research is van oordeel, dat de Japanse economie een revaluatie van de yen met 20 22 pet. ten opzichte van de dollar kan verwerken zonder gevaar voor een ernstige recessie. DEN HAAG Het ministerie van financiën gaat voor het eerst sinds augustus 1972 via inschrijving schat kistbiljetten plaatsen. Op 21 februari staat namelijk de inschrijving a pari open op vier- en vijfjarige biljetten tot een bij de toewijzing vast te stellen totaalbedrag, aldus het ministerie. De biljetten groot 100.000 en 1 min, zijn gedagtekend op 1 februari 1973, luiden aan toonder en zijn voor zien van halfjaarscoupons. Het rente percentage waartegen wordt inge schreven dient te worden uitgedrukt in een percentage per jaar, afgerond tot op zestienden. De toewijzing op beide groepen biljetten geschiedt af zonderlijk tegen een door de minister vast te stellen rentepercentage. De toegewezen biljetten dragen de vastge stelde rente: als op het vastgesteld percentage en de lagere percentages een groter dan het totale toewijzings- bedrag is i ngeschreven, wordt eerst toegewezen aan die inschrijvers, die voor een lager percentage hebben in geschreven. De rest wordt zoveel mo gelijk pondspondsgewijs toegewezen aan degenen, diie tegen het vastgestel de p ercentage hebben ingeschreven. De storting moet op 22 februari ge schieden. Men verwacht een behoorlij ke belangstelling voor de biljetten, ge zien de ruime geldmarkt van dit mo ment AMSTERDAM De heer D. J. Ford, Engelsman en directielid van Barclays Kol en co is als eerste buitenlande lid van de Vereniging voor de Effec tenhandel. Dit is mogelijk geworden door het van kracht worden van nieu we statuten van de vereniging begin van dit jaar. Barclays Kol en co is een meerder heidsbelang van Barclays, wazrin voorts her bankiershuis Kol en Cu deelneemt, aldus de bank. Kon. Shell UTRECHT De Kon. Shell-groep wil haar volledige dochter Shellstar in het Engelse Ince bij Manchester inbrengen in de Unie van Kunstmest- fabrieken (UKF). Deze inbreng van Shellstar zal naar verwachting geen enkel negatief effect hebben op de werkgelegenheid in de Nederlandse en Engelse bedrijven. AMSTERDAM De Fokker Friendship krijgt een straalmotor. De huidige tur boprop motoren worden vervaugen door twee geluidarme straalmotoren. Het oorspronkelijke ontwerp van de Friendship hoeft hiervoor nauwelijks te wor den gewijzigd. Het toestel is bestemd voor de binnenlandse Amerikaanse markt, waar grote behoefte bestaat aan een dergelijk toestel. Het vliegtuig kan lan den en starten op een 1100 meter baan, wat het voor verbindingen tussen klei nere vliegvelden bijzonder aantrekkelijk maakt. Het zal 30 passagiers kunnen vervoeren, bijna 4 ton vracht en heeft een actieradius van 1300 kilometer. De kruissnelheid ligt op 480 kilometer per uur, wat ongeveer 100 kilometer meer Is dan bij de 'oude' Friendship. Het nieuwe toestel zal In ieder geval niet wor den, gebouwd door Fokkers Amerikaanse licentiehouder Fairchild. Aan de sa menwerking tussen de twee fabrieken is een einde gekomen. Per 1 Juli stopt Fairchild met de bouw en verkoop van Fokkertoesteilen. Reden zou zijn dat hel huidige leveringsprogramma van Fokker te beperkt is. Typekamer machinefabriek: 'Wel die eindeloze, zeilde otlertes...d gemak, die Scribona. Steeds al leder bedrijf kent in zijn schrifte lijke communicatie die brieven vol met standaard-formuleringen tussen de standaard-aanhef Mijne Heren en het standaard-slot Hoogachtend. En al die zelfde woorden en zin nen worden telkens opnieuw bedacht, gedicteerd of in concept uitge schreven en vervolgens uitgetypt. En daarna (fase 3) stuk voor stuk nagecheckt. Kost management-tijd. En typisten- tijd. En dat tikt aan. Er is sinds kort een andere weg. Wij stellen u de Scribona 500 voor. Automaat doet het werk De gedachte is deze: type alle standaard-formuleringen éénmaal uit en zet ze genummerd als 'bouw stenen' in een tekstboek en op de cassetteband. Door simpelweg de bloknummers uit het tekstboek aan te strepen op een nummerformulier programmeert men de gewenste tekst. Deze instruc tie wordt gelezen door de automaat, en uitgevoerd. Zonder fouten en in razend tempo. Niet alleen qua typen (900 aanslagen/ minuut), ook wat betreft het op zoeken van uiteenliggende tekst blokken (gem. zoektijd 3/iseconde). Hoge capaciteit Er gaan 125.000 tekens op één cassetteband (=aan teksthoeveel- heid 50 vellen A4), goed voor het componeren van al uw brieven. Waarbij de automaat u galant de vrije hand geeft om onderweg correc- ties of mutaties in te voeren. Zoals andere namen. Nieuwe bedragen. Gewijzigde condities. De Scribona 500. 't Is niet direct goedkoop. Maar dat zijn typistes ook niet. MeerWeten-bon MeerwetenoverScribona? BelVeenman in Rotterdam (010-13 4980. vragen naar de heer Viets) of stuur bon aan: Veenman, antwoordnummer 1037, Rotterdam. een onderneming van Bührmann-Tetterode nv. p|aals Veenman kantoormachines bv. Rotterdam 010-134980, Amsterdam 020-248565, Eindhoven 040-62558, Groningen 050-132955, Hengelo 05400-18565. flT" Veenman Belgium nv. Antoine Dansaertstraat 61.1000 - Brussel. Tel. 02/13.12.23 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15