iIVV kwetsbaar door blessure jan spelbepaler Gerard Hoenen b/ Zo Concours hippique in Den Haag wankelt Zó aart u ünstig: mo bank Foreman en Ali voorlopig niet tegen elkaar jp chter de basisgroep van 12 spelers geen gelijkwaardige vervangers ^rckx heeft -ïfste zege uis te pakken Josef Hury bedankt voor functie bondscoach Bijles voor biljarters Driebandentitel voor Ceulemans /KWARTET DINSDAG 20 FEBRUARI 1973 SPORT T11/K13 uur onze speciale verslaggever .STRICHT Gerard Hoenen heeft zich tijdens het armoedige tussen MW en AZ'67 met trainer Knobel op de spelersbank zit- ergeren aan de verrichtingen van zijn collega's. Met Knobel, niet nS£st hem. Waar Knobel zijn teleurstelling en opwinding het pover optreden van de ploeg via spontane geluidslawine's •lijk kenbaar maakte, kropte Hoenen zijn gevoelens een paar r verder op.' Het was inderdaad afschuwelijk wat er op het veld urde. Maar ik krijg er de zenuwen van als Knobel zo te keer Je zou hem eens moeten volgens tijdens zo'n ontmoeting. Ik naar zo ver mogelijk van hem afgeschoven'. uur mige ddel- a ties oeps-j nden! 0 297 man, sd nis an floop van MWAZ zocht Kno- jn gedrongen middenvelder weer iet persoonlijk Hoenen ver- e Geusselt onmiddellijk maar n genuanceerde verklaring voor ■ugval van zijn ploeg, die eerder izoen zoveel sympathie gekweekt Knobel wees allereerst op een historie. 'Vroeger hadden we rootste moeite met ploegen die de laatste plaatsen leunen, oor zijn er wat angstgevoelens an die nog lang niet verdreven Jitslagen tegen Telstar en Excel- doen bijvoorbeeld overtuigend iar dat was het beslist niet. tegen Excelsior geen twee choppen hadden gekregen had- e ook nooit gewonnen. En nu AZ openbaarde die angst zich LIJN sa Knobel een nog belangrijker opvoerde als verklaring van geschutter tijdens de laatste De evenwichtige structuur van )eg is ernstig aangetast door het jk verlies van Gerard Hoenen, sine spelbepaler op het midden- Knobel: 'Sinds Gerard niet be- laar is, zit er geen lijn meer in. altijd aanspeelbaar, weet zich urend in vrije positie te ma- reren. Hij vormt daardoor een rlijk rustpunt in de ploeg. Ach- wéten ze dat een bal altijd ird kan worden naar Gerard. Nu een stuk minder. Ze kunnen de et meer zo eenvoudig kwijt en daardoor ook verdedigingsfouten Onzeker! Bovendien missen de man voor de beslissende Hoenen past in de combinatie, bovendien wanneer hij de front- lERDAM Eddy Merckx heeft erste seizoenzege alweer te pak- De Belg, die tegen het advies Pjn arts aan de openingswed- van het Italiaanse wegseizoen ITT1"1 is Pas sinds kort in ribg en heeft nog nauwelijks kilo- op de weg afgelegd) zegevier- de 167 kilometer lange Trofeo J £g'ia' Hij won de eindsprint Roger de Vlaeminck, Mortensen, too, Mingardia en Vianello, die In dezelfde tijd (.27.00) finsish- ^ndere eerste winnaars in het wegseizoen: Frans Verbeeck in Beausoleil en Roquebrune, tal eindigde in die laatste wed- ls tweede op 25 sec. nadat hij pas laatste helling van de Tete de was gelost) en Pintens (Ronde 'ndalusië (beste Nederlander Koning elfde, en Jan Kre- le winnaar van vorig jaar, der- de ploeg van Vissers eindigde ltste in het ploegenklassement). "abak behaalde in de Grand la Crau (bij Toulon) verder tweede plaats. Hij wtfrd in de iprint geklopt door de Frans- taniel Ducreux, die de 125 km J in 3.05.10. Regis Ovion werd De Ronde van Italië gaat dit België van start met de rit -Dortmund (19 maart). De isttfe etappes van de Giro zijn H-Luxem b u rg en Luxt'mburg- iburg. igondeL dsvoorj (ADVERTENTIE) -Bij de Amro Bank hebt u de nitt uit tien verschillende fcrvormen. Van een prboekje met 4% rente tot ^kuntj spaarrekening met een looptijd van 5 jaar.die nu een gegarandeerde rente van maar liefst 53 of Jschiet lag aat u bij de Amro Bank vrij— rend adviseren over de voor pest geschikte spaarvorm. linie moet lanceren, dan wel gewoon in de voeten moet spelen'. VOORBEELDEN Thuis, in Berg en Terbleyt, verwon dert Hoenen zich niet over de Knobel- uitspraken. Bescheiden als hij is rela tiveert hij diens woorden wèl ('de ploeg lijdt ook aan een normaal vorm verlies'), maar hij constateert even eens dat de ploeg vertrouwen mist en daardoor de grootste tactische fouten maakt. Hij zegt: 'Tekenend daarvoor zijn twee voorbeelden. We hebben geen lengte in de aanval en tóch wordt er steeds weer geprobeerd via voorzetten in het centrum openingen te forceren. Dat heeft geen enkele zin. Verder: een jongen als Lacroix, de ausputzer, speelt plotseling als een beginneling. Als hij geen openingen ziet besluit hij tot een lange pass. Balverlies! Wat is er simpeler dan een bal eenvoudig ln de breedte te schuiven. Ik begrijp die angst niet. Als ik aan de bal. ben, en twee tegenstanders me proberen aan te val len, leg ik de bal rustig even terug. Geen risico, geen balverlies'. BLESSURE Die opvatting ontbeert MW en dus Knobel. De eerstvolgende we ken zal dat opnieuw blijken. Want Gerard Hoenen wordt voor de eerste keer in zijn 17-jarige loopbaan in het betaalde voetbal geconfronteerd met een ernstige blessure. Op 17 januari viel hij van de trap. Twee treedjes slechts. Grinnikend zegt Hoenen: Te der ander staat gewoon op en loopt door. Maar doordat ik zo klein ben kwam de klap extra hard aan. Mijn sleutelbeen brak. Gewoonlijk een kwestie van drie k vier weken, maar er waren complicaties. Het bot was naar binnen geslagen en had enkele spieren geraakt. Het gevolg: er moest geopereerd worden. Ik heb 16 dagen in het ziekenhuis gelegen. De afgelo pen week heb ik voor het eerst stevig aangepakt. Het gaat redelijk; alleen bij opspringen en draaien voel ik de pijn weer in mijn schouder. Het voor naamste probleem is echter het opvoe ren van de conditie. Ik ben 2 kilo aangekomen inmiddels. Die moeten er weer van af. De bedoeling is, dat ik daags voor carnaval weer in het b- team speel en de week daarop in het eerste'. ONGEZOND Hoenen vindt het uiteraard geen on aantrekkelijke gedachte, dat de ploeg hunkert naar zijn rentree. Maar stelt terecht dat er in wezen van een Knobel vertrekt. Met hem weet je wat je hebt, weet je dat er geld verdiend wordt'. En vervolgens: 'Ik begrijp niet waarom er niet gezegd wordt wie de nieuwe man wordt. Als het Maarten Vink is, laten ze dat dan ook bevesti gen. Je voedt nu slechts de stroom van geruchten. Jan en alleman spreekt je er over aan. Dat is fnui kend voor de rust binnen de ploeg'. De 31-jarige Hoenen behoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over een afvloeiing. Dat zal duidelijk zijn. Dat is opmerkelijk, want nadat hij ruim 4 jaar geleden door PSV-mana- ger Van Gelder werd aangeraden naar een andere werkgever uit te kijken, leek zijn tijdperk voorbij. Hoenen: 'Ik heb bij MW per seizoen tweemaal in een b-elftal gestaan. Daarna werd er weer een beroep op me gedaan. Aan het begin van het seizoen heb ik altijd wat moeite op dreef te komen. Dit seizoen niet. Ik was er, onmiddel lijk. Eigenlijk moet ik steeds opbok sen tegen Knobels wensen tot verjon ging. Voorlopig heb ik het nog ge wonnen'. Knobel: 'Als Hoenen een forser pos- m m tuur had gehad, was hij een grote xi/ppy» geworden. Z'n lengte heeft hem par- cviiiixiicvu vvt/t/i ten gespeeld'. Hoenen: 'Het heeft nooit frustratie bij mij gewekt. Maar HpcpVn WiQ op vnnv het is wel een handicap geweest. Ik UCoL-IlllVUclClI VUUI ben ooit voor de nationale selectie uitgenodigd. Als ik de lengte van ^Jp BppVpvnlpPO* mijn vrouw had gehad, had ik onge- UC IlULJYCy JJlUCg twijfeld ook enkele wedstrijden mee gespeeld. Maar laat ik eerlijk zijn: ik kijk met tevredenheid op mijn carrière terug. Het was mooi. Dat is het eigenlijk nog steeds'. NEW YORK (AFP, Reuter) Er is voorlopig nog geen kans op een gevecht tussen de nieuwe wereld kampioen zwaargewicht George Fo reman en Muhammad Ali. Dick Sadler, de manager van Foreman, voert momenteel onderhandelingen met de zaakwaarnemers van de Brit Danny McAlinden, de Portori- caan Joe 'King' Roman en van de door Foreman onttroonde Joe Fra- zier. In de naaste omgeving van Foreman wijst men de mogelijk heid van een spoedig titelgevecht roet Muhammed Ali af, tenzij er een promotor komt met ongeloof lijk hoge gages. Hoe hoog die dan wel moeten zijn is niet bekend, maar wel is het een publiek ge heim dat Russel Peltz, een promo tor in Philadelphia, geen schijn van kans maakt met zijn aanbod van twee miljoen dollar aan ieder van beide boksers. Als Foreman zich inderdaad aan zijn officieus programma houdt van gevechten tegen McAlinden, Ro man en Frazier kan er overigens niet eens sprake zijn van een par tij tegen Ali voor het einde van 1974. In Amerika fluistert men overigens dat Foreman doelbewust Ali ontwijkt, omdat de tijd in zijn voordeel werkt Muhammad Ali zelf heeft immers aangekondigd dat hij waarschijnlijk in 1974 zal stoppen. Een van de eerstkomende gevech ten van Muhammad Ali zal waar schijnlijk zijn tegen de Nederland se zwaargewichtkampioen Rudi Lubbers. Lubbers' manager Henk Ruhling heeft dit in Rotterdam bekend gemaakt. Het gevecht zal worden gehouden in Djakarta en als datum wordt mei genoemd. Het contract voor dit gevecht wordt volgens Ruhling nog deze week getekend. Ali die in zijn laatste gevecht de Europese zwaargewichtkampioen Joe Bugner in Las .Vegas na een partij over de volle twaalf ronden op punten versloeg, zal voor het gevecht met Lubbers nog op 31 maart in San Diego tegen de Ame rikaan Ken Norton uitkomen. Zo als bekend verloor Lubbers begin dit jaar in Londen (op 16 januari) in een gevecht om de Europese titel op punten van Bugner. Gerard Hoenen in actie. Hij wint een duel van Amsterdammer Leen van der Merkt. ongezonde situatie sprake is. MW rust nadrukkelijk op twee pijlers, Willy Brokamp en Hoenen zélf. Jo Bonfrere, de soms-briljante buitenspe ler, zou eveneens een dergelijke func tie kunnen bekleden, maar is te wis selvallig. Hoenen: 'Ik zeg wel eens tegen hem: je hebt het hart op de verkeerde plaats zitten. Rechts in plaats van links. Jo zóu zoveel kun nen'. Door de parallel tussen MW's terugval en de blessure Hoenen is opnieuw aangetoond hoe kwetsbaar de ploeg eigenlijk is. Achter de basis groep van pakweg 12 spelers kan Knobel niet meer putten uit een arse naal van vrijwel gelijkwaardige figu ren. Hoenen: 'Je zou eventueel Willy Brokamp naar het middenveld kun nen overhevelen. Dat helpt ongetwij feld. Willy kan daar mijn taak met gemak overnemen. Maar dan mis je hem weer in de frontlinie. Dat kan MW zich ook niet permitteren. Ei genlijk zouden we ons in de komende transferperiode moeten versterken. In de breedte. Maar ja. er is geen geld. Geen schulden trouwens ook. En dat is ook een kostbaar ding in het be taalde voetbal'. ZORGEN Zorgen dus bij MW, waar bovendien nog steeds niet bekend is gemaakt wie de opvolger van Knobel wordt Ook dót tast het vertrouwen van de spelers aan. Hoenen stelt eerst: 'Ik geloof dat er te vroeg verteld is dat TWEE JAAR De onderhandelingen met MW over een verlenging van het contract zijn in een vergevorderd stadium. Hoenen zal weer twee jaar bijtekenen. 'Ik ben vrijwel rond. Twee jaar nog. Een mooie afsluiting. Daarna de AOW in. Of misschien wel eerder. Als ze me niet meer nodig hebben vraag ik het bestuur me te ontslaan van hun ver plichtingen. Ik wil wel in een b-elftal voetballen, daar voel ik me echt niet te goed voor. Op een voorwaarde echter: er moet perspectief zijn. Doel loos rondscharrelen in een schaduw elftal biedt niets attractiefs. Dan ga ik liever bij de amateurs spelen'. Tenslotte Hoenen over de hèm zo waarderende trainer Knobel: 'Dat is de beste die ik ooit getroffen heb. Ik vind hem een professor. Hij maakt wel eens fouten. Als hij er niet was geweest, was MW uitgestorven. Jam mer dat hij vertrekt. Maar anderzijds ook wel goed, dat er een nieuwe man komt. Knobel kennende redt hij het bij Ajax. Zijn wijze van trainen kaD hem alleen maar waardering bezor gen. Die variëring is uniek. Knobel ziet het als een uitdaging. Maar weet wel, als zijn verlangens niet worden ingewilligd, pakt hij zo zijn koffer. Zo is hij. Ik herinner maar even aan de situatie met manager Dreimüller. Hij of ik, zei Knobel. Dreimüller vertrok'. JOHN LINSE AMSTERDAM (ANP) De elftal commissie van de Koninklijke Neder landse Hockeybond heeft veertien spe lers uitgenodigd voor de centrale trai ning van de nationale kernploeg, die zich zal voorbereiden op het inter landprogramma van dit jaar. De groep zal tot twintig spelers worden aange vuld. Voor de zomertraining, die ge heel gericht zal zijn op het toernooi om de wereldbeker van 24 augustus tot en met 2 september in Amstelveen, zal ook de Tilburg-speler Taminiau weer beschikbaar zijn. De trainingen, die onder leiding staan van Cees Tania, beginnen donderdag 1 maart in Amstelveen, na de bijeen komst van 3 mei volgt een onderbre king van vier weken. Op 5 juni wordt de training in Amstelveen hervat. Ook zijn enkele weekends op Papen dal vastgesteld. Dan zal onder meer geoefend worden tegen Westduitse en Belgische ploegen. In de zomer zal de groep ook op het CIOS in Overveen in actie komen. De reeks bijeenkom sten wordt op donderdag 2 augustus op Papendal afgesloten. Het ligt in de bedoeling van 5 tot cn met 10 augustus een reeks wedstrij den in Nederland alsmede het West duitse en Belgische grensgebied te spelen. De veertien geselecteerden zijn: Bol huis (Kampong) Doyer (HHIJC) Kaanders (HTCC) Kranenberg (La ren) Kruize (HHIJC) Leefers HGC Litjes (Kampong) Pierik (Hattem) Sikking (Kampong) Frans Spits (Am sterdam) Nico Spits (Amsterdam) Steens (Victoria) Weemers (HTCC) en Zweerts Victoria). Bestuur NHS acht onderzoek noodzakelijk na financiële fiasco's van eerste jaren tekort 250.000 gulden) Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Het dagelijks bestuur van de Nederlands Hippische Sportbond zal deze week beslissen over het voortbestaan van het in ternationale concours hippique in Den Haag. Hoewel de Houtrusthal- len voor begin april al zijn besproken, talrijke gerenommeerde rui ters hun komst hebben aangekondigd en het voorlopige programma op papier staat, heeft de NHS de organiserende stichting verzocht eerst opening van (financiële) zaken te geven voordat zij haar toe stemming voor het derde CSI Den Haag verleent. Dit onderzoek is noodzakelijk geacht, omdat de beide voorgaande evenementen de or ganisatoren met een verlies van ruim 250.000 gulden hebben opgeza deld. Het plan om ook Den Haag een internationaal concours hippique te geven, is zeker in het eerste jaar op een enorm fiasco uitgelopen. De grootse opzet van het vierdaagse toernooi bracht de organisatoren in plaats van toeschouwers alleen maar financiële problemen. 'Den Haag' ver keek zich op de gunst van het publiek door de openingsavond toen als gala avond te presenteren. De opgeklopte sfeer, de kostbare stunts en de élitai- re entourage werden zó negatief ont vangen, dat de toeschouwers ook op de volgende dagen wegbleven. Een valsere start bleek nauwelijks denkbaar MISKLEUN Die miskleun bracht 'de stichting ter bevordering van de paardensport in het 's Gravenhaagse agglomeraat' (zo als de dure naam luidt) een verlies van een kleine twee ton. Het aantal toeschouwers bleef op het geringe aantal van 5200 steken. De tweede editie van het ruiterfestijn, vorig jaar, had minder desastreuze gevol gen. Door de ervaring iets wijzer geworden versoberde de organisatie en verschoof de stichting het con cours van september naar april. Een in het internationaal programma veel gunstiger datum. Er kwamen welis waar 2000 toeschouwers méér dan in het eerste jaar en het verlies daalde aanzienlijk tot zo'n 50.000 gulden, maar de balans blééf negatief. Pieter Boogaardt, secretaris van de stichting, vormde het middelpunt van de vaak heftige kritiek, die op de organisatie is neergedaald. Hij: 'Toen ik twee jaar geleden deze functie kreeg, wist ik niets van de organisatie van dergelijke evenementen. Ik reed paard als hobby, ging ieder jaar naar Jumping Amsterdam en naar het CHIO in Rotterdam. Door onwetend heid zijn er het eerste jaar veel fouten gemaakt. In de eerste plaats was er die gala-avond. We dachten daar goed aan te doen. Op de avond zelf hebben we al ruiterlijk erkend: dat nooit meer De totale opzet bleek veel te duur. We hadden gerekend op rond 15.000 toeschouwers. Het is toen allemaal enorm tegengevallen. On danks het verlies van twee ton von den we toch. dat we door moesten gaan'. SMEKEN 'Het tweede concours was, sportief gezien, een succes. Een nadeel bleek echter, dat het programma op de eerste avond al te ver uitliep. Tot half twee 's nachts. Dat leverde ons de volgende dag opnieuw" negatieve publiciteit op. Begrijpelijk. We had den gewoon teveel ruiters. In het eerste jaar konden we bijna niemand uit het buitenland krijgen, omdat ve len verplichtingen elders hadden. We moesten ze haast smeken om naar Den Haag te komen. Daarom konden we al die kandidaten het tweede jaar moeilijk weigeren Door het grote aantal deelnemers werden ook auto matisch de kosten hoger. Dit jaar zal een ruiter maximaal twee keer in een bepaald springconcours mogen star ten. Het programma kunnen we hier door beter in de hand houden. En het drukt de kosten. We hoeven niet zoveel stallen meer te bouwen en de vergoedingen worden lager'. Als het aan de organiserende stich ting ligt, gaat het CSI Den Haag het van donderdag 5 tot en met zondag 8 april opnieuw proberen. In vrijwel dezelfde bestuurs-samenstelling. Al leen jhr. mr. Feith is als voorzitter afgetreden en opgevolgd door de zake lijk ingestelde Cor Knuist. Pieter Boogaardt blijft enthousiast: 'De kri tiek was (en is) soms bij het idiote af. Opbouwende kritiek vind ik goed. Maar tegen ongegronde aantijgingen kom ik in verzet. Natuurlijk, ik ben Pieter Boogaardt 'het eerste jaar zijn er grote fouten gemaakt' nu eenmaal vrij jong, zoon van een oud-minister en de burgemeester van Rijswijk. De mensen gaan erg snel personificeren. Het is nu eenmaal een feit, dat één persoon toch het hardste moet lopen. In alles wat ik doe, weet ik de rest van het bestuur achter me. Het meest ongegronde, wat de mensen ons verwijten is wel dat we onze schulden niet betalen. Niets is minder waar. We komen onze verplichtingen volledig na'. Volgens Boogaardt is het 'Gat van Den Haag' inmiddels al aanzienlijk gedicht. De schuld aan crediteuren is teruggebracht tot minder dan een ton. Boogaardt weer: 'In november moes ten we nog een ton betalen. Dit bedrag is nu al weer veel lager. Toen we in november merkten, dat we de grootste financiële problemen weg kon den werken gaf dat aanleiding om te zeggen, dat we door moesten gaan. De meeste mensen hebben dat ook aan-' vaard. Een groot deel van die 100.000 gulden is nu weg Hoeveel ons nog rest zeg ik op dit moment liever niet. Maar ons streven is om voor het begin van het derde concours weer schuldenvrij te zijn. We hopen en denken dat dat wel lukt. Een welden kend man moet begrijpen, dat hij nu even op z'n geld moet wachten. An ders krijgt hij het nooit'. GROTE LES De organisatie heeft aan de crediteu ren een vriendelijke briefje geschre ven, waarin om uitstel van betaling is gevraagd. Inmiddels is 'Den Haag' al weer op zoek naar nieuwe geldschie ters en sponsors voor het volgende concours. Boogaardt: 'De grote les van de eerste jaren is geweest, dat er verdraaid veel profiteurs in de wereld zijn. In je gezicht zijn ze allemaal even aardig en braaf. Achter je rug proberen ze je in de grond te trap pen. We hebben teveel vertrouwen in bepaalde figuren getoond'. De papieren voor de derde editie van het CSI liggen bepaald niet gunstig. Een club van 'Vrienden van Den Haag' heeft op zich genomen het komende concours (als het doorgaat) bij het publiek te propageren. Boo gaardt: 'Die fanclub gaat proberen het vertrouwen bij de toeschouwers terug te brengen Dat lukt natuurlijk niet in één keer. Vooral het Nederlandse publiek is moeilijk. In principe doe je het nooit goed. We moeten de tijd krijgen om erkenning te verzamelen. Ik ben ervan overtuigd, dat we dit jaar quitte spelen. Binnen vijf jaar maken we winst. We willen dit keer nog duidelijker gaan bezuinigen. De official-staf wordt kleiner, er komen minder paarden, de prijzen worden populairder. Het concours is er voor edereen. De arbeider, de baron en de minister-president. Iedereen moet ko men. Alleen: de man, die zo graag duur wil zitten zal er ook voor moe ten betalen. We willen geen evene ment voor de élite zijn. Door een vergissing is dat in het verleden ver keerd overgekomen op de mensen. De agglomoratie Den Haag heeft recht op een grote internationale wedstrijd. In Den Haag en omgeving wonen een miljoen mensen. Ik geloof dan ook vast in de bestaansmogelijkheid voor het concours. Een shownummer past dit keer niet in onze begroting. Als dat er toch zou komen dan kan men terecht zeggen, dat we gek zijn gewor den. We beginnen niet met een con cours als we geen regeling hebben met alle crediteuren'. GERRIT DEN AMBTMAN UTRECHT Josef Hury, kandidaat voor de functie van bondscoach bij het Nederlands Handbal Verbond, komt niet naar Nederland. De Hon gaarse Westduitser heeft gisteren een telegram gestuurd naar de voorzitter van het Verbond, Ab Schimmel, waar in hij meedeelt zich niet meer be schikbaar te stellen voor de aangebo den functie. De 36-jarige, in Honga rije geboren, trainer had de heer Schimmel al eerder telefonisch van zijn beslissing op de hoogte gesteld. Hoewel de in opspraak geraakte trai ner zich heeft teruggetrokken, zal het NHV toch in West-Duitsland een on derzoek instellen naar de anteceden ten van Hury. De bondsfunctionaris- sen Sjef van Kan en Gerard UIijn zijn gisteren naar Frankfort vertrokken, opdat tijdens de volgende bondsverga dering een compleet rapport over 'de zaak Hury' kan worden overlegd. Voor de zaalhandbalcompetitie van het komende jaar zal de hoofdklasse bij de heren tot tien ploegen worden uitgebreid. De beide eersteklasse kam pioenen, PSV Eindhoven en het Am sterdamse Niloc, promoveren hierdoor automatisch. Aalsmeer, de als laatste geëindigde ploeg in de hoofdklasse competitie van dit seizoen, heeft even eens nog een kans zich in de hoogste afdeling te handhaven. Het komt in een extra promotie-degradatiewed strijd uit tegen de winnaar van de strijd tussen de beide nummers twee uit de overgangsklassen, E en O uit Emmen en het Arnhemse Esca. Bij de dames zijn eveneens nog beslis singswedstrijden noodzakelijk voor de promotie naar de hoofdklasse. De Vo- lewijckers, kampioen uit 1 A is reeds zeker van die promotie, dn 1 B eindig den Sittardia (het heren team werd zoals bekend vrijdagavond in de kwartfinales voor het Europa Cup toernooi uitgeschakeld ondanks een 13-12 zege op Partizan Bjelovar; in Joegoslavië hadden de Limburgers met 21-14 verloren), PSV en Foreholte gelijk. Walcheren bezet in de hoofd klasse de laatste plaats. AMSTERDAM (ANP) De Konink lijke Nederlandse Biljartbond gaat in het nationaal sportcentrum Papen dal twee trainingsweekeinden houden, als voorbereiding van de nationale top op het Nederlands kampioenschap bandstoten (29-3 t.e.m. 1-4). Hans Vul- tink, Jean Bessems, Christ van der Smissen en WÜBy Steures krijgen in de weekeinden van 24-25 februari en 24-25 maart bijles van de Belg Rene Vingerhoed! De KNBB hoopt op deze wijze het peil van de Nederlandse biljarters iets op te vijzelen. 'Dat is hard nodig ook. De Belgische top haalt met bandsto ten een algemeen gemiddelde van 12 13. Bij ons komt Vultink niet verder dan 8 of 9 en blijft de rest zelfs onder de 7, aldus de secretaris van de technische commissie van de KNBB. De bijlessen op Papendal zul len overigens niet alleen beperkt blij ven tot het bandstoten. 'Er zal ook worden getraind op driebanden (Vin- genhoedt) en de diverse kaderspelen. Voor dit laatste hopen wij Tonny Schrauwen als leraar aan te trekken'. CAIRO (UPI) Raymone Ceulemans is in Cairo voor de elfde maal wereld kampioen driebanden geworden. De Belgische biljarter, die al zijn zeven partijen won, had een algemeen ge middelde van 1.478 en een hoogste serie van elf. De eindstand (resp. punten, hoogste serie en algemeen gemiddelde) luidt: 1. Raymond Ceulemans (België) 14- 1;1.478; 2. Nobuaki Kabayashi (Japan) 12-8-0.966; 3. Humberto Suguimizu (Peru) 8-9-0.811; 4. Arnold de Paepe (België) 8-10-0.736, 5. Moestafa Diab (Egypte) 4-8-0.648 6. Nabi Yoesri (Egypte) 4-5-0.647; 7. John Bonner (Ver. Staten) 4-6-0.620; 8. Mohammed Diab (Egypte) 2-8-0.621.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13