Enthousiaste reacties op euthanasie-hoorspel Een valk voor 'n koningin SPIERPIJN? Herhaling waarschijnlijk in oktober Pfip Vis met groente door Catherine Gaskin Auto terecht, lading weg Miljoenste bundel Johan de Heer in EO-uitzending Scherp gloedvolle hulp 5> TROUW/KWARTET VRIJDAG 16 FEBRUARI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV 1 MARY PERKINS OIH ISi LOWIETJE IN DE GOUDEN GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. S60. De Maarschalk, - hij kneep zijn vuist om zijn lepel saam. Was hij dan hier in een toverslot verzeild? Was die schone prinses dan misschien een heks? Zij alleen, minzaam en vriendelijk en heel rustig, bleef volkomen zichzelf. En de maaltijd ging in vreemde stil te voort. Toen - opeens zei de prinses. 'Ik heb u allen hier geroepen. Ge kunt me helpen misschien. Ge kunt me geluk» kig maken. Wilt ge dat?... Ik zoek iets. Wie wijst mij de plaats, waar het te vinden is...? 'Grote verwonderde ogen van allen. Zij ging rustig verder, vroeg de een na de ander te vertellen wat ze beleefd hadden. De Maarschalk vroeg ze niets. Hij immers had ge zocht; hij was de vertrouwde van de Keizer. Ook de edelman mocht zwij gen. Maar al die anderen! Eerst ging het stroef, stuntelig; - langzaamaan toch werd het vertellen vlotter. En langzaamaam ook werd het haar al duidelijker, dat het geheim van de Goude Gaper moest geweest zijn.... de ring, de kostbare ring van de Keizer. Niemand van die allen wist dat nog, dan zij alleen, èn.... de lange kamer dienaar in 't halfdonker achter haar. KARELTJES GROTE AVONTUUR 151. Wie zal de verbazing schetsen van de Gravendrechtse politiemacht, toen daar zo onverwachts een stel als voor een feest verklede personen het politiebureau wilde binnenwandelen. 'Ho, ho, dat gaat zo maar niet', zei een agent van de wacht op barse toon. Willen jullie wel eens gauw die maskeradepakjes uitdoen. Vermomd op straat lopen is streng verboden hoor.' 'Ik denk niet, dat ze er veel voor voelen hun pakjes uit te doen, agent', lachte de erkende detective Geurtjes fijntjes. 'Ze hebben namelijk niets anders aan, ziet U.' 'Ja, e. ja dan eh dan moeten ze dit pakje nog maar even aanhouden', sta melde de agent, die de grootste moei lijkheden voorzag, als hij voet bij stuk hield en de dienstvoorschriften handhaafde, waarin zo duidelijk om schreven stond, dat het ten strengste verboden was zich gemaskerd of ver momd op de openbare weg te bege ven. 'Breng ons maar even bij de dienstdoende inspecteur', lachte Geurtjes nu.. 'Ik heb hier een paar arrestanten, en de heer Verholen en ik hebben de inspecteur héél wat te vertellen.' 'Meldt U zich dan eerst maar even op het kamertje van hoofd agent Pakkem', zei de agent. 'Dan zal ik er intussen zorg voor dragen, dat de twee gevangenen worden opgesloten.' 'Je bedoelt de 'Gorilla', is het niet zo?' lachte de detective. 'Juist, die bedoel ik, antwoordde de agent. 'Weet u de weg?' Nu, Geurtjes en Verholen wisten de weg en wij, die de hoofdagent der derde klasse, P. J. Pakkem, al zo'n beetje kennen, verba zen ons er natuurlijk helemaal niet over, dat vriend Pakkem zeer verwon derd opkeek, toen smidje Verholen voor de zoveelste maal zijn bureautje binnenkwam. 'Wel, viel P J. Pak kem woedend uit, 'daar hebben we die vent alweer.' 'Ja, ja, hou je je nou maar koest', sneed toen de stem van de erkende detective Geurtjes door het vertrek. 'Ik weet er alles van. Jij hebt Verholen nu tweemaal de deur uitgesmeten, maar dat zal geen derde keer meer gebeuren, begrepen?' FERDINAND Van een onzer verslaggevers HILVERSUM 'Ik lioop maar dat er geen bejaarden hebben ge luisterd.' Dat was de eerste gedachte die opkwam bij Wim Rama ker, de 29-jarige chef van de afdeling literaire programma's van de NCRV-radio, nadat zondagavond bet door hem geschreven hoor spel over bet in Leeuwarden gevoerde eutbanasieproces was uit gezonden. EK iek Het hoorspel was een getrouwe weer gave van de gang van zaken bij de rechtszaak en betrok daarmee de bui tenstaander direct bij de problematiek rondom actieve euthanasie; vooral ou de mensen, vreesde Wim Ramaker, zou die confrontatie wel eens rauw op het dak gevallen kunnen zijn. Een paar dagen na de uitzending hebben veel mensen hem verzekerd dat het hoorspel op hen een erg authentieke indruk maakte; onder hen waten er die ook het proces hadden bijgewoond. Het grote aantal reacties, ook van artsen en verpleegsters, heeft hem trouwens erg verrast. De luister dichtheid moet aanzienlijk zijn ge weest. In het begin van het winterseizoen, waarschijnlijk in oktober, zal de uit zending worden herhaald; mede met het oog op al het werk dat aan het hoorspel is besteed, was daartoe al vóór zondagavond besloten. In een tweede hoorspel, dat ook door Wim Ramaker wordt geschreven maar hele maal fictief zal zijn, zal het euthana sievraagstuk worden belicht vanuit de positie van een bejaarde patiënt; het zal een week later worden uitgezon den. Na de herhaling van het hoorspel over het proces zal in de studio en eventueel met luisteraars worden ge discussieerd. De uitzending op zondag avond moest op te korte termijn worden gerealiseerd om ook nog in zo'n nabeschouwing te kunnen voor zien. Om vier dagen na de rechtszaak het hoorspel te kunnen uitzenden, moest al met man en macht worden gewerkt. Tevreden ('dat mag ik toch wel zijn, zonder nou mezelf op de borst te kloppen')1 stelt Wim Ramaker vast, dat desondanks de uitzending geen sporen van gejaagdheid droeg. Haastwerk Haastwerk is er wel aan te pas geko men. Vorige week woensdag, toen de Friese arts G. E. Postma-van Boven terecht stond, zat Wim Ramaker in de rechtszaal om aantekeningen te ma ken. Hij werd daarin bijgestaan door Elleke van Doorn, medewerkster aan de radiorubriek Hier en nu, Henk Mochel, die indertijd het televisiepro gramma 'Een milde dood' heeft ge maakt, en zijn assistente Willy Mau- ritz, de enige van het viertal die stenografeerde. 1 kg. kabeljauw in moten 400 gr. tomaten 1 paprika 1 ui zout, peper citroensap teentje knoflook olie cayennepeper Schil de tomaten in heet water en snijd ze in stukjes. Fruit de fijngesne den ui en paprika in drie eetlepels olie bruin. Dan de tomaten erbij en zo'n kwartiertje laten doorsudderen. Maak een mengsel van een theelepel zout, wat peper, het uitgeperste teen tje knoflook, een eetlepel citroensap en een mespuntje cayennepeper. Wrijf de vis daarmee in en leg de vis dan op het bed van groente. Deksel op de pan en in ongeveer een kwar tier laten gaarstoven. Menutip: Vis met groente, gebakken stokbrood, gemengd fruit met room. 30 'William,' antwoordde hij, 'wist het een en ander van chemie en hij was bijna ingenieur. Het zou een hele nieuwe carrière voor hem geweest zijn, en het zou jaren geduurd hebben voor hij een whiskystoker genoemd kon worden. Maar ja, uw grootvader wilde hem. Was dat zo vreemd? Willi am was. Hij maakte die zin nooit af. We waren door een doolhof van silo's en distillators en wasbakken en droog ruimten gegaan en stonden voor de toegang tot de pakhuizen. 'Ik heb hier de sleutel niet van en ik wil Neil Smith niet vragen deze deur te ope nen. Hij zou ons achtervolgen als Groty Billy. Vraag Angus Macdonald maar om u dit te laten zien. Is er nog iets dat u wilt weten?' Hij was weer helemaal de man in de keuken. Doelbewust grof. erop uit om me te laten zien hoe onbelangrijk ik was. 'Ja.' zei ik. 'Er is meer dat ik wil weten. Grootvader zal me allerlei vra gen stellen, zoals u zei. En ik wil eigenlijk ook weten wie u bent.' 'Ach, laten we ophouden. U hebt de stokerij gezien, en het zal uw grootva der niet aanstaan dat u zich interes seert voor mijn persoonlijke eigenaar digheden.' 'Het kan me niet schelen wat mijn grootvader. 'Juffrouw Howard, u houdt me op, ik heb andere dingen te doen. Ik heb u alles over het proces van de whisky verteld dat ik weet. Angus Macdonald vult de romantiek en de traditie wel in. De dingen waarmee hij het hoofd van uw broer probeerde te vullen. Maar whisky betekent zaken, juffrouw Howard. Grote zaken. Wie whisky wil maken doet er goed aan dat te besef fen.' Hij bracht me terug naar de deur, waardoor ik binnengekomen was. Daar wierp hij de moersleutel op een werktafel en greep zijn schapevacht. Hij opende de deur voor me en ik hoorde onmiddellijk het vertrouwde gekwaak en gesis. Maar ditmaal, toen Grote Billy en zijn koppel om de hoek van het gebouw kwamen aanzet ten, leek de mannetjesgans plotseling een slippende rembeweging te maken. Met een enkel gebaar van zijn hand legde Callum hem het zwijgen op. en Grote Billy keerde zich om en zocht zich een terugweg dwars door zijn ganzen heen en nam ze mee. Ze kwekten zachtjes, bijna verontschuldi gend. 'Zal Grote Billy me herkennen?' 'Ik denk het wel. Hij zal proberen of hij u aan het schrikken kan maken. Maar hij ontdekt gauw genoeg dat u hier thuishoort en daarna is het ge woon een kwestie van hem onder de duim te houden. Neil Smith hoopt natuurlijk dat u te bang zult zijn om uit de tuin te komen, maar u moet proberen hem en Grote Billy dat plezier niet te gunnen. U moet ze allebei laten zien dat u het recht heeft hier te zijn.' 'Heb ik dat recht, vindt u?' Hij sloeg de deur met een klap dicht. 'Ik vraag me af waarom u dat aan mij vraagt. Het is mijn zaak niet. Maar nu u het vraagtU heeft het recht hier te zijn, net als William, zolang u dat niet verspeelt of van u laat afne men. Zijn recht werd hem ontnomen door een ongeluk, bijna omdat hij in gebreke bleef. Wat zult u doen met uw kansen?' De woorden kwamer over mijn lippen zonder dat ik ze kon tegenhouden. Hij leek de enige verbinding met William die niet vertroebeld werd door ver denking en twijfel en afgunst. Ik had het gevoel dat ik mijn kansen weldra zou krijgen, en ze misschien verspe len. 'Wat zou u doen, als u in mijn plaats was? Nee, dat bedoelde ik niet. Wat zou u doen als Cluain uw bezit was?' Hij staarde me aan, zijn trekken weerspiegelden iets dat ik begon te herkennen als het masker van een man die van niemand iets vroeg en door niemand gevraagd wilde worden. 'U stelt dwaze vragen, juffrouw Ho ward. Indiskrete, kinderlijke vragen. Als Cluain mijn bezit was.Ik ver moei mijn hersens niet met dergelijke ideeën.' Ik scheen een plakje in hem geraakt te hebben dat zelfs zijn behoedzame onverschilligheid niet kon verbergen. Zijn ogen veranderden op een vreem de manier; hij stapte achteruit en keek langs me heen naar de stenen gebouwen, de pagode-schoorstenen van de stokerij, naar de rivier en de bergen, het land van Cluain. 'Als het mijn bezit was.Als Cluain van mij was, dan sloopte ik deze stokerij en maakte er een extra opslagplaats van. Ik bouwde een nieuwe stokerij. Een zoals hij zou moeten zijn. Waarin logisch en efficiënt gewerkt zou kun nen worden. Eén procesgang van gerst tot whisky, zonder dat onprakti sche heen en weer gesjouw dat we nu doen. Iedereen loopt de ander voor de voeten en er worden waanzinnig veel energie en tijd verspild. Het zijn prima werkers; maar met een betere organisatie zouden we het dubbele produceren.' 'En weet mijn grootvader die dingen niet? Ja toch zeker?' 'Waarschijnlijk wel. Hij vraagt mijn mening niet. Maar ik ken hem. Elke steen op Cluain is zijn werk, behalve het huis dan. Het begon in het klein, zonder geld. (Wordt vervolgd) Aanvankelijk had Wim Ramaker al het gesprokene willen laten vastleg gen door vier ervaren stenografen, maar de rechtbank in Leeuwarden maakte daar bezwaren tegen. De pre sident stelde zich op het standpunt dat er geen verschil bestaat tussen een stenografisch verslag en een band opname, die bij een rechtszeek taboe is. De stenografen werd een toegangs bewijs geweigerd. Ook nadat van dit plan was afgezien, was tot het laatste moment onzeker of de vier NCRV- medewerkers tot de rechtszaal zouden worden toegelaten. Na afloop van het proces sloot Wim Ramaker zich met de door hem en de drie anderen gemaakte aantekeningen op in zijn huis. Alvorens tot de bewerking van de aantekeningen over te gaan, bestudeerde hij een aantal publikaties over euthanasie, zoals het ook door de officier van justitie in zijn requisitoir genoemde 'Medische macht en medische ethiek' van prof. dr. J. H. van den Berg, en de kranten verslagen van de rechtszitting. Vrijdagmorgen in alle vroegte begon hij met het eigenlijke werk. Hij zag zich daarbij voor de taak gesteld alles wat tijdens het zeven uur durende proces was gezegd, zo samen te vat ten, dat de tijdsduur van ongeveer een uur niet zou worden overschre den. Dat betekende dat hij zich moest bepalen tot de essentie van wat alle betrokkenen op de zitting hadden ge zegd, terwijl hij toch zo weinig moge lijk wilde afwijken van de letterlijke tekst. Om het uur kwam iemand met een bromfiets langsrijden, opdat de ge typte tekst zo snel mogelijk kon wor den vermenigvuldigd. Toen Wim Ra maker vrijdagavond om half acht het laatste velletje uit zijn schrijfmachine draaide ('ik had wel een lamme rech terhand'), werd het eerste deel van het hoorspel al door de spelers inge studeerd. Met publiek Nadat er vrijdagavond was gerepe teerd, werd het hoorspel zaterdaga vond opgenomen in de NCRV-studio. Evenals in de rechtszaal, was daarbij publiek aanwezig: ongeveer vijftig mensen uit Noordwolde, onder wie een zoon van de heer en mevrouw Postma, waren met een bus naar Hilversum gereisd. De NCRV-mede- werkers hadden daartoe contact opge nomen met mevrouw K. Sybrandy- Alberda uit Vinkega, initiatiefneem ster van de Nederlandse werkgroep vrijwillige euthanasie, die vorig jaar ook een handtekeningenactie ten gun ste van het echtpaar Postma had geor ganiseerd. Het door Johan Wolder geregisseerde hoorspel, dat om precies te zijn 63 minuten en 30 seconden duurde, kon op zondagavond worden uitgezonden, door het geprogrammeerde hoorspel 'Het vee is de trots en het aanzien van de boer* (en een stukje van een daaropvolgend muziekprogramma) te laten vervallen. De televisiecriticus van Het Parool, Wim Jungman, constateerde maandag naar aanleiding van de uitzending AMSTERDAM De vrachtauto met oplegger die in het Spaarndammer- plantsoen in Amsterdam gestolen werd is in Boxtel teruggevonden maar de achtmiljoen sigaretten die erin zaten bleken verdwenen te zijn. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Van de bekende lie- derebundel van Johan de Heer is het miljoenste exemplaar verschenen. Ter gelegenheid van dit feit èn van het 75- jarig jubileum van de door Johan de Heer opgerichte bedrijven (welke nu worden geleid door kleinzoons van de evangelist en zanger) is er in de Rotterdamse Doelen op maandag 5 maart een muzikale avond onder lei ding van Arie Pronk. De EO zal daarvan opnamen maken en die don derdagavond 8 maart uitzenden. Be kende liederen uit de zangbundel worden uitgevoerd door de Veluwe koren, het Gefka-kwartet, de Trekvo gels e.a. Tot de verdere medewerken den behoren de organisten Jan van Weelden en Willem Hendrik Zwart ADVERTENTIE aar Ivii televisie had dit nooit gekund, die wedijver was toch niet het be rijkste. Het ging er vooral on gewone man nou ook eens te be 'e ken bij iets waarover iedereen p a[ die komt er anders toch nauweitllul aan te pas.' ote gen Met de uitzending van het hooi hebben de afdelingen literaire gramma's en Hier en nu een wens in vervulling zien gaan. A! ruime tijd werd erover gedacht i vorm van een hoorspel aandacbas' besteden aan een actuele gebeur^ die de gemoederen in ruime Wim Ramaker 'dat radio, mits er alert en naar eigen aard gebruik van wordt gemaakt al lerminst een verloren strijd aan het uitvechten is met de televisie.' Wim Ramaker zegt: 'Wij hebben het na tuurlijk leuk gevonden om te tonen dat radio ontzettend snel kan zijn; de bezighoudt. Bij voorkomende gelese heden, verzekert Wim Ramaker, md; zoiets zeker nog eens worden geda v di Use Niet alleen veel luisteraars warenars(. thousiast, ook allen die bij de pro ?..v tie van het hoorspel betrokken wa U* hebben zich met veel plezier vooi spoedkarwei ingezet. 'Een van de r Iers', vertelt Wim Ramaker, 'zei:; delijk eens een tekst die in je ligt. Die dialogen waren echt, dat geen schrijftaal.' and, ten k v, iziei A be zijd In 'Berichten uit de samenleving' komt VPRO-medewerker Ad 's-Gravesande regelmatig naar voren als" een kundig rapporteur met de instelling van een sclierp observerende cineast. Donder dagavond was dat het geval met de reportage over het plaatsje Zwarte- waal, dat door het oprukken van de Rijnmond-industrieën onleefbaar wordt. Geen ziclizelj opdringende ver slaggever, integendeel, hij bleef zo goed als onzichtbaar. Geen uitvoerige vragenstellerij, maar veel meer het accent op de mensen van Zwartewaal in hun meest karakteristieke reacties. Soms bleef de camera gewaagd lang op hen gericht, terwijl ze zwegen. Dat werkt beklemmend. En het lijkt net alsof juist daardoor de zorgen van deze mensen harder op je af komen. De Amerikaanse serie 'All in the fa mily' is een bijzonder element in de vele vervolgreeksen op de televisie. Ook deze keer ging achter de opge legde komedie een stevig stuk maat schappijkritiek schuil. Wie door de grollen weet heen te kijken, ontdekt tevens, hoe hardhandig de mens hier in zijn hemd wordt gezet. Omdat hij het ernaar heeft gemaakt Maatschappijkritiek was eveneens de basis voor de VPRO-film 'Namens John Fleming'. De drager van deze naam is draaier bij Werkspoor in Weesp en hij vindt dat hij in zijn vak nog iets schept. Maar hij wil ook in sociaal-maatschappelijke zin creatief zijn. Als aktief lid van de Industrie- bond-NVV staat hem als ideaal een herziening van de machtsverhoudin gen voor ogen en de eerste stappen in die richtink worden gezet binnen het Radio vandaag TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Popzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Met de muziek mee 21.15 Ironside: Een kusje van Hruska 22.05 Een klein uur: U NOS 22.55 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Flipper en de zeemeermin 19.30 3 x 1 1 Op het eerste gezicht 5 r( rn ol iel HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 (S) Vingervlug: klass. en mod. kamermuz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? pedagogische rubr. 9.35 Waterst. AVRO 9.40 (S) Inleiding tot muz.begrip. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.08 Radiojournaal). 11.30 (S) Horlepiep volks muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld: lnf. progr. Overheidsvoorl. 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS 12.40 (S) Lichte muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo: toeristische lnf. uit binnen- en buitcnl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal rubr. over het leven in de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance 14.35 Spiegel van Belgie: muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 (S) Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws). VPRO 17.00 VPRO-Vrljdag: rechtstreeks progr. met politieke analyses, rep., achter, grondinf. en telef. reakties. (17.30 Akt.; 17.55 Med.; 18.00 Nws; 18.11 Akt.). KRO 19.00 (S) Auditie: muzikale talenten. 19.30 En toch kerk: gesprekken. 19.45 De zingende kerk mu. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven verzoekpl.progr. 22.00 Voet licht op...: kabaret, show en musical. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goalsportprogr. met veel muz. 23.55» 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nw«, 7.41 Echo. 7,50 (S) Badinerie: klass. muz. eigen bedrijf. De commentator zei nadrukkelijk ina hier geen revolutie wordt voorbe Hen Dit mocht ook wel worden a/gordc uit het feit, dat het VPRO-team an stemming kreeg het eerste gesprek rs John Fleming als voorzitter van udi 'bedrijfsledengroep' met directiel te filmen. Interessant daarbij ivas er inderdaad iets van de tegensti gen naarbuiten kwam. In 'Nader Bekekenvan de E O aandacht besteed aan de situati Zuid'Vietnam, onder andere aa\ hand van uitspraken van de Zuil namese zaakgelastigde in ons laru van de generaal b.d. dr. Broekme Deze laatste zei te verwachten, do|A Noordvietnamezen de strijd voortzetten. De teneur van de gi uitzending was trouwens, dat we we misère in hoofdzaak uit het den moeten verwachten. Aan het slot van zijn rubriek signa de Meindert Leerling het donde in onze krant gepubliceerde ar 'Moslims bepleiten samenwerking verkondiging'. Omdat hij te weinig had, om zich er breder mee bezi houden, had hij er mijns inziens standiger aan gedaan dit voorstel Islamieten niet af te doen met de merking: 'Je weet maar nooit hoe het kan gaan.' Op z'n minst had kunnen zeggen, dat in het artikel reserveerde stemmen zijn opgenoi De wereld van de Islam een bi kennende, geloof ik niet, dat ook één Moslim bereid zou zijn, zijn dienst met die van de christeni integreren. TON HYJ 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn.imi hulsvr. 8.45 Moeders wil is wet. t>n Schoolradio. 10.00 (S) Aubade klass. f (10.30 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.55 f 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. met 12.22 WIJ v.h. land: 12.26 Med. t land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.4112.50 en 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Sc| radio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag: I muz.progr. met 15.30 Nws. 17.00 Zof grenzen: rubr. over missie en zending. I (S) Metrop. Ork. amusem.muz. 17.30 1 17.32 Echo. 18.00 (S) Licht ork. met solisten. I Ultz. v.h. G.P.V. 18.30 Nws. 18.41 1 18.50 Verkenning: nws, feiten en achter! den op sociaal-maatsch. terrein. Marktber. VPRO: 19.00 VPRO-Vrljdag i streeks progr. met soclaal-kulturele ak ber. en waarin verder 19.50 (NOS) 1 Haag vandaag en 20.00 Nws; 20.15 Vl Vrijdagavond konc. mod. kamermuz. Vil 21.00 (S) Planorecital: klass. muz. Literair progr. 21.50 Viool en piano I muz. 22.45 (S) De Staalkaart. 23.35 1 muz. van nederlandse componisten. 24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 Gospelsound: progr. speciaal voor Jonge mensen. Nws. 8.02 Tussen thee en koffie. (9.00 1 1000 Nws. 10.03 De muzikale fruitte verzoekpl.progr. van en voor zieken. N 11.00 Nws. 11.03 Popcorn. 12.00 Nws. BIJ Barend. 13.00 Nws. 13.03 Hiep hiep m hoera!: Intern, hitlijsten. NOS: 14.00 14.03 Fellx Meurders. AVRO 15.00 1 15.03 Top Twenty amerlk. hit-parade. 1 Nws. 16.03 Top Twenty - engelse hlt-pan 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 I s bus 700 verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Dra Show. 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: I zoekpl. 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's r Show. VPRO 21.0 Nws. 21.02 VPRO-Vrij avond-show: gevar. muz.progr. (22.00. en 24.00 Nws en Akt.; 22.55 Med.) f Nws. NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 3x1 1 De Ware Jacob programma 21.35 Het geheim van de Nijl, doe. filmserie (5) 22.45 TROS-Sport NOS 23.10 Uit de Kunst 23.40 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van glsti vond. 10.30 Maestro der Revolution?, tv-spel. 12.00 Econ. rubr. 12.50 Inti persoverz. 13.00.13.20 Journaal. 15.50 J( naai. 15.55 Amusem.progr. 16.40 V.d. kt ren. 17.10 Jeugdroagazlne. 17.55-18.C naai. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjourn 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordsd magazine. 19.26 Fussbailtralner Wulff. 1 Nws en act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Zuschlag.) 20.00 Journaal, weeroverz. ber. voor wintersporters. 20.15 Denke Lemen - Vergessen. 21.00 Rep. uit B< 21.25 Verkeerstlps. 21.30 Sheriff Cade. 2 Journaal, weeroverz. en ber. voor win Sorters. 22.30 Jorn Drescher, 19 Ji .50 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Bezaubernde Jeannle. 16.55 Ui Wetter. 17.25 Wlntersportweerber. Journaal en weerber. 17.35 Sport. 18.05 Act. en muz. 18.35 Dick und D 19.10 Act. 19.45 Journaal, act. en weerl 20.15 Aktenzelchen XY ungelöst. Aan Journaal. 21.15 Fllmrep. 22.15 Aktenzelchef XY ungelöst. 22.25 Religieuze ultz. ïM Journaal, comm. en weerber. Aansl. Weg ber. v.d. wintersport. 23.00-23.50 Fitf kron.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6