Twintigjarige tennisvereniging heeft in Katwijk veel plannen ismr Boerderij moet wijken voor winkels en flats kamsteeg Samen met het publiek koffie drinken tijdens pauze in raad Kort nieuws uit de regi08 Nieuwe Leidse Courant Werf mee! Win een abonnee Meer subsidie voor peuterspeelzaal deuitvii iciers Groepscommandant politie Rijnsburg Werk met de wagen waaraan u ook nog een vakantie overhoudt TROUW/KWARTET VRIJDAG 16 FEBRUARI 1973 REGIO (P/K J. Minnee: 'zo lans ik i 11 bestuur zit (leen vergoeding aan spelers KATWIJK De Katwijkse Lawn Tennisvereniging viert deze maand het vierde lustrum. 'Lawn tennis is echt geen elitaire sport zoals veel mensen denken. We proberen het door lage prijzen en door het pro gramma juist zo populair mogelijk te maken' vertelt KLTV-voorzitter J. Minnee. 'Dat dit juist is blijkt wel uit het ledental dat in twee jaar steeg van honderd tot driehonderd. Er is een leuke binding tussen de leden onderling door het paviljoen bij de baan. Nu het alles goed draait maakt dat het werken in de vereniging een stuk gemakkelij ker. De vereniging is kerngezond en heeft ook een goede basis: hon derd jeugdleden. 'Daarvoor wordt wel het één en ander gedaan. Bin nenkort hoopt de vereniging er dan ook de spelkwalitatieve vruchten van te plukken. De zorgen voor de jeugd van de vereniging zijn toevertrouwd aan de heer (politie-inspecteur) L. A. Pro- vily. Twee en een half jaar geleden kwam deze enthousiaste tennisspeler naar Katwijk en nog geen half jaar later was hij bestuurslid van KLTV en lid van de jeugdcommissie. Voor organisatorische verbeteringen is men te rade gegaan bij de Leiderdorpse zustervereniging 'De Munnick'. 'Er waren hier vijf dames', aldus de heer Provily, 'die op vrijwillige basis de Katwijkse tennisjeugd bezig hiel den. Jan Hasenoot, assistent van ten nisparkexploitant J. W. de Groot, gaf wat trainingslessen. Met ingang van het komende tennisseizoen. 1 april, zal de jeugd professioneler worden aangepakt. Zeven uur per week zullen de jongeren tennisles krijgen in roos- terverband. En s winters drie uur per week in sporthal 'Cleyn Duin'. Be stuurlijk en in het onderling kontakt zal de jeugd worden begeleid. Binnen kort willen we een jeugdbestuur in stellen. Dat steun kan geven aan de jeugdleiders, de belangen van de jeugd kan behartigen bij het bestuur en later mensen levert die in de vereniging capabel zijn om bestuurs functies te vervullen.' Steun De vereniging gaat meedoen aan het jeugdfasenplan van de Kon. Neder landse Lawn Tennisbond. Dat plan voorziet in het begeleiden van de jeugd van 8 tot 9 jaar. Door steeds van trainer te veranderen eerst de verenigi-ngstrainer, later een districts- trainer en eventueel in een nog later stadium een bondstrainer hoopt men het spelpeil op te voeren. Apart jeugdtennisbaantjes zal de vere niging aanleggen op de bestaande ba nen. Behalve dat het veld wat kleiner zal zijn, zal ook het net lager zijn. Het blijkt dat het net, waar volwasse nen overheen kunnen springen, voor veel kinderen te hoog is. Daardoor leren ze zich aan om de bal veel te hoog te slaan. Alleen voor het komend tennisseizoen heeft de vereniging voor de honderd jeugdleden 9650 uitgetrokken op de begroting. De vereniging geniet de bijzondere steun van liet gemeentebe stuur. Vlet alleen is er een unieke subsidieregeling voor jeugdleden waarvan men dit jaar 2200, ver wacht. ook heeft de vereniging een proef mogen nemen met windkerin- gen. 'Dat is een eclatant succes gewor den', zegt de heer Minnee. 'Aan de kust lijden tennisbanen enorm door zand en wind. Wanneer dit Jaar de volledige windkeringen zullen zijn ge plaatst zal ons dat een eind schelen. Niet alleen is het spel bij wind erg ongunstig. De gravel wordt beter vast gehouden en er waait niet meer zo veel zand op de baan.' Gravel, verma len dakpannen, is momenteel erg duur. Dakpannen gaan eruit. Dat merkt de tennisport ook.' Toernooi De vereniging telt acht competitie teams. Drie zaterdagteams, die in dis trictscompetitie spelen en vijf zondag teams. Dat is een bondsaangelegen- heid. De vereniging biedt de leden een uitgebreid programma: Op 31 maart is de opening van het tennisseizoen Tweede paasdag staat een eiertoernooi op het programma. Een wijntoernooi wordt op hemel vaartsdag gespeeld, uiteraard om een aantal flessen kostelijk druivennat. Van 30 Juli tot 4 augustus is het bekende badgastentoernooi. Enkele honderden strandgasten zullen samen driehonderd wedstrijden spelen. Dit jaar zullen er in verband met het lustrum een aantal tennisleraren aan dit toernooi deelnemen. Het bestuur verwacht dan ook dat er, zeker op de finalcdag. bijzonder aantrekkelijke partijen tennis tc zien zijn. De clubkampiocnschappen, van 15 au gustus tot eind september zullen grootser worden opgezet dan andere jaren. Het kampioenschap zal geen afvalsysteem kennen. In allerlei ver liezersronden blijft leder deelnemer meespelen. Aansluitend aan de finale op de 29ste zijn de f eestelijkheden De heren Minnee en Provliy op de tennisbaan in Katwijk. georganiseerd in verband met het twintig jarig bestaan. Dinsdag 21 augustus is de tennisbaan voor heren taboe. Alleen voorzitter J. Minnee verkeert in een uitzonderings positie. Hij mag even komen om de prijzen van de 'lady's day' uit te reiken. Zaterdag 1 september mogen er geen dames op het tennispark komen. Dan is het Veteranendag. He ren boven 35 jaar verschijnen dan op de baan. Het eind van het tennissei zoen is op 8 december wanneer in sporthal 'Cleyn Duin' het St. Nicolaas- toernooi wordt gespeeld. Het bestuur van de KLTV heeft nog veel plannen in petto om het tennis in Katwijk meer populariteit te geven en het spelpeil op te voeren. Die moeten echter eerst nog worden uit gewerkt. 'Zolang ik nog iets in de vereniging te zeggen heb', zegt de heer Minnee, 'zullen er nooit vergoe dingen aan spelers worden gegeven of profspelers worden aangetrokken. Het is leuk om het spelpeil op te voeren, maar het moet wel hobby en plezier blijven. Zij delen dit begrip in vier onderde- aktiviteiten. Communicatie dient er len in: de voorlichting, de public naar de mening van de D'66-fractiele- relations. de inspraak (het meepraten den te bestaan tussen de organen van en meedenken) en de representatie- de gemeente, het ambtelijk apparaat Zoeteruoiuls watertje krijgt ander aanzien Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving LISSE De gemeenteraad heeft een vrij lange agenda in vlot tempo weten af te handelen. De naamgeving van de verbindingsweg tussen Achterweg en Heereweg over de terreinen van het bejaardencentrum 'Rustoord', had wat tijd nodig. B. en W. stelden voor deze weg de naam 'Rustoord' te geven, doch de heer H. A. Smith (Prot. Chr.) stelde Dreefzicht voor of er Rustoordlaan van te maken. Dit laat ste verkreeg de sympathie en kwam er met 2 stemmen tegen door. Een vaste geldlening werd aangegaan voor de financiering van de sloop van Huize Pius en de aankoop van de huizen Wagendwarsstraat 40 en 42 moeten verdwijnen in verband met het plan-Blokhuis. Bij de veststelling van het plan-Rijc- kevorsel werd gevraagd of aan de bezwaren van reclamanten tegemoet kan worden gekomen De voorzitter zei dat geen enkele garantie gegeven zal kunnen worden dat de tuin van het huis op de hoek-Heereweg - Laan van Rijckevorsel ongerept blijft. Er zal geen meter grond méér afgenomen dan beslist noodzakelijk is. Het is nu nog niet te overzien hoe de verkeers situatie zal worden als de grote weste lijke omleidingsweg daar zal gaan uit monden. De subsidie voor de peuterspeelzaal in de Poelpolder wordt tot 25 procent van de post salarissen verhoogd. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat de werkzaamheden inzake de rio lering aan het einde van de Kanaal straat en omgeving eind juni geheel gereed zullen zijn. De vissterfte in de Nassauparkvijver is een gevolg van de overloop van de rioolput door teveel aan regenwater. Daar is in de huidige omstandigheden niets aan te doen. ZOETERE Ol DE Het aanzien Nan liet katertje zal binnenkort een ingrijpende wijziging onder gaan. btikvoorl's Bouwbureau heeft dc grote boerderij san «Ic lieer C. Overdesest (no. 30) gekocht. Het woonhuis, stallen schuren en hooiberg zulle n op 1 juni gesloopt zijn. Op de vrijkomende grond van bijna 1000 m2 zullen dan een viertal win kels worden gebouwd met daarboven ■twee lagen van elk vier flatwoningen. De winkels zijn reeds verhuurd aan een exploitatie-maatschappij, die het recht heeft van onderverhuur. Vol gens mededeling van Stikvoort's Bouwbureau is één van de winkels verhuurd aan een Zoeterwoudse on dernemer. Er komt ter plaatse ook een verbinding tussen het Watertje- en de Loethe. Deze zal uitsluitend bestemd zijn voor voetgangers en wordt mogelijk overdekt. De winkels zullen met het front aan het watertje komen, niet bijzonder breed zijn maar wel vrij diep. In verband met de vastgestelde rooilijn zal deze nieuwbouw een gunstig effect hebben voor de verekeerssituatie op liet Watertje omdat de bestaande ge bouwen juist wat meer naar voren zijn geplaatst. Dit wordt nog geaccen tueerd door de sterk uit het lood staande voorgevel. Parkeerterrein Aan de zijde van de Loethe wordt op eigen grond een parkeerterrein inge richt. Hier komt ook dc opgang naar de galerijflats en zal de bevoorrading van de winkels plaatsvinden. Het be stemmingsplan Kern verzet zich niet tegen deze bouw en Stikvoort ver klaart nadrukkelijk algehele meJewer- king te hebben van het gemeentebe stuur. Met deze uitbreiding van het Zoeter woudse winkelvloeroppervlak lijken de realiseringskansen van het omstre den winkelcentrum aan de Dorps straat een geduchte knauw te hebben gekregen. De heer Overdevest, wiens bedrijfsvoering aan het Watertje me de door de nieuwbouw in de Loethe zeer moeilijk was geworden, is voor nemens zijn bedrijf aan de Westeind seweg voort te zetten. VALKENBURG Door de NCVB. afdeling Valkenburg, werd in de zaal van de hervormde kerk een bijeen komst gehouden onder leiding van mevrouw R. A. M. Strikwerda-van Eek. De meditatie droeg als thema: 'Nu is de dag der Zaligheid'. Ook werden enkele huishoudelijke mede delingen gedaan De jaarvergadering wordt op 8 mei gehouden en 22 mei is de jaarlijkse uitgaansdag. Na de pauze sprak de heer J. Vermande uit Oegstgeest over het leven der bijen. RIJNSBURG —Van 19 tot 25 februa ri wordt een collecte gehouden ten behoeve van de Stichting 'Het Hooge- land' te Beekbergen. Het gaat om de zorg voor bijna vijfhonderd geestelijk en lichamelijk minder validen. VALKENBURG De in Valkenburg gehouden collecte voor 'Draagt Elkan ders Lasten' heeft een bedrag van 281 opgebracht. NIEUWEKOOP Gedurende deze week zal een inzameling worden ge houden van gedragen kleding en schoenen, bestemt voor de Stichting 'Mensen in Nood'. Tentoonstelling over Oud-Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Dank zij de aktiviteiten van enkele plaatsgeno ten heeft men thans de beschikking over een uitgebreide verzameling van oude ansichtkaarten, prenten etc. waar op men kan zien hoe het voorheen in Roelofarendsveen was. Gezien de vele reacties om medewerking te ver lenen (door het beschikbaar stellen van dit historische materiaal) is men nu in staat om hiervan een fraaie expositie samen te stellen. In de ko mende dagen zal men deze expositie kunnen bezichtigen in het parochie zaaltje van de kerk St. Petrus Banden en wel op vrijdag 16 februari van 2 tot 6 uur. Daarna wordt de expositie tot 4 uur en zondag 18 februari van 2 tot 6 uur. Daajna wordt de expositie verplaatst naar de aula van de St. Jozefshool aan het pastoor Onelplein. Van 1 tot en met 23 februari is hier dan de mogelijkheid tot bezoek in groepsverband. VOORHOUT Muziekvereni Ceacilia' heeft een jaarvergaderi houden. De heer Sligehter uit J wijk is instrukteur geworden v drumband. Het zag er eerst n< «ip-i dat de drumband moest worde: h* bonden, maar het gevaar is nu ken. De heer J. Zwetsloot bei ed als voorzitter en wordt opgi ceft n door de heer J. Jirka. viel ROERLOFARENDSVEEN nP'01"" terdag 17 februari organiseert gelvereniging 'De Diamantvink' tkrege tot 5 uur de jaarlijkse vogel deze Men kan hier terecht voor het: kopen en verkopen van vogels. als d voor WOUBRUGGE —Getrouwd: Cari Dominques Fidalgo Miquel en L. van Dam; Teunis Rietdijk en helmina F. van 't Wout.Overl Johanna J. Botermans (25) echt; H. Bloem. imité dat RIJNSBURG Maandagavond ns uur sqreekt ds. J. Catsburg uil wijk voor de Gereformeerde Bo '"J0* e zaal van de Christelijk Ge meerde Kerk. ALPHEN Donderdag 22 f* om 8 uur concerteert de c.o.v na' in de St. Bonifaciuskerk. werkende zijn Nelly van der (sopraan), Max van Egmond ton), Tijn van Eijk (orgel) Gewestelijk Orkest van Zuid-Hef^' Dirigent is Barend Schuurman. Vanw op e :anal te 1: ids plpvi twi' h. TIJNSBURG Binnenkort dienstencentrum bij 'Avondzon' Smidstraat, worden geopend. Vo n" centrum worden dames gevraaj belangeloos enkele uren per da fckig len helpen. NOORDWIJKERHOUT —Maand februari wordt in hotel Zegefsatie: algemene ledenvergadering Oranjevereniging gehouden. NOORDWIJKERHOUT ZaterdT. februari geeft de chr. muziek* ging 'De Harpe Davids' de jaai ffkel winteruitvoering in 'De Zwaan|iizan de Dorpsstraat. Onder leiding i Mey uit Den Haag wordt een rieerd programma geboden, i ook een plaats is ingeruimd vo drumband en het majorettekorp Communicatie-nota ran D'66-ers Noordivijkerhout NOURDWIJKERHOL T D" raad-leden mevr. A. E. M. kouwenhoven-Desain en mr, J. P. van den Bosch hebben de geinceenteraad een nota infcak e de communicatie in de gemeente aangeboden. Hierin hebben de samenstellers het vraagstuk dr communcatie in het gemeentelijke bestuur uit voerig belicht. 3M Nederland is een verkoopmaatschappij van een groot, Internationaal bedrijf. De sfeer wordt er bepaald door prottige samenwerking van nogal Jonge mensen. Daaraan dankt 3M haar oorspronkelijkheid. 3M research levert daarvan steeds opnieuw de bewijzen: vele vernuftige produkten op allerlei terrein. Bedacht om iedereen 't werken een beetje makkelijker te maken, en 't leven een beetje aangenamer. Onze medewerkster voor de telex 3MNEDERI AND BV Postbus 193, Leiden. die verantwoordelijk is voor de prompte en foutloze verzending en distributie van binnen komende en uitgaande telexen is in het huwelijk getreden. Indien U tussen 20 en 24 Jaar bent een M.A.V.O. diploma bezit en over een goede kennis van de Engelse taal beschikt kunt U haar taak overnemen. Tegenover de hoge eisen die wij stellen aan accuratesse, snelheid en discretie stellen wij een zeer zelfstandige baan 7% vakantietoeslag 4% kerstgratificatie en een goed salaris Belangstelling'' Bel voor een afspraak 01710-4 50 44 tst. 245 Of schrijf een briefje aan de Afdeling Personeelszaken De verse N& Jjn i bet va bied dings W Sow kerk gde. aanj Is en de burgerij. Zij geven in de nota aan vanuit welke mentale instelling cn op welke wijze die communicatie het meest doeltreffend kan worden nagestreefd.'In de nota is ook uitvoe rig ingegaan op de verhouding tussen de raad en burgemeester en wethou ders en op de communicatie tussen raad. b. en w. en het ambtelijk appa raat onderling. De indieners van de nota lieten het niet bij beschouwingen alleen. Als eerste stap op de weg naar een betere communicatie tussen overheid en bur gerij wordt in de nota de instelling van een commissie contact overheid- burgcrij genoemd. Naast een of twee raadsleden zou in die commissie met bepaalde bevoegdheden voornamelijk leden uit de burgerij zitting moeten hebben. Die leden moeten zo mogelijk op de hoogte zijn van public-relations- werk en enige ervaring in redactio neel werk. Totaal-plan Die commissie zou allereerst een to taal-plan voor de communicatie tussen dc overheid en dc burgerij in Noord- wijkerhout moeten opzetten. De indie ners van de nota geven verder tal van mogelijkheden aan om de burgerij bij het beleid te betrekken, de burgerij inspraak te geven, zonder afbreuk te doen aan de rechten en verplichtin gen van de gemeentelijke organen, die uit hoofde van hun functie de verantwoordelijkheid dragen. Zij be- pieiten een beter contact met de pers, een ruimere mogelijkheid om raads stukken te lezen en achtergrondinfor matie te verkrijgen ('is het niet mo gelijk om tijdens de raadsvergaderin gen een pauze in te lassen om samen met het publiek koffie te drinken?'). Op schriftelijke en telefonische vra gen van de burgerij moet het ambte lijk apparaat zo snel mogelijk reage ren en dan zonder 'stadhuistaal.' De nota komt waarschijnlijk einde februari I973 bij de gemeenteraad in behandeling. RIJNSBURG In verband met het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zal de heer C W. Docters van Leeuwen, groeps commandant der rijkspolitie in Rijnsburg, per 1 maart de politie verlaten. In verband daarmee wordt op 23 februari om 3.30 uur' een afscheidsbijeenkomst gehou den in het gemeentehuis. De heer Docters van Leeuwen kwam op 1 april 1936 bij de politie. Hij begon in Sneek, nadat hij uit militai re dienst kwam Op 1 mei 1961 kwam de heer Docters van Leeuwen naar Rijnsburg. Gemeenten waar hij werk zaam was waren ondermeer Halfweg. Haarlemmerliede, Ouder Amstel en Blaricum. In Rijnsburg geniet de korpschef gro te bekendheid, ook vanwege zijn ar beid op kerkelijk gebied. Als u leeft van wat groeit, groeien uw op brengsten door zuinig vervoer van uw pro dukten. Met de VW Pick-up, bijvoorbeeld* Daaraan houdt u méérover. Wilt u hogerop komer. met grote zoken don neemt u aangepast vervoer: de verhoogde VW-bestelwagen. Die verhoogt wat u overhoudt. Zorgen mensen èn materiaal voor uw be drijfswinst? Zorgt u dan dat beide tegelijk op hun bestemming komen op de doelmatig ste manier.MetdeVW-Pick-up metdubbele cabine. Dat scheelt u heel wal dubbeltjes. En de gesloten bestelwagen zorgt voor een sluitende begroting.Wat u er ook in trans porteert. En omdat u aan het werken met élke VW-bedrijfswagen makkelijk een va kantie overhoudt, heeft VW ook daarin OEGSTGEEST - Geversstraat 30 - tel. 01710-51940/52661 LEIDERDORP v. d. Vallc Boumanweg 2 tel. 01710-42041 KATWIJK Tramstraat 67 tel. 01718-15141 I NOORDWIJKERHOUT - Dorpsstraat 36 tel. 02523-2012

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4