)ESO matig optimistisch )ver economie Australië Versnelde vorming van monetaire unie EEG Tweede Kamer niet gerust over monetaire situatie p langere termijn zijn vooruitzichten beter uitse Gero- ochter u failliet zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Valse cheques ontdekt door duimafdrukken Boekhoven-Bosch en Dagblad Unie praten over fusie DOW JONES INDEX WALLS TREET GEDRUKT Goud weer duurder KJW/KWARTET VRIJDAG 16 FEBRUARI 1973 FINAACIë.N EN ECONOMIE T17/K17 in een onzer redacteuren ISTERDAM De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling is weinig optimis- ch over de Australische economie, zo blijkt uit een dezer dagen verschenen rapport. Het eerste over iland, omdat Australië pas vorig jaar lid van de OESO werd. de afgelopen twee jaar is het lomische beeld van het land dras- li gewijzigd. Aan het eind van de in zestig waren de vooruitzichten iet geheel niet somber, aldus de !0. Nadat tussen 1950 en 1960, de istrie een belangrijke versterking ondergaan, kwam in de daarop- ende tien jaar een grote uitbrei- van de mijnbouw tot stand. Te- ertijd groeiden voor landbouw- ukten (die een niet onaanzienlijk van Australië's nationale produkt ïaken) de markten, zowel natio- als internationaal. Buitenlandse Iteringen verbeterden voorts het omische klimaat en de moeilijk- En met de betalingsbalans verdwe- Er was geen werkloosheid, het ipeil bleef stabiel en de economie erde. keerde het tij. De inflatie greep zich heen. De regering durfde gelijks in te grijpen uit vrees conflicten met de vakbonden en onrust aan het arbeidsfront, die pzalig had kunnen worden, te komen. Pogingen verbetering in economische situatie te brengen ukten voordat de kapitaalstroom buiten terugliep. Het bruto natio- produkt groeide minder snel dan heen en de werkloosheid kwam iet hoogste peil sinds jaren. alles viel samen met een ingrij- le verandering in de publieke opi- De doelstellingen van het econo- he beleid in Australië werden ter issie gesteld. (Met name door de d. die het leeuwendeel van de fclking uitmaakt; red.). Steeds jr kritiek werd vernomen op de ten van de economische groei. Meer moest worden uitgetrokken, zo gezegd, voor betere sociale voor ngen, gezondheidszorg en onder- Problemen als vervuiling en ste- jke congestie moesten worden aan- ikt, zo meende men. Het immigra- rogramma van de regering dat als van de belangrijkste oorzaken van problemen werd gezien, kwam on grote druk te staan. Ook de enlandse investeerders kregen het ilijk daar zij werden gebrand- kt als 'schuldig aan de economi- moeilijkheden'. Wol is Australië's belangrijkste exportartikel. lpbronnen r: de natuurlijke hulpbronnen van land zijn zo groot, en passen zo d bij de scholing en de aard van bevolking dat pessimisme op lange nijn niet gerechtvaardigd is. De innen van de vroegere welvaart een onzer verslaggevers ST De Duitse dochter van het moeilijkheden verkerende Gero- :ern is failliet. ckmann und Söhne wordt waar- jnlijk na het afwerken van de r. ende orders gesloten. Er werken mensen. ir het bedrijf zijn nog gegadigden :ocht maar deze bleken niet te den. Volgens een eerder versche- i rapport van het Amerikaanse ad- sbureau McKinsey waren de pro- men met de vestiging in Duitsland belangrijkste oorzaak voor de sur- nce-aanvraag van Gero. Ook vol- s de bewindvoerder mr. Nije had Duitse bedrijf geen toekomst er. 'In het verleden konden de liezen nog door Gero worden ge- gen maar dat is nu niet meer (elijk'. ckmann und Söhne heeft Gero verzocht de schulden aan het lerlandse moederbedrijf te mogen tetten in risicodragend kapitaal, heeft dit, 'in het belang van de erlandse crediteuren', geweigerd, totaal zou Gero nog 4,5 miljoen het Duitse bedrijf hebben te leren, waarvan men waarschijnlijk liig terug ziet. omzet van Bruckmann aan derden roeg het afgelopen jaar 11,5 mil- It. Daarmee was maar een klein van de capaciteit benut. Omzet 'dubbeling was mogelijk maar verg- grote investeringen waardoor geld afzetkanalen ontbraken. sluiting van net Duitse bedrijf, vooral geschenkartikelen maakte, ft geen gevolgen voor het assorti- Bt van Gero in Zeist. zijn nog steeds aanwezig'. Het OESO- rapport: 'De volgende twintig jaar kan de Australische economie vitaler en energieker worden dan ooit'. Maar dit kan moeilijk worden verwezenlijkt zonder meer mensen, kapitaal en tech nologie van buitenaf. Een grotere groei kan ook er voor zorgen dat meer kan worden gedaan aan sociale voorzieningen, gezondheidszorg en on derwijs, meent de OESO. De organisatie is vol vertrouwen dat de monetaire en fiscale maatregelen de malaise in de economie snel onge daan kunnen maken, hoewel het nog wel enige tijd kan duren voordat de werkloosheid tot aanvaardbare propor ties is teruggebracht. Op lange ter mijn kan het labiele wereldgeldstelsel evenwel roet in het eten gooien. Een strakke geld- en belastingpolitiek is nodig om de inflatie in de hand te houden. Een raad voor lonen en prij zen kan uitstekend werk doen, hoewel het effect van vrijwillige medewer king van het bedrijfsleven niet over schat moet worden en een echte lopn- er prijsstop in Australië op grondwet telijke moeilijkheden stuit. Toch is een afdoende oplossing noodzakelijk wil Australië niet met grote moeilijk heden op de betalingsbalans komen te zitten. Een ander belangrijk punt is de toe vloed van kapitaal. De natuurlijke hulpbronnen van Australië bieden gro te mogelijkheden tot notwikkeling en dat trekt buitenlandse investeerders aan (Japan heeft Australië al tot zijn graanschuur gemaakt en doet hard nekkige pogingen om er ook een over zeese mijnbouwkolonde van ten maken. Australië biedt daartoe met zijn vele AMSTERDAM Slecht nieuws voor lieden die van plan zijn van een valse cheque gebruik te maken. In de Verenigde Staten kan dat niet meer en ook in ons land heeft het innen van geld met een valse cheque zijn langste tijd gehad. Er is nu een apparaatje in de handel dat de duimafdruk op een cheque con troleert met de werkelijke dui mafdruk van de rekeninghou der. Stemmen die niet overeen, dan wordt er niet uitbetaald. Amalga/lnternatio ZEIST Het haardenconcern Amalga Holding verwacht in 1973 een omzet, die weer op hetzelfde niveau zal lig gen als in 1971 225 miljoen). Hier mee zal een matig winstherstel ge paard gaan. Het bestuur schrijft dit in een bericht aan aandeelhouders, uitge geven in verband met het bod, dat Internatio-Miiller heeft uitgebracht op de gewone aandelen en de converteer bare obligaties van Amalga. Zoals eerder al is gemeld, wil Interna- tio 48 per aandeel van nominaal 20 geven en 108,72 per 8,35 pet. convertibele. Bezitters van de Amal- gastukken hebben tot 9 maart de gelegenheid hun stukken in te leve ren. Het bod wordt gestand gedaan, onder de voorwaarde dat tenminste 90 pet. van de aandelen wordt aange meld. Uit de geconsolideerde resultatenreke ning van Amalga over de periode t.e.m. 8 oktober van 1972 blijkt, dat het bedrijfsresultaat ruim 4,1 min negatief is geweest. Over 1971 werd een positief bedrijfsresultaat behaald van 14,9 min. Het netto verlies over de genoemde periode van 1972 is bijna 2.6 min, terwijl over geheel 1971 een netto resultaat werd bereikt van j 7,6 min. Doordat de omzetten in de laatste maanden van 1972 zijn verbeterd en doordat de in de loop van het jaar getroffen aanpassingsmaatregelen ge leidelijk meer effect zullen gaan sor teren, geven de exploitatieresultaten per 8 oktober 1972 een te ongunstig beeld, aldus Amalga. Het resultaat over het gehele boekjaar zal dan ook, hoewel teleurstellend, minder slecht zijn dan over de eerste 10 perioden van elk vier weken. 'Dat neemt niet weg dat een uiteindelijke omzetdaling van ongeveer 50 min over het gehe le jaar, invergelijking met 1971, ern stig is', aldus het bericht. Bredero UTRECHT —Bredero stelt over 1972 een dividend voor van 22 pet. Over 1971 werd 20 pet. uitgekeerd met daarnaast een bonus van 5 pet. uit dp agio-reserve. Bos Kalis PAPENDRECHT De groep aanne mersbedrijven die in juni vorig jaar de minister van verkeer en waterstaat een schetsontwerp aanbood voor de luchthaven in de Markerwaard is uit gebreid met de Bos Kalis Westmin ster Dredging Group. De aannemers willen het maken van een drinkwater bekken combineren met de aanleg van een luchthaven. De totaalkosten zou den dan in verhouding lager kunnen uitkomen. Ziekenhuislening AMSTERDAM De uitgiftekoers van de 8 pet. 30-jarige obligatielening van 12 miljoen door Verpleegtehuis Sint Elisabeth in Stad Delden is vastge steld op 99 pet. De inschrijving staat open tot 19 februari. Mees Hope AMSTERDAM Mees Hope groep stelt voor het dividend over 1972 te bepalen op 7,50 per aandeel van 50 nominaal (v.j. 7). De aandelen a van 50 die tot en met het boek jaar 1972 aan een dividendbeperking onderhevig zijn. zullen gerechtigd zijn tot een dividend van 2 (1,50). De nettowinst per aandeel van de Mees &Hope groep steeg, van 15,61 over 1971 tot 17,53 over 1972, een stijging van 12.3 pet. Wat Bank Mees &- Hope betreft, viel een stijging van de nettowinst over 1972 t.o.v. 1971 wakr te nemen van 14,4 pet. tot 18,2 min. Crediet- en Effectenbank UTRECHT De Crediet- en Effec tenbank in Utrecht (een dochter van de Nederlandsche Middenstandsbank) heeft over 1972 een winst voor belas ting gehaald van 4,1 miljoen tegen J 3,5 miljoen in 1971. Siemens Nederland DEN HAAG Siemens Nederland in Den Haag heeft over het op 30 sep tember afgesloten boekjaar 1971-72 een nettowinst geboekt van 3,16 min tegen 485.000 in het voorgaan de jaar. De om/.et steeg van 294,3 min tot 352,2 min. Het dividend wordt verhoogd van 8 tot 10 pet. Het resultaat over 1971'72 werd zeer gunstig beïnvloed door het feit, dat enkele bijzonder grote opdrachten werden afgerekend, zo blijkt uit het jaarverslag. Dank zij liet biede programma (elac- trotechniek, electronica en informatie- ROTTERDAM De besturen van Nederlandse Dagblad Unie en van de drukkerij Van Boekhoven-Bosch in Utrecht hebben besprekingen geopend om te komen tot volledige samenwer king tussen beide bedrijven. De sa menwerking za' kunnen worden geëf fectueerd door overneming door NDU van het gehele aandelenkapitaal van van Boekhoven-Bosch. De vakbonden zijn hieromtrent ingelicht. De onder nemingsraden hebben verklaard zich positief op te stellen. Indien de fusie tot stand komt, garan deert NDU de continuïteit van het bedrijf van Van Boekhoven-Bosch dat met grote mate van zelfstandigheid zal blijven functioneren onder eigen naam en directie. Het ligt in de bedoe.ing dat binnen redelijke grenzen de bedrijfsvoering op de zelfde voet wordt voortgezet onder supervisie van de NDU-directie en in nauwe samenwerking met het NDU- bedrijf Henkes-Snefelder te Purmer end. NDU overweegt de overneming in de overtuiging dat dit tot voordeel zal strekken van beide ondernemingen en haar personeel. De werkgelegen heid bij Van Boekhoven-Bosch zowel als bij Henkts-Senefelder zal van een overname geen nadelige gevolgen on dervinden. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van gis termiddag: AKZO (77.60), Hoog ovens (83gb), Kon. Olie 117.50- 118.00 (118.20), Philips 55.60-55.90gl (55.70gl), Unilever 150.50-150.80 (150.70), KLM 103.00 (102.20). Vrees voor nieuwe crisis Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer is er niet gerust op, dat er af doende internationale maatregelen en afspraken zijn gemaakt om monetaire crises in de toekomst te voorkomen. Dat bleek gisteren tijdens het debat over de devaluatie van de dollar. De beslissingen, die in december 1971 zijn genomen, om de crisis van toen te be zweren, zijn niet afdoende geweest. De devaluatie van de dollar, stelde dr. A. J. Vermant, sprekend namens ARP. KVP en CHU, is slechts een tijdelijke oplossing. In zijn brief aan de Tweede Kamer over de monetaire crisis had minister Nelissien van financiën gesteld, dat door de forse correcties in de wissel koersen het fundamentele evenwicht in de betalingsbalansverhoudingen zal worden hersteld. De kamerleden von den deze voorspelling te optimistisch. Dr. Vermaat zei het zo; 'speculaties zijn altijd zichzelf vervullende profe tieën. De crisis komt altijd na een periode van onevenwichtigheid'. FOUTEN Een moeilijk punt voor de tweede kamerleden was verder, dat de kleine Beneluxlanden buiten het overleg zijn gehouden. Ook het internationale mo netaire fonds werd genegeerd. Van een werkelijke Europese gedachte, klaagde de heer Van Dis (SGP) is geen sprake als het er op aan komt. Een eigen beleid van de kleine lan den behoort tot de onmogelijkheden. De groten komen alleen voor zichzelf op. Minister Nelissen erkende, dat er fouten zijn gemaakt door bij de on derhandelingen het IMF te passeren. Over het passeren van de Beneluxlan den zei hij: 'De afgesproken regels van de EEG zijn naar letter en geest veronachtzaamd'. In de ministerraad van de EEG in Brussel heeft minister Nelissen duidelijk laten weten, dat de gang van zaken rond de laatste mone taire crisis geen precendent mogen zijn. Hij vond voor deze stelling rui me bijval in de ministerraad. Mr. Nelissen verzekerde, dat door de Europese landen geen geheime con cessies aan Amerika zijn gedaan. Ten minste, daar was hem niets van geble ken. DERDE WERELD Drs. Pronk (PvdA) en dr. Vermaat (ARP) vroegen in het monetair over leg in de toekomst prioriteit te geven aan de belangen van de ontwikke lingslanden. Er moeten initiatieven worden genomen om de positie van deze landen te versterken. De derde wereld moet bij het overleg worden betrokken. Anders raken de arme lan den bekneld tussen grote monetaire blokken, die zich dreigen te vormen. Vakantielanden goedkoper roor Nederlandse toerist Van onze fiuancieel-econonusche redactie AMSTERDAM In overeenstemming met de besluiten van de EEG-ministerraad over de monetaire crisis beeft de Europese Com missie besloten mee te werken aan de versnelde vorming van een economische en monetaire unie. ertsen grote perspectieven. De V.S. zien in dit werelddeel de oplossing van hun energiecrisis red.). Australië is echter bang dat buitenlandse inves teerders een te grote greep gaan krij gen op het land, maar volgens de OESO is dit onontkoombaar, omdat Australië de capaciteit mist zélf alle hulpbronnen tot ontwikkeling te brengen. Of Australië moet proberen ónder (speculatief) kapitaal buiten de deur te houden is een heel andere zaak. Volgens de OESO biedt een splitsing van de wisselmarkten hiervoor een goede oplossing. Een land met een grote vrijheidsfilosofie zoals Australië moet het buitenlandse kapitaal niet al te zeer afschrikken of eigen inwoners verbieden buitenlands te lenen, maar voorzichtigheid is, volgens de OESO, geboden. techniek) kon Siemens Nederland de conjuncturele invloeden grotendeels opvangen door het accent van de activiteiten te verleggen. Daarnaast droegen diverse maatregelen ter be heersing van de kosten, alsmede de concentratie van werkzaamheden in het nieuwe kantoorgebouw, tot een aanzienlijke verbetering van de renta biliteit bij. De stand van de orderportefeuille als mede de nationale economische ont wikkeling, de voortdurende kostenstij ging en de te verwachten gevolgen van de per 1 januari 1973 af te sluiten cao doen de directie de resul taten van het lopende boekjaar met enige reserve tegemoetzien. Het bedrijf sloot het boekjaar 1971-72 af met een bedrijfsomvang (omzet plus bestellingen gedeeld door twee) van 331 min (v.j. 281 min). Eind september telde de onderneming 1799 personeelsleden tegen 1752 een jaar eerder. STEV1N wil Offringa BLOEMENDAAL Stevin Groep in Bloemendaal en Offringa Holding te 't Harde (Gelderland) onderzoeken gezamenlijk de mogelijkheid van een toetreden van de Offringabedrijven tot de Stevin Groep, zo hebben zij gezamenlijk bekendgemaakt Met de vakbonden is overleg gaande. De Stevingroep behaalde in 1972 mpt een personeelsbestand van ongeveer 6000 man een omzet van ruim 600 min. De groep bestrijkt vrijwel het gehele terrein van de bouwnijverheid, met uitzondering van de wegenbouw. De bedrijven van Offringa zijn gespe cialiseerd in wegenbouw. Er zijn ves tigingen in Groningen, Den Haag en Vught. de omzet bedraagt omstreeks j 60 min. De personeelssterkte is ca. 450 man. Philips EINDHOVEN Philips-electrologica Nederland (hoofdkantoor in Rijswijk) en het Algemeen Reken Centrum (hoofdkantoor in Amstelveen) gaan hun samenwerking uitbreiden om hun reeds belangrijke positie op de com- puterservicemarkt verder uit te bou wen. Gestreefd wordt naar een ver snelde verdere uitbreiding van de marktpositie door een vergaande bun deling van kennis en ervaring op het gebied van hardware en software bin nen het A.R.C. De voorstellen over aanpassing van de steunmaatregelen op korte termijn en over het samenvoegen van de mone taire reserves zullen niet pas vóór resp. 30 september en 31 december zoals op de Parijse topconferentie was overeengekomen, maar reeds vóór 30 juni aan de ministerraad worden voorgelegd. Dit heeft Wilhelm Haferkamp, lid van de Europese Commissie, donderdag in het Europese Parlement in Luxem burg meegedeeld. Haferkamp, die meende dat men van de bijéénkomst van de ministers geen spectaculaire en concrete beslissingen had mogen verwachten, verklaarde dat het risico van een nieuwe monetaire crisis door de devaluatie van de dollar en het laten zweven van de yen 'voorlopig' lijkt afgewend. 'Maar op lange termijn blijft het mogelijk, dat de sociale zekerheid van miljoenen mensen wordt bedreigd door speculatieve kapitaalbewegingen, wat onaanvaardbaar is', aldus Hafer kamp. Hij zei verder, dat de 'construc tieve dialoog' met de Verenigde Sta ten moet worden voortgezet, ook over monetaire verschijnselen die tot voor kort minder aandacht kregen, als ka pitaalbewegingen, energie-import en multinationale ondernemingen. Na afloop van de conferentie van de ministers van financiën in Brussel, die voorafging aan de zitting van het Europese Parlement, heeft de voorzit ter, de Belg De Clerq, verklaard dat voor het laten zweven van het pond en de lire bijzondere redenen zijn. Dinsdag nam Italië dit besluit in vol strekte tegenspraak met de overeen komst van de negen EEG-landen, dat hun valuta's nauw moeten samen han gen. De Clerq zei verder, dat het laten zweven van de yen en het laten devalueren van de dollar een 'logische stap' was. Toerist Als reactie op deze stap hebben ver schillende regeringen de waarde van hun munt aangepast. Dit betekent dat een aantal vakantielanden voor cle Nederlandse toerist goedkoper wordt, daar hij meer buitenlands geld voor zijn gulden krijgt Zweden devalueer de de kroon ten opzichte van de gelijkgebleven Europese valuta met vijf pet Dit betekent dat de Zweedse pogingen een verenigd 'Noords' stand punt in te nemen zijn mislukt, Dene marken en Noorwegen hebben nl. be sloten hun valuta's niet te devalue ren. De Zweedse regering verwacht geen grotere werkloosheid door de monetaire situatie. Van de Scandina vische landen devalueerde ook Fin land met 5 pet ten opzichte van de gelijkgebleven Europese valuta. De Griekse regering heeft besloten geen verandering aan te brengen in de koersverhouding tussen de drach me en de Amerikaanse dollar. Dat betekent, dat de Griekse valuta ten opzichte van Westeuropese geldeenhe- den en het goud met tien pet. in waarde is gedaald. De centrale bank van Portugal heeft woensdag de escu do met 6,42 pet. gerevalueerd t.o.v. de dollar. De Indonesische regering heeft beslo ten de verhouding tussen de Indonesi sche en Amerikaanse valuta te handhaven, wat dus een effectieve waardevermindering ten opzichte van de andere valuta met tien pet. bete kent. De Joegoslavische regering nam een zelfde besluit evenals de Turkse. Het laatste betekent o.a. dat het geld dat door Turkse gastarbeiders naar huis wordt gestuurd, meer waard is. Ondanks de steeds groter wordende economische macht van Japan heeft het land over januari een recordte kort van 610 miljoen op de beta lingsbalans. In januari vorig jaar werd nog een overschot van 196 miljoen geregistreerd en in december een surplus van 8 202 miljoen. Het tekort is in belangrijke mate toe te schrijven aan een toeneming van de Japans? invoer. In het Japanse parle ment heeft premier Tanaka gezegd, dat zijn land moet overgaan van een op export gerichte economie naar een maatschappij, die zich toelegt op de verbetering van het welzijn. Het tekort op de Amerikaanse beta lingsbalans is de laatste drie maanden van het vorige jaar kleiner geworden. Ook het tekdrt over heel 1972 werd minder groot dan verwacht, hoewel het één van de omvangrijkste uit de geschiedenis is. Het verschil in het laatste kwartaal bedroeg 1,4 mil jard, tegen S 4,6 in het kwartaal daar voor. Het totale tekort over 1972 is S 13,8 miljard tegen een record van 13,8 miljard in 1971. Dit blijkt uit een rapport van het Amerikaanse ministerie van handel, dat op een psychologisch zeer juist moment is verschenen. Nixon krijgt het op deze manier aanzienlijk minder moeilijk zijn besluit tot het devalue ren van de dollar te verdedigen. Het minder omvangrijk zijn van het totale tekort wordt toegeschreven aan rustiger wisselmarktverhoudingen na het zweven van het pond'. Aan toe komstverwachtingen wagen de opstel lers zich niet. Koersen in Montreal Oom l'ar 4 C'hem Husky Na'.. Gas Mass K-rguson mi 21% 9.07L liidHHt. S|Miro uui. iibi. Mud» 13 febr. 996.76 206.94 113.75 74.57 493.4 14 febr. 979.91 204.16 113.46 74.53 498.3 15 febr. 973.13 202.99 113.34 74.66 501.1 Aunti. lui. li G. 12 febr. 16.130 19.220 1.784 1084 410 13 febr. 25.320 22.100 1.817 887 616 15 febr 13.940 18.760 1.762 476 938 NEW YORK AC F Industries Airco Allied Chemical Aluin Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield Bendix Bethl Steel Boeing Burlington Ind Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhaltan Chesap 4 Ohio R Chrysler Cities Service Colgate Palmolive Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Can Cont Oil Curtlss Wright Curtiss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont fEl) Eastman Kodak First Nat City 42'.i 42 30% 30% 30% 31% 19% 19% 33Si 33Ss 24% 24% 46% 47% 105% 104' i 177 '4 173% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Ulll Cen Tel 4 Tel Getty Oil 1 Gileiie Gimbel Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Centr Insilco Int Busin Mach Intern Harvester lnt Nick of Can Int Paper Int Tel 4 Tel 23% 24% 12% 121 i 445% 441'/3 33% 33% 33% 34% 41 39% 54% 53% 24% 25% LONDEN De goudprijs ls hier donderdag verder gestegen als gevolg van een stroom van aankooporders uit Azië. Na de recordstijging van 3 per ounce van woensdag ging de notering in Londen gisteren niet bijna 60 dol larcents omhoog tot 72,80 per oun ce. In Amsterdam steeg het goud van 67,40—70,40 tot ƒ68,50—71,50 per kg. Admiral Corp 12% 13% AUengheny Pow 5 21U 21 Akzona 29 28% Ain Standard ll%e 11% Amsted Ind 39% 39% Can Breweries Cetto Chadbourn Goth Chase SêVect Fd Columbia Gas Cominco Cont Telephone r.% s% 16% 16% 1% 2% 11.03 10.98 32 i 32% 29% 29% 22% 22% Ling-Lemco Vougl Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind North Am Rockw Int Bnk for Ree Int Flav Frag Int Paper 4> Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Leasco Lone Star Cement Lehman Madison Fund Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Phillips Petr Procter 4 Gantbl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dulch Pelr Sanla Fó Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker-Worth Sun Oil Texas Gulf Texas Inst Transamerlca Unilever Union Carbide Uni Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westingliouse El Woolworlh 83% 83% 42% 43 133'. 132% 26% 27 113''» 113% 53", 53% 19% 19% 14% 27 27% 34 34% 88% 68% NY Centr A North West R N Am Phillips Co 68% 32% 7b 68% 32% Occidental Petr 11% 11% Pacific Light Public Scrv 23% 20% 23% 20% Standard Brands 51% 51% Tandy 35 35 Union Electr United Corps United Gas 17% 9% 18% 17% 9% 18% Western Bancorp 32% 32%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17