ze zeggen... Genootschap Oud Katwijk gaat museum inrichten Agenda voor Leiden Kort nieuw uit de regm Diamanten bruidspaar Overlegorgaan van drie vakcentrales in Noordwijk Geen opheffing van woonwagenkamp aan de Westzijdeweg Trein uit Parijs stopte vroeger in Voorschoten rc li Toekomstig voetgangersgebied Rijnsburg Bouwvereniging 'De Brittenburg' bezit bijna duizend woningen Gebroken been J. A. Versluis ter aarde besteld Grof vuil Leiden Kolossaal borduurwerk LEIDEN Vandaag Is hot zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Van der Heljden-Onvlee In het huwelijk traden. Burgemeester Vis en zijn vrouw gaan het echtpaar, dat aan de Transvaalhof woont, vanochtend oen bezoek brengen. De bruidegom Is 88 jaar, zijn vrouw 85. Het echtpaar heeft acht kin deren, 35 kleinkinderen ('We kunnen ons misschien in het juiste aantal ver gissen, maar hou het maar op 35') en 10 achter-kleinkinderen. NOORDWIJK In Royal kwamen de besturen van de plaatselijke afdelin gen van NVV, NKV en CNV bijeen om te beraadslagen over de instelling van een plaatselijk overlegorgaan van de drie vakcentrales. Men koos de heer W. Wijnands (ver tegenwoordiger van het NKV) tot voorzitter. De heer A. van Duijn (vertegenwoordiger van het NVV) werd secretaris en de heer J. Plug vertegenwoordiiger van het CNV) penningmeester. Leden van het be stuur werden voorts de heren N. Th. van Schie (NKV), B. H. Tooms (NW) en A. Plug (CNV). Besloten werd dat elke centrale een gelijk bedrag zal afdragen in de kas van het overlegorgaan. HAZERSWOUDE De kommissie voor de planologie is tot de konklusie gekomen, dat het onder de huidige omstandigheden niet tot de reële mo gelijkheden behoort het woonwagen kamp langs de Westzijdeweg op te heffen c.q. te verplaatsen. De ver plaatsing binnen de gemeente stuit af op de onmogelijkheid om de beschik king te krijgen over een geschikte plaats, alsmede op de zeer lange tijd die daarmee gemoeid zou zijn met het tot stand brengen van de planologi sche regeling die daarmede gepaard moeten gaan. Dezelfde moeilijkheden doen zich voor in de andere deelne mende gemeenten. ADVERTENTIE N dat enkele lammetjes persoonlijk hebben aan geboden reklame te maken voor onze leer- afdelingbij wijze van instemming VOORSCHOTEN In de 17e eeuwse boerderij aan de Essen- laan te Voorschoten was nauwe lijks ruimte om alle belangstel lenden een plaats te geven tij dens de avond over 'Oud-Voor schoten', georganiseerd door 't Nut. Aan de hand van oude prenten hield een panel, bestaande uit de heren Schrama, Gerritsen, Sloof en De Keuning, een gezel lig praatje. De aanwezigen kon den ook hun 'oude wijsheid' inbrengen. Het openbaar vervoer bood onze groot- en overgrootouders meer service dan nu en was mis schien wel praktischer. De eer ste stoomtram tussen Leiden (Noordeinde) en Den Haag (Schenkweg) via Voorschoten, Veur en Voorburg bood alle mogelijkheden. Achter de loko- motief hing een goederenwagen, daarna een speciale melkbussen- wagen en tenslotte een of twee personenwagens. De stoomtram stopte op bepaalde tijden zeker bij iedere boerderij voor het ophalen van melk en kaas, maar was ook wel bereid om op ver zoek hier en daar te stoppen. De reis duurde in totaal onge veer een uur. Een plaag was een tol. Rond 1820 werd besloten de binnen weg van Rijswijk (Hoornburg) tot aan Voorschoten (De Vink) te bestraten. De stenen moesten worden betaald door de wegge bruikers en zo werd deze weg voorzien van tolhekken. Niet al leen in het begin, maar ook op de route. In 1923 maakte Voorschoten reeds reclame via de posterijen. Op het stempel stond: 'aange naam wonen - lage belastingen'. Vechten tegen de bierkaai was vroeger mogelijk aan het eind van dc Kerksloot; daar was de bierstekerij (opslagplaats). Rond 1920 dronk een gemiddel de grasmaaier vijf liter bier per dag. De grasmaaiers kwamen uit Brabant. Was de stoomtram de verbin ding tussen de steden Leiden en Den Haag via de bebouwde kommen, de stoomtrein van Haarlem naar Den Haag ging sneller. Toch zijn het twee Voorschotenaren geweest, die probeerden vat te krijgen op deze ijzeren trein. De bewoners van Ter Wadding en Duiven voorden verleende alleen toe stemming tot het aanleggen van de rails door hun bossen nadat zij een hal Ie hadden afgedwon gen. Zo stopte regelmatig voor de laatste oorlog de trein achter Ter Wadding en de internatio nale trein uit Parijs stopte wel om de heer Van Duivenvoor den, Jht. Steengracht, af te zet ten. In de laatste oorlog zijn deze rechten vervallen. HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG HILLEGOM De speeltuinvereni ging Elsbroek houdt vrijdag 18 febru ari de jaarvergadering in de aula van de Rembrandtschool. TROUW/KWARTET DONDERDAG 15 FEBRUARI 1973 REGIO IA Y7~ j HAZERSWOUDE Aan gemel werken zal opdracht verleend w tot het plaatsen van waarschut borden voor landbouwverkeer plaatsen waar dit krachtens fing tegen het andere verkeer inrijden. Een herziening van de subsidie de kruisverenigingen met betrd tot gehuurde gebouwen is in vo reiding. Met betrekking tot de medische zorging in Hazerswoude zal de meenteraad voor de vergadering maart een mededeling bereiken. HAZERSWOUDE Tijdens de v dering van de raad van Hazersw op donderdag 22 februari zal de B. C. Poot (ARP) als raadslid wo beëdigd. Voorts op de agenda: tjin woonbaarverklaring van Rijndijk krediet zonwering gymnastiekl* aan de Ten Katestraat; verzoek die peuterspeelzaal Hazerswouded P H. de Irijd df de i g verk mee HAZERSWOUDE BurgemeestJ™ wethouders van Hazerswoude he ndse bij de minister van Verkeer en P vai terstaat een onderhoud aangevri ma Deze had het college een schri ter gestuurd, waarin aandacht wordt steed aan de beveiliging van rijk! ?n H 11 (Rijndijk). 'Wij kunnen ons deze brief niet verenigen', aldus t "s w.. die het, zoals bekend, niet kui verkroppen, dat de gemeente Ha nt™' woude onder andere een groot ge iaglJ. te van de plaatsing van verkeert teninstallaties zélf zal moeten fin Vi eieren. 'e itter HAZERSWOUDE Als het aa "Erl£ en W. ligt, zal het verzoek van bestuur van de peuterspeelzaal Pif,®,, 'oentje te Hazerswoude-dorp, or exploitatietekort te subsidiëren den afgewezen. Het college meent - het bestuur van Pippeloentje dej^, drage zal moeten verhogen geziei exploitatiekosten. Dat zou 3,50 nen zijn. Het college wijst er noqLan: dat Pippeloentje voor de huur vt ing 'D Ing grote zaal van het voormalige huis een reductie van 700 per geniet en slechts 1700 peT heeft te betalen. OEGSTGEEST In de Groene Willibrordkerk worden op zondai februari kleurenopnamen gem door de IKOR-televisie. Het gaat het programma 'Zingend Geloven' later (op 29 april) zal worden u zonden. Aan het programma meegewerkt door de Wdllibrordcai rij met strijkers, hout- en kopert* zers. Het koororgel wordt bespf1 door Jan Jongepier en de muzi leiding is in handen van Egbert Goor, die ook de muziek schi Ongeveer 150 personen kunnen opnamen bijwonen en er actief deelnemen. Om dat mogelijk te ken kan tevoren, op zaterdag 17 bruari van 17.0018.00 uiir een r titie worden bijgewoond in de Gr<T Kerk. olsti iet heel an lfde als i mei igor. on: RIJNSBURG Op de TuinbtL school in Rijnsburg wordt hardf H werkt aan de voorbereidingen voc bloemen- en groenteshow, die plaats vinden tussen 6 en 9 maartpb verband met het 25-jarig jubil van de school wordt er iets bijzoni van gemaakt. De historie van Rijnsburg zal in expositie terug te vinden zijn. Tuinbouwhistorisch Museum W' land levert een grote bijdrage. Als contrast ziet men verschille: films over de Land- en Tuinbouw 0 i Verder zijn er demonstraties, elektrisch booglassen en bloemsc 'oy ken. >wei Jbri liel KATWIJK 'Philadelphia' houdt de jaarverg ring op vrijdag 16 februari in kantine van de Gem. Soc. WerkplfV aan de Jan Evertsenlaan te Katwij uur. n Vóór de pauze zal het huishoudt gedeelte worden afgehandeld en pauze is er bingo-spel. De opbrei is bestemd voor de aanschaf van strumenten voor het muziekcluCV van 'Philadelphia'. Een aangepaste kerkdienst wordt houden op zondag 18 februari or uur in de Ontmoetingskerk aan Nieuwe Duinweg te Katwijk. VU ganger ds. J. G. van Ieperen te l"" wijle. Medewerking verleent het kop ensemble oJ.v. Gijs de Vreugd. oi ia KATWIJK AAN DEN RIJN D "al derdag 15 februari 's avonds om 1 zeven is er in het verpleeghuis n Wilbert' een protestantse kerkdiere waarin ds. H. J. Achterberg uit I den voorgaat. ROELOFARENDSVEEN In hL, club- en oefenlokaal kwam de EH e; St. Christofoor voor de jaarverg» ring bijeen. Na de jaaroverzich zagen voorzitter A. C. de Jong bestuurslid mevrouw Zandvliet z herkozen Medegedeeld werd dat verbandpost verplaatst was naar vrouw R. Hoogenboom-Waasdofng Groenewoudsekade 8. Voorts dat een nieuwe verbandpost is bij ge men n.l. bij mevrouw De Ridd Leliestraat 24. de kb Dal LISSE Me de in ve-rtband met grote vraag naar snijbloemen zijn de Vrije Bloemenveiling H.B.G. Lisse de pjijzen omhoog gegaan. V« ter Apeldoorn werd nog tot 2,50 per 1 betaald; dit alles houdt voornamel 'El verband met Valentijndag in het tenland. Nog altijd staat op de BIoembolM fw veiling H.B.G. de gladiolenhandel oc het teken van de vraag; een gemidd ho de prijs van 12,58 voor de ml eis 14/16 en 9.24 voor de maat l2/|et illustreert dit overduidelijk. Ook gladiolenplantgoed-handel vertoont vendige belangstelling. De markt v< e dahlia's is stabiel. Op de beurs den belangrijke transacties afgeslor in de zgn. zomer-artikelen. SASSENHEIM —Van de zijde van directie van het plaatselijke postk rai toor werd meegedeeld dat de posl gelboekjes-automaten aan de voor vel zijn gewijzigd. Voorheen mo per postzegelboekje éénmaal een gi den worden ingeworpen; dit is ge« zigd in tweemaal een gulden P boekje. De inhoud van de twee vl krijgbare boekjes is als volgt: 5 zeg* a van 35 ct plus één van 25 ct en zegels van 25 ct plus 5 van 5 ct. Hal Wens voor 1973: duizend leden RIJNSBURG In Rijnsburg wordt gedacht aan het creëren van een voetgangersgebied. Verkeerskundig gezien bestaan hier tegen weinig bezwaren. Men denkt aan de Anjelierenstraat, Vliet-Noordzijde en het noordelijke deel van de Kerk straat. De parkeervoorzieningen zullen van zodanige omvang moeten zijn, dat zij voldoende ruimte bieden voor de toekomstige cliëntèle. In een afzonderlijk bestemmingsplan Anjelicrenstraat zullen de parkeermogelijkheden worden bekeken. De foto is genomen vanuit de Kerkstraat. In het midden staat de bekende Rljnsburgse 'Wilhelminaboom', met daarachter de Anjcllerenstraat met het al bestaande winkelcentrum 'De Hoftuln'. De gemeenschappelijke tuinen worden geheel door de eigen onderhouds dienst verzorgd. Hoewel getracht wordtsalles netjes te houden lukt dit op sommige plaatsen niet. Helaas ont breekt de medewerking van de bewo ners maar al te vaak. Het bestuur hoopt, dat hier spoedig verandering in zal komen. Waar mogelijk zal het bestuur de helpende hand bieden. An derzijds zal het bestuur niet aarzelen onwilligen, die schade aanrichten, aansprakelijk te stellen. Wat betreft nieuwe bouwplannen kan gezegd worden, dat met de bouw van 84 bejaardenwoningen aan de Hoor- neslaan is begonnen. Voor Rijnsoever staat vast, d'at de verendgiing betrokken is bij de eerste fase in dit nieuwe woongebied. Verheugend is dat 70 pet uit laagbouw zal bestaan. De balans per 14 juni 1972 heeft als eindcijfer 27.425.839,85. ADVERTENTIE ft- ciebabw S kantoorinrichting brandkasten fi; KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS f<: MAGAZIJNKASTEN KANTINEMEUBELEN Het afgelopen jaar is voorzitter J. P. van Brakel-naar Wuppertal gegaan. Uit de omgeving van die plaats kwa men ruim een eeuw geleden drie schilders, die veel in Kattvijk hebben gewerkt. De schilder Grobe koos vijf tig jaar lang Katwijk als zijn vakan tieplaats. De andere twee, Willy Hal- stenbach en de schilder Von Bartels, kwamen ook jaren achtereen naar Katwijk. Een groot aantal kleurendi a's van het werk van de schilders toonde de voorzitter. Zeldzaamheden Ook op dia toonde de heer Van Brakel een aantal voorwerpen die het genootschap Oud Katwijk dit jaar aan haar collectie kon toevoegen. Daaron der bevonden zich een Egyptische wa terkruik van 2600 voor Chr., een Em pire kaarsenkroon die vroeger in een muzieksalon heeft gehangen en een aantal werken van de schilder Von Bartels. De gemeente Katwijk kon het afgelo pen jaar een geheel antiek gouden hoofdijzer op de kop tikken uit 1848, compleet met zijnaalden. Het is een z.g. Rijnlandse of Katwijk-Rijnse kap. Het geheel verkeert in puntgave staat. Zelfs de originele bellen hangen nog onderaan de hoefcen. Dat is een grote zeldzaamheid. 'De Nederlandse Vereniging voor Mo delbouwers' vertelde de heer Van Brakel met vreugde, 'probeert de bomschuit meer onder de aandacht van de modelbouwers te brengen- Op de omslag van het laatste orgaan prijkt er één. De vereniging verstrekt aan haar leden zes bouwtekeningen van bomschuiten op schaal. Oud Kat wijk heeft van de tekeningen hel copyright. 'Ze zijn enorm goed uitge kiend, tot in de uiterste details.' Bestuursverkiezing Secretaris C. J. Taat, werd herkozen voor de periode van 2 jaar. In zijn jaarverslag herinnerde hij aan het onvergetelijke bezoek van de kleder- drachtgroep van het genootschap aan het Paleis Soestdijk. De heer C. Var- cevi9ser werd herkozen als commissa ris van het materiaal. In de kascom- missie voor 1973 hebben zitting mr. A. C. Verhees en de heer M. den ollander. Na de pauze genoot de goedgevulde zaal nog van de film 'De laatste paradijzen' van de Katwijkse filmer Jan Schaddee van Doorn. LEIDEN De 19-jarige typiste uit Leiden verleende dinsdagmorgen op de kruising Witte Singel Herenstraat geen voorrang aan een auto die van de Herenstraat kwam. Bij de botsing die toen volgde liep het meisje een gebroken been op. De EHD vervoerde haar naar het AZ. In de nacht van dinsdag op woensdag is er een auto tegen een lichtmast aan de Kristalstraat gereden. Toen de po litie arriveerde was de bestuurder verdwenen, terwijl de lichten van de auto nog brandden. De lantaarnpaal werd vernield. KATWIJK In de kleine zaal van sporthal 'Cleijn Duin' zal volgende week dinsdag 20 februari de algemene vergadering worden gehouden van de ivoningbouwvereniging 'De Britten burg'. In behandeling komt onder meer de rekening van de vereniging over het boekjaar 1971-1972 dat. ge zien de bouwaktiviteiten, rustig is geweest. Het bestuur bleef ongewijzigd. De raad van commissarissen veranderde evenmin, terwijl de administratie in handen bleef van de heer C. L. van Kesteren. Het huizenbezit bestaat uit 979 wonin gen. 4 winkels en 231 garages. De onderhoudsopzichter W. Veldhuyzen heeft als medewerkers twee timmer lieden, vijf schilders, een loodgieter, twee tuinlieden, één corveeër, een huismeester en een verwarmings- en onderhoudsmonteur. Het ledenaantal van de vereniging was op 14 juni 1972: 1034, waarvan er 979 bewoner zijn. VOORSCHOTEN Op de begraaf plaats Rosenburgh is de op 00-jarige leeftijd overleden hew J. A.- Versluis ter aarde besteld. Hij was voorzitter van Koningin Wilhelminavereniging en enige jaren president kerkvoogd van de Hervormde Gemeente Voorschoten en Veur. De laatste jaren heeft de heer Ver sluis zijn vrijetijdsbesteding gezocht in het verenigingswerk. Zo was hij coördinator in de administratieve sec tor van de Stichzing Gezondheidszorg Voorschoten. DONDERDAG IS FEBRUARI Stadhuis, 8 tot 8 uur: spreekuur so.c raadsvrouw Wijkhearlng PvdA TulnatadwIJk Speeltuin Zuiderkwartier (Anjellerstraat. Aanwezig zijn mevrouw Kerling-Slmons. J. Serdljn en P. J. J. Duindam. VRIJDAG 16 FEBRUARI Oegstgeest: Rljnl Lyceum. 8.15 uur; tonee lopvoering Lltterls Sacrum, toneelgroep Randstad met 'Wie van de Heren" Rapenburg 24, jazz-zolder Hot House,. 22 uur: kwartet Karei Reijs en Lex Cohen. ZATERDAG 17 FEBRUARI Museum Volkenkunde, Steenstraat 1, 2 30 uur kinderfilm The Kid. OEGSTGEEST: Rljnl. Lyceum. 8.15 uur- De Noorder Compagnie met 'Suiker' van Hugo Claus. Hooglandse kerk. 7 uur: avondgebed. Gehoorzaal, 8.15 uur: residentie-Orkest, le den Haagse Comedle en Ned. Danstheater. ZONDAG 18 FEBRUARI Gehoorzaal. 8.15 uur Johannes Passion. Onder auspiciën van de Nederlandse Bach- verenlglng zal dit Jaar. voor het eerst na 250 Jaar, weer de Johannes Passion van Bach in een authentieke uitvoering gebracht worden. Het barokkamerorkest Musica Antlquae o l.v. Ton Koopman, het Collegium Vocale uit Gent o.l.v. Philippe Herreweghe en Arti Vocale uit Gent o.l.v Max van Egmond. zullen deze eerste uitvoering met barok- instrumenten geven. Het orkest bestaat uit barokstrijkorkest. barokhobo's. traverso's. viole d'amores. vio la da gamba, luit en orgel Het kamerkoor Collegium Vocale bestaat uit 18 jonge zan gers. De Solistengroep Artl Vocali Antich bestaat uit: Harry Geraerts. evangelist; Harry van der Kamp, Christus; Alinda de Nijs." sopraan; Renë Jacobs, countertenor: Michlel ten Houte-de Lange tenor: Max van Egmond, bas TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal; keramiek Harm Henrlck Ka merling Onnes, van 17 febr tot 25 maart, dag. 10 tot 6 uur. zond. 13 tot 18 uur. Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 3: schilderij en Ben Mone. wandkleden Ans Lempus, bronsplastieken Peter v. d. Meer. grafiek Kees llauwert en potterie Kees Hoogendam. Febr. tot en met maart. Kabinet Gaper. Joh. de Winstraat 40. expo sitie handgeweven wandtapijten van Inez Wendt van 26 Jan. tot 23 febr. open dinsd. tut en mot zat. van 1 tot 3.3Ö uur dond bovendien van 7 tot 9 uur nam. en na tel. afspraak Sociëteit Burgers: Grafiek 196S-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers. Burg- steeg 2a. Leiden dagelijks geopend van 18 tot l uur Dulvenhuis. Rapenburg 9 wandkleden van Lvdla Luyten en ceramiek van Mildert Boxen. Tot 17 rebruari. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 2: Het Zevende Zegel, tekeningen en assemblages van Wilt Tweehuysen. Open maandag t.m. vrijdag van 8-17 uur. Tot 28 februari. DIENST APOTHEKEN LEIDEN Van 9 tot 16 februari: apotheek Centraal. Breestraat 7-t, Lelden, en apotheek Voor schoten en Oegstgeest. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag tn de hal van het Gemeente- centrum Ltjlweg 9. van 11 tot 3 uur. ACTIE VOOR MOEDERS Hofdijck 32. Oegstgeest: Actie Moeders voor Moeders, mevr. zr. E. Janssen-Niemeyer. tel. 01710-33652. DIVERSEN Leidsc koupavtnd.- Iedere donderdag tot 21.00 u Groenoordhalt Iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. FILMS LEIDEN TOT 16 FEBRUARI Luxori 'Amen broeder amen' 14 Jr. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo. 16.43 uur. Politie Noordwijk kreeg les in hartmassage NOORDWIJK Voor de geünilor- meerde dienst van het Noordwijkse politiekorps, in het bezit van het EHO-dlploma, werd de laatste herha lingscursus gevolgd door een instruc tie op het gebied van hartmassage. De ursus werd gegeven in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden door dr. J. J. van Zanten. De bedrevenheid in hartmassage is een completering van de geoefendheid van het politiepersoneel bij het verle nen van eerste hulp in het bijzonder bij ongevallen. Studio: 'Bij de beesten af' a.l. aanvangstij den zie Luxor. Lldo: 'Dr. No' -14 Jr aanvangstijden zie Luxor. Camera: 'The Birds' 18 Jr. elke avond 19 en 21.15 uur en vr ma. dl en do 14.30 uur. Kindermatinee: 'Het zwaard van Zorro' a.l. zo 14 en 16.15 uur en za en wo 14.30 uur. Nachtv. 'The Leopard' 18 Jr vr-za 23.30 uur. Trianon: 'VD' 18 jr. aanvangstijden zie Luxor. Credietbank in Alphen in nieuw pand ALPHEN Na een tijdelijk verblijf in een noodgebouw aan de Prins Hendrikstraat, op het nunt waar de Stationsstraat op deze straat aansluit, hebben direktie en personeel van de Ned. Credietbank N.V. te Alphen 'in alle stilte' het voormalige, maar nu geheel volgens de eisen des tijds aan gepaste kantoorgebouw aan de Stati onsstraat 34 in gebruik genomen. Op 23 februari is de officiële opening en wordt van 16 tot 18 uur 'open huis' gehouden. Direkteur drs. P. van 't Noordeinde verwacht dat de nieuwe outillage een goede ondersteuning zal zijn voor al de aktiviteiten in Alphen. De aanpassing, zowel interieur als exterieur, is geschied naar de plannen van de gebouwendienst van het in Amsterdam, gevestigd hoofdkantoor: dc uitvoering werd verzorgd door het Alphens Aannemingsbedrijf G. P. van Wijk c.v. LEIDEN Op maandag 19 februari wordt In de volgende straten het grof vuil opge haald: Hoge Morsweg. Morsweg (van Lage Mors- weg tot Hoge Morsweg i. Morslaan. dr. Lclijlaan. Granaathof. Diamantlaan. Onljx- hof, Amethisthof, Smaragdlaaf. Robijnstraat. Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarijnstraat. Bothastraat, H. Costerstraat. Morskade. Rhvnhofweg. Agaathlaan. Saffierstraat. Tur kooislaan. Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Lage Morsweg. P. C. Hooftlaan, Vondellaaf. van BaCrlestraat, Jacob Catslaan. .Gerard Brandstraat, Coorn- herstraat. C. Huygenslaan. Brederostraat. Spieghelstraat, R. Visscherstraat, Tessel- schadestraat, Leeghwaterstraat, St. Buy- singhstraat, Calandstraat, Leemanstraat. Conradstraat, Dljkstraat, Stuwstraat, Sluis straat, Duikerstraat. Damlaan, Haagsestraat weg. Op dinsdag 20fcbruarl: Lammenschansweg (belde zijden van Zoeter- woudsesingel tot Station), Kamerllngh Onne- splein, de Sitterlaan, v.d. Waalstraat. Buys Ballotstraat, Hugo de Vrlesstraat. Kaptevn- straat, v.d Waalsplein, van Bemmelenstruat, Lurentzkude, Zeemanlaan. van 't Hoffstraat, Bakhuis Roozeboomstraat, M. Treublaan, StieltJensstraat, Franchimontlaan, v.d. Hoe- venatraat, Kanaalweg (van v. Vollenhoven- plein tot spoorlijn), v.d. Sandc Bakhuljten- laaf. Beyerincklaan, Temmlnckstraat. Sürln- garstraat, Burggravenlaan. Asserstraat, Scholtenstraat, Moddcrmanstraat. Oppen- heimstraat. SASSENHEIM Mevrouw Klein-Marbus. die wordt verzorgd in het Bejaarden centrum 'De Schutse', heeft het bewijs geleverd dat ook op hoge leeftijd nog iets gepresteerd kan worden dat de moeite waard is. Zo heeft zij, met haar 82 jaren, een kolossaal borduurwerk gemaakt van 140 bij 110 cm, dat in een pas sende lijst de hal van 'De Schutse' siert. Het bijzondere is dat het doek niet van tevoren is bedrukt, maar geheel vanaf het patroon is uitgeteld. Mevrouw Klein heeft er vier maanden aan gewerkt. Zij maakt deel uit van de handwerkgroep van 'De Schutse', die enkele maanden na de opening in 1968 werd opgericht. KATWIJK De financiële toestand van bet gen ootschap Oud Katwijk is gezond. Dit deelde pen- ningmeesteresse mevrouw W. Muizelaar-Van Bee len gisteravond mee tijdens de jaarvergadering van liet genootschap in gebouw De Hoeksteen. 'Het ge nootschap houdt wat geld achter de hand, niet alleen om spoedaankopen te financieren, maar ook voor de inrichting van een plaatselijk museum. Dat zal komen in liet pand Voorstraat 59, waar nu de bibl iotheek is ondergebracht. Van de gemeente heeft het genoot schap een krediet gekregen voor her stel van haar tijdelijk onderkomen Voorstraat 81. de oude Hervormde pastorie. Van dat geld wordt het ge bouw waterdicht gemaakt, goed af sluitbaar en zal de tuin beter toegan kelijk worden gemaakt. Als het zo ver is, kan in de tuin de oude nettenwa- gen, die het genootschap in bezat heeft, worden ondergebracht. Deze zomer zal weer een tentoonstel ling in de Vuurbaak worden gehou den. Voorstraat 81 zal dit jaar slechts dienst doen voor incidentele tentoon stellingen. Het pand wordt meer be nut als werk- en opslagruimte. Restauratie In zijn openingswoerd sprak voorzit ter J. P. van Brakel de wens uit dat het gemeentebestuur nog dit jaar de restauratie van het buurtje aan de Louwestraat met kracht ter hand zal nemen. Het wachten is nog op de goedkeuring van G.S. Zodra die bin nen is zal men er wel aan beginnen. De jonge en enthousiaste architect ir. C. J. Wagenaar zal de gemeente van advies dienen. Hij is sterk geïnteres seerd in het behoud van de karakte ristiek van Noordzeebadplaatsen. Ook in Zandvoort is de heer Wagenaar bezig. Daar wil hij zijn kantoor vesti gen. Hij is voorzitter van het pas opgerichte genootschap Oud Zand voort. Men wil proberen in 1973 de 1000 leden te halen. Of dat zal lukken is nog de vraag. Per 1 januari was het ledenbestand van het genootschap 940.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4