admintonbond no ;oek naar oplossing steeds crisis op NHV beslist nog niet over Hury IJshockey in Rotterdam moeilijk Veel interesse voor Intertoto federlaag voor hst Duitsland 'C Twente wint 058 Jan Boskamp wordt geopereerd 613e Staatsloterij NeVoBo nog niet eens met Krysik WW/KWARTET DONDERDAG 15 FEBRUARI 1973 SPORT T13/K13 titerim-voorsitter Jan van Tiel: Eerst lopende zaken behartigen li onze speciale verslaggever jTERDAM Bij het uitbreken van de bestuurlijke crisis vierde pessimisme rond de badmintonbond hoogtij. Toen het hoofdbe- m ir naar aanleiding van een tekort van 40.000 gulden het gevolg B [uur naar aanleiding van een tekort van 40.000 gulden het gevolg i een financieel wanbeleid opstapte, dreigde de bond [prten. De afgetreden voorzitter Harry Hartemink voorzag l door een gebrek aan mensen met voldoende bestuurlijke ca- citeiten kapot zou gaan. De crisis, doortrokken van persoonlijke Venstellingen, bevreemding wekkende dubbelfuncties en later weer- jgde geruchten over fraude, bestaat inmiddels, vijf maanden later, pg steeds. Evenals de badmintonbond. De klap is dus, alle zwartkijkerij ten spijt, in eerste instantie zonder direc te schade opgevangen. Het interim- bestuur, dat bestaat uit de voorzitters van de acht districten begon met het overnemen van een begrotingstekort van 40.000 gulden. Jan van Tiel voor zitter van het district Noord-Holland en nu voorzitter van het interumbe- stuur: 'De financiële commissie heeft bekeken wat in de tussentijd weer is uitgegeven en uit het overzicht blijkt dat we alles wat gepland was voor zichtig kunnen voortzetten. Het ziet er momenteel niet naar uit dat we ons weer een buil gaan vallen. Want dan komt de bond er niet meer boven op. Het tekort kan maar een keer uit onze reserves worden weggewerkt'. ineen te zelfs dat linke ca- M.- [CHEN (AP, UPI) West-Duits- ind, algemeen beschouwd als een der er Gel ote kandidaten voor het wereldkam- gebied oenschap in 1974, heeft gisteravond het Olympisch Stadion in München in verrassende nederlaag geleden, rgentinië versloeg de Duitsers met -2, na met de rust met 20 voor te ebben gestaan. West-Duitsland miste i dit duel overigens Gerd Muller die iblesseerd is. Om dezelfde reden was worde Günther Netzer niet aanwezig. n°ivr 'ar staat echter tegenover dat de h1 a rSenhjnen me t een sterk verjongd ;rbod ftal aantraden, dat hooguit de eerste ap zette op weg naa reen plaats bij :n met laatste zestien van München. De natuu rgentijnen begonnen in München uiterw imers hun voorbereiding pas echt. aarbij est-Duitsland, met gerenommeerde gasvt annen als Beckenbauer, Schwartzen- genu cjC) Vogts en Höttges, moest vooral ,Je de eerste helft veel toegeven aan ue boefei aanvallende Argentijnen. Via en Sl hiso en Alonso werd het in die ons 1 eriode 2—0. de tweede helft konden de pupil van bondscoach elmuth Schön ch pas aan de druk onttrekken, toen rindisi voor 30 had gezorgd. Via 'nckes werd het toen 31, terwijl de laatste minuut Cullmann voor —2 zorgde. De 60.000 toeschouwers eloonden het spel van de Argentij- en uiteindelijk met een ovatie, et as de eerste nederlaag voor West- uitsland in twaalf opeenvolgende edstrijden. Glasgow won Engeland in een iendschappelijke wedstrijd ter gele- snheid van het honderd jarig ïstaan van de Schotse bond, met 5 van Schotland. De doelpunten wer- n gemaakt door Peter Lorimer (ei- :n doel), Alan Clarke (2), Mick hannon en Martin Chivers. Fiancieel lijken de zorgen voorbij op bestuurlijk gebied echter bestaan de problemen nog steeds. Eind vorig jaar kreeg Ton van Beusekom. voor zitter van de Drop-Shot en vader van toneelspeelster Joke, opdracht van het interim-bestuur naar capabele figuren te zoeken. Hij vindt die hetgeen opmerkelijk mag worden genoemd ge zien Harteminks eerder aangehaalde uitspraak. Van Tiel: 'De Badminton bond groeit snel, de laatste vijf jaar is het ledenbestand van 18.000 naar 25.000 gestegen. Het kernprobleem is dat het kader niet is meegegroeid. De problemen stijgen de mensen boven het hoofd uit. Het zijn hobbyisten, nel als ik. Als je intensief zoekt naar capabele mensen, kom je snel buiten de bond terecht, hoewel ook binnen de amateristische kring nog wel men sen in aanmerking komen'. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Feyenoord, PSV, FC Den Haag en FC Amsterdam hebben ter voorbereiding op het volgende seizoen ingeschreven voor de Intertoto-competitie. Aan deze wedstrijdenreeks nemen ploegen deel uit België, Duitsland, Frank rijk, Polen, Tsj echoslowakije en Zweden. Negen eredivisieteams hadden een kandidatuur voor dit toernooi gesteld. De stand op de ranglijst gaf aan welke clubs moesten worden afge voerd. Daar horen onder meer NEC, AZ '67 en Go Ahead Eagles toe. Sparta solliciteerde eveneens naar een plaatsje in het internatio nale gezelschap maar deed dat nA het sluiten van de inschrijvings- markt. De Intertoto-competitie leek, nadat enkele jaren de verschillende clubs op toegang tot dat gebeuren aas den, uit te sterven. Dat was een gevolg van de veranderingen iu data en honoraria. Vorig jaar nog werden er 2 competities gespeeld, een na en een voor het seizoen. Alleen voor de competitie na het seizoen keerde organisator Karl Rappan reiskosten vergoedingen van ƒ10.000 per wedstrijd uit. Dat bedrag is opgetrokken tot ƒ15.000 en geldt nu ook voor de competitie die vlak voor het seizoen gehouden wordt. Manager Hartmann van Den Haag: 'Dat vormt een aantrekkelijke aan bieding. Het wordt steeds moeilij ker clubs te interesseren voor vriendschappelijke wedstrijden om dat zulke ontmoetingen vrijwel steeds verlies opleveren. En je wilt voor de competitie toch graag wat internationaal contact Daarom is dit een voortreffelijke uitkomst'. De Intertoto-competitie in de nieu we opzet wordt gehouden van 7 juli tot 8 augustus en bevat voor elke club een zesde duels tellend programma op. Op 12 augustus gaat vervolgens de nationale com petitie van start Die vroege datum is gekozen om de nationale selec tie, die eventueel in juni 1974 bij de eindronde van het wereldkampi oenschap voetbal moet verschijnen, gelegenheid te geven om optimale voorbereiding door te maken. Die datum is nog geen geschilpunt geweest tussen FBO en KNVB. De FBO prefereerde 19 augustus om dat dan vrijwel alle vakanties zijn opgemaakt en omdat daardoor een langere pauze tussen twee competi ties wordt geschapen. En dat, zo vindt de FBO, versterkt de zoge naamde 'honger naar de bal'. Onderzoek in Duitsland moet uitkomst brengen Interim-voorzitter van de badmintonbond, Jan van Tiel. NSCHEDE (ANP) Voor de kunst- chtcompetitie werd gisteravond een edstrijd gespeeld. FC Twente ver- oeg daarin Sparta met 10. De nige treffer werd gemaakt door Brug- ink in de 74e minuut. Er waren 1.000 Beschouwers. mmrmwif ETBAL In Salonlk i speelde Ajax eren met 1-1 gelijk tegen PAOK. afis scoorde voor de Grieken. Haan or Ajax. ETBAL Door een doelpunt van toniou heeft Cyprus in groep 6 van de orronde om het wereldkampioenschap gewonnen van Noord Ierland. Het eas eerste winst voor Cyprus. In groep C an Bulgarije en Portugal aan de lei- Die mensen zijn gevonden door 'for mateur' Van Beusekom, maar de acht districts-voorzitters die het interimbe- stuur vormen, hoefden de namen niet te weten. Want zij willen naar een andere bestuursvorm toe. Waarmee de arbeid van Van Beusekom volstrekt nutteloos lijkt geworden. Van Tiel: 'Dat is niet het geval. De werkzaam heden van de heer Van Beusekom zijn niet voor niets geweest. Wij krij gen de totale lijst van vijftig, zestig namen, plus bevindingen'. Namen die mogelijkerwijs dus in een later stadium aan bod komen. Maar dat uitstellen, gezien juist de lengte van de bestuurscrisis, lijkt wat mis plaatst. Bovendien zou het voor de hand liggen dat veranderingen in de werkwijze van het hoofdbestuur wor den voorbereid. Van Tiel: 'Het inte rim-bestuur heeft als taak gesteld de lopende zaken te behartigen, een nieuw hoofdbestuur te zoeken en heeft ook aangekondigd eventuele structuur-wijzigingen voor te stellen. Als blijkt dat wijzigingen haalbaar zijn, moet je ze maar ineens voorstel len. We hebben dus gekozen voor een directe benadering. Bovendien: wan neer de gedachten van de districten niet aanslaan bij het nieuwe hoofdbe stuur, moet je weer op zoek naar een bestuur'. De veranderingen die het interim-bestuur voor ogen staan, vin den voor een belangrijk deel hun oorsprong in het amateuristische ka rakter van de Badmintonbond. Voor etn goed begrip: de NBB heeft zeven commissies, waarvan de voorzitters in het hoofdbestuur zit. Die binding wil het interim-bestuur opheffen. Van Tiel: 'Het voorzitterschap van zo'n commissie houdt veel werk in. Daar komt dan ook nog het werk in het bondsbestuur bij. Bij een loskoppe ling wordt de commissievoorzitter meer op zijn eigen terrein gedrukt, is er meer kans tot specialisatie. Het zijn amateurs, die moet je niet meer zorgen en geen andere zorgen geven dan noodzakelijk. Het probleem bij dat loskoppelen is dat het contact tussen commissie en hoofdbestuur verloren gaat. Daarom moeten in het hoofdbestuur nog twee coördinators komen, wier taak het is dat contact te verzorgen. Voor de inspraak van de commissies bij de planning op langere termijn denken we aan een soort beleidsraad van hoofdbestuur, com missie-voorzitters en eventueel dis tricts-voorzitters'. Veranderingen aan de bestuurlijke top van de bandmin- ton-wereld worden niet alleen door het interim-bestuur nagestreefd. Ook Ton van Beusekom stond bij zijn formatie-poging een ombuiging voor ogen, zij het meer een mentale dan organisatorische. Van Beusekom na melijk wil van het starre amateurisme af en naar commerciële aanpak toe. Süonsoring is echter in de huidige situatie vrijwel" onmogelijk, omdat het maken van reclame verboden is. Hoe staal het interimbestuur tegenover die professionelere benadering? Van Tiel kan alleen zijn persoonlijke me ning geven: 'Bij sponsoring zou ik aitija het totale karakter voorop wil len stellen. Sponsoring kan voor een vereniging echt wel iets betekenen en is ook nodig want zonder nu direct aar. loonderving en dergelijke te den ken je hoogste teams kun je niet meer door je vereniging verzorgen, tweehonderdtwintig leden kunnen niet meer opbrengen wat nodig is voor die top van twintig man. Maar als je sponsort, betrek het dan niet op individuen. Hoewel de gelden van de sponsoring uiteraard voor een grooi gedeelte naar de top gaan, moet je zeker niet voorbij gaan aan de brede laag. Je hoeft bijvoorbeeld niet dankzij de sponsor ieder lid een rac ket te geven, maar je kunt bijvoor beeld wel het shuttle-verbruik daaruit bekostigen. De vereniging Slotermeer. waar ik voorzitter van ben, heeft zo'n 2500 leden en geeft per jaar drie tot vier mille aan schuttles uit. De Badmintonbond loopt al lang ach ter de ontwikkelingen aan. Het kader probleem wringt niet alleen op bonds- niveau, maar ook op district- en vere nigingsniveau. Commercie en reclame dringen zich op, maar voorbereidin gen om goed beslagen ten ijs te komen zijn (zoals overigens overal in de sportwereld) nauwelijks getroffen. Toch is formateur Van Beusekom, die zichzelf een blijmoedig man noemt, niet somber gestemd. Evenals Van Tiel. Want de Badmintonbond is niet ten onder gegaan zoals sombere kran tekoppen vorige september in grote letters verkondigen. Het enige dat is verdwenen is het bondsblad, dat alle leden in de bus kregen. Waarmee een belangrijke schakel in de interne com municatie lijkt te zijn weggevallen. Van Tiel: 'De verschijning is tijdelijk gestaakt. We vonden de inhoud niet zodanig dat het de kosten rechtvaar digde. Het blad is meer dan vijftig pet. duurder dan begroot. En gezien de tekorten, is een besparing van ruim negenduizend gulden per maand zeker te billijken'. HANS SCHMIT ROTTERDAM Jan Boskamp, mid denvelder van Feyenoord wordt maan dag geopereerd aan een meniscus, die hij opliep in de wedstrijd NEC-Feije- noord. Deze nieuwe blessure betekent de tweede grote teleurstelling voor Boskamp die aan het begin van de competitie ook al ernstig geblesseerd raakte in het vriendschappelke duel tegen West Bromwich Qlbion, de wed strijd waarin ook Rinus Israel voor maanden werd uitgeschakeld. Een te- neergeslagen Boskamp: 'Ik had dan wel geen vaste plaats in het eerste elftal, maar behoorde in elk geval tot de slectiegroep. Ik vind het verschrik kelijk dat ik, nu Feyenoord voor zulke belangrijke en misschien beslis sende wedstrijd staat, niet van de partij kan zijn. Ik hoop dat dit mijn laatste blessure is. BASKETBAL De Zandvoorlse vereniging The Lions wordt dit seizoen gesponsord door het uitzendbureau Raad en Daad. De firma die na dat jaar een optie voor nog eens drie jaar op de club heeft, zal een bedrag (naar eigen zeggen) van tussen S0.000 en 120.000 gulden in The Lions steken. De Haarlemse firma Kennemer Intersport gaat Haarlem Cardinals steunen. Meer dan een forse do natie belooft dat echter niet te zijn. AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond heeft voorlopig de beslissing ten aan zien van Josef Hury als bondscoach uitgesteld. Dt is het gevolg van be schuldigingen die tegen de Hongaar werden uitgebracht De bestuurders van het NHV zullen deze week nog in Frankfort onderzoekingen doen naar de persoon van Josef Hury. Het bondsbestuur van het NHV en Hury waren vorige week tot overeen stemming gekomen. Dit weekeinde echter werd het bestuur verteld dat Hury onder andere een aantal finan ciële manipulaties had gedaan, die hem onaanvaardbaar als coach zouden heb ben gemaakt, wanneer de beweringen op waarheid berustten. Daarop nodig de het bestuur Hury uit voor een bijzondere vergadering. Het NHV ver strekte daarna het volgende communi que: De beschuldigingen aan het adres van Josef Hury geuit, zijn uit voerig door het bestuur van het Ne derlands Handbal Verbond met hem besproken. Josef Hury ontkende de beschuldigingen en zal er maatregelen tegen nemen. Hij verklaart de be schuldigingen die tegen hem zijn uit gebracht afdoende te kunnen weerleg gen. Het bondsbestuur van het NHV zal daarnaast opnieuw een onderzoek instellen en komt hier nader op te rug. Het bestuur van het NHV zal naar aanleiding van zijn onderzoek het uit eindelijke besluit nemen hoe verder gehandeld moet worden met betrek king tot Josef Hury. Zou Josef Hury in dienst worden genomen, dan zal een persconferentie worden gehouden waarop hij aanwezig zal zijn. ADVERTENTIE Ahoy' probeert opnieuw driemaal is scheepsrecht Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Zeven ijshockeywedstrijden vermeldde het program- a van Rotterdams sporttempel voor dit seizoen. Een schuchter be gin, waardoor de bevolking opnieuw kennis kon maken met deze tak van sport. Maar zo nuttig als het programma oogde, tóch werden er slechts zes wedstrijden afgewerkt. De laatste ontmoeting werd ver- Ij plaatst naar het Haagse Houtrust. thuishaven van het deze competitie ^geïnstalleerde topteam Den Haag/Rotterdam. De reden: de voorgaan de avonden trokken dermate weinig belangstelling, dat het niet ver antwoord werd geacht nogmaals een ijsvloer aan te leggen. De conclusie is duidelijk: ook het tweede experiment om ijshockey in Rotterdam te populariseren en enigs zins rendabel te maken, is mislukt. Zoals Rotterdam twee jaar eerder eveneens apathisch reageerde toen er ?en eerste poging naar de gunst van iet grillige publiek werd gedaan. Harry Hofmeester, bedrijfsleider van het immense sportcomplex: 'Het is inderdaad niet naar wens verlopen. We hoopten met Raak een goede gooi te doen. We kwamen echter niet aan öns streefgetal van rond de 3.000 toeschouwers toe. Een wedstrijd bena derde dat getal, die tegen Tilburg, de overige bij lange na niet. En ijshoc key wordt bij ons pas interessant, als we een dergelijk gemiddelde realise ren. Want hier zit je met extra kos ten. De ijsvloer moet vaak wijken Voor andere evenementen.' kwaliteit £en logische gevolgtrekking luidt: Rotterdam is niet te interesseren voor leze tak van sport. Dat nu wordt door lofmeester nadrukkelijk bestreden. Jij ziet wel degelijk mogelijkheden. Als er maar aan één dringende voor gaarde wordt voldaan: er moet kwali teit worden geboden. Hofmeester: .'Het bestuur van Den Haag-Rotterdam «piegeide dat ons voor. De belofte is echter niet ingelost. De prestaties van de ploeg waren niet spectaculair. Ze ker in de belangrijke beginfase van het proiekt. De start is met zulke experimenten enorm belangrijk. Het was ook onze bedoeling om met aan trekkelijke tegenstanders te openen. Zélf hadden we Tilburg, de Neder landse kampioen, en Smoke Eaters, dat naam heeft gemaakt door een grootse overwinning tegen het oude Rotterdam te realiseren, voor ogen. Dat bleek niet te kunnen. Het scheen onmogelijk om een andere tegenstan der dan Parijs te strikken. Daar heb ben we protest tegen aan getekend, maar het hielp niets. Parijs is nota bene één van de zwakste ploegen uit het toernooi om de Cup International. Die wedstrijd was slecht zoals te ver wachten viel. En het heeft de andere recetteciifers ongetwijfeld negatief beïnvloed. Dat betekent echter niet dat ijshockey in Rotterdam niet te exploiteren is. Als je maar een goede show biedt. Tennis is ook niet popu lair in deze omgeving. Niettemin trok het profcircuit 48.000 mensen.' Hofmeester zegt niet dat de contakten met sponsor Raak definitief verbro ken zijn ('Er is afgesproken dat we binnenkort de gehele gang van zaken eens analyseren. Hoe het eventueel wel zou kunnen. Conclusies zijn nog niet getrokken'), maar is wel teleur gesteld in de houding van het be stuur. Een bestuur dat koeien (ijshoc- keyteams) met gouden horens (presta Standen in de verschillende com petities: COUPE nn - NijmegenHIJS 1-5, Tilburg Tr—Thialf 14-2, Nij megenDen Bosch 7-7, Thialf Nijmegen 13-2, CPLSmoke Eaters 11-5, Smoke EatersHIJS 1-4, Tilburg Tr —HIJS 5-7. Stand: HIJS 11—19 CPL 14—19 Tilb. Tr. 10—16 Brussel 13—14 R'dam/DHg. 9—13 Smoke E. 12—11 Den Bosch 12—11 Thialf 12—4 Nijmegen 13—2 Cupinternational Nijmegen HIJS 1-5, R'dam/DHg—Grenoble 15-2, Smoke EatersGrenoble 64. HIJS—Grenoble 8-2, Smoke EatersHIJS 14, BrusselGre noble 11-5. Stand: Tilb. Tr. 12—23 HIJS 12—21 R'dam/DHg. 14—18 Brussel 15—17 CPL 12—13 USAFE 11—12 Smoke E. 11—11 Grenoble 16—7 Nijmegen 16—6 Paris V. 13—4 ties) beloofde. De verrichtingen van Den Haag-Rotterdam pakten evenwel niet schokkend uit. Of juist wel. Want in tegendeel tot wat beweerd werd bracht men een doornseeforma- tie op de proppen. De veelgeprezen export Wayne Maxner was niet meer dan een 'gewone Canadese speler' en verkeert inmiddels met acht andere importspelers' weer in Canada. Het door Raak gesponsorde team zorg de niet voor een knaleffect, in Den Haag evenmin. De ploeg is aanmerke lijk zwakker zelfs dan het aloude HIJS, dat het gevecht om de sympa thie van het publiek in zijn voordeel heeft beslist. Het bestuur van Den Haag-Rotterdam heeft inmiddels laten doorschemeren volgend jaar wel met een sensationeel team naar voren te komen. Het is min of meer een verplichting na dit zo desastreus ver lopen seizoen. Hofmeester sluit de mogelijkheid echter beslist niet uit, dat er naar een andere opzet wordt uitgekeken. Hij zegt: 'We hebben twee slechte ervaringen met de zes daagse achter de rug. De laatste keer besloten we het zelf met medewerking van Peter Post te organiseren. Met succes, zoals bekend mag worden ge acht. Anderzijds: dit was een verlie zend paard, het is best mogelijk dat het in een winnend paard wordt om gezet. Maar dan moet er wel het een en ander gebeuren. Ik neem aan dat er ook wel iets aan de organisatie gedaan wordt. Die meneer Muller, directeur van de frisdrankindustrie, zal daar niet aan voorbijgaan.' Een van de voornaamste overwegin gen om het diemaal scheepsrecht uit te proberen vormt de identiteit van Rotterdam, de typische arbeidersstad. Hofmeester heeft nageslagen waar in Canada ijshockey het meest in de belangstelling staat. Hij: 'Het is me duidelijk geworden dat exploitatie van deze sport zich in het bijzonder leent in industriesteden. In een hard leefklimaat floreert ijshockey. Daarom ben ik er wel haast van overtuigd dat bij een optimale organisatie en een aantrekkelijk programma ijshockey in Rotterdam wel degelijk bestaansrecht heeft.' JOHN LINSE 14 februari 1973 derde klasse Prijzen van: 25,zijn gevallen 50,zijn gevallen 50,zijn gevallen 50,zijn gevallen 50,zijn gevallen 100,zijn gevallen 200,zijn gevallen 400,zijn gevallen 1.000,zijn gevallen 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 6 op nummers eindigende op: 50 op nummers eindigende op: 98 op nummers eindigende op: 11 op nummers eindigende op: 73 op nummers eindigende op: 82 op nummers eindigende op: 916* op nummers eindigende op: 867 op nummers eindigende op: 058 op nummers eindigende op: 8332 Een prijs van: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,— is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: De prijs van: 10.000,— is gevallen op het nummer: 25.000,is gevallen op het nummer: 50.000,— is gevallen op het nummer: 100.000,is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 250.000,is gevallen in de serie U op het nummer: En een troostprijs van 4.000,op nummer van elk van de andere series. Een extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie N op het nummer: En een troostprijs van 5.000,op nummer van elk van de andere series. 085599 011453 031241 016002 018036* 095662 043371 056453 047554 064300 064300 054257 054257 ATTENTIE: op een met een gemerkt nummer is ook nog een van de lagere prijzen gevallen. Hury heeft niet alleen de beschuldi gingen ontkend, hij heeft enkele ook weerlegd; Hij kon niet aantonen dat zijn financiële levenswandel onbespro ken is, maar dat hij het werk heeft gedaan in Frankfort, dat hij beweerde te hebben verricht. Aangezien het NHV meent dat het niet in de eerste plaats aan Hury is aan te tonen dat hij onschuldig is, maar aan het verbond dat hij schul dig is, wordt op dit moment in Frankfort onderzocht of Hury op fi nancieel gebied wetsovertredingen heeft begaan, dan wel zijn verplich tingen niet is nagekomen. Hury overlegde een brief van het directiepersoneel van do universiteit van Frankfort waarin stond dat hij sinds 1966 als handbaltrainer werk zaam is aan de Goethe Universiteit in Frankfort. Bovendien was er een schrijven van het ministerie van cul tuur van de deelstaat Hessen met de mededeling dat de gediplomeerde sportleraar Josef Hury sinds 1 juli 1966 als gymnastiekleraar in dienst is en in die periode zijn organisatori sche en vaktechnische kwaliteiten heeft gedemonstreerd. Het bondsbestuur van het NHV ver wacht dat de definitieve beslissing ten aanzien van de benoeming van de nieuwe bondscoach pas tegen het ein de van de volgende week zal kunnen worden genomen. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM 'Er is nog geen sprake van dat wij een Poolse trainer hebben aangetrokken', aldus Ab Pol man, vice-voorzitter voor financiële za ken van de Nederlandse Volleybal- bond en in verband met de ziekte van voorzitter Piet Bruin, tijdelijk plaatsvervangend praeses van die bond, naar aanleiding van berichten dat de NeVoBo een nieuwe trainer had. 'Wij weten alleen dat de Pool Ben Krysik er iets voor voelt om naar ons toe te komen en dat omgekeerd wij wel een voorkeur hebben. Er zijn echter nog lang geen contracten gete kend. De heer Krysik moet eerst nog toestemming van de Poolse regering en de Poolse bond hebben. Bovendien moeten wij hem nog persoonlijk spre ken'. Krysik is leraar lichamelijke oefening in Polen en is in volleybalkringen een gewaardeerd deskundige. Hij heeft onderraeer de Poolse dame- sploeg voor de Olympische Spelen van Mexico voorbereid. Het ligt in de bedoeling van de NeVoBo, de heer Krysik als hij komt ook te belasten met het vormen van het technisch kader van de volleyballers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13