eoeo Radio-documentaire over Paaseiland Een valk voor 'n koningin a Enilensie-natiënt in plas water verdronken door Catherine Garkin Vrachtwagen vol met sigaretten gestolen Beheerder misleidt overvallers: buit maar 2000 gulden i TROUW/KWARTET WOENSDAG 14 FEBRUARI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV MARY PERKINS Pril begin van toerisme HILVERSUM Sinds kort is op het Paaseiland een pril begin ont staan van toerisme, dat wil zeggen het eerste hotel is verrezen. Dank zij de aankomst van een schip enkele malen per jaar en dankzij een vliegveldje, dat sinds kort is aangelegd is, voor een enkeling een va kantieverblijf op dit bijzondere eiland mogelijk. Een eiland, dat al sinds eeuwen aantrekkingskracht uitoefent op ontdekkingsreizigers. IN DE GOUDEN GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. 358. Toén kwamen él dwazer werd het de twee dikken binnen in hun boerepak. Vier schoutendienaars had den hen aan 't kasteel gebracht De twee makkers moesten aanschuiven naast de edelman. hun vroegere „meester": maar dat hij dat was, wis ten zij alleen. En wéér schoven de zware gordij nen voor de ingang der zaal ter zij: Reyer cn Bas, twee bange, verlegen kwajongens, stonden in de opening, naast de twee dikken kregen ze hun plaats. Daarna verschenen de beide juffers uit de Gouden Gaper op de drempel. Juffer Ursel, erg verbouwe reerd door al die pracht, zou toch haar keurigheid laten zien. Ze stapte vooruit, wilde al een deftige, heel voorname buiging maken gaan; maar vergat de gevaarlijke gladheid van spiegelend-geboende vloer: ze schoot uit en gleed languit neer halverwege onder de tafel. Twee, drie dienaars tegelijk hielpen haar overeind. Toen kwam de laatste gast: de nacht wacht Hij stuntelde neer naast de juffers. De vierkante, eindelijk, moest plaats nemen tegenover zijn meesteres aan het andere eind van de tafel. KARELTJES GROTE AVONTUUR 149, Geurtjes haalde de plaat van de wand en zette die op het buffet, tegen de glimmende koffiemachine. Nu was daar net een schilder aan het werk geweest, die een potje verf en een kwast had achtergelaten. J. J. Geurtjes pakte die kwast beet en begon met meesterhand een aantal letters te schilderen op de achterkant van die plaat. Ook daarin bleek hij niet vermoede kwaliteiten te hebben. En we moeten eerlijk bekennen, dat onze tekenaar de grootste moeite heeft gehad Geurtjes' fraaie letters op de tekening na te bootsen. Dat is trouwens wel te zien ook. Maar goed. daar gaat het niet om. Geurtjes schil derde dus met rappe hand de volgen de fraaie volzin op het karton: 'We gens onregelmatigheden voorgoed ge sloten.' Toen dat gereed was, zocht hij een aantal spijkers en een hamer op, duwde deze nuttige voorwerpen in de nog steeds gebonden handen van de gevangenen en dwong ze vervol gens naar de uitgang van Sprookjes land te lopen. Daar aangekomen zei hij: 'Lelijke kleine Asmar, laat je eens gauw zien, dat je nog wel voor iets andèrs geschikt bent dan voor de misdaad. Kom aan. Ik bind jullie even los. Zie zo.dat is gebeurd. Zet nu rap je eerste schreden op het achtenswaardige timmermanspad en spijker met dit artistieke bord de kassa dicht. Als je er niet bij kunt, dan wil de tovenaar wel zo vriende lijk zijn je even op te beuren. Daar ben ik zeker van.' En zo geschied de het ook. Asmar werd door de tovenaar opgebeurd en hier zien we hem nu met forse hamerslagen het bord vasttimmeren op de kassa van Sprookjesland. We nemen aan dat er nu wel niet veel bezoekers zullen komen. FERDINAND Een van de moderne ontdekkers is Ered van Leeuwen, die aan de hand van zijn belevenissen een documentai re heeft samengesteld, die vanavond van half elf tot half twaalf via Hilver sum 2 (FM) op de radio zal worden uitgezonden. In het dagelijks leven is Van Leeu wen plaatsvervangend hoofd van de Regionale Omroep Zuid in Maastricht (ROZ). Verscheidene malen heeft hij reportages buiten zijn werkgebied ver zorgd. Hij bezocht het eiland samen met de Belgische paaseilandkenner J. Luyten. Niet alleen de moderne toeristische aanwinsten kregen zijn aandacht, maar natuurlijk ook de opvallende vondsten, die het eiland kenmerken: de Maoi's, dat zijn de reusachtige stenen beelden, die het eiland over de wereld bekend hebben gemaakt. Tot vandaag de dag is de herkomst van de steenkolossen niet bekend. Ook de Noor Thor Heyerdahl is het niet gelukt op zijn speurtochten, die hij in zijn boek 'Aku, Aku' heeft verhaald, meer over de oorsprong van de Maoi's te weten te komen. Van Leeuwen dook vervolgens in de boeiende historie van het mysterieuze eiland, waar eeuwen geleden twee EO-film over emigratie van Sowjet-joden HILVERSUM —'Naar het beloofde land' heet de documentaire, die de BBC heeft samengesteld van de erva ringen van joden, die hun geboorte land verlieten om naar Israël te gaan. De EO zendt morgenavond deze film uit. Een cameraploeg heeft een groep jo den van het moment af dat zij pro beerden Rusland te verlaten door middel van een uitreisvisum tot hun aankomst in Israël en de tijd daarna gevolgd. Bij kankomst zijn deze mensen, die in hun eigen land vaak worden onder drukt gelukkig, later blijkt dat toch voor velen het aanpassen in het nieu we vaderland niet altijd makkelijk is. VARA wil regio anders belichten HILVERSUM De VARA wij buiten de normale uitzenduren van de televi sie regionale zenders gaan gebruiken voor het 'testen' van informatieve programma's, die over een bepaalde streek handelen. De VARA is van oordeel, dat de kijkers buiten de randstad zichzelf te weinig herkennen in het landelijk televisieprogramma. De VARA stelt zich voor een informa tief programma, dat de problemen van een bepaalde streek behandelt, eerst in een voorvertoning aan de bewoners van de betreffende regio te tonen om de betrokkenen daarop twee weken de gelegenheid te geven via VARA-gespreksgroepen aanmerkingen te spuien. Daarna wordt de uitzending opgenomen in een landelijk amuse mentsprogramma, dat men dan uit een zaal in de betreffende streek wil uitzenden. Hoewel programmacommissaris J. W. Rengelink in een pre-advies aan de raad van beheer van de NOS over dit voorstel heeft opgemerkt, dat de kij kers buiten de randstad met een der gelijke aanpak zeker gediend zouden zijn, ziet hij ook wel enkele juridi sche en technisch-facilitaire proble men. Hij vraagt zich af of de omroep wet dergelijke uitzendingen via een regionale zender mogelijk maakt. BREDA De 27-jarige J. VAN Pop- pel uit Gilse, die aan epilepsie leed. is verdronken in een plas van negen centimeter diep. De man werkte als huishoudelijke assistent bij een be jaardentehuis in Breda. Hij moet plot seling zijn gevallen tijdens werk bui ten op het terrein en is toen in de plas terechtgekomen. Hij was al dood toen hij korte tijd later door het personeel werd gevonden. stammen woonden, de zogenaamde langoren en kortoren, die elkaar te vuur en te zwaard bevochten. Maar ook liet de radioman de bevolking zingen, openhartige en vurige liede ren over de liefde van nu. In de radio-documentaire is verder een gesprek opgenomen met de burge meester van Texel, het eiland waar vandaan destijds mr. Jacob Rogge veen. de oorspronkelijke ontdekker van Paaseiland, wegvoer. In Huisconcert, de NCRV-tv-serie over kamermuziek, die wordt gepreseiM) door Theo Olof, treedt vanavond het Concertgebouw pianokwartet op. 28 Het is precies wat hij niet zei. Daar om begonnen we te raden.' Ik wiide er niet meer over praten. 'Nou, wilt u me de stokerij laten zien?' Ik keek om me heen in een poging van onderwerp te kunnen ver anderen. Maar Galium Sinclair hield aan. 'Dus u vermoedde dat u William zou gaan verliezen.maar hij stierf voordat u het zeker kon weten. En toen werd uw vader gedood. Er werd veel over geschreven in de kranten. Veel ge praat. krijgszuchtig gepraat. Iedereen was erg opgewonden. En toen zeiden ze dat de schuldigen gestraft waren en daarna hoorden we niets meer. Ik wist natuurlijk dat William een zus ter had. Ik dacht aan u Twee mannen hadden dit nu tegen me gezegd, ieder op zijn eigen ma nier. Ze hadden aan me gedacht, zon der me te kennen. Maar van mijn grootvader was geen woord gekomen. Mijn vroegere angst keerde terug, het gevoel ongewenst te zijn. Meer dan ooit was ik vastbesloten dat Callum Sinclair mij de stokerij zou laten zien. Ik zou mijn grootvader bewijzen dat ik vrienden had. Ik zou dezelfde rechten verwerven als William. 'Gepraat, ja. er was veel gepraat. Er zou veel méér gepraat zijn geweest als een van hun kostvare handelsmissies in gevaar was gekomen of wanneer bandieten een opiumlading hadden geroofd. Maar een man van God. nou, er zijn genoeg anderen. Dat is de manier waarop ze denken.' 'Dacht u dat er strafexpedities zouden komen?' Ik zuchtte en schudde langzaam mijn- hoofd. 'Nee, dat zou ik niet eens willen. Ook niet in de moeilijkste ogenblikken. Ik wist dat het laatste gebed van mijn vader zou zijn ge weest. voor hij stierf, dat geen on schuldige of misleide mensen zouden worden afgeslacht om voor zijn leven te boeten. Ik denk dat hij altijd verwachtte om op een dergelijke ma nier te sterven, in China. Nee, hij wilde zeker geen wraak.' Hij knikte en staarde me geruime tijd strak aan. 'Ik denk dat ik uw vader zeer gerdspekteerd zou hebben als hij was zoals u vertelt. En u mocht aannemen dat William net zo gewor den zou zijn.' 'Waarom?' 'Hij had geen ontzag voor macht. Ik héét te moeten buigen voor macht, en ik Héét het soort achting dat je verschuldigd bent aan mensen omdat ze een zekere positie bekleden. Zoveel van hen voelen de behoefte om dingen te bezitten en vast te houden. Wat van hen is, is van hen. Het volle pona meer niet.' Ik schudde verbaasd het hoofd. 'U bent een vreemde man. Callum Sin clair. U zou erop uit moeten gaan om het arbeidersprotest te organiseren. Praat u altijd op deze manier? In tie keuken wilde u geen woord zeggen.' 'In de keuken had ik zinloze, lege woorden moeten uitspreken. Ver wachtte u dat ik aan mijn pet zou tikken en u welkom heten op Cluain? Dat laat ik aan andere mensen over. Er zijn genoeg strooplikkers in de buurt.' Nu lachte ik. 'Als u eens wist hoezeer dat soort dingen me koud laat! Nie mand heeft me op Cluain verwel komd. Doet u dat nu?' Hij schudde zijn hoofd. 'Nee, dat zou ik niet kunnen. Ik weet niet of het juist is dat u gekomen bent. Misschien zult u er spijt van krijgen. Misschien niet. Uw grootvader is er een van het volle pond, vergeet dat niet. Een ding zal ik u vertellen. Toen uw broer hier voor het eerst was lieten ze hem niet zijn eigen weg zoeken naar de stoke rij. Nee, geen verloren zoon smaakte ooit een warmer welkom. Er werden uren besteed om hem te laten zien hoe alles werkte. Hij kon er die eerste dal onmogelijk meer dan een kwart van begrijpen. En dan de proef- ceremonie in het kantoor van de meester. Uw lieve broer was half tipsy tegen dinertijd. Angus Macdo- nald deed zó z'n best om in enkele uren tijds alles in Williams hoofd te stampen wat hem normaal gezien meerdere Jaren zou kosten om te leren, dat hij het bijna helemaal be dierf. En bovendien probeerde hij Van een verslaggever AMSTERDAM Een vrachtwagen geladen met acht miljoen sigaretten is gestolen van het Spaarndammerplant- soen in Amsterdam. De vrachtwagen, een DAF, kenteken ZV 15-34, met blauwe cabine en gele oplegger, was geheel afgesloten en bevatte 1543 do zen sigaretten (Gladstone en Lucky Strike), die bestemd waren voor uit voer naar België. Uit de winkel van Peiger aan de Prinsestraat in Den Haag zijn veertig suède jassen ter waarde van zestiendui zend gulden gestolen. Voor vele dui zenden guldens aan grammofoonplaten, afspeelapparatuur en andere elektri sche apparaten is buitgemaakt bij een inbraak in een winkel in de Steen straat in Arnhem; de politie kon gis teren nog niet tot een juiste schatting komen, zó veel was er verdwenen. Van een verslaggever UITHOORN Bij een overval op het postkantoor van De Kwakel bij Uit hoorn hebben twee mannen gister middag tweeduizend gulden buitge maakt. De mannen kwamen, gemaskerd met bivakmutsen, het kantoor binnen en dreigden met iets dat op een pistool leek. De kantoorbeheerder slaagde er in de manner. te misleiden door hun slechts een deel van het aanwezige geld te geven. Daarna duwden de overvallers de beheerder in een kast en verdwenen met de buit in een gele auto. Te haastig Horizontaal: woorden invullen die be- tekemen: 1 klinker, 2. deel van de bijbel, 3. bloeiwijze, 4. rijsmiddel, 5. aalgeer, 6. gevaarlijke kans. Bij juiste oplossing vormen de begin letters de naam van een soort ezel. Er zitten lofivaardige kanten aan 'Waaldrecht', de serie sodiale televisie spelen van de VARA. Het belichten en beoordelen van eigentijdse problema- tieken kan in gedramatiseerde vorm meer effect hebben dan welke andere uitleg ook. De Nederlandse kijkers zien bovendien het liefst spelers van eigen bodem. Maar dat kan niet betekenen dat ze tamelijk kritiekloos alles zou den consumeren. Ze zijn tenslotte door het volgen van vele qua inhouden uitbeelding bijzonder hoogwaardige buitenlandse produkties niet zo'n klein beetje verwend. Met dit laatste lijkt de VARA bij het uitwerken van de dertiendelige reeks te weinig rekening te hebben gehou den. Wat ik er tot nu toe van heb ge zien, heeft mij de indruk gegeven dat die afleveringen te haastig in elkaar zijn gezet. In het dinsdag uitgezonden spel Jubileum heeft auteur Kees Ho- lielioek een aantal aardige ideeën ver werkt. De uitbeelding echter rammelt nogal. In verscheidene rollen wordt te houterig gespeeld. Het plaatsen van de tekst is soms ama teuristisch. Misschien is het als under acting bedoeld, maar het resultaat is een toonloze matheid, zonder effect uiteraard. Hugo Metsers als de jonge beeldhouwer, kwam voor mijn gevoel met zijn ietwat flegmatisch cn ironi serende speeltrant het dichtst bij de bedoelingen van de schrijver. Het tegenspel dat hij kreeg, was vaak te vlak om realistisch te kunnen worden. De samenstellers van de nuttige ru briek Koning Klant weten toch elke keer weer verbazingwekkende zaken op Radio vandaag HILVERSUM I VARA- 7.00 Nws. 7.11 Oclitendgymn. 7.20 Dag woensdag: muz. bij het ontbijt <7.25 Van de voorpagina.) VPRO 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen van dc dag. 8.23 Dag woensdag - verv. (8.35 Van alle markten thuis.) 9.00 (Si Radiowcekblad. (9 15 Koning Klant: 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.45 V.d, kleuters: 11.00 Nws.) 12.00 Brielle - Centraal: gesprekken. 13.00 Nws 13.11 dingen van dc dag. 13.25 (Si Licht vokaal en instrumentaal ensemble cn zangsol 13 45 Gesproken portret. 14.00 (Si Speelruimte: hedendaags progr. voi goede jeugdherinneringen. 116.00 Nws.) 17.00 Om roep Ork. met sol klass.muz. 17 55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. P P. 18 20 Ultz van de R K P N. VARA: 1830 (S) Dansork met sol EO: 1900 Klankbord: act., inf en comm 19 15 SLicht ensemble 19 35 (S) WIJ hebben een woord v.d. wereld geestelijke liederen. 20.00 Studie en inf. 20.30 (S) Woensdagavond-Finale: gevar progr. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la carte- verzoekpl.progr. 22 20 Aktua. 22 30 Nws. 62.40 Michael Strogoff, verv.hoorspel. 23 10 (S) In Plm Jacobs Notenbar: licht muz.progr. 23.55 Nws HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (Si Ontbijt ZO's Soosigevar. progr.'<7.30 Nws: 7.41 Aktua; S 30 Nws: 8.36 Gvmn. v.d. vrouw) 10.00 (S) V.d. kleuters 1030 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw 1130 Aktua KRO: 11 45 Bejaarden- progr. 11.55 Med. 12.00 <S) Van twaalf tot twee: gevar progr (12 26 med t.b.v. land en tulnb.: 1230 Nws: 1241 Echo: 1300 Raden maar.) 14 00 Huisbezoek pastoraal gesprek NOS: 14.10 Onder de groene linde: oude liedjes cn balladen 14.30 (S) Aspecten van de kamermuz 15.30 Nws. 15 33 meer over minder: De stem van de sprekende minder- OPLOSSING VAN GISTEREN TV vandaag Hor.: 1. model, 5. mat, 7. Ares, 8. dos, 10. adé, 11. pos. 12. pa. 13. te, 14. mak. 15 Lea, 16 las, 17. keet. 18. egel, 20. boer. 21. gas, 22. rood. 24. el 25. toon 26. do. 27. Roer 28. min. 29. hees, 30. maat. Vert: 1. maatregel 2. orde, 3. Dee, 4. es. 5. mos, 6. as, 8. dok, 9. haat, 11. pas, 12. peer. 14 mal 15. leed 16. les, 17. koon. 19. gal 20. boor 22. roes. 23. pnt. 25. toe, 26. dia. 27 re. 28. ma. NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NCRV 17.00 Kinderprogramma Williams tong op te voeden in de pracht en kwaliteit van Cluains whisky in alle stadia van rijping, tot William, geloof ik. nauwelijks meer rechtop kon staan. De oude man legde het er zó dik op, dat William bijna alles had weggegooid, toen en daar. Een ogenblik dat ik dat de balans precies in evenwicht hing, of William wel of niet zou terugkeren naar Clu ain. Uw grootvader zag zijn diepste wens in vervulling gaan en hij strekt zijn grote klauwen uit om ernaar te grijpen voordat het hem kon ontglip pen. Macht, macht en hebzucht. Al dus, juffrouw Howard, na alles wat ik gezegd heb. bent u er nog steeds zeker van dat ik u de stokerij moet laten zien?' Ik knikte nederig. 'Ja.ja, alstu blieft. Ik denk dat ik u vertrouw Callium Sinclair. U bent verschrikke lijk oprecht, en ik vertrouw erop dat u me niet zult uitlachen omdat ik een vrouw ben en dom zal lijken in dingen waar mannen meestal iets van weten.' Hij draaide zich op zijn hielen om. 'Dom bent u niet. anders zou u niet op deze manier praten. Een vrouw, ja.maar vrouwen kunnen duivels zijn, omdat ze hun slimheid zo goed weten tc verbergen. Ze vangen een man onverwacht. Goed dan. Ik ben de heer van Cluain niet, maar ik zal proberen te doen wat hij op dit moment behoorde te doen.' Schorseneren 600 gr. schorseneren 100 gr. bloem 1 el 3 dl. melk azijn Krab de schorseneren onder water schoon en zet ze daarna meteen op in water met een scheut azijn. Laat ze ongeveer tien minuten opkoken. Zo worden de schorseneren niet bruin. Na het afkoelen en uitlekken de groente in stukjes van enkele centi meters snijden. Maak van de bloem, het ei en de melk een beslag en haal hier de stukken schorseneer door heen. Bak ze in de hete frituur goud bruin. Mcmitip: kalfsgehakt, schorseneren, patates frites, beschuit met besscsap. NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Uitzending Stichting Socutera Journaal Uitz. van DS'70 Staatsloterij Die rote Kapelle Afl. 5: Het net scheurt Europese rubriek: Europese ontwikkelingen en Nederlandse belangen Studio Sport Den Haag vandaag Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Eddy Ready Go 19.50 Meeleven - progr. voor jongeren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Een hollende Hollander, sport- filmpje 20.45 Hier en Nu 21.30 Huisconcert: klass. en mod. kamermuz. IKOR KRO RKK 22.00 Kenmerk NOS 22.45 Journaal te sporen. Dat een rector in rijkl end lappen reclamemateriaal van eei lag ticuliere uitgever aan de ouder en zijn leerlingen toestuurt, is op :i#nde al vreemd genoeg: Maar het i_ te dol wanneer daaraan de seug abe wordt toegevoegd dat de kindere N der de aanbevolen encyclopedie licht het einddiploma niet zullen I enk Dat is meewerken aan agressiev u koopmethoden. Als het op verkopen aankomt, sïaéjk ons mannetje wel. Al eeuwen lanj yer ben we internationaal de reputati n d gekookte zakenlieden te zijn, die t cadeau doen. In het buitenland be ivl< reeksen spreekwoorden, waari\ atr Hollander te kijk staat als vel-ov og oren-haler. Nu zullen daar ook oor Turkse uitspraken bijkomen, lag 'Achter het Nieuws' van de V* deed een boekje open over de por tieve verkoop van tweedehands t ren aan Turkse gastarbeiders. D agt vag-richtprijs is bijvoorbeeld 7.8 ög' maar de handelaar vraagt 13.0 Üki Slechte propaganda voor de IN landse naam. Wel vraag ik m |Q( waarom die aspirant-kopers niet bij onpartijdige instanties infori uis of ze al dan niet worden beduvel (pe zijn immers allerlei begeleidende >id sten in het leven geroepen 1 ver daar dan niets van gemerkt van o -1 gelijke transacties De Surinaam let portage van Achter het Nieuws vo eel interessanter en meer aan het brengend dan wat AVRO's Tele lan daags tevoren had laten zien. ez< TON HïHe: ch rol lieid. 17,00 Bonthema's cn Swlngse mr jazz uit do Jaren 1935-1955. 17.20 Övei voorl,Mens en samenleving: ultz. v el min. van C R.M. 17.30 Nws. NCRV 17. Hier en Nu. NOS 18.00 Spiegel van Duitsland: muz uit de Bondsrepubliek. 18.30 18 41 Progr. v. blinden en slechtzi we ïp' sociaal-econ. orde. Samens US! S.W. Couwenberg, m.m.v. Prof Albeda en dr. J van den Doel. 19.L Haag vandaag 2000 Nws. 20.05 Woen ?d vond muz.mag (22.30 Het Paaseiland, r' 23 55 Nws HILVERSUM III AVRO 7 00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 8 02 Rudlojournaal. i 9 00 Nws. 9.0 [aa Negen-uur-shoq. 10.00 Nws. 10.03 Arb mr .tamlnen. (11.00 Nqs.) 12.00 Nws Radiojournaal. 12.06 Zet 'm op (13.00 r 1 14.00 Nws. 1403 De Hit-Visser. 15.00 ik 15 03 Cees van ZIJtveld. (16.00 Nws.) Nws. 17 03 Radiojournaal 17.06 P. "00 iet NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de D rnt Show. 19 00 Nws 19.02 De Paul Meier 4 (20.00, 21 00. 22.00 cn 23 00 Nws; 26 55 a 24.00 Nws. 002 Metro's Midnight 00 55 Nws fhi BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 er< inuz. 12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 uct weerber. en toneelagenda. Aansl. ojp te muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. Schoolradio. 14 25 Intermezzo. ?.yi jeugd 1450 Lichte muz (15.00 Nws Uit Schoolkoren. 16.00 Nws en beursber. Lichte muz 16.15 V.d. kinderen. med. 17.10 Lichte orkmuz. 17.55 lal uit soldaten, Lekenmoraa! en filosofie. 18.45 Spo Jn 18.55 Taalwenken. 18 57 Gramm.muz. «U Nws cn act 19.30 Lichte muz 19 40 Engels. 19.45 Missierubr 20.00 Folk ei )aa 21.00 Splinternws. 22.00 Nws. 22.05 ,.i. progr. 23.00 Nws 23.10 Lichte muz eK Nws. ele in< TELEAC w, 22.50 Hoe word ik de computer de baas? »k( - les 22 DUITSLAND I ro' 10 00 Journaal. 10.05 Journaal van l T01 vond. _10 30 Dagboek. 10 :5 Cultureel je{ 18.00 Cultureel Mag. 18 30 act mannetje. 18.55 Nordschau-Mag. 19.1 >01 dies Vater, TV-serie. 19.59 Progr. WDR: 8 20 en 8.55 Schooltv. 9 30 Sesal se. 11.00 en 11 45 Schooltv. 18.00 Ref 18 10 Vd kleuters 1815 Dr. med. 1 n Welbij TV-serie 18.40 Nws en act. 19 )ye med. Marcus Weiby, TV-serle) 20 00 .jji naai en weeroverz. 20 15 Act. cn riJ' 22 30 Journaal, comm. en weeroverz. net DUITSLAND II laa 17.00 V.d. kinderen. 17 60 Turnen, n]( Journual en weerber 17.35 Lussles At er. jeugdserie. us 18.05 Act. en muz. 18.35 Von Sheriffs und Banditen. TV-serlc. 1 vrouw. 19.45 Journaal, act. en 20 15 Act. Aansl.: journaal. 21.00 Der SCf meister. Toneelstuk. 22.25 Journaal, rij en weerber. DUITSLAND III NDR 16 30. 17.00 en 17.30 Schooltv «e 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Elektron) |jp, 19.15 Talking of Britain, TV-< n° 19 45 Weekjournaal in het Engels. Journaal en weerber. 20.15 Terra i dl doe. serie. 21.00 filmrep. 21.30 Klass. gel muz. met toelichting. DUITSLAND III WDR c 8.20 en 8.55 Schooltv. 9.30 ScsamJ k aa. .?o. 17 00 en 17.30 Schoolt 18 00 Sesamstrasse. 18.30 Vont ric u Essen. TV-cursus. 19.00 Zandmannetje e Voor Spaanse werknemers 19.15 Han '31 verkeer. 19.40 Rcg. nws. 19.53 Comm- rei Journaal en weeroverz. 20.15 Gastf pi, schuft. oude speelfilm 21.20 Alaska. film. 21.30 Adolf Winkelmann. Kasl 'ar Dezember 67, 11.54 Uhr; korte film Tagesmag. 22.05 Filmportret. BELGIE (Frans) 13.00 Management, TV-cursus. Schooltv 14.30 Wiskunde voor allen. Ier Schooltv. 16.40 Journaal. 16.45 -f]er progr 18.25 Klnderprogr. 18.30 Jcugdprogr. Un homme ..une ville. TV-serie. 19.30 J»nt nws. 1945 Weerber en journal d'une femme cu uiIRBJ "v-a,.. 21.50 Disc. Aansl.: Journaal. 10e BELGIE (Nederlands) aai 17.00 Jevanjong. er 18.40 Fabeltjeskrant. 18.45 Volksun teit. 19.20 Politieke tribune 19.35 Zof>'15' 19.40 Med. cn weerman 19.45 Jou' vc 20 10 Dubbeldekkors. TV-serie 20.35 A' mentsprogr. 21.10 Gesprek. 21.55 Cul nws 22.15 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6