'Voor gemeente beter als predikant eens opstapt' Zoeterwoudse burenhulp zou meer willen doen Kort nieuws uit de regio Ds. Makkenze uit Katwijk naar Joure Schooljeugd met 'hoofdonrein' De rijke historie van Koudekerk Kredieten voor Chr. kleuterscholen Marktberichten Papieren en geld uit auto gestolen REGIO KATWIJK AAN DEN RIJN Dit verhaal is een gesprek op de val reep. Want dominee Andries Makkenze (Roosendaal. 26-6-1920) gaat straks de hervormde gemeente van Katwijk aan den Rijn, die hij achttien en een half jaar trouw en met vreugde heeft gediend, verlaten. Zijn Parochianen zien hem maar node vertrekken, want hij is een meelevende, raadgevende pastor. Ik praatte met hem in zijn pastorie 'Teunie', die de voortekenaar van de aanstaande ontruiming al duidelijk toonde. U hebt hier met veel genoegen ge werkt; waarom gaat u dan naar Jou re? 'Ik ga echt niet weg, omdat het me niet meer bevalt, integendeel. Maar ik heb hier nu lang genoeg gestaan. Voor de gemeente is het beter, dat een predikant na zoveel jaar eens opstapt. En voor een ouder wordende dominee wordt die mogelijkheid steeds kleiner. Daarom meende ik nu deze unieke kans te moeten grijpen. Als ik hier tot m'n emeritaat had moeten blijven, zou dat dus dertig jaar zijn. Dat vind ik beslist véél te lang. Het is overrompelend snel gegaan. Ze belden op 16 november uit Joure of ik een hoorcommissie wilde ontvan gen. Die kwam al de zondag daarop. Ik was in de haast nog vergeten dat m'n vrouw dan juist jarig was. Na de dienst vroegen ze meteen of ik bereid was, met de kollega in Joure kennis te maken. Dit gebeurde woensdag en op maandag erna kreeg ik het beroep Het had werkelijk niet sneller ge kund.' Hoe was de ontvangst? 'Aller plezierigst; warm-nuchter, zou ik zeggen. Hoe komt men er toch aan, de Friezen stijf te noemeneZ zijn gewoon hartelijk.' Doodongelukkig Krijgt u het in Joure gemakkelijker? 'Er zijn minder hervormden dan hier. Maar één ding trekt me wel heel sterk aan: er is daar geen wijk-, maar een taakverdeling. M'n kollega Van Endt heeft de zorg voor de jongere en ik voor de oudere gemeenteleden. Verder kan ik liturgisch wat ruimer ademhalen dan hier. Doet u maar, zoals u meent, dat het goed is, zeiden ze. Ik houd van een rijkere liturgie. Maar die moet dan wel funktioneren. Als de gemeente niet mee doet, voel ik me doodongelukkig.' Hoe is de bevolking van Joure gods dienstig verdeeld? 'Hervormden een kwart, gereformeer den en roomsen eenvijfde; vijfender tig procent is onkerkelijk.' Is er meer dan één hervormde kerk in Joure? 'Ja, behalve de grote kerk, die na de brand van 1939 weer in de oude 17de eeuwse protestantse stijl is opge bouwd, nog een kleine, in de buurt schap Broek'. Wat denkt u van de kerkelijke situa tie in deze tijd? En wat verwacht u van de toekomst? 'Ach, wat zal ik zeggen; de één ver diept zich meer in algemene beleids lijnen, de ander stelt meer belang in desnaaste omgeving'. Ik vermoed, dat u het meer bij de naaste omgeving houdt. 'Inderdaad; ik voel me het meest thuis bij de groep, waar geleefd wordt, 'k Ben géén man van meerdere vergaderingen. De eerste jaren be zocht ik trouw die van de classis Leiden, nota bene één van de grootste in Nederland. Daar komen vooral de mensen, die zich voor algemene zaken interesseren. Mijn eigen inbreng was niet zo groot. Ik funktioneer namelijk secundair, weet pas later goed wat ik had moeten zeggen. Maar op die ver gaderingen komen alleen de primai- ren aan het woord.' Dominee Makkenze heeft zijn moeder niet gekend. Vader was technicus bij de PTT en heeft in verscheidene plaatsen gewoond. 'M'n grootvader was predikant en om dat ik naar hem genoemd ben, was Andries dus eigenlijk voor het ambt voorbestemd. Na de dood van moeder, in 1921, kwam ik bij heel goede pleegouders in huis. Vader hertrouw de met een zuster van m'n pleegmoe der. Ik was de jongste van vijf uit vaders eerste huwelijk.' Leven ze nog? 'Alleen m'n enige broer is (in 1947) overleden; hij heeft mijn intrede in Tienhoven nog beleefd.' Pleegouders De vereniging is een gezonde bloed transfusie gebleken; na twee jaar moest de kerk zelfs worden vergroot. Aanvankelijk merkte ik bij het huis bezoek nog wel oude tegenstellingen. Maar ik zei altijd: mensen, we moeten samen verder. Ik kan zeggen, dat ze me in Tienhoven goed hebben opge vangen.' Dominee Makkenze denkt in dank baarheid terug aan de vriendschap daar met een oudere arts, met wie hij veel heeft gepraat. 'Hij was een wijs man, die veel studeerde en onder meer, veel belang stelling in de ruimtevaart had. Hij voorspelde me al in 1947 de helt ontwikkeling. Ik heb toen de betrek kelijkheid van de kleine mens leren inzien. U weet het wel, vroeger zat alles muurvast; ik was in m'n studie tijd lid van 'Voetius' en zou waar schijnlijk de kant van de Bond zijn uitgegaan. Nu raakte ik ten opzichte van de bijbelse berichten meer kri tisch ingesteld, maar viel tegelijk op m'n eenvoudige zondagsschoolgeloof terug. Eigenlijk ben ik een kruising van twee uitersten. Grootvader was predikant bij de 'Gereformeerde ge meenten onder het kruis' en moeder stamde uit vrijzinnige kring. Stel u voor: het lievelingslied van haar va der was psalm 14. 'De Heer toch slaat der mensen we gen ga, en wendt alom het oog van zijn gena op zulken die, oprecht en rein van zeden, met vaste gang het pad der deugd betreden'. Pastoraat Hij voelt zich het meest tot het pastoraat aangetrokken, dus tot de ontmoeting met de mensen in hun situatie. 'Bij m'n komst hier, was mijn bedje gespreid, om zo te zeggen. Op het koninginnefeest was er besmette pa ling verkocht. Veel mensen werden erg ziek; er waren een zestig zeven tig hervormden bij. Het zag er werke lijk angstwekkend uit. Gelukkig is het toch nog meegevallen. De zieken wer den opgenomen in de grote ziekenhui zen van Leiden, Den Haag en Amster dam. Ik had dus al dadelijk de gele genheid onder bijzondere moeilijkhe den met de gemeente in kontakt te komen.' Het leek vroeger, in de tijd van het traditionalisme, allemaal zo eenvou dig. Maar dat was vaak maar schijn. 'Tegenwoordig krijg je kritiek, vooral van de oudere catechisanten. Hun be langstelling doet toch weldadig aan. Ik heb trouwens de indruk, dat de interesse voor de kerk weer wat aan het toenemen is.' Dat blijkt toch niet uit het bezoek aan de kerkdiensten? 'Uiterlijk loopt het hier niet zo terug, tenminste niet in de morgendiensten. Maar in wezen toch wel; in mijn achttien jaar is het ledental van 1700 tot 3000 gestegen. Dit betekent dus in feite achteruitgang. Hier staat tegeno ver, dat de import uit Katwijk-Zee over 't algemeen kerks s en de opkomst in de Ontmoetingskerk hoop gevend.' Ik hoor dat het met de samenwerking gereformeerd-hervormd heel goed gaat. 'Nou, dat is wel te sterk gezegd. In de tijd van dominee Van Beek hadden we goede gesprekken en ontdekten dat we veel meer geestverwant waren dan we meenden. Er werden drie gemeen schappelijke kerkdiensten afgespro ken; twee ervan op de meest ongun stige dagen: nieuwjaar en hemelvaart. Die waren tóch nog vol. De laatste jaren taant de belangstelling. De gere formeerden waren wel trouwer dan de hervormden. Maar we kregen toch het idee, dat het niet meer aansloeg. Nu zouden kollega Elderman en ik de zaak nog eens gaan bepraten. Dit moet dan m'n opvolger maar doen. We hebben wel een heel prettig kon- takt met de roomskatholieke pastorie.' De laatste drie a vier jaar is er ook een verheugende samenwerking op schoolgebied ontstaan. De twee bestu ren formeerden een gemengd stich tingsbestuur. Hieruit is de Sjaloom- school voortgekomen. 'Ik ben daar erg blij mee en hoop dat deze ontwikkeling tot een algehele integratie zal leiden.' Dominee Makkenze heeft veel aan dogmen-geschiedenis gedaan en, zoals hij zelf zegt, 'wat aan Barth geroken'. Ook Gunning heeft veel indruk op hem gemaakt. 'Hij wist van de hori zontale èn vertikale lijn. Zo alleen kan het kruis ontstaan'. Ontwikkeling Wordt u niet moe van al dat, dik wijls, vruchteloze kerkewerk in een snel veranderende samenleving? 'Inderdaad maken we een razende ont wikkeling door. En ik heb er nog grote belangstelling voor óók, met name voor de ruimtevaart. Maar ik geloof, dat de vragen van leven en dood niet zo veel verschillen met die van tweeduizend jaar geleden. Als het daar op aankomt, verdwijnen de ver schillen tussen-eenvoüdigen en intel- lektuelen; dan is een sterk geloof in Jezus Christus de enige mogelijkheid.' Op zondag 25 februari neemt dominee Makkenze afscheid. JOHAN VAN WOLFSWINKEL U bent de enige academicus? 'Ja. maar de anderen hebben veel zélf gestudeerd. M'n oudste zuster is zelfs nog lid van de provinciale staten geweest.' Had u altijd zin om dominee te worden? 'Ach, het is eigenlijk vanzelf gegaan. Mijn pleegouders waren eenvoudige mensen met een sterk geloof. Daar ben ik door beïnvloed. Ook vader bleef me, op een afstand begeleiden. Ze waren financieel er toe in staat, mij te laten studeren. Zo kwam ik op het Marnix-gymnasium in Rotterdam.' Woonde u dan niet In Roosendaal? 'Nee, in Westmaas. Na het 'gym' be gon ik met de studie in Utrecht. Maar het was toen duitse bezetting en de universiteit ging na anderhalf jaar dicht. Ik heb ook nog een jaar in Duitsland moeten werken, tegelijk met kollega Treure, die nu in Kat wijk-Zee staat. Enfin, de hele studie ging zowat de mist in. Later werkte ik veel thuis, liep ook nog wel eens kolleges, als die er waren. In 1945 kon ik toch kandidaats doen. in 1946 kerkelijk en proponents-examen. Dit bestond toen nog'. In hetzelfde jaar trouwde dominee Makkenze met een meisje uit West maas, werd hulpprediker in Willem stad en kwam januari 1947 in vaste dienst bij de gemeente van Tienho ven, die juist een hard konflikt ach ter de rug had. De gereformeerde kerken in hersteld verband (het z.g. H.V.), die na de synode van Assen in 1926 buiten hun kerk kwamen te staan, hadden zich met de hervorm den verenigd. Dit was overal vlot verlopen, behalve dan in Tienhoven. 'Bij m'n komst waren de geschillen al bijgelegd en had men ook een h.v.» broeder in de kerkeraad opgenomen. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Als direct uitvloeisel van het pastorale plan Toe rusting ging een jaar geleden de burenhulp van start. Het betekende de praktische uitwerking van één van de suggesties, die op de ge- spreksavonden naar voren waren gekomen. Wat zijn de ervaringen van het eerste jaar? Is de behoefte die verondersteld werd, werkelijk aanwezig gebleken? Moet de vorm en organisatie 'bijgesteld' wor den? maand ter beschikking stelde. Een bescheiden bedrag maar er wordt dan ook op een sobere wijze gewerkt. Daarnaast is er zeker ook drempel vrees. wat te betreuren is omdat zij die zich hebben aangemeld om inge schakeld te worden dit ook metter daad willen waarmaken. Ervaringen Toch zijn er ervaringen in de aan loopperiode die het nut van Buren hulp onderstrepen. Er werd voor hulp gezorgd in een gezin met jonge kinderen waarvan de vrouw in het ziekenhuis was opgeno men en haar man op de moeilijke uren van 68 bij haar op bezoek moest terwijl de gezinshulp dan niet meer aanwezig was. Bij een invalide moeder kreeg de huishoudelijke hulp een ongelukje en Burenhulp sprong in. Medicijnen ophalen voor een zieke oude dame. Bij een ziekendag van de Zonne bloem zorgde Burenhulp voor een groot aantal auto's voor het vervoer. Bij vakantie werd een cavia onder gebracht waarmede men erg omhoog zat. Er werd een autorit naar Almelo georganiseerd voor een overspannen moeder die er enige tijd 'uit' moest en naar haar dochter wilde. Bij deze opsomming, die zeker niet volledig is, behoren ook de bezoeken aan zieken en eenzamen te worden vermeld. De heer C. Potter, Ambachtsherenweg 64, die voorzitter is van de werk groep, tracht daarop een antwoord te geven. Hij wordt daarin terzijde ge staan door de dames Elderhorst-Juf- fermans, Kerklaan 11 en Hartlooper- Ruben, Ambachtsherenweg 86. Zij vormen de contactadressen die vanaf het begin beschikbaar zijn. Sinds en kele maanden kan men zich ook wen den tot mevrouw J. v. d. Zalm, Zuid hof 10. De initiatiefnemers hadden zich bij de voorbereidingen een jaar geleden op de hoogte gesteld van de gang van zaken in Hazerswoude. In de afgelo pen periode is echter wel gebleken dat de behoefte daar duidelijk groter was. Dat de Zoeterwoudse hulpverle ners (er zijn maar liefst 50 beschik baar!) nog niet meer aan bod zijn geweest heeft mogelijk ork andere oorzaken. Daar is op de eerste plaats de onbe kendheid met het werk. Men gaat dit pogen te verbeteren met de 200 subsidie die de gemeenteraad vorige LISSE Niet minder dan 27.182 kinderen vallen ender de schoolart- sendienst, verdeeld over vier rayons. De controle op de gezondheidstoe stand van de schooljeugd blijkt zeer noodzakelijk. Het komt zelfs in deze tijd, met allerlei moderne hygiënische middelen, nog voor dat kinderen met 'hoofdonrein' worden aangetroffen. Dit staat in het jaajverslag van de schoolartsendienst Bollenstreek. Gelet op de gegevens over 'hoefdonrein' in het vorige verslagjaar, toen van een alarmtoestand werd gesproken, is er wel een verbetering te constateren. In het jaarverslag wordt de noodzaak van een logopedische dienst duidelijk bewezen. Op het gebied van de mond- verzorging wordt gesproken van een groot tekort aan tandartsen in de streek. Vervoer De heer Potter: 'De noodzakelijkheid van de aanwezigheid van Burenhulp is zeker niet te meten aan het aantal keren dat hulp wordt verleend.' Mevrouw Hartlooper heeft bij het zoeken naar mensen die kunnen wor den ingeschakeld als zij te hulp worden geroepen de ervaring dat autovervoer op werkdagen moeilijk te vinden is. De dames van de contactadressen gaan overigens niet verder dan het leggen van de contacten. Met het betrekken van de nieuwbouw KOUDEKERK Op vrijdag 16 februari vindt de opening plaats van de tentoonstelling 'De rijke his torie van Koudekerk' op de expositiezolder in het gemeentehuis. Deze tentoonstelling zal voor he publiek geopend zijn van 19 februari t/m 23 maart. De openingstijden zijn als volgt: maandag t/n J8* vrijdag van 9-5 uur en bovendien maandagavond van 7-9 uur. De tentoonstelling kon mede tot stand komen dank zij enkele museu en particulieren. De tekening toont het Huis Groot Poelgeest anno 1730 (waarvan nog slechts een hoektorentje be' waard is gebleven)Van dit huis zullen uiteraard verschillende afbeeldingen op de tentoonstelling t« :t[ zien zijn. Links is nog de hervormde kruiskerk van Koudekerk zichtbaar, een belangwekkend histoen risch object, dat in de jaren dertig grondig werd gerestaureerd en nog steeds in uitstekende staat vanDnee onderhoud verkeert. door het Elisabetziekenhuis in Leider dorp, waar relatief veel Zoeterwoude- naars opgenomen worden, zijn nogal wat moeilijkheden ontstaan inzake de verbinding met het openbaar vervoer. Met de wetenschap dat er ongetwij feld dikwijls automobilisten zijn die met een minimale bezetting van hun voertu g naar Leiderdorp gaan vraagt Burenhulp zich af of hier voor haar een bemiddelende taak :s met name voor oudere personen die op bezoek willen. Daarnaast behoeft niemand te schro men een beroep te doen. Het kaartsys teem bevat de namen van vele men sen die hun diensten, van de meest uiteenlopende aard, beschikbaar stel len. Goud en diamant voor mevr. Van Nieuwkoop LISSE Tijdens de jaarvergad - van de afdeling Lisse-Hillegom va ri. Vereniging van Huisvrouwen werd af scheid genomen van mevrouw J. C van Nieuwkoop-Den Older, die zeven jaar lang presidente was. Als dank voor hetgeen zij voor de afdeling deed. kreeg zij van mevrouw Schou ten-Van Dooren uit Lisse een ge schenk. De nieuwe presidente, me vrouw J. van Markus-Rijnhart, over handigde een kristallen vaas met bloe men. Van de leden kreeg mevrouw Van Nieuwkoop een gouden armband en een broche met diamant. Toen mevrouw Van Nieuwkoop des tijds presidente werd, was de afdeling een 'couveusekindje'. Nu is het een bloeiende afdeling geworden. KATWIJK Het bestuur van de Stichting Protestants-Christelijk On derwijs Katwijk heeft de gemeente verzocht gelden beschikbaar te stellen voor een drieklassige kleuterschool aan de Asterstraat in Molenblok-zuid. Voor het bestuur van de Hervormde Scholen te Katwijk aan Zee wordt een krediet van 500.000 gevraagd voor de bouw van een vierklassige kleuter school in Rijnsoever. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse Tennis Club houdt zaterdag 3 maart, vanaf 20.30 uur, in het Groenendijks parochiehuis een carnavalsavond. VALKENBURG De NCVB afdeling Valkenburg, houdt een vergadering op 14 februari in de zaal van de Herv. Kerk, 7.45 uur. De heer J. Vermande uit Oegstgeest zal hier spreken over het leven der bijen. LEIMUIDEN Gemeentetoerusting (van Hervormden en Gereformeerden samen): 14 februari, woensdagavond, 8 uur in het bijgebouw van de Dorps kerk, geeft ds Koenekoop, ziekenhuis predikant te Rotterdam en snelteke naar, z'n 'Schetsen uit de Ziekenka mer' KOUDEKERK Sedert enkele dagen is telefoonnummer 3333 uitsluitend BRANDMELDINGSNUMMER. Op tij den dat de telefoon niet bezet is wordt via een antwoordapparaat naar een ander nummer verwezen. LISSE Het Arbeidsbureau Lisse voor het rayon Bollenstreek, omvat tende de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout, deelde mee dat het aantal werkzoekenden in de Bollen streek van 539 per eind december gestegen is in januari tot 558, een stijging van 19 werkzoekenden. Deze stijging is veel minder dan in dezelf de periode een jaar geleden. De vraag heeft zich gehandhaafd. In de vrouwelijke sector is de werk loosheid aanmerkelijk gedaald, van 142 in december tot 75 eind januari. De vraag steeg van 154 in december tot 185 in januari. LISSE Op donderdag 15 februari zal in het 'Hof van Lisse' een streek- vergadering worden gehouden onder auspiciën van het 'Samenwerkings Or gaan Vakcentralen' (SOV). Het be stuur van het SBV heeft de Adj. directeur van het Arbeidsbureau te Lisse, de heer J. G. van Gellekom, bereid gevonden zijn visie te geven op de werkgelegenheid in de Bollen streek. Hij zal aantonen, dat de werk gelegenheid in de bloembollenbedrij- ven steeds minder wordt, terwijl de arbeid m anuere sectoren niet zo toeneemt, dat de vermindering van werkgelegenheid in de bloembollen sector daardoor kan worden opgevan gen. ALKEMADE De kring De Meerlan den van de LTB komt op vrijdag 16 februari in de kantine van de bloe menveiling 'E.M.M.-Roelofarendsveen' voor de jaarvergadering bijeen. LISSE Het komende weekeinde wordt in het verenigingsgebouw De Engel de jaarlijkse huisbroeitentoon- nstelling gehouden. Tot 8 uur kan men er zaterdag terecht. Zondag is de expos,tie geopend van 10 tot 7 uur. \ATWIJK Woensdag 14 februari um 19.15 uur vergadert de commissie voor onderwijs en culturele zaken Ondermeer komt de stichting van kleuterscholen ter sprake. KATWIJK Woensdag 14 februari om 8 uur vergadert de commissie voor recreatie en toerisme. ZOETERWOUDE Na enkele min of meer mislukte pogingen heeft het nu alle schijn dat de oprichting van een winkeliersvereniging een feit zal worden. De voorbereidingen zijn ge troffen door het bestuur van het NKOV in samenwerking met de verte genwoordigers van de middenstand in het gemeentelijk overlegorgaan voor het midden- en kleinbedrijf. LEIDEN Een 73-jarige Leidse vrouw werd maandagmiddag in de St. Jorissteeg door de harde wind omver geblazen. Zij viel tegen een paal en liep een hersenschudding op. De EHD vervoerde haar naar het AZ. LEIDEN Het seniorenteam van sportschool De Vries, dat door het vertrek van klubkampioen Piet de Jong (Rotterdam) en de voortdurende afwezigheid van Dries Kleyn, een moeilijk seizoen in de Zuidhollandse kompetitie achter de rug heeft, zorgde op de valreep laatste competitie dag voor een 'uitsmijter' door het 'Haagse Mariahoeve' met 5 tegen 0 in eigen huis op z'n nummer te zetten. De punten werden gescoord door Henk Masts(armworp 10 p.), Henny Harteveld (beslissing 5 p.), Rob van Hoorn (verwurging 10 p.), Ruud Ou- werkerk (offerworp 10 p.) en Jan Barends (beenworp 10 p...). ALPHEN In een van de zalen van de Opstandingskerk wordt donderdag 15 februari, 's avonds om 8 uur de jaarlijkse wintervergadering gehouden van de Ned. Chr. Grafische Bedrijfs- bond. Zoals gebruikelijk, is dan een lid van het hoofdbestuur aanwezig, met wie men over allerlei zaken kan spreken. Het hoofdbestuur stelt zelf dit jaar in de landelijke bijeenkom sten de federatieve samenwerking van de drie vakcentrales aan de orde. Het jongste lid van het hoofdbestuur, de heer N. F. Kruijff, zal de discussies leiden. HAZERSWOUDE Het eerste da mesteam van de Hazerswoudse tafel tennisvereniging Avanti heeft aan de verre reis naar het Zwolse Be Quick een 46 overwinning overgehouden. Avanti 2 moest bij het Warmondse Steeds Vooruit 2 genoegen nemen met een 73 nederlaag. Avanti 4 kwam met Reflex 1 een 55 stand overeen. Het eerste herenteam van Avanti gaf Big Smash uit het Zeeuwse Biggeker- ke geen schijn van kans: 100. Avanti 2 acclimatiseert aardig in de overgangsklasse getuige de 82 zege op het bezoekende Xerxes. Avanti 3 speelde met 55 tegen Steeds Vooruit 2. TOV 5 versloeg Avanti 4 met 91. Avanti 5 zag NSSS 3 met een 46 zege huiswaarts gaan. n.Avanti 7 verloor met 28 van Pan- ta Rhei 4. Avanti's eerste meisjesteam bleek Del ta Lloyd 1 te sterk: 73. Twenty One Up 1 versloeg Avanti 2 met 64. Avanti's eerste jongensteam versloeg Steeds Hoger TSB 2 met 46. Avanti 2 versloeg Phoenix 1 met 64. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse popformatie Universe debuteert zater dagavond 24 februari in het Her vormd Verenigingsgebouw wanneer sociëteit Join daar een onderkomen zoekt. HAZERSWOUDE - Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het be drijf geeft de firma S. Voets uit Hazerswoude-dorp een jubileumshow. Tussen 14 en 17 februari houdt de firma, die op het gebied Van agrari sche machines een naam heeft een expositie in een verwarmde ruimte van het bedrijf aan de Dorpsstraat HAZERSWOUDE Tafeltennisvere niging Avanti houdt zaterdagavond 17 februari een feestelijke bijeenkomst in het Michelshuis te Hazerswoude- dorp. ZOETERWOUDE Donderdag 15 fe bruari zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer en mevrouw Varkevisser-van Tilburg in het huwelijk traden. De bruid is Zoeterwoudse van geboorte, (1898), haar man is van hetzelfde levensjaar en komt uit Valkenburg (Z.H.). Beiden genieten een grote bekendheid in de Zoeterwoudse gemeenschap niet het minst door de vele contacten die er tot stand kwamen in de bekende manufacturenzaak op de hoek Dorps straat-Watertje. Er zijn 5 kinderen en 17 kleinkinderen waarvan zeker nie mand zal mankeren op het grote feest in 'Ons Huis' donderdag met een receptie om 4 uur tot half zes. ZOETERWOUDE Basalt Rotterdam NV zal per 1 maart alle aandelen in BV Betonfabnek De Hoorn in Alphen aan den Rijn overnemen van Oost hoek en Zoon BV in Zoeterwoude. aldus een communiqué. De huidige produktie van De Hoorn, waar ongeveer 30 man werken, zal normaal worden voortgezet, terwijl daarnaast een depot zal worden ge vormd voor de door Basalt Rotterdam verhandelde grondstoffen. NIEUWKOOP Deze week wordt in Nieuwkoop een inzameling gehouden van gedragen kleding en schoeisel. De actie gaat uit van de stichting 'Men sen in nood', en heeft als doel hulp aan slachtoffers van natuurrampen, vluchtelingen in oorlogsgebieden en slachtoffers van vervolgingen. RIJNSBURG Vier kantoormachines en de inhoud van een sigarettenauto maat waren de buit van inbrekers die door een raampje veiling Flora bin nendrongen. De schade is ruim twee duizend gulden. ALPHEN De 6-jarige M. I. E. stak maandag in de Polluxstraat onver wacht de rijbaan over. Een automobi list uit Vlaardingen kon hem niet meer ontwijken. De jongen werd met een bovenbeenfractuur naar Rijnoord gebracht. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Willem zn v B Schaap en A van der Boon. Al S6 zn v H P Metaal en M J W Platte Magiel zn v W Wijntjes en N Adriani. Arinda dr v D van Duijn C Star. Angela dr v L J W van dkaai Veer en E C M van Teylingen. W helmus C J zn v W A T Zuiderdufwe en H C Bel. Patricius A zn v A Vrijburg en M T van den BoscfBa! Anita dr v W E M Goddijn en A Vermeeren. Elisabeth M S dr v T dat M van Dam en E M S B Devili ord Nicole S dr v T C Korevaar en G Leuw. Gehuwd: R P Dielbandhoesingnen M Berbee. W B A Hilders en M v der Voord. G J R Maat en M L Schieman. Overleden: F Leander, echtg. van de Beauvasier Waton. J Voorzat g&L gew. met G. van der Lelie. M Silvester, man. G Stolze, geh. ge met P L Solleveld. D Wind, man. P Ravensbergen, man. C de Graaf, nu J H Hesdal, echtg. van N A Hermaif, J A Versluis, man. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE Geboren: Margaret!^ C dr v H J M van der Zwet en T T van Klink. Irma T M dr v J Bouwmeester en M J Loos. Fran scus M zn v P M I Klein en A i( Zaal. Johannes G H zn v J M Roe wijk en M J A van der Gee Dionysius A zn v A J van der Pc en C G M van Haastert. Anthonius zn v J G van der Meer en P M Volwater. Overleden: J Hoogenboom en J G van Rhoon. bi erk vel .in sta ;ev tai die aid Jite xb de VEILING 12 februari Anjers Bo|°ri Arthur, Schocking, Esperence 28- Idem Rood, Keefer, Le Reve, G. Sim, Lena 3043, Idem Charmeur Rozen Garnette en Carol 3641. C na, Zorina 54-57. Sonia 72-128. For thiatakken 45-58. Strelitzia 240 p. Chrysanten-jaarrond 260-340. Anentuj nen 80-95. Irissen 210-265. Freesi 165400. Narcissen 105-135. Tulp Cassini. Lustige Witwe, v.d. Eerdf Paul Richter, Hillegarde. Preludiuf^ Bing Crosby. Blenda. Gudo Shnii Cantor 170-190. Apeldoorn, Rose land, Atilla 190-240. Prominent Ralph, Mickeii Mouse, Golden Edreg Hoangho, P-cl'ona, Wintergold, L< [e don 165-200 Wim van Est, Madilat Spoor, Beauty of Volendam, Demet:r 195-215. Karei Doorman, Golden Ap s doorn 235-250. Comét, Aladdin 2! .8 330 per bos. Iinii C('0] gist ROELOFARENDSVEEN Dat efg afgesloten auto beslist nog geen vei ;rr ge bewaarplaats is voor geld ond< ln vond de uit Zandvoort afkomstig bloemenhandelaar H. Keever. Deze Duitsland rijdende 'Vliegende Holli der' kwam na zijn aankopen aan Veense Bloemenveiling tot de ontddTI king dat iemand door het indrukb van een zijruitje kans had gezien tas met belangrijke papieren ma ook ruim 6500 aan contant geld te nemen. De politie heeft de zaak onderzoek. ree KATWIJK De 21-jarige meji frouw J. Tanis uit Katwijk re maandagochtend met haar bromfii dc op de Varkevisserstraat tegen een st n staande aanhangwagen. Vermoedeli ii werd zij door het slechte weer af£l leid. Zij is met een hersenschuddi loc en verschillende hoofdwonden do de EHD naar het AZ vervoerd. ALPHEN Uit de kruidenierswini g. van Van R. aan de Van Nesstrs g werd een fors geldbedrag ontvreefl eer De inbrekers vernielden een ruit doorzochten een bergmeubel. Het kasteel Ridderveld kreeg evi eens ongewenst bezoek. Er werd 3 gulden ontvreemd. Uit de directiekeet van een bouwwêlie aan de Lupinestraat zijn sigarett e 1 gestolen. dc

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4