Eindelijk weer doelpunt voor Excelsior Sparta een klasse beter Herstel van FC Den Haag blijft nog uit Wageningen teei op periode-titel Leugen A George Knobel na nederlaag: Haal goedkoop uw rijbewijs DAF Bon 0] n; TROUW/KWARTET MAANDAG 12 FEBRUARI 1973 SPORT T< ROTTERDAM Als excelsior een doelpunt scoort is dat min of meer als een mirakel te beschou wen. Sinds 5 november van het vorig jaar hadden de Rotterdam mers geen kans gezien hun scha mel doelpuntentotaal (5) enigs zins op te vijzelen. Toen daarom Thijs Kwakkernaat gisteren in de confrontatie met AZ'67 zijn team de weg wees naar een verdiende 1-0 overwinning, werd die treffer begroet alsof de equipe van Joop Castenmiller zijn verblijf in de eredivisie weer met een jaar had verlengd. Maar zover is het nog lang niet en het blijft de vraag, zelfs na deze tweede verrassende competitiezege, of de Rotterdam mers op het huidige niveau be taald voetbal kunnen bedrijven. De overwinning is voorlopig niet an ders uit te leggen dan als een inci dentele gebeurtenis, want Excelsior is. het is een overbekend feit, ge speend van kwaliteiten. Dat gemis aan kwaliteit werd in de ontmoeting met de Alkmaarders weer prachtig gecom- Thijs Kwakkernaat penseerd door een geweldige strijd lust en wilskracht waarop een tegen vallend AZ'67 zich volledig moet heb ben verkeken. De Alkmaarders die zich heel wat stabieler en succesvoller presenteren dit seizoen dan de Rotter dammers, faalden gisteren op alle fronten op onverklaarbare wijze. Er was geen enkele organisatie, geen greintje overtuiging en inspiratie. AZ manifesteerde zich zwakker dan Excelsior en dat zegt in de gegeven omstandigheden toch wel voldoende. Aan het beslissende doelpunt, hoe verdiend ook, ging een (traditionele) fout van doelman Vooys vooraf, die later zijn misgreep ook ruiterlijk er kende. Ik had bij die voorzet moeten ingrijpen. Van der Heide stond wel voor me, maar dat wil ik niet als een excuus beschouwen'. AZ'67-trainer Cor van der Hart, woedend over het op merkelijke falen van zijn volgelingen, snauwde iedereen na afloop op een onbeschofte wijze af en verklaarde dat .hij geen tijd voor commentaar had. Ofschoon in het kamp van de Rotter dammers een welhaast uitbundige vreugde heerste over de verrassende zege, werd die blijdschap toch enigs zins overstemd door een triest inci dent. In een fase waarin AZ'67 een wanhoopsoffensief ondernam om de achterstand te nivelleren achtte trai ner Joop Castenmiller van Excelsior het uit taktische overwegingen raad zaam Kwakkernaat te vervangen door Gerrit den Butter. Woedend over deze ingreep verliet Kwakkernaat het veld na eerst een driftige schop tegen de waterzak, die naast de reservebank stond, te hebben gegeven. 'Een primi tieve reactie,' gaf hij later spijtig toe, 'maar ik begreep niets, maar dan ook niets van die wissel. Het elftal draai de op dat moment uitstekend. Maar ik moet toegeven, mijn reactie was ach teraf bezien onjuist. Ik heb de trainer onmiddellijk mijn excuses gemaakt'. Legde Joop Castenmiller later uit: 'Suurendonk ging zich in de slotfase bijzonder veel met de aanval bemoei en. Bassant is niet de man om hem af te stoppen. Daarom had ik een verde diger nodig. In dit geval Gerrit den Butter. Voor mij is daarmee het invi- dent ge loten. Vandaag (maandag) praten w de zaak uit.' Tien minuten lang heeft AZ'67 zich op positieve wijze onderscheiden. Dat was in het begin, toen de opkomende lmkervleugelverdediger Vonk met Schaafstra en Hoogestege de afweerli- nie van de Rotterdammers voor de nodige problemen zette, maar al spoe dig bleek dat de Alkmaarders de broodnodige overtuiging misten om hun acties in de produktieve daden om te zetten. Het hard zwoegende Excelsior, waarin een verfijnd voet baller als Hans Bassant speelde met zijn opponent Ruud Suurendonk, werd gaandeweg iets sterker, wat in de 34ste minuut resulteerde in de voltreffer van Kwakkernaat die een feit werd uit een zeer onoverzichtelij ke situatie voor het AZ-doel, waarin Vooys vergat doortastend op te tre den. Excelsior heeft na dit wapenfeit enkele prachtige mogelijkheden op een tweede doelpunt gehad, maar Roggeveen en Van der Heide slaagden er niet in de uiterst kwetsbare achter hoede van AZ'67 waarin Suurendonk. Meijer en Man zich zelden als een eenheid manifesteerden, nog dieper te vernederen. Tegen het einde, toen Excelsior zijn voorsprong koesterde als een kloek haar kuikens, drong AZ'67 nog fel aan, maar verder dan enkele verdwaalde schoten van Kist en Twisk reikten de Alkmaarders niet. EXCELSIOR-AZ'67 1—O (1—0) 33. Kwak kernaat 10. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 3.500. EXCELSIOR: Van der Roer; Meutstege. Van der Heyden, Van der Helde (Coenen), Bron: Van der Vaart, Tetteroo. De Mos: Rogge veen. Bassant, Kwakkernaat (G. den But ter). AZ'67: Vooys: Suurendonk, Man. Meijer (Nygard), Vonk; Twlsk, Kabel. Hoogestee- ger: De Jager (Mo4) Kist, Schaafstra. RICHARD MATTHLJSSE Van onze speciale verslaggever ROTTERDAiM George Knobel, over liet algemeen toch een zeer beminnelijk mens, was uiterst kort en zelfs wat korzelig in zijn commentaar na de wedstrijd SpartaMW. Dat de Maastrichtse trainer weinig tijd voor de bij de kleedkamer wachtende journalis ten had was begrijpelijk, want buiten de muren van het Sparta- kasteel stonden de taxi's met draaiende motoren klaar om het hele gezelschap van MYV vliegensvlug naar het station te brengen. Zijn verstoordheid kwam echter voort uit de opmerkingen van en kele verslaggevers die Knobel eraan herinnerden dat hij zich een aantal weken geleden, toen MW in de bekerwedstrijd tegen Sparta kansloos met 3-1 ten onder was gegaan in Rotterdam, nogal laat dunkend over zijn tegenstanders had uitgelaten. Nijdig reageerde Knobel met de op merking: 'U hebt mijn woorden toen verkeerd begrepen. Ik heb Sparta nooit ondergewaardeerd, dat heeft de pers er zelf maar bijgefantascerd.' Georg Knobel kon ook moeilijk an ders reageren, want opnieuw was MW afgegaan op het Spartakasteel, dat deze keer 16.000 toeschouwers op de tribunes herbergde, bijna het dub bele aantal van het bekerduel tegen de Maastrichtenaren. Het Rotterdamse publiek lijkt eindelijk warm te gaan lopen voor het voetbal waarmee Spar ta de laatste maanden iedereen ver rast. De nu eindelijk redelijk gevulde tribunes zorgden dan ook voor een enthousiaste bijval toen de Rotter dammers in de eerste helft hun tegen standers letterlijk dol draaiden. On danks zijn geprikkeldheid moest Kno bel dan ook toegeven dat zijn elftal in geen enkel opzicht opgewassen was geweest tegen de energie, de fantasie en het doorzettingsvermogen waarmee de Maastrichtenaren vanaf de eerste minuut waren bestookt. 'We kwamen vandaag nog goed weg met die 40 nederlaag. Sparts was gewoon een nederlaag. Sparta was gewoon een vidueel. De details van de wedstrijd DE MANAGERS EN trainers in het betaalde voetbal hebben on langs een rapport samengesteld waarin ook de samenwerking met de publiciteitsmedia aan de orde werd gesteld. De negatieve publiciteit over het voetbalge- beuren werd in dat rapport als een van de oorzaken genoemd van het teruglopen van de pu blieke belangstelling. Algemeen heerst ook onder de trainers het besef dat een betere verzor ging van de public realtions van hun kant ook geen kwaad kan. Wat een trainer als Cor van der Hart van AZ'67 onder public relations verstaat, dódr heeft hij gisteren na afloop van de wedstrijd Excelsior-AZ'67 een 'schitterend' voorbeeld van ten beste gegeven. Gevraagd naar commentaar op de ontmoe ting al jaren een hoogst gebruikelijk en aanvaarde ge- icoonte snauwde hij de ver zamelde verslaggevers toe dat hij geen commentaar wenste te geven. 'Ik heb geen tijd, ik moet naar Maastricht'. DAT EEN TRAINER na een teleurstellende nederlaag van zijn ploeg niet bereid is het falen van zijn team met journa listen nader te analyseren is tot zijn competentie. Maar daar is geen onbeschofte houding en een grove leugen voor nodig om de pers af te wijzen. Kort na zijn botte i ceigermg was de heer Van der Ilartnippend aan een glaasje frisdrank in de bestuurskamer van Excelsior te vinden. Een vriendelijk verzoek om de wachtende journalisten te. woord te slaan, leverde prompt ten tweede male een onbeschofte reactie op. PUBLIC RELATIONS schijnt een moeilijk vak te zijn. doen daarnaast gewoon niet meer ter zake'. Toch waren de details van de wed strijd voor de toeschouwers het boei endst. Zo waren de doelpunten die Sparta scoorde opnieuw van uitzon derlijk gehalte. Na een stormachtig openingsoffensief, waarbij alles wat MW was in de verdediging gedrukt werd en Venne- ker, Heijerman en Bosveld al zeer dicht bij een doelpunt waren geweest, kreeg het elftal van Knobel even weer de gelegenheid wat rustiger adem te halen. Maar juist op dat moment scoorde Sparta toch het zo belangrijke openingsdoelpunt, en wat voor een doelpunt. Een lange pass van Eijke- broek bereikte de Pool Sadek (voor de aan de knie geblesseerde Walbeek ingevallen) die de bal terugkopte naar de aanstormende middenvelder Jan van de Veen. Van ver buiten het strafschopgebied joeg de Spartaan de bal met een verwoestend schot achter de volkomen hulpeloze Frans Körver. 1—0. VOLLEDIGE WINST Het was een treffer waarmee duide lijk de volledige inzet werd gekarakte riseerd waarmee elke Spartaanse voet baller momenteel speelt Van de Veen Willy Kreuz, achter de paal, brengt Sparta op 3-0, te rwijl Charlie Bosveld juicht. was immers ook de man die MVV's meest gevaarlijke aanvaller Willy Bro- kamp moest afstoppen. Van de Veen vervulde zijn defensieve taak vrijwel foutloos, maar kon tevens de energie opbrengen om de diepte in te sprin gen als het Rotterdamse aanvalspa- troon dat vroeg. Slechts één keer kwam het risico dat deze speelwijze inhield Sparta bijna op een doelpunt te staan. Een verre uittrap van Frans Körver, na ongeveer een halfuur spe len, bereikte de volkomen vrijstaande Brokamp. Doesburg kwam zijn doel uit, maar de lob waarmee de Limbur ger zijn tegenstander trachtte te ver schalken belandde naast het verlaten doel. Kort daarna nam Sparta defini tief afstand van MW. Een solo waar bij hij de weifelende Pleumeekers en Lacroix omzeilde bracht Venneker voor Frans Körver, die opnieuw geen weerwoord had op de bekeken schui ver, 20. Die tweede treffer van Venneker illustreerde hoe zwak MW op Heks was. Het Maastrichtse mid denveld dekte het gat niet dat ont stond omdat MW maar met twee permanente spitsen (Redel en Bonfre- re) opereerde en kort na het doelpunt van Venneker profitéerde Sadek daar opnieuw van. Zijn schot werd echter in eerste instantiie nog gekeerd door het uitgestoken been van Korver, maar nadat de bal tegen de lat was beland kopte Kreuz uiteindelijk toch raak, 30. MW ontsnapte daarna aan een debacle, want hoewel Sparta in de laatste tien minuten van de eerste helft het Maastrichtse doel bleef bom barderen bleef het voor verdere door boring bespaard. Na de hervatting trad bij de Rotter dammers de begrijpelijke ontspanning op. Trainer Leo Steegman: 'Natuurlijk zie je als trainer, en vanzelfsprekend ook als publiek na rust opnieuw drie of vier doelpunten, maar het is be grijpelijk dat de gretigheid er dan af is. De scherpte om de kansen te benutten verdwijnt.' DUBBEL PIJNLIJK Door die factoren bleef het bij een enkel doelpunt van Van Staveren, maar de manier waarop het tot stand kwam vergoedde veel. Vanaf de ach terlijn kopte Bosveld een voorzet van ow v USTI ef de etbal frika jdelij anse >n va te terna pen ihter h ovend nid-A: ng t ng n nd c< e ver Er is een nieuwe manier om goedkoper, sneller en zekerder uw rijbewijs te halen. Alles wat u erover weten wilt staat in onze gratis brochure. Vraag 'm aan. Stuur mij snel uw boekje over de nieuwe manier van slagei Naam Adres Plaats Opzenden in envelop, zonder postzegel, aan DAF, antwoordnummer 2000, Eindhov VOLENDAM Het vuur bij Wageningen brandt op een laag p De enthousiaste speelwijze waarmee de ploeg van trainer Maa Vink in de eerste periode acteerde, lijkt door allerlei factoren dwenen te zijn. Een schijnbaar gebrek aan interesse voor het dere verloop van de competitie is er één van. Onbegrijpelijk gt de positie van Wageningen op de ranglijst. Want de mogelijk van een kampioenschap is groot. Sadek terug naar Van Staveren die Korver met het voorhoofd voor de vierde maal wist te verslaan, 40. Voor MW was het dubbel pijnlijk dat het, ondanks de verslapping bij Sparta en ondanks de wissel die Kno bel toepaste (Maas voor Dijkstra), in feite tot geen enkele acceptabele te genstoot kon komen. Voor Sparta kreeg de overwinning tenslotte toch nog een wat wrange bijsmaak omdat naast Walbeek ook van de Veen geblesseerd moest uitval len. Vooral de knieblessure van Wal beek zag er ernstig uit, mogelijk is er sprake van een meniscus. Van de Veen liep een open beenwond op en moest zich in het ziekenhuis laten behandelen. SPARTA—MW 4—0 (3—0) 20. Van der Veen 10. 35. Venneker 20. 37. Kreuz 3 0. 76. Van Staveren 40. Scheidsrechter. Geurens. Toeschouwers: 16.000. SPARTA: Doesburg: Venneker. Ter Horst. Eijkenbroek. Visser: Van der Veen (Van der Munnik). Bosveld. Walbeek (Sadek); Heijer man. Kreuz, Van Staveren. MW: Körver; Pleeumeekers, Klingen. La croix. Colombaln: Dijkstra (Maas), Herben. Den Rooijen: Bonfrère. Redel. Brokamp. Trainer Marten Vink ziet de oorzaak van de problemen waarmee zijn spe lers kampen, in het behalen van de eerste perio-titel." Wageningen was daardoor al een vroeg stadium zeker van deelname aan de slotronde die de tweede promoverende vereni ging moet aanwijzen. Vink: 'Dan raakt de aandacht wel eens wat weg, Daar komt nog bij, dat we al een tijdje bovenaan staan en dan wil iedereen je beentje lichten'. Vink schijnt de 'verplichte wedstrij den' die de tijd tot de slotcompetitie opvullen, te gebruiken als oefening. Zo zette hij bijvoorbeeld gistermiddag in de ontmoeting tegen Volendam (11) een amateur (de 24-jarige Men- ting) in. Vink: 'Wij hebben nogal wat blessures en daarom wilde ik hem een kans geven wat routine op te doen. Hij hoefde zich niet direct waar te maken, maar ik moet zeggen dat hij het niet gek heeft gedaan'. Dat Vink met deze handeling de wed strijd in Volendam luchtig opvatte, was gezien het spelbeeld niet helemaal terecht. Volendam, in het begin van dit seizoen gezien als één der voornaamste titelkandidaten, probeert het prestige op te vijzelen, hoewel ook de derde periode negatief lijkt uit te vallen. Alleen winst van de laatste serie wedstrijden en verder wat incidentele successen kan daar iets aan doen. Dat leidde tot een sterke aanvalsdrang, die echter dank zij de traditionele schotloosheid wei nig vruchten afwierp. Joep Steur, Vo- lendams trainer: 'Het is wel triest als je enige doelpunt uit een strafschop moet komen'. Steur doelde op de derde minuut na rust, toen Walter Ferreira door Arno Wellerdieck in een goede scoringspo- sitie ten val was gebracht. Weller dieck ontkende zijn overtreding: 'Fer reira 'kreeg de bal, liet die stuiten, waarna ik uitgleed. Ferreira liet zich vallen terwijl ik hem helemaal niet heb aan geraakt'. De verontwaardi ging van Wageningen over het besluit van scheidsrechter Weerink ten spijt, benutte Ferreira de toegekende straf schop zelf feilloos. Maar Wageningen mocht Weerink toch nog dankbaar zijn. Het noncha lante, soms harde optreden,- dat zich uitte in het neerleggen van opgei Volendammers vlak bij het strafschopgebied, leverde in de la fase bijna een beslissende treffe Wim Kwakman ging via Gerrit I (die daarvoor de gele kaart ki neer. Dick de Boer bracht de ba de vrije trap voor het doel, w; Jack Jonk met een magnifieke scoorde. Maar enkele tientallen s den daarvoor had Weerink het signaal gegeven. VOLENDAM-WAGENINGEN 1—I (0—1 17. Roelofs 01. 48. Ferreira (strafs 1. Scheidsrechtera; Weerink. Toes wers: 4 000. EINDHOVEN-DE VOLEWIJCKERS 4—0 6. Van der Pas 1—0, 51. Weber 2- Bloemers 30, 54. Senders 40. S rechter: Vermey. Toeschouwers: 2.500 verdiende zege van Eindhoven dat voo eerst sinds lange tijd de 'rebellen 'Se en Schalks weer in de ploeg had. Do< Bob Nieuwenhout van de Volewijckers na een schot van Brans met een h schudding naar het ziekenhuis ven Zijn plaats werd Ingenomen door veld: Arnold van Haaren, omdat er al wisselingen ln de Amsterdamse ploeg den plaatsgevonden. Verwey (De Vol kers) kreeg de gele kaart. FORTUNA SC-RODA JC (0—0) AM. eers schi Iers ge 24 J sem •04-. zal ster buu dag uit i spei Sch enii Koi van 'Ik nod Her woe mir spe gen Oi Ajc ant of va -ia» (tri Ondanks povere prestatie tevredenheid in Zuiderpark DEN HAAG De werknemers van FC Den Haag verkeren in een zorgwekkende periode. Juist dit seizoen programmeerden leiding én spelers een aanslag op de gevestigde machtsposities van Ajax en Feyenoord. Illusies, die al vlot op een dood spoor konden worden bij gezet. N& het echec in het Europa Cup-toernooi werd FC Den Haag óók in een kansloze positie op de ranglijst verdreven. Een ontwikke ling waaraan zeker een flinke portie pech (blessures) aan ten grond slag lag, maar die ook veroorzaakt werd door de amateuristische trekjes die de ploeg nog altijd vertoont. Zelfs vorige week nog tegen AZ'67 kostte het de Haagse formatie nog veel moeite om deze degradatiekandi daat in de slotfase van zich af te houden. De FC Den Haag is niet meer dan een gemiddelde ploeg uit de middenmoot, zo luidt de algemene opinie op dit moment. En zo gedraagt de formatie zich ook. Al deponeerde de ploeg van trainer Theunissen ook gistermiddag bepaald geen vlekkeloze prestatie, niettemin heerste er na af loop een ronduit tevreden stemming in het Zuiderpark. Zegt Kees Bregman, de onopvallende spits: 'Misschien als je deze wedstrijd op zichzelf beschouwt kom je tot de conclusie dat het niet best was. Maar dat kan ik me niet voorstellen. Want als ik het vergelijk met hetgeen de laatste weken is gepresteerd, zeg ik: we komen terug. 3-0 tegen Haarlem is niet gering'. En Aad Kila: 'Natuurlijk ben ik tevreden. Over mezelf, omdat ik zo langzamerhand weer naar m'n normale niveau neig, en over de ploeg, omdat er eindelijk weer een afgetekende overwinning werd be haald. En omdat er redelijk gevoet bald werd. Niet elke pass belandde op de verkeerde plaats. D at is al een hele vooruitgang'. Een kinderhand is gauw gevuld. Want de drie treffers buiten beschouwing latend, verrichtte de Haagse formatie weinig indrukwekkends. In de defen sie domineerde per traditie Mansveld; zijn secondanten figureerden. De Zoe te had het nog opmerkelijk moeilijk met Van der Berg, terwijl de vleugel verdedigers Wijngaarde en Korevaar bij gebrek aan directe tegenstanders zinloos penetreerden in de Haarlemse defensie. Zinloos, omdat aan het slot van elke rush een vervolg ontbrak. Korevaar werd in de tweede helft vervangen door De Graaf, maar Wijn- gaarde mocht zijn treurige arbeid con tinueren. Theunissen: 'Ik heb het di rect na de wedstrijd al tegen hem gezegd: hij moet leren bepaalde situa ties uit te buiten. Zijn opkomende acties leveren op zo'n manier geen enkel rendement op'. In de Haagse frontlinie verdiende hooguit de meer achter- dan vooruit spelende Van Eeden een voldoende. Bregman in de spits verstuurde slechts incidenteel een zuivere pass, terwijl Rene Pas op de rechterflank volkomen faalde. Eén linie (van een vloeiend geheel is geen sprake) werk te zich boven de misère uit: de twee de lijn. Waar Harald Berg af en toe ouderwets flitste (hij scoorde twee doelpunten), Kila nauwelijks opviel, Aad Mansveld schiet FC Den Haag naar 2-0, doelman Lelieveld valt tevergeefs uit. maar Advokaat opnieuw tot een op merkelijke daden in staat bleek. Advokaat had ook de moeilijkste op dracht Hij moest Bobby Vosmaer uit schakelen. Vosraaer is in Den Haag een veelbesproken speler, aangezien hij, afkomstig uit de residentie, regel matig excelleert in het Haarlemse ge zelschap. Vosmaer blonk dimaal ech ter niet uit. Sterker nog: hij werd vrijwel volkomen geëlimineerd door Advokaat, die bovendien en dat is in tegenspraak met zijn capaciteiten een positieve bijdrage leverde tot de aanval leverde (Advokaat scoorde de openingstreffer na een kopbal-voor zet van Van Eeden). Theunissen: 'Zo als ik Vosmaer vandaag heb gezien hoef ik hem niet te hebben. Het is geen verbetering van de groep mid denvelders. die ik momenteel ter be schikking heb. Advokaat was aan hem gekoppeld, maar de bedoeling was dat Vosmaer achter Advokaat zou aanlo pen. En dat lukte. Ik heb Vosmaer nauwelijks gezien'. Eddie Hartmann: 'Vosmaer is door ons scoutingsappa- raat verschillende malen gevolgd. Die brachten tenslotte een ongunstig ad vies uit. Maar ik geef toe dat die jongen iets kan. Dat kwam ditmaal niet zo naar voren, maar tegen Feyen oord presenteerde hij zich wel op de voorgrond'. Mét Vosmaer reikte heel Haarlem niet tot z'n gebruikelijke niveau. Jo Brand, de trainer: 'Ik ben enigszins teleurgesteld, omdat er wel degelijk mogelijkheden zijn geweest Vooral in de tweede helft, toen we verschillende malen kansrijke openingen forceer den'. Daarvoor evenwel beperkte de Haarlems formatie zich tot verdedi gen, zoals uit de opstelling met twee spitsen (Boszhardt en Fernandez wa ren gepasseerd) al te voorspellen was. Maar zelfs een verdedigend uitgang spunt hoeft niet onaantrekkelijk te zijn, als de counters maar goed wor den uitgevoerd. Haarlem deed dat niet, wekte nimmer de indruk met die intentie te voetballen. Bregman: 'Onbegrijpelijk, dat een ploeg zich zo manifesteert. Met alle goede wil kèn je eenvoudig niet tot een aanvaardba re wedstrijd komen, als de tegenstan der zich zo opstelt'. FC DEN HAAG-HAARLEM 3—0 (2—0) 10. Advocaat 1—0. 41. Mansveld 20. 60. Berg 30. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschou wers: 8.000. FC DEN HAAG: Thie. Wijngaarden, De Zoete. Mansveld, Korevaar, (De Graaf): Berg. Advocaat, Kila; Pas, Bregman. Van Ecdcn. HAARLEM: Lelieveld; Wentink. Peys. Marijt. Hoeben, Van Breevoort. Vosmaer. Nieuwen- huijs, De Haan; De Goede. Van den Berg. JOHN LINSE Da Ol De Blotenberg 10 Scheidsrechter; Kroft. Toeschouwers: 16.000. Fortuna SC is ln de Limburgse streek 9Cl tegen Rode JC de meest gelukkige geweest. De sleutelwedstrijd, bela voor het periodekampioenschap, won namelijk met 10. 16.000 toeschouwers ben ln Slttard kunnen genieten var duel, dat alles te bieden had wat het pi van deze wedstrijden verwacht. In de twintig minuten viel Roda fel aan en het Fortunadoel vanuit de tweede lijn vuur. Schoten van Kooien en Meusen n echter doel. Fortuna dat wegens een b re van Nleling Plet Vogels van stal gehaald, wist zich hierna aan de dr ontworstelen. Een goed schot van B berg werd vallend door Van Mierde stopt. Roda was nog eens dicht b openingstreffer. De kopbal van Meuse een hoekschop en een te zacht scho Van Rooy gingen echter het doel vo FSC was na de rust de meest aanval partij. Men speelde feller, waardoo Roda-vcrdediglng met de veteranen Fi en Pfeiffer begon te wankelen. Fischer tastte ln de tweede helft nogal zal mis. terwijl zijn passes onzuiver waren misverstand tussen Blatter en Fischer Blotenberg in de 68ste minuut een kans die hij dankbaar benutte. Rod; hierna wel fel aan maar kon de geli ker niet achter Vogels plaatsen. SC CAMBUUR-PEC ZWOLLE 2—1 (2- 16. De Jong. 40 Zuidema 20. 69. Scl 21. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer, schouwers: 7.000. Een boeiende wed waarin Cambuur met duidelijk meer een betere partij op de grasmat Iegd Friezen streven hoog in deze period« de competitie Het was een bijzonder tieve wedstrijd zonder gele kaarten. FC VVV-Dc Graafschap 1—1 (1—1) - Deykers 01, 43. Hendriks 11. Sc rechter Ram: Toeschouwers: 3.000. Technisch een goede wedstrijd op zwaar veld. Een hard werkend WV een Graafschap-ploeg aan die iets me haar mars had. In de 42ste minuut sc Deijkers 10 op de rand van buitel Nog vóór rust (43ste minuut) zorgde driks voor de gelijkmaker. HELMOND SPORT-FORTUNA VLAARDI! 1—0 (0—O) 57. Vardic 1—0. Scheid! ter: Draaisma. Toeschouwers 4.000. He een eenzijdige wedstrijd, door Hel Sport verdiend gewonnen doordat Fc Vlaardingen bijzonder defensief sp Helmond Sport scoorde nog een ke« Kreekels. maar dit doelpunt werd t« wegens hands afgekeurd. Van Melis Helmond Sport kreeg een gele kaart. VITESSE-HEERENVEEN 2—0 (0—0) Scheidsrechter Corvcr. Toeschoo 10.000. 70. Hofs 1—0. 73. Van Kerkhof Ongeveer 3.000 leerlingen van d hoogste klassen van de Arnhemse scholen die dc thuiswedstrijd van VI grntls volgden zorgden met hun U spandoeken en oorverdovend lawaai een geweldige sfeer. Ilcercnveen raatf niet van onder de indruk en hal halverwege dc tweede helft de beste sen. Toen Hofs het verzet van de Fr onverwachts had gebroken zakte veen als een kaartenhuis In clkaai raakten sommige spelers zelfs geïrri' Hel tweede doelpunt van het laat op komende Vitesse, gescoord door Bram Kerkhof, werd aangevochten, omdat dat moment bierblikjes naar doelman ver zouden zijn geworpen. In dc roran slotfase hield arbiter Corver. buiten gezichtsveld Veencndaal en Gricvcr c' de vuist gingen, de wedstrijd profess! In de hand. HVC -SC Tilburg 1-1 (0-0) mourik 1-0. 79. Van Meteren 1-1. Sd rechter: Beukman. Toeschouwers: 3.000 Juiste uitslag, al zullen de Tilburger» daar beslist niet mee eens zijn. omdat de scheidsrechter in do 2e van de tweede helft een doelpunt afki tot grote verbazing van vriend en if Van Meteren zou zijn hand gebruikt ben, toen hij de bal met zijn hoofd i' doel kopte. Technisch waren de Tilbui beter dan de Amstersfoorters. De HV compenseerden dit gebrek met een e inzet. Veel kansen miste HVC in de helft, vooral Bas Peters. SVV—HERACLES 0—0. Scheidsrechter: ker. Toeschouwers: 2.000. SW en H( hebben gisteren getoond waaro mze onderste regionen van de eerste hangen. SVV viel voornamelijk aan, deed dat zo pover dat de Almelose dc.'i nauwelijks in moeilijkheden kwam. Tf* minuten voor het einde gebeurde ei ook helemaal niets. Pas toen Heracles allerlaatste fase wel de aanval zocht er wat leven In de brouwerij. Grobb'i Steenbergen misten echter voor Heracli kansen om de inhoudloze wedstrijd n' beslissen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8