Deelnemers tv-forum eoeo lopen weg bij opname oi 0 O O O 0 0 O O 0 O 0 O d 0 Washington wil eind aan valutacrises Een valk voor 'n koningin 1 s Carnavaleske Schmidt Suriname door Catherine Gaskin Bemiddelaar van Deil smijt beeld naar de politie TROUW/KWARTET MAANDAG 12 FEBRUARI 1973 BINNENLAND/RADIO en TV T4/K4 MARY PERKINS JK weer hac, k alism W CAT IKMIOÜ \MAAR «E«sö1 f PA6F BCH, «AW È£XOI/£kl PIS t* kom ie PM/ mei? /vier van naam 1 NON? KIND, OIO LOWIETJE 1 r.dL J ?r, IN DE GOUDEN GAPER dooi W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. 356. De avond was gekomen. In de hoge eetzaal wachtte de met bloemen en groen versierde tafel, voor de maal tijd gereed, 't Zacht flakkerende kaars licht op de gouden luchters fonkelde in 'tkristal van de roemers, glinsterde over 't wit porselein van de borden, de schalen. Aan het hoofd van de lange tafel zat, in feestelijke kledij, de prinses; alleen, 't was wel vreemd, dat 't feest zó begon; 't behoorde gans niet zo, och. maar wie zou bij al die vreemdig- heden op die ene letten? Bedienden liepen zacht af en aan, en in 't scha- duwdonker bij de dientafel stond sta tig de lange kamerdienaar met het ietwat gebogen hoofd. Toen trad de eerste gast binnen: de Maarschalk in groot uniform. Hij kreeg de ereplaats, aan de rechterzijde van de prinses. Verbaasd keek hij rond. Hoe wonderlijk vreemd begon dit feest! Maar zijn verbazing steeg. Een tweede gast: de Schout. Wat deed die hier op 't feest van de prinses? Hij kreeg een plaats aan haar linker zij. Maar erger werd het; een van 's Maarschalks ruiters kwam binnen: de dikke soldaat, verlegen, onthutst, onhandig KARELTJES GROTE AVONTUUR 147. Het lijkt nu wel, dat de erkende detective Geurtjes niet voor niets zo veel vreemde spullen had meegeno men. We hebben daarvan al heel wat treffende staaltjes gezien, doch er komt nog meer. De twee schurken hadden natuurlijk niet veel lust meer in het bieden van tegenstand en het verwondert ons dus niet. dat zij op bevel op Geurtjes rap hun revolvers lieten vallen. Intussen bleven ze maar op de meest aandoenlijke wijze huilen en tranen vergieten. Wanneer er nu iemand mocht zijn, die vandaag pas begint met het lezen van deze spannende en sensationele strip, dan zou die persoon misschien overhellen naar de gedachte, dat de tovenaar en Asmar gekweld werden door berouw over al hun verschrikkelijke daden. Ach nee verre van datDe to venaar en Asmar leden nog steeds aan de gevolgen van die traangasbehande ling en voor hun tranen geven we dus geen cent. De revolvers van de twee schruken waren middelerwijl ter hand genomen door sinidje Verholen en de soldaat en zo kon het dus gebeuren, dat detective Geurtjes zich veilig kon bezighouden met het vast binden van twee gevangenen. Hij haalde daarvoor het groote, rond zijn middel gewikkelde touw van zijn li chaam af. Wij weten natuurlijk wel van het bestaan van dat touw af, doch nu gaat het voor het eerst dienst doen. 'Ziezo', lachte de detective vro lijk. Strekken jullie de kluifjes nu maar braaf vooruit, dan zal om Geurtjes jullie wel eens fijn vastbin den'. Geurtjes kon goed binden, dat bleek wel. Het duurde tenminste niet lang of de twee schurken zaten muurvast in de touwen. Fikse knopen verhinderden de ontvluchting en Geurtjes sprak: 'In naam der wet. jullie zijn mijn gevangenen. Ik zal jullie naar de politie brengen en dan hoor je wel verder'. En daar ging de optocht al. Doch werden al die arme gehypnotiseerde sprookjesfigu ren nu maar aan hun lot overgelaten? Welnee, natuurlijk worden die niet vergeten FERDNAND Van een verslaggever AMSTERDAM Ongeveer dertig leden van onderwijs- en studen tenorganisaties zijn zaterdagmiddag weggelopen uit de NOS-studio Bellevue in Amsterdam, net voordat hier een televisieforum zou wor den opgenomen over het onderwijsbeleid van minister Van Veen voor het programma 'Interpellatie' van de NOS. De vertegenwoordigers van de algeme ne bond van onderwijzend personeel, de vereniging van onderwijzers, de Amsterdamse ouderraad, het actieco mité van Amsterdamse onderwijzers, het landelijk overleg van grondraden en de HTS-unie weigerden als 'mor rend publiek' op te treden, toen zij in de studio hoorden, hoe het panel was samengesteld. Zij waren het er niet mee eens, dat in het panel ook verte genwoordigers van 'rechtse' organisa ties als de studentencorpora, OBAS en DS'70 zitting hadden. 'Men probeert alleen maar te laten zien, dat er verdeeldheid heerst in het onderwijs, hoewel gezegd was dat het zou gaan over de kritiek op het beleid', zo motiveerde ASVA-bestuurs- lid Jaap van Dijk zijn vertrek uit de studio. Laten verstrekten de 'weglopers' een communiqué, waarin zij stelden dat 'de NOS onjuiste en onvoldoende in formatie vooraf verstrekt had over het programma. Pogingen van onze kant om de opzet te veranderen en hierdoor tot een werkelijke interpella tie van minister Van Veen te komen, werden door de NOS niet aanvaard', aldus het communiqué. 'Onder de voorwaarden van de NOS zou in de zaal een discussie ontstaan, waarbij de minister buiten schot zou blijven en de werkelijke problemen dus niet aan de orde zouden komen', aldus de verklaring. Het programa is overigens wel opge nomen en uitgezonden. AKEN West-Duitslands mi nister van financiën, Helmuth Schmidt, heeft tijdens het wee keinde voor een ogenblik de zorgen rond de ark en de dollar van zich af gezét. Tijdens een carnavalsfeest in Aken zater dagavond verscheen Schmidt getooid met zotskap op de Duit se televisie. In een toespraak tot de Engels man Lance Pope, tot voor kort Brits ambassadeur in Bonn, aan •wie de bewindsman een carna valsorde uitreikte, maakte hij met een enkel woord gewag van de monetaire crisis. Schmidt noemde het niet zo verwonder lijk, dat hij temidden van alle consternatie rondom de mark bij de carnavalsgangers vertoef de. 'Als nar\ zo zei hij, 'blijf ik daarmede namelijk onder mijns gelijke'. Vul horizontaal in: 1. richting, 2. soort hamer, 3. peul vrucht, 4. witte suiker, 5. bouwstof, 6. hoofddeksel, 7. etui, 8. kei, 9. dichter, 10. bouwval, 11. schildpad, 12. werp- strik, 13. begrip. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes drie namen van vrouwelijke beroepen. Oplossing van gisteren: Hor. 1. snek, 5. mest, 9. odalisk, 11. ester, 13. staar, 15. teil, 17. rare, 18. are, 19. lanital, 21. gemak, 22. gene- ver, 24. pee, 26. enig, 27. last, 28. stoop, 30. manke, 31. beroemd, 32. mede, 33. S_ar. VerL 2. notie, 3. edel, 4. kar, 5. mis, 6. estrik, 7. skaat, 8. beta, 10. Orel, 12. serpent, 14. arabesk, 16. gamel, 19. lev., 20. nar, 21. gegoed, 22. gesp, 23. Niobe, 24. panda, 25. eter, 27. lama, 29. pré, 30. mes. Film Haanstra voor Oscar voorgedragen HOLLYWOOD De academie van filmkunsten en wetenschappen in Hollywood heeft Bert Haanstra's film "Bij de beesten af' voorgedragen voor een Oscar in de afdeling feature docu mentaires. Invul-puzzel 2 3 4 6 7 8 10 II 12 13 Bankpresidenten zoeken naar oplossing Van onze financieel-economische redactie BAZEL Technische details voor een herziening van de bestaan de wisselkoersverhoudingen werden zondagavond, volgens welin- lichte kringen, uitgewerkt in Bazel. Daar, waar Duitsland, Frank rijk en Zwitserland elkaar ontmoetten, vond de maandelijkse rou tinebijeenkomst plaats van de presidenten van de centrale banken van de tien rijkste landen in de wereld. De regering van president Nixon heeft er de laatste dagen weinig twij fel over laten bestaan, dat zij een opwaardering van de Duitse mark en de Japanse yen zou begroeten. Dit teneinde de dollar wat meer concurre rend in de wereld te maken. Noch Tokio noch Bonn zijn evenwel bereid eenzijdig daartoe over te gaan. Het mag dan ook wel als zeker wor den aangenomen, dat als het toch tot een opwaardering van mark en yen mocht komen diverse andere valuta's eveneens zullen worden aangepast, in clusief een verlaging van de verhou ding van de dollar te opzichte van het goud, wat in wezen dan neerkomt op een devaluatie van de dollar. Door de huidige monetaire onzeker heid heen speelt het wijdverbreide geloof (en de vrees), dat president Nixon ernstig overweegt de Ameri kaanse import aan een speciale hef fing te onderwerpen met het doel de Amerikaanse betalingsbalans (de gro te tekorten hierop vormen de voor naamste oorzaak van de valutacrisis van dit moment) te beschermen tegen een alsmaar toenemende stroom van buitenlandse goederen en diensten. De dreiging van een dergelijke maat regel van president Nixon. welke wel eens de steun zou kunnen krijgen, van een in toenemende mate protecti onistisch Amerikaans Congres, alsook het zenden van drie topmensen naar de diverse hoofdsteden in de wereld wijst erop, dat het Witte Huis dit maal vastbesloten is de huidige crisis op te lossen en wel zo, dat nu eens definitief een einde wordt gemaakt aan het voortdurend in de rode cij fers verkeren van de Amerikaanse betalingsbalans. Een bijeenkomst, die ditmaal als gevolg van de monetaire crisis wel van bijzonder belang mag worden ge noemd. Terwijl zondagavond bekend werd, dat de valutamarkten van Bel gië. Ifcailië, Duitsland, Engeland, Frank rijk en Japan vandaag gesloten zui len zijn, bogen de bankpresidenten ('de Zijlstra's') zich in het diepste geheim over de valutaproblemen waarmede de wereld voor de zoveelste maal wordt geconfronteerd. Het is minder dan 14 maanden gele den dat de Gouverneurs van de cen trale banken van de 'Groep van Tien' rijkste niet-communistische landen (Ver. Staten, Japan, Canada, Zweden, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Italië, België, Nederland en Zwitserland (als waarnemer) ook koortsachtig overleg pleegden om uit een monetaire impas se te komen. Dat was eind 1971. Het beraad eindigde destijds o.a. met een devaluatie van 'de dollar en de af spraak. dat men zou trachten te ko men tot een algehele herziening van het wereld/valutastelsel in het kader van het Internationale Monetaire Fonds. Niet alleen in Bazel werd zondaga vond druk geconfereerd over de valu tacrisis en de vraag hoe er een einde aan te maken. Ook op andere plaatsen ir de wereld stak men de koppen bij elkaar. President Nixon heeft drie van zijn topmensen uitgezonden om behulpzaam te zijn bij het oplossen van de huidige monetaire crisis. Staatssecretaris van financiën, Paul Volcker, speciaal belast met monetai re aangelegenheden, is spoorslags naar Europa gevlogen om in diverse hoofdsteden te overleggen wat er kan worden gedaan om uit de impasse te raken. Een soortgelijke trip rond de Europese hoofdsteden maakt de vroe gere Amerikaanse minister van han del, Peter Peterson. Aan het andere emde van de wereld in Japan opereert president Nixon's voornaam ste onderhandelaar in commerciële aangelegenheden, William Eberle. Minister Geertsema heeft zondagavond in Brandpunt verklaard, dat er op dit moment geen sprake van is, dat de gouverneur van Suriname inschake ling van de daar gestationeerde Ne derlandse troepenmacht zal vragen. Ook gaf hij als zijn mening, dat voor de inwendige veiligheid van dat auto nome gebied een dergelijke troepen macht eigenlijk niet meer past. Het nieuwe Statuut zal daaraan zeker niet voorbijgaan. De argeloze kijker werd er natuurlijk niet zoveel wijzer van, want er waren nogal wat tegenstrijdige verklaringen te beluisteren. Op een kaak gesteld als het land dat Suriname uitbuit en bedriegt. Minister Geertsema rekende daarna voor, dat het merendeel van de Nederlandse ontwikkelingshulp naar Suriname gaat jaarlijks hon derd miljoen en tot dusver in totaal een dikke miljard. Tegenover het ministeriële woord dat we ons niet mogen bemoeien met de interne moeilijkheden van Suriname, wordt van meerdere kanten het be richt hoog opgenomen, als zou Neder land zich toch in de zaken hebben gemengd als gevolg van het optreden van een tijdelijk technische bijstand verlenende politiefunctionaris. Ad Langebent kreeg over deze kwestie van de minister geen uitspraak los in de geest van: als de commissaris fout is geweest, krijgt-ie ze bij thuiskomst wel uitgemeten. Ik vermoed dat men zoiets hier en daar ivel had gehoopt Kleinzerige kijkers zullen het te kwaad hebben gekregen bij de Brand punt-reportage in een ziekenhuis, waar de oogst van één voetbalwee- keinde werd behandeld. De 214 zie kenhuizen in ons land moeten dan wel een rijk bezaaid slagveld te zien geven. Niet weinig patiënten schijven Radio vandaag 26 Ik vond mijn weg naar buiten door de gang langs de toren en de achter deur. Aan deze kant van het huis was het grasland dat omlaag glooide tot aan de rivier en een parkachtige be planting van eiken en beuken die de ouderdom van Cluain lieten zien. Ik zag het door vele hoeven omwoelde modderpad dat de koeien namen op weg naar de melkplaats. maar het stenen pad rondom het huis zelf was schoongeveegd, zoals alles op Cluain. De gebouwen van de stokerij trokken me onweerstaanbaar aan. Ik vroeg me af of ik mijn grootvader daar zou vinden. Wat betekende het 'stille sei zoen' waarover ze praatten, wanneer ae stokerij buiten werking was? Ik liep over het bestrate erf tussen Clu- ains tuinmuur, de stallen en het distilleergebouw. toen ik hetzelfde kwakkende en sissende geluid hoorde dat mijn aankomst had begroet Ik stond stil en vanachter de stokerij kwam de kudde ganzen aangezwermd, recht op me af. met nijdige kreten en driftig klapperende vleugels, lange halzen en vooruitgestoken snavels. Ik had geen tijd om uit te zoeken welke deur toegang gal' tot de kantoren van mijn grootvader. Ik holde naar de eerste de beste, met die vreselijke meute achter me aan. Misschien zat die deur op slot. en dan zou ik de volle lengte van het gebouw moeten gaan tot de volgende. Ik draaide me om en probeerde de ganzen met arm gebaren en geschreeuw te verjagen. Ze deinsden achteruit, maar slechts een ogenblik. Toen waren ze allemaal om me heen en terwijl ik met de deurknop worstelde voelde ik twee snelle beten in mijn been. Het deed pijn. dwars door de dikke stof van mijn rok heen. Toen ik de deur open had draaide ik me opnieuw om en sloeg kwaad naar de enorme manne tjesgans die de kudde leidde. Een ogenblik stond hij doodstil, en ik zou gelachen hebben om de bijna mense lijke verbazing op zijn kop. als mijn been niet zoveel pijn had gedaan. Maar hij kwam opnieuw naar voren. 'Ga weg, duivel! Ga weg!' gilde ik en sloeg de deur dicht. Ik hoorde het gekwakkel nog een tijdje aan de ande re kant van de deur en toen stierf het weg. Ik leunde tegen het hout en wreef over mijn pijnlijke been. Voor me lag een doolhof van deuren, gan gen en ijzeren trappen. De ramen zaten erg hoog en gaven weinig licht. 'Bent u gewond?' Het was Callum Sinclair. Ik wist niet waar hij vandaan kwam. Misschien had hij zich daar al die tijd staan te verkneukelen om mijn moei lijkheden. Toen zag ik zijn gezicht duidelijker. Nee, hij had zich niet vermaakt. Zijn gezicht was donker en grimmig, zoals ik het in de keuken had gezien, maar toonde iets van mee leven. 'Niet erg.denk ik'. Ik trok mijn rok omhoog, onverschillig wat hij er van mocht denken, en onderzocht mi n kuit. De kous was vernield, maar de nijdige snavel had me alleen gepikt, niet echt gebeten. Callum Sinclair knikte. 'Het zal wel meevallen. Maar u zou de eerste niet zijn die door Grote Billy werd aange vallen'. 'De mannetjesgans? Waarom laat mijn grootvader zo'n gemeen beest rondlo pen?' 'Dat is zijn keus niet. Die hele stom me kudde is van de opnemer..de kommies, die in dat huisje bij de pakhuizen woont Hij beweert dat zijn ganzen gaan waarheen hij gaat en dat hij geen andere bewaking nodig heeft zolang hij die ganzen heeft. Hij kan best gelijk hebben. En aangezien hij al meer dan twintig jaar op Cluain zit, is het niet waarschijnlijk dat hij of zijn ganzen ooit zullen verdwijnen'. Het viel me op dat Callum ongedul dig aan de moersleutel vingerde ter wijl we praatten; het was dus niet helemaal waar wat hij in de keuken had gezegd over dat het hem niet kon schelen wat er op de stokerij gebeur de nu zijn taak erop zat. Zei hij dat soort dingen alleen maar om zijn moeder te ergeren? Om zijn onafhan kelijkheid van Angus Macdonald te benadrukken? Het zag ernaar uit dat hij bezig was geweest met een of ander onderhoudswerkje toen de gan zen hem op mijn aanwezigheid attent maakten. 'Wie heeft er bewaking nodig op een afgelegen plaats als deze?' Een ogenblik leek het alsof hij glim lachte. 'Juffrouw Howard vergeef me. u heeft nog heel wat te leren over de whisky-zaken. In onze vaten in de pakhuizen ligt voor een fortuin aan accijnsgelden. Als uw grootvader 'tgeld bezat dat de overheid aan accijns int van de whisky die hier op zijn kopers wacht, dan was hij schatrijk'. 'Laat mijn grootvader de opne.ik struikelde over het ongebruikelijke woord, 'de accijnskommies doen wat hij wil op Cluain?' 'Wat kan hij anders?' antwoordde Sin clair schouderophalend. 'Cluain be taalt Neil Smith niet. Dat doet Harer Majesteits Belastingdienst. Cluain zorgt dat het hem aan niets ontbreekt en hij gebruikt wat hij nodig vindt (Wordt vervolgd) Van een verslaggever DEN HAAG De Haagse politie heeft vrijdagavond de 21-jarige Laurent D. aangehouden, wegens poging tot doodslag dan wel zwa re mishandeling van twee Haag se politie-agenten. Laurens D. is een broer van Daan D., die onlangs een boerengezin gijzelde in Deil.'Laurent probeerde toen sa men met zijn moeder een bemiddelen de rol te spélen in deze zaak. Laurent reed vrijdagavond in een au to door de Haagse binnenstad. Omdat de politie weet dat hij geen rijbewijs heeft, werd hij gevolgd. De jongeman reed langs de Lange Beestenmarkt, waar hij woont, in de verboden rich ting. Hij zette de auto voor de deur en ging naar binnen. De agentén hebben toen aangebeld. Als enige re actie hierop werd er een gipsen beeld uit het raam gegooid, dat de agenten niet, maar de politie-auto wel raakte. De agenten, bang dat er grotere moei lijkheden zouden volgen, trokken zich terug en vroegen om versterking. Toen die kwam en Laurent zag dat zijn auto werd weggesleept, kwam hij naar buiten en werd gepakt. Op het bureau kon hij niet verklaren hoe hij aan de auto was gekomen. In zijn zak had hij 650 gulden. Op vragen van de politie hoe hij aan dat geld kwam, zei hij vrijdagmiddag 1000 gulden van de gemeentelijke sociale dienst te hebben gekregen om handelswaar te kunnen kopen. Hij wilde niet zeggen waar het verschil van 350 gulden was gebleven. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Puerto Rico, het verloren paradijs, doc. film 21.10 Speelfilmserie met Alec Guinness: De gevangene, speelfilm uit 1955 22.40 Tele-Zet NOS 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Engels - les 15 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 19.30 Tips voor je toekomst NOS 20.00 Journaal HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spltuur A'dam: lichte gramm.muz.. rep. en ber. (7.25 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 (S) Spitsuur A'dam, verv. 9.15 (S) Geef me de vijf: verzoekpl.progr. (9.35 Waterst.) 10.30 (Si Muz. voor luiste raars. (11.00 Nws.) NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: rechtstreeks progr., waarin rep., interviews, comm., ber., telef. eactics en muz. (13.00 Nws.) 14.25' Schoolradio. AVRO: 14.45 Radio journaal. 14.50 Wegenverkeersinf. 14 55 In de wetenschap: nws uit de wereld der wetenschappen. 15.25 (Si Wat deed hij hier: klass.muz. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Promenade Ork amusementsmuz 16 30 (S) Mlkadoo: kindermag. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Ik verbind u door: praatje. 18.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19 00 (S) Harmonie en fanfae in Ned. en Eur. 19.30 (S) Hobby- scoop: populair progr. over electronica. 20.00 Komt u maar: act. progr. mei disc., telef. reacties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22.25 Uitz. van de Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal NOS: 22.50 (S) Jazz in Aktie Intern. Jazz FesUval Loosdrecht 1972. 23 20 Bijlmermin- of Bijlmermeer, doe. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord 7.08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Progr. overz. 8 00 (S) Te Deum laudamus: gewijde muz. 8 24 Op de man af: evangelisch comm. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v. d. huisvrouw. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. 9.30 (S) Hier en nu: 10.15 Kleutertijd: 10 30 Nws: 1103 (S) Hier en Nu.) 11.55 MecL 12.00 Strictly Country Style. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. tb.v. land en tuinb. 12.30 Nws 12.41 (Si Hier en Nu. 1250 Mikro: aandacht v.h. christelijk orga nisatieleven. 13.00 (S> Kerkorgelconc.. klass muz. 13 30 (S) Hier en Nu. 13.32 (S) hun kwetsuren op te lopen nadat ze op het sportveld het een en ander hebben afgereageerd van wat ze in een hele week moesten verwerken. Dat is dus 'sportbeoefening' als psychologische reactie. Panoramiek vertoonde een film over de oorlog in het Arabische sultanaat Oman. Daar pionieren Britse huursol daten van een slag dat ik allang uitgestorven waande. Op hun manier schilderachtige kerels, die sporen in zich dragen van een romantisch verle den. Ze spreken van een goede vijand en slaan hem hoog aan. Waar kom jé dat nog tegen? Met een kort nummertje liet Johnny Kraaykamp in zijn show met ijk zien dat hij eigenlijk een grandioze clown is. In dit genre zou hij zich volgens mij naar internationaal niveau kun nen spelen. In het zaterdagprogramma was na tuurlijk Mies Bouwman weer de onbe twiste topper met haar Een van de Acht. Aan de verdergaande democrati sering van de verhoudingen tussen volk en koningshuis werkte prins Claus mee door telefonisch met een van de deelnemers een praatje te maken over de ruimtelijke ordening. Maar Mies stal de show door het gesprek met de prins af te ronden met een 'En de groeten thuis'. Na de VAA-quiz is een groot deel van het kijkvolk zoals gebruikelijk overge stapt naar de NCRV om te genieten van een aflevering van Farce Majeu re. Met het lot van de topsportsuppor ters als een kolderieke uitschieter. TON HYDRA en Nu. 14.32 (S) Mod. kamermuz. 15.00 Herv. mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Stu dio 6: middagmag (16.30 (S) Hier en Nu.) 17 20 Overheidsvoorl.: Gedachten bij de gedichten van de Surinaamse schrijver Shri- nivasl. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18 00 (S) NCFV Combo Corner. 18.10 Uitz. van de C.P.N. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 18.48 <S> Bandstand 19.00 (S) Filter: jongerenprogr. 19.30 Literaina: radio- kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenking. 20 15 (S) Oude wijn - muz. van grijze meesters. 22.45 (S) Radio Kamerkoor en Radio Kamerork. zangsol mod. gewijde muz. 23.00 klank en geschrift. 23.55 Nws. HILVERSUM III KRO: 7 00 Nws. 7.02 KOR-op-Drle: discjoc- kyshow. (8.00. 9 00 10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12 03 Van twaalf tot twee (13.00 Nws.; 13.03 Raden maar) TROS: 14.00 Nws. I4.n,3 Van twee tot drie op III. 15.00 Nws. 15.03 De Hugo van Gelderen Show. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaijer Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 Ned.-Non- Stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal 20 05 Take the 8-train. 21 00 Nws. 21.02 De Negen uur-show. 22.00 Nws. 22.02 Supcrclean Dream- machine 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 33-45- 78: muz.mag. (24.00 Nws) 0002 Radiojour naal.) 00.55 Nws. Nb. HILVERSUM III (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.03 De Hugo van Gelderen Show (verv.) BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med en SOS-ber. 12.08 Land- bouwkron. 12.15 Muz. progr. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. act, weerber., toneel agenda. Aansl. lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.02 Schoolradio. (15.00 Nws) 16 00 Nws en beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Evergreens 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18 26 Paardesportber. 18 30 Protest, uitz. 18 45 Sportmag 1855 Taalwenken. 18.57 Gramm.-. muz. 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz.. 19 40 Keurig Engels. 19.45 Openb. Kunstbe-- zit. 20 00 Lichte muz. 20.30 Boekbespreking. 21.00 Splinternws. 21.05 Gevar. progr. 22.00 Nws 22.05 Lichte muz en praatje. 23.00 Nws. 23.10 Gevar. progr. 23 40 Nws. 23.45 Scheepvaartber. AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Een leven in de dag van Charles Drake, uit de serie The Charlie Drake Comey Hour 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Act. en muz. 10-45 Filmrep. 11.25 Amusementsprogr. 12.10 Act. 12 40 Intern persoverz 12 50 Wereldsplegel. 16.15 Journaal. 18.20 Der Russe hat Immer eln Gewehr. TV-fllm. 17.05 V.d. kinderen. 17 55 Journaal. tReg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18 00 Graf Luckner. TV-serle. 18.30 Act. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Sportjournaal. 19 26 Arnie. TV-serie. 19 59 Progr. overz. WDR: 8 20 en 8.55 School-TV. 9.30 Sesam strasse. 11.00 en 11.45 School-TV. 18.00 Reg. nws. 18.10 Progr overz. Aansl.: Julia, TV- serle. 18.40 Nws en act. 19.15 V.d. kleuters. 19.25 Lerchenpark. TV-serie.) 20.00 Jour naal. en weeroverz. 20.15 Act. 21.00 Licht muz. progr. 21.45 Filmrep. 22.30 Journaal, comm. en weeroverz. 22.50 Filmportret 23.40 Journaal. DUITSLAND II 14.30 Wiskunde. 17.30 Journaal en weer ber. 17.35 Muzikaal mozaïek. 18.05 Act. en muz. 18.35 Tekenfilm. 19.10 Stadt ohne Sheriff. TV-serle. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Med. Kroniek. Aansl.: Journaal. 21.00 Die Besucher. speel film. 22.30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND III NDR 8.20 Schooltelevisie. 18 00 Sesamstrasse. 18.30 Schooltelevisie. 19.00 anagement für alle FUhrungskrafte I11 Wlrtschaft und verwaltung, TV-cursu«. 19.30 Bellamys Pflanzen-Report. TV-serie 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Berliner Werkstatt, om 20 15 Doc. film; 21.15 Nicht veroffentllcht. TV-serie. 21.30 Task Force Police, misdaadserie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4