Gemengd oefenen was in 1936 maar gevaarlijk Kruispunt Bruggestraat Koudekerk wordt dit jaar verbeterd nog Wijkraad Boschgeest: overleg noodzakelijk Kort nieuws uit de regio EHBO te Lisse bestaat veertig jaar Succes maatregelen Raadhuisstraat twijfelachtig 'Milieuhygiëne' Hazerswoude wil adviezen geven Creatieve uurtjes met poppen Nieuwe Leidse Courant Werf mee! Win een abonnee Voorzitter Wijntjes van Lenteklokjes nam afscheid Jubilarissen C.N.V. in Lisse gehuldigd Geen atheneum in Hillegom Kassakrakers sloegen hun slag tijdens middagpauze Leiderdorp moet schoon TROUW/KWARTET DONDERDAG 8 FEBRUARI 1973 REGIO IA j, Van onze correspondent te Lisse LISSE De afdeling Lisse van de E.H.B.O. gaat in maart het 40-jarig bestaan vieren. Deze nuttige vereniging is uit het dorpsleven niet weg te denk en. Wie het werken Van de EHBO gade slaat moet met respect vervuld worden voor de wijze waarop een groot aantal mensen in ail deze 40 jaren zich uit naastenliefde voor de medemens heeft ingezet op een onbaatzuchtige wijze. En het mag dankbaar geconstateerd worden dat er telkenjare weer men sen gevonden wonden, die de EHBO- cursussen willen volgen om als gedi- ALPHEN Nu de Van Mandersloot- straat enige maanden uitsluitend voet gangersgebied is staat het succes van dit besluit wel vast. Met name op de vrijdagavond en de zaterdag, de druk ste tijden, kan men er nu gezellig winkelen. Een muziekje zoals op de Leidse Haarlemmerstraat, in de vorm van een draaiorgel, zou naar onze mening de attraktiviteit nog wel kun nen verhogen. Wat voor de Van Mandersloostraat een succes is geworden, is minder goed aangeslagen voor de Raadhuis straat. Ook deze heeft men voor be paalde uren tot voetgangersgebied verklaard, maar de middenstand voelt zich in het algemeen hierdoor meer gedupeerd, dan dat men er gelukkig mee is. De Van Mandersloostraat is een door loop, zowel naar het centrum, als naar de markt en omgeving en men heeft vrij dicht in de omgeving par keergelegenheid. Maar die mogelijkhe den zijn er niet in die mate voor de Raadhuisstraat. De parkeermogelijk- heid is tamelijk ver weg, mede door het feit, dat er nog altijd huizenrijen haaks op deze straat staan. Ze beant woorden wel niet meer geheel aan de eisen van deze tijd en zullen stellig de komende jaren gaan verdwijnen, maar het achterland van de Raadhuis straat, de aantrekkelijke parkeergele genheid, ligt vrij ver weg. En de gemakzuchtige mens van deze tijd laat dan al gauw, als men niet persé bij bepaalde adressen wil gaan kopen, de middenstanders in een dergelijke straat wat in de steek. Het zal verscheidene middenstanders dan ook deugd doen, als men deze maatregel, die voor een beperkt aan tal uren gold, maar weer ongedaan maakt. Dat er parkeermeters staan, daar kan men wel vrede mee hebben; het langdurig parkeren voor dezelfde winkels, waardoor deze lastig te berei ken zijn, behoort hierdoor tot het verleden. Het feit, dat deze maatregel, die toch in de eerste plaats ten gerieve van de middenstand werd genomen, geen suc ces schijnt te worden, heeft oook gevolgen voor de Hooftstraat, althans wat het gedeelte betreft tussen de Thorbeckestraat en de Leerhoeve. Ook daar zouden velen, waaronder de poli tie, wel graag voor een aantal uren op de vrijdag en de zaterdag een voet gangersgebied willen zien vastgesteld. Nu is de situering voor de Hoofstraat gunstiger dan voor de Raadhuisstraat; het is nl. ook méér een passagestraat, zoals de Van Mandersloostraat. Maar de parkeergelegenheid is ook voor deze middenstandswijk vrij ver weg. Het Thorbeckeplein biedt op de vrij dag nog wel soulaas, maar zaterdags wordt hier de markt gehouden; de Thorbeckestraat staat dan al vol met parkeerders en zij die de bedrijven in de Hoofstraat willen bezoeken, zouden dan op grote afstand moeten parke ren. Het zou door het winkelend pu bliek op zichzelf wel toegejuicht wor den, als men zich daar ook niet gestoord door auto's en brommers en ander vervoer, kon verplaatsen, maar het ziet er niet naar uit, dat de daar gevestigde middenstand er wèl bij zou varen. Ook hier zullen eerst dichter bij parkeerplaatsen moeten komen. HAZERSWOUDE De commissie milieuhygiëne is er veel aan gelegen, dat het 'milieugebeuren' in Hazers woude is verwerkt, op de markt komt. 'We hebben zeker nog vijfduizend gulden nodig, om deze zaak te kunnen financieren', aldus commissievoorzit ter L. Verweij tijdens de in het gemeentehuis gehouden openbare ver gadering. De leden van de commissie hopen, dat de plaatselijke midden stand bereid is, op de achterzijde van het spel te adverteren. De gemeenteraad krijgt van de com missie milieuhygiëne een schrijven, waarin de bereidheid om adviezen te verstrekken wordt kenbaar gemaakt. Een onderzoek van Rijnland heeft uitgewezen, dat de vissterfte in de vijvers in de wijk Zuid en in de Westvaart en Westeindervaart te wij ten was aan baggerwerkzaamheden die zuurstofloosheid teweeg brachten. In middels heeft de situatie zich ten goede gekeerd. De voorzitter stelde het overigens nog eens duidelijk: 'We zijn geen controleurs van polderbestu ren, we nemen alleen maar steekproe ve n'- De problemen rond autowrakken en puinafvoer zullen in een volgende vergadering worden behandeld. De commissie wil met de Boskoopse commissie van openbare werken, die de milieuzaken in deze boomkwekers- gemeente behartigt, over de milieu problematiek van gedachten gaan wis selen. 'Dan zouden we ook de bestrij dingsmiddelen, die wij bij de plant soenendienst gebruiken, aan de orde kunnen stellen', aldus directuer ge meentewerken W. Soeters, adviseur van de commissie milieuhygiëne. Op de boomplantdag op 28 maart zullen 200 scholieren aan het werk worden gezet. plomeerde EHBO-er hulp te verlenen waar dat nodig is. Daarbij wordt nim mer van het principe afgeweken dat men 'eerste' hulp biedt, d.w.z. dat bij een ongeval of aindere omstandighe den de noodzakelijke eerste hulp wordt verleend zolang een dokter niet aanwezig is. Bij een 40-jarig jubileum staat men vanzelfsprekend stil bij het verleden en dan natuurlijk eerst bij de oprich ting. De historiebladen der vereniging brengen ons naar de datum 6 februari 1933 met een voorlopig bestuur, waar in zitting hadden J. Dekker, voorzit ter, B. L. Hooijer, secretaris en M. Sprengers penningmeester. De datum 16 maart 1933 staat als de officiële oprichtingsvergadering aangetekend dn de notulen van de eerste dagen, in welke vergadering bovengenoemde he ren tot een definitief bestuur werden met een aanvulling dioor de benoeming van die heren G. Tromp Rz. en J. Damen. De naam van diokter Duymar van Twist komt men al direct tegen op de eerste bladzijden van het levensboek van de EHBO ais de eerste docent van de afdeling. Zeker mag niet on vermeld blijven, dat de afdeling Voor schoten grote diensten heeft bewezen bij de oprichting. In het archief is een brief waarin deze afdeling harte lijk dank werd gebracht voor de hulp vaardigheid bij de geboorte der afde ling. voornaamste argument tegen het geza menlijk oefenen op: 'de vrees voor het gemengde huwelijk'. Daarom al léén reeds ontraadde hij de vergade ring een voorstiel inzake gemengd oe fenen aan te nemen. Nadat nog enke le sprekers ziah over dit delicate on- derwerp hadden uitgelaten nam voor zitter Storm het woord. Hij vond het ontactisch van de heer Hooijer om als eerste invloed uit te oefenen op de bespreking, aangezien ieder zijn me ning mocht zeggen en de mening van een ander niet de kop mocht worden ingedrukt. Tenslotte werd over dit onderwerp bij stemming uitgemaakt dat 23 vóór afzonderlijk oefenen wa ren, 10 voor gemengd oefenen en 1 blanco. Zó dacht men nog anno 1936! niuc uc- gekozen Rechte spoor Wisselingen Er hebben zich in de loop der jaren veel wisselingen in het bestuur voor gedaan. We willen vermelden wie de afdeling als voorzitter hebben ge diend: J. Dekker, G. Buurman, P. C. Storm, N. Bronkhorst, A. J. Duy- maer van Twist, L. Tanis en dokter G. B. van Dijk, die momenteel nog voorzitter is. In het bijzonder mag wel vermeld worden, dat mej. A. Spaargaren sinds 3 mei 1938 bestuurs lid is en nog ijverig is in alles wat haar als bestuurslid op de schouders wordt gelegd. Een andere bekende naam in de ge schiedenis van d,e EHBO is die van L. Taniis, die dn 1940 tot tijdelijk secreta ris werd benoemd en in 1941 deze functie definitief toebedeeld kreeg in de plaats van de heer Hooijer. Een lange staat van dienst heeft ook het bestuurslid P. G. Randsdorp, die sinds 1938 achter de groene tafel zitting heeft. J. M. van Dijk kwam in 1936 zijn collega als docent bijstaan, in de laatste jaren de 'jonge' dokter Van Dijk. De heer L. Tanis is behalve secretaris-penningmeester ook een lan ge reeks van jaren instructeur ge weest, met de heer MMdelraad. Gemengd oefenen In 1936, drie jaar na de oprichting, is er nogal hevig gediscussieerd over 'gemenéd oefenen'. In de notulen van 31 januari 1936 kan men lezen, dat de heer Hooijer bij de rondvraag een betoog hield over 'gemengd oefenen' door dames en heren. Hij liet hierte gen een waarschuwend woord horen, verkondigde verder dat de geestelijk heid nooit zou gedogen dat dames en heren van verschillende religie geza menlijk zouden oefenen en gaf als In de bescheiden der vereniging zal men tevergeefs zoeken naar notulen en jaarverslagen over de jaren 1958- 1968. De heer L. Tanis heeft zich op uitnemende wijze voor het EHBO- werk ingezet, maar organisatorisch zat er toch wel iets niet helemaal goed, omdat er geen jaarlijkse ledenverga deringen werden gehouden. Naar bul ten hoorde men niets en dat gaf aanleiding om in 1988 daarover eens van gedachten te wisselen. De vergadering van 7 mei 1968 bracht de afdeling organisatorisch weer in het rechte spoor. Fouten werden rid derlijk erkend en de zaak werd op nieuw opgezet nadat de heer Tanis had bedankt als bestuurslid. Ook de heer Pollé wilde graag van zijn func tie af vanwege zijn hoge leeftijd. Een nieuw bestuur werd gekozen, waarvan dokter G. C. B. van Dijk voorzitter werd. Behalve de dames C. A. Barbee- van Eerden en A. Spaargaren en de heer P. G. Randsdorp werden in het bestuur gekozen mej. C. W. Gramme en de heren H. van Eijsbergef en C. Groenewegen, die nu resp. als secreta ris en penningmeester fungeren. De EHBO Lisse draait weer uitstekend, getuige de jaarvergaderingen en fees telijke avonden met diploma-uitrei king. Wij mogen zéker verwachten, dat de jubilerende afdeling dn maart een hartelijk medeleven uit Lisse zal on dervinden. Naar wij vernemen is uit de burgerij een commissie gevormd om de 40-jarige EHBO een passend en nuttig geschenk aan te bieden. Het is te begrijpen, dat men de afd. Lisse bij diilt jubileum óók eens vanuit de burgerij wil doen ondervinden, dat de arbeid van de EHBO dn de Lisser gemeenschap gewaardeerd wordt. Er heeft zicih dan ook spontaan een 'Hul- digings-coandité' gevormd uit het vere- nigings- en organiisaitielevenIn dit comité hebben zitting: H. J. C. van der Kroft (VW), J. Karenbeek (sport ambtenaar), H. G. de Jong (Veilig Verkeer), W. J. Randsdorp (IJsclub Lisse) en C. H. Steenwinfcel, secr.- p enningmeester Wie een bijdrage beschikbaar wil stel len, kan deze storten op een speciaal daarvoor geopende bankrek. bij de Alg. Bank Nederland, hetzij door overmaking op giro 3951 van deze bank of door overschrijving op bank rekening 568055179 bij de ABN lisse. LEIDERDORP De afdeling Leider dorp van K en O organiseert niet alleen maar 'passieve activiteiten' ofschoon het luisteren naar een con cert een heel actieve bezigheid kan zijn maar appelleert ook aan de 'doe-belioefte' van haar leden. Enige tijd geleden schreef zij een poppen- prijsvraag üit. Ieder die dat wilde kon een eigen creatie maken ter verrij king van de poppenwereld De reactie was heel verrassend, zowel qua aantal als op het punt van de kwaliteit. Er is met veel fantasie en vakmanschap gewerkt. De poppen zijn samengebracht in de kapel van de Scheppingswerk, waar zij gistermiddag te zien waren. Zaterdag is er ook gelegenheid de tentoonstelling te be zoeken, en wel van 10 tot 18 uur. Om half 4 zal wethouder mevrouw Tichler de prijzen uitreiken. De bezoekers van de tentoonstelling kunnen op een formuliertje, dat aan de zaal verkrijg baar is, kenbaar maken welke pop volgens hen in aanmerking komt voor de publieksprijs. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving SASSENHEIM Na afloop van het optreden van 'De Lenteklokjes' werd in besloten kring afscheid genomen van voorzitter G. Wijntjes, die vanaf de oprichting, in 1956, de voorzitters hamer hanteerde. Hij werd toegespro ken door zijn opvolger D. Roosa, die er ondermeer op attendeerde dat het koor bij de oprichting veertig leden had en nu tweehonderd. 'Samen met de heer Van Vliet heeft u er iets moois van gemaakt', aldus spreker. Hij memoreerde ook dat de heer Wijntjes ervoor zorgde dat er een pianiste kwam, in de persoon van Ada van der Bent, en dat het koor over een piano de beschikking kreeg. De laatste aanwinst is een groot uitneem- baar podium, waarvoor de heer Wijnt jes zorgde. Behalve een fraai wand bord met inscriptie kreeg de schei dende voorzitter het erelidmaatschap aangeboden. Vóór het laatste nummer werd uitge voerd, bood Ellen Knetsch namens het koor al een grote gereedschapskist aan. VOORSCHOTEN De wijkraad Boschgeest te Voorschoten heeft inza ge gekregen in de tekeningen tot herziening van het bestemmingsplan Boschgeest. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in het Gezondheidscen trum, waarbij naast het bestuur van de wijkraad de wethouders, en enige hoofdambtenaren aanwezig waren. Aan de wens van de wijkbewoners de groenstrook tussen Douw van der Kraplaan en Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan te laten, wordt in het plan slechts in geringe mate tege moet gekomen. De wijkraad heeft te vens vernomen dat G.S., mede in verband met de herziening van het bestemmingsplan, geweigerd hebben een beslissing te nemen op het voor stel van de gemeente Voorschoten tot wijziging van het geldende bestem mingsplan, dat diende om de bouw van de vierklassige school voor basis onderwijs mogelijk te maken. De bouw van de school zal zb verdere vertraging ondervinden. In verband met deze ontwikkelingen heeft de wijkraad Boschgeest de wet houders meegedeeld overleg met de wijkbewoners noodzakelijk te achten. De wethouders zijn hiermee akkoord gegaan. Op dinsdag 20 februari zal in het Cultureel Centrum om 20 uur BOLLENSTREEK In het 'Hof van Lisse' werden twee zilveren jubilaris sen van de Christelijke Bedrijfsbond H.B.V., aangesloten bij het C.N.U., gehuldigd. Het waren de heren P. Hooykaas uit Sassenheim, van het lan delijk centraal bureau voor keuringen op medisch en hygiënisch gebied en J. Spaargaren uit Hillegom. werkzaam bij het P.V.S. te Den Haag. Zij ontvingen uit handen van voorzit ter J. van der Laan een gouden insigne van het C.N.V.. alsmede een oorkonde. KOUDEKERK Burgemeester Van der Linden las tijdens de raadsvergadering een schrijven voor van de minister van verkeer en waterstaat gericht aan de ge meente Hazerswoude. Hierin wor den verbeteringen genoemd van het gevaarlijke kruispunt Rijks- straatweg-Bruggestraat (zie foto) De plannen voor het aanbrengen van verkeerslichten en recon structies zullen in de tweede helft van dit jaar worden uitgevoerd. Wat voor Koudekerk van belang is, is dat van de kosten 50 pet. door het rijk wordt betaald en de andere helft voor rekening van Hazerswoude komt. Verder zal de maximum snelheid wor den teruggebracht van 70 naar 50 km per uur. De voorzitter noemde het feit dat Koudekerk niet hoeft mee te betalen 'zeer plezierig'. De heer Vreugdehil wees naar aanlei ding van de woningbouw op Goirle, waar woningen worden gebouwd die rond de 155 gaan doen. Burgemees ter Van der Linden zegde toe één en ander te zullen uitzoeken en de raad daarover t.z.t. te informeren. Ook zal worden bekeken of er een enquête kan worden gehouden onder de bewo ners van nieuwe woonwijken, om ken nis te kunnen nemen van hun we- sen. ELEKTRICITEIT Aan het verzoek om een betere span ning op het elektriciteitsnet kan niet worden voldaan, zolang bewoners wei geren een stukje grond af te staan voor het leggen van een zwaardere kabel. In antwoord op een daartoe gestelde vraag zei de voorzitter dat aan de realisering van een centraal anten nesysteem wordt gewerkt. De raad begon met de installatie van het raadslid J. Wondergem, die de heer W. Leentvaart opvolgde. Uit de woorden van de heer Wondergem viel op te maken dat deze meer openheid voor wat de gemeentelijke zaken be treft, zal aandringen: 'Wij moeten ons willen openstellen voor de vaak goede ideeën van de bevolking ten aanzien van de leefbaarheid van de gemeen schap', aldus het nieuwe raadslid. deze bijeenkomst worden gehouden. De scholenbouw in dewijk Bosch geest is na een eerste aanzet, die resulteerde in kleuterscholen en een r.k. basisschool, de laatste jaren niet verder van de grond gekomen. Nadat de gemeenteraad ruim een jaar gele den had besloten tot de bouw van een school in Boschgeest voor openbaar en prot.-christelijk onderwijs kwamen de moeilijkheden rondom de plaats. De bewoners willen graag de groen strook houden en weer andere bewo ners hebben bezwaren ingediend te gen een verschoven situering van de school. HILLEGOM —De afdeling Hillegom van de Vereniging voor Openbaar On derwijs heeft eind 1971 verzocht een gemeentelijk atheneum in het scho lenplan op te nemen. Het voor 1 februari 1972 ingediende verzoek kon niet doof de minister in behandeling worden genomen, omdat een prognose met betrekking tot de omvang van de school ontbrak. Aan de Vereniging Nederlandse Gemeenten is in 1972 opdracht gegeven een prognose te ma ken, waarvan het concept nu is ont vangen. Het blijkt dat een gemeente lijk atheneum voorlopig niet te reali seren is. Dit heeft tot gevolg dat de regionale commissie de school niet kan opnemen in het deelplan 1975, 1976 en 1977. De Vereniging Neder landse Gemeenten heeft ook een on derzoek ingesteld naar de mogelijk heid voor een samenwerkingsscholen gemeenschap H.A.V.O.-Atheneum te Hillegom. 'Hoewel hiervoor voldoende potentieel aanwezig is moet worden betwijfeld', aldus B. en W., 'of de minister aan de realisering van een dergelijke scholen gemeenschap medewerking zal verle nen, daar deze verstrekkende gevolgen zou hebben voor de in de omliggende plaatsen aanwezige scholen'. NOORDWIJK Donderdagavond, 8 februari beleggen de plaatselijke be sturen van het NW, het NKV en het tf CNV in Royal een gezamenlijke ver- IB1 gadering. Het ligt in de bedoeling te I komen tot de instelling van een offi- II cieel plaatselijk overlegorgaan. NOORDWIJK Op een ledenverga- i dering van de Chr. Kleuterscholen te m Noordwijk aan Zee gaf brigadier C. Baljeu van de verkeerspolitie aan de II hand van dia's voorlichting over de r kleuter in het verkeer. Na de pauze organiseerde de heer Baljeu een quiz op verkeersgebied. De politie had voor dit vragenspel prijsjes beschik- baar gesteld. Tot besluit vertoonde hij [J' een tweetal films van de Bond Veilig 1 Verkeer voor Voetgangers. NOORDWIJK De afdeling Noord- wijk van de Hout- en Bouwbond C.N.V. houdt op vrijdag, 9 februari in 'De Rank' haar feestavond. Districtbe stuurder H. v.d. Berg zal spreken en daarna treden 'De Randstadspelers' op met het programma 'Winter-Parade'. Op 16 februari is het 55 jaar geleden dat de afdeling werd opgericht. De jaarvergadering vindt op woensdag, 14 februari plaats, eveneens in 'De Rank'. Het ledental zal, naar men op goede gronden verwacht, binnenkort de 200 overschrijden. ALKEMADE Voor de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Alkemade zijn weer diverse akti- viteiten georganiseerd. Op woensdag 14 febr. (in De Woelige Baren) zal binnenhuisadviseuze mevr. H. Smit- Goeman een inleiding houden over het onderwerp 'Hoe wonen wij'? Op 19 febr. een politieke kursus in hotel Centraal te Alphen. Op 22 maart wordt door de afdeling Alkemade ge start met een kursus wandlappen. Op 1 maart een excursie naar brouwerij en te Amsterdam. Voor provinciale aktiviteiten wordt verwezen naar de Rijnstreekavond met cabaret. Deze wordt dit keer georganiseerd door de afd. Koudekerk-Hazerswoude op 20 febr. in Nabij te Alplfoen. Voor ail dieze aktiviteiten kan men zich opgeven bij mevr. B. Deen, tel. 01713-2266. LISSE De bazaar voor de verbou wing van de vergadergelegenheid der Chir. Geiref. Kerk heeft ƒ3500 opge bracht. b ie [V L:r 97 mt eb nd is' •k ai at en ak an iaa at iel e i feI1 LISSE De laatste tijd wordt in de vijver van het Nassaupark bij de Mariakerk een grote vissterfte gecon stateerd. Karpers, van 40-50 cm. drij ven dood in de vijver. De oorzaak wordt gezocht in werkzaamheden aan de riolering in de Gaststraat, waar door rioolwater in de vijver terecht is gekomen. HILLEGOM Het oratorium 'Josua' van Handel wordt vrijdag 16 februari l door de Hillegomse Oratorium Vere- f® niging (H.O.V.) in de St. Jozefkerk ri uitgevoerd. Medewerkenden: Lize f Schoo (sopraan), Paula de Groot L (alt), C. W. Borger (tenor), Hans P Zomer (bas), Gert Oost (orgel) en het r" Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. V Directie: Gert Nagel. i Vi HILLEGOM De Stichting Sport en oo: Recreatie Gehandicapten Bollenstreek jrul houdt zaterdag 17 februari in Tres- jier long een winterfeest. Het ligt in het voornemen van het bestuur alle min- der-validen uit de hele Bollenstreek bijeen te brengen. Zij die nog geen uitnodiging ontvingen kunnen zich in verbinding stellen met het secretari aat. Men mag ouders of verzorgers meenemen. BOLLENSTREEK De heer G. Homburg heeft afscheid genomen van het Elektriciteitsbedrijf Hillegom-Lis- se-Sassenheim, in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij had er 43 jaar op zitten bij de openbare nutsbedrijven. KATWIJK De Zusterkring van de Geref. Kerk gaat de aktiviteiten uit breiden. De leden bezoeken bejaarden en langdurig zieken, leggen kraamvisi tes af, organiseren bejaardenmiddagen en verwelkomen nieuw ingekomenen. Om die uitbreiding mogelijk te ma ken is een bazaar georganiseerd in de Triumfatorkerk, vrijdag en zaterdag, waarvan de baten voor dit werk zijn00r bestemd. Op de bazaar zijn een verko- - ping, een cosmeticastand en één waar vis wordt verkocht, het rad van avon-aan tuur staat opgesteld en men kan er>e sjoelen en grabbelen. Ook is er een^ koffiehoekje ingericht. De bazaar zaljj6t doorlopend geopend zijn van 's mid dags twee tot 's avonds half elf. VOORSCHOTEN Voorschoten kreeg dinsdagmiddag bezoek van een of twee kassa-krakers. Tijdens de mid dagpauze zagen zij kans minstens vier kassa's open te breken, geld te ont vreemden en ongemerkt weg te gaan. Bij de vijfde kraak werden zij gesnapt door de bedrijfsleider van slagerij Vesseur in de Schoolstraat. De bedrijfsleider schreeuwde buiten de deur: 'Overval'. Hierop stroomden bewoners en passanten toe. De over valler vluchtte een poortje in, was zo brutaal om' even daarna txissen de omstanders te staan totdat de bedrijfs leider hem weer ontdekte. Eén man rent harder dan honderd mensen te gelijk. De politie moest van de sirene gebruik maken om de laatste overvaIs- plaats te bereiken. De dader bleef voortvluchtig. De rijkspolitie heeft de zaak nog in onderzoek. Volgens de waarnemend-groepscom mandant van de politie moeten het twee vrij jonge mannen zijn geweest. In het centrum, waar de winkeldeu ren gesloten waren, bleek overal de achterdeur open en de weg naar de kassa vrij. Helaas bezit de politie alleen een signalement, opgegeven door de bedrijfsleider van de slagerij. Vele mensen hebben de daders gezien, maar niemand weet meer hoe die er uitzagen. Een der daders is zelfs via een woonhuis van de Schoolstraat naar de Voorstraat gegaan. De vijf winkeliers missen allemaal geld uit de kassa, variërend van 300 tot 800. LEIDERDORP Leerlingen van klas 4 van de chr. school Zijlkwartier hebbel gistermiddag op hun vrije woensdagmiddag onder toezicht van hun ondei wijzer, de heer Van der Velde, enkele sloten in de nabijheid van de school val ongerechtigheden, zoals stukken hout. dozen en papieren, gereinigd. Ze er met harken en stokken heengegaan en hebben er, getuige de rommel op kant. heel wat uitgehaald. Gemeentewerken Leiderdorp heeft het vuil later wer gehaald. De schoonmaakactie heeft ongeveer een uur geduurd. Een andc* groep leerlingen maakte zich met dezelfde bedoeling verdienstelijk bij het w keicentrum Santhorst. t De klas van de heer Van der Velde heeft de laatste tijd veel aandacht besteel 8 aan het milieu. De kinderen wilden nu ook wel wat doen. Zo is deze actie, waai^ van de gemeente met enthousiasme kennisnam, tot stand gekomen. jen Voorlopig zal elke woensdagmiddag een uur voor het schoonhouden van n< Faa_c dorp worden uitgetrokken. De kinderen gaan ook melden waar zij vernielinge 11Illr,j hebben gezien. Ongetwijfeld een prijzenswaardige aktie, die echter pas Ka )6 slagen als er voldoende leiding en begeleiding is. Lng login

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4