'Toets heeft in Z.-W. geringer resultaat dan in Leiden-Noord' Vissersvloot Katwijk aanzienlijk uitgebreid Onjuist parkeergedrag te omvangrijk voor effectieve controle Piano- akkoord Eerste paal voor clubhuis TAVV Ko ten van onderwijs in Leiden in 1973 opvailers - meevallers - afvallers - tegenvallers - uitvallers - aanvalle Marktberichten TROUW/KWARTET DONDERDAG 8 FEBRUARI 1973 Weth. Duyverman: geen verantwoordelijkheid LEIDEN 'Ik wil de scholen niet bij name noemen, maar er is aangetoond dat de lestoets in Z.W. een geringer resultaat heeft dan in Leiden-Noord'. tot de ten ht- en, ele- >ots aan eer ren lere ten nen Aldus antwoordde wethouder Duyver man gisteravond op vragen die me vrouw Van Seters (PvdA) tijdens de algemene beschouwingen had gesteld ten aanzien van de onderwijsporte- feuille. In zeer felle bewoordingen had zij daarbij de 'Leidse toets' aange stipt, die zij een 'menonterende zaak' noemde. 'Ongeacht de achter stand, die menig kind gedurende zijn 6 schooljaren mede onder invloed van zijn milieu heeft opgelopen', zo had zij gezegd, 'moet hij of zij deze selectietoets afleggen.' Volgens me vrouw van Seters zou 30 pet. van de basisschool-kinderen van deze toets niets terecht brengen. En daarmee doelde ze ook op de sociaal-maatschap pelijk achtergestelde wijken in Lei den. 'Niveautoetsen (aangepast aan het ni veau van het kind-red) zouden heel wat kinderen heel wat verdriet bespa ren.' Ze meende dat de selectietoets moest worden afgeschaft. •MENSONTEREND?' Wethouder Duyverman bleek de zor gen van mevrouw van Seters niet te delen. Bovendien zei hij hiervoor geen verantwoordelijkheid te hebben. Deze berust bij de BAVO-commissie, waarin hoofden van scholen, de recto ren van scholengemeenschappen zit ting hebben, door wie de toets wordt ontwikkeld. Duyverman: 'Het gaat hier om een samenwerking van 24 gemeenten met ongeveer 160 scholen, waarop zowel openbaar als zowel bijzonder onder wijs wordt gegeven.' Hij was van mening dat leerlingen er met de toets er in het algemeen beter afkwamen. 'Mensonterend?', zo ging Duyverman verder, 'dat zou betekenen dat al die scholen zich lenen voor mensonterend werk.' Al was het dan met fluweel zo zei de wethouder toch drukte hij me vrouw van Seters onder de neus, dat hij enige tijd geleden tijdens een commissie-vergadering moest toegeven dat zij niet wist wat de toets eigenlijk inhield. Olijk ging hij verder: 'Ge schokt vertrouwen? Ik weet alleen dat het vertrouwen in mijn beleid ge- Dr. J. P. Duyverman, wethouder schokt is sinds mevrouw van Seters hier is, voor de rest is mij niets bekend.' Over het betrekken van de leerkrach ten bij het tot stand komen van de onderwijsbegroting zei. hij: 'Ik heb daar nog nooit iemand over gehoord. Maar als ze willen, kunnen ze alle inlichtingen krijgen. Ik zie overigens niet hoe je met die leerkrachten een begroting moet opstellen'. Mevrouw Van Seters zei later: 'Als uw zorg niet verder gaat dan huisvesting van leerlingen en leerkrachten, dan zal het met het onderwijs in Leiden wel goed gaan'. De heer Cornelissens (KVP) meende ook het element ver nieuwing in het onderwijs te missen. Dit moet op gang gebracht worden, zei hij, en onderschreef namens zijn frac tie in dit opzicht het standpunt van mevr. Van Seters. Er gebeurde nog meer gisteravond in de raad. Voordat de begrotingsbehan deling (wederom) werd voortgezet, VVJ LEIDEN Terwijl veel mensen bleven staan kijken, sprong de 16-jarige Ar nold Vleerbos uit Leiderdorp op 14 mei van het vorig jaar het water van het Rijn- en Schiekanaal in. Hij redde daarmee het leven van zeker één, maar waar schijnlijk van twee van de vier inzittenden van de auto met de familie Van der Marei, die even daarvoor door nog onbekende oorzaak van de Kanaalweg het water was ingereden. Daarom waren geredden en redder gistermiddag in de burgemeesterskamer van het stadhuis om samen met burgemeester Vis het gebeurde nog eens op te halen. Burgemeester Vis bewonderde het snelle optreden van Arnold, waarop de redder antwoordde: 'Ik deed het gewoon instinktief'. Een 'loffelijk getuig schrift' en een verzilverde asbak waren de beloning die Arnold van het Carnegie Heldenfonds uit handen van de burgemeester kreeg. hing het plan om de benedenverdie ping van het pand Korevaarstraat 30 in te richten als opslag- en keurings werkplaats voor de politie, even aan een zijden draad. Namens de PAK- fractie zei de heer Van Aken meer te voelen voor de leegstaande garage aan de Morssingel. Als tweede alternatief noemde hij het huidige brandweer complex aan de Langebrug ('op een steenworp afstand'), dat leeg zou ko men indien tot de bouw van een nieuwe kazerne zou worden overge gaan. Van Aken: 'Wij schatten de ruimtenood van de politie van dien aard, dat we de Korevaarstraat maar een lapmiddel vinden'. Burgemeester Vis was er nog hele maal niet zeker van dat de bouw van de nieuwe brandweerkazerne door ging. 'Zoals u weet denkt het college hierover verschillend, en ik geloof uw fractie ook.' De garage aan de Morssin gel vond hij te ver weg liggen. Waal (PvdA) interpelleerde wethou der Kret over de voorgenomen bouw van 60 tweekamerflats aan de Haag- weg (tegenover de technische school). Zijn bedoeling was eigenlijk de wet houder duidelijk te maken wanneer alles maar wordt toegelaten 'we op het laatst geen greep meer hebben op zaken die zich voordoen in de bin nenstad. Toevallige ontwikkelingen als deze voltrekken zich dan als een ramp'. Kret was daar niet zo bang voor. Het verloop van de interpellatie mondde daama uit in een privége- sprek tussen de twee architecten in de Leidse raad: Leeuwenburgh en Kuyper. Cornelissen (KVP) vond dit zo hinderlijk dat hij zwaaiend met een krant de discussie opmerkelijk abrupt onderdrukte door te galmen: 'Man, hou toch op'. VISSERUBERICHTEN SCHEVENINGEN 7 februari visserijbe- richten. Besommingen trawlers. SCH 106 1880. Besommingen kustvissers: SCH 11 2915: SCH 28 4525: SCH 31 770: SCH 32 1470; SCH 64 5545: SCH 65 2485: SCH 28 3425: SC H72 2970: SCH 74 1910: SL 5 2450: SL 49 3720. TH 1 4590: TH 21 4630; TH 24 2150: TH 42 4160; TH 43 4055. Noteringen per kg: tong g 7,50-7.82; tong gm 9,30-9,63: tong km 8.97-9,43; tong I 10.23- 10,69; tarbot I 8-8.50; tarbot II 5,20-5,60: tarbot III 5-5,15: tarbot IV 5.10-5.30: griet I 4,65-4,90; griet II 3,40-3.65. Per 40 kg: schol gm 25-44; schol m 50-55; schol kl 58-64: wijting gestr. 54-59: wijting dicht 42,80-47; schar 55-84; bot 7.50-8; kabel jauw in 70-80; kabeljauw I 62,50-70: kabel jauw II 67,50-75; kabeljauw III 64-72. Per 100 kg: kabeljauw gr. 110-140. Notering gezouten haring maatjesharing per kantje: steurharlng 72. Aanvoer 535 kisten kabeljauw; 170 kisten schol; 80 kisten wijting; 15 kisten schar: 5 kisten diversen: 36 kantjes zoute haring; 840 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor morgen: ca 20 kust- enspanvlssers. Aan de woensdagmarkt werden te IJ- muiden aangevoerd: 4303 kilogram tong, 22 kisten tarbot en griet, 33 kisten schar, 1195 kisten schol, 135 kisten wijting, 440 kisten kabeljauw, 2 kisten schelvis, 430 kisten haring, 1330 stuks stijve kabljauwen 20 kisten varia. IJMUIDEN 7-2 1973 per 1 kg in guldens: tarbot 8,34-7.71; grote tong 7.44-7.28; grotmiddel tong 9.61-9.19; kleinmiddel tong 9.69-9.36; tong I 11.18-10.20; tong II 11.15 -7.71; grote kabeljauwen 140 kleine 135; per 10 stuk in guldens grote Kabelj 134-88; kleine 70-55; per 50 kg in guldens: schelvis 3 83; wijting 87-20 schar 81- 70; bot 8-6 steenbolk 50 sahal I 42-36 2 57-47 3 75-62 4 77-64; kabeljauw 3 86-65 4 80-61; 5 90-70. tarbot 354-190 griet 215-145 haring 1 en 2 34.20-32.20; lever 17-6 grote kuit 43 Kleine kuit 75. BESOMMINGEN KVV 32 30.500 KW 4 4.900, VL 16 22.700, UK 73 12.500, UK 48 10.800 UK 137 8.400 UK 159 7.100, UK 222 24.6UU BX 444 6.100 VD 24 3.300, VD 70 5.300, WR 40 1.400 IJM 23 2.900 IJM 109 en 211 1.270 IJM 205 en 221 2.170 UK 23 en 107 2.200 UK 163 en 242 750 UK 141 en 271 1.570. ADVERTENTIE „Een piano? Daar ko men wij niet aan toe". Mag Bender-K&D voor zichtig veronderstellen dat mensen die zoiets zeggen, de prijs van een piano mis schien een tikje verkeerd taxeren? Voor nog geen 3100 gulden namelijk hebt u al een piano van een kwaliteit waar Bender-K&D volledig achter kan staan. En dan niet van een merk want keus hebt u bij ons in over vloed (wij voeren minstens 11 merken). Het moet dus wel vreemd lopen, wilt u na een rustig en bijzonder infor matief gesprek niet tot een akkoord komen. LEIDEN Het raadslid mr. Waal stelde het gemeentebestuur enige we ken geleden een paar vragen naar aanleiding van het feit dat bij een uitslaande brand in de Janvossenstecg de brandweer moeite had het bran dende pand te bereiken doordat ge parkeerde auto's de weg versperden. B. en W. wijzen erop, dat voor beide zijden van de steeg een parkeerverbod van kracht is. In het onderhavige geval zijn door de politie die maatregelen getroffen, die onder de gegeven omstandigheden voor de taakuitoefening door de brandweer noodzakelijk waren. Overi gens wordt ook op de naleving van de voor de Janvossensteeg en omgeving geldende parkeermaatregelen regelma tig controle uitgeoefend. Ten tijde van TER AAR Burgemeester Van der Poel heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor het clubhuis en de kantine bij het nieuwe sportterrein van TAW (uitbreidingsplan Aardam- west). De aannemer is C. J. Vuijk uit Ter Aar. Bij de bouw van het com plex helpen de leden van TAVV mee. Vóór het begin van de nieuwe compe titie hoopt men het geheel gereed te hebben. de bewuste brand is ter plaatse niet extra verbaliserend opgetreden. B. en W. zijn van oordeel, dat. zolang de in het algemeen belang uitgevaar digde parkeermaatregelen door een vrij grote groep automobilisten opzet telijk of uit nonchalance worden ge negeerd, zich soortgelijke situaties kunnen voordoen. Ook een regelmati ge politiecontrole blijkt het onjuiste parkeergedrag niet voldoende te kun nen beïnvloeden. Hillegom schaart zich achter bollengemeenten HILLEGOM Inzake de gewestvor- ming hebben de gemeenteraden van Noordwijkerhout en Voorhout moties gezonden aan de desbetreffende auto riteiten. Hierin uitten zij min of meer kritiek op de door G.S. van Zuid-Holland voorgestelde gewestvor ming. Gewezen wordt ondermeer op het Samenwerkingsorgaan Bollen streek. B. en W. van Hillegom menen dat de raad van Hillegom, die indertijd ook besloot tot vaststelling van de ge meenschappelijke regeling Samenwer kingsorgaan Bollenstreek, een spoedi ge inwerkingtreding, hiervan ten volle onderschrijft en stellen daarom voor aan de moties van genoemde gemeen teraden adhesie te betuigen. De IJmuider haven, thuishaven van veel Katwijkse vissersschepen. Door het verlenen van garantie probeert Scheveningen nieuwe schepen te trekken, om de afslag rendabeler te maken. Nieuwe investeringsregeling schept mogelijkheden KATWIJK De Katwijkse vissersvloot zal voor het eerst sinds jaren een redelijk grote uitbrei ding ondergaan. Met ingang van 1 juli 1972 is een nieuwe iiwesteringsaftrekregeling voor het vis serijbedrijf van kracht geworden. Veel schipper- eigenaren hebben daarin een reden gevonden om hun huidige schip te vervangen of om hun vloot met een schip uit te breiden. Nog dit jaar zullen twaalf nieuwe z.g. boomkorvissers worden afgele verd en ook een .drietal nieuwe hektrawlers. De hektrawlers dit'nen alle ter vervanging van oudere sche pen. Van de boomkorvissers zal on geveer de helft dienen ter vervan ging van een ouder schip. 'Of het vervangen of uitbreiden wordt is altijd afhankelijk van de vraag of de schepen al of niet verkocht kunnen worden.' vertelt de heer J. Ouwehand, secretaris van de Katwijkse Vereniging van Schippc'r- Eigenaren. 'Vooral oudere schepen gaan soms moeilijk van de hand. In het zuiden van ons land, zoals in Goeree, of in Engeland bestaat nog wel belangstelling voor dergelijke boten. In Engeland is de ontwikke ling nog een eind achter in vergelij king met hier'. Niet alleen de nieuwe investerings regeling heeft de bouw van de nieu we schepen mogelijk gemaakt. Ook hc't optrekken van de minimumprijs voor vis is er debet aan. De prijzen zijn gelijk getrokken met die in de overige EEG-landen. In Frankrijk la gen de prijzen veel hoger dan in ons land. Daardoor is de minimum prijs hier bijna vijftig procent ho ger geworden. 'De televisiereclame heeft ook een gunstige uitwerking gehad', vertelt de heer Ouwehand. 'En de fileerderij heeft het visserij bedrijf veel goed gedaan. Als er nu een grote aanvoer is van vis. kan dat worden opgeslagen en op een gunstig moment worden afgezet.' Van de heer Ouwehand hoeft een verdere uitbreiding van de vloot niet zo erg ('Dan wordt de spoeling steeds dunner'). 'In de jareii '60 tot '64 is er ook eeii enorme aanwas van schepen g'Cweest. Binnen enkele ja ren zijn die weer van het visserijto neel verdwenen. Laat het bestand zo maar blijven.' H?t motorvermogen van de nieuw te bouwen schepen wordt ieder jaar weer groter. Het vermogen van de schepen die dit jaar worden ge bouwd, ligt al tusst'n de 1000 en 1500 PK. 'Voor de overbevissing is dat niet best', vindt de heer Ouwe hand. 'Maar als wij in Katwijk niet meedoen doen de Urker vissers of anderen het wel. Wie in de vif ^rij wil blijven moet zijn schip iedere vijf jaar vervangen. Pas dan blijf je up to date in het visserijbedrijf.' Maar lang niet elke vissersboot is minder dan vijf jaren jong. De htl?r Ouwehand heeft zelfs nog een schip in z'n administratie uit 1914. Dat staat nog wel voor een bedrag op de balans, maar dat krijgen ze er nooit meer voor. Gelukkig is, zeker sinds 1970,, de visserij weer een goéd ren derend bedrijf. Over een viertal weken hoopt men dat het eerste schip klaar zal zijn. liet ligt nu voor de afbouw bij dt' Katwijkse firma Zwitser. Het is de WR 57. Het schip is eigenaar van één Katwijkerv dc heer H. Groen, en twee Wicringers. De drie compag nons zijn aangesloten bij de Kat- w ikse vereniging van schipper-eige- naren, een snort inkooporganisatie. Ondanks de voorspoed in het visse rijbedrijf heeft de vereniging nog wel den verlangen. En dat is een betere steun van Katwijks B en W. In vrijwel iedere vissersplaats staat de gemeente voor een flink bedrag borg voor de kredieten, die op de schepen worden genomen. In Kat wijk laat dat volgens de vereniging van schipper-eigenaren veel te wen sen over. Vorige week is er zelfs een schip in de vaart gekomen dat nu onder den Schevenings nummer vaart: de SCH 173. die vroeger voer als KW 173. Op 4 december 1971 vloog de Kat- wijker in brand. Een IJmuider ma chinefabriek kocht het schip en knapte het op. Nu is het eigendom van reder A. Vooys, zoon van de in Katwijk zeer bekende Gerrit Vooys. Dat een schip van een Katwijkse reder en met een Katwijkse beman ning onder een Schevenings nummer moet varen gaat dd heer Ouwehand aan het hart. Scheveningen. of ei genlijk de gemeente 's-Gravenhage, zag in de borgstelling een promotie voor de afslag. Hoe meer schepen Scheveningen als thuishaven heb ben. hoe beter aie afslag rendeert. 'B en W zien meer in een badcen- trum dan in dd visserij' verzucht hij. 'Terwijl het badseizoen twee maanden duurt en het vissersbedrijf het hele jaar doorgaat. Van dat badseizoen kan de Katwijkse ge meenschap niet bestaan.' De Katwijkse vissersvloot bestaat nu uit 57 schepen. 35 daarvan zijn bok- kenvissers en bordenvissers, de an dere zijn hektrawlers en andere gro te schdpen. Deze laatste 22 schepen zijn aangesloten bij de rederijvere niging Vuurbaak, een organisatie van reders-handelaren. L. B. c;i W. van Leiden stellen de gemeenteraad voor, voor het openbaar onderwijs dit jaar de volgende bedragen beschikbaar te stel len icr bestrijding van dc exploitatie kosten: f 197.83 voor de scholen voor gewoon lager onderwijs; 690,34 voor de kernafdeling van de school voor debiele kinderen; 702,84 voor de afdeling voortgezet buitengewoon on derwijs voor jongens van de school voor debiele kinderen; 4.228,11 voor de school voor lichamelijk gebrekkige kinderen; 1.335,85 voor de school "erbonden aan het Pedologisch Insti tuut; 006,82 voor de kernafdeling vjin. de school voor kinderen met leer- 'én opvoedingsmoeilijkheden; 701,82 voor de afdeling voortgezet buitenge- wnon onderwijs van de school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden. Zonder de kosten van instandhouding zijn deze bedragen: 169,35 voor de scholen voor gewoon lager onderwijs; 624.07 voor kcrnafdeling van do school voor debiele kinderen; 636,57 voor de afdeling voortgezet buitenge woon onderwijs voor jongens van de school voor debiele kinderen; 3.813,68 voor de school voor licha melijk gebrekkige kinderen; 1.110,31 voor de school, verbonden aan het Pedologisch Instituut; 582,03 voor de kernafdeling van de school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden; 677,03 voor de afde ling voortgezet buitengewoon onder wijs van de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Voor het buitengwoon onderwijs wor den dc volgende bedragen voorge steld: 664,47 voor de kernafdeling van (Ie school voor buitengewoon on derwijs aan imbeciele kinderen; 664,47 voor de afdeling voor zeer jeugdigen van deze school; 1.632,17 voor de kernafdeling van de school voor buitengewoon onderwijs aan zeer moeilijk opvoedbare kinderen; ƒ521,79 voor de kemafdeling van de school voor buitengewoon onderwijs aan woonwagenkinderen; 502,61 voor de afdeling voor zeer jeugdigen van deze school; 1.493,61 voor de kernafdeling van de school voor bui tengewoon onderwijs aan slechthoren- 1.493,61 voor de afdeling voor zeer 1/.493.61 voor de afdeling voor zeer jeugdigen van deze school; 1.498,61 voor de afdeling voor voortgezet bui tengewoon onderwijs van deze school; 1.493,61 voor de afdeling voor ern stig spraakgebrekkigen van deze school; 1.493,61 voor de afdeling voor zeer jeugdige ernstig spraakge brekkigen van deze school; ƒ702.84 voor de afdelingen voor voortgezet buitengewoon onderwijs voor meisjes, verbonden aan scholen voor debiele kinderen. Rederij Varkevisser breidt vloot uit WOUBRUGGE Scheepswerf 'De Dageraad' te Woubrugge heeft op dracht gekregen een kotter te bouwen voor rekening van de rederij C. Var kevisser te Katwijk aan Zee. De nieu we aanwinst (kosten rond 2 mil joen) krijgt als hoofdafmetingen 34 x 8 x 4.07 meter en zal worden voorzien van een 1200 pk Deutz-motor. De werf hoopt de kotter half oktober van dit jaar te kunnen opleveren. Rederij Varkevisser bestaat ongeveer negen jaar en heeft sindsdien de Kw 174 in de vaart. Dit schip werd over genomen en enkele jaren geleden van een nieuwe, zwaardere motor voor zien. Schipper op deze 'Cornelia' is Wim Varkevisser (26). Het is de be doeling dat hij t.z.t. op de nieuwe kotter schipper wordt en dat zijn jongere broer op de Kw 174 het bevel krijgt. De nieuwe kotter betekent een uit breiding van de Katwijkse vloot (zie ook elders in deze krant). redactie: willem schrama Hoge nood-zaak Een van de meest opvallende wensen, die dezer dagen tijdens de begrotings behandeling in de Leidse raadszaal naar voren werden gebracht, is die van het raadslid Leeuwenburgh. In het kader van een leefbaarheidsbe toogje constateerde hij in Leiden een tekort aan urinoirs ('dat merk je als je dagje ouder wordt'). Leeuwenburgh heeft gelijk. Het is inderdaad erbarmelijk gesteld met de waterplaatsen die Leiden rond de gordel van zijn binnenstad her bergt. Let wel: waterplaatsen, want een onschuldig biologisch verschijnsel als het deponeren van een grote bood schap blijkt in bijna alle gevallen volstrekt onmogelijk. In gemeentelijke kringen is men kennelijk ook tot dit besef gekomen. Het hangt natuurlijk allemaal weer af van de centen, maar de bedoeling is in elk geval om in de komende jaren op een twintigtal plaatsen in Leiden nieuwe urinoirs neer te zetten. Voor een deel komen ze te staan op plaat sen, waar thans de zeer oncomfortabe le, bepaald niet reuk-vrije stenen toi letten fungeren. Van dit nieuwe type (vervaardigd van geprefabriceerd be ton) heeft de afdeling bouwkunde al een maquette vervaardigd (foto). Van deze zijde ook deelde men ons glimlachend mee dat het nieuwe type stads-wc 'zeer veel privacy' biedt, zo wel voor dames als voor heren. Het worden zogenaamde 'hurk-closetten', in Frankrijk al jaren in zwang, maar voor de Leidse bevolking zal een korte inwerkperiode vereist zijn om dat bij dit type closet de vertrouwde pot het veld heeft geruimd voor een gapende opening in de stadsbodem. Om het kort te houden: de directeur van gemeentewerken zal spoedig met een voorstel dienomtrent op tafel ko men, waarna de raad het mag zeggen. Men zal vermoedelijk wel ja zeggen, want de huidige situatie is bepaald een aantasting van de leefbaarheid. In het kort even een inventarisatie. Met uitzondering van de onlangs gemo derniseerde waterplaats aan de Kaas markt, staan er nog 12 stuks (alle in de binnenstad), die de bezoeker wei- Maquettes van toiletgebouwtjes, zoals die in de komende jaren op verschillende plaatsen in Leiden zullen worden neergezet, eindelijk ook voor dames toegankelijk. nig florissants te bieden hebben. Dit zijn de bekende vierkante stenen ge bouwtjes, meestal min of meer ver scholen achter bedwelmde bomen en struiken. Wèl comfortabel is het on deraardse toiletgebouw tegenover hel stadhuis, dat aanvankelijk veel bezoek kreeg maar dat volgens de toilet juffrouw na het verleggen van de markt naar de overzijde minstens voor een derde aan aantrekkingskracht moest inboeten. De reden waarom nu pas gedacht wordt aan herstel van deze hoge nood-zaak, is wellicht mede het gevolg van een sociografisch onderzoek dat anno 1967 in Leiden werd verricht en waaruit de conclusie werd getrokken dat het aanbod van de hoge nood toentertijd vrij laag was. Begrijpelijk, voor wie bedenkt dat dit onderzoek slechts mannen betrof, omdat er voor dien met vrouwen vrijwel geen reke ning was gehouden. Dit laatste is natuurlijk onbegrijpelijk. De urinoirs zijn lange tijd. in Leiden een vergeten zaak geweest. Het is hierom, dat we er eens oilze neus in hebben gestoken. Alleen verwondert het ons dat geen mens op het stad huis kan vertellen wie nu eigenlijk de zorg heeft voor de Leidse water- hokken. Er schijnt geen ambtenaar te zijn, waar dit 'onder valt'. En een dergelijk verschijnsel is toch niets voor ambtenaren. Misschien iets voor het reorganisatie onderzoek, dat mo menteel ten stadhuize wordt verricht. Onbegrijpelijk Hollandia Trico in Alphen gaat slui ten. Als eerste krant maakten wij dezer dagen melding van dat teleur stellende nieuws. Wij konden toen nog niet bevroeden wat zich in de periode van deze besluitvorming in tern afspeelde. Dit kwam pas dinsd avond tijdens de protestvergadering in gebouw Nabij aan het licht. Een zeer opvallende zaak. Vrijdagmid dag kwam de eerste mededeling van de directie Ids. Maandagmiddag stelde de ondernemingsraad zich op het standpunt om protest aan te tekenen tegen deze beslissing. Een paar uur eerder 's morgens werd er een nieuw personeelslid geïnstalleerd, zo deelde een lid van de ondernemings raad op de protestmeeting mee. Harte lijk welkom in dit bedrijf. Temeer omdat de directie heeft ver klaard het besluit niet hals over kop te hebben genomen, is dit toch op zijn minst merkwaardig. Voor de vak bonden, die dinsdag bij de vergade ring van het personeel aanwezig wa ren. was dit eveneens 'een onbegrijpe lijke zaak', aldus de heer Van der Ilaak van het NVV. Enfin, misschien krijgt dit kersverse personeelslid een taak toebedeeld als afvloeiingsfunctio naris. Het is haast niet anders voor te stellen. LEIDEN 7 februari Groenten en Fruitvei ling: Appelen 38-47. Aardappelen 17-19. An dijvie 134-146. Snijbonen 10.00. Kroten ge kookt 70. Boerenkool 106-123. Rode kool 22. Prei 79-107. Spruiten A 82-91. 62-71 Champions 240-330. Uien 36-52. Winterpeen 33 Witlof 92-147. Komkommers C 104, D 96. E 75-79. Sla A 27-30. B 19-24. Selderij 14-31.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3