Trnava: Tsjechisch Volendam 'Welke sponsor trapt er in waterpolo?' Kipchoge Keino ook - lid van prof-groep J Schaatsbond houdt zelfde mening in affaire-Nooitgedagt I BSBBBS Ridicuul Tweede zege van Laver in a-groep Noorse ploeg DAAGS NA DE vriendschappe lijke wedstrijd tussen Ajax en Glasgow Rangers wees Trouw/Kwartet in een commen taar op de hypocriete houding van de KNVB, die Ajax en de Tros toestemming zou hebben gegeven voor een ruim dertig minuten durende tv-reportage van het gebeuren in het Olym pisch Stadion. Hypocriet omdat de KNVB met het betaalde voetbal meehuilt als er over voetbalverzadiging gesproken wordt en anderzijds Ajax glim lachend toeknikt als die club zen extra duit wil verdienen ioor een door-de-weekse wed strijd aan een omroeporganisa tie te verkopen. DAT WAS EEN conclusie die getrokken werd uit de volgende feiten: enkele dagen was al be kend dat er mogelijk tv-beelden van de desbetreffende wedstrijd zouden worden uitgezonden; vóór de wedstrijd bevestigde se cretaris Huijbregts van de sec tie betaald voetbal nogmaals dat voor een half uur beelden toestemming van de KNVB noodzakelijk was; dat die toe stemming verkregen kon worden bij de KNVB-delegatie, die in het stadion aanwezig was (bondsvoorzitter Meuleman en betaald voetbal-voorzitter Hoge- woning onder meer); en tenslot te dat er inderdaad dertig mi nuten werd uitgezonden. Ajax had dus toestemming gekregen nietwaar. Zo nam ook de FBO- voorzitter Choufoer aan, zo bleek ons daags na de wedstrijd. AJAX EN DE TROS hadden géén toestemming, meldde deze week een voetbalweekblad. En inderdaad: de KNVB heeft geen toestemming gegeven. Je kan je alleen afvragen of de KNVB uitdrukkelijk toestemming heeft geweigerd. De mogelijkheid van een tv-uitzending was bekend; er stonden voldoende camera's in het Olympisch Stadion om op te merken dat er uitgezonden zou worden; de KNVB was in het Olympisch Stadion aanwezig in de persoon van enkele ge zagsdragers. Wie zwijgt stemt toe, nietwaar. Dat terzijde alle maal. Ervan uitgaande dat dat een eerlijke uitspraak is ver wacht je óók een passende vervolging. Maar wat blijkt? De Tros wordt 'berispt' schijnbaar de enige sanctie die toegepast kan worden als de overeen komst tussen de UEFA en de European Broadcasting Union wordt overtreden) en Ajax wordt gezegd, dat zulke dingen niet meer mogen gebeuren. Meer niet. Want, zo laat de KNVB in een communiqué we ten, de bond heeft nu beslist ■jeen behoefte aan een rel. Aar dige oplossing. Ajax wordt niet op de tenen getrapt; behoudt z'n beloning van de Tros en wint zelfs aan prestige. Want nu controleert dat bedrijf de betaalde voetbalgemeenschap al in een dusdanige mate, dat het ongeoorloofd met de reglemen ten kan manipuleren omdat de bond toch geen conflict aan durft. DIE BESCHERMING van topclub Ajax is diricuul. Natuurlijk, de bond is enigszins afhankelijk van Ajax. Die club levert immers het grootste aantal kandidaten voor het Nederlands elftal, dat nog een plaats in het eindtoervooi van het wereldkampioenschap moet veroveren. Maar dat doel heiligt beslist niet alle midde len die de bond gebruikt om Ajax goedgunstig te stemmen JOHN LINSE en kwaliteiten vormen de basis voor dat onverstoorbare vertrouwen. Spar- tak staat model voor de totale Tsje chische voetbalgemeenschap. Bonds coach Jezek: "Mijn in Nederland opge dane ervaringen kan ik maar moeilijk doorspelen aan de clubtrainers. De meesten staan niet open voor nieuwe ideeën. Enkele uitzonderingen daarge laten. Malatinsky verleent bijv. wel medewerking. Hij heeft oog voor ver anderingen.' Malatinsky: 'Er zijn col lega's die zweren bij hun eigen me thodes. Let wel: dat is geen kritiek. Want wie zegt mij dat ik gelijk heb.' DIPLOMATIE Een uitspraak die op diplomatie duidt. Want de resultaten wijzen an ders uit. De geroutineerde Adamec, 'spielmacher" van Spartak en de natio nale ploeg: 'De begeleiding en oplei ding van Spartak is beter verzorgd dan bij andere ploegen. Opmerkelijke talenten worden al vroeg gerecruteerd en geschoold. Ze worden eigen ge maakt met de specifieke eigenschap pen van onze ploeg: techniek, conditie en een passende leefwijze. Die onder delen staan centraal. Dat programma levert optimaal gemotiveerde spelers op. Spelers, die karakter hebben en dat ook etaleren. Want de inzet is ook nu nog een van de voornaamste wa pens van de ploeg.' Adamec (bijna 31) leek aan het begin van de competitie een afgeschreven voetballer. Jezek selecteerde hem niet voor de nationale ploeg. Jezek: 'Ik hoorde van collega's, dat hij slijtage- verschijnselen vertoonde. Zelf oorde len kon ik nauwelijks, want ik werkte pas luttele weken in mijn nieuwe functie.' De veronderstellingen waren onder meer gebaseerd op de povere prestaties van de Tsjechische ploeg in Brazilië, waar aan het toernooi voor de mini-cup werd deelgenomen. Ada mec: 'Dat evenement stelde niets voor. Daar hebben we niets opgesto ken. Er hadden slechts tweederangs- formaties ingeschreven. De voorberei ding was nihil. We hoorden pas een paar weken tevoren, dat we aan dat toernooi zouden deelnemen. Weg va kantie.' Malatinsky: 'De trainersraad had geadviseerd niet mee te doen. Dat advies werd aanvankelijk ook opge volgd, maar op het laatste moment De training van Spartak Trnava, in het eigen provincie-plaatsje. Rechts, in donker trainingspak, trainer Malatinsky. toch genegeerd. Tegen de zin van de trainers in.' Jezek kwam vrij vlot op zijn oor spronkelijke plannen terug. Hij nam Adamec weer in zijn keurploeg op. Adamec: 'En zeker niet, omdat ik nu zoveel beter speel. Het gaat goed, meer niet.' Adamec vormt de spil van de ploeg, die recentelijk Anderlecht overtuigend uit het Europa Cup I-toer nooi wipte. Trad hij ten tijde van de Ajax krachtmetingen op als tweede spits, nu bepaalt hij in het van 4-2-4 op 4-3-3 gewijzigde systeem tempo en spel op het middenveld. Adamec: 'In de spits moet je met krachten smij ten. Veel fysiek geweld gebruiken. Zo'n type ben ik bepaald niet. Ande ren kunnen dat veel beter. Op het middenveld levert mijn techniek en visie meer rendement op.' Malatinsky: 'Adamec kan in deze rol nog jaren mee. Hij is ervoor geschapen. Hij is mijn verlengstuk in het veld. De jongens leren van hem. Hij heeft persoonlijkheid en kan daardoor diri geren.' AANVALLEND Spartak manifesteert zich als een voortdurend aanvallend afgestemde equipe. Volgens Malatinsky het gevolg van een machtspositie in de oompeti tie: 'Wij richten ons niet naar de tegenstander, maar de tegenstander naar ons.' Dat gebrek aan voldoende weerstand heeft voor Spartaks inter nationale prestaties grote nadelen. 'We', zo stelt Adamec, 'missen vooral het contact met de buitenwereld. Want ons voetbal is niet meegeëvolu- eerd met de concurrentie. Er wordt bijvoorbeeld wel mandekking toege past, maar zeker niet zo stringent als in Nederland het geval is. We manke ren de hardheid.' Malatinsky: 'Een voorbeeld: als we speciale maatregelen moeten treffen voor een buitenge woon talent van een tegenstander, een Cruijff of een Netzer, weet ik niet hoe dat zal uitpakken. Zulke figuren moet je uiteraard laten schaduwen, maar of het succesvol verloopt weet ik niet Er is niemand in de ploeg diie er ervaringen in heeft opgedaan. Niet voldoende, althans.' Wat het gesprek tenslotte voert op een nieuwe Ajax Spartak confrontatie. Adamec gecon fronteerd met de super-cipier Nees- kens. Grijnzend: 'Neeskens komt mij ook tegen.' Maar dan meer serieus: 'Neeskens vertrekt in een voordelige positie. Hij is erin bedreven, een man uit te schakelen. Bij ons proberen ze ook wel te elimineren, maar zulke tegenstanders zijn lang zo agressief niet. Kunnen de vergelijking met Neeskens niet doorstaan.' JOHN LINSE RICHMOND (AFP) De Australiër Rod Laver heeft in Richmond het derde toernooi van de a-groep van het prof circuit gewonnen. Hij zegevierde met 64, 63 over zijn landgenoot Roy Emerson na een partij, waarin hij slechts eenmaal zijn service ver loor. De linkshandige Australiër be haalde daarmee zijn tweede eindzege in de drie tot dusver gespeelde toer nooien. Hij voert de lijst van verdien sten aan met een totaal van 25.000 dollar voor zijn landgenoten Coiiin Dibiey (11.500 dollar) en Roy Emer son (11.300 dollar). OSLO (NTB) De Noorse schaats ploeg voor de interlandwedstrijd tegen Nederland, op 7 en 8 februari in Drammen, is als volgt samengesteld: Klassementen jdersSten Stenisen, In- gar Bollerud, Dagfdnn Hagen, Erik Vea, Ivar Aames, Tterje Andersen, Jan Egltl Storholt en Bard Henriksen. Sprinters: Per Bjoerang en Lasse Efs- kind. Reserves: Ole Christian Iversen (sprint) en Kai Arne Stenshjemmet. TROUW/KWARTET DINSDAG 6 FEBRUARI 1973 SPORT T8/K8 Gewone provincieplaats voornaamste leverancier in voetbal-branche Van onze speciale verslaggever ZEIST Vreemd eigenlijk dat betrekkelijk kleine bevolkingscentra per traditie veel aan voetbaltalent naar voren schuiven. Wat maakt Volendam tot een bijna ideale broedplaats van jonge tot zéér jonge spelers? Dat is niet te verklaren, zolang het vissersdorp niet aan een intensief sociologisch onderzoek is onderworpen. Voorlopige conclusie derhalve: toeval, maar wel een omstandigheid die elders ook voorkomt. Zoals in Trnava, een gewone provincieplaats in Tsjechoslowakije. Trnava zou voor de buitenwereld geen enkele betekenis hebben, als niet juist déér 's lands voornaamste produktie- bedrijf in de voetbalbranche is ontstaan. Spartak is méér dan zomaar een kwart-finalist in het Europa Cup-toer nooi der landskampioenen. Spartak is een begrip. Sinds jaren bekleedt de hoofdmacht een toonaangevende posi tie in de Tsjechische competitie en sinds jaren is Spartak de grootste leverancier voor de nationale forma tie. De door bondscoach Vaclav Jezek geformeerde en momenteel ter voor bereiding op de kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap in Zeist verblijvende selectie, telt 8 Spar- tak-namen. Dat zou niet zó opzienba rend zijn, als Spartak te vergelijken is met bijv. Feyenoord, dat zich dankzij het kapitaal voortdurend versterkt door waar ook getalenteerde krachten te kopen. Trainer Malatinsky: 'Spartak heeft nog nooit een speler gekocht. Als die mogelijkheid aanwezig was geweest, hadden we ons evenals Ajax de laatste jaren sterk kunnen ontwik kelen. Ajax is na de bekende twee confrontaties met ons enorm gegroeid. Onder meer door enkele essentiële figuren van andere clubs te contracte ren. Wij zijn "op hetzelfde niveau van destijds blijven steken. Er wordt niet gekocht, het gebeurt gewoon niet. Daardoor betekent werken bij Spartak altijd bouwen.' VERANDERINGEN Desondanks lijkt Spartak niet van zijn vertrouwde stek aan de kop van de ranglijst te verdrijven. Ook nu weer voert de ploeg het veld aan, zij het dat daarbij geprofiteerd wordt van een beter doelgemiddelde. Maar geen enkele insider twijfelt aan de prolon gatie van de landstitel. Het staat ge woon niet ter discussie. Aanpak, inzet ITA krijgt steeds meer gestalte J verder dan een gelijkspel (3-3) bij DZV. Zaterdag werd AZPC in Amers foort echter weer met 5-0 afgedroogd. Huysmans: 'Dat gelijke spel is hard aangekomen. De spelers waren na af loop helemaal timide. Toen is duide lijk geworden, dat we iedere week tot een maximum moeten gaan. Misschien is het wel goed, dat we eens met de neus op de feiten zijn gedrukt'. Huysmans probeert de 'oude kwaal van De Meeuwen zoveel mogelijk te onderdrukken. Sinds het begin van dit seizoen heeft hij de functie van trainer-coach van Ruud van Feggelen bij de club overgenomen. 'Toen Van Feggelen wegging was ik al trainer. Tot twee weken voor de competitie heb ik geroepen, dat ik pertinent niet als coach wilde optreden. Uiteindelijk ben ik toch gezwicht, omdat er nie mand anders beschikbaar was en ik iets voor de vereniging terug wilde doen. Ik heb slechts één voorwaarde gesteld: de jongens moeten naar me luisteren. De samenwerking is nu op- Van onze sportredactie NEW YORK De prof-atletiek krijgt steeds duidelijker gestalte. Nadat eind vorig Jaar in de Vere nigde Staten de 'International Track Association' werd opgericht, meldden zich de afgelopen maan den enkele atleten van wereldnaam bij de profgroep, die 23 maart in Albequerque (Nieuw Mexico) van start gaat met een reeks wedstrij den waarop in totaal bijna twee miljoen gulden prijzengeld wordt uitgekeerd. De laatste aanwinst van de ITA, die wordt geleid door de Amerikaanse zakenman Michael F. O'Hara, is de Olympische kam pioen Kipchoge Keino. De midden- afstandloper uit Kenia heeft gis teren bekend gemaakt tot de ITA te zijn toegetreden. Keino, een 33-jarige politie-inspec- teur uit Kenia, werd vorig jaar in München Olympisch kampioen op de 3.000 meter steeple-chase en in Mexico behaalde hij in 1968 goud op de 1500 meter. Op deze afstand werd hij in München tweede, ach ter de Fin Pekka Vasala. In de profgroep treft Keino meerdere oude rivalen. Zo trad Jim Ryun reeds enkele maanden terug tot de groep toe, evenals Tom van Ruden. Het gevecht tussen Keino en Ryun werd reeds in München met veel spanning tegemoet gezien, maar de Amerikaan viel toen tijdens de eerste serie. Keino, die het afgelopen weekein de in Toronto een indoor-race over drie mijl won, vertelde dat hij tot de ITA is toegetreden omdat hij gelooft in O'Hara. Keino: 'Hij heeft de juiste gedachten over de toekomst van de atletiek en ik wil deel uitmaken van die toekomst. Ik geloof dat het ook een goede toekomst voor mij en mijn familie zal betekenen.' Kipchoge Keino Tot de profgroep behoren naast Keino, Ryun en Van Ruden beken de atleten als Lee Evans (400 me ter), Bob Seagren (polsstokhoog), Randy Matson (kogelstoten), Henry Hines (verspringen), Louis Ravelomanantsoa (sprint), Jimmy Hines (sprint) en Warren Ed- mondson (sprint). Profs krijgen eigen recordwedstrijden DEN HAAG (ANP) Na uitvoerige beschouwing van alle aspecteim in de dopingsaffaire rondom Ronnie Nooitgedagt, heeft het dagelij kacti bestuur van de KNSB geen aanleiding gezien het reeds eerder ing< nomen standpunt inzake toepassing van het reglement ten aanziej,pr van dopinggebruik te herzien. De Meeuwen kan jarenlange suprematie van HZC/De Robben dit seizoen eindelijk doorbreken Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Waterpolo is ongetwijfeld de enige sport in Nederland, waarbij de coach van de bezoekende ploeg toegang voor de wedstrijdarena moet betalen om zijn pupillen te kunnen bege leiden. Ger Huysmans, trainer- coach van het Amsterdamse De Meeuwen, vertelt dat hij onlangs in Rotterdam éénvijftig moest neertellen. 'Dat ik coach van De Meeuwen ben, daar hadden ze niets mee te maken. Betalen moest ik. Net zoals de spelers'. En, rekenend: 'We waren met tien man. Dat betekende toch weer vijftien gulden. Ook de spe lers van de thuisclub moesten be talen. Ik kan die mensen nog niet eens ongelijk geven ook. Iedere gulden is meegenomen. Als het bad 150 gulden per uur kost ben je blij als je nog iets terug kunt krijgen'. Alle klaagzangen over financiële pro blemen in de sportwereld vervlakken als een insider namens de waterpo- loërs aan het woord komt. Nergens is de geldelijke nood zó hoog als bij het waterpolo. Amsterdam, thuishaven van gerenommeerde clubs als 't IJ, De Meeuwen en DJK, kan w at dat betreft zelfs op een zeer matige repu tatie bogen. Het gebrek aan accommo datie voor zwemmers en waterpoloërs is ronduit verbijsterend. Trots ver haalt Huysmans (34) dat De Meeuwen er na lange tijd in is geslaagd een trainingsuur in het Sportfondsenbad- oost te krijgen op donderdagavond. Vanaf nu tot eind april, op het voor topsporters ongunstige uur van 'sa- vonds tien tot elf. Kosten: 4000 gul den. Huysmans: 'In geen enkele sport is de situatie zó absurd als in het waterpolo. Maar we zijn blij met dat nieuwe trainingsuur. Tot voor kort trainden we ook in het weekeinde, kort voor de competitiewedstrijden. De ruimte op donderdagavond is gun stiger. Die vier mille vormt natuur lijk weer een nieuw probleem. We zullen wel weer iets extra's van de jongens moeten eisen. Maar het is op deze manier haast niet meer te doen. Je bent in feite gedwongen om een sponsor te zoeken'. RECLAME Het bedrijfsleven toont echter nauwe lijks animo voor het waterpolo. Hoe wel Nederland internationaal toch een redelijk niveau heeft bereikt. Huys mans weer: 'Welke sponsor zal erin trappen? De reclame-waarde is be perkt. De naam van de sponsor kan op de badjassen aangebracht worden. Maar het is moeilijk om tijdens de wedstrijd zelf reclame te maken. Een naam op een zwembroek is nutteloos. Ger Huysmans, coach van De Meeuwen: 'Als je nu geen kampioen wordt, is er iets mis'. Waterpolo betekent puur amateuris me. We zouden al erg blij zijn als een sponsor een deel van onze kosten zou betalen. Het is bijna niet meer op te brengen'. Zelden is de polo-competitie in de hoofdklasse zó belangwekkend en spannend geweest als dit seizoen. De krachtsverschil zijn miniem. Voor de eerste keer sinds jaren is het Gooise HZG-De Robben niet meer „de uitge sproken favoriet voor de landstitel. Integendeel. Op dit moment lijkt De Meeuwen de beste papieren voor het kampioenschap te hebben. Jarenlang kwam de Amsterdamse formatie een paar punten voor de top tekort. Huys mans: 'We verloren altijd kostbare punten tegen mindere ploegen. Juist tegen De Robben speelden we onze sterkste wedstrijden. In eigen bad hebben we bijvoorbeeld nog nooit van ze verloren'. De wisselvalligheid is nog steeds niet volledig uit de ploeg verdwenen. De Meeuwen kwam vorig weekeinde niet timaal. Ik ben eigenlijk een speler die aan de kant zit. In vergelijking met het vorige seizoen is de ploeg fanatie ker geworden. De wil om nu eindelijk eens naar het kampioenschap door te drukken, is helemaal aanwezig'. De Meeuwen profiteert van de verjon ging van HZC-De Robben, dat vooral door het vertrek van routinier Harry Lamme aan kracht heeft ingeboet. De Meeuwen daarentegen heeft zijn ze vental in dezelfde opstelling kunnen houden. Huysmans: 'I-Iarry Lamme was bij De Robben een groot strateeg. Zijn spelinzicht en overwicht op de ploeg waren uniek. De Meeuwen is nu sterker. Hans en Ron Koster, Buunk Woude en Schmidt, ze hebben alle maal een schat aan ervaring. Welke ploeg brengt zoveel talent in het water als wij. 't Is alleen onbegrijpe lijk, dat het er in de competitie nooit optimaal is uitgekomen. Als we dit seizoen niet kampioen worden, is er duidelijk iets mis. Met zoveel erva ring en zoveel talent mag je niet meer falen' De overmacht van HZC-De Robben is de laatste jaren verder omhoog ge stuwd door de internationale contac ten, die uit het veroveren van de titel voortvloeiden. En juist die ervaring missen een aantal ploegen in de hoofdklasse. De Meeuwen vangt dit -gebrek automatisch op doordat diver se spelers tot het nationale team zijn doorgedrongen'. Toch meent Huys mans: 'Er zouden meer clubploegen internationaal moeten uitkomen. Dit is vooral voor de breedte gunstig. Ideaal zou zijn* als sterke teams uit Hongarije en Joegoslavië hier vriend schappelijke wedstrijden zouden spe len. De Robben is door de Europa Cup-toernooien steeds sterker gewor den. Maar wie moet dat bekostigen? We kregen onlangs een uitnodiging om in Antwerpen tegen Maccabisch te spelen. We moesten echter alle kosten zelf betalen. Dat was gewoon onmoge lijk. Maak de spelers, die toch al zoveel geld uitgeven, maar eens wild voor zo'n wedstrijd in de avonduren. Het Hongaarse Ujpest Dosza was voor een toernooi in Amersfoort. Die ploeg wilde wel een dag langer blijven. Moesten wij de kosten van de over nachting en het vervoer naar het vliegveld betalen. Allemaal aardig. Maar waar halen we het geld van daan?' Ondanks de sombere situatie in de vereniging heeft het Nederlandse wa terpolo een vrij hoog internationaal niveau bereikt. Het Nederlandse ze vental bleef tijdens de Olympische Spelen weliswaar beneden de ver wachtingen, maar door de intensieve begeleiding van de zwembond en bondscoach Harry Vriend heeft de top toch aan kracht gewonnen. Vriend heeft na München het accent van de voorbereidingen duidelijker naar de clubteams verlegd. Huysmans hiero ver: 'De samenwerking is groter ge worden. Clubs, die internationals le veren gaan nu regelmatig voor een training naar Bussum. Twee ploegen trainen dan gezamenlijk onder super visie van Harry Vriend en Jan Bult man. Ook de trainers komen bij el kaar, wisselen hun ervaringen uit en bespreken kritisch eikaars oefenstof. Iedereen profiteert van die nieuwe opzet. Met de beperkte middelen die we hebben, doen we het internatio naal heus niet zo bar slecht. Wat andere landen per dag aan de trai ning besteden, doen zij in een week. Dat gegeven moet je bij de beoorde ling niet vergeten'. Topploeg De Meeuwen traint drie keer per week. Meer kan je ook Ger Huysmans van zijn pupillen niet vra gen. 'Met de wedstrijd in het week einde erbij is dat zwaar genoeg. Op een gegeven moment word je dan misschien kampioen Nou en? Voor een Europa Cup-toernooi is in princi pe geen geld. Wat je gedaan hebt is alleen maar je blauw betalen en je gek trainen'. GERRIT DEN AMBTMAN Hoe Nooitgedagt werd wegens het const iet teren van doping tijdens het toerno< nd om het nationale kampioenschap vij Heerenveen waair hij een vijfde plaofvikl behaalde, uit de klassenLng gesdhrapipde Het dagelijks bestuur onthoudt zie >ok van verder commentaar in afwachtiir ede van de behandeling van het kort gioiss ding dat. naar aanleiding van de affaire tegen de KNSB is aan gespan na a nen en dat vandag voor de Amstele i damse rechtbank zal dienen. Net als de amateurs zullen ook ■Wi: profs, hun record wedstrijden krijger Het is de ISSL dit weekeinde in d)e Noorse plaats Savaien waar Boerj* {oe onder meer tweemaal een tijd va itaa; 38.7 seconden op de 500 meter lm/oor afdrukken, zo goed bevallen, dat m{|e daar over ongeveer een maand aanva jjj- len wil doen op de wereldrecords. I cjle amateurtop is ongeveer gelijktijd hetzelfde van plan op de kunstijsba; srai van Inzeil. 'Wij hebben hier e< ,jed prachtige ijsbaan gevonden', aldi Svein Erriik Stiansen, secretaris-geil oej- raal van de ISSL. 'Het ijs was nu n«En niet eens van topkwaliteit. Beg ned( maart is het vast nog veel beter. I tani maar eens op, Savaien wordt h n noorse Alma Ata'. Ook de belangstf ling van Savaien was redelijk gezi< gg de geringe omvang van het plaats, 2800 toeschouwers over beide dag< De premie voor het verbeteren v I een wereldrecord door een beroepsr JI der bedraagt 25.000 Zweedse krom (bijna 19.000 gulden). Het ontbreken van Lage temperati in Skandinavië speelt de schaats.' nog altijd parten. De landenwedsl tussen Noorwegen en Nederland, morgen in Drammen moet beginne zal mogelijk naar het 35 kilo mei oostelijker gelegen Kongsberg moei verhuizen. Het was gisteren in Dra men negen graden boven nul. Ook Brandbu, waar het komende weeke de het Europees kampioenschap mes moet worden gehouden, zijn temperaturen hoger dan norma one iAIC loed lAjjiipeaa'uuuüu niugei u'aw luumua Voorlopig echter ziet het er niet na uit dat de strijd zal moeten word verplaatst. GYMNASTIEK In de nacht van zondag op maandag iJ um Amsterdam op G6-jarIge leeftijd overle* Wim Zwaaf. Hij behoorde veertien I (van 1926 tot 1940) tot de nation lord selectie keurturnen en nam deel aan Olympische Spelen van Amsterdam. - werd eerste tijdens de derde Maccabl 'ljde spelen in Israël. Na de oorlog werd Z« nen bekend als jurylid bij internationale L«n ctrHHon m C eesti strijden. ZEILEN Het staat vrijwel vast dat de Stormy a'gC Kees Bruynzeel ook na verwerking van len handicap-formule eerste zal blijven In «rfi KaapRio-race. De Zuidafrikaanse sl Jakaranda, die zondagmorgen binnen G S moeten komen om nog een kans to ma) lun de Stormy in het klassement van gecorrigeerde tijden voorbij te gaan, ®>- seerde eerst zondagmiddag de finisW r0KK De overige deelnemers zijn nog al erei buitengaats. Volgens het Brazlllai f weerschip Syrius moeten de Omaramba 6" de Nautical 2, die om de derde p! [°rW strijden, nog zo'n 580 mijl afleggen, die BADMINTON ijstv Het ad interim-bestuur van de Neder!» |j. se Badmlntonbond heeft een gesprek id met do heer Van Beusekom, dio '"1 D( het college was verzocht kandidaten agen te dragen voor functies in het nieu» vormen hoofdbestuur. De heer Van B*' kom had het ad Interim-bestuur vcr« e" om dit gesprek, omdat hij naar flo< mening de daarvoor geschikte kandldi had gevonden. Het ad interim-bestuut nu echter van mening dat de struct an i van de NBB op bestuurlijk niveau eke gingen betreft. De heer Van Beuse |jp vindt dat door dit facet de oorspronke» opdracht dermate veranderd is, dat bü "O overleg met het ad interim-bestuur, rsjac besloten zijn opdracht terug t geveiuftgpj en

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8