Drente gaat 'grote schoonmaak' houden uw geld c. en de i: ANNEMARIE TRILOGIE Toch bergingspoging voor de 'Whan Chun' boekenetalages—boekenetalages—boekenetalages—boekenetalages—boet Zo kwamen we tot de auto Unie-collecte over 't miljoen 'Milieu-bewust' maken bevolking is hoofddoel Kort geding om natuurbehoud tegen Barneveld Slachtoffers van het verkeer Schepen botsen in mist Identiteit bekend Zwolse bankrover TROUW/KWARTET ZATERDAG 3 FEBRU ARI 1973 BINNENLAND DL10 Ergste vervuiling wordt aangepakt Old-timers van Daimler, Benz, Opel, Rat, Ford, Mercedes, Rolls-Royce, Citroen u vindt ze in hun volle glorie afgebeeld in het boek van Alexander Spoerl Van een onzer verslaggevers ASSEN Eind dit jaar wordt er een reuzenbezem door Drente ge haald. Dan wordt namelijk een schoonmaakdag, schoonmaak- week of een andere variant ge houden in de gehele provincie. Na de incidentele schoonmaak-acties die overal in het land in de mode zijn geraakt, is het project in Drente van bijzondere aard. Er zal een speciale kracht worden aangetrokken voor bij na een heel jaar, die voor 95 procent wordt betaald door het rijk. De pro vincie Drente betaalt de resterende vijf procent. De man die dit klusje gaat opknappen zal worden aangetrok ken uit het leger van hoger gekwalifi- De 'Whan Chun' na de stranding. De bemanning wordt gered met het whipper-toestel. Van een onzer verslaggevers CASTRICUM De Chinese vrachtvaarder 'Whan Chun' die sinds november vorig jaar vastzit op het strand bij Castricum, wordt ge borgen. Rijkswaterstaat heeft de Haarlemse berger Elfrink toestem ming verleend een bergingspoging te wagen. De berger is van plan met behulp van ankers en lieren en de machinekracht van de scheepsmotor het schip zich zelf van het strand te laten trekken. Het voortstuwingsmechanisme van de 4000 tons vrachtschuit bleek na de stranding nog in goede staat. Het bergingsbedrijf is begonnen met het zuigen van een geul onder de 'Whan Chun', om het schip meer steun te geven. Onder het 'rijden' van het schip op het strand begon de scheeps huid scheuren te vertonen. De 'Whan Chun' strandde in de nacht van 12 op 13 november. Het was voor de haven van IJmuiden voor anker gegaan toen de loodsdiensten wegens de zware storm waren gestaakt. Het schip sloeg van de ankers en kwam doordat het slechts in ballast voer hoog op het strand terecht. Bergings deskundigen achtten het daarom zeer moeilijk het schip nog te redden. Tussen schap en open water zijn drie zandbanken te overwinnen. Het bergingsbedrijf Elfrink toonde echter wel belangstelling voor het karwei. De berger is onbekend in Nederland maar verrichtte volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat een aantal 'spectaculaire' bergingen in de Duitse Bocht, o.a. in de buurt van Cuxhaven. De berger heeft het schip gekocht van de Chinese eigenaar. De stranding maakte een einde aan de eerste reis van het schip onder de vlag van Taiwan. Daarvoor voer het dertigjarige schip als 'Ranada' voor een Noorse rederij. Van een verslaggever UTRECHT De laatste collecte van de Unie 'School en Evangelie' heeft meer dan een miljoen gulden opge bracht. Dat is voor het eerst in de 94- jarige geschiedenis van de unie. Het resultaat is mede te danken aan de actie 'Geef ze de vijf' voor het buiten gewoon onderwijs in Indonesië, Ja maica en Oeganda, die in de Uniecol- lecte-1972 was geïntegreerd. Om alle projecten waarvoor de collec- te-1972 en de actie 'Geef ze de vijf' bestemd waren volledig te kunnen steunen, is nog een bedrag van onge veer drie ton nodig. De Unie hoopt, dat dit bedrag nog via giften zal binnenkomen. ceerde werklozen. Zijn honorarium wordt dan ook betaald door het mi nisterie van sociale zaken uit het potje voor aanvullende werkgelegen heid. De taak van deze functionaris die een dagtaak krijgt en waarvan de benoeming een van de komende da gen te verwachten is is het coördi neren en stimuleren van spontane acties, alsmede het onderhouden van contacten met gemeenten, bedrijven en organisaties. Bovendien zal hij de ergst vervuilde streken of plekken moeten opsporen en in kaart brengen. Niet wachten Het is niet de bedoeling dat met allerlei plaatselijke schoonmaakacties nu moet worden gewacht tot het 'gro te moment' is aangebroken, maar wel streven de organisatoren naar een groot hoogtepunt, of dat nu een schoonmaakdag of -week of iets an ders is. Dit jaar wordt tevens be schouwd als een proefperiode en hoewel hierover niets met zekerheid is te zeggen is het niet uitgesloten dat de schoonmaakactie een min of meer permanente zaak wordt. 'We koesteren overigens niet de illu sie dat Drente nu in één keer schoon wordt. Dat is trouwens ook niet eens primair het doel. Het gaat vooral ook om de symboliek er achter, hef mi lieubewust maken van de mensen door hen daadwerkelijk bij de zaak te betrekken', aldus Drente's provinciaal voorlichter G. J. Peerbolte. Er is een werkgroep gevormd onder auspiciën van de milieuraad Drenthe, waarin allerlei bevolkingsgroepen zijn verte- Autoliefhebbers zullen genieten van deze optocht van oude vierwielers. Ook de tekst is bijzonder boeiend. De gehele ontwikkeling van de autol U leest dit boek als een roman (waar in de humor niet ontbreekt). En op de 183 hartveroverende foto's en te keningen raakt u niet uitgekeken. Er bestaat op dit gebied geen enkel boek dat zó veel - biedt voor zó weinig geld! 220 bladzijden, gebonden f 13.50 Verkrijgbaar b de boekhandel EEN BOEK VAN ZOMER KEUNING - WAGENINGEN Op sommige plaatsen in ons land is het een enorme rotzooi aan het worden. Drente wil er iets aan doen om de provincie weer wat schoner te maken. genwoordigd, zoals het leger, de land bouw, plattelandsvrouwenbond, de po litie, scholen en dergelijke. Vaag Hoe de actie in de praktijk zal wor den uitgewerkt staat nog maar vaag vast. Drente beslaat een oppervlakte van 2600 vierkante kilometer, waar een kleine 400.000 mensen wonen. 'Als er tien procent van de bevolking actief mee doet, 40.000 mensen of gemiddeld een gezinslid, dan kun je de actie als zeer geslaagd beschou wen', aldus ir. H. van Nes (directeur waterleiding) en E. J. van de Bremen (vereniging milieubeheer Noord-Ne derland), respectievelijk voorzitter en secretaris van de werkgroep. Gepoogd wordt elke vorm van vervui ling te lijf te gaan. Er zijn echter wel beperkingen. Zo is het opruimen van chemisch vuil te gevaarlijk voor le ken. Voorzover dit nog niet gebeurt wil de werkgroep ook zeker proberen om deskundigen hiervoor in te scha kelen. Ook kunnen kleine clandestie ne vuilstortplaatsen worden schoonge maakt. Als het om grote storten gaat hoopt men de gemeente of (al dan niet 'schuldige') bedrijven zo ver te krijgen zo'n karwei te klaren. Incidenteel kunnen ook autowrakken worden aangepakt (wellicht door de genie van het leger), maar autokerk hoven gaan de bevolking weer niet te lijf. Onderdeel is ook het verwijderen van recreatie-vuil, plastic-zakken en dergelijke in dorpen, steden en plant soenen en ook zullen mogelijk groe pen het water op gaan om dit schoon te maken. BARNEVELD De Vereniging Mi lieudefensie heeft een kort geding aangespannen tegen de gemeente Bar neveld om te bereiken dat de aanleg van een beek door een natuurgebied in deze gemeente wodt gestaakt. De vereniging heeft er met name bezwaar tegen dat een aantal bomen voor de aanleg van deze beek is gekapt terwijl de termijn waarbinnen de Barnevel ders hiertegen bezwaar konden aan voeren pas op 9 februari verstrijkt. De gemeente Barneveld wordt kwade trouw in deze kwestie verweten. Een woordvoerder van de gemeente heeft verklaard dat de Vereniging Milieudefensie bij Barneveld aan het verkeerde adres is, omdat niet de gemeente het werk uitvoert maar het waterschap van de Barneveldse beek. Toegegeven is, dat de bomen zonder vergunning gekapt zijn. HELMOND De 22-jarige C. W. M. van Vijfeijken is omgekomen toen hij met zijn auto tegen een vrachtwagen botste en daarna tegen een boom reed. De vrachtwagen wilde rechtsaf- slaan meer week even daarvoor iets uit naar links. HAARLEM De 62-jarige mevrouw D. van der Berg-Bos uit Hoofddorp is overleden kort nadat de auto die door haar man bestuurd werd in de mist in Hoofddorp bij een botsing betrok ken was. LEEUWARDEN Op de provinciale weg Stiens-Holwerd ter hoogte van Hijum) is de 66-jarige IJ. Heeringa uit Hijum omgekomen toen hij met de fiets in de hand de weg overstak en geschept werd door een auto. Van een verslaggever TIEL Het slechte zicht veroorzaak te gistermorgen drie aanvaringen op de Waal. Ter hoogte van Zaltbommel botsten twee schepen op elkaar.; Het ene schip, de tanker Theion van 750 ton, was geladen met ruim zevenhon-, derd ton zwavelzuur met een concen tratie van 98 procent. De rijkspolitie te water kon voorkomen, dat grote hoeveelheden zwavelzuur in het water terecht kwamen. Even boven Rossum kwamen even eens twee schepen met elkaar in bot sing. De aanvaring was niet ernstig. Bij Ewijk is de Express 69 uit Bazel zwaar beschadigd door de duwboot Abel Tasman, toen het schip opdraai de en pal voor de duwboot terecht kwam. Het Zwitserse schip is niet gezonken. ZWOLLE Interpol heeft in Rome en Turijn de identiteit kunnen ach terhalen van één van de vier Italia nen die dinsdag in Zwolle een boeren leenbankkantoor overvielen en daarbij 57.000 gulden buitmaakten. In een brief die de politie vond in de auto die de vier tijdens de overval gebruik ten, komt de naam van deze man voor. Aan hem is in Turijn ook het kentekenbewijs afgegeven voor de wa gen waarmee de vier, nadat zij van wagens verwisselden, verder vlucht ten; een getuige van die wisseling noteerde het kentekennummer. De Italiaan kwam onlangs nog met de Turijnse justitie in aanraking wegens diefstal. Inmiddels heeft de Zwolse politie bekendgemaakt dat de vier Italianen vanaf vorige week donder dag tot de overval, met gebruik van valse namen, in hotels in Kampen en Zwolle gelogeerd hebben. De vier zijn nog voortvluchtig. Zalig zijn de schelen, door Herman Pieter de Boer en Betty van GarrcI; uitgegeven door A. W. Sijthoff in Leiden: 272 blz; prijs ƒ12,50. Betty van Garrel en Herman Pieter de Boer houden allebei van schele en loense mensen. Die gemeenschappelij ke liefde vormt de basis van dit boek, vol anecdotes, verhaaltjes, grappen en overpeinzingen. Het systeem werkt als volgt: een stukje van de één lokte, via associaties, een bijdrage van de ande re auteur uit. Als dat niet lukte, mocht er iets over scheel of loens geschre ven worden. Het resultaat van dit procédé is een best aardig boek, dat hoofdzakelijk bevolkt wordt door personen die de Amsterdamse café's Hoppe en Schelte- ma frequenteren. Achter elkaar uitle zen is er niet bij, omdat je dan dol wordt van al die grappigheden die de Amsterdamse incrowd produceerde. Maar bij een verstandige dosering kun je er maandenlang plezier aan beleven, de heel erg schele mensen, naar wie de allerwarmste gevoelens van De Boer en Van Garrel uitgaan (en er worden tientallen voorbeelden van niet helemaal rechtkijkende me demensen opgesomd en via foto's ver toond) zullen overigens wel wat moei te hebben met al die bladzijden vol kleine letters en ingewikkelde illu straties: ze moeten maar berusten in de wetenschap dat ze aardig en char mant gevonden worden. Overigens moet net een kleine moeite voor de uitgever zijn meer van derge lijke boeken te produceren op soort gelijke principes: een verhaal, waar van de laatste regel de eerste regel van het volgende stukje moet zijn; associaties naar aanleiding van tref woorden, plaatsnamen, kledingstuk ken, schoolboeken etc. etc. Er zijn veel gezelschapsspelen die op zo'n ma nier de basis kunnen vormen voor anekdote-boeken als dit. De enige moeilijkheid is dat er niet veel men sen zullen zijn die zo'n arsenaal her inneringen hebben en die gedachten en overpeinzingen ook nog op papier kunnen zetten. A.H. Dat wordt me te gek' samengesteld door Gerard de Bruyn en ingeleid door prof. dr. C. J. B. J. Trimbos. Ultg. Contact te Amsterdam. 206 blz. 'Dat wordt me te gek' bestaat uit interviews voornamelijk met psychiaters en artikelen, die eerder in De Nieuwe Linie zijn gepubliceerd. In zijn inleiding noemt prof. Trimbos deze bundel een tijdsdocument. Er worden gegevens verschaft aver 'de woelige baren van het huidige proble matische bestaan en de pogingen van zieleknijpers om daar met nieuwe mid delen en ideeën wat aan te doen'. Trimbos en ook in de interviews komt dat herhaaldelijk aan de orde vraagt zich af of het wel juist is geweest de zorg voor opvallende ge dragsafwijkingen die wij geestes 'zieken' noemen binnen het medi sche systeem op te nemen. Hij wijst er op dat de criteria van het gewone medische handelen van fysische en chemische aard zijn; die voor het psychiatrische doen en laten zijn ech ter van sociale, culturele en ethische aard en vragen om een andere reactie. Psychiaters, die zich dat bewust wor den pleiten dan ook voor het aanvul len van de gebruikelijke medische opleiding met een opleiding uit de sociale- en gedragswetenschappen. Trimbos hoopt dat de huidige kritiek in en buiten de psychiatrie in omvang en intensiteit zal toenemen. 'Anders staan we over 50 jaar nog precies eender met onze zelfde handen in ons zelfde haar ten overstaan van de psychische nood en geestelijke onge zondheid'. In de bundel treft men onder andere interviews aan met Fou- draine, Teilegen, Terruwe, Van Emde Boas, Nevejan, Teuns, Lorenz, Weijel, Van der Kwast, Cohen, Mathijssen, Muller, Speijer, en Millikowski. De beschouwingen zijn van Jac. Vroemen. 'Agressie, de verloedering van de mo derne wereld' door Friedrlch Hacker. Uitg. Ambo te Bilthoven. 462 blz. Prijs ƒ24,50. In 'de verloedering van de moderne Avereld', buigt de psychiater Friedrich Hacker zich over het probleem van de homo sapiens, de wetende mens, tegen over de homo brutalis, de geweldadi- ge mens. Niet het feit dat er op de wereld elke 20 seconden iemand wordt vermoord, maar het feit dat de ge weldpleging in toenemende mate een gewone, alledaagse gebeurtenis is ge worden, heeft Hacker geschokt. Vol gens Hacker zijn we er op getraind in agressie altijd de duivelse uitvinding en de diabolische eigenschap van an deren te zien. Reeds door het feit dat zij in staat zijn tot vernietigende agressie moet hij uitgeroeid worden, opdat er vrede heerse in de wereld! In zijn boek probeert Hacker de lange weg van de individuele, biologische naar de sociaal georganiseerde en ge legitimeerde agressie te tekenen. Om de vraag te beantwoorden hoe agres sie functioneert heeft hij psychologi- heeft sparen nog zin over spaargelden van ouders ouderdoms- en invalidenaftrek wel of geen .Jiypothcek nemen ondervragers, werknemers, rentetrekkers - hoe beleg ik mijn geld - als een ondernemer sterft, wat dan gebruik de belastingvrije voet niet te weinig aftrekken buitengewone lasten de ondernemer voor wie het niet meer hoeft de overdracht van een onderneming de vrouw van de ondernemer schenkingen aan kinderen het regelen van nalatenschappen Goede adviezen van de belastingconsulent C. E. SMITH medewerker v 'In 't Zilver het radioprogramma Hoe u kunt voorkomen dat de fiscus profiteert van uw onkunde. Een boek dat u helpt de juiste weg te virwton In allerlei veel voorkomende vraag stukken. Smith verduidelijkt ze en geeft oplossingen die u geld besparen. Het boek 'Uw geld en de fiscus' is verkrijgbaar in de boekhandel. Prijs f 9.50 üv LJ. VEEN-WAGENINGEN sche analyses gemaakt van moorde naars als Heydrich en Charles Manson en van de drama's als L-dise en My Lai. Ten slotte heeft hij zijn inzichten in twee gesprekken voorgelegd aan Konrad Lorenz, Karl Menninger en Herbert Marcuse. Zijn conclusies bie den geen vergezichten op een agres- sieloze wereld. Met een beroep op het kritische verstand verwijst Hacker ten slotte naar de stelling dat principieel alles wat met geweld te bereiken is ook zonder geweld kan worden be reikt. Frank Yerby Een liefde in Parijs. Uitgave Zuidhollandse Uitgeversmij. Den Haag. Prijs ƒ12,90. Een blond Amerikaans meisje, van rijke ouders, leeft als een verdoolde in het Parijs van 1968, toen revolutio naire studenten er poogden wereldge schiedenis te schrijven. De revolte tegen De Gaulle, met alle ontluiste ring en opwinding van dien, leidt tot een ontmoeting, een romance, die als een gouden draad door de gebeurte nissen loopt. Het meisje ontmoet een knappe, wat oudere neger, wiens Viet namese echtgenote in Parijs is overle den. Hij speelt klarinet in een bar. Kathy wil z'n wereld, z'n vrienden leren kennen, mét hem duikt ze on der in een leven van zelfhandhaving, solidariteit en warme kameraadschap. De tegenstelling zwart - blank houdt de auteur volledig buiten de verhou ding van het tweetal, maar natuurlijk ontkomen ze niet aan invloeden van buitenaf. Dramatiek, vertwijfeling, verwijdering en verinniging, maar bo venal geloof in hun liefde karakterise ren deze even gevoelige als eerlijke roman. Rfs Hé zus, ze houwen ons eronder, een boek voor vrouwen en oudere meisjes, door Joke Kool-Smit; uitgeverij A. W. Bruiva Zns Utrecht/Antwerpen; 135 blz; prijs ƒ3,50. Onder de smakelijke titel Hé zus, ze houeb ons eronder heeft uitgeverij Bruna zes artikelen van Joke Kool- Smit gebundeld die eerder in week en maandbladen en als onderdeel van een boek verschenen zijn. Het eerste artikel dateert van 1967, het laatste verscheen vorig jaar. Al zullen mensen met belangstelling voor vrouwenemancipatie en feminis me al die artikelen allang gelezen hebben, een informatie functie heeft het boekje misschien toch wel. Joke Kool geniet bekendheid als een van de eerste opgangbrengsters van een verhevigde belangstelling voor femi nistische en emancipatieproblemen, ze richtte de aktiegroep Man-Vrouw- Maatschappij op en zat één jaar in de Amsterdamse gemeenteraad voor de PvdA. Hoe frustrerend en vervelend dat soort politiek werk voor een vrouw op 't ogenblik is, staat ook in dit boekje beschreven. Voor mensen de nog meer willen weten over de schrijfster kan verwe zen worden naar de achterflap van het boekje. Het is wel te hopen dat zulke onwetenden al betrekkelijk ze ker zijn over het nut en de noodzaak van het feminisme, want Joke Kool is zo dom geweest zichzelf ietwat coquet en provocerend (dat zal tenminste de bedoeling zijn;) te beschrijven, met als climax de oproep: Lieve zus jes, koop dit boekje dus maar niet. Het is geschreven door een bedenke lijk individu. Het probleem bij het overbrengen van de ideeën en achtergronden van het feminisme is een communicatie-en taalprobleem. Vaak tenminste. Ge bruik maken van zo'n zelf weggooiende ironie lijkt me dan ook het onverstan digste wat je kunt doen, als je zo'n boekje tenminste aan de vrouw wilt brengen. Bovendien bevestigt het het beeld van de vrouw zoals dat leeft bij tegenstanders van het feminisme. Bruna heeft het boekje een rozige kaft gegeven. Een echt rood boekje voor vrouwen is er nog niet en dat was waarschijnlijk ook niet de bedoe ling. Het moest maar eens gemaakt worden, want het is broodnodig. A.H. B. van der Lek: 'Het milieuboekje. Uitgave Van Gennep te Amsterdam. Prijs ƒ4,50. Temidden van de lawine publikaties van de laatste tijd over het milieupro bleem, is dit boekje een verademing vooral omdat er een ideologische be nadering in doorklinkt en het milieu probleem wordt gerelateerd aan ande re aspecten van de samenlevingen. In te veel publikaties die over het mi lieu verschijnen wordt gedaan of er uitsluitend sprake is van een tech nisch probleem en dat de milieuver vuiling uiteindelijk door de techniek overwonnen zal worden. Bram van der Lek meent: 'Het heilige geloof in de technici die het allemaal wel zul len klaren is een illusie. Ten eerste omdat voor vele uitvloeisels van de moderne technologie, energie, gifstof fen, ruimtebeslag e.d. geen tendsche oplossingen bestaan. De enige oplos sing is dan minder gebruiken. Ten tweede omdat het apitalistisch systeem per definitie verspillend is en dus ook de technische voorzieningen die wél mogelijk zijn, niet dan in uiterste noodzaak zal invoeren'. Over de relatie van het milieuprobleem met de andere verschijnselen in de maatschappij: 'De vervuiling van de lucht, de vergiftiging van het water, het dumpen van afvalstoffen in zee, het tot in het waanzinnige opvoeren van de consumptie van bepaalde goe deren; al deze dingen hangen samen met datzelfde sociaal-economische systeem dat ook verantwoordelijk is voor de uitbuiting van de derde we reld, voor oorlogen en oorlogsvoorbe reiding, voor de ongelijke inkomsten verdeling, het ontbreken van arbei- ders-medezeggenschap, de autoritaire verhoudingen in onderwijs en bedrijf De milieu-misère is niet iets volstrekt nieuws. Het is slechts een verscherping van wat er altijd al was: uitbuiting van mensen en hulpbron nen door particulieren, niet gecontro leerde eigenaren en machthebbers'. De aanpak van Van der Lek is niet nieuw, hoewel een kritische benade ring van de milieuproblematiek in Nederland een zeldzaamheid blijft. Dat is jammer, want de schoen wringt zich om het maar weer eens te zeggen, 'structureel'. Het jarenlange kamerwerk voor de PSP 'wreekt' zich overigens in de afwerking van het milieuboekje. Dan blijkt plotseling de parlementaristische en legalistische inslag van Van der Lek als hij de middelen opsomt voor actie om een doel te bereiken, via wettelijke stap pen, persoonlijke pressie, publikatie, publieke opinie, inschakelen van poli tieke kanalen en juridische stap pen. Helaas heeft het verleden al diverse malen aangetoond dat deze wegen volstrekt ontoereikend zijn. Wat rest tenslotte de vertwijfelde ac tivist, als hij ziet dat alles onder z'n handen wegglipt en zaken gewoon doorgaan? Van der Lek gaat daar niet op in. Dat is jammer. We moeten namelijk vrezen dat de barricades rondom Schiphol en het onklaar ma ken van landingsapparatuur een ver-, volg zullen krijgen. R.V.M. Margaret Drabble De open poort. Uitgave: Kosmos Antwerpen Amsterdam. Prijs 14,90. In dit verhaal, rijk aan scherpe waar nemingen, gaat het over een meisje, dat is opgegroeid in een bekrompen, zelfingenomen milieu, waarin de plicht tot een religie is verheven. Clara, de naam van de hoofdpersoon, houdt van meetkunde en poëzie en leeft dromerig in grote eenzaamheid. Haar verblijf in Londen, door middel van een studiebeurs, opent de moge lijkheid, leidt schijnbaar tot een nieuw bestaan, waarin het ontstane tekort kan worden genivelleerd. Met de verbetenheid van het milieu dat zij zo verwerpelijk vindt, probeert ze haar schade in te halen. Ze stort zich in emotionele ontwikkelingen, intriges, vriendschappen en liefdes zonder an deren daarbij te ontzien. De schrijf ster tekent haar als een hunkerende figuur, die echter begrip en genegen heid van anderen niet kan aanvaar den. De poort naar haar Jeruzalem staat open, maar of zij ooit het wacht woord te weten zal komen? Deze vraag is verwerkt in deze roman, rijk aan psychologische patronen, een ver haal dat blijk geeft van een groot inlevingsvermogen en een doorzicht in menselijke verhoudingen. Rfs door ANNIE OOSTERBROEK-DUTSCHUN De grote romancyclus over een huwelijksleven De drie boeiende boeken ANNEMARIE ZORG OVER ZONDERLAND DE WONDERE OOGST uitgegeven in één band Het bewogen levensverhaal van een vrouw die In haar huwelijk aan de ondergang ontsnapt, maar dan ge worpen wordt In een voortdurende strijd om het geluk. Tussen Annemarle en haar man Jo hannes bestaat een groot leeftijds verschil. Maar nog groter is hun verschil In levensopvatting. Achter alles wat zij samen mee maken speelt zich een proces af, waarin de liefde steeds dringender om erkenning vraagt. De Annemarie-trilogle: een grote romancyclus, een pakkende romanl Verkrijgbaar In de boekhandel 608 bladzijden In fraaie band Jfeh TA^ê EEN BOEK VAN ZOMER KEUNING - WAGENINGEN i

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10