ien Uyl volstrekt negatief over jnfessioneel minderheidskabinet Ixplosie p schip: doden r Kamer handhaaft collegegeldwet Weer hartchirurg op dood spoor gezet Intercitytreinen met nieuwe interieurs Rien van Nunen weer thuis extra mild de bekende deense pijptabak Bakkenist weg als voorzitter VNO Aandrang tot publikatie 'gat' van 1974 Gif komt ons land niet in Het weer Deel Haags gemeentepersoneel krijgt wèl demons tratievrij Dr. Van Dijk gaat weg bij RONO [4/£ /KWARTET WOENSDAG 31 JANUARI 1973 BINNENLAND K7 parlementsredactie HAAG De fractievoorzitter van de PvdA, drs. Den Uyl zou het 'absurd* vinden als informa- luppert vandaag zou adviseren nu een formateur aan te wijzen die eerst de mogelijkheid van jnfessioneel minderheidskabinet moet onderzoeken. >ver het resultaat van zo'n for- namelijk het confessionele fheidskabinet, zal ik me vol- negatief opstellen', verklaarde lositieleider gisteren. Het con- ele minderheidskabinet mag i hem pas aan bod komen, als iet progressieve deelkabinet is ocht. »ezien deze ontwikkeling wordt ht, dat de informateur een for- zal voordragen die eerst de jkheid van het progressieve jinet zal onderzoeken. Het lid Raad van State mr. J. Burger, ;actievoorzitter van de PvdA, hiervoor de meeste kans. De ider Bas de Gaay Fortman op- zelfs de mogelijkheid de oud ter van de EEG-commissie, de ;t dr. Mansholt, als formateur n optreden. ir waarschijnlijke resultaat van ormatie heeft in confessionele de gemoederen sterk in bewe- ebracht. Zo wordt er nu al aan (gelijkheid gedacht de eerder i de informatie afgeschreven va- van het herstel van de oude (confessionele partijen VVD S'70), eventueel ook zonder opnieuw naar voren te schui- nderen verwachten dat het con- lele minderheidskabinet weer kabinet zou dan vooral het vertrou wen van de vakbeweging moeten heb ben. In confessionele kring werd als formateur genoemd, prof. Steenkamp, het Eerste Kamerlid prof. mr. dr. De Gaay Fortman (AR), de commissaris der koningin in Utrecht mr. Verdam (AR), oudpremier De Jong en de huidige minister van buitenlandse za ken drs. Schmelzer. De oud-minister van sociale zaken dr. G. M. J. Veld kamp werd gepolst voor de post van financiën. Hij zou de KVP in buiten gewoon krachtige termen hebben la ten weten dat hij niet beschikbaar is. Hij zou zich sinds zijn vertrek als minister in 1967 door zijn partij on heus bejegend voelen. Weinig kans Den Uyl: absurd aan bod zal komen als het progressie ve kabinet is mislukt. Opmerkelijk in dit verband is dat de KVP-fractieleider Andriessen gisteren officieel aan de heer Ruppert heeft meegedeeld geen suggesties te willen doen voor de aanwijzing van een formateur. Waarnemers menen hier uit op te maken dat mr. Andriessen zijn handen naar alle kanten nog wil vrijhouden. Officieus heeft de KVP- fractie echter de naam van prof. Steenkamp laten vallen, de 'architect' van het oude vijf partijenkabinet. De confessionele partijen beschouw den het confessionele minderheidska binet als een 'uiterst gebaar' naar de progressieve partijen. Dit kabinet zou een brug kunnen vormen naar de brede coalitie van progressieven en confessionelen. Informateur Ruppert zat tot voor kort ook op dit spoor. Dit Gezien de opstelling van de progres sieve en confessionele kampen is men in politiek Den Haag niet optimis tisch over de kans van slagen van een socialistische formateur. Het is opval lend dat drs. Den Uyl al bij voorbaat met deze negatieve opstelling van de confessionele partijen rekening houdt. Hij zei gisteren ook een progressief minderheidskabinet 'aan te durven', zonder de steun vooraf van de confes sionelen. 'De KVP behoeft mij geen volstrekte zekerheid te geven; ander zijds zou het natuurlijk onzin zijn met een progressief minderheidskabi net te komen als bij voorbaat vast staat dat de meerderheid van de Ka mer dit direct weg zal stemmen'. Rien van Nunen, vooral bekend als een van de eerste burgemeesters uit de tv-serie 'Swiebertje', is gis teren uit het Sole Mio-liuis te Noordwijk teruggekeerd in zijn woning te Hillegom. Van Nunen, die de laatste jaren door veel tegenslagen werd geplaagd, is in Noordwijk verpleegd geweest voor zijn reuma tische aandoeningen. Op initiatief van de NCRV werd in de afgelopen weken een inzameling georgani seerd die hondervijftigduizend gulden heeft opgebracht. Ook de Haagse artistcnclub liet zich niet onbetuigd. Op de foto: Harry Touw (ook wel bekend als Fred Haché) biedt Rien van Nunen (links) namens de Haagse artiestenclub een envelop met inhoud aan. mtelijke schrik floogvliet J VLIET/ROTTERDAM enorme explosie gevolgd een felle brand aan boord Ie olietanker Hallanger heeft lag het leven gekost aan twee 2n ise bemanningsleden. Eén op- 'ij/Iide van het in de derde pe- er£umhaven voor anker liggen- melchip moest in een ziekenhuis )rdtien behandeld. Slecr gebouwde schip van ruim gduizend ton is over grote leng- engereten. Een geluk bij een ik was dat de bemanning juist iks had schoongemaakt om nieu- jding te kunnen innemen, tploffing veroorzaakte vooral in U|, liet en in mindere mate in de **fl*gemeenten in het Botlekgebied geweldige schrik. Vrijwel heel liet werd om vier uur in de ld gewekt door de dreunende 'Het was daarna angstig stil', de een inwoonster van Hoog- 'ïedereen wachtte op de volgen- levelal Afschillende plaatsen sneuvelden Ook gingen mensen de straat Raufn achter de oorzaak van de iie te komen. Een chauffeur die tankauto dichtbij de derde eumhaven sliep, kreeg de schrik kuni hjn leven. Toen hij uit zijn ekel abine kroop was het alsof de i) laven in brand stond, uur, dat gevoed werd door olie- in de tanks van het Noorse werd bestreden door de hele oot van de Rotterdamse haven- Het duurde twee uur voordat het sein 'brand meester' kon V U De Noorse tanker vertoonde na de ontploffing een gapend gat aan de zijkant. Van een onzer verslaggevers TILBURG Ook de hartchirurg dr. H. van der Schaar van het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg, is op non-actief gesteld. Hiermede is na de uitschakeling van de chirurgen prof. dr. J. Wieberdink en dr. P. J. van der Schaar (broer van H. van der Schaar) de derde Nederlandse hartchirurg tot nietsdoen gedwongen. loord van het rampschip bevon- o :ich 34 opvarenden. Twee van e lli waaronder de tweede stuurman ïikvoll, worden vermist. Twee min en moesten uit het water ge worden waarin zij door de van de explosie terechtgeko- fwaren. J- N inkelijk werd ook de radio-offi- »n i vermist. Men trof hem tijdens 8- inspectie echter in de rookkamer pênt De man sliep en had niets van - -k" of de brand gehoord. Volgens de voorzitter van de Neder landse Hartpatiënten Vereniging be staat bovendien de kans, dat binnen kort nog een vierde hartchirurg bui ten dienst zal worden gesteld. Dr. H. van der Schaar moet Tilburg verlaten als gevolg van een uitspraak van de arbitragecommissie in het ge schil tussen dr. H. van der Schaar en de chirurgen dr. C. C. S. M. Wijffels en H. J. C. Lobach. De arbitragecom missie, die dr. Van der Schaar in het ongelijk heeft gesteld, werd in het leven geroepen door de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevor dering van de Geneeskunst. Leden van de arbitragecommissie waren mr. M. E. van Nievelt, voorzitter, H. L. Defesce, chirurg en dr. J. van der Hoeven, arts. Achtergrond van het conflict in Til- ADVERTENTIE) burg was het verschil van inzicht over de plaats van de hart- en long- chirurgie tussen cardio-chirurg Van der Schaar en algemene chirurgen Wijffels en Lobach. Zoals bij de con flicten in Utrecht en Eindhoven voel de ook in Tilburg de algemene chi rurgie zich bedreigd door het betrek kelijk jonge specialisme van hart- en longchirurgie. Overigens komt de beslissing van de arbitragecommissie in een vreemd daglicht te staan tegen de achtergrond van de eind vorige week genomen principebeslissing om de hart-longchi- rurgie als afzonderlijk specialisme te erkennen. Volgens de heer Fievet van Hartpatiëntenvereniging handelde de arbitragecommissie in strijd met dit door het Centraal College voor de Erkenning en Registratie van Medi sche Specialisten genomen principe-be sluit. De Nederlandse Hartpatiëntenvereni ging zal contact opnemen met de ministers Stuyt en Van Veen en met de vaste kamercommissie voor volks gezondheid. Ook overweegt de vereni ging het nog steeds 'geheime' rapport van de commissie-Donner, dat inder tijd tot het ontslag van prof. Wieber dink leidde, openbaar te maken. 'Dit begint een politieke zaak te worden', aldus de heer Fievet 'waarvan de hartpatiënten de dupe zijn. Welke chirurg zal zich in de toekomst nog op het gebied van de hart- en longchi rurgie durven wagen'' DEN HAAG Drs S. C. Bakkenist zal in mei aftreden als voorzitter van het Verbond van Nederlandse Onder nemingen. Zijn officiële zittingsperio de van twee jaar is dan voltooid. Hij is statutair niet herkiesbaar. De heer Bakkenist is in feite bijna, drie jaar voorzitter van dit werkge versverbond geweest: in 1971 volgde hij tussentijds de heer W. Bruynzeel op. Los van de statutaire bepaling, zo heeft de heer Bakkenist in een brief aan het bestuur van het verbond meegedeeld, is hij gezien de belasting van zijn VNO-functie naast zijn taak voor Akzo tot conclusie gekomen, dat hij het voorzitterschap niet kan conti nueren. DEN HAAG Bij de kabinetsforma tie zullen de financiële vooruitzichten voor 1974 een grote rol spelen. Een nota hierover, zo deelde de heer D. Dolman (PvdA) gisteravond in de Tweede Kamer mee, wordt door amb tenaren van het departement van fi nanciën opgesteld of op korte termijn vervaardigd. Het Tweede Kamerlid vroeg tijdens de behandeling van de begroting van financiën dat het nu nog zittende kabinet-Biesheuvel deze nota onmiddellijk openbaar zou ma ken. 'Zal dit kabinet één van zijn laatste bij uitstek democratische taken verstaan?' zo was zijn vraag. De heer Dolman deed dit beroep op het kabinet-Biesheuvel terwijl hij ci teerde uit de nota van de bekende commissie-Biesheuvel over de open baarheid van bestuur. In dit rapport staat o.m.: 'Voor de formatie van belang zijnde stukken, die onder ver antwoordelijkheid van het zittende ka binet zijn opgesteld, worden door dit kabinet openbaar gemaakt, zodra zij gereed zijn'. Ook vanuit het bedrijfsleven wordt, aldus de heer Dolman, aangedrongen op publikatie van deze gegevens. Aan de Tweede Kamer is wel de zoge naamde voorjaarsnota beloofd over de financiële positie van het land, maar deze nota heeft in het verleden altijd betrekking gehad op het lopende jaar en niet op het komende jaar. Dr. Dolman drong vooral op publikatie aan. omdat er nu alweer geruchten in omloop zijn over een gat van 3 mil jard gulden in de begroting van 1974. Tijdens het financiële debat wees de heer H. Wisselink (CHU) op het euvel van de zwartrijderij van auto mobilisten. Het aantal ontduikers van de motorrijtuigenbelasting zou zelfs tien procent bedragen. De gotografi- sche controle van de kentekenbewij zen zou in duizenden gevallen stuklo pen op de onzuiverheid in de kente kenregistratie. Vooral de oudere wa gens staan dikwijls niet op naam van de eigenaars. ROTTERDAM De partij giftige afvalstoffen, die vorige week vrijdag aan de grens bij Emmerich werd op gehouden, komt Nederland niet binnen. Gezocht wordt naar een buitenlands bedrijf, dat de gifstof beryllium kan terugwinnen. In ons land is geen on derneming, die daartoe in staat is, aldus een woordvoerder van het minis terie van volksgezondheid. De tachtig ton afval, waarvan een ge deelte uit het zeer giftige beryllium bestaat, was door de exploitatiemaat schappij EMK in Krimpen aan de IJs- sel gekocht. Deze onderneming had de afvalprodukten ter verwerking aan geboden aan de NV Afvalverwerking Rijnmond. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Intercity-verbinding Amsterdam-Vlissingen zal met ingang van 3 juni zijn voorzien van treinstellen met zogenaamde vliegtuigstoelen, en een vernieuwd interieur dat mede door inspraak van de reizigers tot stand is gekomen. Tot nu toe rijden enkele van deze treinen ongeregeld over het hele net van de Nederlandse Spoor wegen. De vernieuwde treinstellen er zul len hiervan twaalf vierwagenstellen op het traject AmsterdamVlissingen worden ingezet hebben een inte rieur gekregen op grond van een experiment waarmee in 1970 werd begonnen. De brand in een vierwa- genstel in 1969 gaf de NS de kans hiervan een experiment te maken. Zo ontstond treinstel '70, dat werd inge zet in de toenmalige Randstadexpres tussen Groningen en Den Haag. Hier in kwamen verstelbare stoelen van verschillend Engels en Frans fabrikaat. Ook werden er individuele verstelbare stoelen in de tweede klas se geplaatst die de daar traditionele banken vervingen. Toen treinstel '70 eenmaal in dienst was, is het een intensief gebruikte proeftrein voor enquêtes geworden. De voorkeur van de reizigers en het zitcomfort werd met behulp van vra genlijsten en de houding van gefilm de proefpersonen onderzocht. Enkele honderden reizigers werd naar hun ervaringen gevraagd. Rond 90 procent was enthousiast over het nieuwe inte rieur en over de ruime zit op de individueel verstelbare stoelen. Ruim 80 procent sprak zich waarderend uit over de landschapsmotieven op de kopwanden. Zestig procent van de tweede-klassereizigers dacht in de eer ste klasse verzeild te zijn geraakt toen ze de nieuwe stoelen zagen. Een meerderheid heeft het achter elkaar zitten zoals in bus en vliegtuig erva ren als meer privacy en vrijheid. Van de in de leuningen verborgen klaptafels werd veelvuldig gebruik ge maakt en 83 procent van de proef- klanten wisten niet dat deze ver nieuwde treinen van buiten herken baar zijn. De ramen zijn namelijk in een blauwe rand gevat en onderschei den zich aldus van het geel van de trein. De vernieuwde vierwagenstellen tellen minder zitplaatsen in de tweede klasse, (oude 236 en nieuw interieur 205 zitplaatsen), maar dit offer werd verantwoord geacht in het kader van het streven naar een verbeterd com fort. De twaalf treinstellen zijn van het uit 1954 daterende NS-materieel, de zogenaamde hondekoppen. Het is gebruikelijk dat elektrisch vierwagenmaterieel halverwege de le vensduur (25 jaar)' aan een vernieu wingsbeurt wordt onderworpen. Een vierwagentrein kost ongeveer drie miljoen gulden en bij zo een lange levensduur is het noodzakelijk reke ning te houden met de wisselende eisen van de consument. Genoemde twaalf steller waren aan zo'n ver nieuwingsbeurt toe. In 1976 zal het materieel op het gehele Intercity-net worden vervangen door tachtig nieuwe stellen die als het nieuwe interieur bevalt ook zullen zijn uitgevoerd als het gisteren aan de pers getoonde treinstel '70. Het ontwerp van deze geheel nieuwe treinen staat thans nog op de tekenta fels. In tegenstelling tot het Intercity net zullen de lokale treinen niet van vliegtuigstoelen worden voorzien: het systeem van tegenover elkaar zitten is bij veelvuldig in- en uitstappen ge- rieflijikeT. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG De collegegeldwet zal niet opgeschort worden, in af wachting van wetswijzigingen die de naleving van deze wet zullen moeten vergemakkelijken en de bestaande rechtsongelijkheid onder de studenten moeten opheffen. Wat kouder Een motie van deze strekking, inge diend door PvdA-kamerlid J. Masman tijdens zijn interpellatie over de dui zend gulden wet, werd door de Kamer afgewezen. Alleen PvdA, PPR, D'66 en PSP stemden voor de motie. Ook een CPN-motie over deze zaak werd afgewezen. Masmans interpellatie richtte zich op de onuitvoerbaarheid van de wet. Een wet die niet verankerd is in het rechtsbewustzijn van de betrokkenen dient niet tot stand te komen of moet goed uitgevoerd kunnen worden, al dus Masman. Maar de middelen blij ken te ontbreken om betaling van collegegeld te kunnen afdwingen, en daarom moet de minister erkennen (en de Kamer ook) dat er fouten gemaakt zijn bij het totstandkomen van deze wet. Wetswijzigingen en de aanzet tot een herzien studiefinancie ringsstelsel zullen soelaas moeten bie den. Omdat dat niet op korte termijn te realiseren valt, moet nog tijdens dit studiejaar aan de wel-betalers het collegegeld terugbetaald worden, om een eind te maken aan de bestaande •ongelijke situatie. Minister Van Veen vond dat er geen sprake van rechtsongelijkheid is, als de overheid en de universiteiten de bestaande wet naleven. En als de middelen daartoe ontoereikend zijn, moeten de mazen in de wet verfijnd worden. De minister van onderwijs stelde nadrukkelijk dat werkelijk DEN HAAG Een deel van het gemeentepersoneel van Den Haag krijgt in tegenstelling tot het rijkspersoneel wél buitengewoon ver lof om op 6 februari deel te nemen aan de demonstratie tegen de ho gere pensioenbijdrage van de ambtenaren. Burgemeester en wethouders van Den Haag hebben besloten dat op 6 febru ari tussen elf en half drie buitenge woon verlof mogelijk is met behoud van salaris. Bestuurders en kaderle den van de ambtenarenbonden kun nen zonodig de hele dag vrij krijgen. Om de dienstverlening aan de burge rij niet te doen stagneren hebben D. en W. bepaald dat in totaal twee drie procent van het veertienduizend man tellende Haagse gemeenteperso neel vrij kan krijgen voor de duur van de demonstratie. Zoals gisteren gemeld heeft de minis terraad besloten aan het rijksperso neel géén buitengewoon verlof te ge ven: alleen de kaderleden en bestuur ders van de ambtenarenbonden kun nen vrij krijgen met behoud van salaris. De overigen kunnen voor ei gen rekening een verlofdag opnemen. Amsterdamse onderwijzers houden vrijdagavond een protestvergadering tegen de maatregel van minister Van Veen om op 6 februari geen afwijking van de lesroosters toe te staan, waar door het onderwijzers onmogelijk wordt aan de demonstratie mee te doen. De afdeling Amsterdam van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) noemt de maatre gel van Van Veen 'een aantasting van het recht op demonstratie'. De afde ling heeft besloten de voorbereidin gen voor een grote deelname van Amsterdamse leerkrachten aan de de monstratie krachtig voort te zetten. In een telegram aan de minister zégt de afdeling dat zijn maatregel treedt in de rechten van de schoolbesturen. doeltreffende middelen slechts tot stand kunnen komen door wetswijzi gingen die de traditionele vrijheden aan de universiteit teniet zullen doen. Als voorbeeld van zo'n ingreep noem de de minister een wetswijziging die alleen ingeschreven studenten het recht geeft om examens af te leggen. Autonomie Ook zal er een onderzoek ingesteld worden naar een centrale inningspro cedure en naar eventuele latere gevol gen voor boycotters. De minister zei er niet van overtuigd te zijn dat alle universiteiten al het mogelijke gedaan hebben om het collegegeld te innen. De wet wordt gebruikt om een ge vecht te leveren over de vraag of het om de soevereiniteit of de autonomie van de universiteit gaat, aldus minis ter Van Veen, die nogmaals benadruk te geen opsporingsambtenaren te wil len inschakelen om de ongeveer 20 pet. niet betalende studenten aan te pakken, maar administratieve maatre gelen te willen nemen. Dat de wet moeilijk uitvoerbaar is, waren de meeste fracties wel met Masman eens, maar dat leidde niet bij iedereen tot de wens tot wijziging of opschorting. Namens de confessionele partijen zei CHU-kamerlid Van Leij- enhorst dat stringente regelingen de vrijheid en de zelfstandigheid van de universiteit zouden aantasten. Wél voor wetswijziging was Beuker van de RK-Staatspartij. Als de minister toe geeft, dan verleent hij steun aan klei ne reactionoire groepen, zei hij. Ook mevrouw van Veenendaal van DS'70 keerde zich fel tegen de boycotters, die volgens haar dwang, intimidatie, geestelijke en fysieke terreur toepas sen. Het optreden van de PvdA die zich niet distancieerde van het LOG (de grondraden) vond ze anti-demo cratisch, een uitlating waar Masman fel tegen protesteerde. Grote aantallen overtredingen zeggen niets over een wet, maar over een mentaliteit die de democratische staat aantast, aldus me vrouw Van Veenendaal. De PSP tenslotte wil over enkele weken een initiatief-wetsontwerp in dienen om de collegegelden weer te rug te brengen tot 200 gulden. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het VVD-kamerlid dr. K. van Dijk heeft zijn ontslag aangeboden als voorzitter van de pro grammaraad van de Regionale Om roep" Noord en Oost (RONO). Dit is in overeenstemming met de verwach tingen. Van onze weerkundige medewerker Een bij IJsland flink uitgediepte de pressie (tijdelijk 964 mb.) komt wei nig dichterbij. Toch hebben we er mee te maken, doordat een koufront onze streken met verspreide regen passeerde. Achter het front wordt met ivind uit west tot noordwest wat kou dere lucht uit het Poolgebied aange voerd, waarin de middagtemperaturen niet hoger meer komen dan circa 6 graden Celsius tegen 9 graden Celsius (onder meer in De Bilt) gisteren. Er zullen zich verder ook enkele buien voordoen met een plaatselijk karak ter. Het vrij warme Noordzeewater (7 gra den) kan de buigheid nog wel ivat bevorderen, vooral in de kuststreken. Gistermiddag werd van de Hebriden en het weerschip 1 ten noordoosten van Schotland hagel gemeld en later ook van de Far Oer. Genoemd weer schip rapporteerde een westerstorm van 9 Beaufort en golven van 7 meter hoogte; een schip ten zuidwesten van IJsland een noordwesterstorm van kracht 10. De waarnemer van het station Veslmannaeyjar, vlak ten zui den van IJsland, die nog steeds 'n de weer' is, meldde dinsdagmiddag een icest-noordwesterstorm, kracht 9: een gunstige richting, omdat de vulkani sche as nu naar zee wordt geblazen. Tot nachtvorst komt het in onze stre ken direct niet, zolang de tvind matig tot vrij krachtig is. Het weer in Rusland: hoogste barometerstand nu 1047.7 mb in Troitsko-Petsjorskoye (was 1046.2 mb). Genoemd station gaf onbewolkt weer met 60 km zicht en een slap zuid-oosten windje. Barome ter constant. Laagste temperatuur: -40 graden in Petsjora (was -47), Kotlas -33 (was -41), Archangel -26 (-33), Moskou -20 (-15), Moermansk -16 (ge lijk), Leningrad -12 (-11), Kiev -5 (-3) en Lemberg -2 (-1). Ten opzichte van zaterdagmiddag heeft het hogedrukcentrum zich circa 750 km in zuidelijke richting ver plaatst, wat niet gunstig is voor een rechtstreekse export van Russische kou naar West-Europa. Weerrapportcn van gisteravond 7 uur; maxi mum temperaturen en neerslag tussen 's morgens en 's avonds 7 uur. Amsterdam regen 8 0.1; De Bilt geheel bew. 8 0.2: Deelen motregen 8 0.1: Eelde geheel bew. 8 0: Eindhoven geheel bew. 8 0; Den Helder regen 7 0.1; Luchth. Rtd. regen 9 0.1: Twente motregen 8 0.1; Vlissingen regen 8 0 1; Zd. Limburg regen 8 0.4; Aberdeen half bew. 8 0: Athene regen 11 0.1: Barce lona mist 14 0: eBrllJn zwaar bew. 6 0; Bor deaux motregen 9 0.6: Brussel motregen 8 0.1: Frankfort motregen 7 0.1; Genève zwaar bew 6 0: Helsinki geheel bew. -5 0; Inns- BrUck geheel bew. 6 0 1; Kopenhagen zwaar bew. 3 0; Lissabon licht bew. IS 0; Locarno licht bew. 12 0: Londen half bew.Lu xemburg geheel bew. 6 0.2: Madrid mist 7 0: Malaga half bew. 21 0; Mallorca onbew. 16 0; Munchen geheel bew. 4 1: Nice half bew. 13 0: Oslo niet ontv.: Parijs zwaar bew. 9 0 4; Rome licht bew. 14 0; Split onbew. 13 0; Stockholm geheel bew. 1 0: Wenen regen 6 2: ZUrich geheel bew.Casa Blanca zwaar bew. 16 0: Istanboel geheel bew. 13 0; Las Palmas geheel bew. 13 0: New York licht bew.Tel-Avlv niet ontv.; Tunis licht bew. 17 0. HOOG WATER. 1 februari; Vlissingen: 0.39— 12.58: Haringvlletsluizen: 2.26—14.45; Rotter- dam 3.2115.55; Scheventngcn: 2.0414.20- IJmulden: 2.41—14.55: Den Helder: 5.49— 18.18; Harllngen: 8 19—20.37; Delfzijl: 10.50— 23.09.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7