m i Nieuwe wereldbeeld: dorre openbare les Een valk voor 'n koningin 4 4 m S 96 SÏ96 6196 6^96* 6196* 1 96* C door Catherine Gaskin Vanaf lfebruaril973 zijn onze spaartaneven verhoogd en als volgt vastgesteld: TROUW/KWARTET WOENSDAG 31 JANUARI 1973 BINNF.NLAND/RADIO-TV MARY PERKINS i t/ Mh l Mllll 1 'H 1 LOWIETJE /-£ H [ml 5= LLr IN DE GOUDEN GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. 346. De volgende morgen 't is nog vroeg kijkt de maarschalk uit zijn kamer de prachtige tuinen in. Hé hoe is dat mogelijk? Daar wandelt de prinses hij heeft haar nog niet ontmoet de vorige dag; ze was moe, ze kon hem niet ontvangen; een mooi begin was dat niet geweest ja, daar wandelt ze nu met.die ene dikke soldaat! Hoe vreemd, hoe dwaas is dat!.Dat de prinses opzettelijk langs het verblijf der ruiters is ge wandeld en tot haar vreugde zo'n korten dikkerd onder hen zag, dat zij hem bij zich riep en hem vroeg of hij de oude maarschalk ook had gekend, dat zijn ogen straalden toen hij die naam hoorde, dat ze hem gezegd heeft, met haar op te wandelen en hem gevraagd naar alles, wat ze van de kruidenman gehoord had.hoe zou de verbaasde man voor 't venster zó iets ook maar in de verste verte kunnen vermoeden? Hij schrikt!.De prinses geeft die plompe kerel zo maar de hand en lacht Erger nog; ze legt hem haar hand op de schouder. En hij?.Hij glimt! Hoe kan zo iets dols nu gebeuren? Ze verdwijnen ach ter geboomte, die twee. KARELTJES GROTE AVONTUUR 137. 'Zit jij toch niet te lachen', viel smidje Verholen nijdig uit. 'Vind je hier soms zo leuk? Ach, ach, ach, wat aardig Kijk hem hier toch eens een lol hebben. Op een verschrikkelijk kinderachtige manier werden we in de boot genomen en nou zit-ie nog te lachen ook. We waren nog geen uur samen op stap of ze hadden ons al te pakken. En dat noemt zich een erken de detective. Prutser'. Doch detec tive Geurtjes trok zich van al dat gemopper geen zier aan. Hij bleef maar lachen en zei: 'Geen boef kan het opnemen tegen de erkende listig- heidjes van Geurtjes'. Met de zwa re ketting, die aan zijn voet zat en hem natuurlijk hinderde, scharrelde hij zo goed als het ging naar de losse plint toe en haalde er toen dat schop je achter vandaan. Stomverbaasd keek smidje Verholen toe, doch Geurtjes zei niets. Hij begon alleen hetzelfde te doen als een paar plaatjes geleden, doch nu deed hij het in omgekeerde richting. Hij groef opnieuw een gat, doch inplaats van zijn spulletjes erin te stoppen, haalde hij ze er nu uit. Stomverbaasd keek smidje Verholen toe. en ofschoon hij een hele tijd al niets anders deed, was dat voor de detective helemaal geen reden enig commentaar aan zijn vreemde daden toe te voegen. Toen alles uit het gat was gehaald en de stenen voor de tweede maal op hun plaats waren FERDNAND (ADVERTENTIE) door G. Kruis UTRECHT Er wordt de laatste tijd niet meer zo veel gepraat over de democratisering van de kunst. De strijders daarvoor lijken wat vermoeid geworden. En een nieuwe generatie kunstgeleerden heeft het heft weer stevig in handen genomen en zo wordt kunst weer meer een aangelegenheid voor een groepje ingewijden. 'n Paar voorbeelden van tentoonstel lingen georganiseerd door en voor kunsthistorici: 'Relativerend Realisme' (Eindhoven) 'Het Geheim' (Gronin gen), 'Struktuur, een thema, een me thode' (Leiden) en nu, als klap op de vuurpijl 'Het nieuwe wereldbeeld', Het begin van de abstracte kunst in Nederland, 1910-1925, tot 1 maart in het Centraal Museum te Utrecht. Hadden die eerste drie genoemde ex posities door een zekere kwaliteit van het gebodene het gewone mu- seumpubliek ook nog iets te bieden. 'Het nieuwe wereldbeeld' is niet veel meer geworden dan een 'openbare les' van een candidatenwerkgroep. Zeker, er is veel wetenschappelijke aandacht aan besteed; er kon, dank zij de steun van het Prins Bernhardfonds een extra 'Museumjournaal' worden uitgegeven met interessante inleidin gen van de samenstellers, maar er is niemand geweest die zich ook maar een moment druk gemaak heeft over hoe de visuele resultaten van zo'n presentatie zouden zijn. 't Gaat, zo wordt er gesteld, bij deze tentoonstel ling over het ontstaan van de abstrac te kunst in Nederland en niet om de kwaliteitskeuze van deze kunst: 'Het onderzoek richtte zich op de vragen welke schilders en welke groepen gebracht, opende Geurtjes wederom een van zijn geheimzinnige étui's en daar haalde hij nu een sleuteltje uit. Vrolijk lachend begon hij met behulp van dat sleuteltje aan zijn slot te klingelen en het duurde niet lang of het slot zei 'klik' en de boeien spron gen open. 'Ziezo, dat gaat snel, niet?' lachte de erkende detective. 'Dat gaat zeker snel', zei smidje Verholen met een diepe zucht. 'Dat had ik werkelijk nooit gedacht, hoor. Wanneer hebt U al die spullen in de grond gestopt?' 'Odat heb ik straks gedaan, toen we allebei geacht werden be wusteloos in de zak te zitten', ant woordde de detective bescheiden. 16 De tijd verstreek en ik had met mijn vader gespeeld., problemen bestudeerd uit boeken en nieuwe schaaksituaties in praktijk gebracht. Ik wilde Willi am laten zien dat ik vooruitgang had geboekt, wanneer hij terugkeerde. Het was allemaal vergeefs. Eerst de dood van mijn vader, en toen de brief uit Cluain. De meelevende stemmen van vrienden hadden gemompeld: 'Blijf hier, Kristy. China is je enige thuis. Hier zul je trouwen.Blijf, Kirsty Maar ik wist dat ik zou vertrekken. Met de brief waarin Williams dood werd aangekondigd, kwam de perka mentrol. Ik zag de Chinese tekens langs de onderrand gepenseeld, heel wat minder zorgvuldig dan William normaal zou schrijven. Niettemin kon den ze alleen maar door William getekend zijn. Ik had ze op mijn eigen onzorgvuldige manier vertaald en daarna, omdat ik mijn ogen niet geloofde, had ik de rol naar de verta ler van mijn vader gebracht, een jongeman die Chinees en Manchu stu deerde. Hij had zijn hoofd geschud. 'Dit heeft geen betekenis, uw broer moet zijn gedachten er niet bij gehad hebben'. Waarheid of verbeelding: de twijfel was in mij gewekt en ik wist dat ik moest gaan. De wind waaide van China af. Mijn tijd daar was voorbij. Ik liet me meevoeren door de wind, zoals hij gezegd had dat ik zou doen. 'Schaakmat, Kirsty'. Het spel was uit. Ik was te moe om nog te denken. Ik liep naar het raam en trok het gor dijn opzij. Het kaarslicht uit de eetka mer was zichtbaar in de tuin. Mijn grootvader zou daar nog zijn. Mis schien was dit, ondanks mijn wanho pige vermoeidheid, het beste moment. Misschien zou ik nu de moed hebben om te vragen wat ik wilde weten. Ik liet het gordijn los en liep terug naar de hutkoffer. Een ogenblij rustte mijn hand op de doos met de perka mentrol en de andere bezittingen van William, papieren, tekeninstrumenten in hun fluweelgevoerde etuis, een zil veren horloge, een boordeknoop. Niet veel meer. William was nog altijd arm geweest Maar toen realiseerde ik me mijn macht. Er was tijd genoeg. De tekens op de perkamentrol zouden voor An gus Macdonald geen betekenis heb ben. Ik wilde eerst zijn eigen verslag horen over de manier waarop William gestorven was. Ik haalde mijn jurk tevoorschijn. Het was een rode. alsof het zo moest zijn. De favoriete Chinese kleur. Een rode, zijden jurk, gevoerd met katoenstro ken voor de Pekingwinters, hooggeslo ten in de Chinese stijl met een gebor duurde opstaande kraag en wijde mouwen. Dergelijke dingen waren voor westerlingen goedkoop te krijgen in China; maar in deze omgeving leek de jurk exotisch, weelderig en voor naam. Ik kon het niet helpen, het was alles wat ik had. Mijn grootvader moest er genoegen mee nemen, zoals ik zoveel van Cluain moest accepteren dat ik nog niet begreep. De zachte slippers maakten geen ge luid op de trap. Toen ik de deur van de eetkamer opende was zijn hoofd gebogen over iets op de tafel dat hem in beslag leek te nemen. Zijn wenk brauwen fronsten zich vragend, bijna verstoord. 'Wel?' Ook ditmaal klonk er geen welkom in zijn stem. Ik was een indringer binnen de eenzaamheid van zijn ouderdom, in de duizenden nach ten die hij hier alleen had doorge bracht. Ik naderde hem langzaam. Er stond slechts een kaars naast hem, en het licht ervan streek flakkerend over de glans van het schaakbord dat hij mid- denop de grote rafel had gezet Het leek in niets op de rijkdom van het spel dat ik boven had staan, de stuk ken hadden de simpele vorm die no dig was om ze van elkaar te onder scheiden, meer niet, en het bord was even funktioneel. Op een dergelijk bord had William mij leren spelen. Ik zette mijn kandelaar aan de andere kant van het bord. Zijn trotse oude ogen keken me aan. Ongevraagd trok ik een stoel naar me toe en ging tegenover hem zitten. 'Speelde u met William?' 'Ja'. 'Won hij?' 'Ja, hij had een knappe kop, mijn kleinzoon. Een kop die ik voor Cluain had kunnen gebruiken'. 'Ik zou willen weten hoe William stierf. Ik kwam hier om dat te verne men, om het van u te horen'. 'Ik heb in mijn brief verteld hoe hij stierf. Wat doet het er toe? Hij is dood. Iedereen sterft op zijn tijd. Hij stierf voor zijn tijd.ik had hem nodig'. Meer dan iets anders was dat het, wat hem bitter stemde. Hij kon William niet vergeven gestorven te zijn, omdat hij hem nodig had. Hij was begonnen te geloven, dat William was wegge lokt uit China, weg van zijn vader en mij, en misschien was het nog waar ook. En toen was William gestorven en had hem daardoor verraden. Had hij werkelijk van William gehouden, of had hij hem alleen maar nodig gehad? De stilte hing zwaar tussen ons in. Het was nu echt donker geworden en het licht van onze kaarsen en de gloed van het stervende vuur waren de enige bronnen van warmte in Cluain. En toen, terwijl ik mijn ogen van hem afwendde uit vrees dat hij mijn verlangen naar William, naar troost en kameraadschap zou zien, viel mijn blik op het schaakspel en op de positie van de stukken. Het vertrouwen erin drong zich plotseling aan me op, ik kende deze stand maar al te goed. Er bleef slechts één zet te doen. (Wordt vervolgd) kunstenaars bij dit ontstaan betrok ken waren, welke relaties zij onder ling hadden, welke internationale con tacten bij deze ontwikkeling een rol hebben gespeeld.' Veel van hierbij betrokken kunste naars zijn later in het vergeetboek geraakt. Dat is, gezien het hier ge toonde werk,helemaal geen wonder. 'n Ongelooflijk steriele toestand, voor al schilderkunstig is volkomen oninte ressant. Afgezien van De Stijl-zaal met Mondriaan, Van der Leek en Cesar Domela is het troosteloze opsomming van gefrustreerde gezocht heid. Vooral als je leest wat eigenlijk de bedoeling van de kunstenaars was. Jacob Bendien: 'Het vlak stelt voor het veld van levensmogelijkheden. De basis van het vlak: de basis van het leven. Het hoogere deel van het vlak: het hoogere in het leven; de boven rand: het absoluut-hooge of verheve ne, of hetgeen een geloovige den hemel noemt'. Jan van Deene, die voor een tentoon stelling van 1913 de doelstellingen van de absolute schilderkunst trachtte uiteen te zetten: weergegeven is in elk schilderij de heerlijkheid van het leven, de liefheid, de mooiheid ervan. In elk schilderij heeft de schil der gemaakt het heerlijkste wat hij toen wist. Het is dus een afbeeldsel van het schoone beeld der wereld, dat hij in zich heeft, een afbeeldsel tel kens van onzen lieven Heer zou men kunnen zeggen Nogmaals, het onderzoek op zichzelf heeft een aantal belangwekkende za ken aan het licht gebracht wie zal geweten hebben, dat (dè) Koos Speen- hoff een der eerste Nederlanders was. die abstract schilderde? het extra Museumjournaal is ook zeer de moei- te waard, maar een tentoonstelling, Ll6Tn6DD6r zat er duidelijk niet in of men had die 'binnenshuis' moeten houden. Er lopen nu in het Centraal Museum te veel mensen verloren rondDe ten toonstelling is, na Utrecht, van 10 maart tot 8 april in het Groninger Museum, en van 28 april tot 4 juni is het Stedelijk Museum te Schiedam. spaarrekening of-boekje voor dagelijks opvraagbare tegoeden spaarrekening of -boekje opzegtermijn 3 maanden spaarrekening opzegtermijn 6 maanden spaarrekening opzegtermijn 12 maanden spaarrekening opzegtermijn 24 maanden vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 3 jaar vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 4 jaar vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 5 jaar Op reeds gestorte bedragen op lopende Vaste Termijn Spaarrekeningen wordt gedurende de looptijd geen rentewijziging doorgevoerd, zodat op die bedragen de overeengekomen rente gehandhaafd blijft. NEDERLANDSCHE 1MIDDENSTANDSBANK 'Heroïsche beweging'. Theo van Doesburg, 1916. Behangsels uit de Pruikentijd HOORN Het Westfries Museum te Hoorn bezit een voor Nederland unie ke collectie van 115 in aquareltech niek uitgevoerde modellen voor ge schilderd behang, die indertijd dienst hebben gedaan in een behangselfa- briek. die van 1777-1826 in Hoorn gevestigd is geweest. Van deze met veel zorg en goede smaak uitgevoerde aquarellen wordt tot 28 mei in het Prentenkabinet van het Westfries Mu seum een tentoonstelling gehouden onder de titel 'Behangsels uit de Pruikentijd'. De door deze Hoornse behangselfa* briek vervaardigde behangsels kost bare, hele muurvlakken bedekkende schilderingen op linnen vonden aftrek ver buiten Hoorn en Westfries land tot in Zeeuws-Vlaanderen toe. De modellen hebben oorspronkelijk dienst gedaan als een soort 'stalenboe- ken' voor de toekomstige klanten van het bedrijf. Omdat ze van hand tot hand gingen, hebben dergelijke ont werpen veel te lijden gehad zodat er veel verloren zijn gegaan. Door een gelukkige samenloop is ech ter in Hoorn deze omvangrijke collec tie van authentieke en uitstekend ge conserveerde modellen bewaard geble ven, die niet alleen cultuur-historisch van groot belang is, maar die ook zuiver artistiek gezien menig hoogte punt omvat. Duitse filmprijs voor Robert van Ackeren BERLIJN De in West-Berlijn wo nende Nederlandse regisseur Robert van Ackeren heeft voor zijn film 'Harlis' de Ernst Lubitsch-prijs van de Berlijnse club van filmjournalisten ontvangen. De prijs een beeldje van Pan werd in 1958 op initiatief van Billy Wilder ingesteld voor bij zondere prestaties op het gebied van de Duitse filmkomedie. De bekroonde film van Van Ackeren komt pas over enkele weken in roulatie. 'Harlis' is bedoeld als een persiflage op de trivi ale film en wordt door de regisseur die ook het scenario schreef een 'tot tranen ontroerende komedie' ge noemd. Protest tegen NCRV-reis naar Lissabon Van een onzer verslaggeefsters HILVERSUM Een aantal leden van de zogenaamde Kairosdienstgemeente in Zwolle heeft een protestbrief naar de NCRV gestuurd, waarin men be- zwaar maakt, tegen het feit dat deze radio-omroep een reis organiseert, die Radio vandaag o.a. naar Lissabon voert. Men is van mening, dat een christelijke omroep geen vakanties moet organiseren naar een dergelijk dictatoriaal geregeerd land, waar men de rechten van de mens sterk aantast. De briefschrijvers vragen de NCRV alsnog van hun plannen af te zien Lissabon op te nemen in het reissche ma. Na het succes met pure amateurs in Bartje van de NCRV, is nu ook in de VARA-reeks Waaldrecht een reine liefhebber opgedoken, die opmerke lijke prestaties levert. En nog wel een buitenlander, de Spanjaard Lino Calle. Hij moest zich zien te handhaven te genover beroepsacteurs en dat lukte hem nog ook. Qua levensechtheid paste Calle zich voortreffelijk aan bij de speelstijl van Mart Gevers en Piet Ro mer. Natuurlijkheid en realisme heb ik ook in de handeling van de derde Waal- drecht-aflevering zo nu en dan gemist. Het lijkt me bijvoorbeeld onbestaan baar dat een werfbaas de plaatselijke politiefunctionaris zomaar kan opdra gen een onderzoek in te stellen naar de politieke kleur van gastarbeiders. En kan een agent een buitenlander sommeren mee naar het bureau te gaan, omdat de vreemdeling zich met onze binnenlandse politiek zou be moeien, als hij laat blijken dat hij liever in een huis woont dan in een barak? Ongeloofwaardig vond ik even eens de ontslagprocedure op de werf. Als het realiteit is dat vakbonden en andere instanties al volledig op de hoogte zijn, maar dat de arbeiders zelf van niets weten, dan leven we kenne lijk nog in de negentiende eeuw. VAR A's Koning Klant onthulde veel zeggende cijfers over de enorme prijs stijgingen en liet waarnemend NVV- voorzitter A. de Boon het 'onwaardig' uitspreken over het inflatierapport van het Verbond van Nederlandse onder nemers. Maar wat doe ik eigenlijk de wetenschap dat de prijsstijging procent minder had kunnen zijn de 8 procent waar we nu tegen zitten te hikken? Een staatsbedrijf,h< PTT, is nota bene een van de erau prijsopdrijvers. De post is name 150 procent duurder geworden. Ik heb zo links en rechts gehoord Fe Gerard van den Bergs rubriek 'li sen, mensen, mensen' aardig is. Sleif j het slot kon ik zien, toen Willy Hemert als rasacteur het kijkers bliek bespeelde en op de valreep een sleperspaard vroeg. Omdat paard waarmee Arend Kuik Bar vader) zijn brood moest verdienen een koliek is gestorven. Ik zou zegt dat het óf van de NCRV óf van s Drentse VVV een mooi gebaar zijn, als zij Arend uit eigen beurs den helpen. Want beiden varen bij het succes van Bartje. Met Adam Smith heeft de NCRV t maar een goede filmserie met leve echte verhalen te pakken. Dze k excelleert daarin de jonge acteur Bain als de gedreven socialist Rav Janet Munro is kennelijk een kwaam actrice: jammer daarom dat de rol van de bedrogen Elisabeth i te dik speelde om wezenlijk te kuni ontroeren. Geboeid heb ik gekeI naar de voortreffelijke kleuren) van de Canadese Bill Mason over uitroeien van wolven en de fabels grond geven aan onze moordlust. TON HYD °c denprogr. 11.55 Med. 12.00 IS) Van tot twee: gevar. progr. (12.26 Med. t. land- en tulnb.; 12 30 Nws: 12.41 Echo; Raden maar.) 14.00 Huisbezoek pasti HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 dag. 8.23 (S) Dag woensdag, verv (8.35 (7.25 Van de voorpagina; VPRO 7.54 Deze (S) Dag woensdag: muz. bij het ontbijt. Van alle markten thuis.) 9.00 (S) Radio dag.) VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de (9.15 Koning Klant; 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.45 V.d. kleuters; 11 00 Nws.) 12.00 Heerenveen - Centraal: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Licht ensemble met zangsol. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 (S) Speelruimte: ge- var. progr. (16.00 Nws.) 17.00 (S) A'dams Ork.: klass. en mod.muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag 18.20 Ultz. van de R.K.P.N. 18.30 (S) Vara- Dansork. met sol EO 19.00 Klankbord: act. inf. en comm. 19.15 (S) Licht ensemble. 19.35 Wij hebben een woord v.d wereld gewijde muz. 20.00 Studie en Int. 20.35 Woensdagavond-finale: gevar. progr. TROS: 20.00 (S) Specialiteiten a la carte populair- klass. vcrzoekpl.progr. 22.20 Aktua. 22 30 Nws 22.40 Michael Strogoff, seriehoorspel. 23.10 (S) In Pim Jacobs Notenbar. 23.55 Nws. HILVERSUM II TROS 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): gevar. progr. (7.30 Nws; 7.41 Aktua. 8.30 Nws; 8.36 Gymn. v d. huisvrouw.) 10 00 (S) V.d. kleuters 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d.vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaar- "Sini* Kaassoep 250 gr. worteltjes kleine selderieknol selderie, peterselie tijm, bloem boter, 200 gr. geraspte kaas potje zure room 3 eidooiers Maar een bouillon door in anderhalve liter water de selderieknol, de uit, worteltjes, zout, wat peper, een halve theelepel tijm en wat takjes peterselie en selderie gaar te koken. Zeef de bouillon. Smelt een eetlepel boter, roer er een eetlepel bloem door en roer er de bouillon door. Ongeveer een kwartier zachtjes laten koken. Klop de eidooiers met de zure room en de helft van de geraspte kaas flink los en giet er dan de warme (niet hete) soep bij. De rest van de kaas apart bij de soep op tafel serveren. Menutip: Kaassoep, kalfsniertjes, aard appelen, gemengde sla, fruit. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie VARA 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest Aansl.: Intern. Agrarisch nieuws 20.00 Journaal PP Uitz. v.d. P.S.P. 20.30 Trekking le klas Staatsloterij Allee 21.30 Dames gaan voor 21.55 Studio Sport 22.20 Den Haag vandaag 22.30 Uitz. Stichting liedjes en balladen. 14.30 (S) Aspecten de kamermuz. 15.30 Nws. 15.33 Meer minder de stem van de sprekende mil heid. 17.00 Bopthema's en swlngsessli oude jazz. 17.20Overheidsvoorl.: Tekst uitleg - driewekelijkse rubr. van het van onderwijs en wetenschappen. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 Hier en Nu. 17.57 Hoogovens Schaaktoernooi. 18.00 Spiegel van Duitsland lnf. en uit de Bondsrupubliek. 18.30 Nws. Progr. voor blinden en slechtzienden. (S) Lichte gramm.muz. 19.00 Opi kunstbezit. 19.10 RVU: Muz. Spectrum, ker: Cor Molenbeek. 19.50 Den Haag daag. 20.00 Nws. 20.05 Felicitatie t g.v. verjaardag van H.K.H. Prinses BeaL 20.10 Woensdagavond Muz.mag. (22.30 D ters in de Vaart.) 23.55 Nws. HILVERSUM III AVRO 7.00 Nws. 7.02 Steevast (8.00 N 8.02 Radiojournaal.) 9.00 Nws. 9 03 Negen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeid taminen. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 1 Radiojournaal. 12 06 Zet 'm op. (13.00 N\ 14.00 Nws. 14.03 De hit-visser. 15.00 N 15.03 Cees van Zijtveld. (16.00 Nws.) 1 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Posl 700. NOS: 18.00 Nws 18.02 Joost de Drai v Show. 19.00 Nws. 19.02 De Paul Meier Sh (20 00, 21.00, 22.00 en 23.00 Nws; 2 Med.) 24,00 Nws. 00.0 Metro's Midn Music. 00.55 Nws. Socutera 22.45 Journaal 22.50 Voorlichtingsprogr. Schooltelevisie NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Dagje Ouder NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Van wie is die tekst, Nederlands cabaretprogramma 21.00 Achter het nieuws 21.35 Monty Pythons vliegende circus: Chantage, kolderiek programma IKOR KRO RKK 22.05 Kenmerk NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Computerkunde - les 20 )oor 0 zich 1 waai j eikv I war< Nfinke rern i nspe

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6