'Resterende raadsperiode moeilijk ^vanwege ontbreken beleidsstuk' ■A VVD wil in 74 graag praten over een meerderheidscollege Doorgaand verkeer hoort niet thuis in buurt Morsstraat Agenda voor Leiden .Derde veld voor de VV 'Meerburg' Mooie sieraden van Afsluiting Morspoort gevraagd Leidse edelsmid Multi-functioneel centrum van groot belang voor Leidse Merenwijk Eervol ontslag Prof. Jahn Lector te Leiden in notarieel recht Lunchbijeenkomsten Marktberichten ROUW/KWARTET WOENSDAG 31 JANUARI 1973 REGIO L3 Algemene beschouwingen: botsing vun loftuitingen en grieven rculee ten en di de ka hebb en o hebl deze it dat ïep vi n beli ch en t op n gaa g gert vapen comm steil sprog nleve ïistisc Z.-j Rh iet b toch iud bevre Wel Sen v speel erkie het ook Wi d erken Van een onzer verslaggevers LEIDEN De grootste fractie in de Leidse gemeenteraad, die van de PvdA, lieeft gisteravond bij monde van de heer Van Aken een zeer moeizaa m verloop van de resterende raadsperiode in het vooruitzicht gesteld. 'Dit' aldus Van Aken 'omdat er geen geschreven beleidsstuk is. Het colle ge heeft voor zichzelf een vrijbrief opgeëist om o ok in 1973 zijn gang te kunnen gaan1. Ziedaar, andermaal een hoogst illus tratieve uitspraak voor de verhoudin gen binnen de Leidse raad, die gister avond nu eens keihard botsten, dan weer vriendelijk hand in hand gingen tijdens de algemene beschouwingen bij de begrotingsbehandeling. Wat met name de confessionele fracties tegen spraken, wist Van Aken met zeker heid te stellen: 'Wij hebben geen grondslag kunnen vinden voor onze beleidsvoorbereidingen. Het beleid voor 1973 is ons niet bekend. Dit college heeft zich in de afgelopen twee jaar nog naar letter en nog minder naar geest gedragen naar wat we in de zomer van 1970 hebben afgesproken. Er is denkstof te over en handelstof voldoende om ons ermee geconfronteerd te weten. Actiecomi- té's en wijkverenigingen, ze zijn ons alle even lief. Hun verlangens worden in woorden beaamd. Maar daadwerke lijk iets doen, daarvoor hebben we ons nog niet ingespannen'. De heer Van Aken zei de meerder heid in de Leidse raad niet toe te wensen 'wat u ons bij herhaling in de afgelopen twee jaar heeft aangedaan len o) jn onze bereidheid om vorm te geven i» wal aan bet gemeentelijk beleid'. En - rJ eraan toevoegend - 'u kunt verwach- tS 'i ten dat wij op elke raadsvergadering, 3 Se zo nodig op elke commissievergade- ket ring zullen terugkomen op deze be- da groting. Wij willen klaarheid over hetgeen waarvoor wij als deel van deze raad verantwoordelijk zijn'. Als wens uitte de heer Van Aken nog dat 1 men in de loop van dit jaar aan de tafel gaat zitten om alle particuliere I inspanningen te bundelen, teneinde te komen tot een ontwikkelingsplan voor I Leiden, gebaseerd op een inventarisa tie van de achterstanden bij bevol king en in de wiiken Broom G. Mevrouw Geelkeren (prot.chr.) vond het eigenlijk maar een merkwaardige Putti beleidsbeschouwing achteraf: 'De istm? knikkers zijn geteld en het spel moet te nog beginnen'. Ze deed een poging de kritiek op B W ietwat te relati veren door een soort van droom te openbaren. Namelijk dat wethouder Harmsen kwam binnenhuppelen met een ezeltje dat gouden 'miljardjes' legde. Wat er dan allemaal niet ge daan kon worden zou teveel zijn om op te noemen: lagere huren, omlei dingswegen, zwembaden, enz. Gekheid natuurlijk, maar - aldus de prot.chr. fractievoorzitster - iets van die droom zou er bij ons moeten blijven. Onder de huidige omstandigheden zwaaide zij lof toe aan de ambtenaren en het dagelijks bestuur. Ze legde B W nog de vraag voor of alle panden die leeg zijn of komen in de binnenstad niet benut zouden kunnen worden door de universiteit. In tegenstelling tot het betoog van de heer Van Aken meende zij dat het college zich wél aan zijn afspraak had gehouden. 'Maar als er iets misgaat, hebben we tg: [aag; I te G VOOI van be are din s hi :ht i ni ZOETERWOUDE De vestiging van Bonda's Veevoederbedrijf in De Grote Polder kan wel doorgaan maar op een andere plaats. Zóne 5, het verst ver wijderd van de bebouwing, achtte de raad de juiste plaats. Bij de rondvraag wees de heer Stra- ver op de onmogelijke situatie met het zeer smalle trottoir voor de super markt aan het Watertje. De gehele problematiek komt in de volgende vergadering aan de orde n.a.v. het politie-advies op het z.g. plan Ever- steijn. Met de aanleg van de door braak naar de Loethe wordt volgende week een begin gemaakt. Wethouder A. Duindam had nogal kritiek op het bestuur van de Stich ting R. K. Scholen (dorp). Dat ge beurde n.a.v. van opmerkingen van de heer C. Straver over het voorstel tot uitbreiding van de kleuterschool Zon- negaarde. De Vrije Lijst-woordvoerder vroeg zich bij de grote toeloop van kleuters af, of er over enkele jaren wel voldoende plaats zal zijn op de basisscholen. Hij meende dat een der de basisschool noodzakelijk zal zijn. Bij het overleg met het bestuur over de bouw van noodlokalen heeft B. en W. naar voren gebracht dat er een derde school zou komen. Deze had kunnen starten in enkele lokalen van de nog niet geheel bezette nieuwe openbare school aan de Westeinde- weg. Het stichtingsbestuur deelde de ze mening niet. Overigens is er in het bestemmingsplan Westeindseweg wel plaats voor scholenbouw. KVP-er P. van Rijn, oud-lid van het bestuur R.K. Scholen was van mening dat de wethouder de gang van zaken te roos kleurig had voorgesteld. De uitbrei ding van de kleuterschool zal geschie den met een verplaatsbaar lokaal mo, gelijk in de Weipoort. altijd nog een schaduwcollege waar aan we het kunnen vragen'. Ze hoopte dat uit beide tegenpolen uiteindelijk een goed bestuur is te verwachten. Evenals andere fractievoorzitters leg de de heer Driessen nog eens de nadruk op de extra zware last. die onder de huidige omstandigheden op het raadslidmaatschap drukt. Aan de hand van allerlei berekeningen legde hij uit dat dit thans zwaarder is dan ooit tevoren. Ook zijn oordeel over het college correspondeerde niet met dat van de PvdA. 'De raad krijgt voldoende informatie en het college werkt loyaal om zijn afspraken uit te voeren'. Hij verwachtte dat het reor- ganisatieonderzo.ek met betrekking tot de Leidse ambtenarij voor een aan merkelijke verbetering zal zorgen. Vicieuze cirkel Ten aanzien van Leidens bestuurbaar heid begon WD-fractievoorzitter Wie- benga met te zeggen dat de liberalen nog altijd bijzonder ongelukkig zijn met de huidige politieke constellatie. Hij noemde in dit verband de funeste gevolgen van de massa's kritiek die dit minderheidscollege van B W op zijn bestuurlijke weg ondervindt. '(Werken onder voortdurende span ning, met de wetenschap dat elk voor stel kan worden afgewezen'). Op deze manier verkeert Leidens bestuur in een vicieuze cirkel, aldus Wiebenga: wankel bestuur - afwijzen van voor stellen - slechte voorbereiding - wan kel bestuur enz. De WD-er hoopte dat bij de volgende gemeenteraadsver kiezingen in 1974 weer een afspiege lingscollege kon worden geformeerd, eraan toevoegend dat hij aan deze mogelijkheid toch wel een beetje twijfelde. Met het oog daarop had hij zijn alternatief al gereed: een meer derheidscollege (waarin niet alle par tijen zijn vertegenwoordigd, echter wel een solide meerderheid van de raad). Hij meende vernomen te heb ben dat de meerderheid van het PAK deze kant opwilde. Wiebenga zag hier in een kans om uit de huidige mis troostige situatie te komen. Graag wilde hij nu al verklaren dat de VVD in 1974 bereid zal zijn te gaan praten over deelneming in een meerderheids college. Verder pleitte ook hij voor spreektijdbeperking in de raad en voor een zogenaamd buitenstadsad- viesraad met het oog op de belangrij ke ontwikkelingen die momenteel met name in Noord en De Kooi raken. Ten aanzien van de toekomstige ge westvorming vroeg Wiebenga het col lege of het rekening wil houden met de mogelijkheid dat Leiden wellicht ook kan worden ingedeeld bij een gewest Groot-Den Haag. 'We zijn erte gen, maar we moeten dit wel incalcu leren'. De droom gehoord hebbend, deed Amptmeijer mevrouw Geelkerken typeren als 'een kruising tussen Mar tin Luther King en Job'. Het onder werp waarop zijn betoog rustte, heet te overigens huurharmonisatie. 'Moet een wet als deze te allen tijde worden nageleefd? Binn enons huidige democratische stelsel vallen besluiten, die onrecht bevatten, die het wezen van die democratie aantasten'. Het overtreden van een onrechtvaardige v/et betekent volgens de PSP-fractie- voorzitter het behoeden van de demo cratie, 'omdat het wezen daarvan een stelsel is, waarin de mens volledig tot ontwikkeling moet kunnen komen. Zo'n wet kan en moet overtreden worden, en ik geloof dat men daarbij niet in strijd met de democratie han delt'. Ten aanzien van de armlastige situa tie van Leiden, merkte hij op: 'Als dit college zou besluiten om samen met de bevolking de strijd tegen Den Haag aan te binden, is het daartoe dan in staat?' Hij meende van niet. Dit zal volgens hem op partijpolitieke gronden 'fundamentele schizofrenie' betekenen. 'Als het college, zijn zin niet krijgt, gebruikt het kloeke woor den, maar er wordt niets waar ge maakt', aldus Amptmeijer. De heer Oosterman (D'66) pleitte voor een andere begrotingsbehande ling en spreektijdbeperking in de raad. Met de democratisering is het volgens hem in Leiden nog maar matig gesteld. Hij vond dit staan of vallen met voorlichting, iets waarover hij ook al niet te spreken was. De beschouwing van de heer Hoeven (CPN) voerde van de 'struisvogelpoli tiek' van het rijk naar de werkloos heidssituatie elders in den lande. Tot burgemeester Vis: 'Ik neem u even mee naar Maastricht....', waarop hij werd afgebroken met de woorden: 'Wacht tot ik met vakantie ga'. In elk geval vond Hoeven het nu tijd dat er stappen worden genomen, die voorko men dat Leiden de dupe wordt van de 'selectieve investeringsheffing in de Randstad Holland.' De heer Zunderman (DS 70) tenslot te, liet als laatste 'het geluid van zijn overtuiging' horen. Dat hield o.m. in dat hij niet tevreden is over het college. De leuze 'eendracht maakt macht' zou door enkele wethouders niet als leefmotief gehanteerd wor den. Met een krachtig 'geen woorden maar daden' besloet hij. De lof was toegezwaaid, de grieven waren geëta leerd. Een beter bewijs dat we poli tiek nog op hetzelfde spoor zitten, moet nog geleverd worden. Willem Schrama M. van Aken (PvdA) Mevr. Geelkerken (prot. chr.) H. Driessen (KVP) LEIDEN In de foyer van het LAK- theater aan het Levendaal is tot 20 febr. een kleine expositie ingericht van sieraden vervaardigd door de in Leiden werkzame edelsmid Lex Eige- man. Eigeman kreeg een opleiding aan de Vakschool in Schoonhoven, ging vervolgens bij een Haarlemse collega in de leer en drijft thans in de Sleutelstad een eigen atelier. In tegenstelling tot vele andere he dendaagse juweliers en edelsmeden kenmerken Eigemans sieraden zich door moderne vormen zonder opval lende extremiteiten, die het dragen van zulke kleinodiën soms wel wat problematisch maken. Eigeman be paalt zich over het algemeen tot de min of meer klassieke grondvormen, die zijn werkstukken conventioneel- draagbaar maken. Toch hebben ze ze ker een eigen aspect dat de aantrekke lijkheid van bezit en gebruik wezen lijk verhoogt. Daarnaast exposeert Doorlie Gerdes een viertal kleine figuratieve brons- jes. Zij is leerlinge geweest van de Koninklijke Academie in Den Haag, woont in Driebergen waar ze docente is aan de Vrije Hogeschool. Mooi van conceptie en beelden ritme is het beeldje 'Last' - een man, die een vrouw op de rug draagt. Hiervan zijn twee exemplaren aanwezig: een in brons-naturel, een ander met groen paté. Fraai van gebonden vorm is ook 'Waken en slapen'. Het werk getuigt van gedegen vakkunde én het vermo gen tot uitstekende compositaire beel ding. LEIDEN Twee jonge mensen, Agaatli A rends en Simon Sloo- ten uit de Narmstraat. hebben het college van B. en en de gemeenteraad twee suggesties voorgelegd. Allereerst betreft dit het verkeersprobleem in het gebied tussen Morspoort, le Binnenvest gracht, Steenstraat, Kort Galgenwater en de Morsstraat. Belangrijk punt daarbij is de gewenste afsluiting van de Morspoort voor door gaand verkeer, 'dat niet in onze buurt thuishoort', zo zeggen ze. Het tweede punt betreft de huisves ting in deze omgeving. Zelf wonen zij in een oud pandje, dat met weinig geld en veel improvisatievermogen veranderd is in een gezellig en knus huisje. Agaath: 'Dit is een heel gezel lige buurt. Ik ken mensen die hier vroeger hebben gewoond, en die later naar een flat zijn gegaan. Ze vertellen nu dat ze weer graag terug willen komen'. Agaath en Simon vragen B en W in het schrijven of alle slechte huizen in de buurt door de gemeente kunnen worden bezocht; 'om vast te stellen wat er zéker aan verbeterd moet worden'. Enquête zullen verlenen: over enkele jaren wonen er in de Merenwijk ruim 15.000 mensen en alleen snelle be sluitvorming en adequate actie van alle betrokkenen kunnen ervoor zor gen dat het maatschappelijke en cul turele leven van deze wijk zich goed kan ontplooien en later goed kan worden ondersteund en begeleid. Aldus het bestuur. LEIDEN In hel blad 'Meer 'n Wijk', het informatiebulletin van en voor de bewoners van de Merenwijk, schrijft het bestuur, naar aanleiding van de gedachte om te komen tot de bouw van een multi-functioneel cen trum in deze wijk, dat op korte termijn de verlangens en eisen van de deelnemers aan zo'n centrum moeten worden geïnventariseerd. Wij laten hier het bestuur aan het woord. In het vorige nummer van 'Meer 'n Wijk' werd de wens uitgesproken, dat spoedig in het winkelcentrum in de Merenwijk een multi-functioneel wijk centrum zou verrijzen. Dit centrum zou huisvesting kunnen bieden aan alle instanties voor maatschappelijk en cultureel werk. Vanuit de Algemeen Kerkelijke Me- renwijkraad hoorden wij dat de chris tenen in de Merenwijk. die in oecu menisch verband samenwerken, intus sen ook hun gedachten hebben laten gaan over een definitieve behuizing voor de kerk. Binnen deze raad en met instemming van de Gemeenschap van Kerken te Leiden besloten zij niet te gaan werken aan een apart kerkgebouw, maar deel te nemen in een evt. te bouwen multi-functioneel centrum. Aan dit besluit lag de ge dachte ten grondslag dat de kerk midden in het leven moet staan en zich ook rechtstreeks moet inzetten in het maatschappelijk gebeuren. Ook de gemeente Leiden ziet het grote belang van een dergelijk multi functioneel centrum voor de Meren wijk. Het is daarom nu zaak dat op korte termijn door de gemeentelijke overheid de verlangens en eisen wor den geïnventariseerd van de instanties die dit centrum kunnen gaan bevol ken: b.v. kruisverenigingen, artsen (groepsartsenpraktijk), bibliotheek, uitleendiscotheek, muziekschool, kerk, maatschappelijk werk, K. O., jeugd verenigingen, wijkvereniging, bejaar densociëteit. In het belang van de Merenwijk is het te hopen, dat al deze instanties de noodzaak van een dergelijk centrum inzien en hun actieve medewerking LEIDEN Aan prof. dr. K. E. O. Jahn, die sinds 1953 als buitengewoon hoogleraar in de Turkse en Nieuw- Perzische taal- en letterkunde aan de Leidse Universiteit verbonden is ge weest is op zijn verzoek eervol ont slag uit deze functie verleend. Prof. Jahn, die in 1906 te Brus in Tsjechoslowakije werd geboren, werd na de Tweede Wereldoorlog als assis tent aangesteld bij de sectie algemene taalwetenschappen van de Utrechtse Universiteit en daar toegelaten tot het privaatdocentschap in de Turkse en Slavische talen. Nadat hij in 1951 was benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse voor de Perzi sche en Russische - talen aan de uni versiteiten te Leiden en Utrecht, volgde in 1953 zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar in de Turk se en Nieuw-Perzische taal- en letter kunde aan de Leidse Universiteit en bijzonder hoogleraar in de Turkse taal- en letterkunde aan de Utrechtse Universiteit. Zij hebben onlangs een enquête onder de buurtbewoners gehouden. Volgens Agaath is zeker tachtig procent van de bewoners bereid gevonden om een handtekening te zetten onder een ma nifest dat naar B en W is gestuurd. Dit gaat hoofdzakelijk over de behui zing. 'Over het afsluiten van de Morspoort zijn', volgens Agaath, 'de winkeliers nogal gereserveerd'. Zij meent dat het verkeer, dat door deze buurt rijdt, hoofdzakelijk vanaf de Boommarkt komt. 'Het verkeer dat van het sta tion komt kan makkelijk over het Stationsplein gaan, omdat dat het een voudigst is. Vanaf de Cityring (bij de Lammermarkt) is de snelste weg om in de Mors te komen over de Morssin gel. Auto's die van de Boommarkt komen hebben eigenlijk maar één mogelijkheid om zo snel mogelijk in 't Morskwartier te komen. De route die ze dan moeten volgen, is de Turf- marktbrug, links de Beestenmarkt op en dan door de Narmstraat langs de Morspoort'. Volgens Agaath worden de nauwe straten te frequent gebruikt door snelverkeer. Ook het parkeerprobleem doet dan vanzelf van zich spreken. •Overal staan borden dat er niet ge parkeerd mag worden, toch staat het iedere dag weer vol met langparkeer- ders'. Het tweetal noemt de situatie in deze wijk 'niet erg gelukkig'. LEIDEN De heer R. A. van de Poll, notaris te Rotterdam, is be noemd tot buitengewoon lector in het notarieel recht aan de Leidse Univer siteit. De heer Van de Poll, die in 1907 te Apeldoorn werd geboren, stu deerde aanvankelijk elektrotechniek aan de Technische Hogeschool te Delft, maar besloot na een jaar bij notaris J. G. Klaassen te Amersfoort voor het notariaat te gaan studeren. De heer Van de 'Poll vervult vele bestuursfuncties en commissielidmaat schappen met betrekking tot het nota riaat. In het academiejaar 1971-1972 leidde hij met prof. mr. W. M. Kleyn te Leiden een postdoctorale cursus over het huwelijksvermogensrecht. LEIDEN In de komende maanden worden op een aantal vrijdagen door het Instituut voor Internationale Stu diën van de Leidse Universiteit weer lunchbijeenkomsten gehouden. De bij eenkomsten. die voor alle belangstel lenden toegankelijk zijn, vinden plaats in het instituut, Hugo de Grootstraat 27, zaal 130, en beginnen om half een. Op resqectievelijk 2 en 16 februari zullen mr. C. Flinterman, wetenschap pelijk medewerker aan de afdeling staatsrecht en mr. J. G. Lammers. wetenschappelijk medewerker van de afdeling volkenrecht van de juridi sche faculteit, spreken over 'De McDougal-Lasswellbenadering van het internationale recht' en 'Milieuvervui ling als probleem van internationaal recht (speciaal met betrekking tot internationale rivieren)'. Op 2 maart drs. H. A. A. Molleman. wetenschappelijk medewerker van de afdeling politieke wetenschap, verslag doen van een internationaal vergelij kend onderzoek naar politieke partici paties. Drs. Fr. van der Meer, weten schappelijk medewerker van de vak groep sociale psychologie, en drs. C. Schepel, wetenschappelijk medewerker aan het Documentatiecentrum voor het huidige China, zullen op respec tievelijk 16 en 30 maart spreken over 'Ervaringen tijdens een reis naar Chi na' en 'Nieuwe oriëntaties in de stu die van het Verre Oosten'. Op 13 april spreekt drs. L. van der Meij. wetenschappelijk medewerker van de afdeling politieke wetenschap, over 'India in de internationale poli tiek: het grensgeschil met China van 1962'. IJMUIDEN Per 1 kg in guldens: tarbot 8.93-8.43, grote tong 7.64-7.43. grootmiddel tong 9.31-9, kleinmiddel- tong 8.88-8.52. tong I 10.18-9.81, tong II 9.42-9.38, heilbot 8.60-9.92. Per hoop in guldens: vleten 164-140. Per 125 kg in guldens: grote leng 126-112. Per 50 kg in guldens: schelvis 1 95-75, schel vis 2 71-50, schelvis 3 76-51, schelvis 4 69-48, wijting 1 68-32, wijting 2 49-24, schar 143-43, kockels 63, bot 15-8, steenbolk 41, schartong 70-69, schol 1 41-37, schol 2 5945, schol 3 61-55, schol 4 72-56, kabeljauw 1 93-57, ka beljauw 2 122-56, kabeljauw 3 87-70. kabeljauw 4 85-65, kabeljauw 5 90-67, koolvis 1 5247, koolvis 2 5146, kool- vis 3 60-55. koolvis 4 5041, tarbot 290- 217, griet 219-155, tongschar 170-124, kl. leng 58-50, hammen 294-226, poont jes 70, haring 35.20-32, lever 76-70. grote kuit 24-18, kleine kuit 146-120. haai 76-49. blanke koolvis I 69, II 70. Aan dc dinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 128 kisten en 293 premieklsten schelvis, 79 kisten en 391 premieklsten wijting. 2.195 kg. koolvis. 8-15 kisten kabel jauw. 69 kisten en 8 premieklsten haring. 99S kisten schol. 39 kisten schar. 36 kisten tarbot. 132 kisten varia. 1.648 stuks stijve kabeljauwen. 4.400 kg. tong. BESOMMINGEN KW 15 61.000. KW 34 38.200. KW 43 74.200. KW 51 14.200, KW 80 36.000. KW 44 3.900, KW 153 14.100. VL 110 17.500. IJM 23 2.000. YE 25 4.700, ZL 6 2.700. SPANVISSERS UK 17 en UK 96 7.400. UK 54 en UK 208 800. UK 142 en UK 207 1.700. UK 196 en UK 136 6.856. VD 53 en VD 180 3.100. SCHEVENINGEN. 0 jan. Visserijbcrlchten. Besommingen trawlers: SCII 6. 60. Besom- minge kustvissers: SCH 00. Besommin gen spanvissers: OD 4 en 8. 5485. Noteringen per 40 kg: schelvis I 6-70. wijting gestr. 50-55. dicht 5-55. schar 85-90. kabeljauw m 70-84. I 7-75, II 6.80-70, III 70-79. Aanvoer 90 kisten kabeljauw. 0 kisten wijting. 10 kisten schar. 25 kisten schelvis. 5 ksten bot. Verwachte aanvoer voor morgen: va. 15 kust en spanvissers. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 januari Groenteveiling waspeen A I 20-820. A II 260-560. B I 650-810. B II 10-640. C I 580- 60. C II 580-650. breekpeen 550-610, boeren kool 76. Aanvoer waspeen 109.000 kg. LEIDEN Aan de Herensingel en dc- Zijlsingel zijn twee gemeenteklok- kan vernield. De schade is ruim 2000 gulden. Geen doorgaand verkeer WOENSDAG 31 JANUARI Stadhuis. 2 en 7.30 uur gemeenteraad. Dijkstraat 2a. 10 en 11 u Spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur, spreekuur soc. raadsvrouw DONDERDAG, 1 FEBRUARI Stadhuis. 2 en 7.30 Uur: gemeenteraad. Gehoorzaal. 8.15 uur: Residentie-orkest. m.m.v. Howard en Frances Karp plano's. Stadhuis. 6 tot 8 uur spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 2 FEBRUARI Nieuwe Rijn 19. S uur: Friese vereniging. Gehoorzaal 8 uur; uitvoering politiemuzick. Rapenburg 24. 22 uur Jazz-zolder Hot House, Kees Hazevoet piano en klarinet. Chris Wanders altsax en tenorsax. Martin van Duinhoven drums. ZATERDAG 3 FEBRUARI OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum S.15 uur: Miel Cools m.m.v. Peggy en Donald en bassist André van Ierse). Morsweg 114, 2 tot 5.30 uur: Jeugd-schaakso- ciëteit. vanaf 15 jaar. TENTOONSTELLINGEN Kabinet Gaper, Joh. de Wittstraat 40. expo sitie handgeweven wandtapijten van Inez Wendt van 26 Jan. tot 22 febr. open dinsd. tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur dond bovendien van 7 tot 9 uur nam. en na tel. afspraak. Sociëteit Burgers: Grafiek 1968-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers. Burg- steeg 2a. Leiden dagelijks geopend van 16 tot 1 uur Duivenhuls, Rapenburg 9: wandkleden van Lydia Luytcn en ceramiek van Hlldert Boxen. Tot 17 februari. APOTHEKEN LEIDEN TOT 2 FEBRUARI Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi. gracht 48. en apotheek Oegstgeesl. WERELDWINKEL OEGSTGEEST EJke zaterdag In de hal van het Gemeente- centrum Lijtweg 9, van 11 tot 3 uur. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhnl: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt. FILMS IN LEIDEN TOT 1 FEBRUARI Camera: "The Crimson Parade- 14 jr. elke avond 19 en 21 15 uur en vr. ma di en do 14.30 Kindermatinee: 'Asterix en de Helden' a l zo 14 en 16.15 u en za en wo 14,30. Nachtv. Morgan' a suitable case for treat ment' 18 jr. vr. za. 23.30 uur. Luxor: 'In de tanden van Dracula- 18 jr. Dag. 14.30 19 en 21.15 uur. bovendien op zondag extra 16.45 uur. Studio: The Hospital' 18 jr. Aanvangstijden zie Luxor. Lido: 'Bij de beesten af', a l. aanvangstijden zie Luxor. Trianon: 'Geen Paniek', 14 jr. Aanvangstij den. zie Luxor. Rex 'Autonummer 18 jr dag. 2.30. 7.00. 9.15 uur. zo. 2.15 4.30; 7.00. 9.15 uur. Nachtfilm: Erotiek In de Moulin Rouge' 18 jr. vrij en zat. 11.30 uur. LEIDEN Bezoekuren St. Ellsabeth-zlekenhuis Leider dorp: Klasseafdeilngen: Volwassenen: dagelijks van 11.15 tot 12.00 uur. van 14.00 tot 14.45 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 11.15 tot 12.00 uur. van 14.00 tot 14.45 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 15.00 tot 18.30 Volwassenen: dagelijks van 14.00 tot 14.45 uur en van 18.45 tt 19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 11.15 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15.00 tot 18.30 Diaconessenhuis: le klasse dagelijks 11.00- 12.00 u. 13.15-14.00 u. 18.45-19.30 u: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.01 u en 18.45-19.30 r'-* u. Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u. maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30- 15.00 u. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.30 u. 's zondags 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. le klasse: de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 u. Academisch Ziekenhuis: Klasse 1 en 2 dag. 10.30-11.30, 14.30-16.00 en 10-20 u; klasse 3 dag. behalve dinsdag van 19.00-19.45 u., dinsd. van 13.00-14.00 u, zat. en zond. tevens van 14.30-15.30 u: kliniek kinderge neeskunde (zaal 22, 23 en 24): ouders dag. 10.30-11.30. 14.30-15.30 en 18.15-19.00 u. over ige bezoekers maandag tot vrijdag 18.15- 19.00 u.. zat. en zond. 14.30-15.30 u (zaal 50) alle bezoekers maandag tot vrijdag 18.15-19.00 u: zat. en zon. 14.30-15.30 uur (zaal 51 bab zaal) alleen voor ouders dag. vanaf 10.30 u. Kinderzaal, keel, neus- en oorheelkunde dag. behalve dinsdag 18.15- 19.00 u. dinsdag 13.00-14.00 u. zat. en zon. tevens 14.30-15.30 u. Gynacologle en voor zwangcrcn dagelijks van 10.00-11.30 u cn van 15.00-20.00 u. behalve op dinsdag, op die dag is er geen bezoek behalve voor patiënten die op woensdag geopereerd wor den. Voor deze patiënten is er een extra bezoekuur van 19.00-20.00 u. Do bezoektijden voor de afdeling Verloskunde (kraamvrou wen) zijn mede in verband met de voeding stijden als volgt vastgesteld. Dagelijks van 15.30-17.00 u en van 18.30-20.00 u, kinderen tot 12 jaar kunnen wegens mogelijk infectie gevaar helaas niet op bezoek komen. Het avondbezoek is uitsluitend bestemd voor de echtgenoten. Alleenstaande moeders en moe ders waarvan de echtgenoot in het buiten- behalve voor patiënten die op die dag land vertoeft kunnen 's avonds één bezoeker ontvangen. Op dinsdag is er geen bezoek bevallen zijn. Voor hen is er een avondbe zoekuur voor de echtgenoot van 19.00-20.00 u.Voor dc Praeraaturenafdeling gelden de volgende bezoekuren: (alleen voor ouders) maandag, woensdag en zondag 15.30-15.45 u. ALPllEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-11.00, 14.00- 14.45 en 18.00-19.00 u: 3o klasse 14.00-14.45 en 18.00-19.00 u. Kraamafdellng 16.0-17.00 u. alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u, alleen voor ouders 18.00-18.30 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3