In Valkenburg nu 80 woningzoekenden geld lenen Is geen gunst bronovo-nebo verkoop door, adverteren Rijnlands strafte taktiek Stedelijk Gymnasium af Grof vuil Leiden Voor de Haagse politierechter Verbetering accommodatie voor Nieuwkoops zwembad Stichting wil van Ketelhuis een jeugdhuis maken FAMILIEBERICHTEN uw persoonlijke lening is ons geheim <o> U.S.A. SUMMER JOBS -1973 DALE CARNEGIE CURSUS GESPRONGEN- OF SCHRALE LIPPEN **(B te ADVERTEREN DOET VERKOPEN WERELDDIAKONAAT een all-round bureau-sekretaresse operatie - verpleegkundige TROUW KW ARTET WOENSDAG SI JANUARI 1973 DL] Schoolschaahtitel LSB LEIDEN Daar het Rijnlands Lyceum als de gedoodverfde kampi oen van de schoolschaakcompetitie van de LSB golde, greep opponent Stedelijk Gymnasium naar de zoge naamde opofferingstaktiek. Deze houdt in het plaatsen van de vijfde en zesde spelers aan de hoogste bor den. Ondanks deze taktiek ging het Stedelijk Gymnasium met 06 kans loos de mist in. De strijd tussen Bonaventura en Louise de Coligny was bijzonder fel. Er vielen geen remises te noteren. Toch werd het een 33 gelijkspel. Zoals te verwachten was had de eerste bordspeler van het Rijnlands Lyceum geen enkele moeite met de zesde man Het was voor een autobestuurder een levensgevaarlijke •cocktail' die een chauffeur uit Valkenburg had ver werkt: een mixture van vijf glazen sherry en librium- en valiumtabletten. Want de man reed zo slingerend over de rijksstraatweg, dat hij door de politie werd aangehouden. Aan de Haagse politierechter deelde hij mee, dat het allemaal een gevolg was van het feit, dat zijn vrouw er vandoor was gegaan. Toen hij haar ging zoeken was hij in een café terecht gekomen. 'Alles goed en wel, maar u kunt uw eigen moeilijkheden niet op de ge meenschap afwentelen en die in ge vaar brengen', aldus de officier die twee weken gevangenisstraf en een jaar intrekking rijbewijs vorderde. Het vonnis werd tien dagen gevange nisstraf en een jaar intrekken van het rijbewijs. Een 20-jarige lasser uit Leiden had 225 aan vakantiegeld ontvangen en ging toen de bloemetjes buiten zetten. Hij begaf zich eerst naar een clubhuis waar hij wel vaker kwam, doch toen dat gesloten bleek te zijn, kwam hij in een café terecht, waar hij tussen de vijftien en twintig glazen bier gebruikte. Mede vanwege de rondjes en zo, resteerde toen nog 160 van het vakantiegeld en dat vond de las ser niet voldoende om zijn plannen te verwerkelijken. Om' die Teden sloeg hij aan het inbre ken maar de politie greep hem bij die bezigheid in de kraag, zodat de lasser zich nu voor de Haagse politierechter had te verantwoorden. De Officier wees erop, dat verdachte reeds eerder voor inbraakaffaires te recht heeft gestaan, maar omdat hij nu beterschap beloofde wilde hij daar toe een kans geven en volstaan met 100 boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met een proef tijd van 2 jaar, waartoe de rechter veroordeelde. 'Ik heb er de zenuwen van gehad', bekende een 21-jarige huisvrouw uit Katwijk, die samen met haar 20-jarige zuster in Leiden winkeldiefstallen had gepleegd. Het tweetal werd betrapt bij diefstallen van twee overhemden cn twee pantalons. De vrouwen kon den bij de Haagse politierechter geen verklaring geven waarom zij de dief stallen hadden gepleegd. De Officier wilde ditmaal nog volstaan met een geldboete van 50. maar tevens voor waardelijk een week gevangenisstraf. De rechter legde alleen de gevraagde boete op. In Rijnsaterwoude had een 20-jarige sloper een door hem gestolen auto dwars over de rijksweg neergezet en daar achtergelaten. 'Een schandelijk en gevaarlijk stukje', verweet de offi cier van justitie hem. Die handelwijze was een onderdeel van nog andere feiten door de sloper samen met een vriend gepleegd, want in Leiden was reeds eerder een auto op de Chur- chilllaan gestolen. Wegens een lekke band werd die in Rijnsaterwoude ach tergelaten. waarna een andere auto werd ontvreemd. Die was beter dan de voorgaande en het plan was om die auto te gaan verkopen, waartoe reeds pogingen werden aangewend. 'Dat gezanik met auto's kunnen we niet hebben', aldus de officier, die volstond met een eis van 100 boete en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van 2 jaar. 'Daar zou je dan gezegend afko men', zo moest de rechter constateren die aankondigde dat bij een volgende keer de straf steviger zou uitvallen. Die werd nu conform de eis. VALKENBURG De CHU-kiesvere- niging te Valkenburg hield een leden vergadering in de zaal van de Herv. Kerk. In zijn openingswoord gewaag de de heer Vos van de voor de CHU niet rooskleurige uitslag van de laatstgehouden verkiezingen. 'Wij zul len ons dienen te bezinnen op ons uitgangspunt. Het verdeeld optreden naar buiten is misschien aan de te leurstellende resultaten niet vreemd'. Wat de eigen gemeente betreft kon de voorzitter ook positieve zaken waarne men. De bouw van een dienstencen trum en de bejaardenwoningen vor dert goed. De aanleg van nieuwe sportvelden en de bouw van de kleu terschool zijn belangrijke zaken. Ook de plannen tot stichting van een school voor openbaar onderwijs wer den door de- voorzitter genoemd. De mensen van Valkenburgs Bulletin en de VVD hebben elkaar gevonden, meende voorzitter Vos. Ook is er weer contact geweest tussen de bestu ren van de plaatselijke afdelingen van ARP en CHU. Men heeft de zaken doorsproken. Er zal een streep onder het verleden dienen te worden gezet, wil men in de toekomst weer tot een bepaalde samenwerking kunnen ko men. Wat die samenwerking zal in houden willen de beide besturen nog nader bezien. Men zal met overleg te werk dienen te gaan. Commissieleden vrezen stijging bouwkosten LEIDEN' Op donderdag 1 februari wordt van het Stedelijk Gymnasium. Reeds na luttele minuten stond hij een stuk voor. Baart moest het aan het tweede bord opnemen tegen twee spelers. De eerste werd door hem in een positio neel verloren stelling gemanoeu vreerd, maar de tweede man maakte er zowaar een remisestand van. Over moedigheid kostte echter de kwaliteit en daarmee de partij. Baart eiste voor deze zware partij twee punten op, die hij echter niet kreeg. Dobbelaar zette met een grappige combinatie Frielink esoluut naast het bord. Schweizer creëerde in het centrum zo'n groot overwicht, dat Roëll materiaalverlies niet kon vermijden. Schreuder pakte de zaak psijchologisch aan. Hij liet een stuk instaan en zei: 'Wat jammer van het stuk!' Tegenstander Brandt greep het stuk en verloor prompt een kasteel. Planjer werd door Luyendijk positioneel weggevaagd. Geertsma bezorgde Louise de Coligny het eerste punt. Met zijn ongezonde b4-opening won hij een pion en even lager via een penning nog één. De Vries bracht Van Berkel in grote moeilijkheden. Van Berkel gooide er een paard en een kwaliteit tegenaan, maar het mocht niet baten: Bonaven tura stond met 02 achter. De Boer profiteerde van de achtergebleven pi on van Van der Wiel. Laatstgenoemde pjobeerde nog een listig valletje, maar het lukte niet: 03. Daarmee bleek Louise de Coligny haar kruit verschoten te hebben. Een fel aanval lende Borst won een stuk van Verra. Oei slaagde er tegen De Jonge in een pion tot dame te laten promoveren. Bouter won een pion van Jansen, maar het bleef zeer moeilijk. Plotse ling liet Jansen zich echter mat zet ten en het was 33. Met nog een ronde te schaken is de stand: 1 Rijnlands Lyceum 2 gespeeld, 4 matchpunten, 11 bordpunten; 2 Bona ventura 2, 3. 8: 3 Louise de Coligny 2, 1. 4 en 4 Stedelijk Gymnasium 2, 0, 1. Raad Alphen vergadert ALPHEN Burgemeester en we thouders van Alphen hebben zich in een brief tot de Provinciale Staten van Zuid-Holland gewend, met betrek king tot het wegenplan 1973. Zij wijzen erop dat de gemeente zich in een sterke groei bevindt. Het behoeft weinig betoog, aldus B. en W. dat de huidige ontwikkeling t.a.v. rijks- en provinciale wegen ons met grote zorg vervult. Zij constate ren. dat de aanleg van rijksweg nr. 3 uiterst onzeker is geworden. Door het niet opnemen op het secundaire we genplan van de westelijke randweg Gouwestreek dreigt ook de aanleg van de tweede noord-zuidverbinding van vinden. Het college wijst er op, dat de aanleg van deze weg nergens behoeft te stag neren.' Verder vragen B. en W. aandacht voor een tijdige aanleg van het ge deelte randweg tussen rijksweg 11 (nieuw) en tertiaire weg 34 (bestaan de weg hoge zijde Oude Rijn richting Leiden). G.S. erkennen deze noodzaak, doch menen dat dit weggedeelte op zichzelf niet kan worden aangemerkt als een regionale verbinding voor doorgaand verkeer. Dit laatste bevreemdt het college van Alphen, omdat ook G.S. het belang van dit weggedeelte baseren op de overloopfunctie van Alphen. 'Indien het onderhavige deel van de randweg niet op het wegenplan wordt ge plaatst. komt daarmee het laatst res tant van de noord-zuidverbindingen te vervallen. B. en W. bepleiten dan ook met klem het gedeelte van de weste lijke randweg Gouwestreek tussen rijksweg 11 en tertiaire weg 34 op het secundaire of tertiaire wegenplan 1973 te plaatsen. Tenslotte vragen B. en W. aandacht voor het in oostelijke richting door trekken van het tracé van secundaire weg 6 tot aan rijksweg 3 (die op zijn beurt zuidelijk de nieuwe rijksweg 11 (Leiden-Utrecht) kruist). BOLNES De chr. gemengde' zang vereniging 'Laus Deo' te Bolnes heeft een nieuwe dirigent. Het is de heer L. Eringa, die ook leiding geeft aan de Rotterdamse Cantorijen en tevens leraar is aan de muziekschool. De hedr Eringa neemt de plaats in van de heer A. P. Sintnicolaas, die vorig jaar de dirigeerstok neerlegde, nadat hij 33 jaar het koor had geleid. haald: Zijlsingel. Rijnkade. Oosterdwarsstraat, Munnikenstraat, van Galenstraat. Waard- straat, Hermanstraaz. Trompstraat, de Ruy- terstraat. Evertsenstraat. Heemskerkstraat. Oosterstraat, van Speyksraat, Kortenaer- straat. Tasmanstraat, Overrijn. Galgewater. Noordeinde en plein. Rembrandstraat. Oude Varkenmarkt. Sliksteeg. Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade. Witte Singel. Groenho- venstraat. Witte Rizenstraat. Justus Carel- huis. Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat. Vreewijkstraat. Hugo de Grootstraat, Bilder- dijkstraat. Op vrijdag 2 februari: Kort Rapenburg. Kabeljauwsteeg, Rapen burg. Doelensteeg, Doelengracht, Nonnen steeg, Kolfmakerssteeg, Zegersteeg, 5e Bin nenvestgracht, Sterrenwacht. Kaiserstraat, Bakkersteeg. Molensteeg. Boisotkade, Kam- persteeg Conciëntiestraat, Vliet, Douza- straat, St. Jacobshof. St. Jacosgracht, Jan van Houtkade. Hoefstraat. Raamsteeg. Ga- renmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg. Heren- steeg. Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepma- kersteeg. Houtstraat, Gerecht, Lokhorst- straat, Zonneveldszraat, Pieterskerkkoor- stecg. Diefsteeg, Berkendaelstraat, Pieters- kerkgracht en straat. Pieterskerkhof, Papen- gracht, HAARLEMMERMEER De leden van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting gingen tijdens de openbare vergadering uit voerig in op de extreme stijging van de bouwkosten. Een lid waarschuwde er voor dat daarbij de stedebouwkun- dige opzet optimaal moet worden ge houden en dat men niet uit een oogpunt van kostenbesparing, bijvoor beeld hoge bebouwingsdichtheden op een hoog percentage hoogbouw, als uitgangspunt moet nemen. 'Overigens kan men zich de vraag stellen of bij het huidige huurniveau en de te ver wachten rtijgingen, bouwen nog zin vol is', zo werd gezegd. De commissie bleek van mening dat het goed zou zijn de bevolking in de kleine kernen er in alle duidelijkheid op te wijzen dat die kernen feitelijk geen groeimogelijkheden meer hebben en dat concentratie van de bebouwing plaatsvindt in Hoofddorp en Nieuw- Vennep. NIEUWKOOP Als de werk zaamheden tot uitbreiding van de kleedaccommodatie en voor de verwarming van het water gereed zijn, zal dat het Nieuwkoopse zwembad een geheel ander aan zien geven. De plannen van enkele jaren ge leden konden door geldgebrek niet worden uitgevoerd. Maar toen werd ook gedacht aan de al gehele overkapping van het bad. Intussen is men erin geslaagd een plan te ontwerpen dat voor ziet in de uitbreiding van de kleed- en doucheruimten en het verwarmen van het badwater, hetgeen de mogelijkheid schept het zwembad eerder open te stel len en de sluitingsdatum naar een wat later tijdstip te verschuiven. De raad voteerde aanvankelijk een bedrag van 500.000 en binnen dit kader zal de nu in uitvoering zijnde verbouwing en verbetering kunnen plaatsvinden. De ingang van het zwembad zal van de Noordenseweg worden verplaatst naar de Juliana- laan. Vandaar zal een loopbrug van ongeveer 13 meter leiden naar de verdieping van een gebouw, waar in gang, kassa en ruimten voor het per soneel zijn ondergebracht, terwijl in het grootste gedeelte (19 bij 17 me ter) 19 wisselcabines komen met daar naast ruimten voor het opbergen van kleding. Voorts toiletten en een kleu- terbad. Na een doorloopdouche te zijn gepas seerd komen de bezoekers bij het bassin. Er is een tegelpad geprojec teerd dat van de oude kleedruimte naar de nieuwe bebouwing zal- voeren. De parterre zal de machines herber- NIEUW-VENNEP Nieuw-Venm heeft een Stichting Sociaal en Cult reel werk in oprichting. Aan de g meente is nu verzocht een geldlenii te verstrekken voor het verbouwt van een ketelhuis aan de Bosstraat t accommodatie voor het jeugdwerk. I Stichting heeft toegezegd zelf voor i inrichting te zullen zorgen. Er subsidie gevraagd uit het Anjerfon en het provinciaal fonds voor jeugda commodaties. In maart zal het v« zoek van de Stichting in de gemeent raad komen. gen voor zuivering en verwarmii van het water, terwijl daarachter et ruimte komt voor het bergen vi fietsen, bromfietsen etc., welke ruii te vanuit de Julianalaan bereikba is. Bij het begin van het nieui zwemseizoen zal alles gereed zijn. Te zijner tijd, als er voldoende ge is, zal alsnog een overkapping worde aangebracht. Wij zijn dankbaar en blij met de geboorte van René A. Graafland M. J. Graafland-van Kooij Anneke Jellie Ronnie Jasper Marco 's-Gravenhage, 30 januari 1973, Gradaland 152. Tijdelijk adres: Diaconesseninrichting, Fonteynenburghlaan 5, Voorburg. In de jaarverslagen werd een over zicht der gehouden activiteiten gege ven. Het ledental bedraagt 58. Pen ningmeester B. Kuijt kon een batig saldo van 29,83 vermelden. Maar aan verhoging van contributie van 15 tot 20 per jaar valt niet te ontkomen. De heer J. Boers trok zich wegens drukke werkzaamheden terug als secretaris. Zijn plaats wordt inge nomen door de heer Abr. Oosterlee Wzn. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen de heer D. de Vries Dzn. Na de pauze werden verschillende vraagstukken aan de orde gesteld. Is er bij de ruilverkaveling ook aan de aanleg van electra gedacht? Wethou der G. Vis: eerst bezien wat de be hoefte is. Wethouder J. v. d. Meij: moet het initiatief hier wel van het gemeentebestuur uitgaan? Er is wel contact geweest met de lichtfabrieken. Ook het saneringsvraagstuk werd aan gesneden. In Valkenburg ligt deze zaak niet gemakkelijk. De financiële haalbaarheid spreekt hier sterk. Een belangrijke vraag was: Hoe staat het met de woningbouw? Als men zou gaan saneren zou dit zeker geen wo ningwinst opleveren. In Valkenburg is een niet onbelangrijke woningnood. Momenteel staan er zo'n 8-0 woning- zeekenden ingeschreven. Maar in 1973 hoopt men te kunnen starten met de bouw van een 20-tal woningen. 1923 1,73 On donderdag 15 febr. a.s. ho pen onze geliefde ouders en grootouders A. Varkevisser J. Varkevisser- van Tilburg de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Gelegenheid tot feliciteren van uur tol half zes in gebouw Ons Huis'. Kosterpad te Zoeter- woude (Dorp). 'Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn" Jesaja 43 vers 1 b. In Jezus is ontslapen, mijn geliefde Vrouw, onze lieve Moeder en Grootmoeder Cornelia Maria de Koning-Van Ingen in de ouderdom van 78 jaar. Rotterdam: D. de Koning Krimpen a/d IJssel: C. J. de Koning C. de Koning-Taapke Dick Cora Paul Rotterdam, 29 januari 1973. Huize "De Schutse", Cordell Hullplaats 22, kamer 306. Condoleance-bezoek woensdagavond van 8^8.30 uur in "De Schutse". De begrafenis zal D.V. plaatshebben donderdag 1 februari op de Ned. Herv. begraafplaats "Oud- Kralingen", Kralingseweg 334 om 3 uur. Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst ge houden worden in "De Schutse", aanvangende 2 uur. Heengegaan, vertrouwend in Gods liefde, onze zeer geliefde Echtgenoot en Vader Anthony Stautliamer op de leeftijd van 57 jaar. Timberlake, Ohio, U.S.A.: M. Stauthamer-De Vries India: Hidde Anthony Chicago: Jellemieke en fiancé San Francisco: Dirkjan 's-Gravenhage, 26 januari 1973. Van Blankenburgstraat 66 I. De crematie heeft 30 januari plaatsgevonden. „Indien gij dan Mij zoekt, zo laat deze heengaan" Joh. 18 8b. Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid van onze zijde weg te nemen mijn ge liefde Man en onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broer, Zwager en Oom Gerrit Segers echtgenoot van Johanna van Waveren, op de leeftijd van 70 jaar. Lisse: J. Segers-van Waveren G. Segers P. W. Segers-Wal raven Voorburg: A. J. Segers E. Segers-Rodenburg Lisse: J. C. A. Segers Kleinkinderen en verdere familie Lisse, 30 januari 1973, Tasmanstraat 22. De overledene is opgebaard in het Verenigings gebouw der Geref. Gemeente, Crocussenstraat 2, waar een rouwdienst wordt gehouden op zater dag 3 februari a.s. des n.m. 2 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Prot. Begraaf plaats „Duinhof", te Lisse. Gelegenheid tot con doleren vrijdagavond van 7.309.00 uur in bo vengenoemd gebouw. Geen bloemen. Het bestuur en de commissarissen van de Chris telijke Woningbouwvereniging Leidschendam geven met leedwezen kennis van het overlijden van haar Commissaris, de heer H. de Hoop Wij gedenken met dankbaarheid de wijze waarop hij ons bijna 15 jaar heeft geadviseerd. Namens het bestuur en raad van commissarissen: C. van Willenswaard, voorzitter J. Nieuwenburg, secretaris S. J. Sampiemon, penningmeester Leidschendam. 30 januari 1973. In een punt des tijds opge nomen in Gods heerlijkheid onze lieve Zuster en Zwager Heiltje Feenstra-Terpstra en Jan Johan Fcenstra Noord wijk: T. Terpstra-Verschoor Bergen (N.H.): A. Terpstra I. TerpstraWiersma Abbotslord iB.C.): S. Terpstra J. Terpstra-van der Haak Broek op Langedijk: M. Fokkcma B. Fokkcma-Terpstra Noordwijk: C. Passchier A. Passchier-Terpstra Almelo: D. Terpstra C. Terpstra-Westra Heden is zacht en kalm van ons heengegaan, onze lieve vader, schoonvader, groot- cn overgrootvader, broeder, zwager en oom. Jan van Zon laatst weduwnaar van JO HANNA CORNELIA VAN DER SLUIS. in de ouderdom van S2 jaar Mede namens de familie G. van der Knaap. Dordrecht, 29 januari 1973. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het ge meente-ziekenhuis, Banka- straat 57. Gelegenheid tot be zoek aldaar donderdag a.s van 18.30 tol 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 2 fe bruari a.s. op de algemene begraafplaats om 13 uur van uit de aula. Vertrek vanaf Bosboom-Toussainlstraat 12 om 12.45 uur. maar een zakelijke overeenkomst tussen U en ons. U hebt geld nodig? Maar U ziet waarschijnlijk op tegen alle poespas die daar omheen hangt? Tegen informatie bij werkgever, of buren? Dat is ook nergens voor nodig U en wij gaan een overeenkomst aan. Wij zorgen voor het geld, U zorgt dat het in 12 tot 48 maanden terug wordt betaald. Tegen wettelijke tarieven. Geheel schriftelijk afgehandeld. Het aanvraagformulier geeft U en ons alle informatie die nodig is. Als U gehuwd bent en in loondienst kunt L' met enkele dagen over f. 1.000.- tot f. 10.000.- beschikken. Bel of schrijf naar: Financieringskantoor E.J. Möller, St. Catharinastraat 1, Eindhoven. Tel. 040 - 66633 - 25472. (Door de gemeente Eindhoven toegelaten particuliere geldschietbank). Boek van nu, boek voor de toekomst! Frits Bernard en Gert Ebeling VI DEO THUIS Een wegwijzer die u binnen leidt in devlieuwe, boeiende en speelse wereld van de vi deo. De videorecorder biedt ongekende mogelijkheden. Een nieuwe wereld gaat voor u open: zélf uw eigen tele visieprogramma opnemen en op leder gewenst tijdstip op uw eigen televisietoestel ver- tonenl f 7.50 Verkrijgbaar In de boekhandel WAGENINGEN Mattheus 1128 In Vrede ontslapen na een geduldig gedragen ziekte onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Gusta van Hamel-van der Zwan weduwe van Adriaan Willem Simon van Hamel, op de leeftijd van 88 jaar. Mede namens de verdere familie: K. van der Zwan C. van der Zwan 's Gravenhage, 29 januari 1973 Van Alkemadelaan 530. Geen bezoek aan huis. De bijzetting in het familiegraf zal plaatshebben vrijdag 2 februari te 3 uur op de begraafplaats „Nieuw Eyk en Duynen", Kamperfoeliestraat 2A. Vertrek van Van Alkemadelaan 530 te 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de bijzetting in de wachtkamer op de begraafplaats. 29 januari '73 nam God ons bestuurslid J. Vissers van ons weg. Zijn trouw, volharding, meeleven en vriendschap zullen wij nooit vergeten. C.J.M.V. Schilderskwartier. DANKBETUIGING Hiermede willen wij de H.H. doktoren en het verplegend perso neel van het Gemeente Ziekenhuis te Dordrecht, afdeling U.N.O, hartelijk danken voor de liefdevolle verpleging van onze onver getelijke moeder Antonia Izarin -Van Lienden Rotterdam, januari 1973. Thousands of highly paid (summer only) jobs exist in the U.S.A., in most occupations. In fact a working holiday. HOTEL STAFF SECRETARIES RANCH HANDS BARTENDERS CLERKS WAITRESSES DRIVERS DISHWASHERS HOUSE-MOTHERS LIFEGUARDS MACHINE OPERATORS. ETC., ETC. Interested? Write at once to: THE MACRAY AGENCY. P.O. Box 39, Park Rd., Southport PR9 OJS, Engeland. Op een gegeven moment beseffen we dat de waarde van kennis cn vakbekwaamheid zijn beperkingen heeft. Op dit punt groeit het gevoel dat er enorme voordelen verbonden zijn aan het ontplooien van onze persoonlijke bekwaamheden, zoals: contactuele eigenschappen; groter zelfvertrouwen doeltreffend spreken; leidinggevende vaardigheden; omgang met mensen; enthousiasme Jaarlijks 100.000 cursisten, dames en heren in 35 landen. UITNODIGING voor de gratis informatie-avond. Rotterdam: maandag 5 februari, restaurant Engels, Groothandclsgebouw, 20.00 uur. Den Haag: vrijdag 2 februari, Motel Hoornwijck, Rijswijk, 20.00 uur. Ook klassen te Amsterdam, Haarlem, Alkmaar cn Utrecht. Inlichtingen: J. van Dijk, telefoon 010-188771. Pijnlijk en ergerlijk: je voelt ze de hele dag. Gelukkig helpt Blistex- de nieuwe amerikaan- se lippencrème-direkt. Blistex maakt je lippen zó weer gaaf en zacht: je kunt weer gewoon De Generale Diakonale Raad van de Nederlandse Hf vormde Kerk zoekt voor zijn afdeling hulpverlening v gens vertrek van de huidige secretaresse naar het bi tenland Als u geïnteresseerd bent in de ontwikkeling van derde wereld, zelfstandig kunt werken, ook in het handelen van buitenlandse korrespondentie en een bot ende werkkring zoekt met goede arbeidsvoorwaarde schrijft u dan aan de algemeen sekretaris van de G nerale Diakonale Raad, Maliesingel 26 te Utrecht. Ti 030 - 332426. STICHTING Het prot. chr. Nebo-ziekenhuis vraagt voor spoedige indiensttreding een Aanstelling in de rang van verpleeg kundige A of le verpleegkundige is mogelijk; promotiekansen zijn aan wezig. Per jaar worden 3500 klinische en poliklinische operaties verricht, o.a. op het gebied van de algemene-, plastische-, kaak-, K.N.O.-, gynaecologische en ortho- paedische chirurgie. Sollicitaties en verzoeken om inlichtin gen te richten aan de verpleegkundig- direkteur, zr. G. Lievaart, Scheveningse- weg 196, 's-Gravenhage, telefoon (070) 51 21 71. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10