'Man achter loket' veertig jaar bij veiling Flora Riolering Ridderveld wordt aangepakt Kibboets eist goede wil en toewijding Agenda voor Leiden Gezinsverzorging in nieuw gebouw aan Lange Mare AR en CHU in Valkenburg overwegen samenwerking Misstap van LSG 2 brengt Philidor3 alleen aan kop Krediet voor vernieuwing rioolstelsel Echtpaar Hortensius 50 jaar getrouwd Cassette en antiek ontvreemd (ƒ10.000) Verdronken kleuter gevonden in vaart Kort nieuws uit de regio Twaalf gymlokalen tekort in Leiden Hoorzitting plan Elsbroek-zuid St. Bonifancuskerk biedt na restauratie minder plaats TROUW/KWARTET DINSDAG 30 JANUARI 1973 REGIO Uil D. van Iterson: computer veranderde werksfeer RUNSBURG Een energiek man in de Rijnsburgse bloemen- historie, die de bloemenwereld van 'A tot Z' kent ziet veertig jaar terug. De heer D. van Iterson viert z'n jubileum bij Flora, waar allen die de veiling regelmatig bezoeken, hem kennen als 'de man achter het loket'. Hij heeft 1 februari een veertigjarige diensttijd achter de rug als boekhouder, fust- en principaaladministrateur en kassier en heeft ook de boekhouding van het koelhuis tot zich getrokken. 'Na mijn lagere schooltijd zocht mijn vader werk voor mij op een tuinderij, maar dat was blijkbaar niet de juiste keuze, want na een paar jaar werd het de bloemenhandel van de heer B. Star sr.. waardoor ik regelmatig op de Amsterdamse bloemenmarkt kwam. In die tijd groeide veiling 'Flora' ook enorm en toen de heer G. van Delft sr. thuis kwam vragen of ik er drie ochtenden in een week wilde komen werken, was ik bereid om dat te doen voor 2,50 per ochtend. Om meer te kunnen verdienen moest ik wat bijle ren. Ik wist het diploma boekhouden en handelscorrespondentie te behalen, waarna het salaris werd verhoogd tot 12,50 per drie ochtenden. Al gauw werden het er vijf. Een zesde ochtend kon niet, omdat ik zaterdags nog een bloemenwijk had in Scheveningen. Bij de veiling wilde men mij echter volle dig in dienst hebben'. Dit laatste is niet zo verwonderlijk omdat het al lang was gebleken dat de heer Van Iterson zijn vak ver stond. Strafbaar De bloemenhandel met alles wat daar bij hoort heeft voor de heer Van Iterson geen geheimen. Zelfs was hij invaller bij de klok. En dat roept bij hem herinneringen op uit de oorlogs jaren 1940-1945. toen hij drie maan den 'aan de klok stond', omdat z'n broer, die veilingmeester was, 'in de bak zat': 'Hij had goudsbloemen voor dc ramen gezet en aangezien het 'voor oranje zijn' in die dagen een strafbaar feit was. werd hij in de gevangenis gezet. Vroeger duurde het veilen veel lan ger, omdat het alles hoofdrekenen was. Nu gaat het allemaal met de computer. Om nog even op die oor logsjaren terug te komen: 'Die tiende mei 1940 werd onvergetelijk. De vei ling was vol bloemen die allemaal werden doorgedraaid. Er moest echter geveild worden omdat er anders geen uitkering zou worden verkregen van het produktschap. Het voltallige per soneel moest dan ook ter plaatse blij ven'. Klanten Er is nog een tijd geweest dat er een ochtend- en een avondveiling was. zo herinnert de heer Van Iterson zich. Dat gebeurde om de hoofdveiling drie dagen per week te ontlasten. De me chanische administratie bracht daar enige verlichting in. Ook in de begin tijden kwam verandering. Vroeger be gon het om 8 uur, met een tussenvei- ling om 9 uur, nu is het iedere ochtend om 6 uur 'draaien maar'. 'Dat betekent dat mijn werk op de veiling al om half zes 's morgens begint', aldus de jubilaris. Hij is op de veiling altijd het eerste aanwezig, want zijn werk vangt aan met het plaatsbespreken van de 'losse' kooplieden en er zijn altijd klanten die nog een rekening hebben te veref fenen van de vorige dag. Ook kaste korten komen wel eens voor en dan kan het tot 's middags 4 uur uitlopen voor er weer orde op zaken is gesteld. Natuurlijk komen er ook wel eens 'moeilijke klanten', maar: 'na zoveel jaren leer je je mensen wel ken nen Het is prettig werken op de Rijns burgse veiling en met z'n collega's kan de heer Van Iterson best opschie ten. Hoewel: 'Het is niet meer zo gezellig als vroeger toen je meer op elkaar was aangewezen. De computer veranderde de werksfeer. Het kantoor lijkt soms wel een fabriekje met het geratel van de machines'. Hobby's De heer Van Iterson is niet onbekend met nevenfunkties, wat min of meer zijn hobby is. Hij was zevenentwintig jaar boekhouder bij verschillende be drijven en een kwart eeuw verzeke ringsagent. Buurtvereniging 'Kanaal straat' kende hem achtentwintig jaar lang als penningmeester. Vooral aan deze vereniging besteedde hij veel tijd. Zijn grootste hobby is filmen en foto's maken van vooral bloemen. Hij is een echte 'bloemenvriend' die al vele jaren in de jury zit voor diverse bloemencorso's. De heer Van Iterson is 61 jaar; als hij z'n pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt zal hij zich verder met z'n hobby's gaan bezighouden. Tot zolang neemt Flora nog de grootste plaats in ir. z'n werkzame leven. Bij de veiling zal het veertigjarig jubileum niet ongemerkt voobij gaan. Óp 7 februari zal in 'Het Centrum' een receptie worden gehouden., waar iedereen welkom is. Van 4 tot 6 uur heeft men dan de gelegenheid de jubilaris te feliciteren. D. van Iterson is veertig zijn handen jaar bij Flora. In die jaren ging heel wat geld door VALKENBURG Onder leiding van voorzitter Th. van der Meij vergader de de AR-kiesvereniging 'Nederland en Oranje'. In zijn openingswoord wees hij er op dat men te maken heeft met aktuele vraagstukken en problemen. 'Wij willen onze eigen identiteit bewaren, maar wij zullen ongetwijfeld alles in groter verband moeten gaan zien', aldus de voorzit ter. Het jaarverslag gaf een overzicht van de aktiviteiten in het afgelopen jaar. De uitslag van de verkiezingen geeft alle aanleiding tot waakzaam- WARMOND Burgemeester en we thouders vragen de raad een krediet van 684.740 voor vernieuwing aan de riolering derde fase. Het werk omvat het vernieuwen van de riole ring in de Herenweg tussen spoorwe govergang en Van Duyvenvoordestraat en tussen Meerrustlaan en Beatrix- laan, de Sweilandstraat tussen spoor wegovergang en Lockhorstlaan, een gedeelte van de Burgemeester Schölvinckstraat en van de Warmun- dastraat en het gedeelte van de Bea- trixlaan tussen Herenweg en Irene- straat. Bij het werk hoort ook het aanbrengen van klinkerkeien in de Herenweg tussen Meerrustlaan en Burg. Schölvinckstraat. OEGSTGEEST Het echtpaar Hor- tensius-van den Aarend hoopt 8 febru ari zijn 50-jarig huwelijksfeest te vie ren. Uit het huwelijk werden 8 kinde ren geboren, die allen nog in leven zijn. Er zijn 22 kleinkinderen. De heer G. Hortensius bezocht de kweekschool te Leiden en vertrok daarna met zijn vrouw naar Bandoeng waar hij onderwijs gaf. Het echtpaar woonde ook in Midden-Java. De heer Hortensius was een aantal jaren (1934-1938) diaken van de Geref. Kerk in Bandoeng en van 1927-1939 orga nist van die kerk. In 1939 keerde het gezin terug. De bruidegom gaf onder wijs aan diverse scholen. Daarnaast was hij vele jaren ouderling-scriba van de Geref. Kerk te Oegstgeest. Van 1953 tot heden voorzitter van de Ge ref. Mannenvereniging. Voorts tal van jaren voorzitter en later secretaris van de AR-kiesvereniging. Koninginnedag 1972 speldde burge meester jhr. Van Eisinga hem de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de borst. heid. Over mogelijke samenwerking met de plaatselijke CHU hoopt men spoedig meer te kunnen zeggen. De besturen hebben een informatief ge sprek gevoerd. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. Voor zitter Van der Meij en de heer J. van der Hoef werden herkozen. Na de pauze werden discussiegroepen gevormd. Eén van de onderwerpen was 'Hoe denkt men over een Christe lijke Democratische Unie?' In het al gemeen kwam naar voren dat er inte resse is voor een blokvorming, moge lijk in CDU-verband. Een vijfpartijen stelsel werd het meest wenselijk ge acht. Jammer vond men het dat het GPV en de SGP in isolement zijn gegaan. Ook de reformatorische ge dachte was onderwerp van gesprek. De vraag werd gesteld of de aloude beginselen weer meer gaan prevale ren. Het vraagstuk van de abortus riep problemen op. 'Als men blijft volharden in het al leen maar 'nee' zeggen, schept dat weer een gevaar voor de christelijke partijvorming. Wij zullen toch tot een evangelische gerichtheid moeten ko men. Ook in de eigen AR-partij zal men meer open moeten staan voor elkaar als christelijke partijen', zo werd gesteld. LEIDEN De Stichting Gezinsver zorging Leiden is verhuisd. Van het oude pand aan de Morssingel, dat weinig sfeerrijk en zeer krap was, is de stichting naar haar nieuwe behui zing aan de Lange Mare gegaan. De tien leidsters, de direkteur en de administratie kunnen in hun nieuwe domicilie eindelijk 'tot hun recht' komen. Naast de staf werken er 166 part-time helpsters die dagelijks be jaarden en chronisch zieken bezoeken, en vijf en veertig vaste krachten, van wie de meesten werken bij de afde ling gezinsverzorging. Alle aanvragen om hulpverlening ko men centraal binnen. Zo snel moge lijk brengt één van de leidsters een LEIDEN Uit een woonhuis aan de Van Slingerlandtlaan hebben inbre kers een cassette en antieke koperen en tinnen voorwerpen ontvreemd. Zij kwamen binnen via een keukenraam aan de achterkant van het huis. De buit heeft een waarde van ruim tien duizend gulden. NAALDWIJK De vierjarige Arman C. Noordermeer uit de Pijle Tuinen, die sinds zaterdagmiddag werd ver mist, is maandagmiddag door Haagse kikvorsmannen om half vijf onder de brug bij de Verdilaan over de Naald- wijksevaart gevonden. Het kind is vermoedelijk spelenderwijs te water geraakt en verdronken. ALPHEN De afdeling Weg- en waterbouwkundige Werken, hoofd de heer A. Rietveld, van de dienst van gemeentewerken te Alphen is onder directie van ir. C. Hakstege en diens adjunct ir. M. T. Kooistra, ingrijpen de herstelwerkzaamheden aan het uit voeren aan rioleringen en stamriolen in Ridderveld. Dit omvangrijke werk zal naar voorzichtige raming tussen de 3.7 en 4 miljoen gulden gaan kosten en t.m. 1975 duren. Maar dan hoopt men in de toekomst van ernsti ge problemen rond de rioleringsvoor zieningen af te zijn. Sedert een aantal jaren is het duide lijk dat de diep gelegen riolen in Ridderveld dringend reconstructie eis ten. De problemen, zoals de sterke rugvorming in het wekdek en het afbreken van de huis- en kolkaanslui- tingen bij de rioleringen waren even- zovele redenen voor gemeentewerken om over te gaan op een gescheiden rioolsysteem, waarbij het regenwater via een stelsel van zwevende (niet onderheide) riolering, naar het vijver stelsel en het huishoud (verontrei nigd) water via een eveneens zwevend rioolsysteem naar een aantal onder- heide stamriolen wordt gevoerd. Dit stamriolenstelsel voert het vuile water naar het gemaal aan de Pres. Kennedylaan. Hier wordt ook het wa ter uit het gemengde systeem ontvan gen. Zoals men zich wel zal herinneren werd reeds in mei 1970 in de Dia mantstraat belangrijke schade gecon stateerd aan het onderheide gemengde stelsel, terwijl in het voorjaar van 1970 en medio 1971 schade werd gere gistreerd nabij de toen nog geprojec teerde hoogbouw van Eurowoningen en in het Ericapark. Verkeerde men indertijd nog in de veronderstelling dat de schade aan de onderheide rio lering in Ridderveld I van incidentele aard zou zijn. inmiddels is na een inspectie van het gehele riool geble ken dat er over een grote lengte van zes km stamriool en 4 km gemengd riool, van Groenoord tot Herenweg en van Bruins Slotsingel tot Pres. Ken nedylaan en Ericapark sprake is van variaties van slecht (80 pet) goed en matig van min of meer ernstige scha de. Dc problemen worden nu krachtig aangepakt en naar men venvacht af doende. Voor de oplossing heeft de gemeente voor advies het Ingenieurs bureau voor Grondmechanica en Goe- desie B.V. te Leidschendam ingescha keld. ROELOFARENDSVEEN De afde ling van de Kath. Bond van Overheids personeel Roelof arendsveen en om streken zal deelnemen aan de protest mars dinsdag 6 februari in Den Haag. Ook zij is van mening, dat het kabi net Biesheuvel een levensgevaarlijke grens heeft overschreden toen het zonder redelijk overleg met de vakor ganisaties besloot te bezuinigen op de inkomens van de ambtenaren met in gang van het begin van dit jaar. LEIDERDORP Tijdens het zater- dagmiddag gehouden Open Huis van het Elisabeth ziekenhuis hebben onge veer 1000 mensen gebruik van ge maakt van de gelegenheid om het ziekenhuis eens op hun gemak te bekijken. WARMOND Op een bijeenkomst van het Historisch Genootschap 'War- melda' in hotel De Zon, bleek dat dit genootschap in de volle belangstelling van de inwoners staat, want de op komst was Zeer bevredigend. Mej. drs. J. W. L. Moerman, verbonden aan het stedelijk museum 'De Lakenhal', hield een interessante lezing over oude te gels en tin, over de vervaardiging van deze tegels en de hierbij gebruikte grondstoffen. WARMOND Inbrekers hebben zich door het opschuiven van een raam naast de grote etalageruiten toegang weten te verschaffen tot de winkel van de heer G. Verkaik, een zaak in tapijten, stoffen en aanverwante arti kelen. De buit was miniem; in de kassa vonden zij slechts een klein bedrag aan wisselgeld. Van de voor raad tapijten, stoffen en dergelijke werd niets vermist. NIEUWKOOP In de aula van de Pieter de Graafschool heeft de heer G. Linnenkamp afscheid genomen van vrienden en bekenden in verband met zijn vertrek naar Woerden. Deze af scheidsreceptie werd aangeboden door het gemeentebestuur. Onder de velen die kwamen afscheid nemen waren ook het college van B. en W. en de inspecteur van het lager onderwijs, de heer J. W. Vonhoff. Namens de oudercommissie werd het woord gevoerd door de heer Lohman, die zijn grote waardering voor het werk van de heer Linnenkamp onder woorden bracht. Dank zij zijn onver droten werk is de school zo groot geworden dat binnen afzienbare tijd een tweede openbare school in Nieuw- kocp gebouwd moet worden. Hij bood de heer Linnenkamp. na mens de ouders en de kinderen een volautomatische diaprojector met sta tief. alsmede een fraai rijwiel aan. SASSENHEIM In Jeugdsociëteit 'De Stormbal' werd een tafeltennis- toernooi gehouden waaraan twintig jongelui meededen. Eerste werd Fred Dorresteyn, die voor drie maanden in bezit kwam van de wisselbeker. bezoek aan huis bij de aanvrager en wordt er hulp verleend. Te betreuren is echter, dat het aantal aanvragen de beschikbare helpsters overtreft. Met andere woorden: er zijn nog veel helpsters nodig. Niet alleen via de telefoon komen de aanvragen voor' hulp. Ook de maat schappelijke werksters van de zieken huizen, de Gemeentelijke Geneeskun dige en Gezondheidsdienst en de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Zaken zijn kind aan huis bij de stichting. Het werk van de Stichting Gezinsver zorging is daadwerkelijke tijdelijke verzorging, zowel van huishoudelijke als opvoedkundige aard. Deze verzor ging wordt onder deskundige leiding verleend als de huisvrouw door ziekte of andere omstandigheden niet in staat is haar gezin te verzorgen. Be jaardenhulp betekent, van de ouderen het werk overnemen dat ze zelf niet meer kunnen verrichten. Dankzij deze hulp kunnen ze zo lang mogelijk zelfstandig blijven. Een 'cadeau' bij de ingebruikneming van het nieuwe complex gaf het mi nisterie van CRM door toestemming te geven meer personeel aan te ne men. LEIDEN Voor het basisonderwijs zijn 16 gymnastieklokalen aanwezig terwijl in 1973 in ieder geval 3 en zo mogelijk nog 1 lokaal worden ge bouwd en t.z.t. 1 lokaal zal worden aangekocht. Behalve aan de dan aanwezige 21 lokalen, bestaat er nog behoefte aan 5 k 6 lokalen, aldus een gemeentelijk rapport van de afdeling onderwijs. Na afloop van tijd, in het bijzonder door woningbouw in de Merenwijk, zal het tekort oplopen tot 11 k 12 lokalen. In het tekort van 2 lokalen kan voorlo pig worden voorzien door huur van niet voor het onderwijs gebouwde ruimten. Telkens wanneer vanwege het rijk daartoe gelegenheid wordt geboden, wordt verzocht om afgifte van urgentieverklaringen voor de bouw van nieuwe lokalen. Ook bij het buitengewoon en het voorgezet onderwijs bestaat een te kort aan gymnastieklokalen. In tegenstelling met het basisonder wijs worden de tekorten bij het bui tengewoon- en het voortgezet onder-- wijs niet wijksgewijs bekeken. Bij deze onderwijssorlen wordt namelijk per school bij uitbreiding of stichting van een gebouw direct in de eigen behoefte van de desbetreffende school voorzien. SASSENHEIM Zaterdag werd in de jeugdsociëteit 'De Stormbal' aan de Vaartkade een zgn. Israël-avond ge houden i.v.m. het 25-jarig bestaan van de staat Israël. Hiervoor waren uitge nodigd vertegenwoordigers van de Stichting Kibboets 'Volunteers Desk', Alex Nathans en Coby Prins uit Am sterdam. De laatste had twee jaar ervaring in kibboetsim. waar ze behal ve in de landbouw ook in de bloem bollen heeft gewerkt, terwijl de heer Nathans meer jaren in een kibboets ervaring op deed in een champignon kwekerij. De laatste hield eerst een causerie over het leven en werk in de kibboet sim. Hij vertelde dat er 230 zijn, van kleine met 150 tot grote met 1000 leden, circa 80.000 in totaal, mannen en vrouwen en op volkomen vrijwilli ge basis. Eigendom kent men er niet. De kinderen die nog niet -kunnen meewerken zijn in kindertehuizen on dergebracht maar zijn bij hun ouders iri hun vrije tijd en met de vakanties. De leiding berust bij een bestuur, jaarlijks gekozen door de ledenverga dering. waarin ook de belangrijkste HILLEGOM Namens het gemeente bestuur sprak burgemeester J. Ch. I. Niekerk een begroetingswoord op de hearing over het plan Elsbroek-Zuid 2. Stedebouwkundige ir. Risseeuw. van Stad Landschap, noemde de 'vooravond van de afbouw' van de woonwijk uiterst belangrijk. Ten zuiden van Elsbroek komt een weg met aansluiting op de Hillinenweg: de Olympiaweg, die het probleem van de benauwde ontsluiting in de toekomst opheft. In Elsbroek Zuid 2 is een wandelweg geprojecteerd naar het winkelcentrum 'Het Palet'. De Mesdaglaan in Els broek zal eveneens zorgen voor ont sluiting. Het systeem van weinig we gen en veel parkeerterreintjes zal in Elsbroek worden' toegepast. Verder wordt het .een rustig gebied met wa ter- en groenpartijen. Dicht bij het dorpscentrum is grond gereserveerd voor gemeenschapsvoorzieningen. Wijkvocrzittér Y. Schuitema brak een lans- voor gemeenschappelijke voorzie ningen zoals tennisbanen, een kinder boerderij, een trapveld en bouw van gymzalen en verder achtte hij de bouw van nog vier scholen onmisbaar. Volgens wethouder Jac. van der Vin- ne wordt er momenteel in overleg met de inspecteur voor het onderwijs gestreefd naar de bouw van twee gymzalen. besluiten worden genomen en over de|. gehele gang van zaken wordt gespro ken. Hoewel tot voor enkele jaren de land-. c bouw wel de voornaamste pijler wasi van het bestaan, met in mindere mate»T de industrie, is de laatste jaren de^ industrie sterk toegenomen. Men er heeft verder gemeenschappelijke ruimten voor eet- en culturele doel-|n einden. Er zijn scholen voor de jeugd, iy jeugd. Van hen die tot de kibboets toetreden t - wordt verwacht dat ze met een halfjei jaar weten of ze in de gemeenschapjes passen. De inleider zei dat de kibboet-- t sim zo in trek zijn omdat er eener alternatieve levenswijze is, die dejk jeugd die meer politiek bewust is na aanspreekt en waarin de gelijkheidïfc voor ieder een belangrijke factor is,|n, maar waar als absolute voorwaarden ge gelden: toewijding en van goede wil.Cd Deze twee factoren zijn beslissend »n< voor aanvaarding. Voor het in cultuur brengen van hetP land zijn de kibboetsim van groteU betekenis gebleken. De inleider ver-Jl telde nog dat ook tijdelijke vrijwillige! i krachten welkom zijn, een vorm vanj J toerisme die meer en meer wordt'- toegepast. Nederland levert hiervoorjjl de meeste vrijwilligers. Van de 2000 aanvragen, die momen-m teel in behandeling zijn, komen er[r ook uit Sassenheim. Voor nadere in-l*1 lichtingen hierover kan men zich(B wenden tot de Stichting 'Volunteers^ i Desk', Joh. Vermeerstraat 22, Amster-Sn dam. Daar winterkampioen" Philidor' VII zegevierde tenslotte met leiden LSG II in de eerste klasse van de Leidse Schaakbond tegen Leiderdorp I een steek liet vallen, kon Philidor III alleen de toppositie in deze klasse bezetten. Philidor III haalde via arbi trage een 4-6 winst weg bij Leider dorp I en zette vervolgens het in degradatienood verkerende Katwijk I in het laatste half uur op een beslis sende 4-2 achterstand. De afgebroken partijen staan alle beter voor Phili dor, zodat een grote zege niet uitge sloten is. Voorschoten II bewees, dat LSG II toch niet zo sterk is, want het verloor uiteindelijk met zeer kleine cijfers: 4,5-5,5. Leiderdorp I, nota be ne met vier invallers opererend, zag kans koploper LSG II, blijkbaar onder de indruk van de tegenstand bij Voor schoten II, een 54 achterstand te presenteren. Alles hangt nu af van de onder couvert afgegeven zet, die over de enige afgebroken partij moet be slissen. Er is slechts één weg voor Leiderdorp om remise te maken en aldus de 5,54,5 zege veilig te stellen. Voorschoten II heeft de krachtinspan ning tegen LSG II duur moeten beta len, want opponent LSG III wandelde vlotjes naar een 5-2 voorsprong met uitzichten op een ruime 6,5-3,5 triomf. Sassenheim I schijnt in de tweede klasse A de lachende derde te wor den. Concurrent Alphen I kwam te gen Philidor V niet verder dan een 4- 4 stand. Philidor V heeft zelfs de beste kansen op een zege. Ook Bode graven I liet zich lelijk in de kaart kijken bij Voorschoten III. De Voor schotenaren hebben een 34 voor sprong genomen en lijken op een kleine overwinning af te stevenen. Dit alles had tot gevolg, dat Sassen heim I, dat Leiderdorp II met 6,5-2,5 aan de kant zette, koploper in deze klasse werd. Het grote degradatieduel tussen LSG V en Leithen II was aanvankelijk zeer spannend. Leithen II nam een voorsprong, maar daarmee was de koek op voor de Leithenaren. LSG V manoeuvreerde zich handig naar een 5,5-2,5 stand mei kansen op een 7-3 zege. Philidor VI kreeg tot zijn grote te leurstelling slechts één punt van de arbiters voor de beide afgebroken stellingen uit de match tegen Boskoop I, zodat Boskooop I toch nog tot een overwinning kwam: 5,5-4,5. Daarmee veroverden de Boskopers de leiding in de tweede klasse B. De routine van Philidor VII gaf in kampioenswedstrijd van de derde klasse A tegen het jubilerende Lisse. Alleen aan het eerste en laatste bord wist Lisse de winst te grijpen. 6,5-3,5. Concurrent Noordwijk II viel uit de kopgroep weg, daar Rijnsburg I ook wel eens wilde winnen: 6-4. Kat wijk III besliste de zeeslag tegen Noordwijk IV met 4-6 in zijn voor deel. In de derde klasse C haalde kampi oenskandidaat nummer één. Leider dorp III, via arbitrage een klinkende 8,5-1,5 overwinning op Alphen III. Meer aandacht voor gezonde bejaarden in Nieuwveen NIEUWVEEN In geanimeerdel stemming heeft de vereniging 'GezondJ heidszorg Nieuwveen en omstreken'^ haar eerste ledenvergadering gehou"' den in haar einde 1972 geopendi centrum aan het Conradpark. Uit het jaarverslag van mevrouw P. van Dongen-Lammerink bleek, hoe-' veel er is veranderd. Men beschikt nu over een geheel andere en effectieve akkommodatic, hetgeen de weg heeft' geopend naar nieuwe mogelijkheden. Bij de bestuursverkiezing werden op nieuw gekozen mevrouw P. van Don gen, alsmede de heren J. Burgmeyei en W. v. d. Hoorn. Voorzitter bracht, t een woord van dank aan de heer Joh* Bos, die zich door werkzaamhedei niet meer herkiesbaar kon stellen. Zuster H. v. d. Brug, wijkzuster, gal een jaarverslag over haar werk. D( minimumleeftijd voor het kleuterbu-l reau kon worden gewijzigd van twee?' jaar in anderhalf. Zuster v. d. Brug,",1 zet zich geleidelijk meer in voor deLp gezonde bejaarden. Het is van grottf* betekenis meer preventief te gaan® werken, waardoor het geneeskundige vlak het sociale raakt, een en andernt vanzelfsprekend met de plaatselijke arts A. van Dongen en andere deskun digen. Het financiële' verslag'gaf een nadèli#ö saldo te zien van ruim 1.100. Hel bestuur acht hetniet juist aktivitei-^-* ten af te stoten. Teneinde het tekort^J op te heffen was het noodzakelijk dej conributie op te trekken, van 20 naar 25 per jaar, voor alleenstaanlt den tot 17,50. Wegens het tekor' aan tandartsen kan een praktijkuur ii het centrum nog niet worden gereali-| seerd. ort inC alilj ALPHEN De uit 1885 daterende Sint Bonifaciuskerk wordt aan een interne restauratie onderworpen. Ook wordt het interieur gewijzigd, waarbij echter de oorspronkelijke stijl zal worden behouden. De werkzaamheden worden uitgevoerd door het plaatselij ke bouwbedrijf C. Slingerland Zn., volgens een ontwerp van architect G. M. van Dongen uit Alphen. Verwacht wordt dat deze zomer het werk gereed komt. De belangrijkste veranderingen zijn wel het verplaatsen van het hoofdaltaar en de preekstoel. Door de aanpassing zullen de jonge- rendiensten en de grote kerkelijke feesten meer tot hun recht komen. Het aantal plaatsen wordt van 1100 teruggebracht tot 850. Onderdeel van de plannen is ook de restauratie van het even oude kerkor gel. hetgeen is toevertrouwd aan de firma Van der Linden te Leiderdorp. De totale restauratiekosten worden begroot op 34.000 waarvan nog on geveer 7000 ongedekt is. DINSDAG 30 JANUARI Stadhuis. 7 30 uur: gemeenteraad Museum Oudheden. 8 uur: dr. G. J. Ver. ijzertijd in Zuid-Nederland, wers over 'De opgravingen te Haps en dc "Breestraat 19. 7 tot 8 uur spreekuur Chr Emieratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur Spreekuur Bouwfonds Ned Gemeenten. Hooigracht 38. 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Arbeidsbureau Herengracht 9.30 tot 10.30 u Manvrouw-Maatschappij, spreekuur over parttimewerk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Lakenhal. 8 uur: ver. Oud-Leiden, R. Spruit over de Leidse hofjes. WOENSDAG 31 JANUARI Stadhuis, 2 en 7 30 uur gemeenteraad. Dijkstraat 2a. 10 en 11 u. Spreekuur soc. raadsvrotiw. Stadhuis, 4.30 tot 8 uur, spreekuur soc raadsvrouw, DONDERDAG. 1 FEBRUARI Stadhuis. 2 en. 7 30 uur: gemeenteraad. Gehoorzaal. 8.15 uur: Residentie-orkest. m.m.v. Howard en Frances Karp piano's. Stadhuis. 6 tot 8 Uur spreekuur soc. raadsvrouw - VRIJDAG 2 FEBRUARI Nieuwe Rijn 19, 8 uur: Friese vereniging. Gehoorzaal 8 uur: uitvoering politiemuzlek. Rapenburg 24. 22 uur Jazz-zolder Hot House, Kees Hazevoet piano en klarinet, Chris Wanders altsax en tenorsax, Martin van Duinhoven drums, ZATERDAG 3 FEBRUARI OEGSTGEEST Rijnlands Lyceum 8.15 uur: Mie! Cools m.m.v. Peggy en Donald en bassist André van Ierse!. Morsweg 114. 2 tot 5.30 uur: jeugd-schaakso- ciëteit. vanaf 15 Jaar. TENTOONSTELLINGEN Kabinet Gaper, Joh. de Wittstraat 40. expo sitie handgeweven wandtapijten van Inez Wendt van 26 jan. tot 22 febr. open dinsd. tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur dond bovendien van 7 tot 9 uur nam. en na tel. afspraak. Sociëteit Burgers: Grafiek 1908-1972 treur nis om te werken, door Pol Jong. Gedurende februari sociëteit Burgers, Burg- steeg 2a, Lelden dagelijks geopend van 16 tot 1 uur APOTHEKEN LEIDEN TOT 2 FEBRUARI Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi. gracht 48, en apotheek Oegstgeest. WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag In de hal van het Gemeente- centrum Lijtweg 9, van 11 tot 3 Uur. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Groenoordhal: iedere vrijdag van 04.00-14.00 u veemarkt FILMS IN LEIDEN TOT 1 FEBRUARI Camera: 'The Crimson Parade' 14 Jr. elke avond 19 en 21.15 uur en vr. ma dl en do 14.30 Kindermatinee: 'Asterix en de Helden' a.l. zo 14 en '16.15 u en za en wo 14.30. Nachtv. 'Morgan' a suitable case for tréat- ment' 18 Jr. vr. za. 23.30 uur. Luxor: 'In de tanden van Dracula' 18 Jr. Dag. 14.30 19 en 21.15 uur. bovendien op zondag extra 16.45 uur. Studio: 'The Hospital 18 jr. Aanvangstijden zie Luxor. Lldo: 'Bij de beesten af', a l. aanvangstijden zie Luxor. Trianon: 'Geen Paniek'. 14 Jr. Aanvangstij den. zie Luxor. Rex 'Autonummer 18 jr dag. 2.30, 7.00. 9 15 uur. zo. 2.15 4.30.' 7.00. 9.15 uur. Nachtfilm: 'Erotiek in de Moulin Rouge' 18 jr. vrij en zat. 1130 uur. LEIDEN Bezoekuren St. Elisabeth-ziekenhuls Leider dorp: Klasseafdellngen: Volwassenen: dagelijks van 11.15 tot 12 00 uur. van 14 00 tot 14 45 en van 18.45 tot 19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 11.15 tot 12.00 uur. van 14.00 tot 14.45 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Kinderafdeling dagelijks van 15.00 tot 18.30 uur. Volwassenen: dagelijks van 14.00 tot 14.45 uur en van 18.45 tt 19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15 tot 12.0 uur en van 19 00 tot 20.00 uur. p Kinderafdeling: dagelijks van 15.00 tot 18.30 uur. I Diaconessenhuis: le klasse dagelijks 11.00-, 12.00 u. 13.15-14.00 u. 18.45-19.30 u: 2e en 3ejt£ klasse: dagelijks 13.15-14.00 u en 18.45-19.30^ u. Kinderafdeling: dagelijks 14.45-15.30 u, maandag-, woensdag- en vrijdagavond 18.30-jP1 15.00 u. te. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.30 u.jj 's zondags 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. lef: klasse: de gehele dag. Annakliniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-10.00lo Academisch Ziekenhuis: Klasse 1 en 2 dag.f 10.30-11.30, 14.30-16.00 en 19-20 u: klasse 36a dag. behalve dinsdag van 19.00-19 45 u ,1 dinsd. van 13 00-14.00 u, zal. en zond.rs tevens van 14.30-15.30 u; kliniek kinderge-l neeskunde (zaal 22. 23 cn 24): ouders dag.?n 10.30-11.30. 14.30-15.30 cn 18.15-19.00 u. over- ige bezoekers maandag tot vrijdag 18.15-1-, 19.00 ii.. zat. en zond 14.30-15.30 u (zaalrf alle bezoekers maandag tot vrijdag"? zwangeren dagelijks van 15.00-20.00 u behalve op dinsdag, op 1 die dag is er geen bezoek behalve voorlg, patiënten die op woensdag geopereerd wor-L den. Voor deze patiënten is er een extra!" bezoekuur van 19.00-20.00 u. De bezoektijdenla voor de afdeling Verloskunde (kraamvrou-fcf wen) zijn mede in verband met de voeding-L stljden als volgt vastgesteld. Dagelijks vanf15 15.30-17.00 u en van 18.30-20.00 u. kinderentif tot 12 jaar kunnen wegens mogelijk infectie-j-i gevaar helaas niet op bezoek komen. Hetf avondbezoek is uitsluitend bestemd voor de' echtgenoten. Alleenstaande moeders en moe-K] ders waarvan de echtgenoot in het buiten-fi behalve voor patiënten die op die dag land vertoeft kunnen 's avonds één bezoeker. S ontvangen. Op dinsdag is er geen bezoekh) bevallen zijn. Voor hen is er een avondbe-„f zoekuur voor de echtgenoot van 19.00-20.0#fv u.Voor de Praematurenafdcling gelden de ui volgende bezoekuren: (alleen voor ouders) maandag, woensdag en zondag 15.30-15.45 u.j ALPHEN AAN DEN RIJN ul Rijnoord: le en 2c klasse: 10.30-11.00. 14.00- I 14.45 cn 18.00-19.00 u: 3e klasse 14.00-14.45 v en 18.00-19.00 u. Kraamafdellng 16.0-17.00 u. alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u.el1 Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4