ilii Tmfln Tsjaikofski-program in VARA-matinée eoeo Groeiende onrust in Oost-Groningen k Lli mmw 1 d Een valk voor 'n koningin TV-programma's mogen niet meer zo erg uitlopen Hart-longchirurgie apart specialisme door Catherine Gaskin Rono-raad wil kamerlid niet meer als voorzitter n glyea LANÊ H TROUW/KWARTET MAANDAG 29 JANUARI 1973 BINNENLAND/RADIO-TV T4/K4) MARY PERKINS mr iic 6a tutu Dé 4TA& [xj&OSi U>££. IMTMK,. WA CIC 3£ MAAÜO»WêO H6I.P6H ZOOAT CéH^Aj? TAAK CWFBKAU>J£MCM.IIC «W 20TÏSg6, LOWIETJE Mfc TTp^ IN DE GOUDEN GAPER door W. VAN OfcK HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. II IJB 1 *SJ\ r r y m vyv 344. 'Luister!.Niet als keizer kom ik, maar als paardenknecht. Als je een wandelrit maakt. als klein meisje kon je al zo aardig rijden rijd ik achter je aan, zoals dat een goed rijknecht betaamt. Zo vinden we samen het moeras en alle ongewenste nieuwsgierigheid van mensen is uitge sloten. Je neemt mij dus als dienaar aan.' De prinses staarde de keizer hoogst verbaasd aan: 't wonderlijke plan beangstigde haar; maar hij glim lachte. 'Wees gerust. Ik zal mijn rol goed spelen.' Enige dagen later, als de prinses is weergekeerd in haar kas teel, meldt zich 'n vreemd man aan de poort. Een lange gestalte is 't, wat gebogen in de schouders; rijlaarzen aan; een kap diep over 't hoofd ge trokken; een eenvoudig leren boks en wanbuis aan 't ietwat magere lijf. Taco. de meyer, nors, wil de man terugwijzen. 'Geen rijknecht nodig; schiet op!' Maar de man overhandigt de meyer een brief voor de prinses; en als de vierkante terugkomt aan de poort, gromt hij: 'Al dat vreemde volk hier! Ga maar naar de stallen. Vort' KARELTJES GROTE AVONTUUR 135. 'Ziezo,' lachte de erkende detecti ve J. J. Geurtjes, toen hij gereed was met deze arbeid. 'En nu gaan we de schurken opnieuw foppen. Eerst ver stoppen wij ons schopje achter de loszittende plint en dan gaan we weer rustig in onze kolenzak zitten. Eén. twee, hupsakee Geutrjes voegde de daad bij het woord en zat in een wip, waar in de kolenzak. 'Och, och, och,' vragen wij ons nu natuurlijk af en wij schudden daarbij onze wijze hoofden. Denkt Geurtjes nu werke lijk. dat de tovenaar en Asmar niet zullen merken, dat er een grote snede in de zak zit?' 'Kom. kom. slimme lezers. Wat denkt ge wel? Zo dom is die vriend Geurtjes niet. Het lijkt wel of hij overal op gerekend heeft. Kijk maar. Hij zit in de zak en op een of andere manier heeft hij ergens een naald en een draad vandaan gegoo cheld. Voor degene, die het niet mocht weten, zij hier vermeld, dat een van de eisen op het examen voor erkend detective het onzichtbaar naaien van scheuren in kolen- en andere soorten zakken is. Dit verklaart voldoende hoe het komt. dat de detective in staat was de opengesneden zak weer zo netjes dicht te naaien, dat er niets meer van te zien was. Hij was daar trouwens maar net op tijd mee klaar, want daar kwamen de tovenaar en zijn helpertje alweer binnen. Geurtjes hield zich doodstil en duidelijk hoor de hij hoe de tovenaar zei: 'Hocus pocus licopodocus. simsala. Het is hier nog steeds rustig, Asmar. De FERDNAND Van een verslaggever HILVERSUM Er moet meer op toegezien worden dat televi sieprogramma's niet of zo wei nig mogelijk uitlopen. Dit heeft de regeringscommissaris voor de omroep, rar. J. A. H. J. van der Dussen, gevraagd aan de raad van beheer van de NOS. De heer van der Dussen schrijft in een brief aan de NOS onder meer; 'Bijna dagelijks rijst bij mij, evenals, naar mij bekend is, bij zeer vele, zo niet alle andere gewone kijkers naar de televisieprogramma's, de vraag waarom deze vrijwel altijd uit lopen. Bij de radioprogramma's komt dit vrijwel nooit voor.' De regeringscommissaris zegt zich er ook over te verwonde ren dat omroepen, die toch al 'over tijd' zijn, na hun pro gramma eerst nog een overzicht van de programma's voor de komende dagen geven, alvorens zij de zendtijd aan andere om roepen overgeven. door JAC. KORT AMSTERDAM Hoewel Tsjaikofski naar veler opvatting nimmer is toegelaten tot de kring der Olympiërs waartoe Beethoven, Mahler en Bruckner algemeen geacht worden te behoren, is zijn muziek toch reeds zo'n kleine honderd jaar steevast op de concertprogramma's te vinden. Dit jaar, nu in de VARA-matinees bijzondere aandacht aan zijn werk wordt besteed, is dat al heel opvallend. UTRECHT Hart-longchrirurgie wordt een erkend zelfstandig medisch specialisme. Hiertoe heeft het Cen traal college voor de erkenning en registratie van medische specialisten in principe besloten. Daarmee wordt een van de belangrijke achtergrond motieven weggenomen van de conflic ten op dit vakgebied (Eindhoven. Utrecht) die zich nu geleidelijk lijken op te lossen. Hart- en longchirurgie werd tot nu toe uitgevoerd door 'algemene' chirur gen die zich door studie en ervaring, maar niet door een officiële opleiding, daarin hadden bekwaamd. Hun niet- erkende status kon aanleiding geven tot competentiekwesties. Omdat de 'gewone' algemene chirurgen hun werkterrein toch al steeds kleiner hadden zien worden door het afzonde ren van deelterreinen, bestond in de ze kring enige weerstand tegen een nieuw specialisme. Volgens het be sluit van het Centraal college zullen de slokdarm en het gebied tussen de longen tot de bevoegdheid van de algemene chirurg blijven behoren. De voorzitter van het college, dr. C. L. C. van Nieuwenhuizen, hoopt dat de nieuwe regeling zal bijdragen tot ver groting van het aantal hart-longchi- rurgen. Zaterdagmiddag hoorde men in het Amsterdamse Concertgebouw zelfs een geheel Tsjikof ski programma. Als iets mij opnieuw duidelijk is geworden, dan is het wel dit, dat hij nauwelijks bij een richting valt in te delen. Zelfs Wagner heeft op hem geen invloed gehad. Eerder heeft hij bij de Italia- nenen en oor wat zijm schitterende instrumentatiekunst betreft bij Berlioz zijn licht opgestoken. Ook de mening, dat zijn composities overwe gend zwaarmoedig en nostalgiek zijn, klopt niet voor zijn totale oeuvre. Zijn Hamlet, een symfonisch gedicht geïnspireerd op Shakespeare's drama, is uiteraard een dramatische composi tie, hoewel ook daarin een tinteling en kleurigheid zit, die Liszt (zoals ik vorige week opmerkte) ndet in zijn Hamlet muziek heeft bereikt. De Rococovariaties en de Pemovaria ties beide voor cello en orkest zijn uitermate opgewekte stukken die van de solist een Paganiniachtige vir tuositeit vergen en in de orkestpartij allerlei vondsten doen horen. En dan de balletten, waarin Tsjai kofski werkelijk in zijn element was. Deze keer werd nu eens wiet de geijkte Directeur voor stichting van Ombudsman HILVERSUM Met ingang van 1 februari heeft de stichting De Om budsman, op de achtergrond de zaken behartigt van mensen, die met hun problemen bij dit VARA-programma zijn terechtgekomen, een directeur. Benoemd is de heer Gido Zuur, die uit de kring van medewerkers van het programma afkomstig is. Het is de bedoeling, dat het team van de stich ting wordt uitgebreid tot 25 man. Thans zijn er 20 mensen werkzaam. Het team. dat de opnamen maakt voor het televisie en radioprogramma, be staat uit 8 man. inclusief de heer Marcel van Dam. notenkrakerssuite uitgevoerd, maar de muziek van het gehele tweede bedrijf. Hierin komen naast Arabische, Chine se en Spaanse dansen ook passages voor, die aan Strawinsky doen den ken, en die voor mij werkelijk qua inventie een openbaring waren. David Atherton, die deze middag het Radio Philharmonisch Orekst diri geerde, is ongetwijfeld een opmerke lijk orkestleider. Hij is zeer bewogen, naar uit zijn directie blijkt. Hij vuurt het orkest aan tot een levendig mu- aiekmaken. Ik vind zelfs, dat hij het daarop wel iets te veel aanlegt. De manier bijvoorbeeld waarop hij het koper en het slagwerk laat 'uitspelen' is mij -bepaald al te enthousiast, aan gezien hierdoor het evenwicht met de overige groepen wordt ontwricht. Maar een kundig en muzikaal man is deze Engelsman stellig. De jonge Finse cellist, Arto Noras, toonde zieh in de Rococo- en de Pezzoviariaties een waar virtuoos op zijn instrument, waarvoor geen tech nische problemen meer bestaan. Wat meer zwier en humor hadden hem, met name in het eerste werk, niet misstaan. Het was allemaal een beetje koel en stijfjes maar in de wervelen- Pezzovariatiies werd dit bezwaar minder gevoeld, en daarom was het geweldige applaus er na ook in alle opzichten verdiend. Van buiten naar binnen woorden vullen die betekenen: 1 vervoermid del. 2 kelner, 3 knaagdier, 4 leveni lucht, 5 klinknageltje, 6 interval 1 negen tonen, 7 wild zwijn, 8 kurk, vrucht, 10 lusthof, 11 verschoten, heldendicht, 13 voorlichting, 14 1 15 zeker tijdperk, 16 zwemvogel. Bij juiste invulling vormen de begii letters van 1 tot 16 de naam van eet tor. Elk woord bestaat uit vier lettert twiji OPLOSSING VAN VRIJDAG Horizontaal: 1 Laren, 5 Anita, 10 11 nargilèh, 13 semi, 15 Ra, 16 agit tor, 20 rad, 22 nel, 23 Ria, 25 oden2 26 vlier, 27 Ger, 28 Ike, 30 ent, lantaren, 34 sa, 35 stee, 37 karakte 41 p.s., 42 irade. 43 raket. Verticaal: 1 lestrog, 2 ale, 3 enig, na, 5 Ag, 6 niet, 7 i.l„ 8 terrien, aha, 12 rite, 14 madera, 17 inrit, alver, 19 Oriënt, 21 adelaar, 24 artiei1 29 kast,. 32 naad, 33 Esra, 34 ski, Epe. 38 ra, 39. K.E., 40 er. Betrokken beide heerschappen schijnen nog niet tot zichzelf te zijn gekomen.' 'Zul len we ze daarbij dan een handje helpen, o tovenaar?' grijnsde Asmar vals. 'Zullen we de zakken leegschud- den?' 'Natuurlijk, Asmar, natuur lijk.' antwoordde de tovenaar. 'En we zullen goed schudden ook, dat beloof ik je' De tovenaar en de valse dwerg die zich, zoals we zien, beiden weer in hun sprookjeskleding hadden gestoken, voegden de daad bij het woord. Zij maakten de zakken los en wierpen de inhoud daarvan zo achte loos op de vloer, dat de stofwolken hoog opwarrelden. Waarlijk, een vod denkoopman springt met meer zorg om met de hem toebehorende lor ren. Van een onzer verslaggevers OUDE PEKELA Professor mr. H. J. Hellema heeft zaterdag in Hotel Sasker, het vertrouwde trefpunt voor strokartonarbeiders en de actie-comité's van Fré Meis, geprobeerd iets weg te nemen van de weer groeiende onrust in de strokartonindustrie. een personeelsstop gelden. Daar moe ten nu overuren worden gemaakt in afwachting van de komst van arbei ders van Ons Belang. Hellema had een heel ander verhaal gehoord. Ondanks de grote werkloos heid zouden de fabrikanten geen solli citanten krijgen. Hoongelach kreeg hij toen hij opmerkte, dat onrust in Oost-Groningen de industriëlen in de randstad en het buitenland afschrikt. Het plan van professor Hellema, het ministerie van economische zaken en de vakbeweging voorziet in het vor men van een fonds. Daarin moeten de goed draaiende fabrieken geld storten ten behoeve van de slecht draaiende bedrijven. Sommige zwakke bedrijven kunnen daarmee misschien geholpen worden, andere kunnen worden gesa neerd. Alleen 'Ons Belang' zou voor directe sanering in aanmerking ko men. De andere bedrijven hebben vol gens Hellema positief gereageerd op het plan voor een fonds. Maar ze willen het nog even aanzien omdat nog helemaal niet bekend is hoeveel geld er nodig zal zijn. Hellema vreest dat onrust in de bedrijfstak de plan nen zal doorkruisen. 'Het is mislei ding te doen alsof men noodzakelijke reaorganisatie kan tegenhouden door acties.' zo sneerde hij terug. Meis kondigde nieuwe acties en een massa demonstratie, begin maart, in Win schoten aan. Veel kijkers zullen zich gisteravond be trokken hebben gevoeld bij het lot van jonge mensen, die na. hun straftijd met zichzelf en de samenleving moeten knokken om overeind te blijven. Dit gewekte medeleven is een verdienste van de documentaire 'Voor een sinaas appel en een dubbeltje',' een met emo ties geladen film van Roeland Ker- bosch. Dank zij een openhartige, maar ongetwijfeld zelfoverwinning gekost hebbende medewerking van oud-delin quenten en hun ouders, is een waarde volle analyse verkregen van hun ka- rakaterstructuren en van de problemen waartegen zij vaak niet zijn opgewas sen. Dat de schuld voor een opnieuw mislukken dikwijls te wijten is aan een gebrekkige opvang laat de film duide lijk voelen. Óf daarmee de vooroorde len jegens de 'gemerkten' zullen ver minderen, mag ivorden betwijfeld- Want zij die zich zonder zonde wanen, hebben altijd wel een steen bij de hand. Willem Duys had de actrice Mary Dresselhuys te gast en dat leverde wel enige stof tot lachen op, maar het om woelen van persoonlijke herinnerin gen leidde niet tot een interessante diepgang. Heel wat boeiender vond ik de aflevering van Panoramiek, waar in Chriet Titulaer veel belangwekke de informatie verschafte over de pl j neet Mars, verkregen als resultaat v de vlucht van de Mariner 9. Het NCRV-spectakel Zeskamp Spo zal het zaterdagavond wel gewonn 'i hebben van Commissaris Maigret de VARA. De wedstrijd in de Gr r ningse Martinihal bevatte een pan aardige vondsten. Veel pret was er ofc; te beleven bij Farce Majeure. H1 team presenteerde een reeks vooj treffelijke nummers. Een juweel roas het dwaze duet van Henk van om Horst en Jan Fillekers over de klei o dingen die het doen. De 'Miskleun van Mokumkleun M flink tegen het metrogat in het Watt looplein aan. De commercie die z*i, van de succesvolle Bartje heeft mei ter gemaakt, werd pittig op de hak nomen. Een indrukwekkende en sok ontroerende reportage van Henk M chel over de melaatsen van Efhioi was een waardige blikvanger voor i wpreldlepradao. TON HYDtv Professor Hellema probeert als ver trouwensman een oplossing te vinden voor de grote problemen in deze be drijfstak. Hij lijkt er niet in geslaagd te zijn bij de aanhang van Meis ook maar enig vertrouwen te hebben ge wonnen. Zijn gehoor in Oude-Pekela, dat net één van de vertrouwde toe spraken van Fré Meis had beluisterd, maakte het hem niet gemakkelijk. Na zijn toespraak werd Hellema scherp aangevallen door de Groninger com munistische gedeputeerde K. Stek. 'Hij heeft wel gezegd, dat een gezonde sanering van de bedrijfstak nodig kan zijn, maar hij heeft niets gezegd over de gevolgen voor de 1500 werknemers die dan op straat komen te staan,' aldus Stek. In Oost-Groningen werken 3000 men sen in de strokarton. Men neemt aan dat vroeg of laat de helft van het aantal fabrieken moet sluiten. De ac tie-comité's vinden dat er voor ver vangende werkgelegenheid moet wor den gezorgd. Fré Meis nam stelling tegen de geheimzinnigheid, die vol gens hem wordt betracht bij de voorge nomen sluiting van de fabriek 'Ons Belang' in Stadskanaal met 140 werk nemers. Meis wist te vertellen, dat de arbeiders boven de 62 met vervroegd pensioen zullen gaan en dat de ande ren naar andere fabrieken zullen wor den overgeplaatst. Volgens Meis bete kent die overplaatsing een koude sa nering in het geniep: niemand wordt ontslagen maar ondertussen wordt het aantal arbeidsplaatsen wel terugge bracht. Bij de andere bedrijven zou al Aan Cluain blijven klitten, we tend dat mijn grootvader me nauwe lijks kon wegzenden, maar onbruik baar. zoals hij zei? William was nogal gesteld op de Chinese wijsheid, die zei dat bamboe zich buigt onder de wind en overleeft, terwijl de grote eik ontworteld wordt. 'Het is gemakkellj- ker, Kleine Zuster, met de wind mee tc gaan dan er tegenin te moeten'. Maar hij had dat zelf nimmer in praktijk gebracht en ook ik zou dat niet kunnen. Dus zou ik te zijner tijd Cluain verlaten, dacht ik. Ik zou de weg nemen die zovelen van mijn soort hadden afgelegd. Als dochter van een bisschop had ik aanbevelin gen genoeg, maar hetgeen me wachtte zou niet veel beter zijn dan de funk- tle die door zoveel andere vrouwen met enige opvoeding en weinig geld werd bekleed. Ik zou een ellendig slechte gouvernante zijn dacht ik. Ik kende mijn plaats niet goed genoeg. En mijn impulsieve geest en mijn scherpe tong zouden me voortdurend in moeilijkheden brengen. En toch was dat het enige wat mij overbleef, dat en Cluain. Als die oude man bij het vuur maar eenmaal een toeschie telijk gebaar maakte. Maar bedelen wilde ik niet en hij al evenmin. We waren beiden eenzaam. Een reusachti ge muur van trots stond tussen ons in, en allebei wisten we het. Ik stond op. 'Ik ga nu naar boven.' Hij knikte boven zijn pijp alsof het hem niet kon schelen. 'Ja, zoals je wilt. Er is een kandelaar In de hal.' Er kwam geen welterusten, zoals hij me ook niet had verwelkomd. Ik nam de kandelaar, zoals hij had gezegd, maar had hem eigenlijk niet nodig want er kwam nog voldoende licht door de vensters. Boven de torentrap hielpen de smalle raampjes weinig, maar toen ik mijn torenkamer bereik te, baadde die nog in het grijze licht van de avond. Morag had turf op het gloeiende hout gelegd. Ik hurkte er een ogenblik naast, zoals William dik wijls gedaan moest hebben. Maar het beeld van William verdween plotse ling, en ongevraagd kwam plotseling de gedachte bij me op dat dit geen kamer was voor een jonge vrouw alleen. Het was een kamer om alleen te zijn, sémen met een minnaar. Hoe breed leek het bed, en hoe breed de wereld achter de. drie vensters. Hoe heerlijk hier te zijn met een man die men beminde, verloren zoals Morag had gezegd, als in de sneeuw van de bergen. Hoe zou het vuur gloeien, hoe warm zou het bed zijn. Ik voelde de warme gloed op mijn kaken. De was alleen herinnerde ik mezelf. Er was geen man. geen minnaar. Er was alleen het vuur en de regen die tegen dc vensters sloeg. Ik stond haastig op, het had geen zin om te dromen. Op de wastafel was iets nieuws ver schenen. Het was een kleine ovale spiegel met een laatje eronder, zoals door een man werd gebruikt. Het kon alleen mijn gezicht laten zien. niet de achterkant van mijn haar, noch hoe mijn jurk stond, maar ik kon het ermee doen. Ernaast lag een schrift- blaadje. met een goed, zij het enigs zins geforceerd handschrift, en in een korrekte spelling. Ik dacht dat u wel een spiegel nodig zou hebben. Ik heb een heetwaterkruik in het bed ge daan. Pas op dat u uw tenen niet verbrandt. Morag Macpherson. Ik glimlachte, dankbaar, en vroeg me af wat ik deze eerste uren op Cluain zonder Morag had moeten beginnen. Terwijl ik glimlachte zag ik mijn gezicht in de spiegel. Leek ik Zoveel op William, dat de man die door Mairi Sinclair sir Gavin genoemd was mij herkende? Of had hij die konklu- sie eenvoudig later getrokken? We hadden allebei donker haar en een blanke huid, en onze ogen waren eerder grijs dan blauw. Leken de mijne net zo diep als die van Willi am? Met dezelfde donkere wenkbrau wen? Ik dacht plotseling aan de ogen van mijn grootvader; hadden William en ik van hem dat vreemd-donkere geërfd? Het was merkwaardig, maar ik had er tot dusver nog nooit werke lijk op gelet hoe ik eruit zag; op een of andere manier had ik aangenomen dat het ermee door kon. In Peking kreeg elk jong Europees meisje kom- plimenten, werd knap genoemd, zelfs als ze dat nauwelijks was. Ik was ook knap genoemd, maar ik wist dat dat niet helemaal waar was. Niet knap. Maar William was ongelooflijk knap geweest, en nu zei men dat ik op William leek. Ik zuchtte, en draaide me weg van de spiegel. Wat deed het ertoo? Als ik Cluain verliet om naar het zuiden te gaan op zoek naar een positie dan zou het feit dat ik er knap of mooi uitzag eerder als een nadeel worden be schouwd. Want wie wilde een knappe gouvernante, die rode linten en slip pers droeg? Ik liep naar het raam en in de schemering zag ik lichten van Bal- lochtorra. Het leek vreemd ver weg, ver buiten mijn bereik. Lichten brandden achter talrijke vensters; ze hadden de gordijnen kennelijk nog niet voor de komende nacht gesloten. Ik voelde een verlangen in me opko men naar het licht en de stemmen, en gezelschap. Was er een groot gezin op Ballochtorra, vroeg ik me af? Zaten ze bij elkaar, en praatten ze en lach ten ze? Cluain was zo stil, behalve het geluid van de regen. En toen een of twee turfblokken doorgebrand wa ren en terugvielen op de stookplaats kwam het zachte geluid als een don derslag. (Wordt vervolgd) GRONINGEN VVD-kamerlid dr. K. van Dijk zal zeer waarschijnlijk geen voorzitter kunnen blijven van de pro grammaraad van de Rono. de Regiona le Omroep Noord en Oost. Met zijn verklaring, dat de Rono los moet komen te staan van de NOS heeft Van Dijk zichzelf onmogelijk gemaakt in deze functie. De andere leden van de program maraad nemen hem zijn uitspraak niet in dank af. Geen van betrokken partijen wil op dit moment com mentaar geven, maar volgens onze inlichtingen heeft de Rono-program- maraad een brief gestuurd naar het NOS-bestuur, waarin wordt vastge steld. dat het standpunt van de heer Van Dijk geen weerklank vindt. Aan- fenomen wordt dat Van Dijk zal wor- en gevraagd zijn ontslag te nemen. Hij heeft zichzelf tegenover journalis ten ook in die zin uitgelaten. ADVERTENTIE Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A dam: lichte gramm.muz rep. en ber. <7.25-7.30 V.d voorpag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d dag. 8.23 (SI Spitsuur A'dam - verv 9.15 (Si Geef mt de vijf: verzoekpl.progr. (9.35- 9.40 Waterst.). 10.30 (S) Muz. voor luiste raars. (11.00-11 02 Nws). NOS: 12,15 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Mann- dag rechtstreeks progr.. waarin rep., ln- torv komm., ber., telef. reakties en muz. (18 00-13.11 Nws). 14 25 Schoolradio AVRO: 14.45 Radiojournaal. 14,50 Wegenverkeerslnf 14.55 "t Is historisch - progr. over onder werpen uit de geschiedenis. 15 25 S) Wat deen hij hle'r": klas*, pianoconc. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 18.05 (S> Licht nrk. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Ik verbijid U door praatje. 18.25 (S) Jazz Spectrum, NOS: 19.00 (S) Harmonie en Fanfare in Nederl. en Eur. 19.30 (S) disc., telef. reacties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebreide rep. 22,25 Ultz. v.d. Bond zonder Naam NOS; 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Jazs in.aktle: Intern. Jazz Festival in Loosdrecht 1972. 23,20 Voor een sinaasappel en een dubbelt je, doc. over jeugdgevangenissen. 23.53-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 <S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu- 7.55 Aangestipt: progr.- overz. 8.00 Te Deum laudsmus- Klats. muz. 8.24 Op da man af: evenagellsch comm. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huitvr. 8.45 (S) Plein publiek: maandagmorgen met mensen en muz. om 9 80 Hier en nu. 10.30 Nws en 11.30 Hier en nu. 11.55 Med. 12.00 Strictly country style, .12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.80 Nws. 12.41 Hier en nu. 12.50 Mikroi aandacht v.h. christelijk organlgetleleven. 18.00 (8) Kerk- orgclconc. 13.30 Hier en nu. 13,32 (S) Operafragm 14.05 Schoolradio. 14.30 Hier nu. 14 32 (S) Nederlandse kamermuz li Protest, middagdst. 15.30 Nws. 15.33 Studio 6 mlddnemaanzlno met 16.30 Hier nu. 17.20 Overheidsvoorl.: Suriname Jo naai. Spreker: dr. E.Th Waaldijk. Hit Nws. 17 32 Hier en nu. waarin 17.57 (NO" Hoogoven Schaaktoernooi. p NCRV: 18 00 (S) NCRV Combo Con 18.19 Ultz. v.d. C.P.N. 18.30 Nwi. 1 Toelichting bij het nws. 18.48 (S) Ba stand. 19.00 (S) Filter: jongerenprogr. li Llterama. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverde 20.15 (S) Tenor en piano: klnss. liederen bi cus. 21.45 (S) Klankbeeld over concentra^, kampen. 22,15 (S) Omroep ork klass. mod. muz. 23.00 Theologische etherleerg* 1£ 23.35 IS) Fluit, gitaar en slagwerk: m, muz. 23.55-24.00 Nws. a, HILVERSUM III aa KRO: 7.00 Nws. 7 02 KRO-op-Drle disc 61 kevshow. (3.00, 9.00, 10.00 en 11.00 N*4m 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: KB ,b pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13.03 Rat maar... TROS: 14.00 Nws. 14.03 Van t'ei tot drie op III. 15.00 Nws. 15 03 De H 1 van Gelderen Show. (16 00 Nws.) 17.00 N n 17,03 De Hugo van Gelderen Show - ve incl. do nationalo tip-vijftien. Ü1 NOS: 18.00 Nws. 18 02 Joost de Draak T Show. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 NederlaJ] Non-Stop. 20.00 Nws. 20.02 Radlojourn !r 20.05 Take the 8-traln. 21.00 Nws. 21.02 Negen-uur-show. 22.00 Nws. 22.02 Supercl Dreummachine. 22.55 Med. 23.00 Nws. 2 35-45-78: muz magazine. (24 00 Nws: 0.02- .1! Radiojournaal.) 0.55-1.00 Nws. ie BELGIE 324 m NED. v 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lam kron. 12.15 Licht muz.progr. 12.50 Bult o persoverz. 13.00 Nws. act., weerber. bo toneelagenda. Aansl,: Lichte muz. 1 ]f Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolra (13.00 Nws.) 18.00 Nws en beursber. 1 Licht muz.progr. 17.00 Nws en med. 1 d. Lichte ork.muz. van vroeger. 17.55 W schaal. 18.00 Nws 18 05 V.d. soldaten. 1 Paardesportber. 18 50 Protest godsd i 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken 18.57 LH muz. 19.00 Nws en act. 19 30 Lichte n king.) 21.00 Spllnternws. 21.05 Amust LS IJ TV vandaag Ruwe Handen?.. -■ Alléén helptl 1.SS| Schraal Gezicht? Voorkomt u met l iNCllME C.IEME Amsterdam NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12,00 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19,03 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 De Nederlandse Revo lutie, doe. filmserie 21.10 Speolfllmserie met Aleo Guinness: Een man in een wit pak, speelfilm uit 1951 22.35 Tele-Zct NOS 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Engels - les 13 NEDERLAND II NOS 18,45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO'sToppop 19.30 Tips voor je toekomst NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Frank Sinatra: Een man en zijn muziek (II) 22.00 Televizier Magazine 22.50 Hoogoven Schaak toernooi NOS 23.00 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Act. en muz. 1^'ei Cultureel magazine. 11.30 Gevar liedeW, progr. 12.15 Actueel magazine. 12 40 Int Sersoverz. 12.50-13 20 Wereldsplegel. ournaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrl (13). 18.00 Graf Lueknor. 18.30 Act. 1 ri Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19,28 ei Partrldgc-Fnmllle, 16.59 Progr.overz. W rel 8.20-8.50, 8.55-9.25 Schooltelevisie. 9.30-1 \I\ Sesamstrasse (13). li,00-11.30 en U.45-1 u. Schooltelevisie. 18.00 Nws uit Noordr.-w#JK 18.10 Progr.overz. Aansl.: Julia. 18.40 SVa und Heute. 19.15 v.d. kleutera. 19.25 chenpark- mod. Gcschichten aus einer Si Uienstadt.) 20.00 Journaal en weerber, 2 Panorama. 21.00 Spflprogr. 21.45 Film n- 22.30 Journaal, comm. en weerber. Paardesport. 23.50 Journaal. DUITSLAND II d( J en t< en woorber. 17.35 Showprogr. 18,05 Act. en muz. 18,85 Tekonfilm. I Stadt ohne Sheriff. 19.45 Heutc. 20.13 j tensch. progr. Aansl.: kort Journaal. 2 Der Knmpf auf der Insel, Franse speel uit 1982. 22.40 Journaal, 22.55 Fllit rum. DUITSLAND III NDR 8.20-12.20 en 18.00-16.30 Schoolt! sie. 18.00-18.30 Sesamstrasse (13). 19.00 gem. fur alle Fuhrungskrafte in Wirts< und Verwaltung. 19.30 TV-cursus. ■Journaal en weerber. 20.15 TV-filni. 21 Filmrep. 22.00-22.30 Task Force Police. DUITSLAND III WDR 8.30-8.55 Schooltelevisie. 0.30 Sesamstr* 113). 11.00. 11.45 17.00 en 17.30 Schooltell sie. 18.00 Sesamstrasse <13). 18.30 Talencurf 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Italia*! werkn. 19.15 Prisma v.h. westen. 19.45 8 uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 naai en weerber. 20.15 Eln Herz und a Seele. 21.00 Portrait einer Lady. 21.45 Taf magazln. 22.05 Hcrh. studie- en kurf progr. Hor

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4