Bayern geen eenheid Arsenal dichter bij Liverpool Hans van Helden pleit tevergeefs voor concurrent scorebord+scorebord+score ord+scorebord+scorebord Normale nederlaag tegen agressief Werder Bremen FSC lastig voor Spartak Trnava Ik mij derde b-elftallen handbal waterpolo korfbal rt x rugby trouw kwartet maandag 29 januari 1973 sport t8/k10— Van onze speciale verslaggever BREMEN Er tekende zich geen verbazing op het gezicht van Bayern-trainer Udo Lattek af. Rustig, zonder spoor van emoties, ana lyseerde hij het verloop van het duel tussen zijn formatie en die van Werder Bremen. Zijn uiteenzetting bevatte uiteraard 'als-formules', maar Lattek weigerde zich toen te beroepen op alleen een gebrek aan fortuin. De 1-0 nederlaag waarmee zijn volgelingen werden ge confronteerd was dan ook eerder een normaal verschijnsel dan een toevalstreffer. Ter illustratie twee Bayern-uitspra- ken. die vóór het duel met degradatie kandidaat Werder geregistreerd kon den worden. Lattek: 'Een gelijkspel zal mij tot tevredenheid stemmen'. En Paul Breitner, de linksachter: 'In München dwong Werder ons al tot een uiterste krachtsinspanning. Het werd tenslotte 2-1. Maar die wedstrijd verstrekt een veel reëler beeld van de kracht van Werder dan de stand op de ranglijst doet vermoeden.' Bovenstaande inleiding moet duidelijk maken dat Bayern het tref fen tegen Werder Bremen se rieus benaderde en de afloop derhalve ook niet kan worden afgedaan door het fenomeen 'onderschatting' naar voren te brengen. Bayern München kan het zich ook niet permitteren wel ke competitiewedstrijd ook lichtzinnig te benaderen. De Münchener formatie lijkt zich weliswaar van de concurren tie te distanoieren, maar doet dat nog lang niet zo nadrukkelijk alh Ajax en Feyenoord dat in Nederland plegen te doen. Algemeen veronderstelde oor zaak: de verschillen in de Bundesliga zijn gering; de top is breed. Maar het is ongetwijfeld óók zo. dat Bayern kwetsbaarder dan Ajax is; zich min der eenvoudig van een tegenstander ontdoet en vaak ook paniekerig rea geert als de opponent in staat blijkt druk uit te oefenen. OBJECT Vooral in uitwedstrijden is dat het geval. Eintracht Frankfurt en FC Köln. momenteel toch geen toppers in de Bundesliga, onderkenden dat al eerder en 'gebruikten'. Bayern door een periode 'kommer en ellende' te doorbreken. Want door zijn toonaan gevende positie vormt Bayern voor elke tegenstander een schitterend ob ject om het geschonden imago op te vijzelen en het zelfvertrouwen te ver sterken. Dat gold uiteraard ook voor Werder. dat de laatste weken onthut sende verliezen leed. In punten en in toeschouwers. Werder Bremen, een ploeg waarin zoveel geld-zonder-rende- ment is geinvesteerd dat het de kwali ficatie 'het PSV van West-Duitsland' verdient, trok alle registers open. De ploeg voerde een even simpele als sympathieke strategie: iedereen naar voren én, bij Bayern-balbezit, ieder een in de defensie. Een spelopvatting die alleen effect sorteert als er een meer dan normale werklust opge bracht kan worden en dat gebeur de dan ook. getuige de krampver schijnselen die zich in de slotfase bij Assauer openbaarden. Opmerkelijk was dat Werder zich niet naar Bayern richtte, maar dat Bayern z'n tactiek volkomen op de tegenstan der afstemde. Lattek's volgelingen we ken niet af van de voorgeschreven mandekking en daar werd geen wijzi ging in aangebracht toen bleek dat juist daardoor van een normale ont wikkeling geen sprake was. Bremens weinig gebruikelijke stellimgname im mers dreef een wig in Bayerns gewo ne thema: 4-3-3, aangezien bv. Breit ner, de traditionele linksachter, z'n aangewezen tegenstander Laumen ge hoorzaam volgde geen rekening houdend met het feit. dat Laumen meer achter dan voor te vinden was. MANCO Een onverwachte ontwikkeling dus, die de rust in Bayerns defensie be paald niet bevorderde. Een verdedi ging trouwens, die evenmin sterk ope reerde. Rechtsachter Hansen werd naarmate het duel vorderde volkomen dolgedraaid door de recht-toe-recht- aan buitenspeler Görts en ausputzer Beckenbauer beperkte zich tot het geven van aanwijzingen; ingrijpen bij dreigend gevaar is een actie die Bec kenbauer zéér weinig uitvoert. Bayerns grootste manco schuilt even wel op het middenveld, waar Zobel figureerde, Roth veel ondoelmatige arbeid verzette en Krauthausen volko men faalde. Vooral dat laatste was belangrijk, want daardoor was Bayern op rechts vleugellam. Hansen verliet nooit zijn defensie positie en Krauthausen, de 'valse rechtsbuiten' (naar het idee Steen Olsen), was op die plaats zelden aanspeelbaar. Omdat anderzijds de jonge linksbuiten Hoffman geëlimi neerd werd door Zembski concentreer de Bayerns dreiging zich op het cen trum. Een feit dat door Lattek werd afgedaan met: 'Het is onmoge lijk om naast een spits van wereld klasse als Gerd Müller op te vallen. Krauthausen en Hoffmann zouden in welke andere Bundesliga-vereniging Gerd Müller werd in de strijd tegen Werder Bremen zodanig afgestopt, dat de Duitse topscorer niet aan een doelpunt toekwam. Op de foto ontneemt Kotny hem met een sliding de bal. Doelman Günther Bernard slaat alles geconcentreerd gade. niet misstaan'. Nu was, ook zaterdag weer, Bayerns centrum van de aanval sterk bezet. Uli Hoeness offerde zich. als meest vooruitgeschoven pion, vol komen op voor de anders zeer alerte Müller, die ditmaal echter de kansen die tegenstander Assauer hem inci denteel toestond niet benutte. Bayern forceerde overigens meer dan alleen Müller-kansen, maar de ploeg miste scherpte voor een eindschot. Lattek: 'We probeerden te voetballen, via combinaties tot scoren te komen. Bre men was veel agressiever, maakte meer gebruik van de fysieke mogelijk heden en dat was van doorslaggeven de betekenis voor de uitslag. Want ook in het strafschopgebied reageerde de ploeg veel feller'. Hasebrink bracht dat vlak na de her vatting tot uitdrukking; toen hij Bre mens stormlopen honoreerde met een loepzuivere schuiver: 1-0. Aan dat doelpunt ging een grove blunder van de Bayern-defensie vooraf. Görts flit ste andermaal op links langs de ver bijsterde Hansen en vond Hasebrink in vrije positie in het strafschopge bied. Lattek later: 'Dat mag uiteraard niet gebeuren. In de omgeving van Hasebrink bevonden zich drie verdedi gers, maar niemand greep in. Onbe grijpelijk, maar helaas waar'. Bayern zocht uiteindelijk krampachtig het offensief. Lattek dirigeerde Kraut hausen. de meest zwakke schakel, naar de reservebank, Hoffmann naar de rechtsbuitenplaats en plantte inval ler Dürnberger op links. De dreiging van de vleugels nam daardoor inder daad toe, maar Bayern profiteerde er niet van. In een helse slotfase zocht men vergeefs naar een kansrijke posi tie van Gerd Müller, maar die was er niet. Niettemin werd elke voorzet in de trechter, waar international Höttges het hoogste woord voerde, gestuurd. Vreemd genoeg veranderde ook Europa's voetballer van het jaar, Franz Beckenbauer, die tactiek niet. LONDEN (ANP) De leidende clubs in de Engelse eerste divisie hebben het zaterdag zwaar te verduren gehad. Leider Liverpool verloor de uit-wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers met 21, hetgeen de eer ste nederlaag na tien wedstrijden be tekende. Runner-up Arsenal leek van deze misstap niet te zullen profiteren. Even na rust stonden de Londenaren op eigen veld tegen Newcastle United met 20 achter. Een hevig offensief leverde alsnog een gelijkspel (22) op. waardoor de achterstand op het leidende Liverpool werd gehalveerd: 40 tegen 41 punten. Daarbij moet worden aangetekend dat Arsenal een wedstrijd meer heeft gespeeld. Leeds nestelde zich één punt achter Arsenal op de derde plaats door een overwin ning met 10 op het met gedradatie bedreigde Stoke City. Bij deze ont moeting werd Stoke's verdediger Mike Pejic van het veld gestuurd, omdat hij bij dood spel doelman David Har vey aanviel. Het winnende doelpunt werd met een kopbal gescoord door Allan Clarke in de 58ste minuut. Liverpool geraakte tegen Wolver hampton al na tien minuten in moei lijkheden toen international Emelyn Hughes de bal in eigen doel depo neerde. Kevin Keegan .Hughes' colle ga in het nationale elftal, zorgde zeven minuten later voor de gelijkma ker. Twaalf minuten voor tijd echter kwam Wolverhampton opnieuw en ditmaal definitief voor door een doelpunt van John Richards. Arsenal wachtte tot de 71ste minuut eer het wat terugdeed tegen de doel punten van Jim Smith en Malcolm MacDonald, die Newcastle een voor sprong van 20 bezorgden. Ray Ken nedy maakte 21 en international Alan Ball scoorde negen minuten voor tijd de gelijkmaker. Manchester United, dat enige miljoe nen besteedde aan spelersaankopen, geraakte iets verder uit de gevaarlijke zone door in de uit-wedstrijd tegen Coventry City gelijk te spelen: 11. Nieuwe aanwinst Jim Holton maakte het openingsdoelpunt. Alderson zorg de voor het antwoord. Manchester United staat nu gelijk met Crystal Palace en Birmingham City en een punt voor op hekkesluiter West Bromwich Albion. Eerste divisie: Arsenal-Newcastle United 2-2, Coventry City-Manchester United 1-1, Crystal Palace-Tottenham Hotspur 0-0, Derby County-West Bromwich Albion 2-0. Everton-Leicester 0-1, Ipéwich Town South ampton 2-2. Leeds Unitcd-Stoke City 1-0, Manchester Citv-Biriningham City 1-0. Shef field United-Norwich City 2-0, West Ham United-Chelsea 3-1, Wolverhampton Wande rers-Liverpool 2-1. Stand aan de kop: l Liverpool 41. 2. Arsenal 40, 3 Leeds Utd 39. 4. Ipswich 36. 5. Derby County 32. BELGIë Standard Luik en Anderlecht hebben op de achttiende zondag van de Belgi sche competitie weer een punt ver speeld. Club Brugge had aan een doelpunt, van Henk Houwaart, genoeg voor winst op Royal Antwerp FC. Racing White had in de Brusselse derby weinig medelijden met Crossing (36) en kwam daardoor in punten totaal gelijk en dank zij het doelsaldo zelfs voorbij Standard Luik. Het ging gisteren niet best met An derlecht. In het Astridpark was de Brusselse ploeg nauwelijks sterker dan Lierse SK, dat zonder Vermeyen, Goelen. Dreesen en Struyt speelde. Club Brugge had het fortuin aan zijn zijde in de aantrekkelijke wedstrijd tegen Antwerp. In Deurne speelden beide elftallen aanvallend voetbal en Antwerp kwam met deze speelwijze wat beter uit de voeten dan de lijst aanvoerders. Naarmate de strijd vor derde werd Brugge meer in het nauw gebracht, maar vijf minuten voor het einde zorgde Henk Houwaart bij een uitval voor de overwinning van Brug ge. St. Truiden en Standard zijn in een slechte wedstrijd nauwelijks aan voet bal toegekomen. Na het openingsdoel punt van John voor Standard maakte Riedl gelijk. Thissen kreeg een offi ciële waarschuwing. FC Luik-Beerschot 1—0, Beringen-FC Meche- len 12. Anderlecht-Lierse 00. Antwerpen- Club Brugge 01. Sint Truiden-Standard 1 1. Cercle Brugge-Union 30. Racing White- Crossing 30. Berchem-Diest 21. Stand aan de kop na 18 wedstrijden: 1. Club Brugge 28. 2. Standard, Racing White. 24. 4. Anderlecht cn FC Mechelen 22. SCHOTLAND Aberdeen-Hearts 31. Airdrie-Celtic 21. Dumbarton-St. Johnstone 11. Dundee Utd- Motherwell 1—2. East Fife-Falkirk 1—2. Hibernian-Dundee 11. Kilmarnock-Arbroath 20. Morton-Rangers i—2. Partick Thistle- Ayr Utd 1—2. Stand aan de kop: 1. Rangers 35 (uit 23). 2. Celtic 32 1201 3 Hibernian 31 (21). 4. Dundee Utd 27 (22). SPANJE Burgos-Zaragoza 30. Granada-Coruna 2—0, Barcelona-Valencia 00. Las Palmas-Betis 2—0, Gijon-Real Madrid 10: Castellon- Espanol 20. Celta-Atletico Bilbao 10, Malaga-Real Sociedad 30. Atletico Madrid- Oviedo 21. Stand aan de kop na 19 wedstrijden: 1. Barcelona 28. 2. Atletico Madrid 27, 3. Espanol 24, 4. Real Madrid 23, 5. Malaga 22. PORTUGAL Barreirense-Guimaraes 11 Boavista- Lcixous 11, Coimbra-Atletico 10, Spor- ting-Bcnfica 12, Belenenses-Farense 0—0. Setubal-Uniao de Tornar 11, Porto-Cuf 1 1, Beira-Mar-Montijeo 11. Stand aan de kop na 20 wedstrijden- 1. Benfica 40, 2. Belenenses 30. 3. Sporting 24. 4. Boavista en Setubal 23. ITALIC Atalanla-Cagliari 0—0, Fiorentina-Sampdoria 2—0, Inter-Lazio 11 Juventus-Bologna 2 0. Lancrossi-Torino 10, Palermo-AC Milan 01. Verona-Roma 10. Ternana-Napels 0 Hij posteerde zich op het middenveld en probeerde voortdurend via één- twee's te penetreren in een gebied waar geen ruimte was. Natuurlijk, Bayern bevat veel kwali teit. Maar de kracht van de ploeg wordt gevormd door de capaciteiten van de internationals Breitner, Bec kenbauer, Müller, Hoeness en doel man Sepp Maier. De overigen, ook West-Duitslands voorstopper Schwar- zenbeck richten zich naar de vedetten. Zonder dat er sprake is van een vloeiende eenheid, voor zover je een conclusie mag trekken na een wed strijd als Werder Bremen-Bayern München. Toch is het juist dat onder linge begrip, dat Lattek zorgen baart als hij zich de confrontatie met Ajax herinnert. Hij: 'Ajax is uitgebalan ceerd. Als daar iemand de ruimte insprint zonder ook werkelijk gepasst te worden, wordt dat als iets nor maals ervaren. Er is immers een ope ning voor een ander geschapen. Zover is Bayern beslist nog niiet. Die ver bluffende eenvoud, die de patronen van Ajax kenmerken, kan deze ploeg niet opbrengen'. Werder Bremen-Bayern München 1-0, VfB Stuttgart-MSV Duisburg 3-4, Eintracht Braunschweig-Kickers Offenbach 2-2, FC Schalke '04-1. FC Kaiserslautern 2-2, Rot Weiss Oberhausen-le FC Köln 2-2. Borussia Mönchcngladbach-Hamburger SV 6-1 Stand aan de kop. 1. Bayern München 29. 2. Fortuna Dusseldorf 27. 3. FC Köln 24. 4. XÏSV Duisburg 23. 5. Wuppertaler SV 22. JOHN LINSE SITTARD Fortuna SC ontmoette in Sittard de Tsjechische kampioen Spartak Trnava, een van de laatste acht deelnemers in het toernooi, om de Europa Cup I. De Tsjechen verke ren momenteel in een trainingskamp in Zeist. Na een boeiend voetbalduel werd het 1—1, waarmee Spartak in Sittard goed wegkwam. Fortuna nam vooral voor de rust het heft in han den door felle en technisch goede aanvallen. Reeds in de zesde minuut kwamen de Limburgers op 10 door Blotenberg die kundig een pass van Erkens benutte. Horvats maakte in de 66ste minuut voor de Tsjechen gelijk. Er waren 4000 toeschouwers. Scheids rechter Van Gemert leidde het duel. De damesveldloop leverde een Ne derlands succes op. De Helmondse Annie van de Kerkhof (HAC) nam bij de start de leiding en stond die niet meer af. Zij legde 2200 meter af in 8 minuten en 2,4 seconden. Achter haar finishten respectievelijk de Spaansen Beien Azpeizia en Carmen Valero. voel Van onze speciale verslaggever GRENOBLE De diskwalifica tie van tSen Stensen maakte ten slotte voor de titel geen verschil. Toen de Noorse stayer anderhal ve ronde voor het einde van zijn tienduizend meterrace tegen Harm Kuipers opnieuw de bui tenbaan nam in plaats van naar de binnenbaan te glijden was Go ran Claeson al zeker van zijn Europese titel. Stensen kon het verschil van bijna 26 seconden met de Zweed onmogelijk meer goedmaken en had nog 'slechts' op het zilver af kunnen gaan. Sten Stensen maakte in Grenoble dezelfde fout, die Jan Bols in 1971 tijdens het Europese kampi oenschap in Heerenveen uit de strijd hield. Stensens verkeerde wissel leidde ondanks een pro test en een grove fout van de wisselwachter tot diskwalfica- tie. De Noorse hoofdscheids- rechter Aage Kwaaien: 'Stensen heeft niet gewisseld. In het regle ment staat dat de rijder dit steeds dient te doen. Regel is regel'. En Henny Roos, de vice- voorzitter van de ISU, en de man die in Heerenveen de beslissing nam in de zaak-Bols: 'Die wissel- wachter maakte een fout. Hij gaf niets aan, stond wat te slapen. Maar het reglement vermeldt niets over wisselwachters. Wel over rijders. Dit is de enige juis te beslissing.' De diskwalificatie van Stensen bracht het Nederlandse vijftal nog hoger in het eindklassement. Want Jappie van Dijk won, na zijn ritzege op de vijfduizend meter (in een rechtstreeks duel klopte hij in een door Pfrommer uitste kend gecoachte race Stensen fraai door in de laatste ronden vlak op schema rijdend zijn achterstand goed te maken: 'Ik dank die zege aan Pfrommer', zegt Van Dijk), ook de eerste plaats op de tien duizend meter. En Hans van Helden en Harm Kuipers, die nu tweede en derde in het eindklassement werden achter Claeson: 'Wij voelen ons derde en vierde. Je kunt zo ie mand toch niet wegcijferen. Hij was gewoon sterker'. Hans van Helden trachtte de diskwalificatie van Stensen zelfs nog ongedaan te maken. In de ruimten onder de hoofdtribune vroeg hij Kwaa ien zijn beslissing te herroepen. 'Ik wil op deze manier geen tweede zijn. Ik voel mij derde'. Kwaaien echter: 'De beslissing is genomen'. Hans van Helden later: 'Ik ben zelf ook eens gediskwalificeerd. Ik weet hoet rot je je dan voelt. Je hebt er een jaar voor getraind en door zo een kleine, nog niet helemaal aan jezelf te wijten fout is dat jaar training weg. Men zegt wel eens 'sport is hard' maar zo hard hoeft voor mij nu ook weer niet'. En Leen Pfronner, de Nederlandse trainer-coach: 'Bij deze beslissing is ongetwijfeld aan Heerenveen gedacht. Mede daarom vind ik het triest. Hier is een sportieve prestatie geleverd en die wordt door een simpele 'rule is rule' ongedaan ge maakt. Voor Sten Stensen be tekende de diskwalificatie het einde .van een toch al niet zo best verlopen toernooi. Met uit zondering juist van de tiendui zend meter (met de extra buiten bocht mee kwam hij toch tot verreweg de snelste tijd: 15.26.22 tegen de tweede tijd van Van Dijk (15.32.12) stelde zijn optre den teleur. Göran Claeson de laatste Zweed die een Europese titel voor hem veroverde was Sigge Ericcson in 1955 in Falun is dit seizoen ge groeid. Vorig jaar eindigde hij zo wel in Davos als in Oslo tijdens de Europese en wereldkampioen schappen nog duidelijk achter Stensen. Kees Broekman, voor het tweede jaar de trainer van de Zweedse ploeg: 'Göran heeft duidelijk naar dit seizoen toegeleefd. Vorig jaar had hij een minder seizoen. Niet alleen zijn we toen later begon nen, de groep was ook te groot en de motivatie bij Claeson minder. Nu zag hij duidelijk zijn kans. Hij had ook minder rompslomp. Vorig jaar was hij juist getrouwd, had hij een huis gekocht en dat alles is niet bevorderlijk voor de pres taties. Claesons bedoelingen voor dit sei zoen werden op 2 en 3 januari tijdens de Nieuwjaarswedstrijden in Oslo voor de eerste keer duide lijk. Claeson won die strijd en pakte Sten Stensen in rechtstreek se duels. 'Die overwinningen heb ben mij het nodige zelfvertrouwen gegeven. Stensen is er wellicht door aangeslagen geraakt.' Claeson bleef goede prestaties leveren. In El Inzeil en Cortina d'Ampezzo ze- ooi gevierde hij en nadat hij op woensdag Zweeds kampioen was I geworden, reed hij vorige week ikee vrijdag en zaterdag in Davos met speels gemak achter Stensen en Van Helden naar de derde plaats. Claeson: 'Ik was pas in Davos aan gekomen. Het was geen serieuze test meer. Maar ik voelde dat ïkjHe ook zonder me helemaal te geven j dl gemakkelijk met Stensen mee kon nde komen.' |est Göran Claeson sloeg dit weekein- iger de op de 1500 meter zijn beslis- Ie sende slag. Hij won niet alleen die afstand, maar bleef Stensen ruim twee seconden voor. Claeson: 'Toen kon het bijna niet meer fout gaan, al is Stensen op de tien-^„,® duizend meter gevaarlijk'. Enjiioy Kees Broekman: 'De winst die Gö- bj"w ran op de 1500 meter pakte was|nai, meer dan verwacht. De lO.OOOpeid meter hebben we, hoewel er irtr het eerste paar moest worden ge- start, wat verdedigend gereden', in Göran Claeson is de vlaggèdrager ged van de verder niet zo op de voor-, g< grond tredende Zweedse ploeg. Broekman: 'Höglin en ook Sandler zijn weggevallen. Sandler heeft het nog wel geprobeerd, maar red de het niet meer. Hij is gestopt. Tussen Claeson en de rest gaapt een groot gat. Fransson en Jo hansson komen echter langzaam ook bij. Ik ben tevreden over deze jongeren'. Om de continuïteit te waarborgen wordt in Zweden ook een soort liga gesticht, waarvan schaatslief hebbers aandelen van honderd kronen kunnen kopen. Dat geld komt op de een of andere manier de rijders ten goede. Desnoods om geen moeilijkheden met de amateurregels te krijgen als loon derving of als studiebeurs'. ;ti r de pic dui md ALMA ATA De 21-jarige Loedmil- la Savroelina heeft dit weekeinde voor een verrassing gezorgd door in Alma Ata de Russische nationale schaatstitel bij de dames te veroveren. Zij kwam tot een puntentotaal van 183.449 punten met de volgende pres taties: 45.05 seconden op de 500 me ter, 1.28.62 op de 1000 meter, de 1500 meter in 2.17.21 en de 3000 meter in 4.50.12. Het wereldrecord staat met 182.805 punten op naam van Atje Keulen-Deelstra. Ljoedmilla Savroeli na slaagde er in de oud-Europese en wereldkampioene Nina Statkevitsj, die 183.584 punten had, voor te blijven. De rijdster uit Leningrad won wel de drie kilometer in 4.49.56 maar dat niet voldoende om het verlies op 1000 meter (1.29.76) goed te mak d Tatjana Sjelekova bezette de de positie in het eindklassement 184.567 punten. Zij zegevierde op °n 1000 meter in 1.28.52 voor Savroel'^J en oud-wereldkampioene Lasma K niste, die 1.29.32 liet afdrukken. Ki niste legde met 184.758 punten op vierde plaats in de slotrangschikk"- beslag. Medewereldrecordhouder Lasse Efskind er tijdens sprintwedstrijden in Oppdal in geslaagd op zijn specialiteit, de nieter, verder te reiken dan de gedi derde plaats in 40,5 seconden. Zijn lar. noten Per Björang en Ole Iversen bl^aari hem voor. E wis is adc EERSTE KLASSE Dordrecht-Twente af TWEEDE KLASSE A Heerenv -Graafsch Groningen-PEC zwolle Veend.-G A Eagles 2—2 04 B Wagening.-Volewljc 1—0 amateurvoetbal DERDE KLASSE WEST I A: AFC 34-SCR 1—1 C: DWS-BPC al 2—3 VIERDE KLASSE A: Kolping B-KSVV Alcm.Vlct.-Meerv.3 ft2 B WW-MFC BKC-Grasshoppers Succes-Ilpendam al 0—0 C: DSOV-KIC (37,5 mil 3—1 D: KVV-USVU 3—1 E SN'A-Watergr.meer ASV Arsenal-Sranang ar 2—0 F RKDFS-DVAV 3—1 G Donar-Zebra's APWC-Graveland 0—0 1—2 H MSV 19-BVC FMS-Zelst 1—3 O—l WEST II TWEEDE KLASSE A: Texas-Bl.Zwart 1—1 B: EBOH-CKC 1—0 DERDE KLASSE A: Delft-Quick h VCS-DOCOS 0—0 1—1 B: RKWIK-HBS 1—1 C: VEP-RFC ONA-Velo ADS-UNIO afg 0—0 1—0 D Emma-Gravend. 1—0 VIERDE KLASSE A: UDO-VVSB 0—2 B: Cromvl.-Kranenb. BMT-Flamo's 1—0 3—2 C: Schiedam-Toneg. F.Speed-Wippoldcr 2—1 2—2 D: Delfia-Hoorn Stolw.-Ooievaars Schiebr.-RKSVM GDA-Verdenburg 2—2 2—3 0—0 afg. E: Lekkcrk.-DONK RKNSV-BGC Flor. 4—6 3—1 F: Hardinxv.-Noord. afg. G DJS-SSW DCL-DEH 1—2 0—5 H: DOK-DBGC afg. 28 JAN. NOORD A: VVK-Achllles Zwaagwestelnde-GRC 1—2 0—0 B: Hoogez.-Titan Neptuma-Erlca MOVV-Appinged. 3—1 1—2 DERDE KLASSE A: Wolvega-LSC 3—1 RES-Harlingen Gronltas-GOMOS Groninger B-Roden Wilper B-Actief Helpm -Gruno Rolder Boys-FVV WFO-Forward Bedum-Zuidlaren VIERDE KLASSE CABAnnapar. Stiens-Walden GAVC-Akkrum Vollenh.-Steenw.B Rultenp -Z horn GVB-Marum Wnrffum-Niekerk Nw Roden-Adorp F: Amhoina-SPW Oietcn-TEVV Buinerv -Wilderv. G: Westcrw.-ASVB Scheemda-Meeden NOVO-ZNC PJC-BATO TWEEDE KLASSE OOST A Achlll -AZC RKHVV-WAVV 3—1 1—2 3—1 3—1 0—2 afg. Borne-De Tukkers ZutphDavenir (41 DCS-Gendnngen DVC'26-Silvolde Dieren-W Rheden D: Germania-J.Kracht VIERDE KLASSE PJ-Glanerb. (35 mil DSVD-Berghuizen BWO-Roombeek B: Wilh sch.-Wierden Enter-Holten NEO-Nijverdal (31.5 m PAX-Reunie Terborg-Zelhem VVG'25-RKZVC F: Excels.-Spero G: Br.Orden-Juvcnr. KCVN-Albatross Beekb.-Loenermark H: Hcino-RODA TWEEDE KLASSE ZUID I B N'OAD-Middelb. DERDE KLASSE A: Mlerlo-SBC Nuenen-Heeze B: B.Gcel-OSC "45 C Alliance-Waspik D: N'oorm.-Hontcnisse RCS-Meto MOC'17-Cluzona VIERDE KLASSE 2—0 2—3 4—2 1—1 3—0 0—0 0—0 2—2 B: Bekkcrv.-RKMVC C: Rood W.-Deurne St.hout V.-Liessel Gemert-Mifano (46 mil II: Vorn B-Zecl.Sp. Steen-Zeelandia Biervliet-Clinge ZUID II TWEEDE KLASSE A: Laura-Gulpen B: Boxmeer-RIOS '31 DERDE KLASSE A. Sp.cluh-Maurils Hulsberg-Llndenh. C: Altw.helde-GVCG VIERDE KLASSE A: Schinnen-WlllemI RKHSV-Biesland RKSVG-Vilt B: Bekkerv -RKMVC RKTSV-RKHBS RKSVG-Vilt D: Mariarade-Ria Stadbroek-DVO Hoensbrock-Sittard E: Stekker B-Armada 1—1 RKSW-PSV'35 0—0 0—2 G: Bicslo-Roggel 2—3 II: RKGFC-America 2—2 0—1 Achates-Wittcnh. 1—3 2—0 0—0 BEKER TWEEDE RONDE 3—0 WEST I 0—1 EVC-SC Spirit 4—1 Spartaan-Bcvcrw. 3—0 2—0 VIOS W-VSV 1—0 1—0 DCG-ZFC 3—1 af JOS-Limmen 3—3 Bl.Wit-Egmondia 5—0 TDW Ccntrum-WFC 1—2 DTS-Volewijckcrs 1—3 TOB-Zaanlandia 2—3 Aalsmeer-RKAVIC 4—2 0—0 NFC-Meteoor 2—2 Hoofddorp-Hoogl. 2—1 TOG-DCO 1—0 4—0 KDO-Pancratlos afg. 4—2 Vcspucci-Laren 2—2 BFC-WMS 1—0 1—0 KBV-HMS 1—2 2—2 Baarn-DVOS DEC-Ultrajcctum 2—0 al Madjoe-DEV 4—0 De Meer-Utr.Boys afg. 21 JSV-VVY 2—3 3—3 DWSV-Minerva 3—0 DOS'01-CDN 2—0 1—2 WEST II 3—1 CVV-LFC 1—1 al Rijpw Hcrmus DVS 2—5 Concordia-RVC 2—3 1—5 Musschen-Alblass. afg. 1—3 DHZ-Lenlg en Sn. 1—2 af TOGB-Coal 2—3 Spart "20-Croosw. 3—1 2—3 Celeritas-Westerkw. afg. af Leonidas-ESDO 0—1 Rijswijk-GDS 2—1 3—0 HOV-Martlnit 1—1 af ASW-Transvalla gest 3—2 ESTO-EDS 0—0 Hillegom-Dubbeld. 0—1 VlOS-Gr.Willem 11 afg. ASC-Quick Steps afg. af Hillecersb.-ODS 2—1 1—0 Naaldwijk-Ursus 3—2 NOORD Heiliger!.-Oldem. Noordst.-Rood Geel Dronrijp-Froomb Valtherm.-Bellingw. GVAV Rap.-Emm.o. OOST Hengclo-Rigtersbl. Zweef-Premiere Vosta-Hector Esca-Go Ehead VVO-Kampen VI. en Kr.-Zwolle Vaassen-Be Quick Grol-AD'69 - Hert.Hendr.-Longa DVV-Dierense B Etten L.-SDOUC EDS-Eibergen Varsseveld-WVC BVC'12-Treffers Angeren-Uchta Eldendia-Ede Dio'30-llatert ZUID I Brcskens-Axel DFS-Vosmeer Hansw.B.-Grensw. UVV40-Boeimeer Bladella-Bergeijk Gest. B.-Brabaiitia Thoda-Tongelre Vooruit-Tivoli Eli-Mulo OJC:Sehijndel Concordia-ODC ZUID II Heerlen Sp.-SCG EHC-Klimmania St. Pi eter-RVU Hopel-Treebeck lleilust-Rimburg Mecrssen-Havantia Vvlen-De Leeuw Swift'3S-Spartal8 Eijsden-Ceasar SV Berg'68-Hcer afg. 3—2 0—2 2—0 3—1 3—2 1—1 2—1 2—0 2—0 1—3 2—1 3—1 afg. 4—2 4—3 3—2 0—1 zaterdagvoctbal INHAALPROGRAMMA EERSTE KLASSE B: ACV-Harkem.B 2—1 WVF-GVW 1—3 TWEEDE KLASSE B: DOSC-HBSS 2—0 DERDE KLASSE WEST I A Zwaluwen-Kennem< afg. Flora B-Wartburgla afg. B: NSC-Veluwse B 2—6 WEST II B- Gr.Lindt-Zwervers 0—1 DERDE KLASSE INHAALPROGRAMMA NOORD A: Workum-Bolsw. 2—0 Heeg-Heerenv.B afg. B: Holw.-Poolst. afg. DERDE KLASSE INHAALPROGRAMMA ZUID I A: NOAD 32-Rilland. 0—2 DERDE KLASSE OOST B: SVVN-CSV 0—0 VIERDE KLAS WEST I A: J. Here.-BI.wit af B: Brandw.-Purm.st. af ASC-DZS af C: Montf. SSVU af DCG-Hicrden af WEST II C: Wieldr.-Hilleg.b. af D: GJS-ASH 1—0 NOORD A: IJVC-Woudsend af Zeerobben-CVVO B: Vlboa-Suameer 4—2 OKVC-'t Fean af C: Omland-Potetos af CVVB-Wagenb. Boys af OOST ZUID A: Wilhelm-Veen B: Wissenk.-Yerseke Chrisl-BWR VGK-WN BEKERVOETBAL derde ronde Marken-HCSC Woudenberg-RCL Amstelv.-AMVJ Vit-Spakenb. IJsselmeerv.-VRC ZCFC-Huizen DVS-Sparta N VVOG-DESTO PSZ-Koz.Boys Volend.-TSB Schoonh-^ermand. SHO-Heinenoord Zw.Wit-Maasdljk PPSC-JAC Heerj.dam-RVVH Or.Wit-Rozenb. Nw. Lekkerl-Q Boys Melissant-SV'35 Exc.M-Loosduinen 's Grav.SV-Vlaar Ileracl-BSVV Be Quick-SCN Delfstrah-ONS II.veld-Eems Boys Klazienav-Drenth. Broekster B-Bl.Wit GriJpsk-FC Meppel WHC-SVZW SKV-Elburger Sp. DOS'37-Apeld. DESZ-Sp.Genem. Sportl-Go Ahead Bennekom-Wilh.SSS VIOS-DETO PSV-Lunt. Kloetinge-WHS tweede ronde Kap-Wolph.dijk Krabbend-PTT Br. 2—0 1—0 3—1 1—2 1—0 1—1 0—1 1—0 0—1 2—5 10—12 14—7 6—10 8—9 HOOFDKLASSE Quintus-Hellas Niloc-DVO Walcheren-Attila Swift R-Zeeburg EERSTE KLASSE A: Volew.-Zeeb.II (27-1 6—5 AVA-VenK Gr. (27-1) 8—7 Olympia H-DES'57 .5—7 WWV-Deventer 7—5 B: Verburch-Velo 1212 Forehoite-Sittard. 69 Athene-PSV 7—5 Schuuters-Beatrix 9—6 HOOFDKLASSE Ritmeester-Zweml.Hon HZPC-Nercus AZPC-Neptunus DZV-Dc Meeuwen ZIAN Vit.-AZC Alph. Ncplunus A-HZC Robb EERSTE KLASSE Zijl LGB-UZSC SVH-DJK HPC-BZPC BZRB-GZC ZCG-SVH PSV-Het Y HOOFDKLASSE A: LutO-HKV Eibern.-Wordt Kw. Danaiden-Swift Zuiden-AKC B: Nic.-DKOD K.Zaand.-Westerkw. Rohda-Blauw Wit Pams-Archipel OVERGANGSKLASSE A: Advendo-DOS Asko-Rigtersbl. Sparta-Stanfries Oost Arnh.-Naas B: R.Roest-Eindh. Rust Roest-PKC ZKC-Eindhoven PSV-Deetos Rapiditas-Deto C: Gr.Geel-A.Weerb, Pernix-ZKV Samos-BEP Vic.Orientis-DEVD Fortuna-KVS Algemene-Terkv. Spangen-Ready Die Haghe-O.Huls OVi rki b isei 2fe 1 I t eti urg lur. de J e om elij Ins1 lljl i bel JS POULE A: Haagse-Delfse St. Utr.Stud.-Hilversum Lcidse Stud.-AAC THOR-Groningen Gool-NFC B: Eindh.-Haagse II Afcent-AAC II Leidse Stud.II-Werve Utrecht-Hilversum II 3.2 ölj de inn

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10