Vele drempels - ook van Minerva - blijken te hoog 4f2 't Spant geeft Leimuiden ongekende mogelijkheden oningwetbouw in ïazerswoude komt iu weer op gang SS Agenda voor Leiden Gezellig fonduen voor halve prijs Fondue Améxicaine Gemeentebestuur Alphen Klas verkende bezorgd over wegenplan Kort nieuws uit de regio Hl'- Avery Products in Sassenheim blijft Uitnodiging: Eethuisje "de Munnikhof" Marktberichten 2 - ROUW/KWARTET ZATERDAG 27 JANUARI 1973 REGIO L3 )e schrijnende Leidse sociale problematiek ,EIDEN De opzet was groots, het doel goed, maar de avond ging toch aardig de mist in. Op de stu- lentensociëteit Minerva bolwerk van de wat conservatiever ingestelde student werd zowaar een loor twee jaarclubs belegde avond over Leiden gehouden en dan met name over de schrijnende proble- nen op vele gebieden van sociale aard. Een unicum in dit milieu. belangstelling van studentenzijde ras echter miniem. Verder was de rempel van Minerva voor 'gewone' lensen weer zo hoog, dat er ook van ie kant geen grote toeloop was.'En et is zo nodig. Wat door de verschil- ende aanwezigen naar voren werd ofjebracht weten heel veel mensen nog liet. En dan is het zo teleurstellend ;eft Is ze er niet zijn. Gelukkig wordt er oor de studentenverenigingen tegen- oordig bij de kennismakingstijden september wel aandacht besteed an het thema Leiden, maar dan nog el op een tamelijk vrijblijvende ma- De sfeer van paternalistisch zijn ulp bedrijven (de term 'arbeidertjes elpen' viel gisteravond terecht) Dg niet uit te roeien. U kent het duw el, de Sinterklaasfeestjes voor de •me kinderen van de WSL vroeger, le hebben nog wat tijd nodig om aar vanaf te komen, oor de goede verstaander was er Dererigens heel wat behartigingswaar- vagjgs te horen. Gerard Kamphuis, di- ege- «cteur van de Stichting Welzijnsraad t Iseiden en inleider: 'Als je de Derde be- wil Wereld wilt ontdekken, hoef je hele maal niet zo ver weg te gaan. Dat is geen kwestie van geografie, maar van situatie. En die situatie in Leiden dekt die term. Leiden is in last, Leiden is een rampgebied'. Indicaties genoeg: het tekort van 12 miljoen, de erbarmelijke woningtoestanden enz. enz. En aangezien in deze maatschap pij de mate van opleiding en inkomen bepalend is voor de kansen niet alleen van een individu, maar ook van een stad staat het er met Leiden slecht voor. De bekende vi cieuze cirkel: slechte woontoestanden, slecht onderwijs, slecht beroep, slecht inkomen, en dat idem dito voor de kinderen. Voor velen is er (nog) geen uitweg. De witte jas Na de inleiding van Kamphuis kon men zich opsplitsen in vijf groepjes: samenlevingsopbouw, geestelijke ge zondheidszorg, huren en wonen, jeugd- en jongerenbeleid en financiën. Uw verslaggever woonde de discussies ^hijnenburcht'i'laan afgesloten, maar geen speelstraat. AZERSWOUDE In het afgelopen ar zijn in Hazerswoude géén wo- ngwetwoningen gereed gekomen. Er erden wél 2 premiekoopwoningen en woningen in de vrije sector ge luwd. Dit zei burgemeester J. ten euvelhof tijdens de nieuwjaarsrede: een florissante cijfers'. was dan ook blij te kunnen ededelen, dat op 5 februari de eer- paal zal worden geslagen voor de woningwetwoningen in Hazerswou- •Zuid. In Hazerswoude hoopt men it spoedig de verklaring van geen zwaar voor de 35 premie-woningen n Gedeputeerde Staten zal afkomen, irgemeester Ten Heuvelhof heeft in tdekte termen een aanval gericht op ïtievoerders'. 'Het behoort tegen- oordig, naar het schijnt, tot het irmale gebruik om, wanneer er iets Drdt voorgesteld, bezwaren te ma- i. Men gooit het dan in de publici- it, soms terwijl het gesprek nog aan gang is. Dit werkt vertragend op normaal bestuur. burgemeester verwacht dat spoe- *de benoeming afkomt van een uwe postcommandant in het dorp. irgemeester en wethouders hebben geruime tijd een ontwerp-hinder- itvergunning gereed voor Fasson iderland N.V. et college van Benthuizen heeft vo- jaar bepaalde publikaties gedaan er de wenselijkheid van gemeente- ke herindelingen', aldus de burge- eester. 'Wij hebben ons toen bereid rklaard aan een gesprek in een mmissie deel te-nemen. Een uitno- ging tot een dergelijk gesprek heb- n wij nóóit ontvangen. Ik zou wil- 1 zeggen: laat een goed bestuurbare meente van onze omvang buiten uw scussies. Onze raad heeft geen be- lefte aan initiatieven op dit punt!' inaf vrijdagmorgen is het gedeelte n de Rhynenburchlaan. tussen Von- llaan en Rijndijk aan beide zijden bij in de groep geestelijke gezond heidszorg, met als 'deskundigen' Frits Kleinhaus van Release en de klinisch psycholoog dr. Menges. Ze waren het opvallend grondig met el kaar eens, al kwamen ze uit twee totaal verschillende 'sferen'. Een type rende ontwikkeling op het terrein van de geestelijke gezondheidszorg. Relea se, volgens Kleinhaus ontstaan uit de situatie dat mensen hun vriendjes de verdoemenis zagen ingaan', en Men ges, afgedaald 'van mijn academische hoogte naar concrete gebieden van hulpverlening'. Beiden waren van me ning dat in Leiden en overal elders we moeten afkomen van de traditione le relatie hulpvrager-hulpverlener en van het deskundigheidsaureool van de laatste, de witte jas enzo. Vele drem pels blijken te hoog. En de nood neemt enorm toe. De 'alternatieve' hulpverlening is de laatste jaren dan ook geweldig op gang gekomen. De telefoondienst blijkt broodnodig. De traditionele instanties hadden de mo gelijkheid niet meer om daar iets aan te doen, het werkte gewoon niet meer. Daarbij zijn er in Leiden maar liefst vier instellingen voor maat schappelijk werk, waarvan twee alleen met een bestuur! En ook de universi teit heeft het er lelijk bij laten lig gen Gelukkig is dit hele terrein enorm in beweging. Release, ontstaan uit een 'tegencultuur', op basis van een scherpe ideologie, blijkt steeds meer menen te kunnen helpen, maar dan in de zin van de mensen hun eigen problemen te laten oplossen, en niet meer een kant en klare oplos sing aan te bieedn. Menges: 'De non-rpofessionele hulp verlening moet uitgebouwd worden, we moeten de hulpverlening terug brengen naar de basis, het buurtni- veau'. Het individu, in krottenwijken evengoed als in de 'vervreemdende' Merenwijk, tobt met eenzaamheids- en relatieproblemen. Een van de oorza ken daarvan is het verdwijnen van wat in Twente de 'nabuurschap' ge noemd wordt. Er is geen gevoel meer ergens bij te horen, in een gemeen schap te leven. Diabolo voor aller verkeer, behalve voor (brom)fietsen, afgesloten. Het ligt niet in de bedoeling, dat de Rhynen- burcherlaan te zijner tijd 'speelstraat' voor de jeugd wordt.' Ook wanneer de reconstructie van de Rijndijk, tussen Gemeneweg en Bruggestraat, is gerea liseerd, blijft de Rhynenburcherlaan op bovengenoemd gedeelte voor snel verkeer gesloten. Het bestuur van het hoogheemraad schap Rijnland heeft goedkeuring ver strekt aan het beschikbaar stellen van 3.3 miljoen gulden voor de bouw van een zuiveringsinstallatie in Ha- zerswoude-dorp. Van de 35 premiekoopwoningen, voor de bouw waarvan G.S. nog een verkla ring van geen bezwaar moeten afge ven, zijn de gegedigden nagenoeg be kend. Achttien ingezetenen, die zo'n huis in Zuid gaan betrekken, laten een woning achter, die minder dan j 200 huur per maand doet. De zeven tien andere worden betrokken door verloofde stellen, nu woonachtig in Hazerswoude. De verkeersborden aan de noord- en zuidzijde van de Lindelaan worden dezer dagen verplaatst. SGP-er L. J. Matze kreeg de publika- tie van de gegevens betreffende de burgerlijke stand in de Hazet-koerier er niet door. De heer B. C. Poot neemt de plaats in de raad in van de overleden ARP- fractieleider O. Matze. Sportwethouder P. A. Th. v. d. Werf liet zich er niet over uit, wat priori teit heeft: bouw van een sporthal of uitbreiding van sportvelden in de ge meente. W1 zal na een onderzoek van de bodemgesteldheid een rapport ver schijnen. Aan de hand daarvan zal duidelijk worden, of de gesteldheid van de grond bij Rhynenburch-oost, achter de spoorlijn en op het sport park zeer uiteenloopt. Aan het exterieur behoeft weinig meer gedaan te worden. En juist in Leiden is de situatie zo urgent, want in tegenstelling tot de normale pyramidale bevolkingsop bouw hebben we hier een soort diabo lo: een grote toplaag (de Universi teit), een zeer smalle middenmoot, en een enorme onderlaag. 'Als de Uni versiteit weg zou gaan, zouden we min of meer een verpauperde stad overhouden', aldus Menges. Oplossin gen? 'Je maatschappij-kritisch opstel len, van hulpverlening welzijnsverle- ning maken, het onderscheid lichame- lijke-geestelijke gezondheidszorg af schaffen omdat het gaat om de mens in zijn situatie', aldus Kleinhaus. Ge lukkig gebeurt er steeds meer in die richting. Zo kan b.v. de Welzijnsraad in Leiden, als ze goed gaat functione ren, prioriteiten gaan opstellen ten opzichte van bepaalde voorzieningen. Maar zolang de Universiteit met geld verslindende lustrumplannen als een wereldklok en andere onzin komt, zijn we er nog lang niet. In het forum daarna met maar liefst twaalf mensen achter de tafel, kwamen nog diverse aspecten naar voren. Helaas te rommelig en te frag mentarisch om de problematiek wer kelijk duidelijk naar voren te halen. Een uitgebreide discussie over het wel of niet lage IQ van de Leidse bevolking, en de betrouwbaarheid van de test als zodanig, nam veel tijd in beslag. De beste opmerking in dat verband was wel dat het niet gaat om getalletjes, maar om het feit dat de aanwezige capaciteiten tot ontwikke ling moeten kunnen komen, dat daar voor de structurele voorwaarden ge schapen moeten worden. En wat daar voor nudig is, ach iedereen kan het zo mooi opnoemen: meer financiën voor de gemeente, betere woningen, beter onderwijs etc. Het blijft vechten voor verbetering, en het aantal vechters groeit. Maar van de studenten zal de grootste bijdrage tenminste aan donderdagavond af te meten wel niet komen. Jan Hoekema SASSENHEIM Avery Product Eu rope N.V., een onderneming die zich belast met de produktie van hand- etiketteerapparaten, aan de Mercurius- straat. gaat niet verdwijnen. De pro- duktiehal zal met 500 m2 worden uit gebreid door overneming van het naastgelegen pand, nu in gebruik bij Machinehandel Houtslra. De overplaatsing van Hodtstra. sedert '67 te Sassenheim gevestigd, levert geen problemen op. Het personeel, deels uit Sassenheim en omgeving, gaat geheel mee. LEIMUIDEN Op de vette klei achter het nieuwe kraamcentrum aan de Acacilaan nadert het ge meenschapscentrum 't Spant zijn voltooiing. Eind maart hoopt men deze schitterende aanwinst voor de gemeente Leimuiden en Rijn- saterwoude in gebruik te nemen. Medio april wordt de hal dan of ficieel door een functioaris van CRM geopend. De dertig bij dertig meter grote hal zal dan voor alle mogelijke doelein den kunnen worden gebruikt. De heer J. J. van der Meer, lid van de bouw commissie: 'Dit gebouw.geeft Leimui den en omgeving ongekende mogelijk heden. Ook tijdens het toeristensei zoen zal er nuttig gebruik van kun nen worden gemaakt'. Rond de sportruimte, waaraan de laat ste hand wordt gelegd, staat in de hal een U-vormig gebouw waarin o.a. toi letten en vergaderruimten zijn onder gebracht. Een oppervlak van dertien bij tweeëntwintig meter blijft over om sport te beoefenen. De rest wordt benut door vergaderruimte, een grote bar met foyer, acht kleedkamers, twee lerarenruimten. zes toiletten en een keuken. Deze lokaliteiten hebben gezellige doorkijkjes naar een ruime galerij. Onder het door zeven spanten gedra gen dak bevindt zich een terras, waar Binnen in is men al bezig met de vloer. o.a. ruim tweehonderd vierkante me ter ruimte is voor toeschouwers van toneelstukken. zanguitvoeringen, sport- en andere evenementen. Tevens komt daar een hobbyruimte en kan de foyer bij de bar worden uitgebreid naar boven. Beeldende kunstenaars kunnen op het terras boven de bar in de toekomst hun werk tentoonstellen, want een flink stuk zal worden benut als expositieruimte. Aan de achter kant van de hal is geen zaal gebouwd, die zal worden gebruikt als muziek school. Deze ruimte, die ook zal wor den gebruikt door zangkoren, is dub bel geïsoleerd zodat men geen last heeft van geluiden uit de hal. Het hele complex kost zeven ton. T 'J ALPHEN De gemeenteraad verga dert woensdag 31 januari om 19.30 uur. De agenda vermeldt o.a.: het aangaan van een rechtsgeding ter ont ruiming van de opslagplaats aan de Zeilmakerstraat; huisvesting jongeren groep 'Madonna' van de Stichting Jeugdhaven in het pand Prins Hen drikstraat 1; voorbereidingsbesluit voor een gebied ten oosten van de Saffierstraat; vaststelling voorberei- dingsbesluiten voor terreinen aan de Ridderbuurt en de Jongkindt Conick- straat; voorbereidingsbesluit ten be hoeve van de realisering van het winkelcentrum in het city-plan ge bied; vaststelling bestemmingsplan 'De Burcht 1972'; aankoop grond aan de Willem de Zwijgerlaan van de woningbouwvereniging 'Alphensch Be lang'; verhuur van twee lokalen in 'Het Kasteel' ten behoeve van het jeugd- en sociaal-cultureel werk; over name van in dat gebouw aanwezige goederen van de Confessionele Vere niging 'Oudshoorn' en van de Gerefor meerd Kerk van Alphen-Noord; rui ling van panden Van Mandersloos- traat 8 tot en met 30 tegen een perceel industrieterrein aan de Be- drijfsweg; verkoop bouwgrond aan de Planetensingel; verkoop van een per ceeltje openbaar groen in Ridderveld; verkoop bouwgrond aan Lupinesingel, het Aïdaplein, Pinksterbloemweg, ten zuiden van de Pinksterbloemweg en ten oosten van de Boterbloemweg aan Eurowoningen N.V. te Rotterdam: verlenen van medewerking voor het plaatsen van hekwerken bij kleuter school 'De kleine basis'b:eschikbaar stellen van een lokaal in 'Het Kasteel' ten behoeve van de R.K. kleuterschool 'De Startsleutel'beschikbaarstelling van lokalen in het schoolgebouw aan de Preludeweg; vaststellen van het aantal uren vakonderwijs aan de openbare scholen voor lager onder wijs; vaststellen van het bedrag per leerling voor het buitengewoon lager onderwijs; voorstel inzake de bouw van een gymnastieklokaal aan het Marsdiep; beschikbaarstellen van een krediet voor de restauratie van de korenmolen 'De Eendracht'; het toe kennen van een startsubsidie aan de Stichting Peuterspeelzalen voor de op richting van een derde peuterspeel zaal; wijziging van de 'Verordening halvedagsluiting voor winkels'; herbe noeming van de heren L. J. van Vliet en W. Th. Herr als leden van het bestuur van de Stichting tot exploita tie van het Dorpshuis te Aarlander- veen. de vierde van de Prinses Beatrixschool te LeWen, verdeeld over 7 groepen, Lei den historisch verkend. Elke groep bezocht een historisch gebouw. Onder leiding van de begeleidende moeder moesten de kinderen informatiemate riaal verzamelen zodat alle groepen, op school verenigd, veel gegevens over 'Leiden vroeger en nu' hadden vergaard. Op school werden de gege vens door leerlingen en moeders uit gewerkt, waarna de gezamenlijke stof verwerkt werd in een klassikale les. ZATERDAG 27 JANUARI Rijnl L c Oegstgeest- 8 15 uur K on n opvoering van 'Wie is er bane voor Virginia Woolf?' Morsweg 114: 2 tot 5 30 uur schaaksociëteit voor Jongelui vanaf 15 jaar. MAANDAG 29JANUAR1 Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad. Stadhuis, kamer 3. 2.30 tot 4 30 uur: spree kuur ambtenaar alg. burgerlijk pensioen fonds. Zaal Clos en Leembruggen. Derde Binncn- vestgr. 3. 2 uur Ver. Huisvrouwen. Shehera- zade. DINSDAG 30 JANUARI Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraad Museum Oudheden. 8 uur: dr. G. J. Verwers over 'De opgravingen te Haps en de Ijzer tijd in Zuid-Nederland' Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten Hooigracht 38, 7.30 tot 8.30 uur spreekuur huisvesting werkende jongeren. Arbeidsbureau Herengracht, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur spreekuur sociale raadsvrouw. Lakenhal, 8 uur: ver. Oud-Leiden. R. Spruit over de Leidse hofjes WOENSDAG 31 JANUARI Stadhuis. 2 en 7 30 uur- gemeenteraad Dijkstraat 2a. 10 en 11 u spreekuur soc. raadsvrouw- Stadhuis. 4 30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 1 FEBRUARI Stadhuis. 2 en 7 30 uur: gemeenteraad Gehoorzaal. 8.15 uur Residentie-orkest, m m v Howard en Frances Karp piano's. Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw VRIJDAG 2 FEBRUARI (ADVERTENTIE) Persant Snoepweg, Leiderdorp Maak kennis met het sfeervolle AC-Eethuisje en die heel aparte charme van een gezellige fondue maaltijd. Uw kinderen zullen fonduen een feest vinden. Neem ze ook eens mee. De specialiteiten van het AC-Eethuisje - de vleesfondues - zijn de trots ven onze chef-kok. Keuken geopend van zondag t'm donderdagavond tot 9. vrijdag- en zaterdagavond tot 10 uur. Speciaal voor de dinsdag- en woensdagavond. Een compositie van biokjes biefstuk, lever en varkenshaas. Geserveerd met drie fijne sausjes, pommes frites en gemengde salade. Normale prijs 9.25. Op dinsdag- ei woensdagavond ver en varkenshaas. In Albert's Corner Restaurant Leiderdorp aan de Rijksweg Amsterdam-Rotterdam, afslag Hoogmade. Telefoon: 01710 - 3 00 66. Het is mogelijk telefonisch een tafel te reserveren. Nieuwe Rijn 19. 8 uur: Friese vereniging Gehoorzaal. 8 uur uitvoering politiemuziek Rapenburg 24. 22 uur: Jazz-zolder Hot House. Kees Hazevoet plano en klarinet, Chris Wanders altsax en tenorsax. Martin van Duinhoven drums. ZATERDAG 3 FEBRUARI OEGSTGEEST: Rijnlands Lyceum. 8.15 uur Mlel Cools, m.m.v. Peggy en Donald en bassist Andrë van lersel. Morsweg 114. 2 tot 5.30 uur: Jeugd-schaakso- ciëteit. vanaf 15 Jaar. TENTOONSTELLINGEN Kabinet Gaper, Joh. de Wittstraat 40: expo sitie handgeweven wandtapijten van Inez Wendt, van 26 jan. tot 22 febr.. open dlnsd. tot en met zat. van 2 tot 5.30 uur. dond. bovendien van tot uur nam., en na tel afspraak APOTYEKEN LEIDEN TOT 2 FEBRUARI Apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooi gracht 48, en apotheek Oegstgeest WERELDWINKEL OEGSTGEEST Elke zaterdag in de hal van het Gemeente centrum. Lijtweg 9. van 11 tot 3 uur EXPOSITIES Sted. Museum Dc Lakenhal: tot 28-1. 'De structuristen'. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Grocnoordhal: Iedere vrijdag van 04.00-14.00 u. veemarkt. FILMS IN LEIDEN TOT 1 FEBRUARI Camera: 'TheCrimson Parade' 14 Jr. elke avond 1» en 21.15 uur en vr. ma di en do 14 30 Kindermatinee: 'Asterix en de Helden' a l zo 14 en 16.15 cn za en wo 14 30. Nachtv. 'Morgan, a suitable case for treat ment' 18 ir. vr. za 23.30 uur. Luxor: 'In Uc tanden van Dracula' 18 Jr. Dag. 14.30. 19 cn 21 15 uur, bovendien op zondag extra 16.45 uur. Studio: The Hospital' 18 jr. Aanvangstijden zie Luxor. Lldo: 'Bij de beesten af' a l. aanvangstijden zie Luxor. Trianon: Geen Paniek'. 14 Jr. Aanvangstij den zie Luxor. REX: 'Autonummer(t)e)'. 18 jr.. dag. 2.30. 7.00. 9.15 uur: zo. 2.15. 4.30. 7.00. 9.15 uur. Nachtfilm: 'Erotiek in de Moulin Rouge'. 18 jr. vrij. en zat. 11.30 uur. N. Verhoeven overleden LEIDEN De heer N. Verhoeven, die vele jaren deel heeft uitgemaakt van de huishoudelijke dienst van het Leidse stadhuis en als zodanig bij zeer vele huwelijksvoltrekkingen te genwoordig is geweest, is op 70-jarige leeftijd overleden. Maandagmiddag om 2 uur wordt in de Groene Kerk te Oegstgeest een rouwdienst gehouden, waarnü-op de begraafplaats daar de teraardebestelling plaats heeft. SASSENHEIM De jaarlijkse uitvoe ring van het Chr. Meisjeskoor Lente klokjes zal plaats hebben in de Geref. kerk aan de Julianalaan op dinsdag 6 februari. Aanvang 7.30 u. De afdelin gen A, B en C zullen afzonderlijk optreden. Muzikale medewerking ver lenen Ada v.d. Bent, piano; Hester van Vliet, hobo; Aria Rietveld, slag werk en Hanny Moerkerken, klarinet. SASSENHEIM Zaterdag 27 januari houdt de jeugdsociëteit 'de Stormbal' ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de staat Israël een Israël- avond. KOUDEKERK De leden van de afdeling Koudekerk-Hazerswoude van de Bond van Plattelandsvrouwen hiel den hun jaarvergadering in het 'Voor hof in Koudekerk. Penningmeesteres- se mevr. J. M. Bruinhout-Bahnert kon een gunstig saldo melden. Mevr. C. H. Jonker-Kuiper, mevr. N. Klerk-Kwa- kernaak en mevr. A. M. Knoop-Pen- niirg, werden bestuurslid. Bij de dis cussie over samenwerking met andere vrouwenverenigingen besloot men be paalde avonden, akties of excursies samen te gaan doen. KOUDEKERK Het is de bedoeling zeer binnenkort op de pas verbouwde zolder van het gemeentehuis een ten toonstelling te houden over de ge schiedenis van Koudekerk aan den Rijn. Het gemeentebestuur zou het zeer op prijs stellen voorwerpen of geschriften die met de geschiedenis van Koudekerk te maken hebben voor deze tentoonstelling te mogen gebrui ken. Hiervoor kan men contact opne men met de heer W. P. van Gent. ambtenaar gemeentesecretarie. KOUDEKERK Daar er klachten bij het gemeentebestuur waren binnen gekomen dat er in de Lagewaard te hard werd gereden, heeft de gemeente verkeersborden geplaatst voor een maximum snelheid van 30 km. VOORHOUT Op zondag 28 januari om 3 uur zal de operettevereniging 'Zonnestraal' een uitvoering geven in het parochiehuis. Uitgevoerd wordt 'De bruiloft van de kabouterkoning'. NIEUWKOOP Wegens vertrek naar Eindhovén hoopt ds. R. J. A. Hanenburg op zondag 4 februari af scheid van gereformeerd Nieuwkoop- Noorden te nemen. Op zondag 18 februari volgt de intrede in zijn nieu we gemeente. Zijn voorganger ds. Bos man. nu verbonden aan de W. v.d. Berghstichting te Noordwijk, hoopt hem daar te bevestigen. LISSE Op 31 januari wordt in Lisse geen grof vuil opgehaald. BUITENKAAG Als de dorpsraad zijn zin krijgt zal Buitenkaag met ingang van de nieuwe dienstregeling van Maarse en Kroon, een bushalte krijgen bij de pont over de Ringvaart. De dorpsraad heeft hierom verzocht en bij de busonderneming staat men welwillend tegenover dit verzoek. Het betreft hier de lijndienst Amsterdam- Leiden v.v. De halte bij de Kagerbrug op rijksweg 44 zou dan kunnen ver vallen. NIEUWVENNEP Gisteren werd de heer T. Boogaard tachtig jaar. Zoals wij al eerder schreven geeft deze hoogbejaarde Nieuw-Venneper nog steeds (sinds ruim vijftig jaar gele den) les op de Gereformeerde zon dagsschool. In verband met dit laatste wordt de heer Boogaard zondagmid dag in 'De Rank' gehuMd'gd. Er zal clan ook een reünie van oud-leerlin- ?re^V,LIjn' Het begint om 2 uur. VOORSCHOTEN De jeugddienst in de Geref. kerk begint niet om 17 00 maar om 19.00 uur. HAZERSWOUDE Het aantal inwo ners bedroeg op 1 januari 1973; 9657. Hiervan 1912 mannen en 4745 vrou wen. Op 1 januari 1972 bedroeg het inwonertal 9610. ALPHEN Burgemeester cn wet houders stellen de raad voor een krediet van 100.000 te voteren voor restauratie van de korenmolen 'De Eendracht'. ALPHEN Het bestuur van de Stichting Peuterspeelzalen heeft de raad om een startsubsidie gevraagd voor het stichten van een derde peu terspeelzaal. Deze zal worden onderge bracht in het onlangs door de ge meente aangekochte gebouwtje van de padvindersgroep 'David Livingstone*, aan de Nieuwe Sloot. De speelzaal zal vijf ochtenden en vier middagen per week zijn geopend. B. en W. stellen voor een subsidie van 4000 te ver strekken. ALPHEN Voor de bouw van 72 meergezinshuizen en 66 meergezins- huizen met een kantoorlaag in de premiehuursector, alsmede 85 eenge zinswoningen in de premiekoopsector, wil Eurowoningen van de gemeente drie percelen bouwgrond kopen, gele gen ten oosten en ten westen van de President Kennedylaan en ten zuiden van de Lupinesingel. Er is overeen stemming bereikt over een prijs van 2.638.000. KATWIJK In het raadsverslag is een klein zetfoutje geslopen. De prijs per kubieke meter drinkwater te Voorschoten is niet 1 cent maar 91 cent. HILLEGOM In een schrijven heeft het bestuur van de wijkraad zich tot de bewoners van 'Meer en Dorp 3' gericht of het enige zin heeft met zijn werk door te gaan. De formulieren kunnen tot en met dinsdag 30 januari worden ingeleverd. ROELOFARENSVEEN. 24 januari Bloemen veiling. Anjers Rose, Rood. Keefer, Arthur. Alice. G.J. Sim. Le Reve. Schocking. Lena. Espe- rence 28-39. idem Charmeur 59. Rozen Gar- nette 32-36. Belinda 50-58. Carina 43-44, Sonla 74-78. Forsythiatakken 50-70 p.st. Chrysanten Jaarrond 195-290, Freesia's 115- 385. Anemonen 68-74, Narcissen 90-130, Tul pen Lustige Witwe. Preludium. Cassim. Ralph, v.d. Eerden, Wintergold, Hoanghn. Topscore, Copland. Blenda. 145-175, Apel- Ralph, v.d. Eerden, Wintergold, Hoanglio. Topscore, Copland. Blenda. 145-175, Apel doorn, Prominence. Mickey Mouse. Madam Spoor 150-210. Paul Richter. Coriolan. Snow Star. Olga 155-185. Karei Doorman 225-275, Krelage. Pink Trophy. Tommy. Levant 140- 155. Golden Apeldoorn. Apricot Beautv 220- 235. Demeter 225-250 per bos KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 januari Groenteveiling: waspeen A I 390-540, A II 260-540, B I 480-820. B II 310-320. C I 610- 770, C II 570-710, boerenkool 60-68, prei 17- 30. spruiten 37. groene kool 23, uien 970- 1120. knolselderij 23-47, rode kool 24-30. Aanvoer waspeen 238.000 kg. LEIDEN 26 Jan. Groente- en Fruitveiling. Andijvie 115-138, kroten gekookt 70, boeren kool 72-83. rode kool 24-27. groene kool 27- 28. prei 66-69, spruiten A 67-74, B 60-78, champions 180-205. uien 39-44. witlof 85-31, komkommers A 111, sla A 25-37. B 17-21, selderij 7-26.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3