log geen huurders oor kantoorkolos an Delflandplein Vraagtekens rond gedenksteen Jacob, Willem en Thijs Maris Piet Veenstra brengt weense sonatenavond Unieke documentatie Delftse kunstenaars Schaatsbanen voor Ommoord Actie voor behoud van supermarkt Mr. James tekende portrettengalerij voor Woerden Nieuw station in mei gereed rtugaal kan lang wachten mrgemeester uli start bouw parkeergarage Pensiontehuis 'Ambassador' Benoeming bij politie Acad. examens 14 febr. Open Delftse antiekdief voor de rechtbank Plaatopname in Singelkerk De parkeergarage wordt op het gearceerde gedeelte gebouwd, begrensd door Nijhofflaan, A. van der Leeuwlaan en Troelstralaan. Rechts een gedeelte van het winkelcentrum 'In de Hoven'. Links onder aan en gedeelte van het parkeerdak van Albert Heijn. ZOETERMEER De actie van bewo ners van de wijk Palenstein tegen het verdwijnen -an de zelfbedieningszaak van de heer Boonekamp (ten gunste van de Spar) heeft grote vormen aangenomen. Het actiecomité heeft reeds 600 handtekeningen vóór de heer Boonekamp verzameld. Het comi té heeft deze handtekeningen verge zeld van een brief gestuurd aan de eigenaar van het toekomstige winkel centrum, het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. In de brief wordt ge protesteerd tegen de voorgenomen vestiging van de Spar in het nieuwe centrum, die op enkele honderden meters al een andere zaak heeft. 'De keuzevrijheid van de consument is hiermee beknot', aldus het comité. Bovendien zou de levensvatbaarheid van het nieuwe centrum in gevaar gebracht worden. Volgens de wijkbe woners heeft de heer Boonekamp recht op een vestiging in de wijk, omdat hij al sinds 1967 de wijkbewo ners vaak onder moeilijke omstan digheden naar tevredenheid heeft bediend. Volgens het comité heeft de Spar reeds een jaar geleden een ge heime toezegging gekregen. DELFT Uniek kan de documenta tiemap Delftse kunstenaars Stedelijk Museum 'Het Prinsenhof' worden ge noemd die dezer dagen is uitgege ven. Deze documentatie is ontstaan bij de inventarisatie-tentoonstelling van Delftse beroepskunstenaars die nog tot en met 4 februari a.s. in museum 'Het Prinsenhof' en zijn nieuwe dependance 'Dq Volle Maan' in Delft wordt gehouden. Als crite rium voor 'Delfts' is aangenomen dat de kunstenaar in Delft moet wonen, werken of dat hij bij een Delftse kunstenaarsvereniging aan gesloten moet zijn. Het criterium voor 'beroepskunste naar' is aan de deelnemers zelf over gelaten. Als leidraad gold het met een beroepsmatige intentie maken van het kunstwerk. Er is niet gese- DELFT Zondag 28 januari heeft om 12 uur een eucumenische kerk- dienste plaats in de Waalse kerk bij het Prinsenhof. Deze viering zal in het teken staan van de doop. Iedereen is welkom. lecleerd. Veel werk bij de totstand koming van de documentatie is ver richt door de heren Galis en Van der Wees van de begeleidingscom missie, het Groninger Museum, het bureau culturele zaken van de afd. welzijn, het personeel van 'Het Prinsenhof' en drukkerij Brouwer in Delft. De documentatie vermeldt de namen, adressen, biografieën, tentoonstellin gen, publicaties en opdrachten van in totaal 76 kunstenaars. De bekend ste hierbij is Jan J. Schoonhoven van wie 'Het Prinsenhof' onlangs een linoleumcompositie getiteld 'Le- da en de zwaan' heeft gekocht. In de documentatie die kan worden aangevuld zijn foto's van de kunstenaars en van hun meest ka rakteristieke werk opgenomen. DEN HAAG Het adres van de Vereniging Hospitaalkerkschip 'De Hoop' is thans: Vissershavenweg 21, Scheveningen. Tel. 070-549657, postgi- rorek. 50375. Het vorige adres was het Damrak 62a in Amsterdam. WOERDEN Oud-burgemeester mr. dr. K. F. O. James van Gouda heeft op verzoek van de regio Midden-Hol land de nu zeshonderd jaar oude stad Woerden aan een bijzonder geschenk geholpen: portrettekeningen van de oud-burgemeesters W. Schalij, jhr. mr. C. W. Stern, H. G. van Kempen en H. H. C. Vos. De heer James, 73 jaar, woont sedert zijn pensionering in Amerongen en daar heeft hij alle tijd en gelegen heid, zich te wijden aan een heel opmerkelijke kant van zijn leven: de historie en het portrettekenen. Portretten van oud-burgemeesters van zijn hand vindt men in het Goudse stadhuis, in de provinciehuizen van Zuid-Holland en Utrecht hangen door hem getekende portretten van oud commissarissen der koningin en in de Haagse parlementsgebouwen zijn tien tallen oud-ministers en oud-Kamer voorzitters aanwezig, ook al door de heer James getekend. Burgemeester mr. P. van Dijke van Gouda, die voorzitter is van Midden- Holland, droeg het geschenk over aan het Woerdense stadsbestuur. De heer James had ook nog gezorgd voor een 'extraatje': een portret van de tegenwoordige burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny. Maar de heer Ter Haar Romeny wen ste onder geen voorwaarde dat dit in de Woerdense raadszaal werd opge hangen. Hij beschouwt zich nog lang niet toe aan 'bijzetting' in de portret tengalerij BARENDRECHT De bouw van een nieuw station voor de Ned. Spoorwe gen verloopt uitermate vlot. Naar ver wacht zal reeds in mei van dit jaar het nieuwe station in gebruik geno men kunnen worden. Op dat tijdstip zal ook de aanleg en de inrichting van het voorplein vol tooid zijn. De bewoners van de Stati onsweg, voor wat betreft het gedeelte tussen de Gebroken Meeldijk en het zwembad 't Keerpunt' zijn inmiddels uitgenodigd voor een bijeenkomst op 1 februari in het gemeentehuis waar zij de nodige informatie zullen krij gen over het station. Spreekuur bejaarden in Bolnes RIDDERKERK In het pas geopen de bejaardencentrum 'Noordhave' te Bolnes-Zuid houdt de Stichting Wel zijnszorg Bejaarden wekelijks spreek uur voor alle 65-plussers wonend in het complex zowel als daar buiten. Het spreekuur wordt om toerbeurt bezet door maatschappelijk werkster mevrouw A. M. H. van Zwienen-de Zeeuw en mej. M. A. den Boogcrt. De beide dames zijn elke dinsdagmid dag van halfvier tot halfvijf te berei ken. De spreekkamer is te vinden op de derde verdieping van 'Noordhave'. Daarmee zijn de bijeenkomsten in het Jeugdhavengebouw vervallen. UGAAL Alle fractiewoord- s hebben de commissaris van ingin in Zuid-Holland, mr. M. duidelijk gemaakt dat de te benoemen burgemeester een m iemand zal moeten zijn met lestuurservaring en grote flexi- Deze accenten werden gelegd •and met de voortdurende be- ke problematiek in Poortugaal. rderheid pleitte voor een soci- ■Hie burgemeester. De heer J. H. lont (soc.) wil een functionaris zondere eigenschappen, die be- voor het behoud van de zelf heid van het dorp Poortugaal ten. i de pressiegroep Meeuwen- ilmplaat herinnerde de heer L. ïther aan de drie mogelijkhe- e er voor Poortugaal liggen: digheid van het dorp, samen- met Hoogvliet tot een nieuwe te of samenvoeging met Rhoon nieuwe gemeente. Hij vroeg nand met bestuurstechnische iten en grote stuwingskracht, ot zich aan bij de politieke ir van de vorige spreker. r r C. Kievit (lib. drong aan op r dere kandidaat met ruime be- r rearing, iemand die zich reali- r Poortugaal op wachtgeld te r gesteld. Hij had geen behoefte i jonge burgemeester die Poor- t slechts als springplank zal ge- Een PvdA-burgemeester ligt I. gelet op de 35 pet. zetelbezet- or de PvdA in de raad, niet hand. De heer Kievit geeft de tr aan capaciteit boven politie- retelling hiermee zei de heer sen (conf.) liever een man te met duidelijke politieke over- die echter boven de partijen wil staan. Rijksen ziet geen lede door de tegenstellingen in d, in een burgemeester die de atie wiil hanteren. lelijk zei geen behoefte te heb- ta het verdedigen van factoren j ontwikkeling van Poortugaal H'erleden hebben begeleid. Naar toening kan Poortugaal niet op een burgemeester tot het dat de bestuurlijke regeling is TK ff/KW,ARTET ZATERDAG 27 JANUARI 1973 T Van de in aanbouw zijnde kantoorkolos van liet Rotterdamse bouwbedrijf Van der Vorm an bet Delflandplein is nog geen vierkante meter verhuurd. Wel hebben zich al enkele gega- i uit Delft en daarbuiten opgegeven. moment is men bezig aan de erdieping. De kolos krijgt in !3 lagen en een hoogte van 77 Slechts het gebouw voor Elek- ïiek van de Technische Hoge- zal de kantoorpaal in hoogte voorjaar van 1974 wordt het opgeleverd. De totale ver- •e bruto-oppervlakte is 18.000 meter. De toekomstige i zullen hun ruimten zelf indelen. Zonodig kunnen er nden in gemetseld worden of iruik worden gemaakt van ver- ire muren. De huurprijs is nog finitief vastgesteld. ntoorgebouw is door Van der l.V. zelf ontworpen. De gevele- !n zijn van uitgewassen grint- De entree komt aan de zijde winkelcentrum 'In de Hoven', er een tearoom. Eerst was er van dat supermarkt Vendet de grond zou huren, maar daar- ;rd afgezien. In de onderste mt een portiersloge. Vier snel- zullen de kantoormensen verdiepingen transporteren. auto's irojekt is ook de bouw van een garage op het nog braakliggen- sin begrensd door de Martinus laan, Aart van der Leeuwlaan I. Troelstralaan opgenomen. In temmingsplan voor dit gebied vastgesteld. In juli gaat de >aal de grond in. In een beslo- rgadering van de commissie tadsontwikkeling is dit plan keergarage krijgt vier verdie- met een capaciteit voor 850 De parkeerplaatsen zijn hoofd- bestemd voor de autobezitters Ie kantoorpaal komen te wer- et is niet uitgesloten dat ook een parkeerplaats kunnen hu- in der Vorm N.V. neemt zelf .oitatie in handen. Het betreft ste parkeergarage voor Delft. )ekend zijn er ook enkele ge il het toekomstige winkelgebied Veste'. hof gevelelementen van de par age zullen uit sierbeton be- )e bouwkosten bedragen rond ïiljoen. De kantoorpaal kost iljoen. Op dit moment ontwik- 1 der Vorm, welke bouwmaat- in Voorhof ook hoge flats in sector heeft gebouwd plannen 'anthof. Bij de gemeente is aangevraagd in dit nieuwe el, waar in totaal vijfduizend en moeten worden gebouwd. De kantoorpaal aan het Delflandplein krijgt 23 lagen. Elke twaalf werkdagen komt weer een verdieping klaar. Rechts de flats van Poptahof, links de Papsouwselaan. REGIO K37 DEN HAAG Vijftig jaar geleden werd boven een poortje van een hofje aan de Lombardstraat een gedenksteen onthuld met de door Jac. van Looij geschreven tekst: Jacob Maris, Willem en Thijs 't Eerst Licht zagen in dit Huijs Groot van Hart en klaar van Hand Schilder-Dichters van 't Lage Land J. M. 25 aug.: 1837 M. M. 17 aug. 1839 W. M. 18 feb. 1844. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat dit opschrift onjuistheden bevat. Alleen Willem Maris werd namelijk in de Lange Lombardstraat 26 (oude nummering) geboren. Zijn beide broers zagen het levenslicht in het huis aan de Zuijlingstraat 13, waarin hun ouders de eerste jaren van hun hu welijk woonden. De huidige plaats van de gedenksteen is bovendien fout, omdat de oude huisjes aan de Lange Lombardstraat in 1932 werden afge- broken om plaats te maken voor het patronaatsgebouw van de St. Willi- brodusparochie, naast welk gebouw zich een poortje bevindt, waarboven de steen toen werd aangebracht. ROTTERDAM Als de gemeente raad het desbetreffende voorstel van b. en w. aanvaardt en als het daarna in staat is. de hindernissen van GS en binnenlandse zaken waarin immers de laatste tijd Alle Rotterdamse sport en recreatieplannen blijven steken! te passeren kan Ommoord een rol- schaatsbaan annex ijsbaan krijgen met lichtmasten en van alles. Bovendien wil de gemeente de hele toestand 'Jeugdland-Buiten' in het Zuiderpark kopen. Daarom hebben vertegenwoordigers van de omliggen de wijken gevraagd. Verder omvat het voorstel een aantal openbare speelplaatsen, die ih de stra tenplannen moeten worden ingepast. Kosten voor dit alles: bijna een half miljoen gulden. ROTTERDAM De hoofdinspecteur» F. de Weger, J. v. d. Vos en J. A. Blaauw zijn met ingang van 1 februa ri benoemd tot commissaris van poli tie, hoofdambtenaar 3e klasse. De heer De Weger begon zijn loopbaan bij de Rotterdamse politie in 1938 als administrateur. In 1941 volgde hij de opleiding tot inspecteur om in 1969 bevorderd te worden tot hoofdinspec teur. De laatste jaren deed hij dienst bij de rivierpolitie. De heer J. v. d. Vos was 23 jaar toen hij als adjunct-inspecteur in 1948 in dienst trad. Op 1 augustus 1970 volg de zijn benoeming tot hoofdinspec teur. Hij leidde de laatste jaren het bureau Personeelszaken. In 1950 begon de heer J. A. Blaauw als agent zijn loopbaan. Vijf jaar later was hij inspecteur. In 1967 volgde zijn benoeming tot hoofdinspecteur. Hij is chef van het stafbureau Recher che. (ADVERTENTIE) LEIDEN, 22 februari Geslaagd: doet. ex. N.W. Sociologie de heer G. P. J. van Alkemade, Hedilo; doet. ex. N.W. Sociologie mej. J. W. Wiertse- ma, Leiden; kand. ex. N.W. Sociologie mej. C. M. F. op de Camp, Leiden. LEIDEN, 23 januari Gaslaagd: doet. ex. fiscaal recht de heren G. H. van den Ende, Den Hoorn; A. Noote- boom, Rooterdam; M. Mees, Amster dam; semi-artcx. dc heren M. W. Beu- ger, Den Haag, G. W. A. M. Padberg, Maastricht, R. Sloos, 's-Gravenzande; artsex. de heren D. E. Antveling, Leiderdorp, A. L. J. v.d. Bosch, Den Haag, W. F. Eggink, Voorschoten, J. M. H. M'Oiorres, Oegsitgeest, A. F. Zürcher, Aerdenhout, de dames A. E. E. Antveliink-Meursiorg. Leiderdorp, Y van Scheepen, Leiden; doet. ex. II Gen. de heren C. la Lau, Leiden, H. P. A. v.d. Water, Boskoop, mej H. J. Wieringa, Amsterdam. DELFT Een 38-jarige magazijnbe diende uit Delft was op het inbrekers pad gegaan, dat hem naar Voorburg voerde. Terwijl de bewoners afwezig waren, haalde hij er o.a. twee Friese klokken, kaarsenstandaards en twee antieke brievenbussen weg. De klok ken hadden een waarde van 7500, maar die werden tegen een heel wat lager bedrag van de hand gedaan. De Officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste tegen verdachte, wiens strafblad niet blanco meer is, negen maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft vonnis gewezen en verdachte veroordeeld tot zeven maanden gevan genisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. RIDDERKERK De orgelklanken van liet door Jan van den Heuvel gebouwde orgel in de Singelkerk aan dc Kerksingel worden op de zwarte schijf vastgelegd. De Bloemendaalse platenmij 'BMG' maakt woensdag 31 januari een opname voor een lang speelplaat. Er wordt om halfacht 's a- vonds begonnen. Het repertoire zal bestaan uit gemeentezang van beken de psalmen. Eigen organist Nico Kruit hof bespeelt het grote orgel. Dezelfde maatschappij gaat van het Singelkerk-orgel een instrumentale plaat uitbrengen, bespeeld door Klaas Mulder. De elpee is bestemd om or gelfondsen van verschillende kerken wat beter op gang te helpen. Op 10 maart geeft Piet van Egmond een concert in de historische Singel kerk. DEN HAAG Wethouder H. F. Happel van Sociale Zaken en Volksge zondheid verricht woensdagmiddag 14 februari om half drie de i officiële opening van de nieuwe woonvoorzie ning 'Ambassador' van de 's-Graven- haagse Vereniging Dr. Schroedèr v. d. Kolk (sociaal-psychiatrisch en sociaal- pedagogisch instituut) aan de Sophia- laan. 'Ambassador" was tot 1 januari j.l. nog hotel. Zoals bekend besloot de eigenaar om persoonlijke redenen de exploitatie van het fraaie gebouw te beëindigen. 'Ambassador' wordt thans ingericht als pension voor mannen en vrouwen die hier na een behandeling in een psychiatrisch ziekenhuis kun nen verblijven. Met 'Ambassador' krijgt de Ver. Schroeder v. d. Kolk het zesde ge bouw. Op dit moment zijn er honderd kandidaten die voor het pejnsion in aanmerking komen. AllI VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS Firma J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 1931 REISVERZEKERINGEN PLEZIERVAARTUIGEN KAMPEERUITRUSTING Rotterdom-3 - Postbus 1857 yCloes de Vfieseloon 177 Tel. -23.17.36 - 23.89.63 NAALDWIJK Zondag 28 januari wordt in de geref. kerk een bijzonde re dienst gehouden, waarin ds. Bol wijn uit Den Haag zal spreken over het onderwerp: 'Je leeft maar ene keer. Medewerking wordt verleend door een meisjes koor uit Schevenin gen. DEN HAAG Scalare, de aquarium vereniging geeft donderdag 1 februaT* 20 uur in Amici<bia een voorlichtings» vond. ROTTERDAM —Piet Veenstfa, pia nist en een van onzmuziekrecensen ten. geeft woensdag 31 januari, des avpnds om kwart over acht in de kleine zaal van De Doelen een con cert. Dit concert krijgt als motto mee Weense sonatenavond'. Hij brengt werken van Haydn (sonate hit? XVI: 49), Beethoven (sonate op. pos'h. D 959). Kaarten zijn dagelijks te koop aan de kassa van De Doelen en bij Dankers-Noble. Coolsingel 47, Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 37