kapeix NIEUW TULPEN- CHRYSAU Een valk voor 'n koningin NCRV wil meer zendtijd grote omroepen Consumentenbond klaagt over radio-zendtijden Trombonist Kid Ory dood Peter Elster krijgt Joost v. d. Vondelprijs Maarten Sint volgt Jan Brussen op als dirigent NSO Expositie Boldini in Gemeentemuseum Theater voor Amsterdamse jeug oi Gissingen door Catherine Caskin Joegoslavisch varkensvlees glyc SL lANE 2.19| nMMim CRIME TROUW/KWARTET DONDERDAG 23 JANUARI 1973 BINNENLAND /RADIO EN TV T4/ DU1 MARY PERKINS LOWIETJE IN DE GOUDEN GAPER door W. G. VAN DER HULST, plaatjes van W. G. VAN DER HULST Jr. 341. Tegen de schemer reden wij ge drieën naar mijn burcht. Ik koos de weg door 't moeras; die was de kort ste. En 't kistje-met-de-ring werd ge borgen in je vaders zadeltas. Die tocht was gevaarlijk, en vóór het donker viel moesten we weer op vaste grond zijn. Daar, waar het moeras het drassigst was, liep je vader met een peilstok voorop. Ik volgde, voerde mijn paard aan de teugel mee. De jonge overste kwam achteraan, je va ders paard échter het zijne gebon den. Veilig kwamen we over, veilig bereikten we de burcht. 'Laat de ring dadelijk opbergen, maarschalk', zei ik. 'Ja Sire', antwoordde hij. Ik wipte de trappen op: 'k zag hem nog grijpen naar zijn zadeltas.De keizer zweeg; zweeg een lange tijd. De arme prin ses zat te trillen in haar zetel. Nu was ze zo angstig dicht bij 't geheim. 'Ik heb de ring niet weergezien. Twee dagen na de tocht door 't moeras kwam je vader bij me, bleek, ontdaan: Het kistje met de ring was verdwe nen; hij had het niet kunnen weervin den. Toen in mijn hevige schrik brandde mijn drift los. KARELTJES GROTE AVONTUUR 132. 'Mood zo', grijnsde de valse to venaar. 'Geef op die spullen. Er zijn twee zakken zie ik. Mooi zo. De grote vent in de grote zak, en het kleine mannetje in het kleine zakje. Dat gaat best. Hanahaha.Ze schenen nogal plezier te hebben, die geheime tovenaar en zijn niet minder gemene helpertje Asmar. Ze lachten zich ten minste een aap, toen ze daar bezig waren smidje Verholen en detective Geurtjes in de zakken te doen. Opa Mummelaer schaterde het ook uit van dolle pret. 'Hohohoho..bulderde hij. 'Dat zullen ze bij de pliesie leuk vinden, als jullie daar twee schurken brengen, verpakt in kolenzakken. Ho- hoho!' 'Nou, wat zullen ze lachen', riep de tovenaar uit. 'Je wordt be dankt voor de medewerking, opa. Hier heb je een kwartje. Koop daar maar een onsje pruimtabak voor.' Opa Mummelaer bedankte zijn twee bezoekers hartelijk voor dit vriende lijke gebaar en even later Liepen deze twee schavuiten alweer op straat. Ze hadden ieder zo'n grote zak op de rug en het is duidelijk dat de tovenaar smidje Verholen draagt, terwijl de kleine Asmar de detective Geurtjes voor zijn rekening neemt 'Het was werkelijk een goed plan van je, As mar, om vermomd de stad in te gaan', prees de tovenaar zijn kleine helper. FERDNAND HILVERSUM 'De toewijzing van zendtijd aan nieuwe zendgemachtig den dient gepaard te gaan met een evenredige uitbreiding van de totale zendtijd, zodat een 'entree' in de radio en televisie mogelijk kan zijn, zonder dat dit ten koste gaat van de grote omroeporganisaties'. Dit schrijft de heer G. A. Kieft, secretaris van de NCRV in het jaarverslag over 1971 van deze omroep, dat dezer dagen verscheen. Hij zegt, dat de NCRV geen behoefte heeft aan een beperking van de open heid van het omroepbestel, maar wel aan een betere bescherming van de rechten, die de grote organisaties op grond van diezelfde openheid hebben verworven. Tot dusver is uitbreiding van zendtijd voor in status gepromoveerde omroe pen of voor nieuwe tot de ether toegelaten omroeporganisaties steeds ten koste gegaan van de grote a- omroepen, die hun zendtijd de laatste acht jaar ondanks een uitbreiding van het ledental steeds hebben zien terug lopen. NCRV-voorzitter, mr. dr. J. Ozinga pleit in het jaarverslag voor de instel ling van een orgaan dat regelmatig controle uitoefent op het brengen van een volledig programma door de om roepen. Een volledig programma, of totaalprogramma bestaat uit culturele, informatieve en educatieve elementen als het goed is. De wet heeft dit zo bepaald. 'De eis van de volledigheid komt nu alleen voor rekening van het geweten van bestuur en directie van elke zend gemachtigde', aldus de heer Ozinga. DEN HAAG De Consumentenbond heeft in een brief aan de voorzitter van de vaste commissie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk uit de Tweede Kamer geklaagd over 'de grote en ingewikkelde wijziging in de zendtijdverdeling, die het gevolg is van de uitbreiding van de zendtijd van Hilversum 3 per 1 oktober vorig jaar'. De getroffen maatregelen noemt de bond een onaanvaardbare besnoeiing van de ontvangst van Nederlandse radioprogramma's. Als gevolg daarvan zullen ook velen zich genoodzaakt zjen een toestel met fm-ontvangst aan te schaffen en dat maakt onverwacht een inbreuk op het gezinsbudget. ADVERTENTIE 'Wie had kunnen denken, dat we dat knaapje al zo gauw te pakken zouden hebben. En nu moeten we zien, dat we dit tweetal zo spoedig mogelijk in Sprookjesland hebben. We moesten maar een taxi nemen, vind ik.' Zo gezegd, zo gedaan Even later reed de taxi al op de buitenweg. De twee zakken met hun bewusteloze inhoud lagen er bovenop. Doch wat zien we? Daar staat dat onbekende vreemde mannetje weer. Hij staat achter een boom en ziet de taxi passeren. Voor de zoveelste maal vragen wij ons af, hoe het toch mogelijk is dat dat manneke overal opduikt waar wat te doen is.. de geschiedenis van Het Rode Orkest de spionage-organisatie die een beslissende ról speelde in de nederlaag vannazi-Duitsland1 extra formaat Torenboek ruim 400 bladz. 16 bladz. foto's ter gelegenheid van de tv-uitzendingen slechts f 10,- na 31 maart wordt de prijs f 15,- zolang de voorraad strekt VERKRIJGBAAR IN DE BOEKHANDEL HONOLOELOE De befaamde Ame rikaanse jazztrombonist Edward (Kid) Ory is op 86-jarige leeftijd in Hono- loeloe overleden. Hij was twee weken geleden in een ziekenhuis opgenomen wegens een longontsteking. Sinds 1966 woonde Kid Ory op Ha- waaii. Hij werd op 25 december 1886 in een stadje bij New Orleans gebo ren. Al op zijn tiende jaar trad hij in het openbaar op, het begin van een glorieuze carrière waarin Ory's naam in concerten en grammofoonopnamen verbonden zou zijn met o.a. die van Louis Armstrong, King Oliver en Jelly Roll Morton. Hij was ook com ponist van vele bekende jazz-melodie- ën als 'Savoy blues' en 'Muskrat ram ble*. In het begin van de jaren dertig trok Ory zich terug uit de jazz-business; hij was hét optreden moe. Maar in 1944 maakte hij, daartoe overgehaald door vrienden en bewonderaars, zijn 'come-back'. In 1966 hield Ory er echter voorgoed mee op en ging stil leven in Honoloeloe. Zaterdag zal hij ter aarde worden besteld in Los An geles na een traditionele begrafenis- dienst in jazz-stijl waaraan alle nog levende vrienden-musici zullen mee werken. MUNSTER (DPA) De 59-jarige Westduitser Peter Elster uit Leer in Oost-Friesland heeft de Joost van den Vondel-prijs 1973 gewonnen. De rec- tor-magnificus van de universiteit van Munster zal de prijs (die de schrijver een bedrag van 10.000 mark oplevert) 26 oktober uitreiken. De Vondel-prijs wordt verleend door de Hamburgse stichting FVS aan be langrijke schrijvers in het Nederland se, Nederduitse of Vlaamse cultuurge bied. Peter Elster heeft, zo staat in een dinsdag uitgegeven verklaring van de universiteit van Munster, zich ingezet voor een groter bewustzijn in het noordwestelijk Nederduitse gebied. Door zijn inzet, aldus de verklaring, zijn de goede betrekkingen tussen de Nederlanden verbeterd. DEN HAAG De 28-jarige Maarten Smit is door het bestuur van de stichting Het Nederlands studenten orkest benoemd tot opvolger van de scheidende dirigent Jan Brussen. De nieuwe dirigent is sddert juli 1972 verbonden aan het Nationaal ballet. Het Nederlands studenten orkest heeft gisteravond een feestelijk slot- concert gegeven ter afsluiting van de 21ste tournee. Bij dit concert in het Amsterdamse concertgebouw was dd nieuwe dirigent aanwezig. Na afloop werd Jan Brussen officieel gehuldigd voor zijn twintigjarig dirigentschap bij het NSO. DEN HAAG De tentoonstelling van Giovanni Boldini (1842-1931) die tot 5 februari in het Haagse Gemeen temuseum te zien is, biedt een keuze uit grafiek en tekeningen uit zijn Parijse periode, die duurde van 1870 tot zijn dood in 1931. Boldini kreeg zijn artistieke vorming in Florence in de jaren tussen 1862 en 1870. Daar sloot hij zich bij de schildersgroep der MacchTaiolo (zie Trouw/Kwartet van 16 december )die zich met uitgangspunten als 'het be trappen van de natuur" en het bestu deren van de werkelijkheid opstelden tegenover de verstarde principes van het toenmalige academisme. In Parijs verwierf Boldini zich vooral grote faam als schilder van elegante vrouwen uit de Belle Epoque. Uit zijn hier getoonde, veel minder be kende grafiek en tekeningen blijkt echter dat hij zich ook intensief be zighield met de weergave der bewe ging. De bezigheid met de weergave van de beweging werd tot nu toe in de kunstgeschiedenis uitsluitend gezien als een vernieuwing der (eveneens) Italiaanse Futuristen, die in 1909 hun manifest in Parijs publiceerden, Gio vanni Boldini kan door deze studies gezien worden als een belangrijke schakel in de Italiaanse kunstgeschie denis tussen de Macchiaioli, de Itali aanse 'Haagse' school de Futuristen. AMSTERDAM Theaterunie or; seert met het Jeugdtheater Am: dam een serie voorstellingen i 101 jeugd van basisscholen, voortgezet ger- en technisch onderwijs en bu u p en wijkcentra, in de leeftijd van i zoa tot veertien jaar. Amsterdam heeft Vieti nu toe maar weinig regelmatig je. «ms toneel gehad. Nu zijn er, elke wc. c dag- en zaterdagmiddag jeugd nor; lingen in het Shaffy-theater. Er 1S ook begonnen aan een serie, vam d's zondagmiddagen, Dans voor en mei nme Jeugd, in de Brakke Grond, om! i uur. Scapino danst tot nu toe i a maal per jaar voor een volle Sü °s' schouwburg en werkte overigens in school. In de Brakke Grond komt ons met Doe-Dans, op 11 februari, I cv Mee-Dans op 18 februari, en dan t op 25 februari het Folklorist Danstheater met dansen uit vele ?s?c den, en op 4 maart Rotterdams 1 blijv Centrum met een demonstratie hter technieken en choreografieën. Het ror bliek zal steeds bij de dans woi betrokken. De prijs per voorstel r d: wordt ƒ2.50, groepen van ten mil ld twintig krijgen een reductie van j en) per persoon. 1(j Met ingelaste programma's kreeg de op handen zijnde ivapenstilstand voor de strijdende partijen in Viet nam uiteraard brede aandacht in Ne derlandse televisie- en radiouitzen dingen van woensdag. En er zal nog vaak op worden teruggekomen, want het gruwelijke drama dat de hele we reld beroert, neemt nu een andere wending. Niemand weet precies hoe het lot van de Vietnamezen zal wor den. De talloze commentatoren, die in allerlei schakeringen hun mening zullen aanbieden, kunnen omtrent de toekomst van het geteisterde twee- land slechts gissingen maken. Al is er vanzelfsprekend intense vreugde over een eindelijk bereikt ak koord, de sitiratie is niet te vergelij ken met de meidagen van 1945, toen we zeker wisten dat we de vrede had den gewonnen en voor de opbouw aan de slag konden. Terecht liet minister Schmelzer in de extra uitzending van de NOS beduchtheid blijken voor nieuwe moeilijkheden. Ook mevrouw Binh van het Vietnamese bevrijdings leger gaf in Parijs te kennen dat grote waakzaamheid geboden is. Met andere Radio vandaag TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie 11 Toen werd ik me bewust van het vreemde aan dit vertrek, iets dat ik nu herkende als hetgeen me overal elders in het huis was opgevallen. Het meubilair was oud en rijk, en het glansde als gevolg van boenende han den. De gordijnen waren van vrolijke tartanstof maar verder kaal en recht. Ik zocht naar iets dat niet essentieel was, en er was niets te vinden, geen versiering, geen vaas, geen schilderij. Op de tafel lag slechts een boek en ik wist zonder te kijken dat het de bijbel was. William had hier vast en zeker geen genoegen mee genomen en zijn bezittingen hadden deze strenge orde ongetwijfeld verstoord. Geïrri teerd wendde ik me af van de plaats, waar ik mijn gezicht in een spiegel had moeten zien en waar niets was. Het leek alsof Mairi Sinclair haar best had gedaan om de gebruiker van deze kamer het gevoel te geven alsof hij of zij niet bestond. Nijd verdreef het gevoel van verlaten heid dat me begon te bekruipen. Ik borstelde mijn haar met nijdige geba ren en mijn vingers schikten het zonder hulp van een spiegel. Ik kon me herinneren hoe ik eruit zag, ik wilde het me herinneren. Ik bestond wel degelijk. Uitdagend bond ik mijn haar bijeen met een rood lint en vond de bontge voerde slippers van rood geiteleer die ik gedurende de Pekingwinters droeg. Ik sloeg de Kasjmier shawl om die William voor me had gekocht in Kan ton en dóe bewerkt was met de gou den borduursels waar de Chinezen zo dol op waren. Ik zou me niet in Mairi Sinclairs vorm laten dwingen. 'Kom, kat,' zei ik, toen ik naar de deur ging. Tot mijn verrassing ge hoorzaamde hij. Hij rende voor me uit naar de deur en de brede wentel trap af. Toen ik de verdieping eron der bereikte was liij verdwenen. Zonder enige begeleiding ging ik voorwaarts, op weg naar mijn eerste ontmoeting met de meester van Clu- ain. Hij stond daar een krachtig ge bouwd man wiens kracht te spoedig verbruikt leek te zijn. Hij was niet erg groot maa1- had enorm brede schouders die echter onnatuurlijk naar voren staken, zodat hij bijna gebocheld leek. Het meest opvallend aan hem waren de zware wenkbrau wen boven de diepliggende ogen. De kaaklijn voegde kracht toe aan het gezicht, dat echter voor het grootste deel schuil ging achter een netwerk van ouderdomsrimpels. Hij stond wijdbeens voor de haard en draaide zich half om toen ik binnenkwam. 'Zo..je bent gekomen. Williams zus ter.' 'Het kind van mijn moeder.' Waarom moest ik altijd uitdagen? Had ik hem niet kunnen begroeten zonder hem onmiddellijk al te provo ceren? 'Leer je tong te beheersen. Kleine Zuster.' had William eens te gen me gezegd, waarbij hij me aan sprak zoals de Chinezen vroeger de den. 'Leer je tong te beheersen en alle mannen zullen aan je voeten liggen. Tenminste, als je dat soort mannen wilt hebben!' Ik keek naar deze forse, bejaarde man, en wist dat hij nimmer aan mijn voeten zou lig gen. Hij gebaarde geïrriteerd. 'Nou, kom binnen, kom binnen! En sluit de deur. Het tocht hier genoeg, met deze wind.' Ik deed wat hij vroeg en kwam naast de open haard staan. Zijn stem was laag en hij had een vreemd accent. 'Je bent van erg ver gekomen. Blijf je?' 'Een poosje. Met uw goedvinden.' Hij haalde zijn schouders op. 'Als het je plezier doet. Je hebt recht op onder dak in Cluain.' Het leek geen bijzon der hartelijk welkom, maar hij had me ten slotte niet gevraagd te komen. Er viel een stilte tussen ons, en ik wachtte tot hij die zou onderbreken. 'Waarom kwam je? Kon je daarginds niemand vinden o mee te trouwen?' Ik bloosde. 'Misschien wel, maar dat is onbelangrijk. Mijn vader werd ge dood en. 'Ja, ik las het. Ik was van plan te schrijven.Zijn stem werd wat zach ter. 'Maar ik kwam er niet toe. Hoe dan ook, de brief zou je niet bereikt hebben.' Het klonk enigszin opgelucht, alsof de omstandigheden hem een ge maakte fout vergaven. 'Ik heb hem nooit gemogen, jouw vader. Ik wil daar niet huichelachtig over zijn. Hij kwam hier, voor één zomer, en nam mijn enige kind van me weg, en ze was nog zo jong. Hij was een Engels man en lienaar van een andere kerk dat de onze. En hij nam haar niet mee naar Engeland, waar ik haar nu en dan had kunnen opzoeken en mijn kleinzoon had leren kennen. Nee, hij moest haar helemaal naar China sle pen, die ellendige poel van heiden dom, waar ze aan een van hun stin kende koortsen stierf. Nee, ik kan niet zeggen dat ik zijn dood werkelijk diep betreur.' 'Ik hield van hem.' Ik moest het zeggen. Hij knikte, tot mijn verrassing. 'Dat is goed,' zei hij, 'ik zie graag dat een kind respekt. 'Liefde,' onderbrak in hem, 'ik hield van hem, en Williams ook.' Misschien was deze openlijke liefdes verklaring teveel voor de zwijgzame Schot; zijn tong zou een dergelijk woord niet gemakkelijk over zijn lip pen brengen, noch hield hij ervan het te horen uitspraken. Hij wendde zich half van me af, alsof hij in verlegen heid was gebracht. 'Daarom ben ik gekomen.' Ik zweeg, want ik kon hem nog niet vertellen over de perkament rol. Later misschien, nu nog niet. 'Ik moest zien waar WilliamIk wist dat hij erg verknocht was geraakt aan Cluain.' Hij liep hij het vuur vandaan alsof ik hem verwond had en hij niet méér kon verdragen. Hij hield stil bij het buffet en boog zich er overheen, zijn handen op het blad alsof hij steun zocht. Zijn stem was omfloerst en gebroken toen hij opnieuw sprak. (Wordt vervolgd) 1000 gr. varkenspoelet 2 fijngehakte uien 80 gr. boter 500 gr. bleekselderij 2 eeti. bloem 4 dl. bouillon Het varkenspoelet met de fijngehakte uien in de boter lichtbruin bakken. Doe er dan de in stukjes gesneden bleekselderij bij. U kunt ook selderij uit blik nemen. Bak één en ander nog even en strooi er dan de bloem over. Gnet al roerend en omscheppend er de bouillon bij die eenvoudig van een paar bouillonblokjes is gemaakt. Laat het geheel nog zo'n drie kwartier zachtjes stoven. Maak het gerecht af op smaak met peper, zout eneen beetje ketjap. Menutip: Joegoslavisch varkensvlees, witte rijst, hopjesvla. fADVERTENTIE Ti-ta-tovenaar Journaal EO-Kinderkrant Programma rond de Forerunners Journaal Eilanden in de wolken, film En nu mijn verzoek, muzikaal programma Nader Bekeken Lofprijzing in het Heilig Land, zang Het recept voor een kater, film U schrijft ons: brievenbeantwoording Journaal Ruwe Handen?.. Alléén helpt 1 1-881 ^chraaKSezichtv Voorkomt O met jjAmsterdam NOS 18.45 18.55 E.O. 19.05 19.30 20.00 20.20 21.40 22.00 22.30 23.00 23.15 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: filmfragmenten 19.45 Popeye, tekenfilm 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family, TV-serie 21.00 De bond en de achter ban: Industriebond NW 21.45 Barend is weer bezig 22.25 Documentaire over de beroemde rigisseur Roman Polanski 23.25 Den Haag vandaag 23.35 Journaal woorden: nog altijd ligt er een 1 lanc vlak bij het kruitvat. Ontelbare Nederlanders hebben niet alleen bij het drama-Vietnam trokken gevoeld, maar zijn er ook tief mee bezig geioeest. Terwijl ik te kijken naar het speciale progn o ma dacht ik, ivelke zender haalt m 1S v; grootste kijkdichtheid? Is alles gei centreerd op Nederland 1 oj zit meerderheid bij de TROS om de u strijd tussen Ajax en Glasgow R v gers te volgen? De cijfers zullen over enige tijd uitwijzen; misse bieden ze wel een interssante ini tie. De TROS week deze avond af van principe, een programma te bie1(jg£ ivaarvan je met de hele familie k genieten. De Britse film Roland daarvoor bepaald niet geknipt. iren had er dan ook verstandig aangedi naa' dit veel onthullende verhaal over tragisch geval van travestie en im tentie wat later op de avond uit tei den. De film is overigens kundig maakt en toont psychische en fysi ensl 'randgebieden' van de mens in sugc j[|c tieve scenes. Ton Hj rdci ide leir nd nnc 14 05 Schoolradio. 14.25 (S) Mod. kamen 15.15 De Bijvel maakt nieuwsgierig: gei| over Schriftwoorden. 15.30 Nws 15.33, Studio 6: middagmag. 16.30 Hier en HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7 11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, (8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen (11.00 Nws; 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen. (11.55 Beursber.) 12.30 (S) Spórtrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 Alert! - op het vlak van muz. en maatschappij. 13.50 (S) De wereld van de opera: beschouwing over Der fliegende Hollander, opera van Wagner. 15.00 OS V.d. zieken. 16 00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel - een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P 18.20 Uitz. van de K.V.P. IKOR: 18 30 Kleur - vragen rondom schrift en samenl. NCRV 19.00 Zonder vijven en zessen: inf. over mod. ontwikkelingen in het onderwijs. 19.20 De kerk vandaag - w en s comm. 19.55 Kunt- en vliegwerk -s inf. over act. tentoon stellingen. 20.00 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 20.37 (S) De laars op de nek. seriehoorspel. 21.00 (S) Regio-Rechtstreeks: gevar. progr. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Hier en Nu. 22.50 Wereldpanora ma 23.00 Het verschijnsel stigmatisering, lezing. 23.20 (S) Omroep Ork. en zangsol.: amusementsmuz. 23.55 Nws HILVERSUM II NCR:V 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Preludium: klass.muz. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu 7.55 Progr. overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus klass. gewijde muz. 8.24 Op de man af. evangelisch comm. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst: klass.muz op verzoek. 10.00 Schoolra dio. 10.30 Nws. 10 33 (S) Podium v.d. vrouw. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Luisteren naar dieren: poezieprogr. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia. 12.15 (S) Orlmoradio: kinderkoor en Promenade Ork. 12.26 Med. t.b v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Hier en Nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S^ Koorverening en licht instrumentaal kwar tet. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Moet het zo rep. over de Raad voor Milieudefensie. ïnd -__agmag. 16.32 (S) Regio-Rechtstreeks gevar*. i jav£ regio- en nat. allerlei. 17.30 Nws. 17 32 6 en Nu. 17.57 NOS: Hoogovens Schaak keiK nooi. j 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije muz vereniging. 18.30 Nws. 18.41 (S) I des Hellsmuz. 18.54 Zojuist verschi boekbespreking. AVRO: 19.00 (S) O j vrije renprogr. 19.30 Trefpunt act. ter disc. 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00J 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Radio 1 Ensemble klass.muz. 2.30 (S) Oorl® Vrede, hoorspel-serie. 22 35 Dat zitl fout: korte ludieke-culturele happfl 22.55 (S) Muz zonder make-up: kleinkunst. 23.20 (S) Essay progr. over kunst wordt doorgepraat. 23.50 I journaal. 23.55 Nws. HILVERSUM III TROS 7.00 Nws. 7.02 De Hugo Gelderen Show. (8.00 Nws.) KRO: 9 00 9.03 KRO-op-Drle. (10.00 en 11.00 12.00 Nws. 12.03 Van twaalf tot twee: K )r|,c pauzeprogr. (13,00 Nws.; 13.00 Raden mi 14.00 Nws. 14.03 Discjockeyshow (I Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 De davenri dertig. (17.00 Nws.) 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draayer S TROS: 19.00 Nws. 19.02 Club Tropic 1 Surinaams ork. 19 30 Terug van weggewi idei 20.00 Nws. 20.02 Poster. 21.00 Nws. Apollo XXI verv. hoorspel. 21.30 Kabar ketet. 22.00 Nws. 22 02 De Hugo van ren Show. 22.55 Med. 23.00 Nws. T.S.T.: Tros-Sport-Tijd. 24.00 Nws. Aktua. 00.12 Jazz-Sir. 00.55 Nws. BELGIE 324 m NED. 12 00 Nws, med en SOS-ber. 12.08 1 12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 pkt. act., weerber. en toneelagenda Aar Lichte muz. 12.55 Beursber. 14.00 Nws. 1 Schoolradio. <15.00-15.03 Nws 15.25 Mei radio. <16.00 Nws en beursber.) 17.00 med. 17.10 Ultz. voor oudere luister; n t, 17 55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v d. soldaten. 1 sen Paardesportber. 18 30 Wegwijs wezen. I Sportmagazlne. 18.55 Taalwenken. 1 15 Gramm.platen. 19.00 Nws. 19.30 Interni 19.35 Politieke tribune 19.55 Melodie 20.00 Country en westernmuz. 20.30 Gi i I progr. (21 00 Splinternws. 22.00 Nws. 1 Nws.) 23 10 Muzikaal progr. 23.40-! Nws. ci DUITSLAND 1 10.00 Journaal 10.05 Journaal van glsl vond. 10.30 Der Kommissar. polities! 1 fc 11.30 Fünf Tage hat die Woche. 12.00 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Jourt "MC 1615 Journaal. 16.20 Doe. progr. 17.05 kinderen. 17.55-1S 00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10 00 Sesamstr (12). 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18 45 Ti mann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Der von nebenan. 19.59 Progr.overz. WDR I 8.50: 8.55-9.25 Schooltelevisie; 9.30-10 01 i samstrasse (12). 11 00-11.30; 11.45-1 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 kleuters. 18.15 Mussa. der Tuareg. I Act. 19.20 Mussa, der Tuareg 20.00 J j(J( naai en weerber. 20.15 Der unheiir Besucher, amerik speelfilm uit 1970. 1 Jhe Filmrep. 22.45 Journaal, comm. U Hl! A lag ber. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 Schooltelevisie 17.00 Idem. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Tekenfilm. 1 Show. 19.10 Natuurfilm. 19.38 ZoeldJ 19.43 Med. 19.45 Journaal 20.10 Behf Dra' tijd. 21 20 Nieuwe films. 22 00 De Lib-: gedachte. 22.30 Journaal. ide ADVERTENTIE Er is een nieuwe Chrysal, speciaal voor tulpen. Maakt stelen sterker, en kleuren mooier. Vraag bij Ike bos een zakje Tulpen-Chrysal. Dan worden uw tulpen pas moot BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6