Verhuizing CBS rordt doorgezet 'Ouders falen bij verkeersopvoeding' 'V* Bejaarde kraker mag blijven pde Kruis oneens met itiek op 'Heel Vietnam' /leugel- Van Agt niet gelukkig met optreden van politie tegen Surinaamse vrouw Abender de echte =?iflict in centrum r gehandicapten toon-kunst Bankovervaller neemt zonder geld de benen Dode bij frontale botsing Anesthesisten willen betere outillage kettnerSduwaer Veilig Verkeer: vorig jaar 101 kinderen bij oversteken gedood Hermans wil Hooftprijs niet na tikfout Het weer '2/1 IW/KWARTET DONDERDAG 25 JANUARI 1973 BINNENLAND T3/K3 onze parlementsredactie HAAG De ering zal met de voorbereidingen voor de overplaatsing voor de helft van het .,raal bureau voor de statistiek naar Heerlen gaan beginnen. Een motie om deze maatregelen uit llen totdat de Kamer zich over deze zaak heeft uitgesproken, gisteren tijdens de interpellatie over ebb IBS, ingediend door PvdA, D*66, CPN en PSP, werd met 58 tegen 45 stemmen verworpen. Te- |eB temden de regeringspartijen, DS'70 en enkele leden van PvdA en PPR. (J heg Van een verslaggever HOENSBROEK De bejaarde heer Mikkers (77) mag blijven wonen in de kamer die hij begin vorige week midden in de nacht gekraakt heeft in het Pius Bejaardencentrum in Heerlen. De heer Mikkers bracht op kouse voeten zijn meubeltjes naar de kamer, die hem al vier jaar eerder was toegezegd maar die hij nog nooit had kunnen betrekken. De kamer was Inmiddels toegewezen aan een toekomstige bewoner van het centrum. Het bestuur van het bejaardencentrum heeft zich nu diepgaand over de zaak beraden en besloten dat de heer Mikkers de kamer tóch mag houden. (ADVERTENTIE) Brengt verlichting bij verkoudheid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de spieren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. ien onzer verslaggevers HAAG De kritiek van de landelijke Vereniging van Wereld- ïls en het Interkerkelijk Vredesberaad op de actie 'Heel Viet- is ongegrond, aldus een woordvoerder van het Rode Kruis, op sten tegen de advertentiecampagne 'Heel Vietnam' waarmee be- ;ze week is begonnen. bel em gisteren gemeld hebben de Ver- 'g van Wereldwinkels en het erkelijk Vredesberaad vooral k"elar teSen het feit, dat het Me- Comité Nederland-Vietnam, een •ganisatie van het eerste uur. e actie is uitgesloten. De initia- mers van de actie, waaronder de Unesco Nederland, het Rode indi en onzer verslaggevers VOORT 'Schromelijk over- Dit zei gisteravond voor de •radio, directeur J. Sloof van centrum voor gehandicapten Unicum in Zandvoort over de n die de ronde doen over misbruik en sexuele uitspattin- het centrum, ersoneel van het centrum heeft xtrouwen in directie en bestuur igd, nadat een van de stafmede- aatjrs, de heer A. Remijnscn, ge- w t was. Het personeel is het met schorsing niet eens. Het be- wt dit als een daad van wille- van de directie. ichting Nieuw Unicum is een etsyerings- en verpleegcentrum gehandicapten. De instelling wil tiënten zoveel mogelijk vrijheid Het personeel is van mening, id) eze vrijheid, door het grote ge- dat ervan wordt gemaakt, tegen elang van de patiënten is. Het weieel voelt zich verantwoordelijk n niet langer op deze manier aan. Volgens het personeel is de id voor de patiënten ontaard. ADVERTENTIE r (o Kruis en de diakonale bureaus van de hervormde, gereformeerde en r.k. ker ken, wensen echter een 'neutraal' standpunt in te nemen. De NOVIB heeft evenwel al besloten een deel van de binnengekomen gelden te be steden voor projekten van het Me disch Comité. Het Rode Kruis verzet zich sterk tegen de 'aantijging' van de PSP, dat de campagne een misleidend karakter heeft, omdat de naam 'Heel Vietnam' suggereert, dat de baten van de actie gelijkelijk over de gehele bevolking van Vietnam worden verdeeld. Vol gens de PSP zal het geld voorname lijk echter naar Zuid-Vietnam gaan en daarom heeft de Kamerfractie over de advertentiecampagne een klacht inge diend bij de reclame-codecommissie. Het Rode Kruis houdt evenwel staande, dat de gelden over heel Indo- China worden verdeeld en dat ook landen als Laos en Cambodja, die eveneens onder het oorlogsgeweld hebben geleden, hulp zullen krijgen. In een brief die de Vereniging van Wereldwinkels aan de organisatoren van de actie 'Heel Vietnam' heeft gestuurd, wordt nogmaals met nadruk gesteld, dat men het onbegrijpelijk vindt en zeer te betreuren, dat het Medisch Comité Nederland-Vietnam niet vanaf het begin bij de voorberei ding van een waarlijk nationale actie is betrokken'. 'Een 'neutrale' opstelling van het Ro de Kruis is nog- wel voorstelbaar, maar van de kerken en de NOVIB is het gewoon onbegrijpelijk, dat die zich voor zulk een karretje laten spannen en niet willen samenwerken met een organisatie, die al jaren in Nederland voor hulp voor Vietnam ijvert, daar al tientallen acties voor heeft gevoerd en tientallen vrijwilli gers heeft, die hieraan speciaal hun tijd geven'. Berichten als zou koningin Juliana het Nederlandse volk via de televisie oproepen tot steun aan de actie 'Heel Vietnam' noemde de RVD gisteravond 'uit de lucht gegrepen'. Ook bij de politieke partijen was hierover niets bekend. Dit gebeurde nadat minister Langman (economische zaken) en minister Van Agt, die de heer Geertsema als minis ter van binnenlandse zaken verving, hadden toegezegd dat er nog geen onherroepelijke maatregelen getroffen zullen zijn als de Kamer op korte termijn een debat over de spreiidng houdt. 'De regering is niet bereid op haar besluit terug te komen, maar dat neemt niet weg, dat de Kamer het spreidingsbeleid zou kunnen afkeuren. Wij willen wel met de bonden en het CBS overleg gaan plegen over de uitvoering en de gevolgen van de overplaatsing, maar de overplaatsing zelf komt niet meer ter discussie', verklaarde de heer Langman. Ook zeg de hij toe, dat hij samen met minister Geertsema in het georganiseerd over leg de ambtenarenbonden een nadere toelichting over regeringsbesluit tot spitsing van het CBS zal geven. Hij beloofde tevens dat eventuele nieuwe argumenten, daartegen door de bon den ingebracht, aan de Kamer zullen worden doorgegeven. Binnen één dag De discussie in de Kamer spitste zich toe op de manier waarop het besluit was genomen en niet op de inhoud daarvan. De initiatiefnemer, van de interpellatie, het D'66-kamerlid Ter louw, wees erop dat de regering haar aanvankelijke beslissing tot gehele overplaatsing van het CBS binnen één dag had gewijzigd in een besluit tot splitsing. Hij concludeerde dat dit besluit onvoldoende was onderzocht en dat met de bonden en het CBS niet of nauwelijks overleg was ge voerd. Minister Langman weersprak deze, ook door het CBS en de bonden gegeven voorstelling van zaken. Volgens hem was er wel over de mogelijkheden van splitsing gepraat en had de directeur-generaal van het CBS zich daarmee, onder de gegeven omstandigheden, akkoord verklaard. Een verklaring die ook gisteren weer door CBS-woordvoerders werd tegen gesproken. De CBS-leiding had minis ter Langman hierover eerder van leu gens beticht. 'Volgens mijn inlichtin gen is het nog nooit voorgekomen dat ambtenaren een dergelijke beschuldi ging tegen een bewindsman hebben geuit', zo reageerde de minister hier op. Hij legde er de nadruk op dat een snelle beslissing gewenst is in ver band met de noodtoestand ten aanzien van de werkgelegenheid in Limburg. Deze noodtoestand is veroorzaakt door de sluiting van een aantal mijnen, waardoor vooral een groot aantal hoofdarbeiders werkloos is .Dit aantal zal nog stijgen naarmate de laatste nog functionerende mijnen zullen worden gesloten in de komende jaren. 'Verder uitstel van de beslissing is onmogelijk. Limburg kan niet langer wachten', aldus minister Langman. Van onze parlementsredaktie DEN HAAG Minister Van Agt van justitie heeft toegegeven, dat de Amsterdamse politie de Surinaamse mevrouw S. beter niet had kunnen fouilleren. Ook het openbaar ministerie veroordeelt de wijze van fouilleren, zoals dat gebeurde door de Amsterdamse politie op het bureau Spaarndammerbuurt. In het Amsterdamse Concertgebouw is gistermiddag weer de Wilhelmina Brucknerprijs uitgereikt, deze keer aan de Vereniging voor vrouwenbe- langen. De voorzitster van deze vere niging, mevrouw Evenhuis-Van Essen, nam de prijs, een beeldje in ont vangst. De prijs wordt toegekend aan wie zich verdienstelijk maakt voor de emancipatie van de vrouw. BAARN Een ongeveer 27-jarige mart heeft gisteren een mislukte over val gepleegd op het pas geopende bijkantoor van de Raiffeisenbank aan de Acacialaan te Baarn. De man kwam de bank binnenlopen en wilde een pakje afgeven Op het moment, dat de bankhouder het pakje wilde aannemen, bedreigde de overvaller hem met een vuurwapen en eiste geld. De bankhouder gaf hem een klap in het gezicht en vluchtte achter de balie. De overvaller bleek zo ge schrokken, dat hij eveneens de vlucht nam, zij het de andere kant op. Zonder geld maakte hij zich lopend uit de voeten. SITTARD De 38-jarige W. Zimmer- mann uit Heerlen verloor in Nieuw- stad de macht over het stuur, waar door hij frontaal tegen een andere auto botste. In het ziekenhuis in Heerlen is hij overleden. De burgemeester van Amsterdam is van d.it standpunt op de hoogte ge steld. De hoofdcommissaris van poli tie in Amsterdam heeft inmiddels na dere richtlijnen uitgegeven over de fouillering, wanneer zich omstandig heden voordoen als bij mevrouw S. Deze mededeling heeft minister Van Agt gedaan in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Roethof (PvdA), die informeerde naar de gang van zaken rond het opbrengen van mevrouw S. en haar echtgenoot. Het Surinaamse echtpaar werd naar het politiebureau gebracht, omdat het in een auto met technische gebreken zou rijden. Er ontstond een hele toe stand. omdat het echtpaar niet mee naar het bureau wilde. De minister schrijft hierover: 'de weigering is ge volgd door heftig verzet, zowel door de heer S. als door zijn echtgenote. Een van de opsporingsambtenaren liep daarbij lietsel op'. De weigerachtige mevrouw S. zou op het politiebureau tot op de huid zijn gefouilleerd met medewerking van manlijke agenten. Dat gebeurde op zo'n manier, dat ze in het Binnengast huis moest worden opgenomen. De minister deelt hierover mee, dat me vrouw S. zich niet wilde laten fouille ren door een vrouwelijke agente en dat toen de hulp van mannen is ingeroepen. Uitsluitend de vrouwelij ke agent heeft mevrouw S. gefouil leerd, zo rapporteert de minister. Ze is naar het Binnengasthuis gebracht, aldus de mi nister. omd at ze zo over stuur was. Inlichtingen over het me dische rapport van de arts in het gasthuis, waarom de heer Roethof had gevraagd, kon de minister niet geven, omdat dit rapport niet beschikbaar was. ONGELIJKHEID? Het Kamerlid Roethof heeft over dit optreden van de Amsterdamse politie vragen gesteld in combinatie met vra gen over het geval van de Haarlemse rechter mr. R., die reeds eerder was veroordeeld wegens dronkenschap. De ze rechter zou door de politie weer dronken in zijn auto zijn aangetrof fen, terwijl hij geen rijbewijs bij zich had. De rechter werd echter door de politie naar huis gebracht. De vraag van de heer Roethof was dan ook of hier niet de indruk wordt gewekt van rechtsongel i jkheid. Het antwoord van de minister is, dat de twee gevallen niet zijn te vergelij ken. De politie, die was gewaar schuwd, trof de rechter in kennelijke staat aan. De auto stond echter stil. Pas later, aldus het antwoord van de minister, kreeg de politie aanwijzin gen, dat de rechter ook dronken had gereden. Toen was er een vermoeden van een strafbaar feit en werd het rijbewijs ingenomen. Van onze redacteur wetenschappen ROTTERDAM Als de Nederlandse anesthesistenvereniging (NAV) een congres over veiligheid houdt en dat doet zij vandaag en morgen van wege haar 25-jarig bestaan lijkt het of Smalhout nooit gesproken heeft. Het gaat over de bouw van operatie kamers, ventilatieproblemen, brand veiligheid, elektrische veiligheid van medische apparaten, veilige toepassing van medische gassen. Niet over het tekort aan anesthesisten, over hun te korte opleiding, over het gebrek aan geschoold hulppersoneel, het tekort aan bewakingsapparatuur. Voorzitter dr. P. V. Admiraal van de NAV wilde gisteren wel uitleggen waarom. Wij hebben goede hoop, dat de problemen die wij op dit congres nadrukkelijk aan de orde komen, daardoor dichter bij een oplossing (wettelijke regeling) komen. Dat is best moeilijk. De 'pin-index' aanslui ting die voorkomt dat lachgas- en zuurstofcilinders worden verwisseld (waardoor de patiënt stikt) heeft ons twintig vergaderingen gekost. In de militaire geneeskunde was het al lang NAVO-standaard. En die andere problemen zouden door een congres niet verbeterd worden. Een anesthesist kun je niet uit de grond stampen; alle opleidingscentra zijn vol bezet met assistenten en meer kan je toch niet doen. De opleiding zal binnenkort toch wel een jaar lan ger moeten worden omdat de EEG- normen op het punt staan, verscherpt te worden. Al dit soort zaken kaarten wij al jaren geregeld aan op de plaat sen die daarvoor geëigend zijn. En we bespreken ze intern op onze halfjaar lijkse wetenschappelijke vergaderin gen. (ADVERTENTIE) Als er iets is waar u eens joed over na moet denken vooral over moet praten rJmet ingewijden, dan is het wel het kopen van een vleugel. Hoe groot is uw woon ruimte? Welke eisen stelt u? f» Welk klankkarakter heeft uw voorkeur? Wij van Bender - K D - al zo'n 120 jaar deskundig n klank-nemen er graag hu Je tijd voor om met u tot ast sen verantwoorde keus te komen. We nemen er ook graag ,r de ruimte voor. Want ner- u gens worden u zoveel vleu- a gels tegelijk getoond als bij nons. Hier zijn hun sonore namen: Steinway Sons, Bösendorfer, Bechstein, ik Grotrian-Steinweg, Pleyel, ,e bach,Yamaha... deskundig in klank ''Jj Amsterdam: s Spui 12 Heiligeweg 21-25 Van een verslaggever UTRECHT 'De ouders dienen primair verantwoordelijk te worden gesteld voor liet grote aantal ongevallen dat met name kleuters in het verkeer overkomt'. Dit schrijft liet Verbond Veilig Verkeer Nederland naar aanleiding van trieste cijfers over liet vorige jaar: toen zijn (volgens zeer voorlopige cijfers) 101 kinderen tot en me» veertien jaar in het Nederlandse verkeer omgekomen nadat ze plotseling de weg waren opgelopen; van dit aantal waren 34 kinderen vier jaar of jonger. Veilig Verkeer Nederland ver wijt actiegroepen als 'Stop de Kindermoord' dat zij de ver keersopvoeding nauwelijks ter sprake brengen. WN meent 'dat in veel Nederlandse gezin nen elke vorm van elementai re verkeersopvoeding ont breekt: in het verkeer geven ouders regelmatig het slechte in plaats van het goede voor beeld. Kleine kinderen worden alleen en op goed geluk de straat op gestuurd. Het komt daarbij vaak voor dat ouders zich niet hebben georiënteerd in de gevarensituaties rondom het huis en later op routes naar en van school', zo meent VVN. Veilig Verkeer constateert 'dat veel ouders hun verantwoorde lijkheid voor de verkeersvei ligheid van hun kinderen af wentelen door bijvoorbeeld als pressiegroep te pleiten voor voorzieningen die louter en alleen in het technische vlak liggen'. WN hecht aan het treffen van technische voorzie ningen als een bijdrage tot veiliger 'kinderverkeer' grote betekenis, maar onvoorwaarde- lk dient een gedegen en zorgvuldige verkeersopvoeding voorop te staan. Veilig Verkeer noemt een aan tal maatregelen die in het be lang van het kind snel moeten worden genomen: In 't pakket bekwaamheids eisen voor rijinstructeurs dient het aspect 'kind in het verkeer' te worden opgeno men. Dit onderwerp komt nu tijdens de rijlessen onvoldoen de aan bod. Het huidige rijbewijs moet als een bewijs van toelating tot het verkeer worden be schouwd. Het volledige rij vaardigheidsbewijs zou na één jaar kunnen worden gegeven, nadat rijervaring, verkeersin- zicht en verkeersgedrag zijn getoetst. Invoering van een verbod om kinderen op de voorzit plaats in auto's mee te nemen (in Oostenrijk is een dergelij ke maatregel al van kracht. Strengere politiecontrole op het vervoer van jonge kin deren -achterop fietsen. Maar al te vaak blijkt dat het voor geschreven zitje ontbreekt. Strengere politiecontrole op fietsverlichting. Meer aandacht aan onder houd, verlichting en zichtbaar heid van zebra's. -r- Aanleg van wegdrempels in kinderrijke woonwijken en bij scholen. Inventarisatie van secun daire wegen die intensief wor den gebruikt door voetgan gers, (brom)fietsers en auto mobilisten en waarop regelma tig ongelukken gebeuren. Scheiding van verkeers soor ten op deze wegen door aanleg van voet- en fietspaden. Uit de ongevallenstatistieken van de laatste jaren blijkt dat van de voetgangers tussen nul en veertien jaar die in het verkeer omkwamen ongeveer veertig procent vier jaar of jonger was. De helft van het aantal kinderen tussen nul en veertien jaar komt ln het ver keer om als voetganger, dertig procent als fietser en twintig procent als passagier. De heer Vic Langenhoff, woordvoerder van dt' actie groep 'Stop de kindermoord' toonde zich gisteren verbaasd over de kritiek van Veilig Verkeer Nederland. Nog pas had hij bij een gesprek met WN-directeur Polak de in druk bekregen dat Veilig Ver keer Nederland wel degdlijk begrip heeft voor het stand punt van pressiegroepen als 'Stop de kindermoord'. 'Wij willen niet ontkennen dat verkeersvoorlichting bij zonder belangrijk is. Maar wij vinden wel dat de verkeerson veiligheid alleen in dd wortel kan worden aangepakt als er een totaal andere verkeers- structuur komt waarbij het niet meer mogelijk is- dat au to's zo maar ongestoord door woonwijken razen. Een nieu we verkeersstructuur is pri mair'. aldus de hder Langen hoff. Hij verwijt VVN op zijn beurt een eenzijdige benadering van de verkeersproblematiek: 'VVN gaat te veel uit van de huidige verkeersstructuur. waarin de auto voorrang ge niet en waarin de voetganger en de fietser door het gemoto riseerde verkeer worden ge mangeld. Je lost de problemen niet op door te propageren dat voetgangers 's avonds lich te jasjes moeten gaan dragen', aldus de heer Langenhoff. 'VVN is al veertig jaar op deze eenzijdige manier bezig zonder dat er nu te juichen valt over de resultaten'. 'Ik begrijp overigens wel waarom VVN zo eenzijdig te werk gaat. Als organisatie die afhankelijk is van overheids subsidies is men bang om te gen de auto in te gaan en een andere verkeerstructuur te be- .pleiten. Men vreest dat men zich dan op politiek terrein zou begeven en dat wil men liever vermijden'. DEN HAAG De schrijver dr. W. F. Hermans zal de Staatsprijs voor letterkunde 1971, de P. C. Hooftprijs, niet aanvaarden, zo heeft hij minister Engels (CRM) laten weten. Aanlei ding voor de weigering is, zo blijkt uit een door het departement van CRM verspreid persbericht, een brief van minister Engels aan de heer Her mans, waarin hem werd meegedeeld dat in een eerdere brief een vergis sing was gemaakt met betrekking tot de hoogte van de prijs. In een brief waarin de heer Hermans op de hoogte werd gesteld van de jury-voordracht hem de staatsprijs toe te kennen stond, dat de prijs 18.000 gulden bedraagt. Dat was een tikfout. Volgens het reglement bedraagt de prijs 8000 gulden. Op 7 december van het vorig jaar heeft de jury minister Engels geadvi seerd de staatsprijs letterkunde 1971 toe te kennen aan dr. Hermans voor zijn gehele oeuvre. De jury bestond uit mr. K. L. Poll, lid en voorzitter, mevrouw C. Eggink. Mevrouw M. D. Ferguson-W'iggeriiïk, mevrouw H. M. E de Graaf-Ruebsamen, mevrouw dr. E. E. van Tricht-Keesing en de heren H. C. ten Berge, J. W. Hofstra, leden en H. J. Michael, secretaris Iets zachter Van onze weerkundige medewerker De luchtdruk is zeer hoog boven zuid Rusland: 1048 millibar bij Kursk, maar het maximum is niet in staat in de lage landen ijs ie produceren. Wij blijven binnen het bereik van een vrij zachte zuidelijke- tot zuidwestelij ke stroming aan de noordwest rand van het omvangrijke maximum, dat een sterke uitbouw heeft naar een ander hogedruk gebied van 1035 milli bar bij de Azoren. Een warmtefront kicam gisteren wat dichter bij ons land wat hier en daar wat lichte motregen gaf. De temperatuur liep op het lichtschip Noordhinder op tot 8 graden, in Vlissingen 1 graden, elders werd het 5 tot 6 graden en in Twente 4. Vandaag zullen met name in het wes ten iets hogere temperaturen voorko men met uitersten van 7 d 8 graden. In zuid Engeland is het gisteren op nieuw 10 tot 11 geworden. In Toulon (zuid Frankrijk) 15 graden. Kompleet lente ivas het in het Spaanse Valencia met 21 graden Celsius. Volop zomer meldden Agadir in Marokko (25 gra den) en Praia (26 graden) op de Kaapverdische eilanden. De isolijnen en dus ook de luchtstromingen op niveau's van 7 tot 10.000 meter hoogte buigen tussen 30 graden en 20 graden W.L. scherp om van westelijke naar een nuord-noordoostelijke richting, waarbij de snelheid toeneemt tot meer dan 180 kilometer per uur en de depressies daardoor ten westen van de Britse eilanden naar het noorden afdraaien. Terwijl het grootste deel van Europa stabiel weer heeft ook motregen is hoe vreemd het ook klinkt 'n teken van stabiliteit is het weer in het Middellandsezeegebied al dagen achtereen van streek. Rond het middaguur peilden de iHer Engelse ka- thodestraalstations acht afzonderlijke onweershaarden boven noordoost Al gerije, Tunesië, Sicilië, en de gebie den oostelijk ervan. Een depressie van 1009 millibar ten oosten van Tunesië produceerde cumulonimbi, waarvan er één in Bizerta 25 millime ter neerslag afleverde en andere bui en in Tunis, Kairouan ten zuiden ervan 13 millimeter neerslag. weinig wind P W cerrapporten van gisteravond 19 uur, maximumtemperaturen en neerslag. Amstcdam motregen 5 gr. 0.1 mm: De Bilt h bewolkt 5. 0; Deelen mist 6. 0; Eelde 7w bew 5. 0; Eindhoven geh bew 7. 0: Den Helder motr 5. 0.6: Luchth. Rtd. motr 6. 0.2: Twente h bew 4, 0; Vlissingen motr 5, 0.1: Zd. Limburg zw bew 6, 0; Aberdeen zw bew 9. 0: Athene regen 11. 2: Barcelona 1 bew 15, 0; Berlijn onbew 4. 0; Bordeaux motr 11. 0.6, Brussel geh bew 7, 0; Frankfort onbew 3. 0: Genève onbew 3, 0: Helsinki geh bew 1, 0: Innsbrück onbew 3, 0: Ko penhagen zw bew 1. 0; Lissabon onbew 16, 0; Locarno onbew 6, 0: Londen geh bew 10, 0; Luxemburg onbew 5, 0; Madrid onbew 14. 0: Malaga onbew 15. 0; Mallorca zw bew 13, 0.5: München I bew 3. 0; Nice onbew 14. 0: Oslo motr 3. 4: Parijs geh bew 6, 0.3; Rome geh bew 13. 0; Spilt geh bew 11, 0; Stock holm geh bew 2. 0: Wenen sneeuw 1. 4: Zilrich 1 bew 0. 0: Casa Blanca onbew 18, 0; Istanboel zw bew 7. 0; Las Palmas 1 bew 15, 0; New York zw bew Tel-Avtv n ontv; Tunis regenbul 14, 13. HOOG WATER 20 Januari: Vlissingen: 6.52-19.21; Haringvlietslulzcn: 8.25-20.50; Rot terdam: 9.21-22.04; Schevenlngen: 7.92-10.19; IJmulden: 8.41-21.08; Den Helder: 12.05 Harllngen: 2 07-14.42: Delfzijl; 4.30-17.03. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3