eel vraagtekens bij erwarrende strafzaak Super-voetbal blijft toch uit URISTOIMFV Deelnemers blokkeren route in Rally van Monte Carlo Spasski: ergerlijke fouten :ürislecp van Den Bosch-HIJS met forse straffen —Aelers dreigen n(*rt boycot houdt van puzzelen Enklaar remise David Broome professional Slop* en Engeland gelijk tegen Wales: 1-1 Amateurs gelijk tegen Cyprus WW/KWARTET DONDERDAG 25 JANUARI 1973 SPORT T13/K15 ■borej en loogn onze speciale verslaggever asins JURG Het kleine wereldje der ijshockeyers kent altijd wel z'n ing i-olifant-geruchten. Maar het gekibbel leverde dit seizoen nog 2 enkele werkelijke 'zaak' op. Opmerkelijk in een bond, die in het k '5 eden talloze keren in opspraak kwam, waardoor de imago nooit oitopgedofte indruk kón wekken. Is die omgeving nu plotseling door het alles reinigend en pas ontdekt middel brandschoon gemaakt? Nee, samenstellin§ van de clubbesturen en van het bondsbestuur p8e ndert nauwelijks, waardoor karakter en mentaliteit van die be- het icolleges ook niet worden aangetast. de i wot rekenner' want daardoor kunnen zich van die in emoties verpakte' weti t'es openbaren, waar zeker géén ende invloed vanuit gaat. Zoals toe :eval kan zijn bij de nasleep van esteli - letterlijk gesproken ijshoc- svecht, dat als plaats- en tijdsaan- ije v ing kende: Den Bosch, 16 decem- j 1972. Den Bosch en het Haagse vodrden daar een schouwspel lat als hoogtepunten een goede e periode en een door incidenten lkaar geregen tweede episode Vele spelers werden naar de bank gedirigeerd voor 'normale' Ities en misconducts, climaxen vormden evenwel de Mat°h Penalties die werden uit- ikt' Allereerst voor de Bossche- t v. Lew, die in een confrontatie met nt a tegenstander Verboom verschil- e malen trapte, hem ook aan het p verwondde en op grond waarvan ,°'nu door de bond voor een jaar is horst. Over die zaak zijn nauwe- dp twijfels mogelijk. Verschillende r® igen bevestigden de trapbewegin- ^en den arts legde een schriftelijke ïaring af dat Verboom inderdaad een vrij ernstige beschadiging een ooglid voor medische behan- ng in aanmerking kwam. ^jlers ligt het bij de Match Penalty, zijl gro N HAAG Mede oorzaak van de i J i snel wijzigende standpunten die latha bondsbestuur in de 'zaak Darcy', speler van HYS die tot het einde Schu het seizoen is geschorst, is onge il L jfeld de houding van de clubgeno- van hem die voor het Nederlands Ai n zijn uitgenodigd. Corky de etrui auw, Henry Hunting en Rob Ha- j: y doorn hebben vorige week al aan Le« bondsbestuur duidelijk gemaakt a y indien de straf gehandhaafd wordt, U1' zich terugtrekken uit het Neder- team. spontange aktie wordt niet ge- door het bestuur van HYS dat ïliswaar sympathiek tegenover maar zich vooralsnog niet wM .iromitteren. Deze spelers van HYS len een dusdanige waarde voor het ïrlands team, dat de kans aan- 'et"i nlijk is vergroot dat de nationale |*b natie bij het in maart te houden visc reldkampioenschap op een van de el tste plaatsen eindigt. Hetgeen zouo ld( tekenen dat het Nederlands team 'n,)r een of twee jaar niet zou mogen chrijven voor dat toernooi. ADVERTENTIE Doe dan mee aan de laatste etappe van de grote Puzzel wedstrijd „Puzzelmee". De laatste ronde is op zaterdag 27 jan. U hebt dan nog de kans om één van de vele prachtige prijzen te winnen, waar onder een Op 10 febr. maken wij de prijswinnaars bekend. Tevens worden dan de extra prijswinnaars be kend gemaakt uit de gehele puzzelmarathon. Ook dan wordt er een Aristona t.v. beschikbaar gesteld. Trouw/Kwartet - Postbus 859 - Amsterdam i» r Jm SjJï?' 1 r- - lÉiyöjiiii p - 55 Wfi tl1! die arbiter Pieters (Geleen) aan de speler van HIJS, Peter Darcy, ver strekte. Darcy werd weggestuurd om dat hij, terwijl Pieters na het afhan delen van een face-off achteruitschoof, op de scheidsrechter inreed, deze te gen de vloer kwakte en bovendien met de achterkant van de stick tegen het achterhoofd sloeg. Darcy heeft die omschrijving van het incident later ontkend en merkte op: 'Het was mijn bedoeling de puck te spelen, die zich tussen de benen van scheidsrechter Pieters bevond'. Een plausibele verklaring? 'Nc«e', oordeelde de strafcommissie, die van mening was dat Darcy een goede smoes had gezocht om z'n gramschap over het beleid van Pieters te verha len. Nu viel die geestelijke toestand waarin Darcy zich bevond te verkla ren. Want arbiter Pieters trad zwak uitgedrukt vreemd op. Hij ging telkens weer discussies, met de spelers aan, daarmee gelegenheid ge vend de emoties aan. te wakkeren. Zó onnavolgbaar bepaalde hij z'n be leid, dat collega-scheidsrechter Savel- kouls zich van zijn beslissingen dis tantieerde en dat duidelijk maakte door z'n houding aan het publiek (schokschouderen) en opmerkingen aan de spelers (volgens HlJS-spdlers zei hij: 'Wat doet hij nu weer?'). Secretaris Van Rijswijk: 'Pieters heeft in die wedstrijd veel te veel gepraat. Daar is iedereen het wel over eens. Daardoor zijn er ook straffen geval len, die eigenlijk niet hadéen hoeven te vallen. Maar op zo'n moment moet z'n collega zich toch solidair verkla ren, hem steunen. Of hij het er nou mee eens is of niet. Als bond maken we nooit bekend of er straffen aan scheidsrechters worden uitgedeeld. Maar laat ik stellen, dat er de moge lijkheid is disciplinaire maatregelen te treffen. U moet zelf maar nagaan welke scheidsrechters er de komende weken geen wedstrijden worden toe gewezen. Overigens: het gedrag van de scheidsrechters mag voor een spe ler toch nooit aanleiding zijn om zelf repressailles uit te voeren'. Dat realiseerde de strafcommissie zich ook. Er werden vier zittingen aan het geval besteed, tien verklaringen opge tekend en een aan het bondsbestuur uitgebracht en ook overgenomen ad vies gedaan: Darcy tot en met het einde van het seizoen schorsen. Tegen die strafmaat richten de bezwaren van Darcy, die onmiddellijk beroep heeft aangetekend. Wat is namelijk het ge val? Het bondsbestuur heeft recente lijk nog strafnormen vastgesteld, waarin ook deze omschrijving voor komt: een Matsch Penalty voor het slaan of molesteren van een scheids- draagbare t.v., voor buiten en binnen, voor boot, caravan of tuin, maar ook als tweede toestel in huis. Voor accu en lichtnet. De aanleiding voor de verwarrende strafzaak die nu loopt. Tijdens Den Bosch-HIJS wordt scheidsrechter Pieters bedreigd door spelers van HIJS, nadat de Hagenaar Darcy hem heeft geraakt. Pieters stuur de Darcy voor de rest van de wedstrijd van het ijs. beuren volgde. Volgens Han van der Heyden, voorzitter van HIJS, is dat niet mogelijk. Hij: 'Ik stond de helt' tijd met Van den Udenhout aan de boarding. Maar juist toen het geval Darcy zich voordeed, verkeerde Van den Udenhout in een ruimte (met uitzicht op de baan weliswaar), waar hij met de bond contact opnam, om dat de wedstrijd uit de hand dreigde te lopen'. Het beroep van Darcy, dat behandeld wordt door de advocaat Baruch (voor de eerste keer dat HIJS een beroep doet op rechtskundige' bijstand), heeft de bond nu in twijfel gebracht. Van Rijswijk: 'We hebben de commissie van beroep goedgunstig geadviseerd met betrekking tot het verzoek van HIJS de straf voorlopig op te schor ten. Ook bij ons zijn nu twijfels gerezen' Van Rijswijk ontkent, dat het bonds bestuur zich heeft laten leiden door de uitspraken van bestuurslid Van den Udenhout (Van Rijswijk: 'Die was nidt eens aanwezig toen wij ons over deze zaak bogen') en zegt ook: 'Bij het bepalen van de strafmaat hebben we de verwonding buiten be schouwing gelaten'. Onbeantwoord blijft evenwel de vraag waarom de straf dan tóch zo fors uitpakte. Van Rijswijk wijt het aan de verdediging van HIJS: 'Ik ben stomverbaasd geweest over de manier waarop HIJS de beschuldigingen aan Darcy heeft verdedigd. Het verweer leek nergens op. Pas toen er e'en uitspraak was gedaan werd men ac tief'. Dat nu is een frase, die mis schien waarheid bevat maar niet bepa lend mag zijn bij het bepalen van de strafmaat. Van Rijswijk is niettemin van mening: 'Het bondsbestuur heeft zorgvuldig gehandeld. Evenals de strafcommissie, did nu wellicht de dupe wordt van het gebrekkige ver weer dat HIJS heeft geboden'. De heer Van den Udenhout was niet voor commentaar bereikbaar. JOHN LINSE rechter zonder verwonding levert de speler een schorsing van 5 wedstrij den op (ogenschijnlijk een geringe straf, maar het explosieve karakter van deze sport wordt terecht ingecal culeerd). Met andere woorden: Darcy en met hém HIJS verwachtte niet anders dan et'n daarmee in overeen stemming komende straf. (Van Rijs wijk bestrijdt dat echter, want stelt hij: 'Toen de secretaris van HIJS mij enkele dagen na het incident belde heb ik hem gezegd: 'Afgaande op de nu binnengekomen verklaringen, doe je er het bestd aan Darcy onmiddel lijk naar Canada terug te sturen'). De uitspraak week, zoals gemeld, evenwel af. Waarom? Secretaris Van Rijswijk: 'Er is hier sprake van nor men. Elk geval wordt apart bekeken en we waren (het bondsbestuur dus. jU met de strafcommissie van me ning, dat hier een zwaardere) straf op z'n plaats was'. Een verzwaring van de gewone strafmaat moet gebaseerd zijn op bijzondere omstandigheden. Als de scheidsrechter een verwonding heeft opgelopen met name. Over dat punt heerst nu onenigheid. Want waar scheidsrechter Pieters en acht andere getuigen niet gerept heb ben over een verwonding, doet de vice-voorzitter van de bond, Van den Udenhout, dat wél. Niet in zijn ver klaring van 3 januari, maar pas in een nadere uiteenzetting van 10 janu ari, als Den Bosch, waar hij vroeger voorzitter van is geweest, juist voor de eerste' keer van HIJS-zonder-Darcy heeft gewonnen. Dan stelt Van den Udenhout, dat hij een wondje op het voorhoofd van Pieters heeft gezien, en dat zo goed kon zien, omdat hij vlakbij aan de boarding net hele ge- WIJK AAN ZEE In een afgebro ken partij uit de zevende ronde van het Hoogoventoernooi, zijn Enklaar en Najdorf remise overeen gekomen. De eerder al afgebroken partij tussen Najdorf en Ribli kwam opnieuw niet tot een einde. Afgebroken partijen grootmecstergroep 7e ronde: Enklaar—Najdorf Najdorf— Ribli afgebr. Stand na 7 ronden: 1/5: Hort, Balashow, Szabo, Tal, Wasjockow 4'A, 6/7: Andersson, Ljubojevic 4, 8/9: Zuldema, En- klaar 3'A, 10. Ribli 3 1 afgebr., 11: Pla- ninc 3, 12: Najdorf 2'A 1 afgebr., 13/14: Ree, Langeweg 2%. 15/16: Donner, Har- torh 2. Mecstergroep: eruscl—Relcher 10. Kush- nlrKurajlca 10. Stand na 7 ronden: 1: Ghitescu 5%. 2/3: Hecht. Portisch 4'A. 4/S: Kurajica, Antunac, Sax. Van Scheltlnga. Quinteros 4. 9/10: Bednarskl. Gerusel S'.i. 11/13: Reicher, Adojan. Van der Welde 3. 14: Kushnir 2,/£, 15/16: Nijdam. Markland 1 Vi. Danieszone toernooiRadzikowska—Zivkovic VaVj, KattlngerFerrer 10, O'Siochru Borlsova 01, TimmerMerllnl afgebr., Jo- vanovicVreeken afgebr,, LaakmannHarts- ton afgebr., Pihajlic—Wasnetsky 10. Uit de 6e ronde: IvankaPihajlic afgebr. Uit de 5e ronde: FerrerZivkovic afgebr.. Pihajlic Teodoreseu >,4—%. Stand na 7 ronden: 1: Borisova S'A. 2: Pollhroniade 5, 3/4: Vreeken en Zivkovic 4V4 1 afgebr., 5: Hartston 4 1 afgebr.. 6 8: Ferrer. Ivanka. Jovanovic 3',4 - 1 afgebr.. 9/10: Radzi kowska. Teodoreseu 3\4. 11: Merlini 3 1 afgebr.. 12: Wasnetsky 3. 13/14: Timmer, Laakmann 2% 1 afgebr., 15: Kattlnger 2, 16: Pihajlic IV, 1 afgebr., 17: Wettstein 1V4, 18: O'Siochru 1. LONDEN Reuter David Broome, de 32-jarige wereldkampioen bij de springruiters, is professional gewor den. Hij verklaarde in Londen dat hij officieel per 1 januari zijn amateur- tijd vaarweg had gezegd. Broome, die de wereldtitel in 1970 veroverde zei dat zijn beslissing was beïnvloed door de strakke reglementen van de Britse hippische bond. Van onze sportredactie AMSTERDAM Boris Spasski, vorig Jaar door Robert James Fi scher onttroond als wereldkampi oen schaken is op het ogenblik volstrekt verdwenen van de Russi sche schaak-platform. Er wordt nauwelijks meer over Spasski ge sproken en hij wordt ook zeer zorgvuldig buiten de schijnwerpers gehouden. Vorige maand nog had hij zullen verschijnen op het inter nationale toernooi van Palma de Mallorca samen met zijn secon dant uit Reijkjavik, Efim Geiler. Zonder een reden op te geven verschenen beide Russische trek pleisters niet op het Spaanse ei land. Fischer is gewoon weg en Rusland likt de wonden. Want lang leek het alsof de wereldtitel schaken eigendom was geworden van de Oesteuropese schakers. De Russen zijn nu naarstig op zoek naar de norzaken van Spasski's falen. In de Pravda heeft Alexander Kotov. schaakgrootmeester en nestor van de Russische schaakjournaiistlek, een exposé gegeven van alles waar door Spasski wel zijn titel kwijt moest raken. Kotov stelt: 'Hij heeft op ergerlijke manier miscal culaties gemaakt, van praktische en van theoretische aard. Ilij deed dat zowel tijdens de match die alles van hem vergde als tijdens de voorbereiding. Daarbij werden ook psychologische zaken verkeerd be handeld'. 'volgens Kotov was Spasski vooral theoretisch onvoldoende op de hoogte om een tweekamp tegen Bobby Fischer aan te gaan. 'Hij was daardoor niet ingesteld op de de grote vaslëtgit van openingen die Fischer ten beste gaf. Zo een verkeerde opvatting is min of meer een afspiegeling van de ver minderde interesse bij de Russische grootmeester voor het theoretische deel van het schaken, waar veel studie bij te pas komt. De Pravda zegt verder 'dat het niet eens zo ergerlijk was dat de schaakkroon uit Rusland verdween, maar wel de manier waarop dat gebeurde. Spasski's vergissingen en fouten zijn gedeeltelijk ook een afspiegeling van de manier waarop andere Russische grootmeesters ziel. voorbereiden op grote buiten landse toernooien'. Er zijn ook door Spasski in Reykja vik fouten gemaakt, maar Alexan der Kotov gaat niet zo ver, dat hij die fouten ook precies aangeeft. Spasski heeft kort na zijn neder laag wel een oorzaak aangegeven. Hij zou zich vooral in het eerste deel van de tweekamp niet aan al te strenge leefregels hebben gehou den, al was dat gezien de inspan ning die hij moest leveren wel nodig. Door journalisten die in Reykjavik waren werd op dat punt ondermeer gewezen op het feit dat Spasski tijdens het eerste deel van de match, in het dakrestaurant van het Saga Hotel steeds uitgebreid zat te eten (de Russische vlag stond steeds wel op tafel). Toen zijn vrouw kwam, werd Spasski niet meer In het restaurant gesig naleerd. Zijn resultaten verbeter den toen ook. Dat eten heeft wrevel gewekt in Rusland. Maar ook het feit dat Spasski een vorstelijk bedrag be steedde aan de aankoop van een auto, die niet eens zo sterk bleek, want toen een Engelse journalist er een 'keurders-klopje' tegen gaf, vlei er proinpt een stuk carrosserie af. Tenslotte kwam daar ook nog bij dat er voortdurend geruchten gingen dat Spasski politiek asiel wilde vragen in het westen. Dat allemaal bij elkaar heeft ertoe bij gedragen dat Spasski op dit mo ment vrijwel dood wordt gezwe gen. Rusland is de schaakkroon kwijt en Spasski wordt in ieder geval beschouwd als medeplichtig aan de roof. Eigenlijk zouden super TROS- ledenwerver Landré en super Ajax-voorzitter Van Praag een aardig komisch duo vormen, als ze zich niet met zulke ernstige zaken zouden bezighouden Het duo bezwoer dinsdag tijdens een persconferentie nog, dat de vriendschappelijke partij tussen Ajax en Glasgow Rangers niet op de televisie zou komen. Hooguit tien minuten, luidde het verweer tegen vorige week anders gepubliceerde berichten 'Want', zei Van Praag openhar tig: 'anders zou het publiek zich in het stadion bekocht voe len'. Landré knikte heftig en haastte zich te vertellen, dat door het vroegtijdig uitlekken van de overeenkomst tussen Ajax en zijn omroeporganisatie een direkte uitzending van de hele wedstrijd getorpedeerd was. Het Olympisch Stadion im mers moest volstromen. AjaxGlasgow kioam gistera vond ruim een half uur lang toch op de televisie. Die gere serveerde tijd was net lang ge noeg om de televisiekijker on der de kin te strijken en net kort genoeg ook om een muur op te richten tegen aantijgin gen van buiten af. De gulden middemveg, die Van Praag en Landré gezamenlijk voor de te levisiebeelden kozen, pareert betichtingen over leugens nog net. Maar meer dan de halve waarheid hebben de beide gla- mourvoorzitters niet gesproken Van Van Praag, die vergeefs allerlei functies bij Ajax probeert te verenigen, is het bekend, dat hij de meest glibbe rige paden wil betreden om in beeld te blijven. En dan schroomt hij in die gevallen zeker ook niet om bewust eens naast de ivaarheid te schikken. Het publiek mag zich na gister avond gerust voor de helft be kocht voelen. Grootste verliezer in deze affai re is in feite het Nederlandse voetbal. De managers, bestuurs leden en trainers van de clubs klagen steen en been oiier het teruglopen van de publieke be langstelling voor het betaalde voetbal. Ze hebben in recente rapporten de overvloed van wedstrijden op het scherm als een belangrijke oorzaak aange geven. De enige reactie van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond is tot nu toe gekomen in de vorm van vrijbrieven voor uitzending van de duels tussen de 'Nieuwe drie' en de 'Oude zes' (EEG-wedstrijd in Londen) en nu ten dele Ajax-Glasgoic Rangers, twee super vriend schappelijke duels. De KNVB zelf hanteert op die manier steeds nadrukkelijker de slo pershamer voor zijn eigen voet- balbastillon GERRIT DEN AMBTMAN Ajax verslaat Glasgow Rangers Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Ajax heeft gisteravond het zo luidruchtig aangekon digde duel met Glasgow Rangers gewonnen. In een op enkele uitzon deringen na vrij vlakke ontmoeting werden de Schotten naar een 3-2 nederlaag gestuurd. Hetgeen een gave weergave betekende voor de krachtsverhoudingen. Ajax bevatte beduidend meer klasse, maar etaleerde dat te weinig om steeds te kunnen boeien. Het door talloze successen gelouterde Ajax heeft doorgaans al de grootste moeite om zich optimaal voor een com petitieduel te prepareren. Dat is niet zo vreemd, want gewoonlijk blijkt óók dat het surplus aan individuele kwali teit. aan onderling begrip en ervaring alleen al voldoende is voor een over winning. Nog moeilijker heeft de Eu ropese kampioen het als het om een vriendschappelijk treffen gaat, zéker als de formatie de desbetreffende te genstander eerder al in vreemde om geving ruimschoots verslagen heeft. Dat bleek tegen Bavern MUnchen, dat in de periode vóór dit seizoen uit met 50 en thuis met 21 werd geklopt. En gisteravond deponeerde de brigade van Inog) Kovacs een nieuwe aanwij zing. Want juist door het gebrek aan de gezien de 37.000 grif betalende toeschouwers vereiste concentratie, kon Glasgow Rangers tweemaal doel treffend uithalen een voor Ajax begrippen ongekend hoog aantal. Die treffers waren een direkt gevolg van het nonchalante gedrag van de Ajax-defensie (Stuy en Blankenburg!), die voor de pauze eerst McDonald van grote afstand liet vuren en vervolgens de kleine Young de ruimte verleende om de score koppend op 21 te bren gen (I-Iaan had na een schitterende aktie van Johan Cruyff de gelijkmaker geproduceerd). Slechts via een goed koop verworven strafschop (Neeskens liet zich in het penalty-gebied vloeren) kon Ajax in het eerste bedrijf nog op gelijke hoogte komen. Er waren de hoogtepunten na een periode soms langdradig Ajax-geschuif en stroef uitgevoerde Rangers-counters, met enkele briljante bewegingen van de gretige Keizer. De tweede helft bracht niet veel meer. Ajax heerste, maar was onmachtig, terwijl de tegen standers hooguit demonstreerden dat aan de vorig seizoen veroverde Europa Cup II een flinke portie fortuin ten grondslag lag. Cruyff, vaak het onbe grepen genie uithangend, bracht ten slotte de eindstand op 32. Ajax—&lasgo\v Rangers 3—2 (2—2) 2: McDonald 0—1, 11: Haan 1—1. 34: Young 12, 36: Gerrie Mühren (strafschop) 22. 77: Cruljff 32. Scheidsrechter: Weiland Toeschouwers: 37.000. Organisatie neemt 120 deelnemers na botsing uit de strijd MONTE CARLO (Reuter, UPI) Boze ex-deelnemers hebben de organisatoren van de Rally van Monte Carlo gedwongen kort na de start, de tweede etappe ver der te verdagen. De hele kara vaan is gisteren in Monte Carlo aangekomen, waar nu het slot van de rally zal plaatsvinden, de de monstrerende coureurs blijven uitgesloten. De moeilijkheden ontstonden, toen 120 equipes uit de strijd werden geno men, omdat zij de tijd hadden over schreden. Nadat twaalf wagens betrok ken waren bij een kettingbotsing, was de weg zo geblokkeerd, dat niemand meer kon passeren. Alle equipes die ledereen weer een gelijke kans te geven. De organisatoren gingen niet op dit voorstel in en bleven bij hun besluit alle laatkomers uit de strijd te ne men. De uitgesloten coureurs besloten daarop tot actie over te gaan. Kort na de start van de klassementsproeven bij Digne blokkeerden zij de weg, waar door de deelnemers niet verder kon den. De voornamelijk uit Italianen en Duitsers bestaande woedende equipes, eisten opnieuw toegelaten te worden maar kregen weer nul op het rekest. De organisatoren besloten wel de nog in strijd zijnde equipes tot Monte Carlo te neutraliseren. In de straten van Monte Carlo ont stonden daarop moeilijkheden, omdat de boze coureurs ook naar de stad trokken. Zij vormden een blokkade voor het gebouw van de Automobiei- club van Monte Carlo, waardoor de nog strijdende wagens niet de contro- achter het botsende twaalftal lagen le konden bereiken. Uiteindelijk moest werden daardoor uitgeschakeld. Vol gens hen was er in dit geval sprake van overmacht en moest de strijd tijdelijk geneutraliseerd worden, om de politie eraan te pas komen om de blokkade met harde hand op te rui men. Officieel zijn nu nog dertig equipes in de strijd. Of die strijd nog werkelijk zal ont branden is in Monte Carlo echter nog steeds een vraagteken. De coureurs die uit de strijd .zijn genomen zijn nog steeds woedend, de organisatoren weigeren voor hun argumenten te capituleren. De organisatoren van de 42e rally van Monte Carlo hebben later bekendge maakt dat slechts de 52 equipes die het verkorte gemeenschappelij ke traject hebben uitgereden zullen worden opgenomen in het eindklasse ment van de sterrit. Alleen deze teams mogen vandaag deelnemen aan de slot- proef. Aangenomen is voorts, dat alle wagens die in de klassementsproef van burzet werden geblokkeerd het gemeenschap pelijke trajekt Monaco-Vals les Bains- Monaco hebben voltooid. Dit houdt in dat.zij de sterrit reglementair hebben voltooid. De slotproef van vandaag is namelijk slechts een supplement van de Rally waarin in principe alleen de zestig hoogst-geklasseerde combinaties mogen uitkomen. LONDEN (UPI) Het Engelse voet balelftal heeft de 62.000 toeschouwers in het Wembley-stadion gisteravond egn stevige teleurstelling bezorgd. In een wedstrijd voor groep vijf van de voorronden van het wereldkampioen schap. kwamen de Britten niet verder dan 11 tegen Wales. Thuis had Wales nog met 01 verloren. De verdediging van Engeland was zeer sterk, gaf vrijwel geen kans weg, maar moest toch als eerste capitule ren. Dat gebeurde in de 23ste minuut. John Toshack, spits van Liverpool, schoot toen van dichtbij Wales naar een voorsprong. Vanaf dat moment werd de wedstrijd minder aantrekke lijk. Weinig intelligent aanvallend hadden de Engelsen alle moeite met Wales dat zich op eigen helft vrijwel ingroef. De gelijkmaker vlie nog voor rust, toen Wales even slordig uitver dedigde en Norman Hunter de bal kreeg. Van 25 meter richtte hij feil loos op doel: 1—1. Na rust bleef alles zoals het in de eerste helft was geweest. Engeland viel vooral over de vleugels aan, Wales verdedigde zich daar tegen door vooral in het centrum een grotee opeenhoping van spelers te creëren. De teleurstelling van het publiek werd steeds groter naarmate duidelijk bleek dat er een ander spelletje nodig was om Wales op een achterstand te zet ten. Dat andere spel kwam niet en het bleef 11. Engeland heeft nu uit de laatste tien wedstrijden op Wembley precies vier keer gewonnen, twee keer verloren en vier keer gelijk gespeeld. Nog be angstigender voor Sir Ralf Ramsey, trainer van de Britten, moet het zijn dat Engeland in de laatste elf wed strijden maar veertien doelpuitcn heeft kunnen scoren. De stand in groep 5: Engeland 2 1 1 0 3 21 Wales 2 0 111 1—2 Polen 0 0 0 0 0 00 Voor de Engelse eerste divisie speel den Manchester United en Evcrton gisteravond tegen elkaar. De wedstrijd was op 30 december afgelast. Zowel Manchester United als Everton kwa men niet aan scoren toe: 00. CYPRUS (ANP) Onder moeilijke omstandigheden de wedstrijd werd gespeeld op een hobbelig en keihard zandveld heeft het nationale ama teurelftal een bevredigende prestatie geleverd tegen Cyprus: 0-0. Met name in de eerste helft hield de oranje- ploeg zich goed staande. Een kortston dig overwicht leidde zelfs tot een doelpunt "an Van der Broek (Veerse Boys), dat echter door de Cyprioti sche arbiter werd afgekeurd, omdat de Nederlandse speler een overtreding zou hebben begaan. In de tweede helft drong Cyprus hevig aan. maar treffers van de ei landbewoners kwamen er niet, vooral door het voortreffelijke werk van doelman Hoogenboom (De Spartaan). Verdere uitblinkers aan Nederlandse zijde: verdediger Van der Leek (Xer xes), Middenvelder Koppedraayer (OVVO) ei- rechtsbuiten Hansen (Veritas). In de wetenschap dat Westduitsland vorig jaar van dezelfde ploeg verloor met 0-1, toonden elftalleider Brokx en trainer Arie de Vroet zich met het resultaat niet ontevreden. Zondag speelt het Nederlandse ama teurelftal in Savona tegen Italië.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15