Onderscheiden: Tivoli menthol leorganisatie van penbaar vervoer en Haag-Leiden leer kamperen bij de oer in Alkemade Kort nieuws uit de regio Sassenheimse hond nr. 1 op clubmatch 'Rijnland' Blauwe zone voor Princestraat e.o. DUW/KWARTET DINSDAG 23 JANUARI 1973 REGIO L5 ftlÉ*: MENTHOL FRESH Ed, LAURENS CONTINENTAL Uit de hele wereld brengt'Monde Sélection'jaarlijks consumptie-artikelen bij elkaar, laat ze door onafhankelijke laboratoria chemisch en bacteriologisch onderzoeken en door een jury van experts aan een smaaktest onderwerpen. Dit jaar ging de zilveren medaille in de categorie 'lichte mentholsigaretten' naar Tivoli menthol. De heren H. G. Zuurendonk en J. J. van der Loo (van Ed. Laurens, fabrikant van Tivoli) bekijken vol trots de gewonnen medailles en bijbehorende oorkonden. zilveren medaille HAAG/LEIDEN De ingebruikneming van het in aanbouw zijnde station Den Haag-centraal 976 gaat gepaard met een ingrijpende reorganisatie van het openbaar vervoer in het gebied tussen Haag en Leiden. Voor die reorganisatie zal in de komende jaren de basis gelegd worden. Daar- Jis door een werkgroep van deskundigen uit de openbaar-vervoerssector een rapport opgesteld Irin maatregelen en suggesties voor de verbetering va het openbaar vervoer in dit deel van de dstad worden gedaan. :eIfc asten van dergelijke maatregelen en volgens de samenstellers zeker doei exorbitant hoog te zijn. De oprud- van de flessehalzen in het open- vervoer, waar vooral de in- fcale buslijnen van zullen profdte- leveren op zich al een aanzienlij 2sPar'°§ °P. d'i® volgens de werk- vrijwel gelijk is aan de extra n o tn die voor de verbetering nodig De exploitatielasten zouden daar- gelijk kunnen blijven. tlannen en maatregelen van de kunnen in twee delen gesplitst en. Ten eerste het openbare vervoer de plannen daarvoor UI al vast en met de uitvoering 1 is op sommige plaatsen reeds uien en ten tweede het inter- k e busvervoer. In samenwerking iter ,je vier g,rote busmaatschappijen »n 1 it gebied (HTM, NZH, NS en nederland) zullen routes cn 1 treeglingen gewijzigd en aange- worden aan de eisen, die de nieu- ituatie over enige jaren met zich zal brengen. Jorwegen veranderingen in de spoorweg- zijn dm belangrijke mate afban- rVJic van het gereedkomen van het ve Haagse station. In oktober van aar zal het nieuwe station ge- t gaan worden voor de verbin- n met Voorburg, Zoetermeer, ,va en verder. Vanaf 1975 zal van- n iet station Centraal ook de ver- ng met Leiden en Rotterdam- ein onderhouden worden. In de lur ire toekomst moet het voorts het 2 unt van de zg. 'Schdpholldjn' a en. de station Hollands Spoor blijft in i 01 iik. Daar zullen de doorgaande en op het traject Rotterdam-Am- alle am stoppen. Er wordt op het laai moment gebouwd <aan een derde per ron dat deze zomer in gebruik geno men wordt. In 1974 zaldit perron dienen voor een kwartier-verbinding met Leiden. Door een zg. 'cross-plat form' kan de treinreiziger uit de stoptrein naar Leiden direct overstap pen op de intercity naar Amsterdam. Deze uitbreiding van het aantal trei nen van Den Haag naar Leiden, zal ook voor het Leidse station gevolgen hebben. Zo zuilen nog deze zomer op het station lichtbaikken voor de weg- wij'zing worden aangebracht. Volgend jaar komen er roltrappen, zal de stati- onsoverkappiuig met negentig meter worden verlengd en de accommodatie voor gehandicapten worden verbeterd. In de nota, wordt de noodzaak bena drukt van de aanleg van een parkeer terrein voor 300 auto's bij het station aan de kant van het Schuttersveld. Bovendien wordt de suggestie gedaan op een centrale plaats (bv. in Voor schoten) een station de bestemming 'parkeerhalte' te geven. Bij dat sta tion zou dan een uitgebreide parkeer- mogelijkhaid geschapen moeten wor den. In 1974 zullen op het traject Den Haag-Leiden twee nieuwe stations ge opend worden: Den Haag-Mo erwijk en Leiden-5 Meilaan, waar elk kwartier een trein zal stoppen. In Voorburg zal aan de spoorlijn naar Rotterdam (het Hofpleinlijntje) een nieuw station ge bouwd worden in de nieuwe wijk Essesteijn: Voorburg/'t Loo. Door deze maatregelen zal het zit plaatsaanbod op de lijn Den Haag- Leiden in de komende jaren met meer dan duizend stijgen. De inge bruikname van een nieuw beveili gingssysteem in Haarlem zal tot ge volg hebben dat het aantal treinen ook op dit traject sterk uitgebreid kan worden. Om deze mogelijkheden optimaal te kunnen benutten, is het Buslijnen gele dien el e( o SMADE Vanuit de gemeente- is er in het afgelopen jaar bij B. herhaaldelijk op aangedrongen en voor de veehouders wat meer is biedende regeling te ontwer- 'oor het kamperen buiten de in estemmingsplannen aangegeven Tul eerterreincn. Bon udie daarover heeft oorspronke- eresulteerd in een herschrijving e huidige naar een model van ederlandse Kampeerraad ontwor- verordening. De Nederlandse eerraad deelde mee het te be- m, indien de raad zou overgaan wo ststelling van een kampeerveror- zoals deze in ontwerp gereed Er zal binnenkort een nieuw kampeerverordening verschij- maar indien daar niet op ge- kan worden, ware, volgens de *fj eerraad, te kiezen voor een be- j ijke regeling, zoals die in de inte Domburg wordt gehanteerd, ►etreft hier een besluit van bur- >ter en wethouders van die ge- i, waarbij richtlijnen en voor in zijn vastgesteld, waaraan Worden voldaan om in het bezit "inen worden gesteld van een ining voor het plaatsen van een ite T-lin WUJ 1 «Ui aantal caravans bij boerderijen. Aan de wens van de veehouders om meer kampeermiddelen op hun bedrijven toe te staan, wordt door die regeling tegemoetgekomen. In haar vergadering van 4 januari heeft de commissie van advies en bijstand voor de recreatie aan een dergelijke regeling voor deze gemeen te de voorkeur gegeven boven een wijziging van de huidige kampeerver ordening. Het voordeel ervan is, dat de regeling terstond in werking kan treden, aangezien van gedeputeerde staten geen bericht van ontvangst be hoeft te worden afgewacht, hetgeen bij de vaststelling van een nieuwe verordening wèl het geval zou zijn. Tevens adviseerde de commissie de regeling van de gemeente Domburg te wijzigen om tot een voor deze ge meente bruikbare regeling te komen. Onder meer werd aangeraden het ver gunningenbeleid ten aanzien van het kamperen bij de boer uit te breiden en daartoe richtlijnen en voorwaarden vast te stellen, waaraan door de vee houders moet worden voldaan om voor een vergunning in aanmerking te ko men. volgens de werkgroep van. belang in de bollenstreek één of meerdere sta tions aan te Iggen. Volgens de samen stellers komen de vroegere stations van Vogelenzang/Bennebroek, Hille- gom, Lisse, No ordwij kerhoutVoor hout en Warmond voor (her) opening in aanmerking. Het station Noordwij- kerhout zou eventueel ook een par keer bestemming kunnen krijgen. Teneinde de vervoersproblemen in dit deel van de randstad te kunnen oplos sen, is ook een goed bus-verkeer on misbaar. Minder overstappen, meer snelditensten en een hogere frekwentie zijn de belangrijkste eisen, die in de nota worden geformuleerd. Men heeft daarvoor voor een groot aantal buslij nen nieuwe routes en dienstregelin gen opgesteld. Lijn 49 (Den Haag SS Leiderdorp v.v.) zal moeten worden uitgebreid wat route betreft (doortrekken langs het St. Eidsabethzi'ekenhuis dn Voor schoten), maar ook qua frekwentie (tijdens de spitsuren elke tien minu ten). De snel dienst vanuit Noord-wijk naar Den Haag zal niet meer via Kat wijk/Wassenaar moeten rijden, maar via Rijnsburg en het Rijnziehtviaduct in Oegstgeest. In de spitsuren moet dit een kwartierdienst worden. De buslijn 91 van Katwijk naar Den Haag/HS zal ook door de Katwijkse wijk Hoorn-es moeten rijden en min der haltes gaan tellen. Voorts advi seert de werkgroep de instelling van een sneldienst tussen Sassenheim en Den Haag/De Savomdm Lohmanlaan. Om de bewoners van Leiderdorp een betere verbinding met Leiden NS te geven wordt voorgesteld de begin- en eindpunten van de lijnen 15 en 40/42 te verlengen naar het Station via de Willem de Zwijgerlaan. Op deze route zal elke acht minuten een bus rijden. Afhankelijk van de voortgang in de bebouwing van de wijk LeddenMeren- wijk zal ook deze wijk een verbinding met het station moeten krijgen. In de nota worden tal van suggesties gedaan voor het overstappen van trein op bus of bus op bus. Teneinde het overstappen zoveel mogelijk te beperken is er* naar gestreefd elke plaats bereikbaar te maken met maxi maal één keer overstappen Brug De bouw van de Noord Hoflandbrug (ook wel 5 Meibrug) in Leiden is van wezenlijk belang voor de realisering van deze plannen. Het buslijnennel tussen Den Haag en Leiden zal daar door optimaal kunnen worden benut. Andere voorwaarden voor een snelle re en dus betere afwikkeling van het openbaar busvervoer in dit deel van de provincie, zijn de aanleg van een busbaan tussen Voorschoten en Wassenaar en de realisering van het 'busbanenprojekt' in Oegstgeest en Leiden. Voorts zijn de samenstel lers van het rapport van mening dat het kruispunt Den Deijl in Wassenaar aangepast dient te worden, opdat bus sen hier voorrang hebben. De samenstellers zeggen, dat alle in het rapport gedane voorstellen berus ten op bestaande vervoersmogelijkhe den. Mochten zich in de toekomst nieuwe experimentele mogelijkheden voordoen 'dan zullen wij niet aarzelen een voorstel tot invoering daarvan te doen'. De openbare vervoersbedrijven in dit gebied (NZH, NS, Westneder land en HTM) hebben hun ideeën over de toekomst van het openbaar vervoer uiteen gezet op een fraaie affiche, die binnenkort in grote oplaag onder de bevolking verspreid gaat worden. WOUBRUGGE Prov. Waterstaat adviseert de secundaire weg Hoogma de, Woubrugge, Ter Aar aan te wijzen als voorrangsweg. Overeenkomstig dit advies hebben Gedeputeerde Staten inmiddels tot aanwijzing van bovenge noemd weggedeelte tot voorrangsweg besloten, terwijl de reconstructie van de Van Klaverweijdeweg, behalve het gedeelte nabij de af te breken wo ning, is voltooid. Gelet op de wense lijkheid het verkeer in de toch al nauwe Kerkstraat zo weinig mogelijk te belemmeren stellen B. en W. de raad voor, de Kerkstraat te Hoogmade eveneens als voorrangsweg aan te wij zen. HOOGMADE Over de visie van Gedeputeerde Staten m.b.t. de wo ningbouw in Hoogmade heeft ter pro vinciale griffie een bespreking plaats gevonden, waarbij is komen vast te staan dat niet de financiële problema tiek maar het planologische aspect in deze doorslaggevend is geweest. Over eengekomen is dat alle bezwaren te gen het standpunt van Ged. Staten uitvoerig ter tafel zullen worden ge bracht. Voor de 22 woningwet- en 16 premiewoningen kan waarschijnlijk spoedig met de werkzaamheden wor den begonnen. WOUBRUGGE Een werkgroep steit zich ten doel een Cultureel Cen trum in Hoogmade te realiseren; de plaatselijke R.K. Charitasinstelling is bereid in de financiering bij te dra gen tot een bedrag van 200.000; de voor de bouw van het Centrum beno digde grond dient op grond van een met het R.K. Kerkbestuur geslo ten overeenkomst om niet aan het Stichtingsbestuur te worden overge dragen; deze voorwaarde wordt door Ged. Staten goedgekeurd; de raad ver klaart zich bereid tot beschikbaarstel ling van max. 7500 bijdrage per jaar in de exploitatiekosten van het Centrum; in de Stichtingsakte wordt de gemeentelijke vertegenwoordiging in het stichtingsbestuur zeker gesteld; van provinciezijde wordt de Stichting een subsidie toegekend van 25.000. Aldus B. en W. aan de gemeenteraad. ALKEMADE Enkele personen heb ben de medewerking van de gemeente LEIDEN Onder overweldigende be langstelling hield de plaatselijke Kynologen Vereniging 'Rijnland' haar jaarlijkse clubmatch. Het puikje van de Rijnlandse 'Honden-adel' gaf een voortreffelijke show. De KMV. Rijn land vond het een eer mevrouw Vis, echtgenote van de Leidse Burgemees ter aan de bestuurstafel te mogen begroeten. De hoogste eer kwam toe aan een Sint Bernards hond van de heer A. Schrama uit Sassenheim, die deze nog jeugdige hond uit Amerika heeft geïmporteerd. De zware, doch vreedzame strijd in de Kampioensklasse werd gewonnen door de elegante Flat coated Retriever van mevrouw M. R. Molenaar-v. Nimwe- gen uit Wassenaar, die hiervoor de ereprijs, geschonken door de gemeen te Leiden, in ontvangst mocht nemen. De voornaamste resultaten waren als volgt. Beste hond van de Clubmatch: 1. Sint Bernard hond, A., Schrama Sassenheim, 2. Engelse Cocker Spa niel, mej. A. Flinterman Voorburg, 3. Schotse Terrier, mevr. B. Wolters- Hunter Oegstgeest, 4. Dashond, mevr. C. H. Smit Oude Wetering, 5. Dwerg poedel, mevr. N. L. Busser-v. d. Kas- teele Wassenaar, 6. Staby hounn F H. de Groot, Leiden, 7. Middenslagpoe del, mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele Wassenaar, 8. Barsoi, mevr. Aarup Leidschendam, 9. Beagle, mevr. O. Kronenberg-Hanegraaff Oegstgeest, 10. Bouvier, mevr. E. v. Meygaarden- Riem Vis Scheveningen. Kampioensklasse: 1. Flat Coated Retriever, mevr. M. R. Molenaar-v. Nimwegen Wassenaar, 2. Middenslagpoedel, mej. J. Volmer Lei den, 3. Dwergdashond mevr. C. K. Smit Oudewetering, 4. New Founlan- der, mevr. A. Versteeg-Horsman Lejj- den, 5. Schotse terrier, mevr. B. Wol- ters-Hunter Oegstgeest. Herdershonden 1. Bouvier, mevr. E. v. Meygaarden- Riem Vis Scheveningen, 2. Briard mevr. B. Grandia-Hermeling Haarlem, 3. Tervuerense Herder, R. J. de Vos Voorschoten. Waak- en verdedigingshonden: 1. Sint Bernard, A. Schrama Sassen heim, 2. Boxer, J. A. Hartman Zand- voort, 2. Siberian Husky, mej. E. v. d. Ham, Noordwijk, 4 Dobermann pin cher, W. Zuiderduin Leiden. Terriers: 1. Schotse terrier, mevr. B. Wolters- Hunter Oegstgeest, 2. Sealyham ter rier, mevr. J. Tekelenburg Schevenin gen, 3. Border terrier, G. en H. Otter- v. Dijk Boskoop, 4. Welsh terrier, H. Bouwman Leiderdorp. Dashonden: 1. Korthaar: mevr. C. H. Smit Oude wetering ,2. Kaninchen, mevr. C. H. Smit Oudewetering. Lopende honden op klein wild: 1. Beagle mevr. O. Kronenberg-Hane graaff Oegstggest, 2. Basset Artésien Normand, mevr. A. Gondrexon-Ives Browne Rhenen 3. Basset Hound, G. A. Vingerhoets Wassenaar. Niet-Britse staande honden: 1. Stabij houn, F. H. de Groot Leiden, 2. Viszla, mevr. Lichtendael Den Haag, 3. Langharige Duitse staande hond, mevr. Kok van Alphen Oegst geest, 4. Gladharige Duitse staande hond, P. Lindhout Leiden. Britse staande honden: 1. Eng. Cocker Spaniel, mej. M. Flin terman Voorburg, 2. Eng. Springer Spaniel, mevr. H. I. Rodenhuis-Scholt- meyer Leiden, 3. Amerikaanse Cocker Spaniel, A. v. d. Lee, Zoetermeer, 4. Field Spaniel, mevr. C. H. v. Asch van Wijck-Verschoof Dussen. Kleine Gezelschapshonden: 1. Witte dwergpoedel, mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele Wassenaar, 2'. - Zwarte dwergpoedel, mevr. W. Bin- ken-Sijtsma Den Haag, 3. Schnauzer, mevr. E. v. Meygaarden-Riem Vis Scheveningen, 4. Bruine dwergpoedel, mevr. P. Paauw-v. Nierop Zoeterwou- de. Grote gezelschapshonden: 1. Middenslagpoedel, zilvergrijs mevr. N. L. Busser-v. d. Kasteele Wassenaar, 2. Middenslagpoedel, fam. Bouman Leiden, 3. Dalmatische hond, mevr. M. Zonneveld-Post Benthuizen, 4. Chow-chow, mevr. W. Lamèrud- de Jeu Schipluiden. Wildhonden: 1. Barsoi, mevr. Aarup Leidschendam, 2. Afghaanse windhond, Fa. Bouma Leiden, 3. Ierse wolfshond N. Onder water, Leiden. KATWIJK Er is een onderzoek ingesteld naar de wenselijkheid en mogelijkheden tot het vervangen van de parkeermeters, die in de zomer maanden in het centrum van Katwijk aan Zee staanm Uit dit onderzoek is geblekenn dat de opgetreden defecten als gevolg van baldadigheid of weersinvloeden aan de kust zo talrijk zijn, dat van een goede bruikbaarheid niet meer kan worden gesprokenm Met het oog daarop heeft de verkeers- commissie geadviseerd dat de parkeer meters bij wijze van proef worden vervangen door z.g. blauwe zones. Dit gebied zou dan groter gemaakt kun nen worden dan het thans met par keermeters bezette gebied, t.w.: Prin cestraat, Emmaplein, Badstraat en Voorstraat van Boulevard tot Zuid straat, Dwarsstraat en Meeuwenlaan, tussen Boslaan en het noordelijk ui teinde van de parkeerstrook voor de winkels. De geprojecteerde uitbrei ding van het 'kort-parkeergebied' is opgenomen op verzoek van, dan wel in overleg met de betrokken winke liers, die door de aanwezigheid van langparkeerders in hun bedrijfsuitoe fening worden belemmerd. Met betrekking tot de parkeerduur heeft de commissie geadviseerd deze gedurende het gehele jaar te doen gelden op maandag t.m. zaterdag tus sen 9 en 18 uur voor ten hoogste 1 uur. verzocht bij de realisering van hun plannen voor de bouw van respectie velijk een dubbel woonhuis aan de Burgemeester Vosterstraat te Oude Wetering en een woning aan de Boek- horsterweg te Oud Ade. DE KAAG De thans bij de blus- groep Kaag van de gemeentelijke vrij willige brandweer in gebruik zijnde alarminstallatie verkeert in een zo slechte staat, dat daarop niet langer vertrouwd kan worden. Het komt B. en W. daarom gewenst voor, dat voor de blusgroep Kaag zo spoedig moge lijk tot invoering van het draadloze systeem wordt overgegaan. De instal latie omvat 9 alarmontvangers en 1 portofoon. ALKEMADE Nu de aldaar geplaat ste apparatuur in de afgelopen drie jaren uitstekend heeft voldaan, is door de afdeling openbare werken voor het kruispunt Alkemadelaan-De Baan-Meerkreuk, een plan ontworpen voor het aanbrengen van hetzelfde type verkeerslichtenautomaat als te Roelofarendsveen in gebruik is. Dit houdt in, dat het verkeerslicht voor de voetgangers en dat voor het dwars- verkeer tegelijkertijd op groen staat. Om het voorsorteren op de Alkemade- laan mogelijk te maken, voorziet het plan tevens in wijziging van de in- en uitvoegstroken. ROELOFARENDSVEEN Van het langs de Kerkweg aanwezige voetpad wordt veelvuldig gebruik gemaakt door de aan de Floraweg en Geestweg wonende kinderen, die de scholen aan het Noordeinde van Roelofarendsveen bezoeken. Ook de bewoners van de bejaardenflats maken graag een wan deling langs de Kerkweg om dc druk ke dorpskern te mijden. Het trottoir loopt echter slechts tot de in de Kerkweg gelegen brug. Dege nen, die zich verder in westelijke richting willen begeven, moeten daar de in de rijweg gelegen brug op. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen is door de afdeling openbare werken een plan ontworpen voor de bouw van een 1.75 meter brede voetgangersbrug. SASSENHEIM De eerstvolgende 'Open-Deur'-dienst uitgaande van de gezamenlijke protestantse kerken van Sassenheim, wordt gehouden op zon dagavond 28 januari in 'Ontmoeting'. Aanvang 7 uur. Voorganger zal zijn de heer L. J. Pasman, evangelist te Haarlem, die als onderwerp heeft 'Passagier of pionier'. Als soliste treedt op Aleida Verdoes te Leiden. SASSENHEIM Dinsdag 23 januari van 7 tot half 11 worden opnamen gemaakt in het Geref. kerkgebouw aan de Julianalaan, van de Chr. Har monie 'Crescendo' voor het program- ma-onderdeel 'Muziek in vrije tijd' van de NCRV. Het is niet mogelijk dat hierbij publiek tegenwoordig is. De datum van uitzending voor de radio wordt nog bekendgemaakt. SASSENHEIM Dezer dagen werd door de Rijkspolitie van Sassenheim de 35-jarige A. H. P. Nederlander, in Duitsland woonachtig, gearresteerd i.v.m. diefstal van huishoudelijke goe deren en geld (circa 800) meerma len gepleegd. Het onderzoek naar zijn gedragingen duurt nog voort, terwijl nog meer arrestaties zijn te verwach ten. HILLEGOM Theorie en Praktijk houdt woensdag 24 januari om half 10 een Studiedag in zaal Flora. HILLEGOM Amstel Toneel speelt donderdag 25 januari in zaal Flora om 8 uur de thriller van Robert Thomas 'Valstrik voor een man al leen'. KATWIJK De bekende Oranjezaal van het Jeugdhuis heeft een flinke verbouwing ondergaan die voor een grotere ruimte zorgde. Het podium is zeven meter naar achteren geplaatst met daartegenaan gebouwd een ruime keuken. Het geheel heeft nu ook een betere verbinding gekregen met het ernaast gelegen kerkelijk centrum. Het is de bedoeling de zaal spoedig weer in gebruik te nemen. RIJNSATERWOUDE B. en W. stellen de raad voor het bedrag per leerling voor 1973 op 176 te stellen. KATWUK AAN DEN RIJN Don derdag 25 januari 's avonds om half zeven is er in het verpleeghuis 'De Wilbert' een protestantse kerkdienst, waarin ds. A. G. Baayen uit Rijnsburg voorgaat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5