erwende mens van lest voor de auto' nu S verkoop door geld lenen is geen gunst, HART sr. bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Officiële rente in Engeland daalt 1/4% JEZUS REVOLUTIE! uw persoonlijke lening is ons geheim BROOD •VOOR HET GESPRONGEN- OF SCHRALE LIPPEN (B&ófec FAMILIEBERICHTEN T8/K: '/KWARTET DINSDAG 23 JANUARI 1973 DHL11 1rinsopkrikken korte vervoer is utopie AGU1 STM HAAT *- r Bani c ERDAM 'De verwende mens van thans kiest voor liet korte vervoer de auto, die voor de Luan" f Saraoe &taat en die hem op ieder door hemzelf gekozen moment, beschut voor olie slech- 20ST8£ -somstandigheden, brengt waar hij maar wil. Men loopt niet langer naar bus- of tramhalte met i,S1istr co, dat de bus of tram vol is en aan de halte voorbijrijdt of dat er met een staanplaats genoe- »°Mstr >et worden genomen. Daarom is het een utopie het korte vervoer op te krikken.' >mbasa Brlïbi Le Ha atterai JTO 20 TRI Dl nr Rotf„ nr Fa Bremi 20 zon n. 280 Am si nr y nr 54.5 l 54 9 57.5 17 .de voorzitter van de Neder- iOrj hereniging van Wegenbouwers, basa I. Prins, gisteren tijdens de in Briab, jam gehouden algemene verga- In zijn rede, waarbij hij de ussen het korte en lange af- irvoer op 50 kilometer stelde, F°alij zich af, of de voorstanders i openbaar vervoer nu werke- jd oven in het korte afstandsver- et woon/werkverkeer en het o Bai e verkeer. T" r Prins zag er in elk geval - ]n. Wèl geloofde hij dat het ifstandsvervoer per trein zal ;n wanneer er meer goede par- rzieningen bij de stations ko- meer zorg aan de service in en op het station zal worden ci SiSijeersfonds ns bracht in zijn toespraak de x-minister Drees gelanceerde voor het instellen van een yi verkeersfonds naar voren en plaatste daarbij een aantal vraagte-, weinige trams, die er rijden, geen kens. 'Is dit fonds soms ook voor de tekorten van het openbaar vervoer', vroeg hij zich af? Maar dan is het geen fonds, maar een bozemloze put, waaruit het openbaar vervoer zonder welke rem dan ook vrijelijk zijn te korten kan dekken', zo meende de voorzitter. 'In die put moeten einde loos gelden worden gestort, die na tuurlijk afkomstig zijn van verhoogde lasten op de auto? Ook sprak hij over de metro in Rot terdam. Na een aanvankelijk succes loopt het aantal reizigers terug. Wij zend op de oplopende kosten van het Amsterdamse 'metroavontuur', zei ir. Prins, dat een metro pas succes heeft, als er een net van lijnen is gebouwd, waarvoor zelfs grote steden te klein zijn. 'Wanneer Amsterdam een aantal parkeergarages zou bouwen en be schikbaar zou stellen voor gratis maar verplicht parkeren, dan zijn de stil staande auto's van de straat en kan het autoverkeer weer vlot doorstro men en hoeft men ten koste van de kostbare vrije baan te maken. Daar mee spaart men ook weer miljoenen'. Onvoldoende Hij wees er verder op, dat de bedra gen van het Rijkswegenfonds voor 1973 met 4 pet. zijn verhoogd. 'Dit is bij èen inflatoire stijging van 8 pet. onvoldoende om een gelijkblijvend vo lume wegenwerk te houden. De bij drage uit de algemene middelen werd in strijd met de belofte verminderd en autorijdend Nederland kreeg aan zienlijk hogere lasten opgelegd. Des ondanks groeit het autopark gestadig. Moeten er dan niet meer wegen wor den aangelegd. Moet er aan de oplos sing van verkeersproblemen in en rond de steden niet meer worden gedaan? Hiervoor sluit deze regering consequent de ogen', zo merkte ir. Prins op. Sprekende over de plannen voor de zgn. Schiphollijn een voorlopige raming gaat tot een bedrag van 40 Ir. H. D. Prins bodemloze put miljoen meende hij, dat het metro drama van Amsterdam dwingt tot een reële begroting en niet een optimisti sche, alleen maar om een plan aan vaard te krijgen. Hij stelde voorts de toenemende werkloosheid in 1972 in de wegenbouw aan de orde. 'De mil joenen komen nu van sociale zaken. Onder de vele zgn. aanvullende wer ken zijn er diverse in de sector grond-, water- en wegenbouw. Het is gelukkig, dat dank zij deze werken de werkloosheid onder de werknemers in deze sector afneemt, hoewel onvol doende. Maar waarom is dit alles? Is dit een bewijs van goed beleid?' n2 ever doet bod lensdorp 1RDAM De tussen de raden stuur van Unilever en Bens- nternationaal gevoerde bespre- hebben nadat het overleg vakorganisaties was afgerond 23 7i>e geleid dat definitieve over- ^•jgnming is bereikt over een door 88'4fcr uit te brengen bod in cön- 42.75 op de gewone aandelen Bens- 1^-2lHet totale geplaatste gewone 127 enkapitaal van Bensdorp Inter- H8.7±al bedraagt 5,9 miljoen. De Ü^bekoers voor de aandelen 354 brp, cum dividend 1972, is be- 27 5 op 400,- per gewoon aandeel 55 2j)minaal 100,-. 3L2$pecialiseerde merkartikelen op 9 6»an chocolade, die de internatio- poriënteerde onderneming Bens- 19.5 fabriceert in Nederland, Oosten- 64 jn Duitsland, sluiten goed aan 45 belangen van Unilever in de 49 5faiddelenindustrie. Een ander 53-73 is de vooraanstaande positie 34 2^nsdorp inneemt op de markten 5o$acaoboter en cacaopoeder. In 452I Bensdorp circa 1.000 HïlAfC Van ixria ar vnim Starlift in Voorburg heeft intussen de salarisbetaling van het-personeel over januari gecompleteerd en de liftenac- tiviteiten overgenomen. In de loop van de week zal worden beslist hoe veel personeelsleden naar Starlift overgaan. Equity pmers, van wie er ruim 300 in and werkzaam zijn. bijzonderheden zullen worden >men in een bericht aan aan- uders, waarvan de verschijning tweede helft van februari kan 1 verwacht. i!;" mer-liften JM-VOORBURG De firma J. iemer-liften in Bussum heeft ^nce van betaling aangevraagd, lulden van het bedrijf bedragen dan een miljoen gulden. Voor werknemers is bij het geweste- rbeidsbureau een ontslagvergun- aangevraagd. E en L Levensverzekeringen te Den Haag heeft in 1972 een productie gerealiseerd van circa 110 miljoen. Hierdoor is het totaal verzekerde be stand per eihd 1972 gestegen tot onge veer 132,5 miljoen. Het totale pre mie-inkomen beliep het afgelopen jaar rond 7,5 miljoen. De premie-reser ve, die tot zekerheid strekt van de na te komen verplichtingen tegenover de verzekerden, was per eind 1972 boven de 10 miljoen gulden gestegen. E en L startte haar aktiviteiten in Nederland eind 1970 en vormt een onderdeel van het Engelse verzeke ringconcern, Equity en Law Life As surance Society te Londen. Arufa ARNHEM De Arnhemse Rubberfa briek Arufa wil samen met andere rubberverwerkende ondernemingen langs de Zuid-Veluwezoom een centra le verbrandingsinstallatie bouwen. Ze meent, dat op die wijze een oplossing kan worden gevonden voor de rook- en stankhinder, waarmee de rubber- verbranding op dit moment gepaard gaat. De directie van de Arufa is het niet eens met het Arnhemse gemeen tebestuur, dat meent, dat ieder be drijf afzonderlijk milieubeschermende maatregelen moet treffen. Ze is van oordeel dat dit een te kostbare zaak wordt, temeer daar een dergelijke ver brandingsoven, die een kwart miljoen gulden kost, per bedrijf slechts ge middeld één dag per week wordt gebruikt. Bruynzeel JOHANNESBURG Anglo American of South Africa heeft tegen contante betaling het aandelenkapitaal van Bruynzeel Holdings overgenomen van Bruynzeel te Zaandam. Bruynzeel Hol dings heeft 31 procent van het ka pitaal van Bruynzeel Plywoods (Bruply) in handen. Via een dochter had Anglo reeds 20 pet van Bruply in bezit, zodat de maatschappij thans een meerderheidsbelang in Bruply heeft. Bruply bereikte in het boekjaar dat op 30 juni 1972 eindigde een omzet van circa 113 min. en behaalde een nettowinst van circa 7 min. Alg. Bank Nederland AMSTERDAM De Banque Jordaan, een volledige dochter van de Algeme ne Bank Nederland, heeft een vesti ging geopend in Nice. Dit kantoor is de eerste buiten de Parijse agglomera tie. Jordaan bezat naast haar hoofd kantoor reeds vier bijkantoren in de Franse hoofdstad alsmede een in Neuilly sur Saine. Met de vestiging in Nice wil Jordaan vooral tegemoet ko men aan dé behoefte van Nederlan ders, die financiële betrekkingen on derhouden met Zuid-Frankrijk. Pirelli MILAAN De Italiaanse Pirelli Rubber Co. (waarin het Britse Dun- lop voor 49 procent deelneemt) heeft over 1971 en 1972 een verlies van meer dan 30 miljoen geleden. Dit werd op een buitengewone vergade ring van aandeelhouders bekendge maakt. De vergadering werd over eenkomstig de Italiaanse wet bij eengeroepen omdat het verlies groter is dan éénderde- van het totale aande lenkapitaal 90,7 miljoen). Tower Assets AMSTERDAM Tower Assets te Londen heeft overeenstemming be reikt met de aandeelhouders van de platenfabriek Linex Nederland te Koewacht (Axel) van dit bedrijf. De zelfstandigheid van Linex Nederland blijft gehandhaafd, terwijl in de ko mende jaren de activiteiten verder zullen worden uitgebreid. Met de vak organisaties is over deze overneming gesproken. Voor de 55 personeelsle den van Linex brengt deze transactie geen nadelige gevolgen mee, aldus Tower Assets. Een woordvoerder van de Engelse maatschappij deelde desgevraagd mee. dat Tower Assets geinteresseerd is in overneming van meer rendabele hout bedrijven in Nederland. Begin 1972 werd Fijnhout Amsterdam reeds over genomen. Heidemaatschappij ARNHEM De Heidemaatschappij Beheer meent, dat het bedrijfsresul taat over 1972 bevredigend is geweest. Weliswaar blijft het wat achter bij dat over 1971, maar daar staat tegeno ver, dat een aanmerkelijk gunstiger resultaat uit de bus is gekomen, dan werd begroot, aldus het bestuur. LONDEN De Bank of England heeft het minimum tarief voor het lenen van gelden bij de centrale bank, dat in de plaats is gekomen van het officiële bankdisconto, met V4 procent verlaagd tot 8procent. Op 22 december jl. werd in Engeland met 9 procent het hoogste renteniveau sedert 1914 bereikt. De verlaging van het rentepercentage houdt geen direct verband met de door premier Heath aangekondigde loon- en prijsmaatregelen. Het is ech ter niet uitgesloten, dat de handels banken nu ook iets lagere tarieven zullen invoeren voor het opnemen van geld. W. KROLL EN JAN J. VAN CAPELLEVEEN Een waarheidsgetrouw beeld van de Jezus-beweging. Hippies en studenten getuigen van een nieuw ontdekt leven. Blijdschap. Extase. Happenings. Jezus- songs. Bijbellessen. Bidden. Strijd te gen drug-verslaving. Maatschappijkritiek. - Een gevaarlijk strovuur? Een christelijk jongerenrevei' Met foto's f 8.90 Verkrijgbaar in de boekhandel |J*ZOMER KEUNING - WAGENINGEN „Werp uic bekommernis op de Here Hij zal voor u zorgen". Psalm 55 23 A. Met dankbaarheid aan God dat wij hem zo lang mochten behouden, nochthans bedroefd, geven wij u kennis van het heengaan van mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, Broer, Zwager en Oom Cornel is Rodenburg in de ouderdom van 78 jaar. Pijnakker: M. Rodenburg-van Herk J. Rodenburg A. Rodenburg-var. Lienden J. Rodenburg-Rodenburg D. Rodenburg M. Weerheim-Rodenburg G Weerheim Alphen a. d. Rijn: L P. van Wijk-Rodenburg J. van Wijk Klein-, achterkleinkinderen en verdere familie Pijnakker 22 januari 1973 Thorbeckelaan 69 Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de Ned. Herv. Begraafplaats „Koningshof", donder dag 25 januari a.s. om 1.30 uur. Vertrek vanaf Thorbeckelaan 69 om 1.10 uur. maar een zakelijke overeenkomst tussen U en ons. Ihcbt ld nodig? Maar U ziet waarschijnlijk op tegen alle poespas die daar mheen hangt? Tegen informatie bij werkgever, of buren ht is ook nergens voor nodig en wij gaan een overeenkomst aan ij zorgen voor het geld, U zorgt dat tt in 12 tot 48 maanden terug wordt :taald. Tegen wettelijke tarieven, r IC ïeheel schriftelijk afgehandeld. let aanvraagformulier geeft U en ons alle informatie die nodig is. Als U gehuwd bent en in loondienst kunt U met enkele dagen over f. 1.000.- tot f. 10.000.- beschikken. Bel of schriif naar: 5,, Financicringskantoor E.J. MöIIer, St. Catharinastraat 1, Eindhoven. Tel. 040 - 66633 - 25472. (Door de gemeente Eindhoven toegelaten particuliere geldschietbank). Dr. J.J. BUSKES Bijbels dagboek f 15.90 Pijnlijk en ergerlijk: je voelt ze de hele "dag. Gelukkig helpt Hlistex - de nieuwe amerikaan- se lippencrème-direkt Blistex maakt je lippen zó weer gaaf en zacht: je kunt weer gewoon Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Pijn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. De wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam- heien te doen 'wegdragen'. De pijn stopt. Do zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H. Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnekkigs aambeien. Sperti Preparation H is mild en ontsmettend. Voor direkte, snelle, afdoende behandeling van aambeien is er rtaar één middel: Sport 1 Preparation H zalf en zetpillen. „In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen." Joh. 14:2 Na een moedig gedragen lijden heeft God op 20 januari thuisgehaald Zijn kind, onze trouwe me dewerkster, zuster Henriëtte Maud Her oud 52 jaar Mogen allen voor wie zij iets betekende troost vinden in de zekerheid dat zij thans verlost is van zonde en pijn. 's-Gravenhage, 20 januari 1973. Bestuur Stichting Bronovo-Nebo Direktie Nebo-ziekenhuis. Met grote droefheid geven wij kennis van het verlies van onze trouwe collega Zr. Maud Hei- Haar collegialiteit en vriendschap zal ons in de toekomst steeds tot voorbeeld zijn. 's-Gravenhage, 20 januari 1973. Bestuur en leden Personeelsvereniging Nebo-Ziekenhuis. Met leedwezen namen wij kennis van het over lijden op 20 januari 1973 op de leeftijd van 63 jaar van de heer Th. N. Deen Directeur openbare werken, tevens commandant van de vrijwillige brandweer der gemeente Alke made. Gedurende bijna 34 jaar gaf hij als zodanig zijn beste krachten aan de belangen van deze ge meente. Zijn nagedachtenis zal bij ons levendig blijven. Burgemeester en wethouders van Alkemade: P. Th. M. Brama, de secretaris, P. M. F. Smolder, de burgemeester. Roelofarendsveen, 22 januari 1973. In Jezus ontslapen onze lieve Moeder en Oma, Elisabeth Geerling-Visée weduwe van Paulus Geerhng oud 84 jaar. I. F. Donkervoort-Geerling W. H. Donkervoort Dick en Leny Wim Paul Th. J. Geerling N. Geerling-Michels Désirée Frank 's-Gravenhage, 20 januari 1973 Bejaardencentrum „Landscheiding", Isabellaland 1700 Correspondentie-adres: Piet Paaltjensstraat 22. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum. Gelegenheid tot be zoek dinsdagavond van 7.308 30 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 24 januari a.s. om 1.30 uur in bovengenoemd be jaardencentrum, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 2.30 uur op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a. Wegens ziekte gaat het 50-jarig huwelijksfeest van P. van Winkel A. van Winkel-Mugge NIET DOOR. GETROUWD: Joh. Poort weduwnaar van R. Tuinstra en A. van der Vange Heden heeft de Heere uit ons midden weggenomen on ze lieve Zuster. Schoonzuster en Tante Geertje Cornelia Hamerpagt in de ouderdom van 77 jaar. Wij treuren, doch niet als degenen die geen hoop heb ben. Dordrecht, 20 Jan. '73. Huize Avondzon. Talmaweg 2. Correspondentie-adres: Dr. van Linden. Tolstr. 9. Schelluinen. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvin den donderdag 25 januari op de Algemene Begraaf plaats te Schelluinen om 13.00 uur. Ontroerd door het ondervinden van zoveel medeleven naar aan leiding van het overlijden van mijn lieve man Gerrit van Dam wil ik u mede namens kin deren en kleinkinderen dank zeggen voor uw welgemeende belangstelling. N van Dam-Borreman Met diep leedwezen geven wij u kennis, dat na lang durig geduldig gedragen lij den van ons is heengegaan onze trouwe collega Mejuf frouw Jacoba Meesters Haar nagedachtenis zal in dankbare herinnering wor den gehouden. Rotterdam. 19 januari 1973. Na een moedig gedragen lij den is van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze lieve vader, zoon, broer, zwager en oom Gerrit de Krijger op de leeftijd van bijna 35 Jaar. Mijdrecht: A. de Krijger-Buis John, Sylvia en Viola Katwijk: J. C. de Krijger J. de Krijger- van Bergeyk Katwijk: J. Hofkes-de Krijger P. O. Hofkes Astrld en Robbert Leiden: B. Huiskens-de Krijger R. Hulskcn Linda Delft: T. J. C. de Krijger Katwijk: J. v. d. Plas-de Krijger W. v. d. Plas Mijdrecht, 21 Januari 1973. Steven van Rumclacrstraat 46. De teraardebestelling zal plaatsvinden op woensdag 24 Januari a.s. om 13 uur op do Ned. Herv, begraafplaats te Mijdrecht. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in gebouw 'Irene'. Kerk straat 9 te Mijdrecht. Uit onze familiekring werd weggenomen onze Zwager Cornelis Buitelaar echtgenoot van M. R. M. Buitelaar-Groenewegen Familie Groenevvegen. Rotterdam, 19 januari 1973. De Heer is mijn herder! 'k heb al wat mij lust; Hij zal mij geleiden naar grazige weiden Hij voert mij al zachtkens aan waatren der rust. Gezang 1011 Heden nam de Here tot Zich onze geliefde Vader, Grootvader, Broeder en Oom -Cornelis van Noortwijk weduwnaar van Jannetje Timmermans in de leeftijd van 76 jaar. Rijswijk: H. Maan-van Noortwijk C. J. Maan Vlaardingen: J. Sloot-van Noortwijk D. Sloot Schiedam: J. van Noortwijk E. M. van Noortwijk-Petri Maasland: A. van Noortwijk M. J. van Noortwijk-Frijlink Kleinkinderen en verdere familie Schiedam. 21 januari 1973 Louise de Colignystraat 8 Vader ligt opgebaard in de rouwkamer. Nassau- laan 68. Schiedam. Gelegenheid tot bezoek en condoleren aldaar woensdagavond van 8.30-9.30 uur en donderdagavond van 8-9 uur. De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 26 januari a.s. te 12 uur in de aula van de Algemene Be graafplaats, Laan van Spieringshoek, Schiedam, welke geleid zal worden door de weleerwaarde heer ds. IC. II. Schuring, waarna de bijzetting zal plaatshebben in het familiegraf op de begraaf plaats te Schiedam. Gelegenheid tot condoleren na de bijzetting in de aula van de begraafplaats. Geen bloemen. Heden nam de Heere van ons, onze lieve zorg zame Vader, Grootvader, Overgrootvader, Broer, Zwager en Oom Marinus Bal weduwnaar van Neeltje van Leeuwen Hij mocht 74 jaar oud worden. Meerkerk: C. Bal J. K. Bal-Boerman 's-Gravenhage: A. Bal M. Verheij-Bal W. J. Verheij Rijswijk (Z.H.): P. Bal E. Bal-Visser W. P. J. Bal L. Bal-Elderson Kleinkinderen, achterklein kinderen en verdere familie 's-Gravenhage, 22 januari 1973 Ant. de Haenstraat 55 Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaatshebben vrijdag 26 januari om 11.00 uur op.de Algemene Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek" vanaf het woonhuis om 10.30 uur. Heden nam de Heere onverwachts van ons weg onze lieve en zorgzame vrouw, moeder en groot moeder Marigjè Vink-Bikker op de leeftijd van bijna 70 jaar De lofzang is in stilheid tot U, 0 God! Noordeloos: Adr. Vink Langerak: P, Blom-Vink A. P. Blom Dronten: G. Pellikaan-Vink P. Pellikaan Gorinchem: J. Vink H. Vink-van Ballegooijen en kleinkinderen Noordeloos, 21 januari 1973. Noordzijde 12. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op donder dag 25 januari 1973 te 14.00 uur op de begraaf plaats te Noordeloos. Gelegenheid tot condoleren aan huis dinsdag 22 januari na 19.30 uur, na de begrafenis in het Dorpshuis. Op 91-jarige leeftijd is heden van ons weggeno men onze vader en grootvader Martinus Cornelis van der Lee sinds 1939 weduwnaar van Jacoba Kastelein Wij geloven dat een genadig en barmhartig God hem lot Zich heeft genomen. Noordwijk: J. C. Admiraal-van der Lee Joh. Admiraal Lochem: A. J. Pijnappels-van der Lee Katwijk: N. Vink-van der Lee J. Vink M. J. van der Lee J. van der Lee L. J. van der Lee-Loo Castricum: W. E. Worp-van der Lee W. Worp Klein- en achterkleinkinderen Katwijk aan Zee, 21 januari 1973. Voorstraat 17. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 24 ja nuari a.s. op de Algemene Begraafplaats aan de Zuidstraat te Katwijk aan Zee te 13.30 uur. Rouwdienst in zaal 'Irene', Voorstraat 35, te 13.00 uur. Gelegenheid tot condelcren na afloop van de begrafenis in zaal 'Irene'. „Al wie op Hem zijn geloof bouwt, zal niet beschaamd uitkomen". Het behaagde de Heere tot Zich te nemen onze lieve Man, Vader en Opa Roelof Assies in de ouderdom van 71 jaar. H. Assies-Jansma Emmen: G. Assies H. G. Assies-Tiggelaar Beekbergen: J. Assies E. C. Assies-de Jonge Kampen: A. van de Weg-Assies H. van de Weg Zuidlaren: A. Assies H. Assies-Wagenaar Haulerwijk: J. H. Assies L. A. Assies-Kerssies Den Helder: M. Assies J. J. M. Assies-Weitering Een: Js. Assies J. Assies-Bunskoek Beilen: R. J. Assies R. Assies-Heys en kleinkinderen Een (post Norg), 20 januari 1973. Hoofdstraat 34. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 24 januari a.s. vanuit de Gereformeerde Kerk te Een, waar een rouwdienst wordt gehouden die om 1 uur aanvangt. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11