Verstrooiing van talent rinnen ambtelijk korps Agenda voor Leiden lphense pyromaan (29) ekent brandstichting Kort nieuws uit de regio Raad Sassenheim akkoord met peuterspeelplaats §ieo Louwers on zeskamp deimuiden mag ■eukenlaan janleggen en Dodelijk ongeluk in Wassenaar Jongeren worden orgel-minded Inbrekers geven het niet op Afscheid van Van Otterloo 'De oude post' in Sassenheim wordt dagverblijf voor oudere gehandicapte kinderen Problemen bij woningbouw in Hoogmade Kerkstraat wordt voorrangsweg J (UW/KWARTET MAANDAG 22 JANUARI 1973 etere organisatie van gemeentelijk apparaat n een onzer verslaggevers [DEN De PvdA-raadsleden, In 't Veld en Van .Aken zijn van mening, dat de organisatie van het ieentelijk apparaat op korte termijn in zijn totaliteit aan een onderzoek moet worden onderwor- Zij vinden o.a. dat de huidige situatie leidt tot verstrooiing van het talent binnen het ambtelijk d pbi L REGIO L3 ei i. lvi 'ps. c vijl de Vereniging van Nederland- Jemeenten al enige tijd bezig is de Ise ambtenarij onder de loep te ndnen (dit op verzoek van de rege- die wil weten wat de benodigde ;oneelsbezetting is voor het huidi- takenpakket), vragen de beide Isleden zich af of de resultaten dit onderzoek wel een bevredigen- totaal-structuur van het gemeente apparaat kunnen opleveren. Met j^ere woorden: zij verwachten niet de mogelijke veranderingen, die onderzoek aan het licht zal bren- zijn in te passen in de huidige van zaken ten stadhuize, 'die onaangeroerd zal blijven'. De me jjge situatie wordt volgens In 't al< i en Van Aken enerzijds ge- latjerd door de veelheid van secreta- d€ ifdelingen rechtstreeks 'onder' de inileentesecretaris, en anderzijds door rele diensten, die rechtstreeks 'on- het college van B. en W. vallen. inflicten digheden, menen zij. De gevolgen van de personeelsstop beginnen pijnlijk voelbaar te worden, de onzekerheid rond de gemeentelijke financiën vormt een psychologische belemme ring, en de bestuurlijke verhoudingen zijn niet al te best. De onzekerheid rond de toekomstige organisatie van het gemeentelijk apparaat mag daar om geen belemmering zijn voor de groei naar betere samenwerkingsver banden, aldus In 1 't Veld en Van Aken. In een schrijven aan de raad pleiten zij daarom voor het instellen van een z.g. 'brede commissie', die het organi satie-onderzoek moet gaan begeleiden. Deze commissie zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van de raad, het college van B. en W., externe adviseurs, de secretarie, de diensten, bedrijven en gemeentelijke stichtin gen, en tenslotte de adviesraden der gemeenten. De raad zal spoedig door de PvdA-ers met deze kwestie worden gecónfronteerd. tót de genoemde verstoooiing van ambtelijk talent, leidt deze vorm- ïg ook tot vaagheden omtrent de lening van bevoegdheden, het- tot uitdrukking komt in conflic- en lacunes, aldus de beide PvdA- Een ander probleem vinden zij, bij deze opzet verschillende taken meerdere afdelingen worden aan- it en dat er alleen binnen het ege coördinatie plaatsvindt, ambtelijk apparaat werkt momen onder uiterst moeilijke omstan- Gelijkwaardig ap lat t dfcHEN De Alphense politic 't dc hand gelegd op de mysterieu- Pyromoon X', zoals hij in Alphen d genoemd. Het is een 29-jarige van Alphen. Sedert april ïtte hij tien branden, die in totaal schade veroorzaakten van rond de ,000. dCman was bij alle branden aanwe- en en vestigde tenslotte de aandacht le feicli toen bleek dat hij petroleum- finiken op z'n kleding had. Hij wist instantie schuld te ontken- De politie bleef hem in de gaten sta ad Katwijk vergadert TWTJK De gemeenteraad komt in 25 januari om 19.30 uur bijeen. De Pajnda vermeldt o.a.: Aankoop Stati- dl traat 16; Aankoop Waaigat 18c en vkoop van het pand Voorstraat 32; schioop bouwgrond in het Molenblok- 1 aan de Katwijksche Bouwvereni- r<!; Verkoop van bouwgrond aan de fin »an der Perkstraat; Verkoop van lanihd in het Molenblok-Zuid voor de oo w van garages; Huur van gronden in iet westelijk deel van de Hoornes- >rgaier van het hoogheemraadschap Krediet voor het treffen van aan de gemeentewoning ienaarseweg 54; Investeringsplan de jaren 1973 t.m. 1977; Verle- van krediet voor uitbreiding van brandweerkorps; Benoeming van commissaris van de Stichting arbank; Doen van een principe- Bpraak m.b.t. de toekomstige drink Wijziging van de rstbrdening geldelijke steun krotont- heping en doorstroming; Instelling parkeerzones. bfeERSWOUDE —Op de afdelings- ivlo tampen van het Haagse district e de NTTB versloeg Theo Louwers ■nak Hazerswoude van tafeltennisvere- de ing Avanti bij de eerste-klassers de 1, ftenaar Ruud Platenburg met 21-7, 1 en 21-17. Daardoor mocht hij he i winnaar van deze 6-kamp noe- nkefr. Avanti's Annelies Kooter toonde bij de vierdeklassers de sterkste. tiek sec IMUIDEN Aan het begin van k« raadsvergadering werd de per 1 i niari benoemde gemeentesecretaris b A. Kuilboer uit Zuid Scharwoude n. 1 <Ugtl. raad ging akkoord met enkele ndruilingen, terwijl verder 5800 is ïrcl gevoteerd voor het verbeteren i het brugdek van de Bilderdamse- ig en 29.000 voor verbetering van Igerft remwerk van de brug. Raadslid J. v Gilissen wilde een deel van de erwten afschuiven op het Hoogheem- Rijnland, maar voorzitter L, Breen wees er op dat de leente onderhoudsplichtige van de voorgestelde bedrag van 168 leerling van de basisscholen, werd lens de vergadering verhoogd tot 73. orzitter Breen deelde mee dat G.S. 'dkeuring hebben gegeven voor de 'leg van de Beukenlaan 300.000). Er kunnen nu ook pre- •- en woningwetwoningen worden louwd. De bespreking over de pen- enen van de wethouders werd op zoek van de heer J. J. Gilissen 'gehouden. De W. van der Velden- krijgt straatverlichting. meentesecretaris zal een aantal taken moeten afstaan aan directeuren van diensten, opdat er bij hem geen werk kan blijven liggen. Bovendien zou de secretaris nog meer dan nu een 'scharnierfunktie' moeten krijgen nl. zorgdragend voor de coördinatie tus sen college en directeuren van dien sten en bedrijven. In 't Veld en Van Aken menen, dat op basis van deze uitgangspunten ge kozen kan worden voor twee organisa tie-vormen, namelijk een volstrekte scheiding tussen beleidsvoorbereiding en uitvoering, of en dat is precies het tegengestelde volledige integra tie van deze beleidsfacetten. Dit laat ste houdt in dat er sprake zou zijn van een 'open' beleidsvoorbereiding, waaraan alle betrokkenen kunnen deelnemen, zowel bestuurders als wijkvertegenwoordigers. ambtenaren en adviesraden. Voor een betere organisatie van het gemeentelijke apparaat formuleren In 't Veld en Van Aken een aantal uitgangspunten, die erop neerkomen dat B. en W. en het ambtelijk corps gelijkwaardige deelnemers moeten zijn in de beleidsvoorbereiding. De organisatie van het ambtelijk corps dient een weerspiegeling te zijn van de taken binnerr B. en W„ zonder dat ze identiek behoeven te zijn. De ge- houden en uiteindelijk viel hij door de mand. Overigens is wel komen vast te staan dat de ernstige brand in de wijk Hoorn in welke wijk hij steeds opereerde en waarbij pakhuizen van graanhandel Van Vaart in vlam men opgingen, niet door de Alphe- naar is gesticht. De verdachte is voor de officier van justitie geleid onder verdenking van opzettelijke brandstichting. WASSENAAR —De 18-jarige J. C. Schrijver uit Wassenaar is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Met zijn mo tor kwam de heer Schrijver op de kruising Va n Cranenburglaan-Van Duivenvoordelaan in botsing met een vanrechts k omende auto, die de mo torrijder geen voorrang verleende. De bestuurder van de personenauto en zijn echtgenote werden bij het ongeluk ernstig, gewond, terwijl de duopassagiervan d e motor beide be nenbrak en inwendig letsel opliep. DEN HAAG Een goed idee van Gerard Akkerhuis om in het orgelcen trum Kloosterkerk het imposante Marcussen-instrument een goed uur lang uitsluitend in dienst te stellen van jeugdige luisteraars. Dat beteken de deskundige uitleg vooraf en tal van belangstellende vragen achteraf, maar het programma was er muzikaal niet minder om. Natuurlijk Bach, waarbij een tweetal melodisch plezierig herkenbare koraalvoorspelen contrasteerden met de groots opgezette Passacaglia en Fuga, die de luisteraars vrijdagavond aan het Lange Voorhout zowel figura tief als melodisch en harmonisch ze ker zal hebben geboeid. Net als bij de 32 fouettés door be roemde ballerina's zaten er ook nu enkelen mede te tellen of Akkerhuis het thema wel 32 maal speelde! Beethoven betekent orgelistisch niet zo veel het goede spel van Akker huis ten spijt maar de Franse variabele slotgroep was natuurlijk weer raak. Romantiek van Widor, een registratief typeringsgeluid uit de Sui te Frangaise van Langlais en de pracht en praal van het 'grand jeu' in Alains Litanies dat op dit grote orgel overrompelend getuigde van de reli gieus gebaseerde klankmagie van de in 1940 zo jong gestorven componist. F. D. DEN HAAG In dezelfde lagere school waar in de nacht van 12 op 13 januari is ingebroken zijn weer inbre kers aan 't werk geweest. Nu hebben zij in de nacht van 19 op 21 januari een t.v.-toestel van 750 meegenomen en op het schoolbord geschreven: 'nu nog 500 en dan ben je van ons af'. Na de eerste inbraak was op 't school bord de mededeling achtergelaten: 'Volgende keer geld achterlaten!' WOUBRUGGE Op 31 december bedroeg het1 aantal ingezetenen 3855 personen, te weten 1891 mannen en 1964 vrouwen. Het reeds jarenlang bestaande vrouwenoverschot steeg hierdoor van 63 tot 73. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 32. WOUBRUGGE De gemeenteraad komt dinsdag 23 januari om 7.30 uur bijeen. De agenda vermeldt onder meer: benoeming van een lid van het algemeen bestuur van de streekmu- ziekschool 'Rijnakkoord'; Verkeers maatregel met betrekking tot de Kerkstraat te Hoogmade; Woningbouw te Hoogmade; Bouw van een Cultu reel Centrum te Hoogmade. ALPHEN Maandag 22 januari wordt in Nabij een avond gehouden voor alle vrouwenverenigingen in Alphen. De maandelijkse vergadering van de drie plaatselijke afdelingen van de Ned. Chr. Vrouwenbond is daarin ook ondergebracht. In deze bijeenkomst, die onder leiding staat van mevrouw Gallas-Dortland, en om 8 uur begint, zal de schrijfster die bekend staat onder de naam 'Schehe- rezade' spreken. KATWIJK Voor de Bijbelstudie club spreekt vandaag (maandag 22 januari) de heer J. Klein Haneveld over de Samaritaanse vrouw. De bij eenkomst is in de Oranjezaal en be gint om 8 uur. KATWIJK Woensdag 24 januari is voor het ophalen van grof vuil aan de beurt de maandag- en dinsdagwijk. KATWIJK Tijdens de ziekte van wethouder J. Bergman, worden de werkzaamheden ten behoeve van fi nanciën, gemeentebedrijven, volksge zondheid, recreatie en toerisme, waar genomen dooi1 wethouder H. Haas noot. KATWIJK Deze week wordt een collecte gehouden t.b.v. de. Bijbel ki oskvereniging. KATWIJK. De Christen Vrouwen bond vergadert op 24 januari. Me vrouw J. M. Fabering de Jong- De Haan, zal een causerie houden. De bijeenkomst wordt gehouden in de Hoeksteen en begint om 8 uur. HAZERSWOUDE Veertien spelers van de selectiegroep van de voetbal vereniging Hazerswoudse Boys gaan voortaan in uniform trainingstenu ge kleed. Chemische wasserij Van Pola- nen heeft de vereniging veertien trai ningspakken aangeboden. HAZERSWOUDE Vrijdag 26 janua ri 20 uur organiseert St. Bernardus in de 'kantine een klaverjaswedstrijd. De zelfde avond, vanaf 20 uur wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw te Hazerswoude-dorp ook een klaverjas- drive gehouden. ALKEMADE Op 29 januari om 20 uur vergadert de gemeenteraad van Alkemade. De agenda vermeldt onder meer: Beschikbaarstelling van een krediet voor vervanging van het brandalarme- ringssysteem voor de blusgroep Kaag; beschikbaarstelling van een krediet voor het aanbrengen van een ver keerslichteninstallatie op het kruis punt Alkemadelaan-Baan-Meerkreuk; verlenen van medewerking aan de woningbouwvereniging Alkemade voor de bouw van 41 in plaats van 40 woningwetwoningen ten noorden van de Middenweg; Voorstel tot het verle nen van garantie voor ten behoeve van particuliere woningbouw te slui ten hypothecaire geldleningen; krediet voor de bouw van een voetgangers brug in de Kerkweg en het verwerven van daarvoor benodigde grond; Voor stel tot het ingebruitgeven van enige gemeente-eigendommen; Nota met be trekking tot het kamperen bij boeren bedrijven. SASSENHEIM Voor de raadszit ting bestond grote belangstelling. Oor zaak was onder meer de peuterspeel plaats in het Kooi-plan. Er is nogal kritiek op de plaats, t.w. tussen het Kagerplein en de Kagertuinen, waar t.z.t. een gymnastiekzaal zal komen, zo dat de speelplaats voor het grootste deel achter en naast deze zaal zal zijn gelegen. Andere belangrijke agendapunten wa ren de moties van de heren Montfoort LEIDEN Zaterdagavond gaf Wil lem van Otterloo, die eigenlijk al officieel in Den Haag afscheid nam als dirigent van het Residentie Or kest, zijn 'afscheidsconcert' voor Lei den in de Stadsgehoorzaal; jammer genoeg niet met Bruckner's 7e symphonic, zoals in de Residentie het geval was, doch met een zeer uitge breid, wel wat te lang programma. Al was het verstandig, de volgorde om te zetten en met Regers Romanti sche Suite te beginnen, dit opus bleek toch, ondanks de zeer gave vertolking, te laboreren aan een gebrek aan diep gang en contracten. Hans Richter-Haaser trachtte hierna de slechte indruk, nagelaten bij een vorig solistisch optreden, weg te ne men door Beethovens pianoconcert in C in het uiterst secuur begeleide Allegro heel voorzichtig en ingetogen te benaderen en slaagde daarin zeker; het largo had hij meer mogen nuance ren. Het Rondo verliep goed doch plichtmatig. Richter-Haaser pakte het allemaal wat stug aan, tot schade van het soepel spelende orkest, dat vooral na de pauze triomfen vierde met het Rïcercare van H. Andriessen; dit nu ruim 20 jaar oude werk doet het nog uitstekend. Een zware opgave, die vrijwel geheel naar wens werd volbracht was de verklanking van Hindemith suite Ma- this der Maler, met zijn merkwaardi ge canon midden in het eerste deel: het thema, ingezet door de lage strij kers, keert hier terug na een omzwer ving langs alten, violen, hout- en koperblazers en was onder Van Otter loos directie duidelijk te volgen. Hoogtepunt in het middeldeel was de door hobo en fluit zo imposant gebla zen klaagzang, en een macaber bla zersthema verleende diepgang aan de Verzoeking. De orkestleden werden door hun dirigent door alle zware passages haast moeiteloos heenge- loodst en het was een genoegen deze secure, doch geenszins droge weergave te beluisteren. Uiteraard werd de scheidende diri gent toegesproken Eerst door burge meester A. J. Vis, die aan Van Otter loos debuut als gastdirigent te Leiden op 5.3.1944 herinnerde. Hij bood de dirigent een ets van Leiden aan. Me vrouw Van der Vorm bood bloemen aan namens de Vrienden van het Residentie Orkest en maakte dankbaar gebruik van de mogelijkheid door op het gironummer van deze vereniging te wijzen. Willem van Otterloo gaf te kennen gaarne als gastdirigent veelvuldig in Leiden terug te zullen keren. Drs. A. van der .Veen-Wiersma. LISSE Ouders van gehandicapte kinderen waren naar Lisse gekomen om de vergadering van de afd. Bollen streek van 'Philadelphia' bij te wo nen. Wanneer nooit één lijn getrok ken kan worden dan is het wel op het gebied van de verzorging van een gehandicapt kind. Zeer treffend was de opmerking van een van de ouders, dat deze kinderen als een zegen Gods mogen worden gezien vanwege de le vensblijheid die het kind uitstraalt, terwijl de ouders er vaak over zitten te tobben. Dat was ook geheel in de lijn van de gedachtengang van de spreker voor deze avond, de heer Panneman uit Haarlem, hoofd van een BLO-school. De heer Panneman wees er op dat de ouders open een eerlijk moeten zijn, want alleen dan is er een basis voor een goed onderling gesprek ten gun ste van het gehandicapte kind zelf. Medegedeeld werd dat in Beekbergen met de bouw van een vakantiehuis zal worden begonnen. In Sassenheim komt een dagverblijf voor oudere ge handicapte kinderen, waarvoor de Stichting de 'Oude. Post' heeft aange kocht. en Hulsbergen, waarin deze openbaar heid van commissievergaderingen ver langden en na afloop van de raadsver gaderingen het publiek op de tribune in de gelegenheid willen stellen vra gen te stellen en te discussiëren met B. en W. en de raad. Na de opening van de vergadering bedankte de voorzitter voor de bloe- menattentie i.v.m. zijn herbenoeming voor de derde periode als burgemees ter. Over dc twee moties van de heren Hulsbergen en Montfoort werd uitvoe rig gesproken. De heer Verdegaal had veel waardering voor het afwijzend standpunt van B. en W. Deelneming van niet-raadsleden gebeurt reeds in beheerscommissies. Hij zou als proef wel eens discussie vanaf de publieke tribune willen meemaken, maar dan niet over zaken die in de raad waren geweest. De heer Van der Fange voel de wel voor deskundige adviseurs t.b.v. de commissies. De raadsleden hebben hun eigen verantwoordelijk heid stelde hij met nadruk. Wel voel de hij ervoor de bevolking overal meer bi] te betrekken. Wel was de fractie voorstander van betere com municatie. De heer Platje zei dat openbaarheid de zaken meer zou rem men dan bevorderen. Hij was het niet eens met de moties. Hij deed de suggestie spreekuren in te stellen en voorlichtingsavonden te organiseren. Do voorzitter wees erop dat het werk van de commissies tot openheid ko men in de raadsvergadering en dat B. en W. en de raad niet meer kunnen funktioneren na sluiting van de ver gadering. Bij de stemmingen die volg den waren 11 stemmen tegen de mo tie voor openbare commissievergade ringen en 3 voor. Bij de stemming ovor discussie met publiek waren 10 stemmen tegen en 4 vóór. KOOIPLAN Over de peuterspeelplaats in het Kooi- plan zei de voorzitter dat dit punt uitvoerig was besproken. Na adviezen to hebben ingewonnen was men tot eon oplossing gekomen. De geplande gymnastiekzaal komt tussen de scho len te «liggen. De schoolinspectie is hier voorstander van. Daarnaast is de gymnastiekzaal voor heel Sassenheim goed bereikbaar. De suggestie om de gymnastiekzaal aan de Essenlaan te bouwen was niet mogelijk. Er is 67.000 geï Hij was van mening dat de peuter speelplaats daar zeer zeker tot z'n recht zou komen. De heren Breda, Verdegaal, Platje en Fange waren het met dit standpunt eens. De heren Hulsbergen, Montfoort en Wagner evenwel niet. Na stemming bleek, dat ook de heer Rotteveel tegen het voor stel van het college was, dat overigens werd aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Breda aandacht voor de Sassenheimse Vaart waar aan de noordzijde steeds meer plezierboten worden gemeerd, zodat de vrije doorvaart gevaar loopt. De voorzitter beloofde de zaak onder de aandacht van de Provinciale Water staat te brengen. Vader deed valse geboorte-aangifte ALPHEN Een Alphenaar deed bij de burgerlijke stand van zijn woon plaats aangifte van een pasgeboren zoon. Toevallig bleek dat de baby niet van hem en zijn vrouw was, maar dat hij de baby verwekte bij z'n 15-jarige en ongehuwde dochter. De vader werd wegens deze valse aangifte, die als 'verduistering van staat wordt omschreven, aangehouden en voor de Officier van Justitie ge leid. Volgens hoofdinspecteur H. W. van Voorde betreft het hier een wei nig geconstateerde overtreding. R. Spruit spreekt over Leidse hofjes LEIDEN De vereniging 'Oud-Lei den' organiseert èen avond op 30 januari om 20 uur in het Stedelijk Museum 'De Lakenhal'. De heer R. Spruit zal spreken over 'De Leidse Hofjes'. (ADVERTENTIE) HORLOOES' KLOKKEN De mooiste en de ruimste keuze, in de allerbeste merken. SEIKO - ETERNA - CERTINA CITIZEN - PRISMA - LASITA JUNGIIANS - EWE ANCRE Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt Anker uurwerk. Schokvrij. Onbr. veer. Door eigen ateliers, de beste vakservice. Uw horloger v, d WATER Haarlemmerstraat 181 - Leiden. Geslaagd voor EHBO in Hazerswoude HAZERSWOUDE Alle zesentwintig dames en heren die de afgelopen maanden hebben meegedaan aan de EI-IBO-cursus van Hazerswoude-Rijn- dijk zijn geslaagd: J. G. M. v. d. Berg, mej. T. A. C. Bisschop, mej. M A de Boer, A J Bruinhout, mevr J M. Bruinhout, mevr. G. Bus-Willemse, Joh. P. J. de Groot, J. W. de Groot, mevr. G. M. de Groot-v d Akker, mej M. A. Heemskerk, mevr F. J. Bobby-Zeeman, mevr. A. M. v d Laan-v d. Werf, mej. M. J. T. L Louwers, mej A. P. Luiten, mevr J. G. Menger-Meijer, mevr. B Offerman- Neumann, mevr J. B. Rhijnsburger- Börgerling, mej. J. G. Ruijg, mej. W. E. Sarelse, mej. J. W. M. Spierenburg, mevr E Spruijt-Zuidam, mevr G G. M Swart-Biljardt, Z. J. Treep, mevr. K. J. P. Vinkenstijn-Lalleman, mevr, G. C. M. Winters-de Boer en mej M de Wit. E.O.-bijeenkomst in Alphen a/d Rijn ALPHEN De Evangelische Omroep gaat regionale ontmoetingsdagen be leggen, waarvan Alphen de primeur krijgt. De ontmoetingsdag is belegd op zaterdag 27 januari in Nabij, Lau- raplein 2. De ochtendbijeenkomst be gint om 11 uur en 's middags om 2 uur. Sprekers zijn ds. J. H. Velema (Apeldoorn), ds. W. Glashouwer (voorzitter van de E.O. uit Drieber gen) en de plaatselijke predikant ds. S. W. Verploeg. Voorts werken mee: Margje Dijkstra (zang) en Maarten de Groot (orgel). Ook is er koor- en samenzang. WOUBRUGGE —Destijds is in de raad gesteld, dat woningbouw in feite alleen mogelijk is als zowel de wo ningwet-, als dc premie- en de vrije sectorwoningcn worden gebouwd, aan gezien alleen op deze wijze de in het plan vaststaande grondkostcn worden gedekt. Bij de bouw te Hoogmade is ten aanzien van de woningwet- en premie woningen geen enkel bezwaar van hogerhand gekomen, evenmin voor de hoge uitgaven voor het bouwrijp ma ken, voor zover dit betreft bij de bouw van de 22 woningwet- en 16 premiewoningen. Wat het bouwrijpmaken ten behoeve van de vrije .sectorwoningen aangaat bestaan bedenkingen, die gebaseerd zijn op de in het ontwerp-streekplan Piassengebied neergelegde planologi sche visie. Hierin wordt gesteld, dat de woningbouw te Hoogmade moet worden beperkt en slechts mag plaats vinden ter voldoening aan de behoef te van de eigen bevolking. Mede omdat het nog lang niet vast staat dat dit streekplan in ontwerp wordt aangenomen, kunnen B. en W. niet akkoord gaan met een besnoeiing van de bouwplannen in Hoogmade, omdat de vrije sectorbouw te Hoog made praktisch de enige mogelijkheid biedt het bestemmingsplan financieel rond te krijgen. Door deze afwijzing kan ook de in het totaalplan opgeno men bouw van 6 bejaardenwoningen geen doorgang vinden. Overleg met de directie van de Volks huisvesting heeft geen uitzicht gebo den over de verhoging van de grond prijs voor de woningwetwoningen. Een verhoging van 1000 per woning betekent al een huurverhoging van 10 gulden per maand, waardoor niet meer kan worden gesproken van soci aal haalbare huren. Duits mannenkoor geeft concert in Hazerswoude HAZERSWOUDE De Hazerswoud- se-Koudekerkse zanggroep Kameleon krijgt van 31 mei tot en met 3 juni bezoek van het mannenzangkoor uit Bischhausen, een dorpje uit de West- duitse gemeente Waldkappel, waarmee Hazerswoude een jumelage is aange gaan. Het mannenkoor zal een concert ge ven. Het gezelschap bestaat uit 80 personen. Daarom zijn er nogal wat problemen met de huisvesting. Zeventig leden van de voetbalvereni ging Waldkappel is in dezelfde perio de te gast bij Hazerswoudse Boys. Twee jeugdteams uit Waldkappel doen mee aan een toernooi en het eerste elftal speelt tegen Hazerswoud se Boys 1 op zaterdag 2 juni. LEIDEN De algemene vergadering van aandeelhouders in de Leidsche Wolspinnerij N.V., wordt 6 februari gehouden om 15.30 uur in Holiday Inn, Haagse Schouwweg 10, te Leiden. De agenda vermeldt ondermeer een voorstel om de Raad van Commissa rissen met twee leden tot vijf leden uit te breiden. WOUBRUGGE B. en W. stellen de raad voor verkeersmaatregelen te ne men in de Kerkstraat te Hoogmade. In 1971 adviseerde Provinciale Water staat de secondaire weg Hoogmade- Woubrugge-Ter Aar aan te wijzen als voorrangsweg. Het gemeentebestuur werd gevraagd het gedeelte in Hoog made dat in beheer is bij de gemeen te, eveneens als voorrangsweg aan te wijzen. G.S. hebben besloten het advies op te volgen, behalve voor het deel van de Van Klaverweijdeweg, waarvan de re constructie nog niet is voltooid. B. en W. stellen voor ook deze straat als voorrangsweg aan te wijzen en de benodigde verkeersborden te doen plaatsen. MAANDAG 22 JANUARI Rapenburg 10. 8 uur amaleurfotografen. LAK-theater, Levandaal 8.15 uur: Kelderthe ater Area - Gent: Anna Lusa David Mowat. Stadhuis, kamer 3. 2.30 tot 4.30 uur: spree kuur ambtenaar Alg. Burgerlijk Pensioen fonds. spreekuur Bouwfonds Ncd Gemeenten. Hooigracht 38, 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Arbeidsbureau Herengracht: 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-Maatschappij. spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49: 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 24 JANUARI Dijkstraat 2a: 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis, 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc raadsvrouw. DONDERDAG 25 JANUARI Soc. Minerva, 8 uur: open avond over problematiek van Leiden. I,AK-theater, Levendaal: 8.15 uur: kelderthe ater Area - Gent: Anna Lusa David Mowat. Gehoorzaal: 8.15 uur: Rott. Phith. Orkest, medew. van Michel Block piano. Stadhuis: 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw, VRIJDAG 2G JANUARI Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Leids Politie Muziek Gezelschap. Bevrijdingskerk (zaal) Montgomerystraat: 7 tot 10 uur ruilbeurs voor verzamelaars. Hot House Jazz-sociëteit, Rapenburg 24: 22 uur avond oude stijl. ZATERDAG 27 JANUARI Rljnl. L c. Oegstgeest: 8.15 uur: K. en O., opvoering van 'Wie is er bang voor Virginia Woolf?' Morsweg 114: 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit voor jongelui vanaf 15 jaar. TENTOONSTELLINGEN Rapenburg 94, Galerie 't Duivenhuys: tcxlie- lappllkues van Lydia Luyten en ceramiek van Hilbert Boxem. Van 26 jan. tot 17 febr., dlnsd. t.m. zondag van 2 tot 8 uur. APOTHEKEN LEIDEN Van 19 tot 26 januari hebben dc volgende apotheken dienst: Apotheek Reyst. Steen- straat hoek Narmstraat, en apotheek Voor schoten. FILMS TOT 26 JANUARI Camera: Doctor Strange Love, 18 jr. Elke avond 19 en 21.15 uur en ma, dl. do en vr 14.30. Kindermatinee: 'De laatste Robin Hood' a.l. zo 14 en 16.15 uur en wo en za 14.30 uur. Nachtv. De grote stilte. 18 Jr. vr en za 23.30 uur. Lido: Bi jde beesten af. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur, bovendien op zondag een extra voorstelling 16,45 uur. Studio: The Hospital, 18 jr. aanvangstijden zleLido. Luxor: Deliverance 18 jr. Zelfde tijden als Lido. Trianon: Geen Paniek, 14 jr. Zelfde tijden alsLldo. Rcx: Ik wil het overal met Je doen, 18 jr. Zelfde tijden als Lido. EXPOSITIES Sted. Museum Dc Lakenhal: tot 28-1, 'De struclurlsten'. DIVERSEN Leidse koopavond: Iedere donderdag tot 21.00 u. Grocnoordhal: Iedere vrijdag van 04.00-14.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3